Bude robotický vysavač fungovat bez internetu

Jak se starat o robotický vysavač: 9 pravidel, kterými se málokdo řídí

„Baterie se rychle rozbila“, „nevidí na základnu“, „vysypává odpadky zpět na podlahu“. tyto stížnosti na výkon robota se často vysvětlují jednoduše: uživatelé zapomínají, že robotické vysavače nemají program „automatické samoobsluhy“. Jak se starat o robotický vysavač, aby vydržel déle?

Akumulátor robotického vysavače potřebuje řádné první nabití a správné uskladnění, pokud se vysavač delší dobu nepoužívá. Pravidla se liší pro každý typ baterie (nikl-metalhydridová, lithium-iontová) a doba prvního nabití je také individuální: závisí na velikosti a kapacitě baterie a také na typu baterie.

Správné parametry pro váš model jsou popsány v uživatelské příručce, ale obecné pravidlo zní: První nabití by mělo být plné, i když chcete robota rychle vyzkoušet a myslíte si, že „půl hodiny bude stačit na vyčištění, na to stačí poloviční nabití“?“ Například známý výrobce robotických vysavačů, společnost iRobot, doporučuje toto: „Při prvním použití robota byste jej měli připojit k nabíječce nebo jej umístit na nabíjecí základnu a před prvním použitím jej nabíjet po dobu nejméně 16 hodin.“ V případě, že se jedná o robotický vysavač, je třeba jej před prvním použitím. Pokud indikátor nabíjení po 3-4 hodinách od zahájení nabíjení zezelená, je baterie plně nabitá. Proces nabíjení byste však neměli přerušovat a měli byste vydržet první nabíjecí cyklus přesně 16 hodin.“.

Myslet si, že kulatý robot je horší než hranatý

Existují roboti čtvercového tvaru (myslím při pohledu shora). Jsou navrženy tak, aby lépe čistily rohy, a ve skutečnosti odvádějí lepší práci než kulaté. Otázkou je, o kolik? Naše odpověď: Kulatý robotický vysavač zanechává v rohu asi 3-4 cm prachu (v závislosti na délce vrtulového kartáče), čtvercový až 1,5-2 cm (protože tvar robotického vysavače není striktně čtvercový, rohy jsou změkčené, a nejde jen o tvar, ale i o délku vrtulových kartáčů a sací výkon). Pokud tedy chcete mít rohy bez poskvrnky, musíte je buď otřít, nebo použít běžný vysavač.

„Robotům na vlhké čištění se spíše říká roboti na mokré čištění. Základní konstrukce je následující: na speciální držák se připevní utěrka z mikrovlákna, na ni se nastříká malá nádržka s vodou a vysavač nasává a zametá nečistoty a zároveň vytírá podlahu. Mnoho robotů je dodáváno s utěrkami z mikrovlákna, které pomáhají odstranit i ten nejjemnější prach, který ulpí na podlaze. V podstatě si ji můžete namočit i sami. efekt je stejně dobrý, zejména pro malý prostor, jako je kuchyň.

Mytí robota mokrou utěrkou

Existuje však několik výjimek: roboti stříkají na podlahu vodu a poté vytírají pomocí utěrky. tento systém je účinnější. V žádném případě se však nejedná o úplné mytí, ale jen o jemné otření. Navíc utěrku z mikrovlákna je třeba neustále prát.

Omyvatelný robotický vysavač s rozstřikováním vody na podlahu

Viomi S9

Model Premium se samočisticí stanicí. Má displej, který vás informuje o stavu vysavače a o naplnění prachového sáčku. Pracovní modul Viomi S9 kombinovaného typu (malý prachový sáček a nádržka 250 ml), takže robot může kdykoli pracovat v jednom ze tří režimů: suchý, mokrý nebo all-in-one úklid. Díky lidaru a gyroskopu se Viomi S9 jasně orientuje v prostoru a vytváří přesnou mapu. O sběr nečistot se stará klasický koncový smeták, kartáč s okvětními lístky a motor o tlaku 2700 Pa. Přepínání mezi režimy je možné pomocí mobilní aplikace. K dispozici je také interaktivní mapa s cílovými a zakázanými oblastmi, rozdělením bytu na místnosti a výběrem správné mapy podlaží. K dispozici je mnoho dalších užitečných možností: dvouprůchodové čištění, 4polohové nastavení sacího výkonu, vypnutí kontrolního průchodu podél stěn.

Kapacita baterie a doba provozu

Výdrž baterie a doba provozu spolu přímo souvisejí. Doba úklidu závisí na velikosti místnosti, kterou vysavač zvládne vyčistit najednou. Doba chodu opět závisí na podlahové krytině: na rovné dřevěné podlaze se vysavač pohybuje snáze, na koberci je to obtížnější. Doba běhu se odpovídajícím způsobem změní.

Na dnešním trhu najdete přístroje, které fungují jen krátkou dobu (doslova 30 až 40 minut), a „pokročilé“ modely, které mohou vysávat dvě hodiny, nebo dokonce déle.

bude, robotický, vysavač, fungovat, internetu

Takto zhruba vypadá standardní sada baterií

Co je to 40 minut a jak velkou podlahovou plochu lze vysát za 40 minut?? V praxi se ukazuje, že robotický vysavač s takovou délkou práce zvládne jen malou garsonku, ale ani pro plnohodnotnou garsonku to nebude stačit. Vezměte také na vědomí, že čím více místností v bytě, tím více má náš vysavač šanci se „ztratit“, a proto. doba úklidu může být delší.

READ  Vysavač Bosch bliká červeně a modře

Doporučujeme postupovat podle vzorce „jedna místnost = 30-40 minut provozu“ a v případě více než jedné místnosti přidat dalších 10 minut.

Vysavače obecně používají baterie typu 18650, které jsou nejchytřejší volbou. v případě potřeby lze baterii snadno vyměnit, i když na trhu není k dispozici žádný oficiální spotřební materiál.

Typy baterií se také liší: Li-Ion, Li-Pol, Ni-MH. Nejběžnější (a nejpohodlnější) jsou dnes lithium-iontové baterie. Lze je kdykoli snadno dobít bez obav z vedlejších účinků. U některých zařízení, která používají méně obvyklé baterie, se objevují problémy, jako je například to, že je nelze dobít před jejich úplným vybitím, některá vyžadují pravidelné dobíjení, pokud jsou ponechána delší dobu nepoužívaná, a u některých trvá dobíjení příliš dlouho. Nebudeme se zabývat podrobným popisem vlastností různých baterií. Řekněme, že před nákupem robotického vysavače není zbytečné studovat pokyny a věnovat zvláštní pozornost části o pravidlech dobíjení zařízení.

Jak vybrat dobrý robotický vysavač. rozdíly a nejlepší modely.

Robotický vysavač již dlouho neplatí pro nějakou inovaci a pro mnohé se stal známým atributem domácích spotřebičů.

Je výhodné, když místo vás někdo bez připomínek a skandálů odstraňuje odpadky z bytu.

V moderních projektech se někdy uvádí i povinný požadavek na přístupnost pro úklid robotickým vysavačem!

Nezapomínejte, že se jedná především o zařízení, které udržuje čistotu ve vaší domácnosti, a jeho přítomnost v domácnosti neznamená, že je třeba provést generální úklid.

Zbavíte se nahromaděných nečistot, ale nesmíte zapomenout na mop.

V tomto článku se podíváme na to, jak se musí dobré modely lišit od nepříliš dobrých a na které parametry byste se měli při nákupu zaměřit.

Ne tak docela. Existuje univerzální pravidlo, které platí i v jiných oblastech našeho života.

Protože robotický vysavač musí být především robot. Ukázkovým příkladem jsou produkty IRobot.

Zde je několik typických recenzí od skutečných uživatelů.

Jiné známé společnosti, které se proslavily především svými chladničkami, varnými deskami nebo troubami, nemají v této oblasti takové zdroje, know-how a hlavně odborníky.

Ano, vyrábějí také dobré produkty, ale to z nich nedělá ty nejlepší. Jednoduše přeplácíte za značku.

Jak výkonný by měl být robotický vysavač? Ve specifikacích lze nalézt dvě hodnoty.

Spotřeba energie nám říká, kolik elektřiny robot spotřebuje.kolik energie spotřebič „spotřebuje“ po každém nabití a kolik kilowattů spotřebuje na konci měsíce.měřič.

Sací výkon (neboli rychlost proudění vzduchu) je však jiná věc. Je zodpovědný za to, jak dobře vysavač nasává vzduch a veškerý prach, který s ním přichází.

Optimální sací výkon je 35-40 wattů. 20-25 W není dost.

Abyste si snadno poradili s vlasy a chlupy v kobercích a předložkách, potřebujete 40 W nebo více.

V některých specifikacích je tento parametr uveden v Pascalech. Ukazuje tlakovou ztrátu na vstupu.

Cukr ani sůl z koberce nedostanete. Nedokáže vyčistit ani hluboké spáry mezi dlaždicemi a laminátovou podlahou.

Tradiční obří vysavače mají sací výkon 200 až 500 W. Člověk by si řekl, co takový drobeček se 40 W na palubě dokáže??

A tady z nějakého důvodu všichni zapomínají na výšku zachycení trosek. Jde o to, že malá „placka“ vůbec nepotřebuje vést prach dlouhou vlnitou trubkou.

Takže 40 W je více než dost na to, aby se zvedl o pár centimetrů z podlahy do sebe.

Všechny tradiční modely byly původně kulaté.

Mnoho lidí je však přesvědčeno, že kulatý robot odvádí mnohem horší práci než novodobé roboty ve tvaru písmene D (čtvercové).

Ano, čtvercový skutečně čistí rohy o něco efektivněji. Okolo vnitřního rohu je maximálně 1 cm poloměr úlomků. Kulatý má něco málo přes 2 cm.

Zde jsou výsledky testu tří kulatých robotů a jednoho čtvercového protějšku za ideálních podmínek (rozptýlené nečistoty v rozích a na okrajích uzavřeného obdélníku).

Robot D vítězí se záviděníhodnou převahou.

bude, robotický, vysavač, fungovat, internetu

Pozitiva jeho používání

Když uvažujete o koupi robotického vysavače, je důležité si ujasnit několik věcí. Nejprve zvažte velikost bytu nebo domu, který chcete uklidit, přítomnost domácích zvířat a dětí. Zjistěte také, zda jsou v domě koberce a jaký druh podlahové krytiny. To závisí na modelu výrobku. Může to být suchý nebo mokrý robot.

Jaké jsou výhody této technologie a kdy se vyplatí koupit domácího robota?? Zjistěme více!

    Šetří osobní čas. Robotický vysavač je schopen uklízet místnost samostatně a nepotřebuje přítomnost ani pomoc majitele. Mnoho modelů má možnost programovatelného plánování. Můžete si nastavit automatický úklid domácnosti, kterýkoli den v týdnu a kdykoli budete chtít. Můžete si být naprosto jisti, že robot odvede kvalitní práci, protože díky vestavěné logice pohybu si sám určí dráhu svého pohybu a nevynechá znečištěná místa. Další informace o tom, jak robotický vysavač funguje, najdete v našem článku!
READ  Základní aplikace pro robotický mop Mi

První čištění

Předtím, než robot začne správně mapovat váš domov, musí proběhnout první úklid. Než tak učiníte, dovolte mi, abych vám poskytl několik rad. Téměř všichni výrobci doporučují první čištění. suché čištění. Pokud je váš model vybaven nádržkou na vodu, vyjměte ji.

Stiskněte prostřední tlačítko a přitáhněte blok k sobě.

Poté robota umístěte na dokovací stanici. Než začneme, doporučuji odstranit z podlahy všechny nepotřebné předměty, včetně kabelů, oblečení a tenkých předmětů, na které by se robot mohl dostat. Pro důkladnější čištění můžete také odstranit židle a zabalit závěsy. Poté stiskněte tlačítko „power“ na samotné jednotce nebo v aplikaci stiskněte tlačítko „clean“. Robot nyní zahájí své první chemické čištění.

Po dokončení prvního úklidu se v aplikaci zobrazí kompletní mapa vašeho pokoje. Ukáže vám také přesnou dráhu, kterou se robot vydá.

Nyní se podíváme, jak zvládá mokré čištění. Otevřete ventil na nádrži a naplňte ji tekoucí vodou.

VAROVÁNÍ! Mnoho výrobců zakazuje používání jakýchkoli chemických čisticích prostředků, takže stačí použít obyčejnou vodu z kohoutku.

Nastavte držák s hadrem na horní část nádrže na vodu. Poté nainstalujte celou jednotku zpět na robota. A zapněte další úklid.

Robotický vysavač Xiaomi Mi. Synopse podle

Kdyby mi někdo před třemi lety řekl, že si koupím robotický vysavač, zakroutil bych palcem. Jsem od přírody konzervativní, těžko přijímám něco nového, dlouho mi trvá, než se přizpůsobím, nehoním se za novinkami a rozhlížím se kolem sebe. Tak to bylo s vysavačem, takže je to teď s robotickým čističem oken, který opravdu chci, ale stále se rozhlížím a čekám na podrobné recenze.

Tak jsem si koupila myčku, i když jsem si dřív myslela, že je to blamáž a nikdo ji nepotřebuje, teď jsem si pořídila žehličku pet hoover Syoma!

Nejprve stěhování do nového domu s větší rozlohou. Nejdříve jsem si koupila obyčejný sáčkový vysavač Bosh, který mi velmi vyhovoval a stále ho mám ráda. Ale to je právě ten druhý bod. Čtverec!

Za druhé, máme 2 kočky. Jeden z nich Basia, velmi načechraný, a jeho vlasy létají ve velkých chuchvalcích po domě. Jeho vlasy a ve váze s marmeládou, a mokasíny a na nádobí Nicméně vyčesané, není krmen, ale nikdo nemůže zrušit línání! Vlasy! Častější vysávání.

PS: Týden u nás žilo malé kotě, které se po práci zahřívalo na vysavači))))

Zatřetí, mám práci, do které se dostanu za 1,5 hodiny. Čas! Katastrofálně mi chyběl. Mohl jsem si dovolit nanejvýš 2 vysavače týdně. A chcete nejen dělat domácí práce a vaření, ale také jsem měl permanentku do posilovny.

Tyto tři body byly zásadní pro rozhodnutí o koupi robotického vysavače. Prostudoval jsem všechny možné varianty, vyslechl kolegy, kteří měli podobné jednotky, ale o polovinu levnější, a uvědomil jsem si, že když si vezmete něco ultramoderního. Cenové rozpětí do 20 tisíc. Zahrnuje pouze Xaomi se stejnými funkcemi jako vysavače od 30k.

Obecné užitečné informace:

bude, robotický, vysavač, fungovat, internetu

Typ technologie: robotický vysavač

Výrobce: Xaomi, Čína

Kde koupit: v obchodě s elektronikou, v prodejnách s elektronikou. Máme ho v M-video.

(průměrná cena)

Režim čištění: pouze za sucha

Objem vakuového sáčku: 0,5 litru

Výdrž baterie: 2 hodiny 30 minut

Ovládání: mechanické tlačítko dálkového startu z chytrého telefonu

Systém: funguje se systémy iOS i Android

Výška koberce: až 1 cm, ale ve skutečnosti jezdil přes načechraný kočičí podstavec 1,5 cm.

Režimy: Všude se píše 3, ale jsou tam 4

„Tichý, vyvážený (výchozí nastavení), turbo, plná rychlost“

Ukončení/zahájení úklidu: oznámení do smartphonu a hlasová zpráva.

Obecně má vysavač mnoho funkcí, ale nemá smysl je všechny popisovat, protože první věc, kterou je třeba udělat po zakoupení, je nainstalovat aplikaci do telefonu a postupovat podle nastavení v něm. Nechápu, proč si takový přístroj kupovat a nenastavit ho v telefonu.

A tady je to nejlepší. Doma nemám internet, pouze z telefonu. Nastavení aplikace zahrnuje synchronizaci smartphonu a vysavače přes wifi, ale nemůžete dát wifi a přesto se připojit k vysavači! Takže jsem potřebovala router, což byl manželův smartphone. Mám iOS, on má Android, Bojoval jsem s telefony a vysavačem, Nemohl jsem synchronizovat, „router-Android“ vyžadoval autorizaci v telefonu LK. Nakonec jsem to nějak náhodně synchronizoval, trvalo to nejméně hodinu. Dále v aplikaci není jen 1 vysavač, je zde celý tým robotů Xaomi, vybral jsem robotický vysavač Mi Vacuum a začal zkoumat nastavení nabídky.

READ  Jak začít praní s kyselinou citronovou

Pokud doma není internet, zprávy o činnosti vysavače nepřijdou, nelze je ovládat na dálku. Režim plánovaného čištění však bude fungovat i bez internetu.

Vysavač můžete používat i bez aplikace. Jednoduché stisknutí tlačítka Start nebo Home.

Objevil jsem funkci ovládání joystickem. Je to hračka, pokud máte čas a chcete honit kočku, je to spousta zábavy, ale v praxi ji nepoužívám. Dále upravený režim, výchozí je vyvážený, je plně oprávněné, pokud jde o hluk, rychlost a čištění.

Tichý režim. Vakuum se sotva vleče, nejisté a ne však. Je to, jako by ho vzali na těžkou práci. Je však velmi tichý. Režim se mi nelíbil, protože se nejen pomalu pohybuje, ale kartáč se líně válí, výsledek čištění je 2. Čas na úklid 50 metrů čtverečních.м. asi 100 minut.

Robotický vysavač Xiaomi Mi. recenze

Dlouho jsem přemýšlel o koupi robotického vysavače, ale existovaly pochybnosti o jeho účinnosti, stejně jako mnoho nuancí, pokud jde o manévrovatelnost a funkce. A nákup jsem odložil na dobu, „až bude oprava dokončena“.

Zde je několik faktorů, které brání správnému čištění:

Nemohli jsme si dovolit renovovat celý byt najednou, a tak jsme udělali, co se dalo. Nakonec se objevila chodba a tam to všechno skončilo. Ukázalo se, že plochá podlaha v různých úrovních. Podlaha na chodbě je výrazně nižší než v ostatních místnostech. Pro robotický vysavač je to problém.

Také jsme zavřít kuchyň od kočky v jeho nepřítomnosti, ona chuligán a celý den tam může dělat takový nepořádek. Tento faktor mi již zabránil spustit robotický vysavač na dálku, aby mi vyčistil byt.

To mě odrazovalo od jeho koupě, protože to není levná záležitost a nemohu využít všechny jeho funkce a vlastnosti. Ale rozhodl jsem se a ukázalo se, že i v takových situacích robotický vysavač usnadňuje úklid.

V ruských obchodech začínala cena na 17 tisících. Rozhodli jsme se nepřeplácet a objednali jsme u oficiálního zástupce v Číně.

Jediné, co je pro Rusko potřeba, je dodatečně objednat upravenou šňůru, protože jejich „zástrčky“ do našich zásuvek nepasují. Prodejce na to myslel a vy si můžete okamžitě vybrat možnost s přídavným kabelem.

V balení není žádná fotografie, protože krabice byla před dlouhou dobou vyhozena. Příručka je skrytá, po zapojení a seznámení není potřeba.

Doručení proběhlo Ruskou poštou, vše přišlo v perfektním stavu. Uvnitř byla jedna krabice navíc a byla označena. Vysavač byl dobře zabalen v polystyrenu. Samostatně přibalená základna pro nabíjení robotického vysavače, přiložený návod a dva kabely.

Bílá verze je levnější, tak jsme si ji pořídili. Obě barvy jsou univerzální, vhodné do každého interiéru.

Představoval jsem si, že bude mnohem menší, ale už jsem si zvykl.

Hmotnost: 3,8 kg

Rozměry: 34.5 x 34.5 x 9.6

Design je jednoduchý, žádné další ozdoby.

Při úderu nebo stisknutí se trochu odklopí.

Kartáč nebyl zpočátku příliš důvěryhodný, je zde velmi málo vlasů. Nevěřil jsem, že vůbec z tohoto kartáče bude mít nějaký užitek. Ale nakonec je tu ještě díky tomuto kartáči, který nabírá nečistoty zespodu, kde se nachází motor a další hlavní kartáč.

Kromě toho také dvě větší kola. Nelze je otáčet. Robotický vysavač však dokáže vyjet na nízké prahy maximálně do výšky 2-3 cm. Lze se dostat pouze na prahy 3 cm a pak až po 5 opakováních, pokud jsou částečně zaoblené. Lepší je nemít vůbec žádné, pak bude méně problémů.

Odpadkový koš je umístěn pod víkem. Jeho objem. 0,42 л. Snadno se vytahuje. Uvnitř nádoby je další filtr, který je rovněž vyjímatelný a musí se pravidelně vyměňovat.

Hlavní kartáč drží na místě plastová destička s kovovými vložkami.

Bez této destičky kartáč okamžitě vypadne. Lze je také vyjmout bez námahy.

Základna je jednoduchá, není velká, vyhovovala mi do interiéru v pohodě.

FUNKČNOST robotického vysavače Xiaomi Mi

Chcete-li využívat všechny funkce této techniky, musíte si nainstalovat aplikaci Mi Home. V aplikaci můžete nastavit automatické čištění. Sledování všech probíhajících procesů. Sledování potřeby výměny filtrů a čištění senzorů.

K dispozici je také možnost dálkového ovládání, statistiky čištění a mnoho dalších funkcí.

Robotický vysavač lze ovládat přímo nebo pomocí chytrého telefonu (připojení Wi-Fi).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS