Chlupy jsou po laserové epilaci tvrdší

Mýty a pravda o laserové epilaci

Depilace je odstranění chloupků nad povrchem kůže: tj. holení, pinzeta, chemická epilace, voskování, holení, elektrická depilace, nitění. Nežádoucí chloupky však rostou dál, což je celoživotní „boj“ a vysoké riziko zarůstání chloupků, posttraumatické pigmentace, zhrubnutí kůže a riziko sekundární infekce.

Ať už je to pravda, nebo ne, každá taková léčba dlouhodobě zvyšuje růst vlasů?

Poskytněte nám prosím více informací o příčinách zarůstání chloupků. A je ještě možné s tímto problémem bojovat doma??

Co je příčinou růstu chloupků po laserové epilaci??

Laserová epilace je zákrok, při kterém se chloupky odstraňují uměle pomocí speciálního zařízení, které zničí celou strukturu kůže i s folikuly. Paprsky světla působí na melanin, vlasy odumírají a ztrácejí schopnost růstu.

Dobré vědět! Je třeba si uvědomit, že po prvním zákroku může najednou zmizet maximálně 30 % vegetace na zpracovávaných částech těla.

Laser působí pouze na chloupky, které jsou ve fázi aktivního růstu. Na ty žárovky, které jsou v klidu (přes které roste mírné „chmýří“), lasery nepůsobí. Časem se „probudí“, takže nebuďte překvapeni, že chloupky na těle po laserové epilaci nadále rostou. Aby byla pokožka zcela hladká, je nutné provést ne jednu, ale několik kosmetických procedur (až 3-8) a mezi jednotlivými procedurami je nutné dodržet dlouhou pauzu.

Burns

Popáleniny po laserové epilaci. nejnebezpečnější nevýhoda vystavení pokožky proudu světla. K tomuto problému dochází z následujících důvodů:

  • Abnormality v systému chlazení laseru;
  • Laserové ošetření chloupků delších než 1 mm. chloupek je silně zahříván, což při kontaktu s kůží zanechává popáleniny;
  • Spálení sluncem. po dobu léčby je třeba omezit opalování a používat přípravky s ochranným faktorem proti UV záření;
  • Nesprávné nastavení lékařského přístroje. kvalifikovaný technik musí přesně nastavit parametry podle typu pleti, barvy a tloušťky chloupků klienta;

Před zákrokem musí kosmetička ošetřit manipulátor a připravit speciální gely a spreje určené k ochraně pokožky před přehřátím a k minimalizaci bolesti.

Co si vybrat, když mám.?

Abychom to shrnuli. která epilace je nejlepším řešením. položili jsme všem třem lékařům stejnou otázku. Která technika je nejlepší pro jakou kombinaci barvy pleti a vlasů. Podívejte se na jejich doporučení:

jsou, laserové, epilaci

Světlá pleť tmavé vlasy. Tip: alexandrit, diodový laser. Tmavá pleť tmavé vlasy. Tip: neodymový, diodový laser. Světlá pleť světlé vlasy. Tip: Pokud máte stejnou barvu pleti a vlasů. elektroepilace. Pokud existuje rozdíl mezi jejich odstíny: neodymový nebo diodový laser. Tuhé vlasy. Tip: Tvrdost není kritériem pro výběr laseru.

Světlá pleť tmavé vlasy. Tip: Alexandritový laser. Tmavá pleť tmavé vlasy. Tip: neodymový laser. Světlá pleť světlé vlasy. Tip: Alexandritový laser. Tuhé vlasy. Tip: Elos-Epilation.

Světlá pleť tmavé vlasy. Tip: Dioda, Alexandrit, Elos-Epilation. Tmavá pleť tmavé vlasy. Tip: diodový laser, neodymový laser, Elos-Epilation, Cynosure Elite MPX multiplex laser (alexandritový a neodymový laser). Světlá pleť světlé vlasy. Tip: Alexandritový laser, epilace Elos, Cynosure Elite MPX multiplex. Tuhé vlasy. Tip: diodový laser, alexandritový laser, elo-epilace.

Podívejte se na pokračování našeho projektu „Vše o depilaci“. V dalším díle nám Lena Korenková, Carina Tumanská a Arina Esipová prozradí, kolik vlasů jim v polovině kurzu zůstalo)

Proč jedno ošetření laserovou epilací nestačí?

Vlasy mají svůj růstový cyklus: 2/3 folikulů jsou v kůži v klidovém stavu, zatímco přibližně 10-30 % je ve fázi růstu. ty jsou viditelné nad kůží. Cyklus růstu vlasů. přibližně 1,5 až 3 měsíce. Laser působí pouze na pigment chloupků. tak to funguje.

Během 1 laserové epilace lze tedy trvale odstranit až 30 % chloupků, ale procento se u jednotlivých pacientů liší. Proto se laserová epilace neprovádí jednorázově, ale jako série ošetření. V závislosti na oblasti a dalších ukazatelích je zapotřebí nejméně 4-15 ošetření.

Deník laserové epilace. druhé ošetření

Asi 45 minut před ošetřením jsem si nanesla krém na bikiny pro zmírnění bolesti. Je to čirý gel bez zápachu. Zabalila jsem oblast do plastové fólie a šla na schůzku. Personál byl stejně jako dříve velmi zdvořilý a profesionální.

READ  Jak ušít dokonale rovný steh na šicím stroji

Další kolegyně podstoupila laserovou epilaci. Byla velmi sympatická a profesionální. Zeptala se mě, jak probíhalo první sezení. Řekla jsem jí o vypadávání vlasů a že si myslím, že vlasy zřídly. Zmínil jsem se také o příležitostné neošetřené oblasti, kterou nyní mohu porovnat s ošetřenou oblastí. Sestra řekla, že vzhledem k tomu, že mé výsledky byly po prvním sezení dobré, nebude zvyšovat výkon laseru. Vysvětlil jsem, že první ošetření nebolelo, a pokud by mi přineslo rychlejší výsledky, rád bych zvýšil výkon laseru. Řekla, že vyšší nastavení nemusí nutně znamenat lepší výsledky a že se zatím nevyplatí riskovat. Podstoupil jsem tedy druhou léčbu při 10 joulech.

Nasadil jsem si brýle a začali jsme s horním rtem. Napnula jsem horní ret jako poprvé, ale ona mi řekla, abych uvolnila rty. Udělala jsem, co řekla, a ona zahájila proceduru. Bylo to o něco bolestivější než poprvé, ale ani zdaleka to nebylo tak bolestivé jako vosk. Myslím, že důvodem, proč to bylo bolestivější, bylo to, že můj ret nebyl natažený. Tato dáma se také nepostarala o můj nos jako první dáma.

Pak mi udělala podpaží. Bolest byla minimální, stejně jako poprvé. Trvalo to jen pár vteřin, než jsme se přesunuli do oblasti mých bikin.

Vysvětlila jsem jí, že jsem si asi před 4 týdny nechala odstranit znaménko. Řekla jsem jí, že laserový záblesk není pro tuto oblast nebezpečný, i když mi dermatolog doporučil, abych se této oblasti vyhnula. Místo po odstranění znaménka je zcela zahojené a nechci tuto oblast nechat neošetřenou, takže si myslím, že to bude v pořádku. Jak vidíte na obrázku, na místě, kde bylo znaménko, je jen nepatrná červená skvrna. Tato oblast nebolela více než zbytek oblasti bikin. Celkově to bylo bolestivější než poprvé. Tento zaměstnanec mi nastavil nohy jako žába, zatímco první dáma mi jednu nohu vytáhla nahoru, jako při depilaci voskem. Také si myslím, že tato dáma ošetřila některé oblasti důkladněji, více než jednou. Nejsem si úplně jistá, anestetický krém zafungoval, příště použiji silnější vrstvu. Poté, co dokončili ošetření oblasti bikin, jsem se převrátila a ošetřila můj rozkrok, opět nebyla žádná skutečná bolest, trvalo to jen několik minut.

Nakonec mi ošetřila oblast kolem bradavek, protože mě při prvním sezení trochu bolela.

Když jsme skončily, zeptala se, jestli bych si přála ošetřit i jiné oblasti, například prsty. Nebudu říkat ne na ošetření zdarma a ona udělala několik světlic na prstech. bez poplatku. Zajímalo by mě, jaký bude výsledek, nikdy jsem si prsty neholil. Myslím, že to uvidíme za pár týdnů. =)

Když se podíváte na obrázek mého podpaží, uvidíte, že mám několik malých zarostlých chloupků. Vzhledem k tomu, že se začíná objevovat vypadávání vlasů, myslím, že to zmizí.

Na obrázku oblasti bikin je vidět mírné zarudnutí a zarůstající chloupky, které jsem měla po prvním sezení. Brzy by měly zmizet.

Druhá fotografie mé zóny bikin ukazuje jizvu, která mi zůstala po odstranění znaménka. Po odstranění znaménka mohu ošetřit celou oblast bikin.

Deník laserové epilace. třetí ošetření

Parametry alexandritového laseru byly během třetího ošetření zvýšeny z 10 na 12 J. Bolelo to, opravdu to bolelo! Byl jsem šokován bolestí a zápachem spálených vlasů. Bolest nebyla nesnesitelná. Nebylo to tak hrozné jako depilace, ale stále to bolelo!

Stejně jako v předchozích dvou případech mi sestra začala na horním rtu. Nasadil jsem si sluneční brýle a ona začala dělat pulzy. Nepohybovala se pomalu jako ostatní dvě sestry a udělala mi spoustu záblesků na horním rtu! Překrývala spoustu záblesků. Nejsem si jistá, kolik záblesků mi udělala na horní ret, ale muselo to být nejméně 10. Bolest nebyla tak hrozná, ale zápach hořících vlasů byl příšerný.

Poté, co mi dokončila horní ret, tak mi dala obvyklé sluneční brýle a začala mi ošetřovat podpaží. Wow! To opravdu bolelo. Podpaží mě bolí víc než bikiny nebo horní ret. Myslím, že jsem dokonce odtáhl ruku! Bolest bych přirovnal k voskování, možná každý puls byl o něco méně bolestivý než každé škubnutí vosku, ale záblesky trvaly dlouho. Když skončila, viděla jsem, že mám podpaží velmi červené.

Nakonec se přesunula k oblasti bikin, a i když jsem se připravovala na nejhorší, moc to nebolelo. Upozorňuji, že jsem použila anestetický krém, který jsem si aplikovala 1 hodinu a 20 minut před termínem. Nechápejte mě špatně, bylo to bolestivé, ale ne tolik jako moje podpaží. Roztáhla mi nohy jako žába a velmi důkladně ošetřila tuto oblast. Opravdu zapracovala na všech chloupcích až do spodní části oblasti bikin. (Ano, myslím stydké pysky.) Nebylo to příliš bolestivé, až na jedno vzplanutí na samém vrcholu stydkých pysků. Myslím, že toto je nejtěžší oblast pro laserovou epilaci!

Byla jsem velmi šťastná, když jsme skončili s oblastí bikin, protože byla celá červená, viděla jsem, že sestra přejela všechny chloupky, dokonce i trochu na koříncích mých chloupků v oblasti bikin. Když skončila, dala mi na ošetřená místa krém s aloe. Oh. Byla to okamžitá úleva! Překvapilo mě, jak rychle přestaly oblasti bolet. Úplná úleva byla jen dočasná. Asi hodinu jsem měla pocit, jako bych se spálila na slunci a byla mírně červená.

READ  Zastřihovač vlasů Xiaomi mitu

Po aplikaci aloe se mi horní ret téměř okamžitě vrátil do normální barvy, ale po několika hodinách se objevil malý červený koutek. Druhý den se na mém horním rtu neobjevily žádné známky zarudnutí.

Oblast bikin zůstala po celý den mírně zarudlá, ale po prvních několika minutách nebyla bolestivá. Druhý den měla moje oblast bikin normální barvu, ale cítila jsem se mírně popálená. Zkusím použít aloe, aby se to zase zchladilo.

Podpaží mi zůstalo červené celý den a druhý den bylo trochu červené. Cítili se popálení a v noci druhý a třetí den po léčbě.

Důrazně doporučuji provést ošetření aloe do jednoho dne po ošetření.

Fotografie byly pořízeny bezprostředně po ošetření. Můžete si také všimnout, že zarudnutí na kůži zůstává i dvanáct hodin po třetím sezení.

2 hodin po čtvrté laserové epilaci

Dvanáct hodin po čtvrtém ošetření laserovou epilací byla moje pokožka v ošetřených oblastech stále červená a citlivá.

Zarudnutí a puchýře v bikinách a podpaží nejprve zmizely, ale po několika hodinách se zarudnutí vrátilo. Bylo to jako spálení od slunce a zarudnutí se postupně zvětšovalo. Pokračovala jsem v používání aloe vera, aby mi pomohla od bolesti. Nebylo to příliš bolestivé, ale nechtěla bych se příliš hýbat. Naštěstí jsem po tomto ošetření nemusela do práce, mohla jsem jen odpočívat a každou hodinu se znovu natírat aloe. Také si myslím, že mi pomohlo, že jsem nemohla používat deodorant. Po posledním ošetření jsem si všimla tmavě červených a černých skvrn po ošetření. Bylo to pouze v oblasti podpaží, takže se domnívám, že to bylo způsobeno deodorantem aplikovaným na podrážděnou pokožku. Také bez neustálého používání aloe vera nemělo moje podpaží šanci se rychle zotavit.

V oblasti bikin a podpaží jsou kolem většiny pórů zřetelné červené tečky, které obsahují tmavé tuhé chloupky. Četl jsem o tom na několika různých webových stránkách a to je dobré znamení. Protože laser je absorbován tmavým pigmentem, získávají tyto oblasti většinu tepla. Když kolem chloupků vidím červené skvrny, vím, že tato místa dostala hodně energie, která pravděpodobně zničí vlasový folikul.

Můj horní ret už není zarudlý. A nechci chodit s červenou podrážděnou kůží na obličeji, ale také chci, aby léčba byla účinná. Nejsem si jistá, zda byly použity optimální parametry na horní ret, nebo možná tato oblast není tak citlivá jako oblast bikin a podpaží.

28.11.2006 Den po čtvrté laserové epilaci

Od laserové epilace uplynulo více než 24 hodin. Podpaží zůstává citlivé a v oblasti bikin a podpaží mám červené skvrny. Gel z aloe vera jsem nepoužila, ale po opalování jsem použila krém s aloe vera.

READ  Žádný výsledek po odstranění laserem

Způsobuje laserová epilace rakovinu kůže?

Přítomnost jakéhokoli nádorového onemocnění je absolutní kontraindikací laserové epilace. Není známo, zda laserová epilace může způsobit rakovinu kůže. Rakovina vzniká při vystavení ionizujícímu záření. sem patří rentgenové a gama záření. Laserové záření je neionizující, nepoškozuje buněčnou DNA. Žádný z probíhajících výzkumů neprokázal, že by laserová epilace zvyšovala riziko vzniku rakoviny.

Laserová epilace. účinný způsob odstranění nežádoucích chloupků na těle. Tato technika je založena na zahřívání pigmentu melaninu uvnitř vlasového folikulu laserovým paprskem. Jedno sezení nestačí k dosažení hladké pokožky, je třeba 6-8 ošetření. Gynekologická onemocnění nejsou kontraindikací pro laserovou epilaci. Jedinou výjimkou je mastopatie. epilace podpaží se nedoporučuje. Souvislost mezi laserovou epilací a vznikem onkologických onemocnění nebyla potvrzena.

Womenfirst

  • Příručka kosmetičky (příručka pro kosmetičky) / N.В. Chebotareva (eds.ed. В.В. Chebotareva): Verge PR Ltd, 20.12.2018, 431 p.
  • Gynekologie : národní příručka. Edice ve zkratce / kap. ed. Г. М. Savelieva, G. Т. Sukhikh, V. Н. Serov, V. Е. Radzinsky, I. Б. Manukhin 2. vydání., revidované stránky. a doplňkové Moskva : GEOTAR-Media, 2020 1056 с DOI: 10.33029/9704-5739-9- GIN-2020-1-056

Objednejte si odbornou konzultaci v blízkosti vašeho domova

Bakteriální vaginóza. Příčiny, příznaky a léčba

Bakteriální vaginóza (vaginosis bacterium vaginosa) je onemocnění pohlavních orgánů, které může probíhat bez příznaků nebo může být doprovázeno svěděním, výtokem a zápachem. Vaginóza je poměrně častá a postihuje až 60 % žen v reprodukčním věku. Tato infekce je způsobena změnou vaginální flóry v důsledku užívání léků, špatné hygieny, hormonálních změn a dalších příčin. Vaginóza vzniká při potlačení přirozených laktobacilů oportunní mikroflórou. prvoky nebo plísněmi, častěji však převahou Gardnerella vaginalis.

Jakého lékaře navštívit během menopauzy a proč?

Menopauza je bolestivý, přirozený a bohužel nevyhnutelný proces. Funkční rezerva vaječníků se s věkem vyčerpává a tělo výrazně snižuje produkci hormonů zodpovědných za reprodukční funkce. Odolat procesu chřadnutí je možné i nutné. Včasná léčba odborníky během menopauzy může zmírnit příznaky menopauzy a vrátit ženě plnohodnotný život.

Mohu otěhotnět hned po menstruaci??

Mnoho žen se ptá, zda je možné otěhotnět hned po menstruaci? Navzdory širokému výběru metod a prostředků ochrany před nechtěným těhotenstvím počet interrupcí neustále roste. Pro prevenci těhotenství je nutné zodpovědně volit ochranná opatření a znát zvláštnosti menstruačního cyklu ženy.

Endometrióza je rozšířené gynekologické onemocnění, při kterém buňky endometria (děložní sliznice) rostou mimo dělohu. V těchto oblastech dochází ke všem změnám, ke kterým dochází v endometriu během menstruačního cyklu.

© 2022 Abbott Laboratories LLC, 125171, Rusko, Moskva, Leningradskoe shosse 16A, budova 1

Informace obsažené na těchto webových stránkách jsou určeny pouze dospělým osobám. Při používání webových stránek https://womenfirst v souladu s čl. 9 spolkového zákona ze dne 27.07.Uživatel webových stránek https://womenfirst dává společnosti „Abbott“ s.r.o. souhlas s automatizovaným zpracováním údajů v souladu s ustanovením 12 spolkového zákona o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) z roku 2006 č. 152-FZ „O osobních údajích“.ч., Neomezuje se však na předávání údajů třetím stranám, které poskytují služby analýzy návštěvníků Yandexu.Metrika; Yandex Webmaster; GoogleAnalytics; Google Tag Manager zpracovávající údaje o návštěvnících (konkrétně soubory cookie, IP adresa, URL stránky, název stránky a odkaz, vnímaná zeměpisná poloha, časové pásmo, věk, pohlaví, verze a jazyk prohlížeče, rozlišení displeje, operační systém a verze podpůrného softwaru, záznamy o interakci s webem, model zařízení, vyhledávače, hloubka zobrazení, seznam stažených souborů, zájmy návštěvníků, seznam navštívených stránek a čas strávený na webu).

Program Ženy na prvním místě byl vytvořen s podporou společnosti Abbott Laboratories Ltd. s cílem zvýšit povědomí veřejnosti o zdravotních problémech. Informace v tomto materiálu nenahrazují konzultace se zdravotnickými pracovníky. Obraťte se na svého lékaře.

jsou, laserové, epilaci

© 2000. 2022 Women First Women’s Health Education Portal

jsou, laserové, epilaci

Žádáme lékařské odborníky, aby si přečetli informace zveřejněné společností EL LLC, aby vyhověli varování FAS Ruska č. MSH/111205/20 ze dne „17“ prosince 2020.). V případě přechodu potvrďte, že jste zdravotnický pracovník.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS