Žádný účinek po první laserové epilaci

Po první laserové epilaci žádný účinek

Každý chce vypadat krásně. Hladká pleť byla považována za standard krásy již ve starém Egyptě. Zatímco ve většině zemí světa je tento požadavek pro ženy téměř povinný, v západní Evropě, kde se stále více mužů snaží zbavit nežádoucího ochlupení, se stal pro muže populárnějším. Stále více mužů se místo ranního holení zbavuje chloupků v obličeji pomocí kosmetických zákroků.

Laserová epilace je v médiích hojně propagována. Uvádí se, že je všelékem na všechny nežádoucí chloupky. může se jich navždy zbavit. V tomto článku vyvrátíme všechny mýty o laserové epilaci, zvážíme výhody a nevýhody této metody.

Určitě!

Je možné uvést přesný počet sezení, která potřebujete k odstranění chloupků??

Natalia Grigorieva: Ne. Přesný počet sezení závisí na typu laserového záření, výkonu, velikosti světelné skvrny a chladicím systému konkrétního laseru (jak moc můžete zvýšit zahřívání folikulů, aniž by to pacienta bolelo a hrozilo popálení). Diodový laser LightSheer Duet odstraní tmavé chloupky za 4-6 sezení, světlé chloupky za 5-8 sezení.

Elena Nasatská: Ne. Alexandritový laser Candela GentleLase zvládne tmavé chloupky za 10 až 12 ošetření. Blond vlasy neodstraňuje, ale zpomaluje jejich růst.

Carina Musaeva: Ne. Metody světelné a Elosovy epilace odstraní tmavé chloupky za 6-8 sezení, světlé chloupky za 6-10 sezení. U hormonálně kontrolovaných oblastí: brada, horní ret, bikiny a podpaží může být zapotřebí více ošetření. Laser odstraňuje chloupky, které jsou ve fázi aktivního růstu. Například na nohou je přibližně 20 % chloupků současně anagenních (tj. k pokrytí 100 % je zapotřebí nejméně pěti sezení). Cyklus růstu vlasů závisí na různých faktorech: pohlaví, národnost, hormonální stav.

Je možné odstranit chloupky natrvalo??

Elena Nasatská: Ne. Vlasy budou pryč po dobu pěti let, déle to nelze předvídat. Stres, porod a hormonální léčba mohou toto období zkrátit.

Natalia Grigorieva: Ne. Trvale jsou odstraněny pouze chloupky, jejichž folikuly byly zcela zničeny. Poškozené folikuly se za rok nebo dva zregenerují a vytvoří vlasy stejné „kvality“. Po depilaci se mohou objevit jednotlivé chloupky, to je normální. Předpokládá se, že hormonální nerovnováha může léčbu zpomalit, ale neexistuje žádná studie. Podle mých zkušeností je to mýtus, kterým specialisté na depilaci voskem straší své klienty.

Carina Musaeva: Ne. 5-20 % vlasů může dorůst, ale budou tenké a slabé. Jednou nebo dvakrát ročně je vhodné provést udržovací ošetření, aby byl výsledek stabilní.

Měly by vlasy vypadávat během ošetření nebo hned po něm??

Natalia Grigorieva: Ano, pokud mluvíme o alexandritovém laseru a fotoepilaci. Fotoepilace a alexandritový laser využívají jako tepelný vodič vlasový stvol a špičku 1-2 mm nad povrchem kůže. To má za následek „úplné“ vypadávání vlasů tady a teď, ale neznamená to zničení vlasových folikulů. Ne, pokud se jedná o diodový laser. Diodový laser proniká hlouběji a nespálí vlasový stvol. Chloupky se před ošetřením oholí, poté dorostou a postupně se „vytlačí“. Na takových místech se objevují řídce.

Carina Musaeva: Spálení vlasů při zákroku alexandritovým, neodymovým nebo multiplexním laserem. Při zákroku laserem Elos nebo diodovým laserem musí být kůže hladce oholena. tzn. že pacient po zákroku odchází s hladkou kůží u obou typů laserů. „Odumřelé vlasové stonky vypadnou během 10-20 dnů.

Elena Nasatská: Záleží také na oblasti. Při odstraňování chloupků alexandritovým laserem zmizí již existující chloupky. Během 2-4 týdnů terminální chloupky na nohou, rukou, v podpaží a v oblasti bikin dorostou, definitivně vypadnou a už se neobjeví. Nad horním rtem po zákroku nedorůstají chloupky.

READ  Jak odstranit červené skvrny po epilaci

Lze tetované místo depilovat voskem??

Natalia Grigorieva: Ne. Malá tetování však lze přetřít speciální bílou tužkou a poté oblast neobcházet.

Carina Musaeva: Ne. Pro laser vypadá tetování jako Fitzpatrickův typ pleti 4-6. Dva chromofory (vlasový melanin a exogenní pigment tetování) soupeří o absorpci světla. To může způsobit popáleniny, keloidy a hypertrofické jizvy.

Je to kontraindikace pro blízké žíly??

Natalia Grigorieva: Ne. Světlo nedosahuje do hloubky žil a nemá na ně žádný negativní vliv.

Elena Nasatská: Ne. Kontraindikace jsou pouze: flebitida (zánět žil), tromboflebitida a formy křečových žil, které vyžadují léčbu.

Carina Musaeva: Ne. Pozitivním vedlejším účinkem laserové epilace je odstranění kapilár. Světelná energie je absorbována hemoglobinem v krevních buňkách a stěnách cév, vede k jejich zahřátí a destrukci. Žíla zmizí.

Laserová epilace je účinnější než fotodepilace-?

Natalia Grigorieva: Ano. Laserová epilace je vědecky prokázaná metoda trvalého odstranění chloupků. Neexistuje však jediný článek, který by totéž potvrzoval o fotoepilaci. Ve většině zemí se nepoužívá k odstraňování chloupků, ale pouze ke korekci pigmentace a cévních poruch.

Carina Musayeva: Ano. Laser je cílený paprsek světla, fotoepilace je rozptýlená. Poškozuje, ale nezabíjí folikuly navždy. Fotoepilace je bolestivější a časově náročnější.

Lze provádět laserovou epilaci u těhotných žen??

Natalia Grigorieva: To není nutné. Nebyly provedeny žádné studie na těhotných ženách. Laserová epilace je schválena pro osoby, které čekají těhotenství.

Elena Nasatskaya: Výrobce alexandritového laseru Candela oficiálně povoluje epilaci od 12. týdne těhotenství na vzdálených oblastech (ne bikiny a břicho). Doporučuji však tyto procedury přerušit.

Je pravda, že všechny metody depilace způsobují, že chloupky v místě, kde byly odstraněny, rostou intenzivněji??

Vlasy pokrývají 95 % našeho těla. Chloupky mohou být vláknité, tedy tvrdé a husté, nebo tenké a pruhované, což je většina chloupků na naší pokožce.

Pokud používáte depilační metody (holení, depilace voskem, holení atd.), chmýří se prodlužuje a tmavne. To znamená, že těmito metodami vlastně opticky zvětšujete depilovanou oblast, což je důvod, proč je mýtus o tom, že se chloupky po depilaci mohou zvětšit, tak důležitý.

Laser a eloepilace mají opačný účinek: zcela zničí celou strukturu vlasu. od kmenových buněk, které mohou vést k regeneraci folikulu, až po samotný vlasový stvol. S každým sezením se chloupky stávají jemnějšími a čistšími, přestávají zarůstat a vy si všimnete, jak se zlepšuje kvalita vaší pleti. zmenšují se póry, pleť je pevnější a hedvábnější.

Deník laserové epilace. první ošetření

Když jsem vešla do kanceláře, byla jsem velmi nervózní. Manažerka, která mě objednala, mi řekla, že na první sezení nepotřebuji žádný krém proti bolesti, a já se vyděsila, že to bude příliš bolet, než abych to vydržela. Postupoval jsem podle pokynů, čtyři týdny před ošetřením jsem se neopaloval (každý den jsem používal opalovací krém SPF 30) a ráno v den návštěvy kliniky jsem si příslušné oblasti oholil.

Sestra byla velmi milá a profesionální. Dala mi Tylenol, jakmile jsem vstoupila do pokoje, a řekla mi, abych se uvolnila. Uvedla mě do místnosti, ukázala na laser a zeptala se, jestli mám nějaké otázky. Pak mě nechala chvíli o samotě, abych se mohla připravit.

V místnosti byla zima, ale byla jsem tak nervózní, že mi to nevadilo. Musela jsem se svléknout a obléknout si jeden z nemocničních plášťů. Posadila jsem se na lůžko, když se sestra vrátila, aby zahájila laserovou epilaci.

„Začneme tvými rty.“. řekla. „Nebojte se. Stane se to velmi rychle.“.

Dala mi sprej na snížení zarudnutí a otoku. Sestra říkala, že při prvním ošetření budu cítit větší chlad od spreje než od samotného laseru.

Lehce jsem zatnula zuby a stáhla horní ret, když mi sestra přiblížila velký bílý hrot laseru k obličeji. Přiložila špičku na špičku mého „kníru“ a pulzovala. Dokázala to. Vůbec to nebolí, ani trochu. Nejhorší bylo, když mi sestřička musela oholit horní ret, protože jsem na to ráno zapomněla.

Laserový paprsek má malou velikost bodu. Záleží na tom, jak se cítíte. Je to kapka chladivé tekutiny. Samotný puls je jako malý šok, méně bolestivý než statický šok. Na horním rtu jsem měla 6 pulzů, pak několik pulzů na odstranění chloupků u nosních dírek. Pouze osm impulzů. Ani jsem se nezachvěl.

READ  Jak nazvat možnosti laserové epilace v salonu

Sestra říkala, že je trochu zarudlá, ale ne moc. Také mi doporučila, abych se příště holila večer předtím, než ráno, aby moje pokožka nebyla tak citlivá.

Dalším krokem bylo mé podpaží. Sestřička mi dovolila sundat si župan do půl těla, zatímco mi střídavě ošetřovala podpaží. Opět to bylo rychlé a snadné. Tentokrát jsem během samotných pulzů pocítila chvilku nepohodlí, ale jakmile chladné spreje dopadly na kůži, cítila jsem se dobře. Po dokončení procesu neměla žádnou bolest.

Než se sestra přesunula k mým bikinám, položila jsem jí podle mého názoru nepříjemnou otázku. Zeptala jsem se, jestli by mi mohli odstranit chloupky kolem bradavek na hrudi. Myslela jsem si, že to nebude mít vliv, protože kůže je tak tmavě růžová, ale mýlila jsem se. Sestřička říkala, že je to velmi oblíbený zákrok a že spousta žen přichází právě kvůli němu. Také mě ujistila, že je naprosto normální mít kolem bradavek chloupky. Tato informace mě stála léčbu za 3 000 dolarů. Léta jsem si myslela, že jsem chlupaté zvíře, a myslela jsem si, že chlupy kolem bradavek rostou kvůli nízké hladině estrogenu.

Sestřička, která mi zdarma ošetřila chloupky kolem bradavek. Mám jen pár chloupků, takže stačily tři pulzy na každém prsu. V této oblasti jsem cítil laserové pulzy silněji, ale stále to nebolelo, a já jsem opravdové dítě, pokud jde o bolest.

Klinika vám při ošetření poskytne tři náhodné impulsy zdarma. Předem vám to neřeknou, ale sestra mi to řekla během ošetření. Takže jsem mohl přidat oblast kolem mých bradavek do mého balíčku za 6500.962.

Nyní přichází ta nejhorší část. linie zastřihovače bikin. Mám hodně vlasů a není to moje představivost. Tři různí lidé, kteří mi depilovali oblast bikin, mi řekli, že mám hodně chloupků. Moje vlasy jsou husté, husté a černé. Mám neustálé strniště, a to i po holení. Když jsem je depilovala, vždycky tam zůstaly chloupky, které nešly odstranit, a vyzkoušela jsem několik různých typů vosků.

Mám další problém, uprostřed oblasti bikin mám znaménko. (Ve 13 letech jsem se ji snažil oholit). Obával jsem se, že by laser mohl způsobit problémy s mateřským znaménkem. Asi to budu muset obejít. Pokud je ošetřena laserem, může zanechat jizvy.

Upozornila jsem sestru na znaménko, zhluboka se nadechla a modlila se, aby to nebolelo. Zpočátku to nebolelo. Sestra pracovala velmi rychle a občas, když pulzy následovaly jeden za druhým, to trochu bolelo. Nebolí to tolik jako depilace voskem a je to opravdu rychlé. Musíte pohybovat nohama nahoru a dolů jako při depilaci.

Sestra byla velmi pečlivá. Znervózňovalo mě pár chloupků nahoře v bikinách nebo dole na stehnech, ale ona mi udělala celý povrch. Řekla mi, abych ji zastavil, když potřebuji přestávku, a i když to bolelo, ne dost na to, abych ji požádal, aby přestala.

Poté, co mi sestřička upravila oblast bikin, se mě zeptala, jestli chci odstranit chloupky na vnitřních rtech. Samozřejmě jsem to chtěl udělat. Žiji v Miami a byla jsem nastavena na úplné odstranění chloupků v oblasti bikin. Váhala jsem, protože to bylo nepříjemné a bála jsem se bolesti, ale souhlasila jsem. Navrhla mi, abych počkala na další ošetření a použila anestetický krém. Souhlasil jsem a tím moje léčba skončila. Trvalo to jen asi 30 minut.

Sestra mi dala na ošetřená místa uklidňující gel z aloe. Použil jsem ji, ale myslím, že to nebylo nutné. Jediná oblast, která byla červená, byla oblast bikin. Nebyl to otok ani pigmentace. Byl to jen malý nádech červené. Nebyly tam žádné stočené spálené vlasy.

Šla jsem si to rovnou vyfotit na záchod, ale zarudnutí už bylo pryč. V ošetřovaných oblastech se nevyskytla žádná bolest, pouze zarudnutí nebo otok, ale jednalo se pouze o první sezení. Při prvním ošetření zjistíte, jak bude vaše pokožka reagovat. Laser je nastaven na nízký výkon (v mém případě byl výkon 10 J z 16) a neměli byste hned očekávat vynikající výsledky.

READ  Jak odstranit škrábance z varné desky

Vrátila jsem se do práce a nikdo si nevšiml, že jsem se právě vrátila z první laserové epilace.

Bolí laserová epilace?

Ošetření je jistě citlivé, ale zároveň snesitelně pohodlné. Diodový laser PALOMAR VECTUS kombinuje výhody, jako jsou:

  • patentovaný systém kontaktního chlazení;
  • možnost jemného nastavení parametrů přístroje pomocí speciálního senzoru individuálně pro každého klienta v závislosti na struktuře vlasů a vlastnostech pokožky.
  • v případě přecitlivělosti lze použít anestetický krém.

Úspěšně odstraňujeme nežádoucí chloupky z velmi choulostivých a citlivých oblastí, jako je horní ret u žen, linie střihu u mužů, podpaží, linie bikin a hýždí.

Dodržování intervalů mezi ošetřeními

V různých částech těla se nachází různé množství chloupků ve fázi růstu, které laser odstraňuje. Například 20 % na paže, 30 % na podpaží a oblast bikin. To znamená, že během jednoho sezení se z podpaží odstraní více chloupků než z paží. Různé oblasti tedy vyžadují různý počet ošetření.

Nesprávné přípravky na epilaci mohou ohrozit její účinnost. Každému klientovi je třeba vysvětlit všechny možné důsledky nedodržení doporučení a kontraindikací.

žádný, účinek, první, laserové, epilaci

Jak rostou vlasy?

Lidské ochlupení roste neustále. Životnost každého vlasu je 4 až 7 let. Zárodky se vytvářejí pod kůží ve zvláštním vaku. vlasové cibulce neboli folikulu. Na povrchu je současně 15 až 30 % všech chloupků, zbývající folikuly jsou ve stavu „spánku“ a vyčkávají. Takže když odstraníte chloupek, vyroste vedle něj další.

Všechny vlasy mají tři fáze růstu: fázi aktivního růstu, fázi klidu a fázi postupného odbarvování.

Laser v první fázi ničí pouze chloupky, na ostatní chloupky záření nepůsobí. Z tohoto důvodu je nutné po určitou dobu navštívit kosmetičku pro úplné odstranění přebytečných chloupků.

Péče o pokožku po první epilaci

  • Vyhněte se horkým koupelím. Kosmetičky nedoporučují první den po epilaci horkou koupel nebo sprchu. A koupel a sauna jsou zakázány, dokud nedojde k podráždění charakteristickému pro laserový vliv, což může trvat několik dní až týden. V prvních 24 hodinách se raději vůbec nekoupejte v horké vodě a v případě potřeby si dopřejte krátkou chladnou sprchu, aniž by se na voskovanou pokožku dostaly jakékoliv čisticí prostředky. Tím se zabrání podráždění. Obecně platí, že tepelný vliv v prvním období je lepší snížit na minimum. Doporučuje se také neplavat v bazénu, dokud se kůže zcela nezhojí, protože chlór může pokožku podráždit;

Aby se minimalizovala možnost zasažení odstraňované oblasti UV zářením, je lepší provádět laserovou epilaci na podzim a v zimě.

Po první laserové epilaci je odstraněna méně než polovina chloupků.

Zvýšený obsah melaninu v pokožce po opalování snižuje účinek další epilace. Kromě toho může laserová epilace na opálené pokožce způsobit popáleniny. V opačném případě se na epilovaných místech mohou objevit červené nebo nahnědlé skvrny, olupování, černé skvrny a depilace bude méně účinná. Je povoleno používat samoopalování po týdnu od prvního sezení, ale pod podmínkou, že nedojde k podráždění pokožky. Podráždění nejlépe zklidní produkty obsahující panthenol nebo šťávu z aloe.

Další doporučení před laserovou epilací

Provádění salonních ošetření není kontraindikací pro laserovou epilaci, s výjimkou chemického peelingu. Abyste se vyhnuli nepříjemným vedlejším účinkům po ošetření, vyhněte se měsíc před laserovým ošetřením chemickému peelingu pokožky.

Je lepší odstranit více nezhoubných novotvarů v zamýšlené oblasti epilace. K hojení tkáně po odstranění novotvarů dochází během 2-3 týdnů. Poté můžete podstoupit laserovou epilaci.

Pokud se v oblasti, kde chcete odstranit chloupky laserem, vyskytují záněty, papuly a puchýřky (kožní vyrážky). Předtím se poraďte s dermatologem a nechte se ošetřit.

Nyní jste vyzbrojeni znalostmi a připraveni zbavit se nežádoucích chloupků pomocí laseru. Řiďte se radami a těšte se z dlouho očekávaných výsledků!

Příbalový leták si uschovejte, abyste nezapomněli, co můžete a nemůžete dělat před a po laserové epilaci:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS