Aplikace Mi home nevidí robotický vysavač

Robotický vysavač Xiaomi, jak se připojit k telefonu

Toto je návod, jak připojit robotický vysavač Xiaomi Mi k telefonu, změnit jazyk Mi Home na angličtinu, vyřešit některé běžné problémy s vysavačem Mi.

Možná jste udělali chybu při připojování. Pro připojení telefonu k robotickému vysavači Xiaomi Mi jednoduše postupujte podle následujících kroků:

Připojení mobilního telefonu k síti Wi-Fi (místo k síti 5G). Otevřete ikonu WLAN, po chvíli se zobrazí Wi-Fi, kliknutím na název připojte telefon k bezdrátové síti.

 • Zkontrolujte, zda jste zadali správné heslo Wi-Fi a zda router Wi-Fi funguje správně.
 • Udržujte robotický vysavač v dobrém dosahu signálu Wi-Fi.
 • Nenechávejte mobilní telefon, router a robotický vysavač Xiaomi daleko od sebe.

Přihlášení do aplikace Mi Home pomocí účtu Xiaomi / telefonního čísla / e-mailu. Pokud nemáte nejnovější verzi aplikace Mi Home, aktualizujte ji na nejnovější verzi.

Po přihlášení zapněte vysavač Xiaomi a ujistěte se, že jeho modrá kontrolka bliká.

Poté přidejte vysavač do aplikace Mi Home: klikněte na „My Device“. ikonu „“ v pravém horním rohu. „Mi Robot Vacuum Cleaner“. „Blue indicator blinking“. „Next“.

Zadejte své jméno a heslo Wi-Fi a stiskněte tlačítko „Další“. Musíte se ujistit, že heslo Wi-Fi je správné, jinak se připojení nenaváže.

Připojení telefonu k robotickému vysavači Xiaomi. Přejděte do Nastavení. WLAN, vyberte název vysavače „rockrobo-vacuum-xxx“ a před názvem zaškrtněte. Poté se vraťte do aplikace Mi Home a telefon se začne připojovat k vysavači.

Budete vyzváni, abyste změnili název svého zařízení Xiaomi a začali jej používat. Po kliknutí na „Experience“ začne aplikace načítat komponenty plug-in pro vysavač Xiaomi.

Klepněte na „Experience Now“ („验 体验“) v hlavním rozhraní a poté klepněte na „Accept and Continue“. Konečně je připojení dokončeno a vy můžete robotický vysavač Xiaomi hned používat.

Pokud postupujete podle pokynů, ale stále se vám nedaří připojit čističku Xiaomi, přejděte na jiný mobilní telefon a stáhněte si nejnovější verzi aplikace Mi Home a zkuste to znovu. Pokud stále nefunguje, může být s robotickým vysavačem něco v nepořádku.

Jak připojit vysavač Xiaomi k telefonu (Mi Home)

Gratulujeme vám k nákupu robotického vysavače Xiaomi. Níže se dozvíte, jak robotický vysavač Xiaomi připojit k Wi-Fi pomocí aplikace v systému Android nebo iPhone. A na konci stránky si stáhněte soubory: synchronizace vysavače s aplikací a pokyny pro robotické vysavače (podle odkazu vyberte svůj model).

Připojení

Pro připojení vysavače Xiaomi k iPhonu nebo Androidu potřebujete aplikaci Mi Home. To vám umožní ovládat vysavač Smart Vacuum z vašeho chytrého telefonu prostřednictvím sítě Wi-Fi. Odkazy ke stažení z oficiálních zdrojů (otevřou se v nové záložce):

Apple iOS 9.0 nebo novější verze. Android verze 4.3 a více
Odkaz na App Store, ~467 megabajtů odkaz na Google Play, ~ 88 MB

Doporučujeme stahovat přes Wi-Fi, soubory váží hodně, zejména pro iPhony a iPady.

Připojte smartphone k síti Wi-Fi na 2.4 GHz. Přejděte do aplikace Mi Home, přihlaste se nebo zaregistrujte (pokud to děláte poprvé). Klepněte na znaménko plus v pravém horním rohu „“.

Než robotický vysavač Xiaomi Mi Home připojíte k aplikaci, ujistěte se, že je nabitý.к. se může při prvním zapnutí aktualizovat.

Nyní zapněte Bluetooth a vyhledejte zařízení v okolí. Pokud se vám z nějakého důvodu nedaří najít zařízení automaticky, můžete to udělat ručně. Na kartě „Spotřebiče“ vyberte svůj model. Pokud není v seznamu, změňte oblast na „China“.

Poté vás aplikace požádá o resetování stisknutím 2 ze 2 tlačítek nebo 2 krajních ze 3 tlačítek, v závislosti na modelu; vyčkejte na hlasový signál v čínštině nebo angličtině. To je vše, nastavení Wi-Fi bylo resetováno.

READ  Jak upravit mrkev bez fénu nebo žehličky na vlasy

Na další kartě vyberte síť Wi-Fi, v pořádku. Poté provedete synchronizaci a aktualizaci inteligentního vysavače. A zbytek si můžete nastavit podle svých představ.

Funkčnost

Na hlavní obrazovce aplikace se uprostřed zobrazí mapa místnosti vytvořená robotickým vysavačem a jeho aktuální poloha. V horní části obrazovky se zobrazí název vysavače a aktuální režim čištění.

Informace o ujeté vzdálenosti, době čištění a stavu baterie ve spodní části obrazovky.Je to také místo, kde můžete začít nebo ukončit vysávání.

 • Tlačítko „Jump“. vyšle robota na určité místo k neplánovanému úklidu.
 • Tlačítko dokovací stanice. odeslání do dokovací stanice pro nabíjení.
 • Tlačítko „Clean“ spustí čisticí sekvenci.
 • Tlačítko „Zoned Clean“. vyberte konkrétní oblast místnosti, kterou chcete vyčistit.

V pravém horním rohu jsou tři tečky, které otevírají další nastavení.

Další nastavení

 • „Timer“. nastavte časový interval, ve kterém má čistič automaticky čistit.
 • „Hlas a hlasitost“. změna hlasových balíčků a hlasitosti hlasových oznámení.
 • „Režim čištění“. volíte intenzitu čištění: tichý, turbo, vyvážený a turbo režim.
 • „Historie čištění“. zaznamenávání informací o čištění. Oblast, která se má čistit, začátek a konec doby čištění.
 • „Dálkové ovládání“. ovládejte ručně podle potřeby nebo se bavte.
 • „Režim uložení mapy“. přidání virtuálních stěn.
 • „Carpet Mode“ speciálně pro lepší čištění koberců.
 • „Režim DND (Nerušit)“ během vámi zvoleného období nebude vysavač provádět úklid a bude vysílat hlasová upozornění.

Nyní víte, jak připojit vysavač Xiaomi a všechny jeho funkce.

Dobré vědět

 • Lze ovládat pomocí hlasového asistenta Alice.
 • Pokud se vám nedaří připojit vysavač Xiaomi k Wi-Fi. v níže uvedeném dokumentu najdete tipy, jak tento problém vyřešit.

Možné potíže

Potíže s Wi-Fi

Pokud není k dispozici připojení Wi-Fi, může vám pomoci změna adresy DNS. K tomu potřebujete:

 • zadejte nastavení Wi-Fi;
 • otevřete aktivní připojení a přejděte na položku „Vlastnosti sítě“ tak, že na ní několik sekund podržíte prst;
 • Poté přejděte na „Změnit síť“. „Pokročilé“. „Vlastní“ a na stránce, která se otevře, změňte hodnotu DNS z aktuální na číslice 114.114.114.114. Nezapomeňte si však na kousek papíru zapsat hodnotu původní adresy DNS, abyste ji v případě úspěšného nalezení sítě Wi-Fi v aplikaci Mi Home mohli změnit zpět.

Práce na iPhonu

Chcete-li se připojit k iPhonu, stáhněte si z AppStore aplikaci Mi Home. Algoritmus spuštění a počátečního nastavení je stejný pro Android i iOS. Při pokusu o připojení chytrého telefonu k vysavači se však může vyskytnout malý problém. Jde o to, že iPhone nemusí vysavač Xiaomi rozpoznat. Zde pomůže změna regionu. To provedete tak, že přejdete na „Profil“, pak na „Nastavení“ a kliknete na „Oblast“. Je nutné zvolit regiony „Indie“ nebo „Čína“.

Poznámka: tato metoda je účinná, i když není k dispozici připojení Wi-Fi.

Pokud se k telefonu nepřipojí

V některých případech se aplikace odmítá přihlásit k účtu. Často je to způsobeno tím, že servery jednoduše nepřijímají přenosy pocházející z daného zařízení. Jinými slovy, aplikace může dobře fungovat v jiných zemích, ale ne tak dobře u nás.

Aby bylo možné maskovat provoz jako pocházející z jiné země, je nutné:

 • Nainstalujte software VPN Master;
 • a poté ji spusťte kliknutím na krajní ikonu v pravém horním rohu obrazovky;
 • Zvolte název země, ze které má být provoz nyní odeslán.

Poznámka: Před zahájením výběru nezapomeňte kliknout na „Free“. Německo nebo Singapur by měly být přednostně zaznamenány, protože proces přesměrování provozu bude v tomto případě rychlejší.

Po dokončení přihlášení k účtu můžete VPN-Master odpojit kliknutím na ikonu a stisknutím klávesy „Disconnect“.

Produkty Xiaomi si získaly srdce mnoha uživatelů. Poskytuje maximum funkcí za minimum peněz. Pouze software pro tato zařízení může způsobit nepříjemnosti. Vývojáři však případné chyby rychle opravují. V opačném případě můžete vše vyřešit sami podle popsaných pokynů.

Možné potíže s připojením

Připojení robotického vysavače Xiaomi by nemělo činit větší potíže, obecně je celý proces intuitivně jednoduchý. V praxi se však uživatelé mohou občas setkat s různými potížemi. Podívejme se, jak v takových situacích postupovat.

Problémy s Wi-Fi

Chcete-li připojit robotický vysavač, když není k dispozici síť Wi-Fi, můžete zkusit změnit adresu DNS. K tomu potřebujete:

 • Přístup k nastavení sítě;
 • otevřete aktivní připojení a vstupte do sekce „Vlastnosti sítě“;
 • přejděte na „Změnit síť“. „Upřesnit“. „Vlastní“ a na stránce, která se otevře, změňte adresu DNS z nastavené na 114.114.114.114.
READ  Srovnání stavebních vysavačů Bosch a Makita

Staré adresy DNS se ale nezbavujte, raději si ji napište na kus papíru a až se Xiaomi úspěšně připojí k Wi-Fi, zadejte tuto adresu zpět.

Problémy s aplikací

V některých případech není připojení robotického vysavače k síti Wi-Fi možné, protože se zařízení Mi Home nepřihlásí k účtu. To může být způsobeno tím, že servery z nějakého důvodu nepřijímají odchozí přenosy. Zkuste tedy „maskovat“ odchozí provoz do jiné země prostřednictvím sítě VPN:

 • Nainstalujte software VPN Master;
 • Spusťte tento program a klikněte na ikonu v pravém horním rohu obrazovky;
 • Vyberte název jiné země, ze které údajně provoz přichází (doporučuje se Německo nebo Singapur);
 • Opětovné zadání údajů pro předání autorizace.

Po dokončení aplikace Xiaomi VPN Master ji odpojte kliknutím na tlačítko „Odpojit“.

Mohou se také vyskytnout potíže s nesprávným uživatelským jménem a heslem, nesprávným výběrem regionu, odmítnutím instalace navrhovaných aktualizací a poruchami nabíjecí základny Xiaomi. Tyto body můžete snadno vyřešit sami a poté budete moci robotický vysavač Xiaomi úspěšně připojit k telefonu.

Nakonec doporučujeme shlédnout videopohled na kroky spojené s připojením robota k síti Wi-Fi:

Robotické vysavače kompatibilní s Alice

Není mnoho modelů robotických vysavačů se stanicí Yandex. Podívejme se na ty nejoblíbenější:

 • Elari (SmartBot, SmartBot Turbo). přestože je tato ruská značka na trhu nová, vyráběné produkty se vyznačují kvalitním provedením a dobrými technickými vlastnostmi.
 • iClebo (O5 Wi-Fi, Mi Robot Vacuum Cleaner).Jihokorejská společnost. iClebo O5 Wi-Fi je jediným robotem v řadě, který rozpozná příkazy v ruštině.
 • Xiaomi je společnost, která vyrábí nejen chytré telefony, ale také robotické vysavače. Seznam modelů, které lze připojit k virtuálnímu hlasovému asistentovi:
  ;

 • Mi Robot Vacuum-Mop; ;
 • Mi Robot Vacuum-Mop Essential; ; ;
 • Chytrý zametací vysavač Roborock S6;
 • Robotický vysavač Roborock S7;
 • Zametací robot Mijia 1T;
 • Vysavač Mijia LDS;
 • Zametací vysavač Mijia G1;
 • Zametací vysavač Mijia 2C.

Návod k robotickému vysavači

Bohužel neexistuje přímý přístup k mapě se souřadnicemi bez zakořenění zařízení. Je třeba provést některé ruční práce. Schéma mapování funguje takto: počáteční bod mapy (který musí být přímo před dokovací stanicí) je někde kolem [25500,25500] a mapa je pak postavena kolem této souřadnice.

Určení souřadnic

Stačí si vytvořit mřížku a poté odečíst požadované souřadnice:

Ujistěte se, že je dokovací stanice v pevné poloze (aby byl výchozí bod vždy stejný). Pokud tak ještě neučinil, nechte robota vytvořit kompletní mapu vašeho bytu/domu spuštěním úklidu z aplikace Mi Home. Použijte akční kartu „přejdi k cíli“. Zvětšením souřadnice x se robot vůči výchozímu bodu posune doprava (zmenšením doleva), zvětšením souřadnice y se robot vůči výchozímu bodu posune nahoru (zmenšením dolů). Pokusem a omylem najdete správné souřadnice pro místa, která chcete vyčistit.

Kontrola čištění

Použití akční karty „Jdi do cíle“

Tato mapa vyžaduje zadání souřadnic X a Y místa, kam chcete jet. Pokud neznáte správné souřadnice, použijte aplikaci Mi Home pro chytré telefony, kde po odeslání souřadnic uvidíte, kam se váš Mi Robot skutečně chystá.

Použití akční karty Vyčistit zónu

Tato mapa akcí vyžaduje zadání jedné nebo více zón pro čištění. Zóna má dvě souřadnice: první je levý dolní roh, druhá je pravý horní roh a na konci můžete zadat, kolikrát chcete zónu vyčistit. Jednotlivé zóny tak budou vypadat přibližně takto: [25200, 27500, 27250, 30250, 1]. Můžete zadat více než jednu zónu tak, že je oddělíte čárkami. Čištění zóny se dvěma zónami by tedy vypadalo takto: [25200, 27500, 27250, 30250, 1], [27000, 22250, 28200, 27000, 1].

Interakce s dokovací stanicí

 • Umístěte dokovací stanici na rovný povrch u stěny.
 • Ujistěte se, že všechny předměty jsou vzdáleny nejméně 0,5 metru od bočních stran čističe a nejméně 1 metr od jeho přední části.
 • Zapojte dokovací stanici do zásuvky.
 • Zkontrolujte, zda je v místě instalace dokovací stanice silný signál Wi-Fi.
READ  Bude robotický vysavač fungovat bez internetu

Dokovací stanici uchovávejte mimo dosah přímého slunečního světla a nezakrývejte ji jinými předměty. Jinak robotický vysavač nemůže dokovat.

Výměna zásuvného modulu

Pokud dochází k častým poruchám, vyměňte zásuvný modul:

 • Stažení a instalace aktualizovaného softwaru.
 • Přihlaste se a vyberte umístění „China“.
 • Připojte zařízení Xiaomi a přistupte k zásuvnému modulu pro správu.
 • Stažení pluginu bez blokování.
 • Přejděte na „Interní paměť/Plugin/Instalace/MPP/615“.
 • Soubor s příponou.Nahraďte soubor APK tím, který jste stáhli.

Změna hlasového balíčku

Chcete-li stáhnout ruský hlasový balíček, použijte software Mirobo. Je třeba získat IP adresu a token zařízení. Pokud token v aplikaci Mi Home nevidíte, můžete jej získat prohledáním protokolů připojeného zařízení se systémem Android. Jednoduše nainstalujte do svého zařízení se systémem Android starší verzi aplikace Mi Home, připojte se k robotickému vysavači Xiaomi a projděte následující složku:

/ SDCard / SmartHome / logy / plug_DeviceManager.

Otevřete poslední textový soubor (20xx-xx-xx).txt) a vyhledejte v něm slovo „token“. Zde najdete 32místný token.

Firmware

Ujistěte se, že jste svůj vysavač Xiaomi aktualizovali na nejnovější dostupný firmware pomocí aplikace Xiaomi robotický vysavač. Mi Home.

V některých případech může dojít k resetování tokenu, takže bude nutné jej znovu vyhledat.

Odpověď

Škoda ovšem, že jste nepřiložili snímky obrazovky z aplikace a nenapsali, jak ji ručně připojíte a kde (v jaké konkrétní fázi) se objeví chyba „5G Wi-Fi není podporována“. Nemám takový vysavač a nikdy jsem je nenastavoval.

Pokud vím, algoritmus pro připojení a nastavení robotického vysavače je následující:

 • Na vysavači aktivujte režim připojení. Stiskněte a podržte dvě tlačítka nebo tlačítko napájení. Blikání kontrolky. Jak přesně na Xiaomi Mi Roborock Sweep One S50. nevím. V pokynech by mělo být uvedeno.
 • V režimu připojení robotický vysavač vysílá signál Wi-Fi. Připojení k této síti ze zařízení iPad.
 • V aplikaci MiHom vyberte možnost přidat nové zařízení.
 • Měl by se objevit vysavač Xiaomi Mi Roborock Sweep One S50. Poté projde procesem nastavení. Nejprve v aplikaci vyberte síť Wi-Fi (z Asus RT-N11P) a správně nastavte heslo, abyste mohli počítač připojit ke směrovači.
 • Po nastavení vysavač přestane vysílat Wi-Fi a vy připojíte svůj smartphone k domácí síti. Připojení bude probíhat přes směrovač.

Nerozumím chybě „5G Wi-Fi není podporováno“. Nemyslím si (i když je to možné), že se Xiaomi Mi Roborock Sweep One S50 připojuje pouze k 5GHz síti. Které Asus RT-N11P neumí distribuovat. Nevím, jaký iPad máte. Pokud je starý, pak nemá podporu 5G Wi-Fi. Možná je to ten problém.

Jak vytvořit jazykový balíček

Problém s dabingem často vzniká při nákupu robotického vysavače. Je to dobré, když stačí angličtina, která je nainstalována v továrním firmwaru, ale někdy chcete něco originálního. Uživatel si pak může vytvořit vlastní jazykový balíček. Robot Xiaomi promluví během několika minut. Chcete-li vytvořit vlastní hlasový záznam, musíte přejít na položku nabídky „Textový hlasový záznam“, přihlásit se, vybrat možnost hlasového záznamu na kartě „V7 TTS“. Do pole pro hlasový komentář zadejte text a klikněte na tlačítko „Hlasový komentář“. Po několika sekundách bude hlas robotického vysavače dokončen a vytvořený soubor lze stáhnout a nainstalovat do robotického vysavače Xiaomi.

Co dělat, když nemohu připojit robotický vysavač Xiaomi ke svému smartphonu?

Pokud k tomu dojde, doporučujeme připojení obnovit. Je pravděpodobné, že při připojování robotického vysavače k elektrické síti došlo k chybě, která brání dokončení připojení. V takovém případě restartujte aplikaci a znovu se připojte.

aplikace, home, nevidí, robotický, vysavač

Je také užitečné obnovit nastavení Wi-Fi robotického vysavače. Stiskněte tlačítko napájení a tlačítko domů a počkejte 5-10 sekund, než zařízení zapípá. Poté připojte robotický vysavač.

Pokud tyto možnosti nepomohly, resetujte systém robotického vysavače. Stiskněte tlačítko Reset pod krytem vysavače a počkejte, až přístroj zapípá.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS