Elektekotel 9 kw na jaké oblasti

Elektrický beton pro vytápění soukromého domu: přehled 15 nejlepších modelů elektrických kotlů

Alternativní topení pro bydlení. elektrické troviny pro vytápění soukromého domu, jehož instalace je mnohem jednodušší než tradiční plynové nebo pevné palivové zařízení. Elektrické jednotky jsou kompaktní, bezpečné a snadno použitelné. Při nákupu je však často nastává mnoho otázek a pochybností.

Dále poskytneme rating populárních modelů, budeme popisovat jejich charakteristiky, klady a zápory, určují hlavní parametry volby optimálního elektrického kotle pro domov nebo chalupu.

oblasti

Mezi slušné žadatele o vedení. agregáty domácí i zahraniční produkce. Pro objektivitu posouzení na seznamu, jak rozpočtových, tak drahých modelech. Mezi nimi. agregáty určené pro údržbu kompaktních prostor, stejně jako vysokoenergie.

Výběr napájení topných zařízení

Znalost požadované síle elektromotoru pro domácí vytápění, jeden by neměl zapomenout, že jeho přípustná celková hodnota budovy je omezena příslušnými okresními službami, které sloužící sílu. V případě překročení nastavené hodnoty se restriktivní stroj spustí vypnutím místnosti z dodávky elektřiny.

Tak, výběr vybavení konkrétního modelu, především se naučí, jak velká spotřeba energie elektrookotelu a pak vypočítat všechny potřebné parametry zařízení.

электро котел „Термія“ 380в 9 kw эксплуатация

V současné době výrobci topných jednotek provádějí elektrokotézy nejen s pevným výkonem, ale také s simulovaným. Odborníci doporučují přednost modelům s konstantní hodnotou, což umožňuje, aby se zabránilo vypnutí při překročení limitů, ke kterému dochází při použití přístrojů se simulovaným indikátorem.

Z vybraného typu jednotky nezávisí na množství spotřebované elektřiny. Tato hodnota ovlivňuje množství energie získané topným systémem z Electrocotelu.

Z nichž závisí spotřeba energie

Na velikosti elektřiny kotle ovlivňuje řadu vzájemně provázaných hodnot. Pro průměrné výpočty je výška překrývání v domě odebráno na 3 m, pak výpočet může být snížen na jednoduchý poměr: 1 kW výkonu kotle zajistí topení o 10 m2 oblasti budovy.

Tento vzorec rozhodně umožňuje určit, kolik elektřiny spotřebovává elektrický kotel instalovaný v klimatické oblasti středního pásu Ruska.

Pro přesnější výpočet musíte navíc zohlednit korekční faktory takovými ukazateli:

  • Materiál a technický stav okenních výrobků, dveří a podlahového povlaku;
  • Struktury materiálu;
  • Materiál a konstrukce střechy;
  • Izolační budova systému;
  • Klimatická oblast.

Pokud je dům foukán ze všech stran, pak majitel a 5 kW na 10 m2 bude pravděpodobně malý. Úspora energie na vytápění objekt nepostradatelný stav pro provoz takového kotle a přímo závisí na vysoce kvalitní tepelné izolaci konstrukce předmětu vytápění a dodržování požadavků stavebních technologií, když je postavena.

Odborníci vám nedoporučují, aby se jednotka kotle s velkým napájením, protože to vede k překročení elektřiny, limity by měly být v rozmezí od 15% do 25%.

READ  Měď dlouhé hořící s horním zatížením

Blok: 2/4 | Počet znaků: 1300

Výpočet elektrického kotle v oblasti

Je velmi jednoduchý, protože zajišťuje ohřev každé 1 kV. m je třeba vytvořit 100 w teplo. TRUE, vzorec má složitější pohled:

kde je oblast domu ,

K je koeficient stanovující tepelné ztráty v závislosti na teplotě vzduchu mimo okno. Pro regiony, ve kterých v zimě se teplota vzduchu nespadá níže.10 ° С, je to 0,7. Je jasné, že roste, když se stupňů padají mimo okno. Pro každých 5 ° C se stává více 0.2. Pro regiony, ve kterých se v zimních teploměrech ukazují.35 ° C, K je 1.2.

Pokud potřebujete vypustit dům, který má plochu 115 kV. m a je umístěn v zóně, kde je minimální zimní teplota.20 ° C, pak je třeba vytvořit ekonomický elektrolyl s výkonem 1151,1100 = 12 650 W = 12,65 kW.

Tento výpočet je velmi jednoduchý, ale není vždy správný. Je to proto, že mnoho faktorů ovlivňuje ztrátu tepla. V tomto případě je spravedlivé pro dům, který má:

  • Okna s dvojitou dvojitou prosklenou oken a oblastí ne více než 30% plochy všech místností;
  • Průměrná tepelná izolace (tloušťka stěny se rovná délce 2 cihel, ohřívač o tloušťce 15 cm);
  • Studený podkroví;
  • Pokoje, jejichž výška je 2,5 m.

Externí stěny zde nejsou užívány. Je to proto, že i při 1 takové stěně by měl být nápravný koeficient 1,1. Pro 2 stěny se rovná 1,2, 3. 1,3 a t. D.

To znamená, že pro vytápění výše uvedeného domu je nutné použít ekonomický topný kotel s výkonem 12,651,4 = 17,71 kW / h. Je jasné, že je lepší vzít zařízení, které je schopno vydávat 20 kW / hod.

Výpočet elektrického kotle

Vytápění soukromého domu s elektřinou je vždy poměrně drahý úkol. Správná volba elektrického kotle umožní získat pohodlné životní podmínky a výrazně ušetřit elektřinu.

oblasti

Nesprávně zvolený electrocotel s malým výkonem bude fungovat neustále, aniž by vypnutí a během těžkých mrazů vám neposkytuje nezbytné teplo. Příliš silný kotle bude jednoduše konzumovat velké množství elektřiny. Pomocí různých metod výpočtu můžete dokonale zvolit výkon kotle. Existují komplexní výpočetní techniky, které berou v úvahu stovky různých parametrů, ale aby bylo možné určit s počátečními údaji, můžete použít jednoduché metody.

První cesta je nejjednodušší. V praxi bylo zjištěno, že pro vytápění 10 m2 soukromého domu vyžaduje kapacitu kotle v 1 kW. To znamená, že pro soukromý dům 160 metrů minimálně je požadován kotle 16 kW. Kotel s minimálními hodnotami výkonu není vždy vyrovnatelný s jeho úkoly. Zejména pokud ve vašem regionu je silný mráz, náklady na přidání zásob 10-20 procent na sílu kotle. Je tedy přibližně nutné, aby byl pro dům 160 m zapotřebí elektrický kotel s kapacitou 18-19 kW. Jedná se o velmi přibližný způsob výpočtu výkonu. Nezohledňuje stupeň izolace domu, počet oken, dveří. A co je nejdůležitější, tato metoda nebere v úvahu výšku stropů.

Druhá metoda je přesnější, protože není založena na náměstí, ale na objemu vytápěné místnosti. Podle standardů vytápění se předpokládá, že pro vytápění 1 kubický metr místnosti je nutné 40 W kapacity kotle. Pokud předpokládáme, že oblast domu je 160 metrů čtverečních, a výška stropů v domě je 3 metry, pak získáme následující data: 160 x 3 x 40 = 19200 w. To znamená, že přesnější výpočet ukázal, že je zapotřebí kapacity 19,5 kW. Zde si vyberte model kotle s požadovaným výkonem.

READ  Jak lešit vlasy s vysoušečem vlasů

Třetí způsob, jak vypočítat energii zajišťuje účetnictví tepelné ztráty v důsledku oken a dveří. Na každém okně v domě je nutné přidat 100 W napájení kotle, na předních dveřích. 200 w. To znamená, že v domě 7 Windows a 1 vstupní dveře, pak musíte přidat do síle kotle 0,9 kW. Můžete také zohlednit koeficient regionu. V závislosti na místě bydliště (jižní nebo severních regionů může být od 0,7 do 1,9). В случае сильных зимних морозов необходимо добавлять до 20 процентов мощности. Кроме всего этого можно посчитать площадь окон, толщину стен, степень утепления дома и т.D.

Такие сложные расчеты, учитывающие десятки различных параметров самостоятельно проводить нет смысла и стоит доверить профессиональным компаниям которые занимаются проектированием и установкой систем отопления. Если вам необходимо купить электрический котел, то достаточно примерно посчитать его мощность, чтобы определиться с ценой и моделью. Большой ассортимент самых раных моделей электрических котлов (как 220В так и 380В) представлен на сайте ]] centrosnab.com.ua ]].

Расчет мощности электрокотла с учетом высоты помещения

Это тоже расчет электрического котла по площади, но более точная его версия, которая учитывает высоту потолка в Вашем доме. Rozdíl s předchozí možností může být významný, protože i standardní výška stropu v bytě se pohybuje od 2,5 do 3,2 m. To je v domě 100 m 2, to dává rozdíl plus / mínus 50 m3, který je roven 2 kW. Polwy, pokud tyto 2 kV navíc. A pokud jim chybí, mohou existovat problémy s ohřevem doma ve dnech (a nocí) mrazů.

oblasti

Předpokládejme, že výška stropu v domě 3 m. Objem domu považujeme za plochu 100 m 2: Naše 100 při 3 = 300 m 3. Na základě normy je topení 1 m3 spotřebováno 40 W. Pak celý dům potřebuje 300 x 40 = 1200 W.

Jak vidíte, s ohledem na výšku stropu, výpočet elektromotoru pro dům dává kapacitu 12 kW.

Vyhřívaná drahou elektřinou

První podmínka. jakým způsobem je plánováno dát chatu. Nejdražší volbou je vytápění elektřinou.

„Výpočty ukazují, že například pro chalupu o 100 metrů čtverečních. m bude potřebovat 10 kW vysílání pouze na vytápění. Pokud se domníváme, že dostaneme 300 tisíc. rublů primárních investic, plus docela vysoké měsíční platby na přístroji. Mnohem levnější koupit gazagolder a dát dovážené plynu chaty. Vytápění s elektřinou může být odůvodněno pouze v případě, že dům se používá pro sezónní ubytování, „říká Dmitry Moberov, generální ředitel RUS: nová území“.

Pokud se plyn používá pro vytápění, na elektřině, je to opravdu uloženo.

READ  Jaká teplota by měla být nastavena na split systému

„V naší chatové osadě, dokonce i majitelé 300 kv chalupy. Mu dost 20 kW elektřiny, pokud je dům vyhřívaný plynem nebo naftovou palivem, „řekl Sergey Mukanaev, spoluvlastník chaty obce“ Balakovo „.

Electrocotel EVPM-9 Instrukce. Cestovní pas. ELEKTROOTS EVPM

Společnost s ručením omezeným

456300, G.Miass, Chelyabinsk oblast., Turgoyaksky S. 11/33, LLC „Elektroterma zdrojů“

V souvislosti se systematicky prováděním prací na zlepšování konstrukčních a výrobních technologií je možné rozdíly mezi cestopisem a dodaným výrobkem, které nemají vliv na podmínky provozu.

EVPM Electrocurceptors (dále označovaný jako elektrokotely) jsou navrženy pro ohřev vody, které mají otevřený nebo uzavřený topný systém, pracující při tlaku ne více než 0,25 MPa, s třífázovým napětím 380V nebo jednofázové sítě 220V. Ohřívače vody mohou být použity autonomně nebo ve spojení s topnými kotly pracujícími na pevném palivu.

Elektroidy jsou vyrobeny klimatickým prováděním UHL4 podle GOST15150-69 a jsou určeny pro provoz ve vyhřívaných místnostech s nerozbitným médiem při teplotě okolí 1 0 ° C až 35 ° C a relativní vlhkosti ne více než 80% při teplotě 25 0 S.

Elektrokotény jsou vybaveny vestavěným ovládacím panelem, který je určen pro regulaci teploty chladicí kapaliny.

Čtvercová vyhřívaná místnost v vypočteném tempu.

Životnost Electrocotelu je 7 let ode dne uvedení do provozu

Instalace, elektrické připojení a periodická údržba ElectrocOlelu musí provádět personál s kvalifikační skupinou pro elektrickou bezpečnost, která není nižší než třetí.

Připojení k elektrickému systému by mělo být provedeno prostřednictvím ochranného vypnutí zařízení (UZO) nebo vstupním jističem, vypočteným pro proudovou sílu podle výkonu elektrického ovladače.

Veškerá práce na inspekci, prevenci a opravách by měly být provedeny, když je napětí odstraněno.

Elektrické pouzdro a všechny kovové části topného systému, které mohou být pod napětím při narušení, by měly být bezpečně uzemněny odděleným vodičem, průřezem alespoň fáze.

POZORNOST. Je přísně zakázáno používat pro uzemnění kovových konstrukcí vody, topení a plynových sítí!

Je zakázáno instalovat uzavírací ventily na potrubí připojující výstupní trysku electrocotelu s expanzní nádobou topného systému.

Electrocoon se skládá z pouzdra, ocelové nádrže, ovládacího panelu upevněného uvnitř pouzdra. V dolní části nádrže je příruba (G2 ½) namontována trubkové elektrické ohřívače, v horní části nádrže, teplota citlivá trubka regulátoru teploty.

Horní a spodní trysky jsou navrženy tak, aby připojily elektrolyl do topného systému (viz rýže.jeden). Na přední straně electrocotelu je knoflík regulátoru teploty a napájecí spínače. Na boku pouzdra je díra pro vstup do napájecího kabelu a uzemňovací konzoly.

Instalace electrocotelu tak, že je k tomu poskytnuto přístup k servisu a opravě.

Při instalaci zkontrolujte stav a upevnění vodičů a svorek, v případě potřeby protáhnout.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS