Co potřebujete pro depilaci horkým voskem

chyb, které z domácí depilace dělají noční můru, a jak se jim vyhnout

Při domácí depilaci se často odvážíme představy, že si depilaci provedeme sami, abychom ušetřili peníze a vyhnuli se nepříjemnostem s chozením ven. Bohužel výsledky nejsou vždy skvělé, nebo dokonce přijatelné. Zarostlé chloupky, podráždění, modřiny, zbytky vosku na kůži a především obrovské zklamání. Synonymum? Pak si přečtěte náš materiál a zjistěte, jak se tomu všemu vyhnout!

Co může být jednoduššího. stačí si navoskovat kůži, nalepit proužek, vytáhnout. Stačí slza z oka a máš dokonale hladké nohy, bikiny i podpaží. Depilace voskem je ale opravdu velký závazek. Jinak by vaši přátelé neměli tolik smutných a vtipných historek o domácí depilaci a nikdo by si nestěžoval na zarostlé chloupky.

Neléčte se sami! V našich článcích shromažďujeme nejnovější vědecké údaje a názory autoritativních odborníků na zdraví. Nezapomeňte však, že váš problém může diagnostikovat a léčit pouze lékař.

Co je to depilace voskem?

Voskování je postup odstraňování nežádoucích chloupků roztaveným voskem. Může být provedena na jakémkoli místě, kde je to nutné. Vegetace se účinně vytáhne spolu s vytvrzeným voskem. Existují různé typy očkování podle toho, zda se chloupky odstraňují ručně, nebo pomocí proužků.

Představitelky žen vždy myslely na hladkou a jemnou pokožku a dělaly to takovými improvizovanými prostředky. Mezi mnoha dalšími kosmetickými zákroky byl tento zákrok proveden dříve než ostatní.

Původně byla depilace voskem určena pro oblast bikin kvůli hlubokému působení na chloupky. Jeho výhodou je také to, že nezpůsobuje podráždění a pořezání v citlivých intimních oblastech.

Brazílie je považována za domovinu voskovek. Brazilské očkování, což je varianta tohoto termínu, je proto populární v mnoha zemích. Dříve se jednalo o úplné odstranění nežádoucích chloupků. V průběhu let byl vylepšen a nyní si díky depilaci bikin můžete vytvořit módní sestřih intimní zóny.

V současné době existuje několik stylů depilace:

Americký. Chloupky odstraňujete pouze podél okrajů plavek. Vše pod ním zůstává nedotčeno

Francouzština. Podobný styl jako americký styl, ale s o něco větší plochou pro odstranění chloupků.

Brazilský. Znamená úplné odstranění veškeré vegetace. Na některých místech lze štětiny ponechat jako ozdobu, aniž by bylo nutné je odstraňovat.

Celý brazilský. Maximální odstranění nežádoucích chloupků při depilaci voskem.

Vakcinace je účinná zejména při použití inhibitorů, které ovlivňují růst štětin. Prodávají se jako krém nebo pleťová voda a obsahují přirozeně se vyskytující výtažky, které zpomalují dělení a zrání folikulárních buněk. Nežádoucí chloupky dorůstají déle, což znamená, že sezení lze provádět méně často.

Profesionálové používají materiál v různých formách v závislosti na pracovní oblasti. Pokud chcete odstranit chloupky na velké ploše, jako jsou nohy nebo záda, je nejlepší použít při depilaci voskovou kazetu. Pokud je plocha malá, dává se přednost vanám nebo špachtlím.

Voskování lze provádět pomocí speciálních proužků z látky nebo papíru. Princip jejich působení je jednoduchý: nalepte proužek na pracovní plochu ve směru růstu chloupků. Počkejte několik vteřin a prudce ji sundejte z kůže. Voskování se nejčastěji provádí doma tímto způsobem.

Upozorňujeme, že odstraňování chloupků pomocí pryskyřice nebo proužků je přísně proti jejich růstu. V opačném případě nebudou odstraněny všechny chloupky. Pokud vám po zákroku zůstanou nežádoucí skvrny, není dobré je znovu odstraňovat. Při zvýšeném tlaku na kůži hrozí větší riziko podráždění a otoku.

Příprava na depilaci

Pokud se obáváte možné bolesti, můžete si hodinu před zákrokem vzít lék proti bolesti. Doporučuje se také den před sezením provést peeling a v den sezení nepoužívat tělové mléko. Rovněž se nedoporučuje používat vosk na podpaží, aby se nesnížila účinnost zákroku.

READ  Co je to nejlepší fén nebo dyson styler

Pokud jste se nedávno holili, počkejte asi pět dní. Doba mezi jednotlivými depilacemi se může lišit v závislosti na tom, jak rychle vaše chloupky rostou a jak jsou husté, optimální doba je však přibližně jeden měsíc. Nejlepší je počkat 3-4 týdny, ale v případě naléhavých záležitostí, jako je nový přítel nebo plánovaná cesta na dovolenou, je někdy možné intervaly zkrátit a absolvovat další sezení za méně než tři týdny.

Jaká sada na depilaci je k dispozici?

Existují různé typy depilace voskem. Vosk za studena se obvykle prodává předem navoskovaný na papírových nebo netkaných pásech.

Další možností je teplý nebo horký vosk. Takové, které používají profesionálové v salonech. Voskování doma lze provádět i horkým voskem. někteří lidé používají profesionální produkty, jiní si kupují produkty upravené pro domácí použití.

Teplý vosk pro depilaci, který lze často ohřívat v mikrovlnné troubě, ideální pro velké plochy. s jeho pomocí se provádí depilace nohou, odstraňují chloupky na rukou a zádech.

potřebujete, depilaci, horkým, voskem

Depilaci horkým voskem lze použít k odstranění chloupků na nohou a rukou, ale lze ji použít i k hloubkové depilaci a k odstranění chloupků v podpaží, kde je pokožka obzvláště jemná. Pro práci s horkým voskem můžete potřebovat speciální zařízení. tavič vosku, který vám pomůže vosk roztavit a usnadní práci s ním. K dispozici je horký vosk ve voskové kazetě a vosk v plechovce. podle toho, jaký formát si vyberete, budete muset zvolit i další příslušenství pro epilaci. Pro začátečníky je vhodné zakoupit si sadu na depilaci voskem, která obsahuje vše potřebné pro tuto proceduru.

Jak provádět depilaci horkým voskem

Vosk zahřejte podle pokynů na obalu. Nejrychleji to uděláte v mikrovlnné troubě, ale ujistěte se, že na sklenici není fólie. Plná sklenice obvykle potřebuje asi 15-20 sekund. Vosk připravený k použití by měl mít konzistenci tekutého medu.

Nezapomeňte zkontrolovat teplotu vosku přiložením kapky na zápěstí. Příliš horký vosk vás může popálit nebo příliš teplý vosk nepřilne správně.

Jakmile má vosk správnou teplotu, namočte do něj aplikátor a naneste tenkou vrstvu ve směru růstu chloupků.

Čím silnější chloupky rostou, tím silnější musí být vrstva vosku a tím bolestivější je ošetření.

Rychle položte na vosk proužek látky a uhlaďte ho ve směru růstu chloupků, přičemž spodní okraj zůstane volný, abyste ho mohli zatáhnout.

Po několika vteřinách, jakmile vosk ztuhne, jemně zatáhněte rukou pod proužek a pak prudce přitáhněte látku k linii vlasů.

Nenechte se zlákat k pomalému a jemnému odstraňování. táhněte ji rychle a jemně podél těla.

Pokud depilace horkým voskem splňuje vaše očekávání a plánujete ji provádět pravidelně, má smysl pořídit si ohřívač vosku.

Nemusíte běhat z koupelny do mikrovlnné trouby, abyste ohřáli studený vosk.

Toto video podrobně ukazuje, jak si sami navoskovat všechny nohy. Naučíte se také používat tavič vosku.

Lokální anestezie pro depilaci voskem

Voskování vyžaduje dobrou anestezii, zejména u osob s nízkým prahem bolesti. V kosmetice lze použít dvě metody anestezie: infiltrační a aplikační. Použití injekcí k odstranění chloupků, zejména doma, však není oprávněné.

Především to může být nebezpečné (nezkušenost může poškodit cévy, podkožní tkáň atd.).), za druhé, injekce představují pro tělo další zátěž. Navíc může po injekci dojít k zánětu kůže, takže depilace voskem je ještě bolestivější.

V kosmetologii se aplikační anestezie používá při traumatických zákrocích, včetně mechanického odstraňování nežádoucích chloupků. Často se používají anestetika ve formě krémů, gelů, sprejů.

Pro znecitlivění pokožky při depilaci voskem můžete použít krém Acryol Pro. Obsahuje dvě účinné složky, 2,5% prilokain a 2,5% lidokain, které patří do skupiny amidových anestetik a jsou mnohem vzácnější než esenciální (novokain, tetrakain atd.).) způsobují alergie.

Dalšími výhodami aplikačního anestetika jsou rychlý průnik do kůže, minimální toxické účinky a žádné traumatické účinky.

READ  Sada pro domácí depilaci

Voskování

Při depilaci chloupků na těle nejprve naneste teplý vosk na oblast, kterou chcete odstranit. Poté se na vosk přiloží papírový nebo gázový proužek, který se rychlým pohybem odtáhne od pokožky, čímž se odstraní všechny chloupky, které na vosku ulpěly (pozn. redakce: existuje také způsob odstranění chloupků bez použití proužků. metoda depilace horkým voskem). Po depilaci voskem vydrží výsledky 3-6 týdnů (poznámka redakce: ve většině případů asi dva týdny). Chloupky dorostou, ale časem mohou být jemnější a méně viditelné. Jedinou nevýhodou depilace je, že musíte chvíli počkat, než nové chloupky dosáhnou určité délky, aby se daly co nejsnáze a nejúčinněji odstranit. Mnoho kosmetických firem prodává sady pro domácí depilaci, ale depilace voskem je dostupná i v mnoha salonech (nezapomeňte si ověřit tipy pro depilaci ve vašem salonu). ed.Epilace: Toto ošetření je nejbezpečnější a nejúčinnější, pokud je provedeno profesionálním řemeslníkem v salonu. Viz Voskování v salonu nebo doma: Jak správně postupovat).

Můžete očekávat, že vám odstranění chloupků vydrží několik týdnů, ale depilace voskem není trvalá oprava najednou. Voskování je zdaleka nejúčinnější metodou ve srovnání s holením.к. Depilace odstraňuje chloupky u kořínků, takže trvá déle, než dorostou a stanou se viditelnými. Pokud si však chloupky odstraňujete pravidelně, může depilace časem růst chloupků natrvalo zastavit. K tomu může dojít, protože trvalé odstranění chloupků u kořínků oslabuje chloupky, což může vést k zastavení růstu chloupků.

Domácí depilace voskem: jak ji udělat méně bolestivou

Acryol Pro je lokální anestetikum určené k vnějšímu použití. Riziko toxických a alergických reakcí je u přípravku Akriol Pro mnohem nižší než u lokálních anestetik, která se podávají injekčně, za předpokladu, že se dodržuje lékařský návod k použití. Acryol Pro má následující výhody:

 • Bezpečnost. Lokální anestetika lze rozdělit do dvou skupin: estery a amidy. První z nich jsou v roztocích nestabilní a jejich metabolitem je kyselina paraaminobenzoová, která může způsobit alergickou reakci.26. Ty se rozkládají pomalu, aniž by se uvolňovala kyselina paraaminobenzoová. Akriol Pro krém obsahuje lidokain a prilokain, což jsou amidová anestetika 7.
 • Účinné složení. Jeho účinnost je dána působením dvou účinných látek, lidokainu 2,5 % a prilokainu 2,5 %. Společně vytvářejí synergický efekt, který zvyšuje účinek každého z nich. Vzhledem k tomu, že se jedná o emulzi tuku ve vodě, poskytuje výrobek 80% koncentraci analgetických látek v každé kapce krému. 26.
 • Registrován jako lék. Schváleno pro použití v Rusku. Návod k použití obsahuje podrobné informace o indikacích, dávkování a době aplikace 7.
 • Příznivá cena. K dispozici v tubách po 5, 10 a 100 gramech. Můžete si zakoupit potřebné množství přípravku podle svých potřeb.
potřebujete, depilaci, horkým, voskem

Díky svým vlastnostem je pro kosmetičky oblíbeným produktem při depilaci voskem.

Zveme vás k návštěvě našeho stánku na veletrhu InterCHARM !

„AKRIHIN je jednou z předních ruských farmaceutických společností vyrábějících vysoce kvalitní a cenově dostupné léky v terapeutických skupinách, které jsou ruskými pacienty nejžádanější.

 • Společnost patří mezi pět největších místních výrobců léčiv podle objemu prodeje na ruském trhu
 • Výrobní závod společnosti AKRIHIN se nachází v moderním areálu o rozloze 36 hektarů ve Staré Kupavně, 20 km od Moskvy
 • V roce 2015 získala společnost AKRIHIN od Ministerstva průmyslu a obchodu certifikát správné výrobní praxe (GMP)
 • „Společnost AKRIHIN úspěšně absolvovala více než 30 mezinárodních a ruských auditů kvality

3 Greveling K, Prens EP, Ten Bosch N, van Doorn MB. Srovnání lidokain/tetrakain krému a lidokain/prilokain krému pro lokální anestezii při laserovém ošetření akné keloidalis nuchae a odstranění tetování: výsledky dvou randomizovaných kontrolovaných studií. Br J Dermatol. 2016 červenec 5. doi:10.1111/bjd.14848 Hernandez E.;

4 J.Cassuto, R.Sinclair, M.Bonderovic, Protizánětlivé vlastnosti lokálních anestetik a jejich současné a potenciální klinické důsledky. Acta Anaesthesiol Scand 2006; 50; 265-282]

5 Na základě zprávy IQVIA z března 2018. září 2021.

6 Ruský lékařský časopis. Zhigultsova T.И., Parkaeva L.В., Ilyina E.Э., Vissarionov V.А.: „Zkušenosti s používáním 5% krému Emla v praxi dermatokosmetologů“

READ  Jak vyžehlit tričko bez žehličky

7 Pokyny pro použití léčivého přípravku pro lékařské použití Akriol Pro

8 Т.Н. Calvi, N.Е. Williams. Farmakologie pro anesteziology. Nakladatelství Binom, Moskva, 2007, 119-128

9 Na základě zprávy „Anestetika v injekční kosmetologii 2016.“Vademecum Analytical Centre“ podle objemu prodeje.

10 Т.И. Zhigultsova, K.м.н. Л.В. Parkaeva, E.Э. Ilyina, Prof. V.А. Vissarionov: „Zkušenosti s používáním 5% krému Emla v dermatokosmetologické praxi“ Kosmetologie a plastická chirurgie. Roč. 16. 2008

11 T.н. Kosmetické přípravky obsahující lidokain a neregistrované jako léčivé přípravky

12 Potravinářskou fólii lze použít jako okluzivní obvaz

13 Studie uvolňování léčiva z emulze olej-voda založené na eutektické směsi lidokainu a prilokainu jako dispergované fáze

14 FZ-61 O oběhu léčivých přípravků 12.04.2010, FZ-323 „O základech ochrany zdraví v Ruské federaci“ ze dne 21. prosince 2010.11.2011 a FZ-532 „O změně některých legislativních aktů Ruské federace k potírání obratu padělaných, pozměněných, nestandardních a neregistrovaných léčivých přípravků, zdravotnických prostředků a padělaných doplňků stravy“ ze dne 31. prosince 2011.12.2014.

15 FL-532, Technický předpis Celní unie o bezpečnosti kosmetických přípravků, FL 61, FL 532, MC, čl. 235, 238, 227

16 В.В. Osipov.Sečenov 12 AI Sečenov Moskevská lékařská akademie. И.М.Sechenov Moskevská státní lékařská univerzita. Psychologické aspekty bolesti. Přednáška. /2010

17 Podle GMP News. Analýza trhu s lokálními anestetiky používanými při kosmetických injekcích v roce 2020.

18 Jeden typ okluzivního obvazu, tj. obvaz, lepicí fólie, lepicí páska nebo pogumovaná tkanina

19 Kombinace lidokainu a prilokainu v koncentracích vyšších než 0,5-2 % má baktericidní a antivirové vlastnosti. V přípravku Acryol Pro je koncentrace 5 %.

20 А.А. Stepanov, G.В. Yatsyk, L.С. Namazova metoda prevence bolesti u malých dětí při očkování / / V praxi pediatrie. 14.09.2006.

21 Н.В.Klipinina, RMJ, Některé rysy vnímání a prožívání bolesti u dětí: pohled psychologa, reprint. 2007.1-7

22 Е.А. Ranneva. Použití krému Emla při komplexní korekci kosmetických vad. Experimentální a klinická dermatokosmetologie 2010, : 48-53.

23 Gonzalez S. Hodnocení lokálních anestetik pomocí laserem vyvolaného pocitu. Lasers in Surgery and Medicine 23:167-171(1998));

24 В.Г.Lebedyuk et al. Anestezie v dermatokosmetologii. Experimentální a klinická dermatokosmetologie, 2010.

25 Meltem F. Söyleva Nilüfer Koçaka Bahar Kuvakia Seyhan B. Özkanb Erkin Ki˙rb; Anestezie krémem pro injekci botulotoxinu A do očních víček. Ophthalmologica 2002;216:355–358

26 Е.В. Matuševská a autoři. Lokální anestetika v kosmetologii. Klinická dermatologie a venerologie. 03.2017 str. 89-96

Domácí depilace bikin

Depilace oblasti bikin horkým, filmovým nebo polymerovým voskem.

je nepravděpodobné, že byste v běžném kosmetickém obchodě našli výrobek, který potřebujete, se správnou kvalitou a materiálem šetrným k pokožce.

Prozkoumejte osvědčené prodejny kosmetiky: na jednom místě můžete koupit produkty pro depilaci i následnou péči.

Podívejte se na 3 nejlepší profesionální kosmetické online obchody:

 • ARAVIA je ruský výrobce profesionální kosmetiky s obrovským sortimentem produktů pro depilaci i následnou péči.
 • Cosmetics Gallery. internetový obchod se světovými značkami kosmetiky a produktů péče o pleť, které voskoví mistři používají.
 • Podruzhka. online obchod s kvalitní kosmetikou s flexibilními slevami, akcemi a pohodlným doručením po celém Rusku.

Chcete-li postup provést doma, postupujte podle pokynů:

 • Vosk zahřejte ve voskovce nebo v mikrovlnné troubě. Abyste předešli popáleninám, dávejte pozor, abyste vosk nepřehřáli. Řiďte se konzistencí. měla by být o něco hustší než hustý med.
potřebujete, depilaci, horkým, voskem
 • Naneste vosk na pokožku. Horký vosk se nanáší pouze podél růstu chloupků; filmový vosk a polymerový vosk se nanáší podél růstu chloupků nebo proti němu.
 • Vosk odstraňte prudkým trhnutím rovnoběžně s kůží. Odstraňte vosk v opačném směru, než byl nanesen.
 • Po ošetření aplikujte jednou až dvakrát týdně pleťovou vodu s ovocnými kyselinami. Toto ošetření pomáhá předcházet zarůstání chloupků.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS