Automatické kotle na uhlí

Automatické kotle na uhlí

Rozhodl se koupit automatický kotel na uhlí v Petrohradě? Pak byl náš internetový obchod vytvořen přesně pro vás, protože v něm snadno najdete vhodné zařízení pro vytápění vašeho soukromého domu nebo chaty na venkově.

Automatický kotel na uhlí je pohodlný a úsporný spotřebič v jednom. Jedná se o druh nákupu, který vám umožní zorganizovat autonomní systém vytápění, který není závislý na dostupnosti energetických zdrojů. Moderní automatické kotle jsou vybaveny speciální násypkou a díky jediné náplni paliva jsou schopny pracovat i několik dní. Přečtěte si více

Cena automatických kotlů na uhlí je částečně závislá na směnných kurzech, protože mnoho výrobků se dováží.

Automatické kotle na tuhá paliva pro dlouhodobé spalování

V našem katalogu si můžete snadno seřadit kotle na tuhá paliva s automatickým přikládáním paliva podle ceny, což vám pomůže rychle najít vhodnou variantu v souladu s vaším rozpočtem. Pokud máte jakékoli potíže spojené s výběrem konkrétního modelu, zavolejte na uvedená čísla a naši manažeři vám poskytnou odbornou konzultaci. Jsou schopni odpovědět na všechny vaše otázky a věnují vám jen velmi málo času.

automatické, kotle, uhlí

Automatický kotel na tuhá paliva si v našem internetovém obchodě může objednat každý návštěvník bez ohledu na region země. Dodání kdekoli na území Ruska.

Automatický kotel na tuhá paliva si můžete koupit v našem internetovém obchodě jedním kliknutím, zabere to jen několik sekund. Kromě nákupu potřebného vybavení si můžete objednat také instalaci nebo design.

Automatické kotle na uhlí Zota

Automatické kotle pro vytápění Zota lze s jistotou nazvat kotli s dlouhým spalováním. Velké zásobníky pro skladování uhlí nebo pelet umožňují plně automatické zásobování spalovací komory palivem po dobu jednoho až tří týdnů. Řídicí jednotka nezávisle určuje množství a rychlost dodávky paliva do topeniště. To umožňuje inteligentní a úsporný provoz topného kotle. Automatické kotle Zota nepotřebují vyrovnávací nádrž (akumulátor tepla), protože nejsou zásobovány nadměrným množstvím energie.Všechny kotle Zota lze volitelně vybavit elektrickým topným tělesem, systémem dálkového ovládání GSM pomocí chytrého telefonu. Automatická regulace počasí je součástí téměř všech modelů automatických kotlů. Oběhová čerpadla, přívod vzduchu do pece a zatížení nepřímého ohřívače TUV jsou řízeny vnitřní automatikou.

READ  Z kotle neteče teplá voda

Zota Stachanov. Rozsah výkonu od 15 do 100 kW. Provozní doba na jednu náplň až tři týdny. Standardní objem zásobníku od 540 litrů. Dvoušroubový přívod paliva. Automatika s algoritmem závislým na počasí šetří palivo a plně automatizuje proces a objem dodávky uhlí do spalovací komory. Na LCD displeji můžete také měnit provozní nastavení kotle, výkon, rychlost přikládání, rychlost šneku, výběr paliva a ruční režim. Druhy paliva: uhlí, pelety, brikety, dřevo. Dálkové ovládání prostřednictvím modulu GSM. Volitelně lze připojit elektrická topná tělesaZota Optima Objem kotle je 300 litrů, s dobou provozu na jedno nabití až osm dní. Možný rozsah výkonu od 15 do 40 kW. Automatizace řízení je závislá na počasí. Řídicí jednotka rozhoduje o provozu a rychlosti šneku, ukládá a dávkuje množství uhlí (pelet) do pece. Úprava všech nastavení kotle je možná v ručním režimu. Druhy paliva: uhlí, pelety, brikety, dřevo. Je nainstalován retortový hořák. Možnost připojení GSM modulu a ovládání provozních procesů kotle prostřednictvím chytrého telefonu. Možnost připojení elektrických topných těles (volitelně).Zota Forta. výhradně kotel na dřevěné uhlí, cenově nejdostupnější. Není k dispozici provoz na pelety. Volitelně je možné naložit dřevo, a to zakoupením roštů. Objem zásobníku 210 litrů. ale výšku lze zvětšit. Až šest dní provozu na jedno nabití. Možnosti výkonu 12, 15, 20 a 25 kW. Vestavěný automatický řídicí systém dávkuje uhlí do retortového hořáku v závislosti na nastavení teploty topného systému. Chytrá a hospodárná spotřeba uhlí. Automatizace je zodpovědná za provoz oběhových čerpadel, množství vzduchu proudícího do pece, rychlost šneku a jeho výkon. Provoz kotle na pelety je zakázán.Zota Maxima. Průmyslové topné kotle, mohou pracovat na uhlí a pelety. Dostupné výkony: 150, 200, 250, 300 kW. Pro pohodlnější doplňování paliva si můžete zakoupit zásobníky o objemu 800, 1250, 1700, 3000 litrů. V závislosti na vaší volbě je k dispozici také s jedním nebo dvěma šneky. Automatický systém kotle, ovládání čerpadla, odfuk a další nastavení jsou stejné jako u všech automatických kotlů ZOTA.

READ  Bavlna Magic Mode Co se má umýt

Automatická násypka kotle na uhlí

Obsluha automatického kotle na uhlí je jednoduchá a uživatelsky přívětivá. Geometrie zásobníku zabraňuje zamrznutí paliva. Zásobník je umístěn na boku, na dně je šnek, který se otáčí elektromotorem na povel z ovládacího panelu. Automatická regulace doby chodu motoru určuje množství paliva, které je třeba natankovat. Zásobník pojme nejméně 400 kg paliva. V závislosti na venkovní teplotě, teplotním režimu v místnosti a zvolených režimech provozu na panelu obsluhy toto množství vystačí až na 7 dní „při minimálním zatížení“, na začátku a na konci topné sezóny. Další úspory paliva můžete dosáhnout jemným nastavením zatížení v závislosti na denní době a týdnu. To platí zejména pro průmyslové, výrobní a kancelářské prostory, kde můžete snížit teplotu v noci a o víkendech a svátcích.

Před nákupem automatického kotle na uhlí je nutné si ujasnit umístění násypky ve výrobním závodě. vpravo nebo vlevo, nelze jej později znovu nainstalovat.

automatické, kotle, uhlí

Kotle na tuhá paliva na pelety

Pokud si někdo koupí automatický kotel na tuhá paliva pro levné vytápění, nebude to fungovat. Ale stojí za to přidat trochu vynalézavosti a TKDG může ušetřit spoustu peněz. K tomu je třeba si uvědomit, že Moldavsko je zemědělská země. S velkým množstvím zemědělského odpadu, zejména slunečnicových slupek.

V současné době je na trhu dostatek levných pelet z luskovin v ceně 2 ruble za 1 kg. Hlavní výhodou paliva z odpadu je však jeho vysoký tepelný výkon:

  • Průměrná výhřevnost této suroviny je 4500 kcal;
  • Pokud srovnáte lusk s plynem, získáte za každý 1 leu energie 2250 kcal (z plynu 1592 kcal);
  • 30 %. to je úspora dosažená při vytápění peletami ze slupek.

Jediným problémem je, že ne všechny kotle na uhlí spalují agropelety efektivně kvůli vysokému obsahu popela v tomto palivu. Jednotky efektivně pracují s několika druhy tuhých paliv:

automatické, kotle, uhlí

Hořák je nezávislý na složení paliva a výborně se hodí pro následné spalování pyrolýzního plynu a koksování. Na rozdíl od uhlí produkují agropelety 5-10krát méně popela a nepřekračují povolenou teplotu spalování.

Přihlaste se k odběru našeho YouTube, skupiny. Yandex Den. Je zde mnoho užitečného a zajímavého obsahu!

Jaký druh paliva použít pro kotel s dlouhým spalováním

Výběr hořlavých materiálů musí být racionálně zdůvodněn s ohledem na praktické výhody. Při nákupu TKDG je třeba vzít v úvahu následující body:

  • Pelety jsou nejvýkonnějším zdrojem energie v kotlích TT. Suroviny jsou šetrné k životnímu prostředí, nevyžadují žádné zpracování. Cena je srovnatelná s palivovým dřevem.
  • Uhlí a tho jsou nejlevnějšími zdroji energie. Při spalování zanechává velké množství sazí. Surovinu je třeba nařezat na míru, což je speciální technika podpalování, která zabraňuje doutnání. Z hlediska produkce tepla jsou tyto materiály horší než dřevo.
  • Dřevo je tradiční, ekologický a levný zdroj energie. Palivové dřevo vytváří velké množství popela a musí být připraveno předem, aby odpovídalo velikosti topeniště.
READ  Jak sloučit vodu z kotle feril

Při výběru kotle pro vytápění nebo ohřev vody je třeba zohlednit tyto parametry.

Konstrukční vlastnosti kotle na uhlí

Kotel na uhlí se konstrukčně skládá ze dvou částí. topeniště a výměníku tepla. Železné výměníky tepla jsou považovány za jedny z nejúčinnějších. Složitost konstrukce kotle závisí na modelu. Mezi spotřebiteli je obzvláště oblíbený automatický kotel na uhlí se zjednodušenou funkcí dodávky paliva.

Při výběru kotle s dlouhým spalováním uhlí je vhodné dát přednost automatizovaným modelům. Tyto kotle jsou vybaveny funkcí automatické dodávky paliva a jsou uživatelsky velmi přívětivé.

Za zmínku stojí i další výhody kotlů na uhlí:

Další výhodou uhelných modelů je alternativní palivo. Kromě uhlí může většina modelů spalovat dřevo a toe. Po jednorázovém přiložení paliva kotel dlouho nevychladne a účinně vytápí místnost. Při výběru vhodného kotle na uhlí je důležité zohlednit velikost vytápěného prostoru, pro který je výkon přizpůsoben.

Automatický kotel používá palivo podle potřeby a využívá ho co nejlépe. To snižuje náklady na nákup uhlí. Jedinou nevýhodou těchto systémů je jejich nízká spolehlivost. Proto je vhodné zvolit osvědčenou značku a mít po ruce sadu náhradních dílů pro nouzové opravy.

Možná vás bude zajímat, co jsou to parní kotle na uhlí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS