Co čistit povrch vaření z Nagara

Co čištění skleněné keramické povrchové desky? Hosteska na poznámkách!

Abychom pochopili, jak čistit sporák se skleněným keramickým povrchem, měli byste znát některé nuance samotného materiálu, ze kterého se tento povlak provádí.

Как и чем чистить стеклокерамическую плиту, бесплатно от нагара. Без покупки дорогих средств.

Základem skleněné keramiky je použití materiálu zeran, který se vyznačuje vysokou odolností proti nárazu a nízkou tepelnou expanzi.

Pokud nalijete vodu na povrchu horké desky, pak praskliny nebudou vytvořeny v důsledku kapek teploty. Průměrná životnost doma, která zaručuje výrobce, je 15 let.

Obvykle jsou tyto desky modely vybaveny halogenovými hořáků nebo vysoce lehkým systémem, ve kterém je topení opatřeno speciální slitinovou teplou stuhou umístěnou pod keramikou, zabalená do symetrických kroužků.

Externě, skleněná keramika je ideálním plochým povrchem, který má příjemný vzhled. Vaření na dlouhou dobu vede k vzhledu automobilu, skvrn tuků a jiných obtížných tolerovaných znečištění. Proto každá hosteska bude užitečná informace, jako a co je nejdůležitější, než vyčistit keramický sporák, aby udržel svůj primární pohled po celou dobu životnosti.

Jaké jsou panely vaření

Dosud, výrobci nabízejí několik variant vaření panelů, které si můžete vybrat v závislosti na typu ohřevu hořáků a typu povlaku.

Všechny modifikace fungují podle různých principů.

 • Plyn, vyhřívaný plynem a nákladem analogický k elektrickým analogům. Rozdíl v ceně modrého paliva a elektřiny s jedním bude platit za takovou akvizici.
 • Elektrické, mají topné těleso s vysokým odporem. Vhodné a bezpečné použití, protože vybavené různými stupni ochrany přehřátí a mají elektronickou kontrolu. Můžete snadno naprogramovat potřebnou dobu vaření.
 • Indukce, bezpečné používání, zejména pokud malé děti žijí v domě, povrch sám se nezahřívá. Ohřívá pole indukční pole, které pochází z vnitřku povrchu desky. Ale na takových panelech je nutné použít pouze kovová jídla, která reagují na pole.
 • Kombinovaná, optimální volba pro hostesky milující vaření. Takový panel umožní kombinování zdroje energie podle svého uvážení a kombinovat nejlepší kvalitu varné desky v jednom.

Všechny modely jsou vybaveny mechanickým nebo smyslovým nastavením. Mechanické rukojeti jsou spolehlivější, ale elektronická úprava je vhodnější pro použití. Ale při členění bez služby, nemůžete dělat.

Příslušenství pro čištění desek skleněné keramiky

Chcete-li se starat o skleněnou keramickou desku, budou požadovány následující atributy:

 • kuchyňská houba;
 • Měkké hadry z mikrovlákna;
 • nádoba na vodu;
 • Čistící prostředky (speciální nebo svetr);
 • Suché ubrousky.

Pro efektivní vyčištění keramické kamny a nepoškozujte panel, nakupujte speciální škrabky s tenkými kovovými lopatkami v soupravě. Použijte nástroj k odstranění spáleného mléka, cukru, zbytků potravin a jiných sušených znečištění.

READ  Kolik kyseliny citronové na proplachování kotlů

Pro čištění skleněného keramického panelu použijte speciální škrabku s ostrými lopatkami. Při práci, jednat úhledně tak, že neopatrné pohyby nepoškozují povlak

Chcete-li odstranit staré skvrny, použijte melaminové houby. Navlhčete žínku a lokálně otřete místa významného znečištění. Purifikovaný povlak promyjte mýdlem a čistou vodou.

Vyčistěte tvrzené sklo může být také použito stěrače. Použijte nástroj v komplexu se speciálními prostředky a v souladu s pokyny.

Jasné čerstvé a sušené skvrny pomohou melaminovou houbu. Použijte jej v souladu s doporučením a po vyčištění důkladně opláchněte povrchem množstvím vody

Příprava speciálních čisticích látek

Péče o skleněné keramiky doma je jednoduchá, ale vyžaduje pravidelnost. Aby nedošlo k nalezení mnoha způsobů, jak odstranit solární skvrny, je důležité seznámit se s informacemi předem jak čištění skleněné keramické desky z možných nečistot a plaku.

Péče o skleněné keramiky doma je jednoduchá, ale vyžaduje pravidelnost.

Doporučuje se zbavit znečištění bezprostředně po jejich formaci. Proto je nutné každý den po každém procesu vaření vyčistit každý den.

Doporučuje se zbavit znečištění bezprostředně po jejich formaci.

Viz také švy dlaždice v koupelně s vlastními rukama, foto.

Čištění rukojeti

Ovládací panel na plynovém sporáku. jeden z nejvíce problémových oblastí. V procesu vaření se tuk a sazba usadil na rukojeti, je čerpána do odstranění a štěrbiny, která komplikuje úkol při čištění.

Před pokračováním mytí rukojeti určete jejich typ. Jsou odnímatelné (oddělené od vybavení snadné) a vestavěný.

Odnímatelné rukojeti musí být odstraněny a namočeny nebo vařeny do speciálního nástroje. Poté vyčistěte znečištění a dobře se suchým.

Vložené rukojeti čistší. Zde přijde na pomoc gázových tamponů, staré zubní kartáček, bavlněné tyčinky a párátka.

Aby bylo možné účinně odstranit tuk a nečistoty:

čistit, povrch, vaření
 • Nákup nástroje, který zahrnuje chlor;
 • Smíchejte tampon v zařízení a aplikujte na rukojeti;
 • vydržel kompozici na povrchu 10 minut;
 • S pomocí kartáče a párátka je možné zvážit nečistoty z hard-to-na-dosah míst;
 • Otřete rukojeti čistým ubrouskem.

Pro provozní odstranění nečistot z rukojeti můžete zakoupit speciální ubrousky. Použijte je po každé operaci talířů. Pokud se ubrousky neotáčeli na ruku, zkuste postřikovat kapalinu skla. Díky směrovému pulverizeru se bude spadnout do všech těžkých míst a neumožňuje znečišťování zmrazené.

Dobře se zvládne s panely pro ovládání mytí a lidovými prostředky pro mytí plynového sporáku.

Co dělat, je kategoricky zakázáno

Neopatrné manipulace s přístrojem může vést k rozbití. Při provozu a čištění musíte být co nejpřesnější a vyhnout se následujícím akcím:

 • Je nemožné čistit povrch pro vaření s abraziva v kompozici. Nechte škrábance, že v budoucnu se výrazně zhoršují práci dlaždice. Totéž platí pro kovové houby, škrabky, nože a další akutní předměty.
 • Pokud nejsou žádné tvrdé částice, například soli, cukr a t.D. Za prvé, zabalit vše úhledně nebo zkroucené tvrdé částice, teprve pak pokračujte do zbytku čisticích předmětů.
 • Nezačínejte vaření na sporáku, dokud neodstraníte zbytky potravin. Jakmile se panel zahřeje, všechny zbytky budou spáleny. Vyhynul je ve spálené formě je velmi obtížné.
 • Nevystavujte panel ostrým teplotním rozdílem. Například není nutné dát objekty z chladničky na něj, stříkat na něj s ledovou vodou, rozptyl ledu a t.D.

Jednoduché způsoby, jak pomoci deště z varné desky kuře a tuku

Získejte poštu jednou denně jeden čitelný článek. Připojte se k nám a

READ  Výhody a nevýhody plynových varných desek

Povinný atribut každé kuchyně je sporák. Bez ní je proces vaření výrazně komplikovaný. Během vaření je varný panel pokrytý odvážným dotekem a Nagarem. Zmáčkněte je bez velkého úsilí, aniž by skákání deska, pomáhat jednoduchým záchranám. Ingredience pro „Čistící“ recepty budou nalezeny v každém domě.

Ocet, citronová a citronová kyselina

S pomocí octa je možné bez velkého úsilí čistit desku z Nagaru a mastných vod /

Jednou z podmínek po dlouhou dobu udržet atraktivní typ desky pro potraviny vaření je udržovat v pořádku. Ale není vždy možné okamžitě odstranit odvážné kapky nebo „unikl“ polévku. Z vysokých teplot, místo znečištění je odebíráno krustou, která zasahuje do světelného čištění. V takové situaci přijde o ocet, citron nebo citronová kyselina na záchranu. Něco z nich bude nalezeno v kuchyni.

Ocet. Může být aplikován na umístění kontaminace jak se vzdáleností, takže a jemně kape z láhve a rozdělování houbou. Ocené listy po dobu 15-20 minut. Pak je vymazán mokrým žínkem. Flatty RAID z povrchu desky po acetickém řádku se snadno čistí.

Citrón. Znečištění Místo ubrousky čerstvě řezané citrusové řezy. Pro zvýšení účinku může být ponecháno na zvláště poškozeném špinavém místě po dobu 20-25 minut. Pak se povrch vaření otírá houbou. Jako bonus. příjemná citrusová vůně.

čistit, povrch, vaření

Citronová kyselina. Používá se ve vodě. Pro přípravu čistícího roztoku směsi napůl sklenici kapaliny s 1 lžičkou kyseliny citrónové. Směs nebo sprej s puverizátorem nebo vlhkou houbou v něm a otřete povrch vaření. Roztok je ponechán 20-30 minut. Během této doby se kyselina zabírají Nagar a tuk v místech znečištění.

Soda alkohol a soda

Z alkoholu amoniaku můžete provést řešení, které pomáhá čištění desky z olejové podlahy /

Použití amoniaku a potravinové sody můžete připravit účinné kompozice. Oni bez obtíží pracují s mastným květem, který je pevně přilnaví k povrchu desky.

Amoniak. I přes jeho ostrý zápach, amoniak eliminuje různé typy znečištění, včetně solárního nagaru z povrchu vaření. K tomu ve sklenici vody rozpustí 1 lžičku alkoholu. Řešení je úhledně aplikováno na místa kontaminantů a odejde 15-20 minut. Během této mezery je amoniak korek, který byl vytvořen pod vlivem vysokých teplot. Pak se kartáčkem nebo tvrdou stranou houby je odstraněna mastná baňka. Pokud je sporák velmi znečištěný, připravuje se koncentrovaný čistící roztok. K tomu, 50 ml ammního alkoholu (přibližně 3-4 lžíce) se rozpustí v 250 ml vody (přibližně 3-4 lžíce). Nechte na sporáku ne déle než 15 minut. V případě potřeby je kompozice znovu aplikována.

Soda. Osvědčila se jak ve vaření, tak mezi čistícími prostředky. Pokud se Soda Cashitz aplikuje na povrch vaření a nechává 30 minut, pak je všechny spálené tuk snadné a snadno se čistí houbou. Pokud je kontaminace několik dní, pak se postup opakuje. Pouze podruhé doba sodovité směsi se sníží na 10-15 minut. Alternativně se ocet nejprve aplikuje na povrch desky a soda spadne shora. Po skončení „kyčle“ reakce je povrch vymazán mokrou houbou.

Pokud není v ruce žádný ocet, pak je sodovka koktejl nahrazen jakýmkoliv tekutým mýdlem. Make Cashitz z mýdla a sody. Používá se na znečištěné desky. Nechte 20-30 minut. Pak dobře umýt houbou. Po proceduře čištění se připraví na vaření.

READ  Jak čistit prášek v pračce

Sůl a hořčičný prášek.

Pokladní, vařený z hořčičného prášku, snadno odstraňuje tuk a sítí z kuchyňské desky /

čistit, povrch, vaření

Stejně jako potravinová soda se tyto dvě hromadné látky dobře osvědčily dobře ve vaření a v každodenním životě.jeden. Sůl. Roztok 0,5 litrů vody a 2 lžíce solí se aplikuje na povrch desky v noci. Ráno je vymazán mokrou houbou. Spolu s roztokem soli zmizí a mastnou.

Hořčičný prášek. Make Cashitz, míchání s teplou vodou. Směs se rovnoměrně aplikuje na povrch vaření. Pokud je kontaminace čerstvá, pak ponechte 15-20 minut. S Nagarem. několik hodin. Optimálně. v noci. Pak se hořčičný čistič umyje. Tento způsob čištění trouby používaných na začátku minulého století.

Pokud nechcete umýt

Ne vždy hosteska chtějí po vaření okamžitě umýt desku. V takových případech bude obžaloba na příjmy. Skvrny tuku nebudou mít čas, aby byly pokryty pevnou kůrou, pokud připevňují kus hadru. Ale není jednoduchý, ale navlhčený v rostlinném oleji. Zabrání sušení kontaminací.

Jako preventivní opatření je povrch vaření spřádka předem s čisticím práškem nebo běžnou solí vaření. „Fungují dobře“, pokud něco „vyčerpá“ z pánve nebo pánve. Sůl a prášek rychle sledují horkou kapalinu nebo tuk. Po ochlazení deska odstraní pouze špinavé kůrky a aktualizovat sypký povlak.

Jak čištění vaření panelu lidovými prostředky

Soda bude dobrým pomocníkem pro ty, kteří nechtějí koupit drahé prostředky. Ale před použitím je nutné vytvořit Cassea, která připomíná zakysanou smetanou. Výsledná pasta se aplikuje na nečistoty a udržuje po dobu 15 minut. Další omyjte houbou a otřete hadříkem.

Pomůže se zbavit složitých skvrn a sody s octem nebo kyselinou citronem.

Odděleně pořízená ocet pomůže odstranit vápno květ a tuk. Dezinfikuje také. Pro to je kapalina nastříká na panel, ponechte několik minut a purifikována měkkou houbou.

Pojmenování alkoholu pomůže spolehlivě zbavit se spáleného mléka. Rozbít v poměru 1: 5, aplikovaný na povrch a udržován po dobu 10-15 minut. Po uplynutí této doby se deska ubračuje čistou gázu. Další bonus bude třpytkou skleněné keramiky, malého mínusu. nepříjemný zápach. Poslední, nicméně, rychle zmizí.

Olivový olej pomůže odstranit nejkrásnější skvrny. Chcete-li to udělat, gáza s máslem odejít na místě půl hodiny. Poté může být Nagar odstraněn škrabkou nebo dokonce houbou.

A nakonec některé standardní tipy. Každá kontaminace je snazší odstranit okamžitě, a ještě lépe neumožnit je vůbec. Microkraky a škrábance povedou ke zhoršení nejen vzhledu vaření panelu, ale také snížit jeho provozní charakteristiky.

Často možné tipy pro péči o kamna obsahuje pokyny pro použití zařízení, takže je lepší se s ním seznámit před použitím povrchu vaření.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS