Co je pro troubu potřebná růžice

Výstup pro elektrickou troubu: jaký druh volby, tipy pro výběr

Moderní kuchyně je vybavena elektrotechniky náhle než hvězdné lodě ve starých filmech. A vyžaduje odpovědný přístup k výběru a montáži elektroinstalačních a elektrických instalačních produktů.

troubu

Začněme tím, zda jste se rozhodli potěšit hostesku kuchyně a nastavit hmotnost moderních domácích spotřebičů, mělkých a velkých. nejprve přichází s novým elektrickým vedením. Chcete-li začít, rozdělte obrys osvětlení a výživy, a pak spočítat množství technologie a kolik kuchyňských jednotek bude „jíst“. S největší pravděpodobností, zásobovací obvody budou potřebovat několik. Takže ne viset na domácí impozantní pravidla ve stylu „mytí a myčky nádobí současně nezahrnout!“.

Pamatovat. Všechny výkonné kuchyňské spotřebiče by měly mít oddělenou podšívku pro vyžínače z elektrického panelu.

Ale jestliže pračka může být přesunuta do koupelny a myčky nádobí. není tam každý, talíř a trouba nebudou jdou nikde s kuchyní. O nich a mluvit, nebo spíše o zásuvkách pro varnou desku a troubu.

Upevňovací vývody pro troubu a panel

Nesouhlasíte s výstupem, najdete kovový panel pro upevnění stěny na stěnu. Musí být stanoven především díry. Připevněte panel ke stěně, vytvořte značení a odvážně vrtejte peuorator. V otvorech dokonale vstoupí do hmoždinky hřebíků o průměru 6 mm. Pokud je stěna betonová, použijte hmoždinku 6×40. Pokud je zeď cihla, pak si vyberete délku hmoždinky na základě hustoty stěny.

Je třeba si pamatovat, že hmoždinku při řízení nebo kroucení hřebíku do něj rozšiřuje ve vzdálené části. Proto, pokud cítíte prázdnotu v cihly blíže k povrchu stěny, udělejte si dlouhou hmoždinku. Lenten si vybral, aby měl opravit. Pokud je cihlový odpor okamžitě cítil při vrtání, pak bude krátká hmoždinka jako pro beton. Ale pokud si nejste jisti v trvanlivé montáži panelu, vrtejte do ní další otvory s kovovým vrtáním a opakujte vše znovu.

troubu

Samostatná distribuční linka pro vyžínače

Během elektrického napájení je důležité zvážit sílu zařízení a stavu vysílání v domě. Pokud je zařízení instalováno v budově starého typu, měli byste věnovat zvláštní pozornost tomuto faktoru, protože v takových prostorách může být zapojení hliníku. nevydrží napětí, může být riziko zdraví a stavu. Pokud se ukázalo, že zapojení v domě je možné „není vhodné“ možné, budete muset položit samostatnou rybářskou linku pro vyžínače.

READ  Xiaomi enchen blackstone elektrický holicí strojek

Celkové skříně mají často výkon 4 kW s napětím 220V. Pokud potřebujete strávit nový upevňovací prvek pro vyžínače, budete potřebovat tyto položky:

  • Měděný drát Vogng-3×2,5mm2;
  • vidlice na 16A, výhodně úhlové;
  • Diffattomat na 16A, můžete použít RCD s diffaptation;
  • Normální zásuvka na 16A, s kontakty uzemnění pod vodičem.

Pokud má trouba napájení nad 3,5 kW, stojí za to za použití zástrčky, zásuvky a diffautomatu pro 32A. Tři kabelové žíly jsou distribuovány jako tři různé typy:

Fáze a nulová životnost musí být připojena k extrémním kontaktům. Uzemnění se připojuje k příslušnému terminálu, nejčastěji je uprostřed.

Praktické spojení vačkového panelu a trouby na jeden kabel

Předpokládejme, že máte kabel s měděnými obytnými sekcemi 4 kV. mm. Potraviny 220 voltů, kabel má tři žíly (fáze, nulový pracovník, nulový ochranný). Podél stejné tabulky vidíme, že takový kabel má celkový výkon 5,9 kW (tabulka výše).

Zároveň nebudeme rozptýleni koeficienty poptávky, tj. Pravděpodobnost, že sporák a trouba budou vždy spolupracovat a maximálně. Předpokládáme, že bude existovat poměr poptávky 1.

Otázka. Opravdu najít varný panel a troubu s celkovou kapacitou 5,9 kW?

Pokud nemáte profesionální kuchyni, mluvíme o tom, což nepřijde, a priori, síla mosazné skříně bude menší panelová síla.

Samozřejmě, pokud se máš velmi snažit, můžete najít panel panelů, s celkovou kapacitou až 5,9 kW.

Poznámka: Ve skutečnosti není vše tak smutné. Je nepravděpodobné, že budete zapnout celý obrys panelu a trouby neustále dohromady. Proto je poměr poptávky pro tento pár vezme 0,7. To znamená, že pro náš vypočítaný kabel 3 × 4 mm, celková síla našeho „páru“ může být, 5,9 ÷ 0,7 = 8,4 kW, což je blíže k realitě volby.

Možnost 2. Existují domácí spotřebiče žádné zapojení

Máte kuchyň a jsou zde zakoupeny nebo prezentovány nebo vyhráli kuchařku a trouby. V tomto případě

  • Otevřete technické pasy do zařízení a vidíte jejich maximální výkon;
  • Shrnout je a podívat se na výše uvedený stůl, viz požadovaný průřez kabelu;
  • Zkontrolujte výsledek s kabelem k dispozici v kuchyni;

Pokud je stávající kabel vhodný, nádherné, můžete připojit varný panel a troubu na jeden kabel.

Pokud existující kabel není vhodný, nechte jej pro panelu na vaření a pro mosazný skříň, připravte nový elektrický obvod s napájecím kabelem trouby (obvykle chytne 3 × 2,5 mm) ze štítu nebo vytváří vlak z jiného Socket Group, předběžný výpočet.

Jak se připojit k napájecí mřížce?

Některé modely mají tovární vidlice, což neznamená analýzu. Mělo by být zřejmé, že jeho řezání vede ke ztrátě záruky. V moderních modelech však instalace není k dispozici.

READ  Jak vyjmout ložisko z motoru vysavače

Právě proto, že to připojí sami. To je vysvětleno přítomností v různých stěnách různých zásuvek. Výrobci jednoduše nerentabilní pro instalaci vidlice.

Drát k troubě musí být chráněn, utlačujte špičky NSW a přeskočte přes tělo vidlice. Fáze a nula musí posadit až do extrémních kontaktů vidlice. Fázování v tomto případě nezáleží. Drát může viset dovnitř. Aby se tomu zabránilo, je nutné jej opravit s lisovacím homutickým a otočím tělem vidlice.

Není možné věnovat pozornost pouze barvě izolace.

Je třeba zkontrolovat, kde se nachází, který drát v terminálu.

Průřez žil a jmenovitý stroj

Pokud potřebujete vytáhnout nový řádek pro zastřihovač, pak se nejprve potřebujete rozhodnout o průřezu kabelu. Špičkové zatížení 3-3,8. Elektrický přístroj pracuje v nich extrémně zřídka. Ale navzdory tomu je nutné odrazit z maxima. Pro kabely s měděnými žilami doporučený průřez. 2,5 mm2, pro automaty 16A.

Pro kabely s měděnými žilami doporučený průřez. 2,5 mm2, pro automaty 16A.

Je důležité vzít v úvahu, že jakýkoliv moderní nábytek se vypočítá pro uzemnění. Proto musí být použité kabely trojnásobně. Při výběru je nutné měřit průměr drátu a vypočítat sekci. Mnoho výrobců, aby zachránili, aby obyvatelé tenčí, než psali o nich.

Při výběru je nutné měřit průměr drátu a vypočítat sekci.

Pokud jsou skříně instalovány s větším výkonem, musíte použít kabel s průřezem 4 mm2.

Pokud jsou skříně instalovány s větším výkonem, musíte použít kabel s průřezem 4 mm2.

Co by mělo být zásuvka?

Připojení varné desky a trouby do sítě budou úspěšné, pokud zvolíte kabely a zásuvky správně, které splní určité požadavky. Koupí se s přihlédnutím k výkonu zařízení uvedených v dokumentaci. Chcete-li najít sílu proudu, ke které se zásuvka vypočítá, musíte rozdělit napájení zařízení k napětí napájení napájení. Výsledek se zvyšuje o 5 jednotek pro zajištění. Panelové panely pracují při 220 V a 380 V napětí s proudem 25 A nebo 32 A.

První otázka, která se vyskytuje od kupujících při instalaci zařízení: je možné jej zahrnout do běžné zásuvky. Některé pece mají nízký výkon (až 3,5 kW). Pracují ze standardní zásuvky. Pro mosazný kabinet tohoto typu, kabel pro 220 V a zásuvky na 16 a. Elektrické panely mají výkon od 3,6-7 kW. Taková technika vyžaduje samostatný elektrický řádek pro zastřihovač. V tomto případě je napájecí zásuvka vybavena pro 32 a. Zástrčka se nezapne, takže bude muset získat samostatně.

Pro vestavěnou troubu, která funkce s napětím 3,5 kW bude vyžadováno třífázový výstup na 20 a. Je schopen poskytovat vybavení s kapacitou 3,6 až 7 kW. Je-li třífázový zástrčku nevstoupil do balíčku, mělo by být také zakoupeno. Vývody a vidličky těchto zařízení jsou uspořádány tak, aby se na zem, takže mají více než 3 piny. Připojení neuzemního zařízení odstraňuje záruku z technologie a spěchá hrozbu pro zdraví uživatelů.

READ  Připojení korunové varné desky k elektrické síti

Pro vloženou elektrickou skříň spojenou s panelem nemusíte dát speciální výstup. Pro takové vybavení je odvozeno celkový výkonový elektrolynium. Pokud jsou dvě zařízení nezávislé, pak budou zapotřebí dva zásuvky. Zařízení budou mít nezávislé montážní body na štítu a jednotlivých kabelech. Pro montážní zásuvky budou potřebovat režii. Jeho vlastnosti musí odpovídat síle proudu. Pro výstupu při 20 A musí mít zástrčku jednotky a krabice identický značení. Výstupy jsou určeny pro skryté a venkovní uspořádání.

Levné komponenty nakupují se z bezpečnostních důvodů. Špatný výrobek může být roztaven, blíže nebo špatný. EUR zásuvka musí mít keramické „vnitřky“. Tento materiál je schopen vydržet dlouhodobé vysoké zatížení. Venkovní instalace zásuvek se obvykle používá v dřevěných budovách, kde je elektroinstalace také otevřená. Tato instalace se provádí pro ochranu nájemců z ohně. V provzdušném betonu, cihel, blokové stěny jsou umístěny ve vnitřních zásuvkách.

Možné chyby

Někdy mistři umožňují takové nedostatky při instalaci zásuvek pod celkovým šatníku:

  • Udělejte samostatný drát, provádějící bod uzemnění pro trubky a stoupačky. Je to nebezpečné pro život.
  • Připojte se na výkonovém obvodu trouby Skříňky Ostatní domácí kuchyňské spotřebiče. Provokuje nouzové situace.
  • Připojte třífázové techniky pro jednofázové elektrikáře. Část varné desky varné desky bude blokována a jejich ukazatele budou zobrazovat zbytky tepla.

Chcete-li správně vybrat zásuvku pro troubu, musíte se zpočátku seznámit s technickou dokumentací. Připojení současně, povrch vaření a trouby nemohou používat dvojitý kombinovaný vývod. Pod každým typem technologie se táhne samostatný výkonný kabel. Pokud budou oba typy zařízení na jednom přívodním vedení, povede k spouštěcímu stroji.

7 грубейших ОШИБОК сварки ПОЛИПРОПИЛЕНОВЫХ труб труб с плачевными последствиями

V nových budovách je již poskytnuta otázka podání elektráren v kuchyni elektrikář. Proto je zde mistr snazší se připojit s vlastními rukama.

Blok: 7/7 | Počet znaků: 1013

Počet bloků: 17 | Celkový počet znaků: 15597 Narození dárců: 5Informace pro každého dárce:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS