Co je lepší termosum nebo lednicí sáček

Jaký je rozdíl mezi taškou chladničkou z heatmamu?

Taška chladnička se liší od tepla tím, že může vychladnout výrobky na teplotu 4. 5 stupňů Celsia. Ale pro to potřebuje moc. Proto se také nazývá přenosná nebo přenosná chladnička.

Ušetřete potraviny čerstvé, chlazené nebo dokonce zmrazené doma a bez stacionární chladničky může být snadno a jednoduše pomocí teplomosu. Pro ty, kteří dosud nezískali takové užitečné příslušenství, bude pravděpodobně zajímavé vědět, jak funguje taška s lednicí a účinnost závisí na.

Co se nazývá taška chladničky

Správně odkazující na tašku chladničky s termosumem nebo izotermickým sáčkem. Takové zařízení je ve skutečnosti tepelně izolované kapacity nebo speciální chladicí zařízení, se kterým je zachována snížená teplota ve vnitřním prostoru. Takové zařízení vám umožní ušetřit dlouhou dobu. Čerstvé produkty.

V termosumích může být takové vnitřní zařízení nepřítomné, pak je stálost teploty ve vnitřním prostoru dosaženo pomocí speciálních studených baterií. Drží nastavené teplotní parametry po celý den, poté se teplota ve vnitřním prostoru sáčku rovná okolní teplotě.

Kde se používají termosos

Použití termosum je odůvodněné, pokud je potřeba ukládat produkty po dlouhou dobu v chlazeném nebo zmrazeném stavu. Ale výlučně, tato oblast použití izotermických tašek není omezena. Používají se k dosažení inverzního cíle. pokud je potřeba dlouho udržovat horké produkty. K tomuto účelu, izotermické tašky používají sportovce, kteří se v zimě angažují ve sportu, stejně jako amatéry jít rybařit pod ledem a dalšími typy zimní zábavy.

Termosumy nebo tepelné kontejnery jsou dostatečně velké aplikovány na přepravu výrobků do zmrazeného stavu ze skladu do vývodu. Pro delší konzervaci produktů ve zmrazeném v sáčku nebo kontejneru používají speciální baterie, které šetří chladný nebo speciální suchý led.

Akumulátory pro termosum

Speciální zařízení pro udržení optimální teploty, která je studená baterie, je k dispozici v libovolné termosky. Tato baterie je vyrobena ve formě pevné brikety z plastu, v němž je umístěn solný roztok. Kontejnery mohou být umístěny na dně, na bočních částech nebo na víku sáčku. V tomto případě je kryt krytu poskytnut takovým způsobem, aby se zachránil celkový styl zařízení.

S pomocí studených baterií můžete poskytnout potřebnou teplotu, což zajistí zachování výrobků s čerstvým. Pro dosažení optimální teploty před cestou musí být baterie umístěny po dobu několika hodin v mrazničce. Pak jsou investovány do speciálních oddělení v izotermickém sáčku.

Srovnávací tabulka nejlepšího termosum

Drží teploty do 12 hodin, objem je 20 litrů, existuje speciální izolační vrstva.

Pouzdro má tlusté stěny a dno, udržuje teplotu až 6 hodin, používá bezproblémovou technologii.

Drží teploty do 4 hodin, je plastová rukojeť a popruh na rameni.

Co je to sáček chladničky?

Izotermická taška v každodenním životě se často nazývá sáček s chladničkou. Tento kompaktní a prostorný kontejner, vyrobený ve formě sáčku, nádoby nebo plastové krabičce s rukojetí pro přenos, na rozdíl od stacionární chladničky není schopen neustále snížit teplotu v rámci svého objemu, ale podporuje ji pouze na určité úrovni.

Taška se používá k udržení produktů a nápojů na dovolené, během dlouhých výletů a cestování, stejně jako zachovat kvalitu výrobků, když jsou dodávány z místa nákupu do domácího chladničky.

Udržování nízké teploty uvnitř termosumu je zajištěno speciálními materiály. Kromě toho jsou vybaveny chladnými bateriemi, což umožňuje udržovat sníženou teplotu do 24 hodin.

Chladnicí pytel je izotermický přístroj, který je určen pro neblokující ochranu teploty produktu, která je v něm přepravována. Taková zařízení jsou vhodně používána na dlouhých cestách, cestování, při odpočinku v přírodě, pokud je to nutné, udržujte produkty s čerstvým při vypnutí elektřiny.

READ  Co se z vaší lednice ztratí nejrychleji

Objem sáčku chladničky může být odlišný. V prodeji jako malých obědových boxů pro skladování večeře, vstřícné ne více než 2 litry a objemové tašky a kontejnery, s kapacitou až několik desítek litrů.

Existuje několik odrůd tašek chladničky, které jsou charakteristické pro charakteristiky a princip fungování:

  • produkty, které udržují teplotu výrobku po určitou dobu;
  • tašky a kontejnery, které mají vlastnost pro udržení teploty uvnitř;
  • Agregáty schopné chlazení umístěných výrobků.

Pivosofie. Technické okénko 01 // JAK FUNGUJE LEDNICE

Provádění uvedených akcí je způsobeno vnitřním zařízením výrobků.

Takzvaný termosak umožňuje zachovat teplotu výrobků umístěných v něm po dobu 2-4 hodin. V takových taškách můžete nést nejen studené, ale také horké jídlo, protože působí na principu termosky.

Tašky chladničky jsou vyrobeny ze dvou vrstev měkké tkaniny: nylon, polyester nebo polyvinylchlorid. Mezi nimi jsou výrobci umístěny pěnový polyuretan nebo polyethylen. Tyto materiály jsou dobré, protože mají lehkost a plasticitu. Materiály nepřidávají pytel velké hmotnosti, což je důležité, protože je v ruce nebo na rameni. Současně přispívají k zachování teploty ve vnitřní kanceláři batohu po dobu přibližně 4 hodin.

Podšívka chladicího sáčku je nejčastěji vyrobena z reflexního materiálu, jako je fólie, která také přispívá k udržování teploty.

Díky měkkosti materiálu může být termosum složen, když se vyprázdní. Kromě toho, pokud je to nutné, může být použito k nést další věci kromě výrobků.

Nevýhody sáčků chladničkou mohou být připsány skutečnosti, že je žádoucí přidat nádobí umístěné v tuhém obalu nebo produkty, které nemění formulář v případě náhodného tlaku.

Na rozdíl od měkkých tašek chladničky mají izotermické kontejnery tvrdé stěny, které vám umožní přenést pokrmy v nich, ztráta formulářů, pro které je nežádoucí.

lepší, termosum, nebo, lednicí, sáček

Stravování těchto zařízení z následujících prvků:

Tepelné nádoby jsou uspořádány následujícím způsobem: mezi vnitřními a vnějšími plastovými nádobami je umístěna vrstva izotermického materiálu, jejíž šířka se liší od 3 do 5 cm. Stejná vrstva je vybavena a kryt kontejneru chladničky. Poskytuje hermetické svírání zařízení a udržování teploty v něm po dobu 12-15 hodin.

Nejmodernější nádoby chladiva je vybavena chladnými bateriemi. Jsou hermeticky uzavřené kontejnery naplněné speciálním skládacím plnivem: solankou, suchý led nebo gel.

Použijte studenou baterii následujícím způsobem:

  • Umístěte ji do mrazničky po dobu 3 až 12 hodin, v závislosti na objemu;
  • Po zmrazení obsahu vložte baterii do speciálních prostorů sáčků nebo mezi produkty.

Správné použití studených baterií umožňuje nejen zvýšit teplotu ukládání teploty uvnitř sáčku chladničky, ale také vychladnout výrobky uložené v něm.

Počet baterií, které jsou potřebné k udržení stabilní teploty uvnitř tepelné nádoby, závisí na svém objemu. Chlazení 3-5 litrů obsahu sáčku vyžaduje 1 studenou baterii.

Kapacity s klikovacím výkopovým plnivem nemají omezení počtem aplikací. Po použití musí být otřeli vlhkým hadříkem a uložit na suché místo. S pravidelným používáním mohou být baterie uchovávány v mrazničce, vstávat podle potřeby.

Kromě sáčků chladničky, které podporují teplotu v důsledku občerstvení, existují modely, které mohou vychladnout výrobky. Podle principu provozu jsou podobné mini-chladničce a mají odlišnou kapacitu. od 2,5 do 200 litrů.

Co je termo-lednička a jak ji používat

  • Izotermické kontejnery připojené k automobilové sítě. Jsou vyrobeny ve formě plastových nádob, které jsou vhodně umístěny v kufru nebo na zadním sedadle vozu. Jako izotermická vrstva se používá pěna nebo penplex. Vnitřní zařízení zařízení je vyrobeno z fóliového materiálu. Podmínky tepelných systémů jsou účtovány z automobilové baterie a udržujte teplotu několik dní.
  • Plynové termokontény. Taková zařízení jsou vybavena válcem, který může být přiváděn propanem nebo butanem. 5 litrů plynových drapáků 5-7 dnů fungování kontejneru v režimu chlazení. Hlavní nevýhodou jednotky je potřeba jeho použití ve stacionárním režimu bez možnosti přepravy v kufru automobilu.
  • Přístroje pracující z Peltier Element. Chladicí zařízení neobsahuje kapalinu nebo plyn. Pracuje následovně: když proud projde v místě kontaktu dvou polovodičových materiálů, absorpce tepla se provádí. Termoelektrický konvertor se ochladí a snižuje teplotu vzduchu uvnitř termoconteneru. Napájení v takové miniaturní chladicí skříň se provádí stacionární. pomocí elektrické sítě nebo v důsledku vestavěné baterie, která může být také účtována ze sítě.
READ  Který gril je lepší plyn nebo elektrický

Jak vytvořit soběstačnou sáčku

Dalším jednoduchým a rozpočtovým způsobem je, aby se pytel sami od běžných lepenkových krabic. Pro výrobu budou potřebovat dva kusy a musí být z různých velikostí. Optimálně, pokud jeden širší než jiný je 2-3 cm, protože musíte vložit jeden do druhého. Prostor mezi dvěma krabicemi musí být naplněn pěnou nebo hustou pěnou.

Mnozí použití pěny při výrobě turistických chladniček. To je extrémně nežádoucí, protože tento materiál je dobře absorbován teplo.

lepší, termosum, nebo, lednicí, sáček

Podél podobného principu musíte udělat víko a vnitřní část izolace izolace (pěna nebo pěny) tak, aby se pevně spadl na nádobu. Z výše uvedené krabice lze vidět s hustou fólií nebo reflexním filmem.

Aby se baterie sami pro silniční ledničky

Chladiva pro turistické termální kontejnery nejsou nutně zakoupeny. Je docela realistické dělat je sami. Chcete-li to udělat, potřebujete odolné plastové sáčky, sůl, vodu a želatinu. Řešení musí být koncentrováno. Rozdělení soli ve třech litrech vroucí vody, přidejte dvě balení Gelatin v něm. Obsah rozlití v tepelně odolných hermetických taškách a v pohodě. Před použitím je ponořte do mrazničky před vytvrzením, pak rozložte v hormatamuu na dně nebo mezi výrobky.

Typy studených baterií pro termosum

Kapalné kontejnery pro udržení nízkých teplot jsou vyrobeny na bázi héliu, lepidla nebo silikonu. Všechny z nich rovnoměrně udržují požadované stupně od okamžiku potápění v sáčku po zamrznutí. Tyto prostředky mohou být vyrobeny z jakékoliv plastové nádoby, ale lepší, pokud zabírají minimální místo v mini-chladničce komory.

Instrukce krok za krokem

Věřte mi, je to jen na prvním pohledu, že se zdá, že dělá tašku chladničky velmi obtížné. Ve skutečnosti je jasně v souladu s pokyny, budete docela vytvořit takové „mistrovské dílo“ s vlastními rukama.

Nejprve musíte připravit základní sáček. Zevnitř jsou odstraněny všechny kapsy, příčky a jiné prvky. Necháme jen „sbor“.

lepší, termosum, nebo, lednicí, sáček

Zvláště pohodlné obdélníkové tašky.

Nyní musíte udělat vzor, ​​přesně opakovat všechny strany základny, ale asi 0,5 cm méně (takže nic uvnitř nic). Nezapomeňte na víko. Pokud se rozhodnete provést záložku na suchém zipu, pak víko by mělo být větší, takže může být stanovena uvnitř. Proces vytváření vzorů je extrémně jednoduchý: aplikovat všechny strany střídavě do papíru a s menšími pozměňovacími návrhy, obviňují tužku.

Zároveň by měla zůstat bílá část venku, lesklém. uvnitř.

Použití výsledného vzoru, díly jsou vyříznuty z fólie polyethylenu a lepidlo je lepidlem, takže nějaký druh krabice s víkem. Pro pohodlnější lepidlo jsou díly předem spojeny s pomocí šitých kolíků.

Je vhodnější pokazit krabici do sešívačky nebo jednoduše šití.

Výsledná nádoba je vložena do základu a zde je teploMosum připraveno. Důležitý moment: Pokud existuje prostor mezi základem a „kontejnerem“. není to děsivé, ale je nutné vyplnit pěnovou pryž nebo bavlnu.

Tak jsme měli střední velikost a velmi univerzální software.

Příslušenství pro piknik je připraven, zůstává pouze „náboj“ s jeho teplem nebo zimy.

Chcete-li vytvořit tašku pro nákupní výlety, budete potřebovat bázi o něco mírně menší než v prvním případě (v zásadě může být dokonce velmi hustý polyethylenový obal) a fólie polyethylen také v menším objemu. A výrobní proces zůstává stejný.

Dejte „baterie“ potřebovat uvnitř, právo na produkty. Tak zůstanou studené (nebo horké) mnohem déle.

Chcete-li učinit „píce“ k přepravě výrobků v kufru automobilu, budete muset najít více objemu. Často pro tento účel použijte krabici překližky nebo husté lepenky. Pro zvýšení tepelných izolačních vlastností uvnitř krabice je tónovaná tenkou pěnou a pouze pak vrstva fóliové pěnové gumy. Ten je upevněn na horním obvodu krabice s páskou. Stejný přístup se používá pro výrobu víka. No, stejně jako jen pro přenos krabice je extrémně nepohodlný, často pro takový „tepelný sklad“ samostatně dělal případ rukojeti od trvanlivé tkaniny.

READ  Může být sušička na balkoně nebo ne?

Pokud máte překližky nebo dřevěné panely, vraťte základní krabici.

Takže taška je připravena, ale sama o sobě ukládá chlad, nebude schopen potřebovat speciální baterie. Tato „zařízení“ lze zakoupit v obchodech a můžete se udělat.

Tabulka-02

Studené baterie jsou jiné. V podstatě jsou tašky odolného filmu a plochých plastových kontejnerů. Pokud držíte takový výrobek v mrazničku, a pak umístěte v sáčku do chladničky společně s produkty, pak jim to nejen pomůže vydržet teplo déle, ale také snížit jejich teplotu. alespoň zpočátku. Výrobky jsou žádoucí dát do sáčku chlazené.

lepší, termosum, nebo, lednicí, sáček

Studené baterie jsou jiné. V podstatě jsou tašky odolného filmu a plochých plastových kontejnerů. Pokud držíte takový výrobek v mrazničku, a pak umístěte v sáčku do chladničky společně s produkty, pak jim to nejen pomůže vydržet teplo déle, ale také snížit jejich teplotu. alespoň zpočátku. Výrobky jsou žádoucí dát do sáčku chlazené.

Získali jsme několik skládacích měkkých termosumů různých kapacit. Pevné izotermické kontejnery odešly do budoucnosti. jsou v jiném cenovém rozpětí a také trvat více prostoru. Vyberte si produkty tři firmy. dva modely z každého. Původ, posuzování vnitřními štítky, každý je Číňan, i když značky jsou evropské a americké. Objem. od 16 litrů (taška se dvěma přihrádkami: 6 10 litrů) až třicet,

Dvě slova o metodice. V každém z pytlů vložíme jednu studenou baterii s hmotností 770 gramů, předem ochlazena v domácích mraznicích na teplotu.25 ° C. Pak nahráli produkty. v páru lahví vody a jedné čokolády, které je ochladí na 4 ° C. Zbývá zůstává pozorovat, jak se stav výrobků změní osm hodin při teplotě okolí 26 ° C. Odhaduje extrémně jednoduchá. hodinově měřená teplota vody v lahvích.

Nejlepší ze všech držel studenou tašku se dvěma větvemi, 6- a 10 litrem. A pro testy jsme použili pouze oddělení 10 litrů a 6 litrů by jistě vykazovalo vyšší výsledky. ale ukázalo se, že je to příliš málo pro naše testy.

Stejně jako Merili

Naše kontrolní taška byla standardní. V domovním mrazničku jsme ochladili na jednom chladném akumulátoru na teplotu mínus 25 0 s. Pak, v každé z tašek, stáhli pár lahví „Shishkin Forest“, ochladí na 4 0 s. Zůstává každou hodinu, aby zkontroloval teplotu vody v každém z pytlů.

Výrobci v průměru slibují skladování za studena po dobu 6-10 hodin, aniž by se určovaly přesné stupně. To obecně, pravdivě. Naše testy ukázaly, že při okolních teplotách 28 0 s (na ulici to bylo velmi horké!) Můžete počítat, že každou hodinu teplota uvnitř sáčku roste v průměru do jednoho stupně. Zároveň je to lepší než ostatní, jak se očekávalo, nejdražší ve vzorku taška přes rameno igloh pm chapadlo 22. Během prvních čtyř hodin, voda v něm zůstala spíše studená. přibližně 7 0 s, zatímco produkty jednoduše rostly na asi 10 0 s. „Vyrovnání“ ve všech taškách došlo za den.

Nezastavili jsme cíl zvolit nejlepší nebo horší tašky z pytlů popsaných níže: Obecný přístup k volbě produktu je důležitý. Nabízíme následující algoritmus. bez závazků na exempláře ve studii, kterou jsme drželi:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS