Automatická odmrazování chladničky nefunguje

Proč chladnička nefunguje, a mraznička funguje? Odstraňování problémů a odstraňování problémů

Shromáždil jsi svačinu a zjistil, že uvnitř chladicí komory je abnormálně teplý, a v mrazničce je příliš chladno? Nebo kompresor nepřetržitě funguje, i když včera periodicky čistí? Další informace o rozpadu takového drahého zařízení není vůbec příjemné, není pravdivé?

Možná, že problém nebude tak globální, jak se zdálo na první pohled a všechno bude schopno opravit vlastní. Pomůžeme vám zjistit, proč chladnička nefunguje, a mraznička funguje, a sdělte vám, jak eliminovat zjištěnou chybu.

Článek obsahuje nejčastější příčiny tohoto druhu poruch, zvažovaných způsobů, jak je opravit. Prohlásil vizuální fotografie a video rekondy od odborníků, kteří pomohou najít poruchu v různých modelech chladniček.

Co je nebezpečné mráz

Ne každý chápe, co má chladnička, která musí být rozmrazena. Lední stehno snižuje volný prostor, produkty mohou čelit. Ale selhal se často stává důvodem vážných problémů:

 • Účinnost chlazení se sníží, teplota roste uvnitř;
 • Časté spínání kompresoru;
 • Ini roztaví, kapky vlhkosti mohou vést ke korozi;
 • Kousky výrobků v ledu jsou příčinou nepříjemného zápachu a reprodukce bakterií;
 • Animes může poškodit těsnicí pryž, dveře se pevně zastaví;
 • Ze závažnosti ledu může být poškozen trubkou, plastovými stěnami, dalšími detaily.

Příčiny vzdělávání v chladničce

Při otevírání dveří v mrazničce dostane vlhkost, také se vypařuje z uložených výrobků. Pára kondenzuje na stěnách zařízení a výsledná voda klesá zmrazení. Takže mraznička a lednice jsou pokryty.

Postupně se jeho vrstva roste, stává se silnější a promění se na výkonný obrys, který začíná zasahovat do normálního provozu kompresoru.

V létě je proces tvorby mrazu v chladničce urychlen, t.na. horký vzduch padne do komory. Kompresor a tak pracuje v zesíleném režimu a skóre vytváří dodatečné zatížení.

Aby se zabránilo rozbitím kompresoru, je lepší snížit mezery mezi odmrazováním zařízení. Ale v zimě si můžete odpočinout a starat se o chladničku je poněkud méně.

Zima. období, kdy je chladnička usnadněna. Za prvé, nemusí ho často rozmotat. A za druhé, doba údržby mrazničky není zásadně, t.na. Produkty lze dosáhnout na balkóně. Pokud je teplota na ulici nižší než nula, nic je neohrožuje

Stává se, že skóre se jeví jako příliš rychle, a to je alarmující signál.

Míra vzniku Intea prudce zvyšuje, pokud:

 • V teple je chladnička zahrnuta na maximum. Touha udržet čerstvost výrobků v horkém počasí je pochopitelná, ale stále nespustí režim chlazení „na plný rok“. Čím nižší teplota v komoře, čím více vlhkostí se usadí, když se při otevírání dveří rozbije. Stupeň chladicí produkty stále závisí na nastavení přístroje a ne z prostředí.
 • Možnosti možností možností. Funkce přesunutí je zapnuta ručně, když je naléhavá zmrazit velké množství výrobků (například, pokud uděláte sochory na zimu). Existují modely, kde volba funguje v automatickém režimu, ale ve většině případů je uživatel řízen. Pokud zapomenete vypnout Superzorozku, chladnička bude pracovat intenzivně a tvrdě vymanit.
READ  Kompresor mrazničky chladničky Stinol se nevypíná

Pokud musíte neustále odmrazovat chladničku, měli byste se ujistit, že nastavení režimu chlazení jsou nastaveny správně a v případě potřeby upravte.

Pokud je zadní stěna chladničky nebo mrazničku příliš rychle pokryta založením, může být spojena s poruchami. Nejčastěji důvodem v těsnicí dásní nebo poruchu termostatu

Při podezření na poruchu, především zkontrolujte těsnicí pásku na dveřích chladničky. Pokud důvodem půdy leží v elastickém gumičkovém pásmu, který je poškozen nebo přestane poskytovat hustý sousední v blízkosti dveří do skříně chladničky, je nutné přemýšlet o nahrazení těsnění.

Pokud je vše v pořádku, a důvodem pro pohyb, který není v rysech provozu, pak je velká pravděpodobnost vážnějších poruch je velká.

Freon únik vede k tvorbě nerovnoměrné místní půdy, ale to není nejnepříjemnější okamžik. Vzhledem k nedostatku chladiva, přehřátí motoru, které mohou způsobit velké problémy. Pokud je podezření z úniku, měli byste se obrátit na servisní středisko

Není vždy intenzivní zmrazení mrazničky spojené s „lidským faktorem“.

Často se jedná o znamení rozbití, zejména pokud je zařízení chladicí zařízení narušeno po odmrazování.

Pokud je zadní stěna chladničky zmrazena, a v komoře je teplota vyšší, je klasický znak útku těsnění. Mělo by být nahrazeno, a je lepší nabíjet takovou práci jako servisní středisko

Známky závad a jejich možných důvodů:

 • Na zadní stěně chladicího prostoru se objeví, ale ve fotoaparátu je příliš nízká. Stává se to, zda se termostat přestávky. Zařízení přestane zachovat potřebný režim teploty, často se rozsvítí a běží po dlouhou dobu. Stěna chladničky nemá čas na převrácení, vrstva ledu se na něm hromadí.
 • Chladnička není vypnuta, ale teplota v komoře je stále příliš vysoká a led je vytvořen na zadní stěně. Tyto příznaky se zobrazují, pokud je přerušeno normální cirkulace chladiva na kapilárním potrubí. Někdy se ucpává kvůli zhuštěnému strojnímu oleji, který tvoří hrudku a překrývá lumen v trubce.
 • Chladnička pracuje intenzivně a je zřídka odpojena a v rohu se objeví led. To jsou příznaky úniku Freon. Jeden z nejvíce nepříjemných poruch, t.na. Je nepravděpodobné, že by se mohla vyrovnat sami. Musíte zavolat průvodce, abyste odstranili únik a tankování freonového systému.
 • Lokální poleva zadní stěny chladicího prostoru. Existuje šance, že se tepelně izolační vrstva přístroje ukazuje. Tato stránka by měla být nahrazena.
 • V chladicí komoře je teplota příliš nízká, v mrazničce příliš vysoká a stěna zařízení je pokryta ledem. Stává se, zda elektromagnetický ventil, řízení chlazení, zlomil se a „zmrazené“ v jedné poloze. Normálně musí střídavě vychladnout obě kamery.

Chladnička, i když je vybavena nejlepším automatickým systémem odmrazování, musíte včas odmrazit, sledovat svou práci a kontrolovat stupeň námrazy. Pozorný postoj k domácích spotřebičům pomůže zabránit mnoha problémům.

READ  Výměna skla pro plynovou varnou desku

Krok za krokem odmrazování

Instrukce vhodné pro Samsung, Indesit, Bosch, Ariston, LG, Liebherr, Bosch, Ariston, LG, Liebherr, Electrolux, Zanussi, BeKo, domácí: Atlant, Nord, můžete na něm odmrazit. Skriptní systémy.

 • Zakažte ze sítě, odstraňte se od zdi.
 • Bez produktů, odnímatelných dílů.
 • Ležela mísy, dejte hadry.
 • Nechte v otevřené poloze po dobu 4-12 hodin.
 • Vyčistěte další vlhkost, umýt.
 • Návrat na místo police, zátěžové produkty (až 50% kontejneru).
 • Zavřete dveře, zapněte v zásuvce.

Důležité ! Dvoukomorové modely se samostatnými kompresory mohou být vytaženy do stupňů, nejprve vypnout horní část, pak spodní komora.

A na tomto videu, dívka použila pulverizer s vařícím vodním polštářem:

Vlastnosti odmrazování specifických typů zařízení

Dříve, chladničky pracovaly podle jednoho principu a různé modely nebyly téměř rozdíl. Proto se problémy s odmrazováním obvykle nevyskytly. Hosteska ani nemyslela, po kolik měsíců to udělá. Jak se objevila vrstva ledu, oni se ho zbavili. Nyní se však objevilo mnoho modifikací, které se vyznačují vlastnostmi práce, design. Každý model vyžaduje zvláštní přístup k odmrazování.

odmrazování, chladničky, nefunguje

Instruktážní video. Čištění žlábku po odmrazování

Chladničky s odkapávacím systémem odmrazování

Většina modelů je vybavena odkapávacím systémem. Po určité době zapíná a vypíná. Když teplota klesne, stěny se mohou tvořit na stěnách. Po spínání se roztaví a kapky v odtokech spadají do odvodňovací otvor. Na trubkové vodě se zobrazí v paletě.

V chladicí komoře těchto zařízení není vytvořena. Ale v mrazničce není. Když se vrstva Ovesta dosáhne 5-7 mm, přístroj potřebuje odmrazovat. Je nutné udělat jednou 1-2 krát ročně.

Chladničky odpařování vzduchu

V takových modelech se vlhkost vypařuje s ventilátorem. Proto nejsou vytvořeny ins. Ale také musí být deflován jednou za rok za preventivní čištění a uvolňování mrazničky z ledu.

Dvoukomorová zařízení

Populární dva komorní modely, ve kterých se mrazák nachází samostatně. shora nebo pod. Proces odmrazování není odlišný, pokud chladnička nemá dva kompresory. V tomto případě můžete odděleně rozmrazovat chladicí nebo mrazničku. Díky tomu je vhodné ukládat produkty tím, že je posunutím do jiného prostoru.

Dvoukomorová chladnička

Jaké jsou systémy odmrazování

Během provozu v chladicích zařízení se vytvoří sníh erupce a mráz. Ranger se zbavit problému. Pro mrazničku aplikuje ruční rozmrazování a žádný mrazuvzdorný systém pro chlazení. automatické (kapání nebo bez mrazu). Ve starých modelech chladniček je poskytována ruční technika.

Proč potřebujete ruční odmrazování mrazničky

Vlhkost ze vzduchu a produkty umístěné v mrazničku se hromadí na stěnách a zamrzne, takže jsou neustále tvořeny uvnitř komory a mrazu. Pokud v něm není automatický systém odmrazování, jednotka se rozmrazí ručně.

Rozmrazování je považováno za hlavní aspekt péče o chlazení. Co to je. ruční rozmrazování mrazničky? Pro odmrazování jednotky je vypnuta z sítě a osvobozen od ledu a sněhu přirozeným rozmrazením. Voda se odstraní, technika se promyje a otřete.

Pokud komora nerozmrazuje, role izolátoru začne hrát vrstvu, protože má nižší koeficient přenosu tepla. V důsledku toho vyplývají tyto problémy:

 • Ve starých modelech agregátů, kde je mraznička umístěna nahoře, dochází k postupnému mrazu chladicí komory, což vede k poškození výrobků v něm;
 • S ignorováním dluhu jsou stěny stěny pokryty silnou vrstvou ledu, výsledek komory se v důsledku toho sníží;
 • Vrstva ALTIE se zpomaluje chladicí chlazení, která mění způsob provozu chladicího systému a vede k jeho přetížení;
 • Vzhledem ke zvýšeným zatížením je zařízení chybné rychlejší, riziko selhání a rozbití se zvyšuje, životnost domácích spotřebičů se sníží;
 • Doba trvání kompresoru se zvyšuje, což zvyšuje spotřebu elektřiny a vede k dodatečným peněžním nákladům.
READ  V mrazničku chladničky letí ledu

Dlouhé ignorování prstů v mrazničce může vést k vážnějším důsledkům. V důsledku zvýšeného zatížení rizika poškození kabeláže a jeho zapálení.

Postup se provádí každých 6 nebo 12 měsíců, frekvence závisí na modelu chladničky a provozních podmínek. Pokud je jednotka vybavena vysoce kvalitním tepelným štítem a dveře se zřídka objevují, je vyfouknuty značnou dobu. Staré agregáty s průměrným způsobem používání v zimním období jsou vyčištěny z testu 1 čas za 3 měsíce, v létě. 1 čas za 2 měsíce.

Proč světelné funguje, ale studený zmizel?

V pravidelném režimu provozu chladničky při otevírání dveří v komoře se rozsvítí osvětlení. To je určitě důležité, ale daleko od určování provozuschopnosti zařízení. Obecně platí, že řada poruch osvětlení pokračuje v práci, ale chladnička nezmrzne.

Můžete se pokusit vyřešit problém na vlastní pěst. restartuje chladničku. Chcete-li to provést, musíte jej zakázat z sítě po dobu 10-15 minut a zapněte. Pokud byla příčina poruchy v řídicím modulu „Foloss“, pak po takovém „hrubém“ restartu bude chladnička fungovat. A pokud ne, pak je problém mnohem vážnější.

Spálený kompresor

Pro čerpání freonu nad chladicím systémem chladničky odpovídá kompresoru.

Poslouchejte. ať už může slyšet, jak se zapne? Pokud uslyšíte kliknutí, ale motor není spuštěn nebo chladnička je bzučení, ale neexistuje žádný spuštění. pak s největší pravděpodobností motor spálil. Nejčastěji se to stane, když se to stane:

Spálený kompresor podléhá výměně. Ale především je třeba určit, proč způsobil rozpad motoru a eliminovat jej. Pravděpodobné možnosti. kapilární potrubí nebo únik freonu.

Musím odmrazit žádný frost systém?

Vložené v moderních zařízeních bez mrazu také navrhuje periodickou odmrazování.

Čištění komor z ONEA by nemělo méně často jednou ročně, ale ne častěji než každých 6 měsíců. Doporučená doba odmrazování. 12-24 ZDARMA THAWING.

Jeden z odrůd systému „bez ONEA“. chladničky typu odkapávání. Vyžadují rozmrazování 1 čas ročně a některé modely jsou dokonce vybaveny vestavěným výstražným systémem, který zvýší potřebu eliminovat půdu.

O tom, jak odmrazovat chladničku Samsung bez mrazu, čtení zde. Naučte se také, jak odmrazovat dvoukomorovou Stynol chladničku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS