Chladnička Haier boky chladničky jsou teplé

Proč je mrazák horký, co dělat?

Cítíte, že stěny vašeho mrazáku jsou horké? To je možné, když je kompresor stále v provozu. Když je však motor v klidu, stěny by se měly ochladit. Pokud tomu tak není, je třeba hledat příčinu, proč je mrazicí prostor teplý.

Vaše chladnička s mrazničkou byla původně navržena s mrazicím prostorem nahoře. U moderních modelů je umístěn ve spodní části. Tento postup je rozumnější, protože kompresor nejprve přivádí chlad do mrazicího prostoru a poté do chladničky.

Protože jeho úkolem je chladit potraviny, zdá se, že by jeho stěny měly být také chladné. Ale nemají. Abyste lépe pochopili, proč se zahřívají, musíte pochopit základní princip.

Kompresor zajišťuje cirkulaci chladiva v systému, pohlcuje teplo a tím ochlazuje prostory. Akumulované teplo je odváděno mřížkou na zadní stěně ven.

Tyto trubky jsou nyní uvnitř skříně, po stranách a nahoře. Proto se nedivte, že je mezi chladničkou a mrazničkou horko.

Přečtěte si více o fungování chladničky. Přečtěte si v samostatném článku.

Pokud jsou stěny jen mírně teplé a při vypnutém motoru se ochladí, nemusíte si dělat starosti. V návodu k obsluze je uvedena teplotní třída, při které má být spotřebič provozován.

Pokud se však dutina neustále zahřívá a teplota je výrazně vyšší než obvykle, je to známka toho, že došlo k závadě.

Proč jsou boční stěny a přepážky mezi skříněmi horké?

Nejprve zjistěte, jak jsou vaše spotřebiče konstruovány, nebo se podívejte do návodu k obsluze chladničky. Chladničky sovětského typu měly na zadní stěně mřížku. kondenzátor. Zadní mřížka se zahřívala a pak vychladla, když motor začal běžet.

V moderních dvoudveřových chladničkách je kondenzátorová trubice umístěna uvnitř boční stěny, což způsobuje její zahřívání. Proč se to dělá? Když je mrazicí oddíl v provozu, je teplota pod bodem mrazu a v místě, kde se dveře dotýkají mrazicího oddílu, uniká studený vzduch. Pokud je teplota v místnosti příliš vysoká, může se na stěnách tvořit kondenzace, která může časem způsobit rezavění těsnění a tvorbu plísní.

Kondenzační trubice v zadní části nebo po stranách umožňují odpařování vlhkosti.

Systém funguje takto. Proč jsou stěny chladničky (značky LG) příliš teplé?

 • V místnosti je příliš horko, špatné větrání. Pro správnou funkci chladničky je minimální vzdálenost mezi skříní a nábytkem 5-7 cm.
 • Spotřebič se nedávno rozmrazil. Chladnutí spotřebiče a opětovné zvýšení teploty trvá delší dobu. K tomu dochází i po vložení teplých potravin do přihrádek.
 • Silikonové (pryžové) těsnění v mrazicím prostoru se zahřívá, čímž se dveře pevně přitisknou ke skříni. V důsledku toho není nasáván studený vzduch, který by ochlazoval stěny.

U některých chladniček (Nord, Indesit) je přepážka mezi chladicím a mrazicím prostorem vyhřívaná. To je normální, protože zde vzniká nejvíce vlhkosti. Doporučujeme, abyste se starali o boční strany svých spotřebičů, aby byly vždy suché a nehrozilo jejich poškození.

Přihrádka chladničky s mrazákem se zahřívá

Chladničky mívají mrazicí oddíl v horní části. Nyní se uspořádání změnilo a je výhodnější umístit mrazničky do spodní části. Za prvé je to pohodlnější a za druhé by v mrazáku mělo být více chladu než v lednici. Začíná dole a vede přímo do mrazicího prostoru. to je nejrozumnější systém.

Zvykli jsme si, že lednice je studená, takže musí být studená. Problémem je, že se někdy můžete dotknout stěn mrazničky a cítit, že vůbec nejsou studené, ale spíše teplé.

Mnozí uživatelé okamžitě začnou panikařit, protože se jim to zdá divné. Nepodléhejte panice a nespěchejte s voláním technika.

Ve skutečnosti není ohřev mrazicího prostoru a celé chladničky s mrazničkou kritický a není třeba jej opravovat.

Podívejme se na technický postup, abychom zjistili, odkud teplo pochází a kde se mraznička zahřívá.

Je to přirozený proces, při kterém teplo uniká zevnitř ven. Teplota v mrazicím prostoru se sníží a potraviny začnou mrznout. Jde o to, že freon v systému neustále cirkuluje. Má tu vlastnost, že pohlcuje teplo.

READ  Otevírání dveří dvoudveřové chladničky Bosch

V cirkulačním okruhu freon odevzdává chlad a přijímá teplo, které se vrací zpět do tepelného potrubí. Trubky bývaly umístěny v zadní části lednice, takže jsme často nekontrolovali, zda je zadní stěna teplá. V dnešní době jsou však chladničky kompaktnější a trubky jsou nejen vzadu, ale i ve stěnách.

Jak se trubky zahřívají, teplo se přenáší na stěny, takže se komory chladničky zahřívají.

Nízká teplota stěn není důvodem k obavám. Jiné je to, když jsou stěny dost horké. V příručce chladničky se obvykle dozvíte, jaká může být teplota na stěně. Nemusíte měřit teploměrem, ale pokud máte pocit, že je teplota mnohem vyšší, může se jednat o závadu. Objednejte si profesionálního technika, který provede diagnostiku a opravu vaší chladničky.

V této situaci je na vině především termostat. Zkontrolujte, zda jste mrazničku od začátku nastavili na maximální hodnotu. Pokud ano, stačí nastavit regulátor na střední hodnotu. Další důvod vysokých teplot v místnosti.

Musíte trochu snížit teplotu v místnosti, protože toto „drsné“ prostředí způsobí, že spotřebič velmi rychle selže a bude nutné jej opravit. Pokud jste vyzkoušeli vše, co je popsáno výše, a výsledek se nedostavil, je lepší zavolat technika, který provede diagnostiku a vysvětlí, proč mraznička hřeje.

Problém je lepší vyřešit dříve, než se lednice rozbije.

Co dělat

V závislosti na příčině a místě ohřevu se řešení liší:

 • Pokud jsou boky spotřebiče příliš horké, může dojít k poškození kompresoru. Bude muset být nahrazen. Příčinou může být také příliš velké množství jídla nebo příliš mnoho horkých pokrmů, které se vkládají do boxů. Mohou se také zahřívat, protože se dveře chladničky často otevírají. Pokud se takových chyb nedopouštíte, může být problém vyřešen.
 • Když se zadní stěna příliš zahřívá, je vhodné zkontrolovat, zda není gril znečištěný. Zvenku můžete mřížku vyčistit vypnutím spotřebiče. Je důležité, aby nedošlo k poškození kondenzátoru. Pokud se problém nevyřeší, zkontrolujte teplotní čidlo a kondenzátor.
 • Pokud se kondenzátor neustále zahřívá, je problém často v poškozeném výměníku tepla nebo teplotním čidle. ty je třeba vyměnit. Někdy stačí úplné odmrazení a správné používání spotřebiče.
 • Abyste zabránili přílišnému zahřívání dělicí stěny, měli byste topné těleso opravit nebo vyměnit těsnění, pokud není řádně utěsněno.

Dělicí stěna mezi oddíly se zahřívá

Dělící stěna mezi mrazicím a chladicím prostorem se při zapnutí motoru mírně zahřívá. Tato část je vyhřívaná, aby se zabránilo tvorbě kondenzátu a jeho stékání po vnitřních stěnách. Často však volají do servisního střediska s dotazem: Má být příčka tak horká, že se na ní nedá udržet ruka?? Ne, pokud je spotřebič mezi komorami velmi horký, znamená to, že je vadný ventil nebo že je cirkulační systém bez tlaku.

Pokud jste zjistili, že se určitá část těla spotřebiče zahřívá, musíte zjistit, zda se má zahřívat, když je v provozu, nebo ne. Pokud je odpověď záporná, příliš dlouho nepřemýšlejte, co dělat. Stačí zavolat opraváře chladniček, který provede diagnostiku. Odborník zjistí poruchu a upřesní možné varianty řešení problémů se zařízením.

Pokud jste energičtí, zodpovědní a motivovaní!

Máte zkušenosti s opravami domácích nebo průmyslových spotřebičů, pak se přidejte k nejsilnější lize profesionálů! Zavolejte nebo pošlete životopis.

Tepelné čerpadlo

Uživatelé, kteří jsou trochu obeznámeni s konstrukcí domácích spotřebičů, vědí, že chladnička je zvláštní tepelné čerpadlo. Zhruba řečeno, tepelná energie látky (chladiva) je přečerpávána z jednoho místa na druhé pomocí speciálního zařízení. Pokud jde o chladničky, toto čerpání probíhá směrem od mrazničky (nebo hlavního prostoru) ven.

Proč se chladnička zahřívá po stranách. Fridge House

Mnoho lidí zná tento problém z vlastní zkušenosti. Když najednou dosáhnete bodu, kdy je vaše lednice horká, nastane skutečná panika. Opravdu se nemusíte obávat dopředu. Je poměrně snadné zjistit, zda se jedná o poruchu, nebo zda je chladnička v normálním provozním stavu.

Proč jsou boky chladničky teplé a co s tím?? Lze problém vyřešit vlastními silami? Kdy zavolat mistra?? Jak zabránit zahřívání boků chladničky?

V této publikaci zjistíme, proč se některé chladničky zahřívají na bocích. Budeme se zabývat základními důvody a způsoby řešení problému. Poradíme vám, jak se vyhnout zahřívání.

READ  Led na stěně chladničky

Nízký mráz neznamená žádný mráz

Každý zná nebo slyšel o chladničkách se systémem No Frost. Existuje však řešení Low Frost. Mají zásadní rozdíl. chladnička se systémem Low Frost může současně používat systém No Frost. Otázka, proč se boční stěna chladničky No Frost zahřívá, tedy není správná.

Stručně řečeno, systém No Frost dosahuje účinnosti chlazení díky nucenému vyprazdňování komory. Více se o tom dočtete v článku: No Frost: co je to v lednici. Modely s nízkým mrazem fungují jinak.

U standardních modelů je chladič (výměník tepla) umístěn v zadní části chladničky. Zde se odvádí teplo z vnitřních prostorů. Modely Low Frost ji mají nejen na zadní stěně, ale také na bočních, levé a pravé stěně. Tento systém často používají následující výrobci:

 • Bosch;
 • Whirlpool;
 • Gorenje;
 • Vestfrost;
 • Indesit;
 • Liebherr;
 • ERGO;
 • Zanussi;
 • Franke;
 • Electrolux;
 • AEG.

Někteří výrobci používají technologii Low Frost, ale nepoužívají tento název. Buď neuvádějí umístění obvodu, nebo používají jiné označení, například Total No Frost. Patří mezi ně společnosti Samsung, LG, Haier.

Pokud se chladnička zpočátku zahřívá po stranách, zkontrolujte umístění výměníku tepla. Pokud je v celém prostoru mrazničky nebo chladničky, je to normální. Není se čeho obávat. Pokud se teplota těla chladničky nezvýšila.

Triviální důvody, o kterých jste nevěděli

Někdy nadměrné zahřívání bočních panelů neznamená poruchu. Existuje několik jednoduchých příčin, které můžete identifikovat a rychle odstranit (pokud je to nutné). A v budoucnu se také vyhnete zahřívání boků chladničky.

Pokojová teplota

Čím teplejší je vaše chladnička s mrazničkou, tím hůře udržuje chlad v přihrádkách. Rychlost a frekvence spouštění kompresoru závisí na rozdílu teplot uvnitř a vně mrazničky.

chladnička, haier, boky, chladničky

Čím častěji a rychleji kompresor běží, tím je výměník tepla teplejší. Předává teplo stěnám tím, že je zahřívá. Pokud je v kuchyni horko, stěny se zahřívají více. Také se při vysokých venkovních teplotách nechladí tak dobře.

Velké

Pokud se vrátíte z nákupu a začnete vkládat potraviny do chladničky, teplota v přihrádkách se výrazně zvýší. Kompresor musí pracovat se zvýšeným výkonem. Stejně jako v předchozím případě dojde k odpovídajícímu zahřátí radiátoru výměníku tepla a stěn.

Tímto způsobem rozhodně nesmíte naplnit ledničku.

Horké v oddělení

Někteří lidé mají ve zvyku dávat horké jídlo do lednice. Má to neblahé důsledky. Hrnec s horkou polévkou výrazně zvyšuje teplotu uvnitř komory. Spotřebič musí pracovat při zvýšeném zatížení.

Výsledkem je přehřátí výměníku tepla a bočních stěn. A může to mít i další negativní důsledky. Podrobněji jsme o nich hovořili v publikaci: Proč byste neměli dávat horké potraviny do lednice.

Jde o prostou zapomnětlivost

Mnoho modelů má funkci ultrafreeze. Může být také označován jako:

Pokud je zapnutá, chladí potraviny v mrazicím nebo chladicím prostoru vysokou rychlostí. Tím se zvyšuje spotřeba energie chladničky a její provozní náročnost. To způsobuje, že se boční stěny velmi zahřívají.

Pokud funkce nemá automatické vypnutí a vy ji zapomenete vypnout, je jasné, proč chladnička ohřívá boky. Po aktivaci funkce zkontrolujte, zda je funkční. Pokud se funkce nevypne automaticky, je čas vyhledat opraváře chladicích zařízení.

Nesprávné umístění

Pokud není spotřebič správně umístěn, mohou být boky a zadní část chladničky velmi horké. Podle technických norem by vzdálenost od stěn místnosti a nábytku měla být nejméně 10 cm. Pokud je spotřebič vestavěný, musí být k horní polici více než 20 cm. Ačkoli některé modely mají odlišné požadavky.

Správná instalace dvouplášťové chladničky s mrazničkou Samsung se systémem Low Frost.

Pokud jsou mezery menší. dochází k problémům s cirkulací vzduchu. Bude stagnovat a výměníky tepla nebudou schopny rychle odvádět teplo. Freon se zahřívá a předává tepelnou energii stěnám.

Dalším vedlejším účinkem nesprávně instalované chladničky je rychlé opotřebení kompresoru. Pro udržení normální teploty v oddílech začne běžet vyšší rychlostí a častěji se zapíná. To vede ke zkrácení jeho životnosti a poruchám.

Boční strany chladničky se při zapnutí chladničky zahřívají

Pokud má chladnička normální kompresor, pravidelně se zapíná a vypíná. Mírné zvýšení teploty stěn je normální. Ohřev by však neměl být vyšší než 1-2 stupně.

Pokud kompresor pracuje příliš horký, znamená to, že teplota v chladničce stoupá o 2 stupně nebo více. Pokud se boční nebo zadní stěna začne velmi zahřívat, existuje několik možností:

Můžete zkontrolovat čistotu snímače a vyčistit jej sami. Hlavní komora se obvykle nachází ve stejném bloku jako žárovka. V mrazicím oddíle je teplotní čidlo obvykle umístěno za zadními dveřmi.

READ  Nová chladnička Bosch není v pohodě

Kdy se vyplatí zavolat servisního technika

Pokud se spotřebič neustále zahřívá, měli byste nejprve zkontrolovat nastavení. Dalším krokem je kontrola správné funkce spotřebiče a odstranění případných závad. Pokud to problém nevyřeší, přejděte k dalšímu kroku. zkontrolujte, zda nedošlo k technické závadě. Nejprve je třeba zkontrolovat gumové těsnění. V případě jiných závad je nejlepší zavolat technika, aby provedl diagnostiku a odstranil problém. Pokud to uděláte sami, může to způsobit vážnější škody.

Tip. Než zavoláte údržbáře, odpojte chladničku od napájení, vyjměte potraviny a odmrazte ji.

Proč se vaše lednice zahřívá. stěny jsou teplé

Proč je vaše lednice stále teplá?

Jedním z problémů, se kterými se setkáte v servisním středisku chladniček Electrolux, je zahřívání chladicí jednotky. Proč k tomu může dojít, kdy je zahřívání normální a kdy je známkou poškození stroje??

Všechny naše známé domácí chladničky patří do třídy chladicích zařízení s parní kompresí. Jejich princip fungování je založen na přenosu tepla vypařováním a kondenzací.

Zjednodušeně řečeno, chladivo se používá k zachycování tepla v chladicím prostoru a jeho přenosu ven, čímž se prostor ochlazuje. Výparník sbírá teplo, kondenzátor ho odevzdává a kompresor zajišťuje cirkulaci chladiva v systému.

U starších chladniček se kondenzátor nachází na zadní stěně chladničky. Nová chladnička Electrolux je obvykle zabudována do těla, aby se minimalizovalo riziko poškození a zlepšil se design.

Jak víte ze školní fyziky, teplo, stejně jako veškerá energie, nemůže odnikud přijít ani nikam odejít.

Zatímco vnitřní část chladničky, kde je umístěn výparník, chladí, vnější část, kde je umístěn kondenzátor, ohřívá. Zde dochází k přenosu tepla.

Pokud se tedy vnější stěna chladničky při chodu kompresoru zahřeje, je to pouze známka toho, že spotřebič pracuje normálně. Problémem je, když se začne oteplovat více, než je obvyklé.

Zvýšené zatížení. Pokud je chladnička zcela zaplněná, v oddíle jsou umístěny horké plotýnky nebo nejsou dveře pevně zavřené a do oddílu neustále proudí teplý vzduch, dochází k přetížení systému.

Z prostoru se musí odvádět více tepla, kompresor pracuje intenzivněji a kondenzátor se zahřívá. To vede ke zvýšenému opotřebení zařízení, které může v konečném důsledku vést k jeho poškození.

Proto byste se měli vyvarovat vkládání teplých potravin do prostoru, dbát na to, aby byla dvířka vždy pevně zavřená, a v případě potřeby vyměnit těsnění dvířek nebo upravit jejich deformaci.

Chladnička není správně nainstalována. Vzduch v zadní části chladničky s mrazničkou musí správně cirkulovat, aby odváděl teplo.

Proto je v návodu ke všem chladničkám Electrolux uvedeno, že je třeba dodržovat vzdálenost 5-10 cm od stěn, jiných velkých spotřebičů nebo nábytku. Chladničku byste také neměli instalovat v blízkosti topných zařízení.

Pokud toto pravidlo ignorujete, vaše chladnička je přetížená a přehřívá se. Další informace naleznete v části „Jak správně nastavit chladničku s mrazničkou“.

Prach. V prostoru kompresoru (spodní zadní část chladničky Electrolux) se často usazuje prach. Čas od času ji musíte odstranit, abyste zajistili správnou funkci chladničky. Pokud se tato vrstva prachu nahromadí, může způsobit přehřátí a ztížit rozptyl tepla.

Porucha termostatu. Termostat by měl vypnout motor kompresoru, když teplota v prostoru dosáhne správné minimální hodnoty.

Pokud je termostat vadný, může způsobit, že kompresor běží nepřetržitě, což způsobuje přetížení a přehřátí (což může naopak vést k velmi chladnému prostoru). V takovém případě je nutné termostat opravit nebo vyměnit.

Výše jsou uvedeny některé z nejčastějších příčin přehřátí vnější části chladničky Electrolux. Příčiny přehřátí však nejsou jediné. Problémy s elektrickým proudem, například zkraty, mohou v některých oblastech způsobit značné zahřívání.

Problém může být způsoben také ucpaným sušičem filtru a chladicím okruhem. Některé z těchto závad způsobují nejen přehřívání chladničky zvenčí, ale také její špatné chlazení zevnitř. Dalším nepříjemným příznakem, který může doprovázet nadměrné zahřívání, je hlasitý zvuk vycházející z chladničky.

V těchto případech může opravář společnosti Electrolux určit přesnou příčinu na základě diagnostiky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS