35 kW kotle na jakou oblast

Síla vytápění.

Okamžitě před volbou kotle domácího topení, spotřebitelské divy: jaká moc by měla mít kotel pro efektivní domácí vytápění a jak správně vypočítat tuto moc? Pojďme na to v otázce topného výkonu.

V případech, kdy je kapacita kotle nízká, a objem místnosti je působivý, pak takový topný systém nebude zahřát dům potřebnou, pohodlnou teplotu.

Pro výpočet systémů domácího topení můžete použít kalkulačku výpočtu vytápění, tepelné ztráty domu.

Z tohoto důvodu je výpočet výkonu topného systému jedním z nejdůležitějších otázek, ke kterým dochází při výběru topného kotle. Mělo by být také pamatováno o úsporách, protože pokud si koupíte kotel s vysokým výkonem (tak mluvit s okrajem), pak bude místnost pohodlná, ale takový topný systém bude nákladný, protože energetický dopravce bude muset zaplatit. vzhledem k tomu, že chladná sezóna v Rusku trvá během 5-6 měsíců.

Základní metody výpočtu

Majitelé mohou samostatně provádět výpočty nebo svěřit volbu elektrického plynového kotle pro vytápění domů pro specialisty na tepelné inženýrství. V každém případě, před výpočtem výkonu kotle vytápění bude třeba objasnit některé nuance ovlivňující tepelné potřeby domu.

Chcete-li začít, majitelé musí zjistit hodnoty následujících ukazatelů:

 • místnost;
 • přítomnost a stupeň tepelné izolace;
 • Umístění domu ve specifické klimatické zóně;
 • Hlavní teplo-ztráty domy;
 • Tepelná kapacita topných zařízení.

Dále by měl být použit jeden z metod výpočtu navržených v tomto článku.

Přibližný výpočet založený na celkové ploše budovy

Přibližně vypočítat výkon topného kotle může být založeno na základě jediného parametru. oblast domu. Tento přístup je charakterizován jednoduchostí, dostupností a vysokou rychlostí. Nicméně, jeden by neměl zapomenout, že výpočet umožňuje chybám v důsledku skutečnosti, že řada takových důležitých nuancí chybí jako uspořádání domu, teplotní indikátory v zimě, hlavní tepelné ztráty atd. Podle tohoto výpočtu pro každých 10 čtverců oblasti je nutné trvat 1 kW výkonu kotle. To znamená, že síla zahřívání na metr čtvereční by měl být alespoň 0,1 kW. Například malý elektrický kotle pro vytápění 2 kW může být použit k ohřevu venkovského domu nebo místnosti 20 metrů čtverečních.

Tento výpočet je přijatelný pro budovy umístěné v mírném klimatickém pásu a charakterizované následujícími znaky:

 • dostatečná úroveň izolace;
 • nízké stropy (až tři metry);
 • Dostupnost vysoce kvalitních dvoulůžkových oken v oknech chránících dům před návrhy a studené;
 • Absence v domě neinstalovaných pomocných prostor, jako je garáž, podkroví, přízemí, atd.

Pouze několik budov odpovídá těmto požadavkům, takže náklady na výrobu výpočtů s vyšší úrovní detailů. Můžete to udělat pomocí speciální kalkulačky, která bude brát v úvahu všechny funkce plánování domu a pomůže se rozhodnout zejména, pro kterou oblast používat plynový kotel 30 kW je vhodné a ziskové. Majitel může také použít pomocí tepelných inženýrů, kteří budou vypočítat na profesionální úrovni.

Co je plná s nesprávnou definicí napájení?

V topných věžích na tepelném inženýrství se odborníci doporučují přidat další dvacet procent kotle pro odhadovanou kapacitu. Takový přístup umožňuje provádět topný okruh spolehlivějším a chráněným před několika nepředvídatelnými situacemi. Pokud je například oblast domu sto metrů čtverečních, plynový kotel 10 kW může být nahrazen silnějším analogem s kapacitou 12 kW. Volba kotle s výkonovou rezervací bude pojistit obrys od rozmrazování během anomální chlazení nebo nouzové snížení tlaku plynu na dálnici. Ale ne vždy volba kotle s nadhodnou silou je oprávněná.

READ  Nerezové komíny pro kotle

Nepřiměřené přebytek tepelné síly povede k negativním důsledkům, mezi nimi:

 • nadávkování náklady na nákup kompatibilní s kotelním armatury;
 • přerušení práce automatiky;
 • nedostatečná účinnost kotle;
 • akumulace kondenzátu v systému odstraňování plynu;
 • Předčasné opotřebení součástí součástí.

Jak vidíte, nepřiměřený výběr výkonu kotle je docela nebezpečný. Kromě skutečnosti, že kupující rizika své investice potřebné k získání vysoce výkonného kotle a její integraci do topného okruhu, to také ohrožuje spolehlivost a bezpečnost topného systému. Všechny výpočty musí být co nejpřesnější a správné.

Pokud je například oblast domu asi sto čtverců, je lepší zvolit 100 kW plynového kotle pro jeho vytápění, jehož výkon bude stačit pro jednotné a hladké vytápění baterií. Z myšlenky na využití v takové místnosti je silnější 200 kW plynový kotel odmítnout předem, protože takové rozhodnutí může proměnit na snížení účinnosti a bezpečnosti kontury.

Použití nedostatečného výkonového kotle také nedává výsledek, protože při práci na vrcholu jeho výkonu nebude zařízení schopno účinně a rovnoměrně zahřát chladicí kapalinu. V tomto případě bude majitel čelit chladným radiátorům, stejně jako s neustálými členění zařízení spojené s prací v podmínkách přetížení. Proto je důležité vybrat kotel s optimální kapacitou, která pokrývá tepelné potřeby budovy a pomůže při vytváření útulného a pohodlného mikroklima v každé místnosti.

Jak vypočítat sílu kotle pro typické domy?

Pokud vlastník vlastní nemovitosti postavené typickým projektem, pak kotelní sílu nebude obtížné. To vyžaduje znalosti těchto hodnot jako celkové plochy místnosti (y) a specifického výkonu kotle (CMC) pro každých 10 kV. M. Další výpočty napájení jsou prováděny podle následujícího schématu: Summk / 10. Výsledná hodnota může být použita jako základní kritérium při výběru kotle.

Pro výpočet bylo přesnější, stojí za to se naučit výkon CMC pro konkrétní region, ve kterém byl dům postaven.

Jsou vyšší pro severní regiony (asi 2 kW na 10 kV. M.) a může snížit budovy umístěné na jihu (asi 0,7 kW na 10 kV. M.). Pro střední proužek je postava UMC 1 kW na 10 kV. M., Proto podle vzorce plynového kotle 24 kW, jehož cena je cca 500 USD, může být použita k ohřevu domu 240 čtverců. Tyto výpočty jsou pravdivé, pokud je kotel nasměrován do topné vody v jednom obrysu. Pokud vlastník očekává, že použije ohřívač pro vytápění vodu, pak vypočtený výkon stojí za přiblížení dalšího čtvrtletí.

Dáváme příklad výpočtu pro správný výběr kotle

A teď se podívejme, jak kompetentně vypočítat kapacitu kotle pro dům stejné plochy 240 m 2. Předpokládejme, že dům je postaven z gasobloků s tloušťkou 40 cm, plus čelí cihly.

Zatížení v tomto případě při výpočtu všech tepelných ztrát ve standardu bude asi 18 kW a bude rozděleno do radiátorů a teplé podlahy.Zatížení v teplé podlaze 100 m 2 bude 7 kW a na radiátoru 11 kW. To s přihlédnutím k infiltraci, které poskytuje zásoby 40%.

READ  Jak sloučit vodu z kotle feril

Na kotli v tomto případě zlepšíme zásoby. To vše naznačuje, že i při teplotě venku. 32 stupňů, které jsou v našich územích ne tak často, kotel bude uvolněn o 80% své výkonu 18 kW. Každý, dokonce i nejjednodušší kotel namontovaný na zeď, má kapacitu 24 kW Copet s ohřevem domu s výše uvedenými parametry. Náklady na takový kotel je dvakrát nižší než cena kotle 54 kW. Jakýkoliv kotel má hloubku čerpání, je to minimální výkon, na kterém může pracovat. Náš systém potřebuje pouze 18 kW při plné kapacitě. Průměrný kotle bude schopen dosáhnout této síle s minimálním dodávkou plynu. A bude pokračovat v práci v pohodlném způsobu podpory a zachránit plyn.

Ale kotle s kapacitou 54 kW, vybraných amatérům, bude schopen alespoň jít do 16 kW, po kterém se vypne, přepne do pohotovostního režimu, pak se znovu zapne a znovu vypne. Takový způsob provozu se nazývá takt.

Kotle jakéhokoliv výrobce mají určitou frekvenci inkluze a vypnutí. Je-li skutečnost více než povoleno zařízení, kotel rychle selhává. Ano, a spotřeba plynu bude výrazně vyšší, protože kotel pro start stráví více plynu než podpora.

kotle, oblast

Kromě toho bude nadbytečný pro ohřívání kotle nebo horké vody, protože zároveň kotle dosáhly na maximální výkon. Spotřeba plynu s kapacitou 18 kW a 54 kW se významně liší, ale obě budou dodávány s chladicím chladicím prostředkem se stejnou teplotou. Tak proč zaplatit více?

kotle, oblast

Doufáme, že čtení našeho článku jste byli schopni odpovědět na hlavní otázku. A nyní jste chráněni před chybami při výběru výkonu kotle, který je vhodný pro váš pokoj.

Plynový kotel pro standardní konfigurační domy

Vypočítejte výkon plynového kotle pro domy vytvořené typickým projektem není příliš obtížný. V takových budovách nepřesahuje výška stropu tři metry. Chcete-li to provést, použijte vzorec: Mk = Sumy / 10, kde

 • MK je vypočtený výkon kotle v kW;
 • S. celková plocha místnosti v KV.m;
 • CMD. specifická kapacita kotle, která by měla mít každých 10 kV. M.

Druhý indikátor je stanoven v závislosti na klimatické zóně a je:

 • 0,7-0,9 kW pro jižní regiony;
 • 1.0-1,2 kW pro střední pás;
 • 1.2-1,5 kW pro v blízkosti moskevských oblastí;
 • 1.5-2.0 pro severní regiony.

Podle tohoto vzorce, vypočtený výkon kotle pro dům 200 metrů čtverečních. M., který se nachází ve středním pruhu, bude: 200×1.1 / 10 = 22 kW. Upozorňujeme, že tento vzorec ukazuje, jak vypočítat výkon kotle, který se používá pouze pro domácí vytápění. Pokud se předpokládá, že používají dvoukřídlý ​​systém, který zajišťuje ohřívací vodu pro potřeby domácností, měla by být kapacita zařízení zvýšena o dalších 25%.

Používá se v soukromých domech kotlů

V soukromých domácnostech, kotle lišící se jako hlavní tepelný generátor mohou být kotle, liší se nejen v ukazatelích výkonu, ale také jinými technickými parametry, včetně typu paliva a funkčnosti. Vyrobené vybavení pracuje na pevné látky (dřevo, speciální pilíře, uhlí), kapalné, plynné (hlavní a balónové plynové) typy paliv, stejně jako z tradiční elektrické sítě.

Konstruktivní funkce:

 • Podle materiálu provedení. litinových nebo ocelových modelů;
 • podle metody instalace. modely podlahy nebo stěny;
 • Pokud jde o počet obrysů. jeden nebo dvouvodičový model.
READ  Péče o oblast bikin po depilaci voskem

Nelatá zařízení jsou schopna fungovat bez připojení k mřížce napájení a při instalaci energie závislých na energii, je třeba mít na paměti, že systémy s nuceným oběhem nosiče tepla nejsou schopny pracovat bez elektřiny.

Zakoupení tepelného generování zařízení potřebné k zohlednění velkého počtu kritérií. V tomto ohledu je zvláštní pozornost věnována nákladům kotle, funkce instalace a montáže topného systému, výkonu zařízení a počtu obrysů, typu použitého paliva, stejně jako možnost odstranění všech strávených plyny.

Nejpřístupnější z hlediska cenových kotlů zahrnují modely domácí produkce, a vybrat zařízení podle typu paliva, s přihlédnutím k klimatickým podmínkám a stávajícím příležitostem, které jsou inherentní při vypořádání, ve kterém se dům očekává, že bude fungovat. Pokud je to žádoucí, je docela možné výrazně zvýšit výkon systému a jednotnost ohřevu prostor pomocí speciální tepelné baterie připojené k instalovanému topného kotle.

V určení elektrického kotle pro byty

Pro výpočet výkonu topení kotle v apartmánech se norma používá také norma 10 m 2/1 kW teplo. Pro úpravu potřebujete další parametry. První věc je třeba vzít v úvahu. je tam z horní nebo dolní nevyzařované prostory.

Algoritmus pro další kroky, jak vypočítat kotle pro dům:

 • Pokud je dolní nebo v horní části studené místnosti, musíte použít koeficient 0,7.
 • Pokud jiný nevymupaný byt chybí, výsledek je ponechán bez korekce.
 • Přítomnost vyhřívaného suterénu nebo podkroví zahrnuje použití koeficientu 0,9.

Během výpočtu si také vezmete zdi.

Rohové prostory potřebují více tepla:

Tato povinná místa jsou oblastí, jejichž největší teplo je ztraceno pomocí toho. Někdy je zohledněn počet oken. Pokud mluvíme o moderních dvoulůžkových oknech, není provedena žádná korekce. Přítomnost starých dřevěných výrobků vyžaduje použití koeficientu 1,2. Nicméně, to má také způsob, jakým se byt nachází. Přesně stejný nárůst výkonu vyžaduje použití dvojitého obvodového kotle pro teplomě.

Teplota

Komfort pobytu v obytných prostorách v zimě je určen teplotou vzduchu a jeho vlhkostí. Nejprve zadejte hodnotu teploty, kterou chcete udržet doma. Teplota nejchladnějších pěti dnů lze zobrazit v SP 131.13330.2012 Stavební klimatologie, t.na. Je vázán na klimatickou zónu.

Твердопаливний котел Candle 35 кВт Обв’язка котла

Jako chladicí teplo z topných radiátorů pro člověka podává vzduch. Je logická, že síla topných zařízení z velké části závisí na objemu tohoto vzduchu, je nutné ohřívat a dále udržovat jeho konstantní teplotu.

Jaký zdroj napájení je potřeba?

Za standardních podmínek a optimální izolace budovy je vyžadován napájecí zdroj pouze pro plynové kotle podlahových systémů. V případě obyčejného nástěnného kotle je chyba při spotřebě tepla zanedbatelná, takže napájecí zdroj je zcela volitelný. Tím se sníží náklady na připojení a údržbu celého topného systému a bude vás chránit před nákupem drahého kotle většího výkonu, který nikdy plně nepoužíváte.

Přihlásit se k odběru naší YouTube, skupina. Yandex Zen. Existuje mnoho užitečného a zajímavého obsahu!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS