Automatické kotle na tuhá paliva

nejlepší kotle na tuhá paliva

Pokud chcete porovnat různé možnosti kotlů pro nezávislé vytápění domu, je často nejzajímavější možnost nákupu kotle na tuhá paliva. Přinejmenším kvůli extrémní jednoduchosti na rozdíl od plynového kotle, který poskytuje nejen spolehlivost a bezpečnost (únik plynu. není legrační věc), ale také snižuje cenu. Nejlepší kotle na tuhá paliva pro rodinný dům jsou uvedeny v našem hodnocení.

Samozřejmě, že plynový kotel používá levnější palivo, a „krmí“ se z potrubí, to by bylo jen tlak. ale v případě, že budova není plynofikována, dodávka zemního plynu nebo instalace držáku plynu se vyplatí dlouho. Jediné, co lze označit za nevýhodu kotlů na tuhá paliva, je nutnost pravidelného přikládání paliva a čištění. Proto jsme při sestavování tohoto hodnocení věnovali pozornost nejen celkové kvalitě kotlů, ale také jejich snadné obsluze: jak dlouho vydrží jedno zatížení, jak je organizováno čištění.

Kotle

ACV 53 Amteo 18 ATMOS 24 Baxi 6 Burnit 31 Dakon 2 Dedietrich 24 Defro 18 DRAGON 42 FACI 21 Ferroli 18 Flames 14 Heiztechnik 141 Jaspi 4 Kentatsu 7 Kiturami 12 Klover 12 Kostrzewa 1 Lamborghini 5 Lavoro 82 Metal Fach 48 Navien 15 OPOP 25 PARTNER 8 Pereko 22 Protherm 17 Roda 1 Roteks 4 Sas 1 Stropuva 17 TIS 64 Unilux 11 Vulkan 157 WATTEK 1 Wirbel 40 Barin 7 Beretta 10 Burzui K 16 Vesuv 6 Vjatka 6 Hermes 7 DobroHot 16 ZharStal 10 Zota 89 Karakan 17 Kosmos 11 Kotly Popova 2 Kupper 40 KCM (JSC Kirov factory) 11 Nedelka 5 NMK 23 Pelletron 22 Pyroliz 43 17 Pobeda 29 Prometey 20 Raton 1 Sogreev 12 START 24 Suvorov 21 Tverdotop Medved 14 TeplovЪ 68 Teplodar 5 Termokraft 41 Termofor TMF 48 Trajan 42 JAK 1

Kotle jsou zařízení určená k vytápění budov a staveb pro různé účely: rodinné domy, chaty, průmyslové objekty, výrobní haly, garáže atd.д. Univerzálnost univerzálních kotlů vyžaduje široký rozsah výkonů od 10 do 1000 kW. Jejich princip činnosti je založen na spalování různých paliv. Podle tohoto kritéria se dělí na. kotle na tuhá paliva, které spalují dřevo, uhlí, brikety atd.д.;. pelety;. plyn;. diesel;. elektrické;. kombinované. Kromě toho mohou být kotle v závislosti na jejich funkčnosti. jednookruhové. zaměřené pouze na vytápění;. dvouokruhový. ohřev teplé vody. Podle způsobu instalace lze kotle montovat na stěnu nebo na podlahu. Kompletní katalog domácího a zahraničního vybavení najdete na našich webových stránkách Magazin-Pechi.

Požadavky na palivo

I když je možné v takovýchto dálkových kotlích topit dřevem nebo dřevěnými peletami, jejich doba hoření nebude 7 dní, ale v závislosti na vlastnostech paliva 12-30 hodin. Vysoce kvalitní pelety mohou zajistit až 72 hodin topení, t.е. až 3 dny.

Pro zajištění doby hoření až 7 dní je nutné použít uhlí. Nejlepší poměr ceny a kvality je černé uhlí. Největší tepelný výkon má antracit, ale cena takového dřevěného uhlí je 8000-8500 za tunu, což není levné. Dřevěné uhlí (zejména z tvrdého dřeva třídy A) má také vynikající tepelnou emisi a dobu hoření.

Nejhorší variantou je rozšířené a cenově nejdostupnější hnědé uhlí, které shoří v nejlepším případě za 3-4 dny a má mnohem více popela ve srovnání s ostatními druhy.

Je také lepší topit uhlím s nízkým obsahem popela (typ 31 nebo 32) a s nízkým obsahem popela (do 15 %), aby se předešlo zbytečnému „odpadu“ a nízké účinnosti.

Kotle na pelety s automatickou dodávkou paliva Doba spalování od 7 do 30 dnů díky zásobníku

Kotle na tuhá paliva pro dlouhodobé spalování

Poloautomatické kotle Heiztechnik na tuhé dřevo jsou vybaveny dmychadlem a mikroprocesorovou řídicí jednotkou pro co nejúčinnější a nejdelší spalování dřeva a uhlí. Všechny modely kotlů lze provozovat v poloautomatickém i neautomatickém režimu. Poloautomatické kotle Heiztechnik jsou k dispozici ve výkonovém rozsahu od 7 do 400 kW.

READ  Vestavná myčka nádobí s otevřeným ovládacím panelem

Poloautomatické kotle na tuhá paliva s ventilátorem a řídicí jednotkou. Účinný víceprůchodový policový výměník tepla, rošty plněné vodou, velkokapacitní topeniště, vícekanálový systém přívodu vzduchu. Vysoce kvalitní kotlová ocel o tloušťce 6 mm. Robotické svařování zajišťuje spolehlivé a trvanlivé svary.

Poloautomatické kotle na tuhá paliva s dlouhým spalováním s režimem regulace PID a víceprůchodovým systémem odvodu spalin. Vyrobeno z vysoce kvalitního ocelového plechu o tloušťce 6 mm. Spalování horní vrstvy. Japonský robot KUKA svařuje vnější švy kotle v režimu kapkového svařování, který zajišťuje extrémně hluboký průvar a pevnost kovu.

Nejlepší energeticky nezávislé kotle na spalování neupraveného dřeva. Velká spalovací komora, vysoká účinnost. Mají velkou a prostornou spalovací komoru a třícestný horizontální deskový výměník tepla. Dopalování sekundárních plynů, vysoká doba hoření.

Poloautomatické kotle na tuhá paliva Vulkan s ventilátorem a elektronickou regulací. Dlouhodobé spalování dřeva a uhlí, vysoká účinnost. Elektronický regulátor poloautomatického kotle umožňuje automaticky udržovat nastavenou teplotu v topném systému nebo v místnosti, řídí provoz čerpadel topného systému.

Poloautomatické kotle na tuhá paliva s dlouhým spalováním. Délka spalování až 24 hodin na uhlí, které je dosaženo relativně velkou dávkou paliva a řízením přívodu vzduchu do topeniště pomocí dmychadla, řízeného mikroprocesorovým regulátorem. Vzduch vháněný ventilátorem se ohřívá kanálem vedle výměníku tepla a je veden pod rošt, resp. spodní spalovací kotel. Těleso kotle je uzavřeno v tepelně izolačním plášti.

Kotle Lavoro ECO řady L a XL jsou moderní teplovodní kotle ruské výroby, pracující v poloautomatickém režimu. Jako palivo se používá dřevo, uhlí a různé druhy palivových briket. Kotel Lavoro ECO XL je vybaven prodlouženou spalovací komorou, která umožňuje vkládat dřevo o délce až 60 cm.

automatické, kotle, tuhá, paliva

Domácí a průmyslové kotle KOLOSS. Poloautomatické kotle na tuhá paliva s horním spalováním. Zvětšená spalovací komora a inteligentní automatizace. Vodní plášť zajišťuje maximální přenos tepla. Kotel s nízkým obsahem popela. Delší doba provozu na jednu náplň paliva. ÚČINNOST 83 %. Životnost: minimálně 15 let. Záruka 3 roky.

automatické, kotle, tuhá, paliva

Poloautomatické těžké kotle na tuhá paliva z vysoce kvalitní oceli o tloušťce 5 mm, s vyměnitelným litinovým roštem, zvětšeným výměníkem tepla a vysokou účinností.

Kotle jsou určeny k vytápění rodinných domů a obytných budov vybavených systémy ohřevu vody s přirozeným nebo nuceným oběhem.

Kotle na tuhá paliva pro dlouhé spalování se zesíleným roštem, regulátorem teploty, zvětšeným otvorem dvířek a možností automatizace. Účinnost až 91 %.

Poloautomatické kotle na tuhá paliva s automatickým zapalováním, velkou přikládací komorou, horizontálním válcovým trubkovým výměníkem tepla a uživatelsky přívětivým digitálním ovládacím panelem. Díky programu algoritmů zajišťuje originální automatika kotle úplné spalování paliva a poskytuje až 85% účinnost.

Poloautomatické kotle Metal-Fach. jsou kotle na tuhá paliva řady Smart OPTIMA (STG), Smart MAXI (SE MAX II), SE s řídicí jednotkou a dmychadlem. Řídicí jednotka řídí provoz kotle a automaticky udržuje požadovanou teplotu regulací úrovně přívodu kyslíku do spalovací komory pomocí přikládacího ventilátoru. To výrazně zvyšuje účinnost kotle a maximalizuje úspory paliva.

Pokud je rozpočet velmi omezený, je optimální zvolit klasické kotle TT a neuvažovat o jiných typech kotlů. Přestože jejich účinnost je nízká a majitel musí být přítomen v kotelně, aby kontroloval spalování a přikládal novou porci paliva (každé 2-4 hodiny), stále se jedná o nejlepší a nejoblíbenější variantu pro přechodný i trvalý pobyt v domě. Vysvětluje se to jednoduchostí, praktičností designu a samozřejmě přijatelnou cenou, která začíná na 12-13 tisících eur. (nízkovýkonný Teplodar Kupper Praktik 8, Karakan 8TPE 3 8 kW).

Pokud rozpočet není tak omezený, jsou na výběr dvě varianty: spalovací kotle s dlouhým principem spalování „shora dolů“ a pyrolytické kotle. Pokud se rozhodnete pro první možnost, můžete se spolehnout na prakticky samostatný a ve většině případů energeticky nezávislý systém s mechanicky jednoduchým ovládáním. Účinnost těchto kotlů je vyšší, a proto je i úspora paliva vyšší (v průměru o 10-15 %). Doba hoření jedné dávky dřeva je v průměru 10-12 hodin, ale u některých modelů může dosáhnout 20-24 hodin. Uhlí hoří u standardních populárních modelů v průměru 24-40 hodin (Stropuva S15U, Heiztechnik Q Alfa 15, TIS PRO 11), ale existují i modely s dobou hoření až 7 dní (Stropuva S20U, NEDELKA KO-60). Proto je žádoucí topit uhlím. Ceny této kategorie tepelných kotlů začínají na 55-60 tis.

READ  Jak ztratit čas na troubě elektrosu

Pyrolytické kotle na tuhá paliva jsou na rozdíl od předchozích kotlů vhodnější, pokud má být jako palivo použito dřevo. A účinnost této technologie je v současné době nejvyšší, v průměru se ušetří 20 až 25 %. Pokud se zvolí tato možnost, je možné získat prakticky autonomní topný systém, častěji však energeticky nezávislý, s automatickým elektronickým řízením, je možné dálkové ovládání prostřednictvím mobilní aplikace. V průměru pro mechanické varianty (Burzhuy-K „Modern-12“, Trajan TB-10-2KT).

Materiál výměníku tepla

Primárním výměníkem tepla je hlavní prvek kotle, kterým jsou stěny spalovací komory. V ní cirkuluje teplonosná látka (obvykle voda), která akumuluje teplo ze spalovaného paliva ve spalovací komoře. Materiál výměníku tepla určuje cenu kotle, jeho použitelnost, životnost a povolené druhy paliv. Jsou možné dva návrhy:

 • Ocelový výměník tepla. Nejoblíbenější je díky své nízké ceně a lehkosti, nezranitelnosti vůči teplotním výkyvům, praktičnosti. Obvykle se používá v kotlích nižší a střední cenové kategorie. Ocelové výměníky tepla často nejsou určeny pro spalování uhlí; antracit se nikdy nepoužívá, protože hoří nebo se taví při teplotách spalování 800-1000 °C. Největší nevýhodou ocelových výměníků tepla je však jejich náchylnost ke korozi (i přes speciální antikorozní nátěr), pod jejímž vlivem je životnost ocelových konstrukcí v průměru 12-18 let. Doporučujeme vybírat modely s tloušťkou stěny výměníku tepla alespoň 4 mm, ideálně 5 mm.
 • Litinový výměník tepla. Mnohem těžší a dražší, ale odolné proti korozi a trvanlivé. Litinové výměníky tepla mají životnost více než 30 let a odolávají teplotám přes 1000 °C, což znamená, že je lze spalovat jakýmkoli druhem uhlí, včetně.ч. antracit. Z nedostatků lze uvést pouze složitost přepravy, zvýšené nároky na podlahu (litinové kotle mohou vážit od 100 do 600 kg a více), jakož i křehkost a náchylnost k náhlým změnám teploty. Pokud rozdíl teplot mezi přívodním a vratným potrubím přesáhne 50-55 °C, může standardní šedá litina popraskat. Proto byste se při instalaci v topném systému velkého soukromého domu, kde je takový rozdíl možný, měli postarat o trojcestný ventil. Propojením přívodu a zpátečky dochází k promíchání ohřáté vody s vodou zpětnou, čímž se snižuje teplotní rozdíl ale je lepší zvolit tento typ kotle.

Stojanový kotel na tuhá paliva ZOTA MASTER-12

Společnost Tavago vám nabízí vysoce kvalitní kotle na tuhá paliva za nejlepší ceny. Skvělý výběr, individuální přístup, dodávka, instalace. to vše vás čeká pouze u nás. Objednávat můžete prostřednictvím webových stránek nebo telefonicky. V každém případě vám to nezabere více než pár minut!

automatické, kotle, tuhá, paliva

Kotle na tuhá paliva

ACV 1 Amteo 18 ATMOS 24 Baxi 5 Burnit 31 Dakon 2 Dedietrich 8 Defro 18 DRAGON 30 FACI 21 Ferroli 9 Flames 12 Heiztechnik 141 Jaspi 4 Kentatsu 5 Kiturami 2 Klover 12 Kostrzewa 1 Lamborghini 5 Lavoro 45 Metal Fach 48 OPOP 25 PARTNER 5 Pereko 22 Protherm 3 Roda 1 Sas 1 Stropuva 17 TIS 64 Unilux 1 Vulkan 103 WATTEK 1 Wirbel 40 Barin 7 Beretta 10 Burzui K 16 Vesuv 6 Hermes 7 DobroHot 9 Zota 67 Karakan 17 Kosmos 11 Popovovy kotle 2 Kupper 29 KCM (Kirovskiy zavod JSC) 10 Nedelka 5 NMC 14 Pelletron 8 Pyrolysis 43 17 Pobeda 24 Prometey 19 Raton 1 Sogreev 12 START 20 Suvorov 21 Tverdotop Medved 14 TeplovЪ 68 Teplodar 2 Termokraft 41 Thermoform TMF 45 Trajan 36 JACK 1

Kotle na tuhá paliva jsou topné jednotky založené na principu výroby tepelné energie spalováním tuhých paliv. Existuje několik hlavních skupin kotlů:. kotle na dřevo;. kotle na uhlí;. kotle na pelety;. kombinované kotle: dřevo/uhlí/pelety.Představené typy kotlů mohou pracovat v různých režimech: ruční, poloautomatický, automatický, kontinuální spalování, doutnající. Kotle na tuhá paliva patří k nejoblíbenějším typům díky řadě výhod:. snadná a pohodlná obsluha a údržba;. bezpečnost;. hospodárnost;. šetrnost k životnímu prostředí;. cenová dostupnost.Více informací o modelech a výrobcích naleznete zde: https://magazin-pechi/tverdotoplivnye-kotly.

READ  Pískání kotle při zapnutí teplé vody

Kotle na tuhá paliva v našem obchodě ➦ Prodejní kamna. ☎: 7(495) 902-57-82. 1 mm silné sendvičové kouřovody od výrobce. Nízké ceny. Vysoká kvalita. Dodávka po celém Rusku.

Kotle na tuhá paliva

Městská zástavba, chaty a kempy často trpí nedostatkem komunikace. Zatímco problémy se zásobováním elektřinou a vodou lze vyřešit jednoduchými metodami, zásobování domácností teplem znamená mnoho možností. Obyvatelé obvykle vytápějí své pokoje elektrickými topidly, ale ta ne vždy stačí na chladné zimní měsíce a měřič si účtuje velké peníze.

Proto jsou kotle na tuhá paliva nejuniverzálnější volbou. Toto zařízení funguje na podobném principu jako vařič. Teplo se vyrábí spalováním pevných paliv a následným vytápěním celé budovy.

Uhlí, dřevo i další speciální zdroje energie jsou považovány za pevná paliva. Podle recenzí má toto palivo nejvyšší účinnost mezi svými protějšky a racionálně využívá zdroje, což umožňuje výrazné úspory na vytápění. Na rozdíl od městských oblastí, kde je výhodnější používat plynové jednotky, je pro příměstské domy zařízení na tuhá paliva skutečnou spásou. Kotle s dlouhým spalováním zpravidla pracují tři dny při maximálním zatížení a vytápějí celou podlahovou plochu.

Lze je rozdělit podle následujících kritérií:

 • podle druhu paliva. Nejčastěji se k vytápění používá dřevo nebo uhlí, ale existují i specializované deriváty stlačené do briket a pelet;
 • schéma spalování. Pyrolýzní kotle se od klasických kotlů liší tím, že jsou dražší, ale díky vysoké účinnosti a budoucím úsporám se dlouhodobě vyplatí;
 • podle materiálu. Nejběžnější jsou litinové a ocelové kotle. Z odolných a teplotně stálých kovů.

Vyplatí se také zakoupit topné zařízení pro váš domov s vodním okruhem. Tím se nejen vytápí všechny místnosti, ale také se kdykoli ohřeje voda.

automatické, kotle, tuhá, paliva

Ceny: Přehled srovnání cen

Model Výkon, kW ÚČINNOST, % Rozměry pece, hmotnost Náklady,
Metal-Fach Smart EKO-20, Polsko-Rusko 20 90 1250x1345x610 mm, 360 kg 152 000-280 000
Galmet Duo 17, Polsko 17 81-86 1130x1475x840 mm, 355 kg 220 000-250 000
ZOTA „Optima“ 20, Rusko 20 82 1290x1590x890 mm, 376 kg 151 000-211 000
Pereko KSP Duo 18, Polsko 18 92 1160x1385x845 mm, 370 kg 283 000-327 000
Heiztechnik Q Eko Lux 15, Polsko 15 88 350x270x380 mm, 363 kg 154 000-179 000

Automatický kotel lze uvést do provozu po sestavení potrubního systému, natlakování na jmenovitý tlak 1,25 a naplnění vodou. Další algoritmus zahrnuje následující kroky:

 • Zkontrolujte stav komína.
 • naplňte zásobník uhlím doporučené kvality.
 • ručně přivádět část paliva do hořáku na ovládacím panelu.
 • Na uhlí položte hořlavá paliva (papír, dřevěné štěpky atd.).
 • Opatrně zapalte papír a přilévejte palivo, jak se plamen šíří.
 • Zapnutí ventilátoru v ručním režimu.
 • Po dosažení teploty uvedené v certifikátu kotle přepněte kotel do automatického režimu.

Další provoz kotle na tuhá paliva je řízen procesorem, který ovládá frekvenci přikládání paliva, množství přiváděného vzduchu, spotřebu uhlí v násypce a regulaci tahu pro odvod zplodin hoření. Kromě těchto opatření je důležité dodržovat doporučení výrobce komplexních jednotek, jejichž cílem je dosáhnout úplnosti spalování paliva. pro každý druh uhlí a princip provozu kotle existuje jiná konstrukce hořáku.

Kotle na uhlí bylo donedávna obtížné automatizovat kvůli vlastnostem paliva. Kvalita jeho přípravy na správné frakce a rozvoj technologií však umožňuje, aby uhelné bloky byly plně nebo částečně automatizované. Společná výroba uhelných kotlů na tomto území je cenově dostupná a kvalitativně konkurenceschopná.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS