Žádný tlak vody v plynovém kotli

Proč klesne nebo roste tlak v plynovém kotli: důvody pro dopad tlakových metod varování

Pracuje na zajištění řádného fungování topných zařízení nekončí v jeho instalaci. Služba vyžaduje vlastník určité úrovně znalostí a průběžného monitorování systému systému. Je důležité pochopit, proč tlak v plynovém kotli padá nebo roste, proč vybavení funguje s diferengeriemi.

V článku předloženém námi jsou podrobně popsány všechny příčiny nestability tlaku v chladicím prostředku a přípravu teplé vody. Řekneme o tom, jak odstraňovat a udržovat indikátory v normálním rozsahu. Naše doporučení pomůže vyrovnat se s přehlednými členěními a varovat neúspěchy.

Optimální tlak v plynovém kotli

V průměru je tlaková rychlost 1 nebo 2 atmosféra. Ve výškových rezidenčních budovách, přípustné pro 2-3 atmosféry. Mezní hodnota v systémech uzavřeného pohledu je 2,4 barů. Moderní modely mají tlakoměr s šipkou, která indikuje hladinu tlaku. Pokud však kotel nemá vestavěný tlakoměr, pak se musí dostat.

Měření tlaku často nestačí k provádění plné diagnostiky. Musíte instalovat tato zařízení na trubku, v blízkosti čerpadla a v samotném systému. Kontrola měření není přímo ovlivňovat provoz zařízení, ale pomáhá detekovat vady a vyřešit ji. Manometry samy by měly být také zkontrolovány dobré.

Důsledky nestability v obrysech

Nedostatečný nebo vyšší tlak v tepelném obvodu je stejně špatný. V prvním případě, některé radiátory nebudou účinně ohřívat prostor, ve druhé. integrita topného systému bude narušena, jeho jednotlivé prvky budou selhat.

Správné páskování vám umožní připojit kotel do topného okruhu, protože je nutné pro vysoce kvalitní práci tepla

Růst dynamického tlaku v topném potrubí dochází, pokud:

 • Chladicí kapalina je příliš přehřátá;
 • Průřez trubek je nedostatečný;
 • kotle a potrubí pokryté vědy;
 • vzdušné dopravní zácpy v systému;
 • Je instalováno příliš silný nárůst stoupajícího čerpadla;
 • Přívod vody dochází.

Také zvýšený tlak v uzavřeném okruhu způsobuje nesprávné vyvážení s jeřáby (systém je regulován) nebo porucha jednotlivých regulátorů ventilů.

Pro ovládání provozních parametrů v uzavřených topných obvodech a zabezpečení je instalována pro jejich automatické nastavení:

Pro vytvoření bezpečnostní skupiny potřebné pro normální provoz v topném systému

Jako součást skupiny používané pro automatickou regulaci nastavení a tlaku v systému je tlakoměr, pístový odvzdušňovací a bezpečnostní ventil

READ  Jak zvýšit tlak v kotli ferroli

Skupina zabezpečení je instalována za kotlem na potrubí potrubí DVLC potrubních systémů a na podávací části hlavního potrubí

Funkční součásti skupiny zabezpečení poskytují výstup do atmosféry vzduchu, který ohrožuje tvorbu dopravních zácpy a přebytečného tlaku a chladicí kapaliny se zvyšuje v objemu při varu

Skupina zabezpečení musí zahrnovat do systémů s uzavřenými expanzními nádržemi, které nemají přirozenou schopnost snížit tlak jako otevřené obrysy

V kolektorových verzích ohřevu vyžadujícím použití oběhových čerpadel je bezpečnostní skupina doplněna duplicitními větracími otvory pro vačkové hřídele

tlak, vody, plynovém, kotli

Odmítnout instalaci bezpečnostní skupiny je přípustná, pokud je ohřev chladicí kapaliny prováděno kotlem vybaveným vlastním množstvím podobných prostředků v miniature. Příklad: Kotle plynové stěny, část podlahy a pelety

Subjekty zabezpečení mohou být umístěny na různých místech systému, ale je důležité pozorovat jeden stav. Bezpečnostní ventil musí být nad kotlem

Tlak v topném potrubí spadá z následujících důvodů:

 • únik chladicí kapaliny;
 • Porucha čerpadla;
 • průlom membrán explicitního, trhlin ve stěnách konvenční expanzní nádoby;
 • Poruchy bezpečnostních jednotek;
 • Únik vody z topného systému do kontury krmení.

Dynamický tlak bude zvýšen, pokud jsou dutiny trubek a radiátorů ucpané, pokud jsou kontaminovány filtry pasti. V takových situacích čerpadlo pracuje se zvýšeným zatížením a účinnost topného okruhu se snižuje. Standardní výsledek překročení hodnot tlaku se stává únikem v příjmu a dokonce lámání trubek.

Parametry tlaku budou nižší, než je nutné pro normální funkčnost, pokud je nepříznivé napájecí čerpadlo namontováno na dálnici. Bude schopen pohybovat chladicí kapalinu požadovanou rychlostí, to znamená, že do zařízení bude dodáno poněkud chlazené pracovní prostředí.

Druhý světlý příklad poklesu tlaku. potrubí je blokován jeřábem. Znakem těchto problémů je ztráta tlaku v samostatném segmentu potrubí, umístěného po překážce chladicí kapaliny.

Vzhledem k tomu, že všechny tepelné obvody mají zařízení chránící před nadměrným tlakem (alespoň pojistný ventil), problému s nízkým tlakem dochází podstatně častěji. Zvažte důvody pádu a způsoby, jak zvýšit tlak, což znamená zlepšit cirkulaci vody, v topných systémech otevřeného a uzavřeného typu.

Únik tepla

Může se vyskytnout v následujících zónách:

Pokud tlak v pracovním kotle neustále klesá, jsou všechny montážní kontakty pečlivě zkontrolovány.

Pak je studován celý systém pro těsnost. Kryt obličeje zařízení je odstraněn, všechny vnitřní mechanismy jsou zkoumány.

READ  Plynový sloupec Žádná hlava horké vody

Kontrola těsnosti by se mělo vyskytnout před začátkem topné sezóny. Opotřebení těsnění, korozi, oslabujících armatur a t.P. V procesu použití topného systému.

Příklady poklesu tlaku v topném systému

Příklad první

Předpokládejme, že jste v intervalu mezi prací čerpadla, viděl, že tlak spadl. Posílil jej do standardní polohy. A pryč. Dále, kotle provedl cyklus jednorázového cvičení, vyhřívané a chlazené a nemusíte vědět, že v této době došlo k pojistnému ventilu. A nevíte to, musíte opět krmit tlak, nepochopení skutečného důvodu, co se stalo s chladicím chladicím prostředkem a proč tlak poklesne tak rychle.

Příklad druhé

Za druhý příklad poskytneme ještě konkrétnější případ. Existuje nepřímý topný kotel, německá společnost Vaillant, instalovaná v něm, serpentin na nějakém nesnesitelném spiknutí bylo řečeno. A došlo k asociaci oblasti sanitární vody a vody s vodou z chladicí kapaliny. To vede ke skutečnosti, že když je zlý tlak ve vodovodním systému vysoký, pak instalovatelná voda vstupuje do oblasti nosiče tepla a zvyšuje tlak v systému. A s poklesem tlaku hygienické vody, spolu s ním a klesne tlak v topném systému.

Bohužel, jedinou cestou z této situace je kompletní výměna nepřímého topného kotle.

Příklad třetí

Pro třetího příkladu se podíváme na dvojité topné kotle. Jedním z nejčastějších důvodů, proč tlakové poklesy v topném systému zpočátku nesprávně nesprávností velikosti kotle. Jedná se o jednu z případů, kdy místo malých topných radiátorů, vyznačující se velikostí uloženého chladiva, jsou instalovány trubky, které používají mnohem větší množství vody. A tato skutečnost se nebere v úvahu při prvním přijetí nezbytné oblasti prostor, ve kterých bude vytápění provedeno.

V důsledku toho v výpočtech provedených vámi, přesně stejnou chybou a povede k poklesu tlaku v topném systému.

O důvodech

Takové faktory mohou způsobit poklesy tlaku:

 • Sušení nosiče tepla (TN) v topné síti. Vyskytuje se, když je integrita spojovacího úseku narušena, v potrubí je vytvořeno propíchnutí.
 • Vzhled mezery v expanzní nádobě. Jeho vnitřní prostor se skládá ze dvou částí. Gumová membrána je sdílí. V jedné části jsou ve druhém. TN. Vzhledem k ohřev vody se expanduje a tlak na vrstvě se zvyšuje. V důsledku toho je plynová směs stlačena.
 • Bradavka se zaměřila na expanzní nádobu prochází vzduchem. To se často děje s dlouhodobým provozem zařízení a opotřebení samotného bradavky.
 • Vzhled trhlin v tepelné výměně (to). S nepřetržitým použitím zařízení do mikrořiku. Přes ně z topné sítě teče vodu. Takové vady mohou být způsobeny manželstvím výroby nebo příliš intenzivní propláchnutí.
 • Air Online. \ t. Může se vyskytnout, pokud jsou potrubí rozbité, nebo jsou nahrazeny špatnou kvalitou. Začíná dělat hluk a parta tn. Toto je znamení vzdušné zácpy.
 • Ventil je uzavřen nedostatečně pevně.
READ  Mohu použít ohřívač ohřívače vody

Roční servisní prohlídka kondenzačního kotle | Thermona

Pokud ne jeden z těchto položek nevyhovuje, znamená to, že potřebujete zkoumat zařízení v kotelně.

Příčiny poklesu tlaku

Příčiny poklesu tlaku v plynovém kotli jsou následující:

 • Foukání vody z topného systému.
 • Dlouhé období bylo vypnuto elektřinu.
 • Chyby expanzní nádrže GK.
 • Špatný výběr kotle.

Vzhledem k nízkému tlaku se kotle přestane fungovat. Když tlak vody v topné síti dosáhne minimální marker, voda nechodí do GC. Když tlak plynu klesne v kotli, okamžitě vypne automatické znamení. Aby se zabránilo takovým potížím, musíte pravidelně provádět údržbu těchto zařízení. Chcete-li to provést, musíte pozvat specialisty ze servisní služby.

Jak řešit problém tlaku?

První věc, která má být přijata v takových případech, je zkontrolovat ventil. Před kontrolou se ujistěte, že je jeřáb krmení nejvíce uzavřeno. Zkontrolujte, co se stane, když je plynový kotel v off stavu. Chcete-li to provést, odpojte jej od napájení. Totéž se děje i v samotném stavu. řešení je jedna věc. zavolejte servisní službu, která nahradí váš jeřáb. Výměna jeřábu sami doma se nedoporučuje, protože pro tuto práci může být vyžadováno speciální vybavení.

Pokud se tlak sníží pouze při zapnutí kotle, a to se nevyskytuje během použití teplé vody, ale pouze v případě, že je kotel vypnutý, pak důvod pro rozkladu je s největší pravděpodobností v expanzní nádobě. Eliminovat poruchu bude snadno pracovat a doma. Docela externí inspekce najít poruchu, nejčastěji je to nějaký druh poškrábání nebo malou díru, pak patch to se speciálním lepidlem. Pokud je platforma velká, pak bude pomoc specialistů potřebovat nebo úplnou výměnu expanzní nádrže.

Přihlásit se k odběru naší YouTube, skupina. Yandex Zen. Existuje mnoho užitečného a zajímavého obsahu!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS