Co dělat, když vysoušeč vlasů přestal pracovat

Co dělat, když vysouška vlasů spálila. Jak opravit fén, pokud se zlomil?

Elektrický fén je nejdůležitějším příslušenstvím v ženském životě. V mnoha směrech, díky tomuto zařízení, žena je vždy atraktivní a vítejte pro muže. Vysoušeč vlasů nemůže nejen suché vlasy, ale také udělat krásný styl, zdůrazňovat přirozenou krásu ženy. Vysoušeč vlasů je také první předmět v rukou make-up umělce v salonu krásy. Představte si, že život moderní ženy bez vysoušeče vlasů je téměř nemožný. Ale stejně jako jakékoli jiné zařízení, je náchylný k poruchám. Jak určit chybu, jak demontovat fén a opravu, pokud je to možné, a bude diskutován v tomto článku.

Díky širokému prevalenci bez ohledu na výrobce má většina z jevů podobný design. Hlavní prvky jsou topné těleso a elektrický ventilátor. Topný prvek je obyčejná spirála, která je vyrobena z vysokých elektrických slitin. Vzhledem k tomu může spirála zahřívat až vysoké teploty a nespalovat. V elektrických kažnách se používá jako topný prvek. Dokonce má velmi vysokou odolnost, spirála jistě vypálí, pokud neexistuje žádné chlazení.

Chlazení ve vzdušných fénech, to znamená, že topný prvek se ochladí silným proudem vzduchu. Síla pevnosti je navržena tak, aby zabránila spirálovému vyhoření. Hlavním prvkem chladicí jednotky je elektromotor. Výkon může být odlišný a liší se od třídy vysoušeče vlasů a od výrobce. Čím vyšší je třída vysoušeče vlasů, tím větší je jeho síla. Zvýšené elektrické motory vložily vysoušeč vlasů Rowenta. Jak jej rozebrat, vysvětlíme níže. Motory pro vysoušeče vlasů jsou vyráběny v nízkonapěťovém provedení. Napájecí napětí zpravidla nepřesahuje 12 voltů. Je nutné zajistit kompaktnost kadeřníků a jejich bezpečného provozu. Pro snížení napětí na sníženou šroubovici, která je zabudována do topného prvku, je součástí diagramu. Kromě toho má fén kabel napájení, které může být také regulátor napájení.

Princip operace

Všechny vysoušeče vlasů, bez ohledu na značku a typ trupu mají stejný princip provozu. elektromotor vede k pohybu, který řídí vzduch přes topné spirály. Sušička má obvykle spínač na ohřevu, poskytuje různé tepelné režimy. spínač vychází sekvenčním připojením požadovaného počtu spirál. tím méně jsou v řetězci. čím větší je proudový proud. tím větší je topení. Také vysoušeč vlasů jsou také vybaveny tepelnou ochranou, která vypne zařízení, když je překročena přípustná teplota spirála. Pokud tato ochrana pracovala, nezapomeňte vypnout fén ze sítě, protože když je termostat snížen, termostat obnoví elektrický obvod. a vysoušeč vlasů bude vydělávat.

Odstraňování problémů zajišťuje demontáž. Obvykle je spojen dvojicí samořezat a západky na poloviny trupu, což je poměrně snadné rozbít, takže musíte pečlivě jednat. Ačkoli tam nebude žádná speciální tragédie s rozbitou západkou. tělo se může dobře držet na sebe-kreslení, nebo můžete aplikovat lepidlo na několika místech při montáži, ale docela trochu. najednou musíte rozebrat. Vůně hoření

Dalším důvodem je také možný. nedostatečný průtok vzduchu procházející ventilátorem. To může být způsobeno překrytím větrání mřížky s rukou nebo ucpávání filtru, pokud je takový model poskytován v tomto modelu. vlasy, okto, prach atd. Slabý průtok může být způsoben pomalým ventilátorem.

Setkává se (mnohem méně často) a inverzní situace. ventilátor sedí na hřídeli ne pevně, v důsledku toho motor pracuje s normálními otáčkami, ale hřídel je posouván v tělese ventilátoru. Výstup je jednoduchý. zasadit ventilátor na hřídeli vhodným lepidlem.

 • Špatný kontakt v přepínačích režimů. Eliminace závisí na konstrukci spínače. Flexibilní elastické kontaktní lišty otevřeného typu jsou často používány. dostatečně k tomu, aby je nastavili správně nebo vyčistili místo kontaktu. Pokud je přepínač uzavřeného typu nahradit. je levné.
 • Řezání zapojení. může být zcela rozděleno nebo zmizet v místě pájecího vodiče, který jde do spirálů nebo spínače.
 • Otevřete topnou spirálu. Jen tak nebude break. s největší pravděpodobností je to statečný. Můžete jen obnovit twist, ale takové spojení nebude trvanlivý. špatný kontakt bude postupně vyvolat Nagar, který bude v tomto bodě dále zvyšovat odolnost. v důsledku toho, dříve nebo později bude muset být znovu opraven. Je lepší udělat stejný twist, ale pak je to dát s měděnou nebo mosaznou trubkou vhodného průměru (tenká trubka s chladicím kompresorem) je vhodná. Pájení v tomto případě je zbytečný. spirálová teplota topení tání pájky.

Dosud téměř všechny používají vysoušeč vlasů. Stejně jako každý jiný typ domácích spotřebičů Fén může také zlomit. Za účelem opravy vysoušeče vlasů se musíte poučit z toho, co se skládá. Téměř každá vysoušeč vlasů se skládá z následujících prvků:

Je to elektrický diagram vysoušeče vlasů, která umožňuje, aby všechny prvky spolupracovaly. Jedná se o základní prvky návrhu. Pokud je zařízení profesionální, pak mohou být přidány některé prvky.

Vysoušeče vlasů mohou být jiné, ale oprava vysoušeče vlasů téměř ve všech případech není jiná. V tomto článku jsme vám poskytli podrobné informace, které pomohou provést opravu tohoto zařízení. Budete se také naučit, jak opravit fén s vlastními rukama doma.

Aby bylo možné opravit vysoušeč vlasů, budete muset seznámit se svým designem. Seznámit se s jeho designem, který můžete rozebrat fén. Tento proces nebere moc času. Obvykle je jeho tělo upevněno šrouby, ale někdy může výrobce poskytnout západky pro upevnění případu. To je důvod, proč při demontáži musíte být čistý, protože někdy nezkušené mistři mohou poškodit své tělo.

Každý fén má motor, který běží na konstantním proudu. Сетевое напряжение выравнивается с помощью диодного моста. Pokud jste si zakoupili levný produkt, pak v jeho designu můžete splnit pouze 1 diodu.

dělat, když, vysoušeč, vlasů, přestal

Zpravidla by měl spínač v tomto zařízení současně zavřít řetěz, skrz který spirály budou jíst. Je to tato spirály a spustí motor v pohybu. Každé zařízení má také termostat ve svém designu. Toto zařízení bude sledovat teplotu. Pokud začne lezení, pak vypne ohřívač. Pokud máte. pak si můžete přečíst, jak to vykonat.

READ  Jaký je dobrý vysoušeč vlasů?

Příčiny poruchy a způsobů jejich odstranění

Existuje několik typů poruch, které mohou být opraveny samostatně doma. Zvážit jejich podrobnosti. Poznámka! Každá práce musí být provedena s vysoušečem vlasů.

Problém s kabelem: není podávána jídla a fén se nespustí

Napětí selže. S největší pravděpodobností je problém v napájecím kabelu.

Před opravou musíte pečlivě zkontrolovat kabel po celé délce, od sítě a až do pouzdra, pro viditelné poškození. Je-li k dispozici, musíte snížit graf s poškozením a bezpečným kabelem kabelů. Obvykle se ukazuje, že je jedinou poruchou, a po jeho eliminaci vysoušeče vlasů funguje znovu.

Opatrně zkontrolujte napájecí kabel a poškozená místa

Ventilátor se neotáčí vůbec nebo zisková hybnost nestačí

Možná porucha motoru. Nejčastěji je to kvůli navíjení vinutí motoru. Chcete-li je odstranit, musíte demontovat oběžné kolo. Je nutné udělat, pokud potřebujete dát nový hřídel motoru nebo mazat. Uchopte oběžné kolo pro základnu prsty, vytáhněte z vysoušeče vlasů a odstraňte.

Chci přidat z sebe, že nejpohodlnější způsob, jak zkontrolovat elektromotor pro vaši bezpečnost, je jeho demontáže s následným připojením k napájení, který je chráněn před možným zkratem. Pokud dojde k otáčení motoru, zkontrolujte pomocí navíjecí multimetr a jejich integritu. Pokud najdete problémy s navíjením, je lepší jednoduše nainstalovat nový motor. Samozřejmě se můžete pokusit o převíjení starého. Ale je to spíše vhodná pro vaši vlastní zábavu, zvýšit mělké motory.

Multimetr vám pomůže odhalit problémy s vinutí

Funkce motoru: vůně hořící elektroinstalace, sklouznutí jiskra

Někdy v práci vysoušeče vlasů, garo voní. V takových případech může být i kózovitý vzduch příliš horký. Nejjednodušší důvod. hřídel motoru zabalené vlasy. Musí naléhavě a pečlivě odstranit. Mohou roztavit a poškodit spirálu, což povede k poruše motoru. Stejné vlasy při spalování může způsobit vzhled jiskranů.

Vůně gary nebo jiskranů z vysoušeče vlasů může znamenat problémy s motorem

Mimochodem, pokud je vysoušečečka dostatečně provést, pak je lepší nahradit motor na nový. Můžete rozebrat fén a jemně ho otřít alkoholem. Poté se ujistěte, že počkejte, až je přístroj zcela suchý, než jej znovu zapnete. Tato metoda mi pomohla, ale ne dlouho. V důsledku toho se vše ukázalo, že je snazší dát nový motor.

JAK NA VYPADÁVÁNÍ VLASŮ aneb 3 tipy jak jim pomoci!

Porucha topného prvku: fén fouká studený vzduch a ne horký

V tomto případě je s největší pravděpodobností statečná spirál ve féni. Obvykle je jeho otevření viděno pouhým okem, aniž by pro to používal multimetr. Oprava spirála může být opravena několika způsoby.

dělat, když, vysoušeč, vlasů, přestal
 • Vezměte tenkou trubku z mědi nebo mosazi, umístěte špičky spirály na obou stranách, degenerují kleště.
 • Spirála se koná na tepelně odolném rámu, skládající se z desek, které neprovádějí proud. V desce potřebuje špičatý předmět, aby se otvor o průměru 2-3 mm, aby se nainstaloval krátký vhodný šroub s pukem. Pojďte na toto puk tipy spirály, dobře utáhněte.
 • Оборванные кончики можно также набросить друг на друга или скрутить вместе. Tato metoda není tak spolehlivá jako předchozí. To je způsobeno tím, že místo na spirále opravené náčrtkem nebo twistem, v důsledku zvýšené odolnosti, často a silně přehřátí a obvykle rychle vyhoří.
 • Máte-li starý fén, jehož spirála je v pracovním stavu, demontujte ji a zastavte položku.
 • Připravené položky lze zakoupit ve specializovaných prodejnách elektroniky nebo objednávce v internetovém obchodě. Také spirála se můžete větrat od nichrome vlákno. Materiálový řád na oblíbené internetové hřiště.

Jaká byla příčina poruchy

V mém případě bylo přerušeno tlačítko vypnutí topení. Víš, co je potřeba toto tlačítko? Mnoho, jak se ukázalo. Skutečnost je, že pokud je vysoušeč vlasů okamžitě vypnuto, bez použití tohoto tlačítka, tj. Riziko pro zkazit zařízení. Это может произойти потому что вентилятор после выключения сразу останавливается, а спираль ещё не остыла, теплу некуда деваться фен перегревается, так можно даже расплавить корпус. A toto tlačítko umožňuje vypnout a vyhodit spirálu, když ventilátor běží, což mu dává příležitost poněkud vychladnout.

Takže tohle je tlačítko a selhalo, mount jednoho z kontaktů se zlomil, respektive, fén byl jen studený vzduch. Pro opravu jsem musel rozšířit trochu zlomeného kontaktu a na místo na místo k plakání plastem pro fixaci. Samozřejmě, že bude správné vyčistit spálené kontakty.

Vyčistěte a opravte tlačítko kontaktu

Obecně i po těchto nekomplikovaných akcích (popiš mnohem déle, než dělat něco), vysoušeč vlasů pravidelně vydělal.

Jak rozebrat fén

Zpravidla se však všechny moderní vysoušeče vlasů, stejně jako ostatní domácí zařízení tohoto druhu, nemají vždy dostupné upevňovací šrouby a v dohledu jsou často skryty za různými zástrčky nebo plastovými panely, které je třeba znechucené. Pacientka pro tento článek, starý fén Rowenta, se v tomto smyslu neliší.

Na rukojeti vysoušeče vlasů odrážejí a odstraňte plastový panel

Tenký plochý hubování nebo lepší krátký montážní nůž, stiskněte západku a vyjměte víko. Dále potřebujete rozebrat přepínací mechanismus rychlosti. Chcete-li to provést, vyjměte osu spínacího kola a odstraňte tyč.

Poté vyjměte další podšívky a teprve nyní můžete odšroubovat montážní šrouby.

Mimochodem, pro to je často nutné pro trojúhelníkový tvar například trojúhelníkový tvar, hvězda nebo plochý s slotem, v mém případě, v mém případě má dlouhou domácí od starého bytu dvacet, ale nyní takové lze zakoupit.

Nyní, když jsou dva šrouby odšroubovány, je nutné odstranit další plastovou část pouzdra pro úplnou demontáž.

Nyní můžete drát nahradit a proveďte jakoukoliv jinou opravu.

Proč nefunguje

Určete přesný důvod, pro který vaše vysoušeč vlasů přestal pracovat pouze specialista. Ale je to docela realistické učinit první předpoklady o charakteristických nepřímých značkách. Hlavními členění jsou jen poněkud, ale důvody, proč se vyskytují, mnohem více. Zkusme to přijít na to.

Vysoušeč vlasů se nezapne

Pokud přístroj prostě fungoval normálně, ale najednou se vypnulo, a znovu ho nezapne, a tělo vysoušeče vlasů je s největší pravděpodobností zpracována tepelná konfigurace. Je to druh hlídače, který neumožňuje zařízení přehřát. Počkejte na chvíli a když skříň bude zcela vychladnout, zkuste přístroj znovu zapnout. Pokud si vydělal. všechno je v pořádku.

READ  Co dělat při úniku vody z klimatizační jednotky

Pokud tyto vypnutí vyskytují příliš často nebo po 3-5 minutách po spuštění práce s fénem. přístroj je lépe přičítán službě, aby zkontroloval termostat. Může být poškozen nebo ukončena jeho životnost a prvek vyžaduje výměnu. Je to levné a dělal se s vámi. Ale pokud to není hotový. termostat může odmítnout, a fén bude spalovat.

Druhá společná příčina. Problémy s kabelem nebo vidličkou. Zvláště často se nacházejí u modelů, ve kterých není prvek zastaven pro volnou rotaci šňůry kolem své osy.

Od trvalého kroucení je drát poškozen: Nejprve jsou šance vytvořeny, ne patrné pod izolačním vinylovým pouzdrem, a pak je to vůbec rozbité a proud nevstoupí do zařízení. Vyměňte kabel lze také rychle a relativně levně.

Nelze zapnout vysoušeč vlasů a protože spínač právě zlomil. Pokud je mechanický, pak je takový členění obvykle okamžitě patrný. tlačítko je foukáno nebo páka nemůže být přesunuta prstem. Schopnost smyslové senzory k oku nebude schopna určit. fén bude muset nést „na recepci“ odborníkovi.

Studený vzduch

Pokud je náhle, vysoušeč vlasů přestal foukání horkého vzduchu, pak pravděpodobnost, že topný prvek je rozbitý nebo, jak mluví v lidech, „spirála spálila“. Takový členění se obvykle vyskytuje v případě termostatu nebo když neexistuje, když je příliš dlouhá vysoušeč vlasů v maximálním režimu.

Existuje však další společný důvod. pokud je filtrační síť ucpaná v zadní části zařízení a vzduch normálně neříkne, zahřívání vysoušeče vlasů zevnitř.

Způsob resuscitace v tomto případě je pouze jeden. nahrazení topného prvku. Ale problém je, že cena může být odlišná, protože někdy bude statečná spirál doprovázena zkratem, ve kterém téměř celá vnitřní „náplň“ zařízení trpí a často jeho trup. To je přesně případ, kdy může být oprava zbytečná.

Neotáčí ventilátor

Velmi běžný problém. Zařízení se zapne, dochází k ohřevu a neexistuje žádný pohyb vzduchu. V tomto případě se musí okamžitě vypnout, dokud se nestane a tavení vnitřních prvků. Zkontrolujte, zda se ventilátor snadno a domů. Možná to ani nepotřebuje opravu, ale jen kontaminované.

dělat, když, vysoušeč, vlasů, přestal
 • Opatrně odstraňte zadní víko vysoušeče vlasů (někdy je upevněna jednou nebo dvěma šrouby);
 • Vyjměte mřížku filtru, vyčistěte jej z prachu a nečistot (a je lepší opláchnout v roztoku mýdla);
 • Opatrně zkontrolujte oběžné kolo ventilátoru. vlasy byly zraněny na něm, které jí nedávají otáčet;
 • Pokud je to nutné, opatrně a důkladně vyčistěte lopatky ventilátoru;
 • Nainstalujte sušené síťoviny a zajistěte zadní kryt.

Nyní se můžete přístroj zkusit znovu zapnout. Pokud se vše provádí správně a důvod byl v kontaminaci. bude pracovat normálně. Jinak bude muset nosit magisterku.

Rozbitý motor

Pokud po všem opatřením domácnosti resuscitace, vlasová sušička nezískala. s největší pravděpodobností problém v elektromotoru. Toto je nejdražší a sofistikovanější členění. Nepřímo, často ukazuje, že vysoušeč vlasů přestal pracovat náhle během procesu sušení a zároveň se začala cítit. Ještě horší, když kouř náhle vyšel nebo jiskry padly.

Vše, co zůstane v tomto případě, je okamžitě jej vypnout ze sítě, dát jej plně vychladnout, zabalit a atribut do servisního střediska. Kromě toho se nejprve zeptejte, abyste mohli diagnostiku a odhadnout náklady na opravu.

S největší pravděpodobností, mistr vám doporučí, abyste odhodili starý fén a koupit si nový. Navíc, nyní docela slušné modely lze nalézt za velmi rozumnou cenu.

Závěrečná rada

Oprava profesních chlupů je větší složitost. Konstrukční prvky jsou často doplňovány hladkými regulátory a dalšími možnostmi, jako je tlačítko péče. Spirály jsou vyrobeny ze speciálních slitin, které vytvářejí negativní ionty při zahřátí, které mají příznivě ovlivňující vlasy. Technika zůstává stejná:

 • šňůra;
 • Přepínače a tlačítka;
 • purifikace prachu;
 • spirály;
 • motor;
 • Vizuální řízení kondenzátorů, odporů.

Před opravou je žádoucí získat základní schéma.

Průmyslové modely se neliší od domácích. Ale suché vlasy se nedoporučují. Tyto produkty se vyznačují zvýšeným odporem prachu, nárazem, vibracemi, vlhkostí, jinými klimatickými faktory. Domácí restaurování průmyslových vysoušečů vlasů nebude končit nejlepším způsobem.

Elektrický obsah použitý v modelech domácností není vhodný pro vykořisťování. Požadavky jsou prezentovány drátům, napájecím kabelem, motorem a spirálům.

Blok: 4/4 | Počet znaků: 955

Vůně hoření

Před zapnutím tepelné ochrany vypněte fén, může se objevit vůně Gary. Pokud vůně zůstane po níže popsaných postupech, naleznete v přístroji pro kontrolu servisního střediska.

Neopatrný odvolání

Při použití fén, udržujte jeho rukojeť tak, aby nedošlo k pohybu vzduchu, pokud ruka zavře přívod vzduchu.

Rýže. 4 Nepřekrývají přívod vzduchu

Péče o kordu

Pravidelně zkoumejte kabel k detekci poškození izolace. Pečlivě zkontrolujte nedostatek útesů v místech vstupu kabelu do zástrčky do těla vysoušeče vlasů. Poškozený kabel zkrátit nebo vyměnit.

Rýže. 5 nosit fén pro kabel. špatný zvyk.

Blokovaný přívod vzduchu

Bariéra v přívodu vzduchu nesmí být viditelná venku, takže se odstraní zástrčka vysoušeče vlasů z výstupu a demontovat zařízení, aby se odstranily vlasy, chmýří a PR. Snímek prachu a chmýří měkký kartáč.

Pokud má vaše vysoušeč vlasů vyměnitelný filtr, odšroubujte zadní část pouzdra, vyjměte filtr a měkký kartáč vyčistěte shromážděný prach. Buďte opatrní. nepoškozujte tenký filtr.

Rýže. 7 a vyčistěte jej měkkým kartáčkem

Rýže. 8 Posuňte prach a chmýří z topného tělesa

Zkontrolujte, zda se ventilátor volně otáčí. Pokud ne, vyjměte ventilátor a smažte, co zabrání. Ujistěte se, že může být použito intra zapojení, včetně tepelně odolné izolace. a sestavte zařízení.

Rýže. 9 Zkontrolujte, zda se ventilátor volně otáčí

Rýže. 10 Všechny vodiče úhledně zavedeny

Prach na topném prvku

Prach a pády, které jsou taženy do přívodu vzduchu, nalijí na topný prvek. Velmi opatrně umyjte měkký kartáč, snaží se vybrat prach z otvorů bez nadměrného úsilí.

Žádné topení

Ventilátor se otáčí, ale pouze studený vzduch jde.

Po podávání zástrčky z výstupu zkontrolujte vodiče, abyste se ujistili, že je připojen topný prvek. Pokud jsou rozbité pájecí spojení, nechte je specialista obnovit. musí vydržet proud a teplotu v přístroji.

Vizuální kontrola může nastavit přestávku v topném prvku spirála. Pokud se zdá, můžete zjistit a nahradit jej specialistou. ale kupovat novou vysoušeč vlasů může být ekonomicky výhodnější.

Rýže. 11 Zkontrolujte topný prvek, abyste zjistili útes

Pokud je přístup k spínači nebo pojistku proti tepelnému ochranu (obvykle se nacházejí v topném článku), můžete je zkontrolovat na testeru. Tyto údaje jsou dostatečně levné, aby nahradily. Nicméně, v některých modelech, spínač tepelného ochrany nebo pojistka se mění pouze s topným tělesem, který může být ekonomicky nepraktický.

READ  Jak používat niterevor na šicím stroji

Rýže. 12 Dotkněte se dvou konců spínače tepelného ochrany

Ventilátor se pomalu otáčí

Současně může být přítomen vůně Gary, protože ventilátor nevytváří dostatečný proud vzduchu.

Něco brání ventilátoru

Zkontrolujte, zda byl ventilátor navinut na hřídeli, který může zpomalit jeho otáčení. Před vyjmutím ventilátoru označte svou polohu na hřídeli, abyste ji vrátili do stejné polohy.

Pokud něco zasahuje do ventilátoru, je někdy obtížné jej odstranit. To nám může být provedeno, pečlivě nahrávání do hřídele s tyč šroubováku, stejně jako páka. ale buďte opatrní, nepoškozujte samotný ventilátor a další části vysoušeče vlasů, které mohou provádět provoz zařízení nebezpečné.

Odstranit všechny vlasy na stromě za ventilátorem.

Vložte ventilátor a ujistěte se, že se volně otáčí.

Podívejte se na nevýhodu celého vnitřního elektromotionu a skutečnost, že všechny detaily jsou dodávány ve své původní poloze, poté se objejovat.

Nefunguje vůbec

Vadný vidlic nebo pojistka

Zkontrolujte správnost zástrčky a kabelu a vyměňte spálenou pojistku. Pokud pojistka začne znovu, když je zástrčka zapnuta do výstupu a zapněte zařízení, opravte vysoušeč vlasů na specialistu.

Žádné napětí online

Pokud ostatní elektrické spotřebiče přestanou pracovat v obvodu, zkontrolujte štít: možná tam je pojistka blokována nebo pracovala automatická.

Klip v kabelce

Toto je běžná porucha. Má smysl zkontrolovat stav vnější izolace šňůry pokaždé před zapnutím vysoušeče vlasů, ujistěte se, že kabel je bezpečně upevněn tlakovou deskou uvnitř vidlice. Chcete-li zkontrolovat kabel na přestávku. Pokud je to možné, vyměňte poškozený kabel.

Rýže. 14 Vyměňte poškozený kabel

Pájecí spojení nechají opravit specialistu.

Špatný kontakt

Podívejte se na vnitřní elektrickou instalaci: Existují nějaké slabé nebo narušené kontakty. Pokud pájecí spojení vyžadují opravu, vezměte si vysoušeč vlasů v dílně.

Vadný přepínač

Spínač lze zkontrolovat s testerem, ale pokud jsou dráty k spínači pájeny, pak by mělo být féno opraveno od specialisty, který může udělat poměrně alespoň.

Vadný elektromotor

Vadný elektromotor musí zkontrolovat specialista, ale její oprava nebo náhrada může být ekonomicky nehodě.

Typické poruchy: Do-it-yourself

Zvažte nejčastější chyby vysoušeče vlasů:

Pohony studeného vzduchu

Možné poruchy: ohromen spirála

Zpravidla je přestávka viditelná pouhým okem, a to i bez multimetru. Existuje několik způsobů, jak opravit spirály:

 • Můžete dát roztrhané konce spirály do tenké mosazi nebo měděné trubky a zvýšit kleště.
 • Spirála udržuje na rámu tepelně odolných, neustálých desek. U takové talíř je nutné vytvořit kulatou otvor o průměru asi 2 až 3 milimetrů o průměru asi 2 až 3 milimetrů, vložte krátký šroub s podložkou, naplnit plazené klouby pod pračkou a utáhněte.
 • Načrtněte jeden poruchový konec do druhého.
 • Zkrácené konce mohou být jednoduše zkrouceny dohromady. Je třeba poznamenat, že třetí a čtvrté způsoby jsou méně spolehlivé než první dva. Faktem je, že při připojování řezu končí skica a twist, zrekonstruovaná část šroubovice má zvýšenou odolnost, a proto přehřátí a brzy vyhoří na stejném místě.
 • Rozebrat fénový dárce (pochopitelný, pokud máte to) a odjel.
 • (ne pro každého): můžete větrat spirála. Kde vzít nichrom? Například Objednávka v Číně.
 • Můžete si koupit hotový spirála. Chcete-li najít požadované, zadejte do vyhledávacího řetězce svého prohlížeče. Spirály jsou různé výkony a prodávány v pytlích několika kusů.

Zobrazit příklady opravárných spirálů v těchto

Oprava vlasové sušičky Vicone VC-372 (ohromen spirála)

Nezapne, t. E. neohřívá a neotáčí ventilátor

Možné poruchy: Podává se žádné napětí, tj. Problém s napájecím kabelem

Nejprve si pozorně zobrazujte kabel ze síťové konektory k pouzdru: Neexistuje žádné zjevné poškození. Pokud existuje, vyjměte poškozenou oblast a rozmazejte konce kabelu. Možná to je všechny chyby a fén bude vydělávat. Příkladem opravy kabelu je ve výše uvedeném způsobu rozebírání a opravy vysoušeče vlasů Scarlet.

Oběžná kola se neotáčí ani točí na nízkých otáčkách

Možné poruchy: Motor je vadný nebo jeho hřídel rány.

Pokud byly vlasy navinuty na ose elektromotoru, abyste je odstranili, budete muset demontovat oběžné kolo. Budete také muset odstranit oběžné kolo, pokud budete mazat hřídel motoru nebo jej vyměnit. Jak to udělat, můžete vidět v těchto dvou

Jak odstranit ventilátor z vysoušeče vlasů motoru

V některých případech můžete uchopit prsty pro základnu oběžného kola a vytáhnout ho.

Vzhledem k inspekci elektromotoru, autor domnívá, že nejlepší způsob. Z hlediska bezpečnosti. Demontáž motoru a připojení k příslušnému napájení s ochranou proti zkratu. Pokud se motor neotáčí, musíte zkontrolovat integritu vinutí multimetrem. Když se vinutí přestávky, budete muset koupit nový motor (i když můžete navést staré, ale pravděpodobně to dává smysl pouze jako zábavu). Pokud motor silně jiskří, budete muset také koupit nový. V tomto případě stírání alkoholu, pokud to pomůže, pak dlouho. Jednou z možností, kde si můžete zakoupit nový motor: Objednávka v Číně (hledáte).

Vysoušeče vlasů s ionizací vzduchu a infračervené

Vysoušeče vlasů s ionizací. Když zapnete tento režim. Rozlišuje se mnoho negativních iontů, neutralizuje kladný náboj na vlasy, proč se stávají hladkými a ne přeříznutými. Pro vytvoření negativních iontů se používá speciální modul umístěný v rukojeti vlasové sušičky. Drát opouštějící tento modul je umístěn v oblasti ohřívače. Vzduch je ionizován, v kontaktu s tímto vodičem.

Diagnostikovat provozuschopnost ionizačního modulu bez speciálních zařízení je možné pomocí nepřímých funkcí. Pokud přestanete pocit rozdílu, když jste povolili a zakázán ionizační modul. A jste se ujistili, že modul přijde normální napájecí napětí. V důsledku toho je modul vadný. Dále budete muset najít modul pro požadované napětí a vhodný v rozměrech. Znovu se podívejte, v Číně.

Fotogalerie: Přibližný pohled na ionizační moduly

Infračervené vysoušeče vlasů sušené vlasy nejsou horký vzduch, ale infračervené záření. Jsou poměrně drahé, patří do kategorie profesionálních a sušených vlasů mnohem rychlejší než obyčejné fén. Namísto nichromových spirálů se v nich používá infračervené topné těleso (jako v infračervených ohřívačech). Jinak je jejich konstrukce podobná konstrukci obvyklé vysoušeče vlasů.

Rozdělit a opravit fén, nemusíte být absolventský specialista. Dostatek znalostí kurzů fyziky střední školy a přítomnost přímých rukou rostoucí z pravého místa. Dare a všechno bude úspěšné!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS