Bude kotel pracovat bez tlaku

Potřebuje expanzní nádobu ohřívač vody

V tuto chvíli se kotle nepřímého vytápění používají k získání teplé vody topným systémem. Naše společnost v každém soukromém domě Mounts Značkové kotle: Drazice.

Proto v tomto článku se podíváme na značku: Drazice.

V tomto článku musíme pochopit principu provozu nepřímého zahřívání v topném systému a přívodu teplé vody. Vzhledem k tomu, jak kotel pracuje na nepřímém vytápění, pochopíte, jak vybrat kotle nepřímého vytápění jiných výrobců a značek.

Jmenování nepřímého kotle. Tepelnou vodu pomocí topení. To znamená, že zahříváme studenou vodu s teplem, která je vybrána z topného systému.

Jaké jsou kotle nepřímého topení?

Podívejte se, jak bezpečně umístit kotel na pevná paliva v domě. Vytápění domácností

Chcete-li to pochopit, je nutné znát jeho hlavní parametry:

jeden. Objem vody, která je umístěna v něm (litr)

To je jeden hlavní parametr. Ale kotle jsou s dalšími příležitostmi a možnostmi. Jsou také rozděleny: závěsné, venkovní vertikální a horizontální.

Další funkce kotle:

jeden. Třetí vchod do recirkulace 2. Schopnost ohřívat vodu elektřinou (vestavěný elektrický ohřívač) 3. Ovládání teploty a relé pro povolení a vypnutí čerpadel.

Třetí vstup do recyklace je zapotřebí k recyklaci dodávky teplé vody.

Recyklace teplé vody je speciální systém, který umožňuje, když otevírá horký jeřáb, aby se horká voda najednou. To znamená, že nemusíte čekat na teplou vodu z ohřívače vody k jeřábu. Systém je uspořádán na principu neustále proudu, horké vody na uzavřeném kruhu. To znamená, že čerpadlo vytváří průběh horké vody na uzavřeném kruhu. Tento proces se nazývá recyklace.

Recyklace se obvykle provádí přes ohřátou ručníku, ale existují případy, kdy je ohřátá ručníka není poskytnuta a poté tupou recyklaci.

Pokud se připojujete k přímému k potrubí pro vytápěnou ručníku, bude nazýván hloupou recyklaci.

Zpětný ventil je zapotřebí k odstranění pohybu zpětného vody, pokud je čerpadlo vypnuto.

Závěrečný ventil na vstupu do ohřívače vody je nutný, aby se eliminoval pohyb teplé vody do studeného potrubí. Může se jednat o situaci, kdy, když se voda zahřívá, tlak v ohřívači voda se zvýší a otevírá pouze studený jeřáb, který je nejprve velký tlak, tlačí teplou vodu z ohřívače vody v chladném potrubí.

Je nutný automatický odvzdušňovač vzduchu, aby se vyloučil vzduch z vstupu do čerpadla, zejména při prvním startu. Při prvním spuštění se kontrolní ventil zabraňuje vzduchu z nádrže a pohání teplou vodu přes ohřátou ručníku.

Bezpečnostní ventil je zapotřebí pro ochranu ohřívače vody z velkého tlaku způsobeného expanzí vody při zahřátí. To je bezpečnostní ventil chrání ohřívač vody z vysokého tlaku. Obvykle je až 7 bar. Při dosažení nebo ukončení tlaku 7 bar pojistný ventil začíná produkují vodu.

Expanzní nádoba kompenzuje tlak v přívodu teplé vody. To znamená, že když se voda zahřívá, tlak v horkém vodním systému se zvyšuje. Expanzní nádoba začíná brát vodu, čímž se sníží tlak. Proto expanzní nádoba snižuje tlak přesahující, když je voda zahřívána. Expanzní nádoba neumožňuje tlak vody, když je zahříván. Tlak vzduchu v expanzní nádobě by neměl překročit tlak pojistného ventilu, jinak je účinek expanzní nádoby k ničemu. A minimální tlak vzduchu nesmí být nižší než minimální tlak ve vodovodním systému.

READ  Jak snížit tlak v plynovém kotli

Expanzní nádoba je podle jeho povahy je hydrocumulátor. Podrobné informace o hydroidumulátorech a jejich nastavení jsou zde popsány:

Pravidla přistoupení k dodávce vody

Vstup studené vody v nádržce ohřívače vody by měl vstoupit do nižšího bodu nádrže nádrže, protože zákony tepelného inženýrství jsou předepsány. Existují nádrže, které mají trysku nahoře pro vstup studené vody, ale tato trubka je spuštěna ke dnu nádrže, čímž se do dna nádrže vstupuje do přívodu studené vody.

Výtěžek horké vody v těle nádrže je vždy odebírán z horního bodu nádrže ohřívače vody, protože teplota vody v horní části nádrže je vždy vyšší. Tam jsou ohřívače vody, ve kterých je tryska v přízemí, tato trubka pokračuje v horní části nádrže.

Třetí bod v nepřímého kotle na topení je zapotřebí k recyklaci zásobování teplé vody. Příjem vody třetího bodu musí proudit do středu nádrže ve výšce nádrže. Existují však případy, kdy je tento třetí bod mírně vyšší od středu.

Topný okruh kotle je běžné trubky zakřivené ve spirále. Chladicí kapalina, pohybující se podél trubky, ztrácí teplotu přes stěny trubky do nádrže, kde je voda pro přívod teplé vody.

Pohyb na spirální trubici by měl být proveden shora dolů. To znamená, že horní tryska musí vstoupit do teplejšího chladicí kapaliny a dostat se z chladicí kapaliny. Pokud uděláte opačný pohyb chladicí kapaliny, pak získáte snížení účinnosti. To je prokázáno zákony tepelného inženýrství.

Pokud se pohybujete spodní vzestupný pohyb, chladicí kapalina ztratí méně teploty na ohřevu vody, protože již uprostřed bude více vyhřívaná voda a chladicí kapalina bude uvolněna zahřívána. S normální cirkulací od vrcholu dolů se vznikající chladicí kapalina stává více ochlazena kvůli skutečnosti, že se koná na konci své cesty chladnější vodní část.

bude, kotel, pracovat, tlaku

Téměř každý moderní kotle nepřímého zahřívání by měl být dodáván s teplotním relé, který se zavře a odemkne elektrický obvod. A hlavně jde o relé, který přepíná řetěz z jednoho kontaktu do druhého, umožňuje připojení dvou cirkulačních čerpadel, které budou fungovat střídavě. Například, když se voda zahřívá v kotli, topné čerpadlo je zapnuto, když je nutné zahřát vodu, topné čerpadlo vypnout a zapnout čerpadlo na kotli.

Nepřímý topný kotel není jediný způsob, jak organizovat DHW. Můžete nainstalovat dvojitý plynový kotel, tekoucí elektrický ohřívač vody, elektrický kumulativní ohřívač, ale.

Každý z uvedených způsobů činí jeho funkční omezení v provozu systému DHW (zásobování teplou vodou):

  • Tekoucí zařízení zahřívání nemůže poskytnout dostatečný výkon pro dodávání více teplovodních sacích vodních bodů;
  • Nezajišťují stálost teplotního způsobu vody. Elektrický kumulativní ohřívač může „argumentovat“, ale s dostatečnými příležitostmi „jíst“ docela mnoho elektřiny za vaše peníze.

Tyto dva faktory ukládají omezení používání teplé vody v domě s několika body sání vody, například ve stejném domě se rozhodli umýt nádobí a vykoupat se nebo sprchu. A voda nemůže být horká.

Instalace a připojování kotle

Důležitou roli v úsporném světle hraje správnou instalaci a kusu domácích spotřebičů. Před instalací a zapnutím ohřívače vody se ujistěte, že chcete prozkoumat návod k obsluze, zejména pokud se tato práce rozhodnete udělat. Dáme několik obecných požadavků uvedených v příručce pro rozšířené jednotky Ariston (Ariston):

  • Pro připojení ohřívače vody k napájecí mřížce použijte měděný kabel s průřezem 3 x 2.5 mm²;
  • Přístroj musí být uzemněn a uložen se samostatným vedením s automatickým dvoupólem spínačem a nejen vložte zástrčku do prvního výstupu;
  • Vzhledem k tomu, že hmotnost kotle o 50-100 litrů je poměrně velká, připojte ji k spolehlivé základně, například na kapitálový oddíl;
  • modely určené pro vertikální nebo horizontální instalaci namontované v uvedené poloze;
  • Připojení jednotky do studené a teplé užitkové sítě, postupujte podle následujícího schématu:
READ  Kotel Bosch 6000 Jak zvýšit tlak

Důležitou roli zde hraje zpětný ventil, který nedovoluje, aby se schopnost vyprázdnit do instalatérství v nepřítomnosti tlaku. Působí jako pojistka. resetuje expandování vody v případě přehřátí. Z „nosu“ ventilu by proto měl být prováděn pružnou trubku do plastové láhve nebo ji nasměrovat do kanalizace.

Nad ventilem musíte dát odpalištěm dodatečným jeřábem pro vyprazdňování. Pokud kotel nepoužívá kotel po dlouhou dobu nebo je nebezpečí zmrazení, pak musí být voda sloučena a bez jeřábu je tento postup značně složitý. Pro pohodlí demontáže zařízení jsou trysky spojeny s výztuží přes Američan.

Rada. Pokud neexistuje možnost připevnit ohřívač vody k opravě, vytvořte jednoduchou kovovou podporu od 2 trubek a pásu, jak je znázorněno na fotografii.

Rámování ocelového pásu 20 x 3 mm se opírá o podlahy pomocí 2 trubek

Před zapnutím kotle musíte otevřít nejbližší GWS jeřáb a naplnit nádrž studenou vodou, dokud neprovádí z mixéru. Pak přerušte ventil a spusťte zařízení do práce.

Potřebujete kotel od otočení od vývodu?

Je nutné odpojit, když kotle nepoužívají neustále, ale pouze pro noc, je již nadbytečný. Můžete uložit teplotu (požadované) ohřev vody v kotli, to znamená, že je nastaveno na nižší úroveň z hlediska úspor elektřiny pro odpojení kotle stále náklady, mnoho praktikovalo.

V noci můžete přeložit kotel na nízkou teplotu. tímto způsobem, nebude trávit spoustu energie pro vytápění a zároveň nemusíte trávit spoustu času (a znovu, znovu, elektřina) čekat na vytápění na požadovanou úroveň.

Corger typy Moderní plynové reproduktory

Klasifikace sloupců plynu tím, že typy zapalování rozděluje tato zařízení do tří skupin:

První možnost byla dlouhodobě považována za dokončenou v minulosti a není vyrobena dnes ve výrobním měřítku. Piezorozhig funguje na principu zapalovačů, vytváří cívku přes mechanické úsilí. Sloupce plynu s takovým typem zapalování začíná pracovat po stisknutí tlačítka a provoz piezoelementu, zapálení vlákna. Regulátor teploty je zpravidla umístěn na předním panelu těchto zařízení. Instalace požadované úrovně ohřevu vody, umožňuje několik sekund po náporu odpovídajícího klíče, provádět vodní postupy. Současně je spotřeba plynu v těchto modelech řádově vyšší než v elektronických analogech. Tato skutečnost je argumentována skutečností, že po zapálení přestane seu.

bude, kotel, pracovat, tlaku

Výběr režimu, ve kterém je praktikován maximální možný ohřev vody, vede k urychlenému procesu tvorby stupnice na povrchu stěn výměníku tepla.

Zařízení, jejichž konstrukce implikuje elektronické zapalování, může automaticky pracovat po rukojeti se spotřebitelem. Hořák reaguje na ventil zapne kohoutek. Plyn je spotřebován pouze v případě, že se sloupec používá. Modely jsou zástupci nejnovějšího vývoje technologů tohoto tématu výroby. Elektronické zapalování typu je také rozděleno do dvou poddruhů: baterie (funkce v důsledku vhodného, ​​vyměnitelného a cenově dostupného zdroje); Hydroturbin (pracuje v důsledku výkonu elektrického generátoru, provádí optimální možnost pro domácnosti, tlak vody v trubkách, jehož je alespoň 0,35 atm).

Použijte kotle bez bezpečnostního / zpětného ventilu

Ventil je ochrana proti přetlaku. Ale nejen. Také chrání před prací „na suchém“, pokud je studená voda zakázána.

DŮLEŽITÉ! Kotel je navržen tak, že když je zásobování vodou zakázáno, pak vše, co je obsaženo v tom, teče přes trysku studené vody. Po instalaci zpětného ventilu se nestane.

Ventil, který je dodáván v sadě s kotlem, je obvykle opak a bezpečnost. Když není v soupravě, musí být dodatečně zakoupena a instalována na vstupu studeného vody.

Kde instalovat pojistný ventil v ohřívači vody

Zřejmé důvody, které budou popsány, instalace ochranného ventilu se provádí pouze na vstupu studené vody do kotle. To je spojeno se dvěma hlavními důvody. Nejprve proto bude možné vyhnout se úniku vody do společné dálnice (pokud v něm není voda). Za druhé, bránit výbuchu ohřívače vody při rozšiřování vody.

READ  Ohřívač vody v době vypnutí teplé vody

Z nějakého důvodu jsou z nějakého důvodu zmatené pojistným ventilem s opakem a pouze je instalován na injekci vody do kotle. Je to hrubá chyba při instalaci a připojování ohřívače vody, které může vést k výbuchu kumulativní nádrže nebo k rozbití hygienických výrobků.

Hlavní funkcí zpětného ventilu zabraňuje úniku vody z kotle, zatímco bezpečnostní ventil je určen pro resetování extra kapaliny.

Současně se nedoporučuje instalovat pouze jeden pojistný ventil. Často je jejich únik společný problém ochranných ventilů. Proto je v obvyklém pořadí před bezpečnostním ventilem instalován zpětný ventil a to vše je zavěšeno odnímatelnými jeřáby, takže může být provedena komplexní kontrola nebo opravy zařízení.

Proč dát bezpečnostní ventil

Ventil paluby kotle je nastaven tak, aby byla zajištěna bezpečnost provozu zařízení. Voda je kapalná chladicí kapalina, která má funkci pro zvýšení objemu pod vlivem vysokých teplot. Topení na 80 90 ° C, kapalina se expanduje o 3%. Pokud například v kotli s kapacitou 50 litrů, se objeví 1,5 litrů „extra“ tekutiny, pak úkolem zařízení je sestup přebytku teplé vody.

Instalace PC je potřeba, bez které je bezpečný provoz ohřívače vody nemožné. Nedostatek ochrany vede k tlaku tlaku a odstranění přebytečné tekutiny do instalatérského systému, který je energeticky neefektivní a může vést k velkým problémům.

bude, kotel, pracovat, tlaku

Příčiny poškození

Všechny chyby, které vedou k rozpadu trubkového elektrického ohřívače, mají řadu důvodů. V souladu s tím existuje řada opatření, která je třeba provést, aby se zabránilo poruše ohřívače.

Pokud hovoříme o tvorbě měřítka na penni, pak je důvodem pro jeho výskyt je rozhodně tuhou vodou. Aby se zabránilo takovému způsobu poruchy, instalace speciálních filtrů, které změkčují tuhost a v důsledku toho prodloužit životnost ohřívače. Také efektivní způsob je periodické čištění trubkového elektrického ohřívače.

Kromě toho, když používáte opálení v takovém zařízení jako ohřívač vody, je důležité věnovat pozornost takovému faktoru jako včasnou výměnu anody. Tento prvek poskytuje ochranu topných prvků z nečistot a přebytku alkálie k práci. Výměna anody je vyžadována s mezerou jednou ročně. Pokud neuděláte včasnou výměnu, je výrazně zvýšeno riziko různých sodů hlavních prvků ohřívače vody.

Dalším důvodem pro selhání tohoto prvku je snížené napětí. Jeho důsledkem se stává zvýšením pevnosti proudu, v důsledku čehož je deset jádra výrazně vyhřívána, což může vést k jeho úplné statečnosti.

Zabraňte skoky ostrého napětí pomáhají instalaci speciálních stabilizačních zařízení, která stabilizují svou úroveň.

Kromě toho je jedna z častých příčin selhání opálení porucha termostatu. Jedná se o důležitý prvek, který okamžitě dává signál zapnutý nebo mimo ohřívač. Pokud z nějakého důvodu dá selhání, pak včasný signál přestatní práce ohřívače nebude přijat. Důsledkem bude přehřátí opálením a jeho dalším členěním.

Vyhněte se porušení termostatu s jakákoliv preventivní opatření, je nepravděpodobné uspět. Jediná věc, která může pomoci, je včasná detekce poruchy zařízení a její výměnu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS