Co znamená dveře na pračce

Chyba dveří v pračce, jak opravit

6 důvodů, proč Ariston Pračka se neotevře, chyba dveří v pračce, jak opravit.

Ponořené spodní prádlo v bubnu, instaloval potřebný režim a místo jeho provedení, vaše jednotka neodpovídá a zvýrazňuje F17 nebo dveře. Taková chyba je zobrazena před spuštěním, aniž by provádění podmínek instalovaného režimu a na konci jeho provedení, ale bez oddálení blokování poklopu (dveře se neotevře) nebo režim se neotevře v procesu jeho provedení.

Agregáty Ariston, ve kterých výrobce neposkytuje displej, zobrazí poruchu pomocí LED osvětlení v závislosti na funkčnosti a modifikaci:

znamená, dveře, pračce

Chyba dešifrování

F17 nebo dveřní kód v pračkách Ariston nebo Hotmind-Ariston znamená chybu zavírání šrafování. Mytí dveří z nějakého důvodu nejsou blokovány nebo „mozky“ stroje „nevidíte“ blokování. Chyba dešifrování přímo označuje možnou poruchu Ubed (Luke Lock Devices) v pračce Ariston. Ale nespěchejte na závěry, možná neexistuje žádný členění, ale chyba je důsledkem vašeho nepozornosti nebo selhání softwaru.

 • Krásné uzavření dveří. Zkontrolujte, zda můžete dostatečně zavřené dveře pračky nebo mezi poklopem a gumičkovým pásem (manžetou) spadají prádlo a zabraňuje zavírání stroje. Pokuste se otevřít a zavřít poklop re. Když jsou dveře zavřené, mělo by snížit kliknutí.
 • Snížené napětí v síti. Zkontrolujte napětí v síti, zejména pokud žijete v soukromém domě. S hodnotou menší než 200 voltů Ubed stroj nemusí fungovat. Vyřešení problému vám pomůže nainstalovat relé řízení napětí.
 • Znečištění hradové díry pro Luke Tag. Zkontrolujte, zda se cizí objekt nespadl do díry nebo není znečištěno.
 • Uzamykatelné upevňovací prvky Luke Luke. V tomto případě bude šrafový jazyk špatný na hradě a dveře dveří se nezavře. Utáhněte držáky šrafovacích smyček.
 • Jednorázová řídicí jednotka nebo indikace. Pokud se chyba poprvé objevila, zkuste vytáhnout pračku po dobu 5 až 10 minut a vložte zpět. Řídicí jednotka se restartuje a chyba dveří může zmizet.
 • Slabé kontakty. Zkontrolujte hustotu kontaktních přípojek na plochu ze zařízení pro zamykání poklopu k řídicí jednotce.Stává se to kvůli vibracím stroje během provozu, odcházejí, což vede k chybě.

Pokud zadané tipy nepomohlo odstranit chybu dveří nebo F17 v pračce HOTPOINT ARISTON, to znamená, že případ je v členění a vaše praní je potřebné profesionální opravy.

Pravděpodobné poruchy vyžadující opravu

F14 Chyba se zřídka nachází na pračkách Ariston a Hotpoint-Ariston, v mnoha směrech, vzhledem k tomu, že podložka s sušením je méně běžný u spotřebitelů. Nicméně, mezi více než 6000 zrekonstruovanými specialisty „Rembytte“, Ariston značky se setkaly s touto chybou. To umožnilo formulovat základní členění, které jsou doprovázeny kódem F 14. Přibližné plné náklady na opravy jsou uvedeny, s přihlédnutím k ceně náhradních dílů a dílo masteru. Konečná cena závisí na modelu pračky Aristonu a je určen specialistou v diagnostickém procesu.

F14 Chyba vyžaduje speciální vybavení pro diagnostiku rozbití a znalosti sušícího stroje pro opravu.

Bez toho mohou nezávislé pokusy o opravu psacího stroje Hotpoint-Ariston vést k smutným důsledkům, dokud se nezdařilo praní „v Udyl“.

Nebo pomocí formuláře online průvodce v každém dne.

Po odvolání bude náš specialista přicházet doma do 24 hodin kdykoliv v intervalu od 8:00 do 10:00, určí přesnou příčinu chyb a opravy domů. Po odstranění havárie bude Mistr zkontrolovat práci sušení vašeho psacího stroje a dá kontrolu se zárukou až 2 roky v závislosti na příčině závady.

READ  Praní péřového polštáře v pračce

Samsung pračka. DE, ED nebo Dveřní kód

Nejčastěji se tato chyba vyskytuje na začátku mytí. Stisknete tlačítko „Start“, ale místo obvyklé sady vody, pračka Samsung vydává ED kód (DE1, DE2) nebo dveře na displeji. Nicméně, poprvé může dojít k chybě kdykoli cyklu provádění programu.

Chyba může být také dodatečně doprovázena následujícími příznaky:

 • Dveře pračky se nezavírá fyzicky;
 • Dveře pračky se zavře, ale nejsou blokovány;
 • Pračka se neotevře po mytí

V modelech Samsung bez obrazovky, všechny indikátory teploty spalují a blikají všechny indikátory všech režimů.

DE, ED nebo Dveře chyba. v jakých případech mohou být odstraněny nezávisle

 • Zkontrolujte, zda něco zabrání něco normálního uzavření. Možná, že ložní prádlo se dostal do mezery mezi dveřmi a manžetou. Eliminovat rušivé uzavření šrafové věci.
 • Pokud došlo k chybě poprvé, zkuste stroj vypnout z výstupu po dobu 5. 10 minut a znovu zapněte. Možná došlo k selhání v řídicím modulu. „mozky“ pračky, a restart vám pomůže zbavit se.
 • Zkontrolujte všechny kontakty a připojení drátových smyček, které jdou na zámek dveří, který se také nazývá zařízení pro zamykání poklopu (UBL). Možná se přestěhovali a museli je opravit.

Pokud tato doporučení nepomohla, a chyba dveří (ED, DE1, DE2) se stále objevuje na pračce Samsung, pak, bohužel, vaše mytí je vadné. Potřebuje profesionální opravu.

Jak opravit neúspěšný ul?

Statistiky říkají, že v těch třiceti procentních případech toto zařízení zodpovědný za blokování dveří selže. Existují důvody tohoto důvodu:

 • Odmítne elektrický systém, UBL není přezdíván přístrojem, je nutná úplná náhrada;
 • Montáž mechanické části. Někdy se to snaží obnovit, ale nedoporučuje se trávit čas na zbytečné práci. Je lepší jednoduše vyměnit prvek;
 • mohl spálit nebo zcela zlomit elektroinstalaci, které bobtnat.

Existuje další pravděpodobný důvod. během samo-opravy, mnoho odstranění předního panelu stroje, poškození zapojení vedoucího na dveřní blok.

Co je třeba vzít v takových situacích? Nejdříve byste se měli ujistit, že blokovací zařízení umístěné na dveřích stroje je v dobrém stavu. Poté provádíme následující akce:

 • Na pravé straně v blízkosti vylíhnutí hledáme malou díru a pár šroubů drží pustý, odšroubujte je;
 • S volnou rukou se ohýbají gumovou manžetu uvnitř bubnu na maximum, pak blokovací zařízení odstraní mezerou. Ale zde se doporučuje být opatrný, aby nedošlo k poškození elektroinstalace;
 • odpojená zástrčka s kabeláže do bloku;
 • Měří se indikátor odporu, pro který je nutné použít multimetr.

Po nalezení problému s UBR, musí být okamžitě změněno, aby se v budoucnu odstranil opakované situace. Je třeba poznamenat, že prvek je zakoupen v původním provedení, jinak nebude fungovat normálně.

Chyba dveří v pračkách různých firem

Zvažte konkrétnější kroky pro CM od předních výrobců.

Často můžete slyšet stížnosti na model této společnosti, jako by se často zlomili. Nebudeme se hádat o kvalitě produktu, ale bude se zabývat kódem chyby dveří. jako nejběžnější problém.

Funkce je, že hrad umístěný uvnitř dveří je dostatečně přemýšlivý. Osa drží háček s pružinou, čas od času se objeví. Z tohoto háku nelze zamknout poklop v poloze „Uzavřené“. Pokud se to stalo, neměli byste být naštvaný a kladivo dveře. Proveďte několik nevratných manipulací:

 • Vypněte stroj z elektrické sítě,
 • Voda v podložce, odstraníme pomocí odpadního filtru,
 • Odšroubujte držáky, vyjměte dvířka,
 • Chybí samořezné šrouby, upevňovací část poklopu,
 • Vložte osu na místo určené pro něj,
 • V reverzní sekvenci proveďte sestavu.
READ  Jak vypnout Aquastop v pračce

Pokud je vše v pořádku s mechanismem, ale poklop není uzavřen, měli byste zkontrolovat řídicí jednotku poklopu, modul a t. P.

Co je za problém?

Pokud hrad bliká na pračce. Indesit, Samsung se může stát jednu ze čtyř poruch:

 • Loading Luke Castle.
 • Vadné topné těleso.
 • Snímač tlaku vody se rozlomil v nádrži.
 • Chybný řídicí modul.

Jak přesně identifikovat příčinu závady? S ohledem na pravděpodobné členění se doporučuje kontaktovat Master. Zkušený specialista používající speciální vybavení distribuuje pračku a odhaluje přesný důvod blesku. Pokud není možné zavolat průvodce, musíte zkontrolovat čistotu hradu. Často banální ucpání odpadků vede k blikající žárovce. Čištění hradu z malých úlomků bude problém vyřešit.

Pokud se topný prvek selhal, jednotka zavěsí a zastaví vymazat. Stává se, že stroj spustí pracovní postup a opláchněte opláchnutí, ale indikátor zámku se neustále rozsvítí. Po potvrzení budou muset toto prvek vyměnit členění vozidla.

Pokud na pračce bliká indikátor hradu, může být snímač hladiny vody selhat. Je nutné sledovat množství vody, která je přijata do jednotky jednotky. Snímač je k dispozici v jakémkoliv pračce InSite, Samsung a Ostatní značky. Postupem času, prvek začíná pracovat nesprávně, což způsobuje blikající žárovku. Senzor vody nepodléhá opravy. Je třeba změnit na nový.

Dalším důvodem, který způsobuje blikající ikona žárovky na panelu pračky. členění řídicí desky. To se děje v důsledku napětí skoky v elektrické mřížce nebo vlhkosti od vstupu do poplatku. Nezoufáte, ve většině případů podléhá poplatek za indesit opravu. Pouze velmi vážné členění vyžaduje nahrazení staré desky pro nový.

Na smích indexu

Mnoho uživatelů si stěžuje na pračky značky Indesit, říkají, že jsou vyrobeny „ze seky“, pak jeden zlom, pak další. Nyní nebudeme diskutovat o kvalitě těchto praček, ale bude zaostřit na jeden společný problém, který mimochodem zavolá kód chyby dveří. Mluvíme o mechanismu uzamykatelného luke mytí indesitu.

Skutečnost je, že mechanismus zámku, který je uvnitř poklopu těchto strojů, špatně promyšlený. Osa, která drží pružinový hák, periodicky se objeví, ze kterého hák přestane uzamknout poklop v uzavřeném stavu. Pokud se vám to líbilo, nespadejte z hněvu dveří poklopu a proveďte následující.

Nejčastěji se chyba dveří vyskočí předtím, než bude stroj napsat vodu, ale pokud nemáte štěstí a kód se objevil ve středu mytí, musíte bezpečně odstranit vodu z nádrže, ne zátoka všude kolem.

znamená, dveře, pračce
 • Odšroubujte držáky, které drží poklop, odstraňte poklop.
 • Odšroubujte několik samořezných šroubů, které drží polovinu poklopu.
 • Vložte skočenou osu do drážky, jak je znázorněno na obrázku níže.
 • Sbírat poklop zpět.

Pokud je mechanismus poklopu v pořádku, ale dveře nejsou pevné, je nutné zkontrolovat mytí UVAT. Ubl (Luke Lock), také přestávky poměrně často, ale to není jediný důvod, proč se objeví chyba dveří. Jak najít a opravit členění UBL, elektronického modulu a dalších, přečtěte si článek Nezavírá dveře pračky.

Na strojích Samsung

Na strojích Samsung, chyba dveří není jediná označuje problémy s uzamčením poklopu. Tam jsou stále De, Ed, De1, DE2 kódy, všechny tyto chyby, ve skutečnosti vedou ke stejné věci. ke dveřím poklopu. Manifest Chyba, DE, ED, DE1, DE2 mohou být následující:

 • Dveře nechce být blokovány na samém počátku mytí, bez ohledu na to, jak jsme ho tlačili;
 • Je nemožné otevřít dveře po dokončení procesu mytí;
 • Podložka poprvé blokuje poklop, ale pak blokování zmizí a pračka Samsung zamrzne, vydává zadaný kód;
 • Hák poklopu nespadá do zámku;
 • Mnohonásobný vzhled a zmizení tohoto kódu během promývacího procesu, někdy se to děje 5-7 krát za mytí cyklu.
znamená, dveře, pračce

No, uvedli jsme situaci vzhledu takové chyby, nyní chápeme, co dělat v jednom nebo jiném. Začněme s nejčastějším případem, kdy je poklop fyzicky zavřený, dokonce i kliknutí byl a stroj stále zobrazuje chybu dveří. V tomto případě musíte zkontrolovat a opravit UBED. Jak provést to může číst v článku Zamknutí pračky Loka. Jak vyměnit zámek dveří?

READ  Jak prát tenisky adidas v pračce

Pokud je poklop naopak, nechce se otevřít na konci mytí, problém znovu v UBL. Nicméně, být extrémně pozorný, na konci promývání jsem byl zabit jakoukoliv pračku. Nějaký čas po mytí opustí poklop těsně uzavřené. to je normální. Pokud je deset minut po dokončení programu, pračka Samsung nebude otevřít poklop, můžete přemýšlet o opravách.

Chyba dveří v pračce značky Samsung může být způsobena nejen elektrickými, ale také mechanickými důvody. Takže pokud hák zámku, který je umístěn na poklopu, je trite, který není do otvoru Ubed. Takže smyčka byla deformována, na které se poklop drží. Stává se to tak zřídka, zvláště pokud máte malé děti ve své rodině, a milují jezdit na dveře. Problém je vyřešen jedním způsobem. nahrazení smyčky.

Nouzové otevření dvířek u pračky Bosch

Zde nechte poradit. Samsung pračka má docela „náraz“ závěs, ale nedávno začal vyrábět zesílené možnosti ze speciální slitiny. Koupit jeden takový a další problémy nebudou vzniknout.

Horší, pokud na pračce značky Samsung, chyba dveří zmizí a zobrazí se. To znamená, že někde na cestě mezi UBR a řídicí modul zmizí. Budu muset odstranit UBL, zavolat jeho kontakty na multimetr, pak zavolat zapojení přicházejícího z UBED. V takové situaci je tato práce lepší důvěřovat mistrovi.

Atlant Pračka má také podobné problémy, takže jsme se rozhodli, že jim nebude věnovat samostatnou položku tohoto příběhu. Právě řekněme, že atlantní pračka má nesrovnatelně nejhorší recenze odborníků, pokud jde o udržovatelnost jednotlivých uzlů, včetně UBR a řídícího modulu, ale to je již téma pro samostatný článek.

Na Hotpoint-Ariston se směje

Co se týče vlastností chyby dveří v pračkách Ariston, lze poznamenat, že vše, co jsme hovořili, je relevantní pro „domácí asistenti“ této značky. Pravda, jako obvykle je jedna „ale“. V pračkách Hotpoint-Ariston příležitostně není chyba dveří vůbec relevantní pro dveře a zařízení, která ji řídí. Chyba dveří na Aristonu se mohou objevit v důsledku špatného kontaktu jednoho z motorových kartáčů. Jak najít tento kontakt a opravit?

V tomto případě se přes spodní část pračky potřebujete dostat se do motoru. Odšroubujte držáky motoru, odpojte čip s vodiči. Vyjměte motor a zkontrolujte jeho kartáče, včetně kabeláže, které přivádí kartáče. Možná byly provedeny kartáče během provozu pračky, a proto, aby se zabránilo opravám v budoucnu, měly by být nahrazeny. Na tom, jak změnit štětce pračky motoru, přečtěte si v položce stejného jména zveřejněného na našich webových stránkách.

Sčítání, my jsme si všimli, chyba dveří na pračkách různých značek se může projevit zcela jinak. Nejčastěji to vlastně označuje problémy se dveřmi poklopu nebo UBL, ale v některých případech jsou příčiny této chyby nejvíce neočekávané.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS