Elektrický konvektor spaluje kyslík nebo ne

Odvlhčuje konvektor vzduch?

Stojanové ohřívače pro osoby, které potřebují mobilní ekvivalent. Nástěnné modely plní roli běžného radiátoru, moderní modely vypadají pěkně a dobře zahřejí místnost. Stropní topidla jsou vhodná pro místnosti s vysokými stropy, hodí se do dětských pokojů.

Power. Zvolte infrazářiče s výkonem 1 kW na 10 m2. Je však vhodné koupit jednotky s malým rozpětím, pokud v místnosti nejsou jiná topná tělesa.

Kvalita případu. Dříve se používala pouze ocel, dnes jsou pláště vyrobeny z hliníku. Důležité je, aby na karoserii nebyla koroze a uvnitř nebyl žádný lak.

Výběr ohřívače

Majitelé domů a chalup, kteří se potýkají s problémem výběru topidla, doporučují nákup moderních designů infrazářičů. Právě tento princip vytápění je v současné době nejúčinnější. Existují dražší typy a modely, ale některé jsou levnější. Všechny však spočívají především v jedné věci. postupném ohřívání a udržování normální vlhkosti.

Při výběru ohřívače byste měli hledat spolehlivé a důvěryhodné značky. Patří mezi ně UFO, AEG a mezinárodní skupina Polaris. Široká škála modelů umožňuje každému vybrat si ten správný produkt.

Při koupi ohřívače byste měli věnovat pozornost řadě dalších vlastností a funkcí. Důležitá je také bezpečnost (přepěťová ochrana, termostat, uzemnění).

Po celou dobu používání by měly být splněny základní požadavky na používání spotřebiče, aby správně a dlouho fungoval.

  • Bezpečné používání spotřebiče;
  • Odolnost;
  • Náklady;
  • Úsporné využití elektřiny nebo jiných zdrojů tepla.

Při výběru mezi nástěnným a podlahovým konvektorem je třeba vzít v úvahu způsob použití spotřebiče. Mnoho typů elektrických konvektorů se připevňuje na povrch stěny, ale pokud potřebujete ohřívač přemístit, musíte si dokoupit další vybavení (kolečka, ochrana proti zahřátí v případě náhodného převrácení)

Podlahové konvektory mají maximální výšku 20 cm a jsou úzké a dlouhé. Nástěnné modely jsou vysoké až 50 cm. Podle odborníků jsou nejúčinnější spotřebiče, které jsou co nejblíže povrchu podlahy, protože ohřátý vzduch se šíří směrem dolů. Z tohoto důvodu je lepší nekupovat zařízení připevněné na stěnu nebo instalovat tyto spotřebiče co nejblíže k povrchu podlahy.

Při nákupu těchto jednotek byste měli věnovat zvláštní pozornost materiálu a zpracování pláště, jeho celkovým rozměrům a designu. Zvažte výšku skříně: čím větší je výška, tím větší je rychlost proudění vzduchu nebo konvekční vlastnosti ohřívače. Základní deskové konvektory do výšky 20 cm jsou díky svým rozměrům velmi teplé a mohou být dlouhé až 2,5 metru

Vyšší ohřívač (do 60 cm) je kompaktnější a má vyšší rychlost proudění vzduchu

Základní deskové konvektory o výšce až 20 cm ohřívají vzduch velmi dobře díky svým značným rozměrům. mohou být dlouhé až 2,5 metru. Ohřívač, který je vyšší (až 60 cm) a má vyšší průtok vzduchu, je kompaktnější.

Konvektor je lepší instalovat blízko podlahy

elektrický, konvektor, spaluje, kyslík, nebo

Způsoby zvýšení vlhkosti v místnosti

Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že i když topení samo o sobě vzduch nevysušuje, jsou v obývacím pokoji další spotřebiče, které k tomu přispívají. Nejde o to zbavit se některých modelů. Jeden vzorek počasí nedělá, ale všechny mohou společně snížit procento vlhkosti. Jaké jsou způsoby jeho umělého zvyšování?

  • Nádoba s vodou. Hodí se cokoli. umyvadlo, sklenice se širokým hrdlem atd. V případě plochy, která je pro okrasné rostliny nepříjemná, můžete vedle nich umístit například nádobu s vodou. Její pozitivní účinek je způsoben trvalým odpařováním vody.
  • Akvárium. Slouží nejen k originálnímu designu místnosti a vytvoření relaxační zóny, ale také jako skutečné potěšení pro milovníky podmořského světa. Pokud správně určíte optimální velikost akvária, ve většině případů stačí jedno.
READ  Plynová nebo elektrická varná deska, která je úspornější?

Nejjednodušší možností je ruční ohřívač vody. V závislosti na mikroklimatu stačí „ošetřit“ místnost jednou až dvakrát denně a nebude suchá. Existují i jednodušší způsoby, jak zvýšit vlhkost vzduchu. pravidelně větrejte a čistěte místnost na mokro.

Doporučení. Není těžké vybrat si ohřívač sám, ale výběr konkrétního modelu je skutečnou výzvou. Je třeba zodpovědět několik otázek. jaký by měl být jeho výkon (a tento parametr vyžaduje dobrý výpočet), kde je nejvhodnější jej instalovat, zda jej lze zapojit do systému inteligentní domácnosti pro automatizaci ovládání a řadu dalších. Doporučujeme se poradit s odborníkem, abyste optimalizovali účet za elektrickou energii a dosáhli maximální účinnosti ohřívače. Není možné, abyste si všechny detaily vyřešili sami. To platí i pro spotřebiče v kategorii „zvlhčovač vzduchu“.

„ALFATEP“ je připraven pomoci při výběru modelu ohřívače, který nevysušuje vzduch a „nespaluje“ kyslík všem, kteří žijí v moskevské oblasti. Kompletní sortiment zařízení této třídy, doporučený pro instalaci v bytových a průmyslových prostorách, je k dispozici v jejích prodejnách. Je třeba zavolat na kontaktní telefon společnosti 8 (495) 109-00-95 a její pracovníci vám po upřesnění řady údajů doporučí optimální variantu ohřívače s ohledem na podmínky jeho provozu. Na žádost klienta bude doručena na místo a zajistí kompetentní připojení.

Konvektor jako alternativa radiátoru: konstrukce a princip činnosti

Zářič funguje jednoduše: tepelná energie se přenáší sáláním z vyhřívaného povrchu zařízení do okolního vzduchu. Nevýhodou takového řešení jsou tepelné ztráty: hodně tepla se spotřebuje jen na zahřívání stěn samotné baterie.

množství tepelných ztrát výrobků z různých materiálů se bude lišit (například litinu nelze srovnávat s hliníkem), ale nejlepší modely mají stále problém.

Konvektorové topné systémy fungují jinak. Nevyzařují teplo, ale využívají konvekci. přirozený přenos tepla, kdy se horký vzduch zvedá vzhůru. Na tomto principu je založena konstrukce zařízení:

  • Uvnitř pláště konvektoru je umístěno topné těleso. buď topné těleso, nebo spirála. Nejběžnější typ ohřívače s ventilátorem používá nízkoteplotní topná tělesa, která ohřívají vzduch na 60-70 °C. nespalují kyslík.
  • Přívod vzduchu pro vytápění se provádí v nejchladnější, spodní části místnosti. Vzduch prochází otvory v tělese k topnému tělesu.

Elektrické konvektory používané pro vytápění prostor se vyrábějí ve třech základních formách:

    Nástěnné. typické panely, které vypadají velmi podobně jako běžný radiátor.

Páté místo. BHeat Air-4

Zástupce parního ohřívače. Tento typ má zvláštní pracovní schéma. Místnost je vytápěna nejen topným tělesem, ale také vodou. Když se voda zahřeje, začne uvolňovat teplou páru, která zvyšuje teplotu v místnosti.

Není těžké odhadnout, že BHeat Air-4 nejenže nevysušuje vzduch, ale naopak pomáhá zvyšovat vlhkost v místnosti.

Zařízení je určeno pro místnosti o rozloze až 21 km2.м. Za zmínku stojí i mimořádná energetická účinnost (pouhých 700 W). Rozměry topného tělesa jsou 375x90x580 mm a jeho hmotnost je přibližně 6 kg.

BHeat Air-4 lze snadno připevnit na stěnu pomocí držáků, které jsou součástí sady. Připojení do zásuvky 220 V. Stačí nastavit požadovanou teplotu a spotřebič se postará o zbytek.

Hlavní nevýhoda. vysoká cena zařízení. Podobné zařízení lze pořídit za poloviční cenu a jeho funkčnost nebude horší.

elektrický, konvektor, spaluje, kyslík, nebo

Vyvracení mýtů: elektrické ohřívače

Je to jen spousta lidí, kterým je to jedno. Ale není to jejich vina: učí se a opakují reklamu.Navíc se to píše v naprosté většině takzvaných „recenzí“, které jsou hloupě sestaveny z textů výrobců!

READ  Co je lepší než vícebarvák nebo trouba

Výsledkem je ohromující negramotnost obyvatelstva.Ti, kterým je to jedno, nejsou ti, kterým je to jedno. Mnoho lidí se však dnes zajímá o životní prostředí a bezpečnost domácích spotřebičů.A tito lidé jsou nejzranitelnější vůči nekalé (anti)reklamě.Nebudou kupovat balenou vodu, pokud na ní nebude napsáno „non-GMO“!Pokud se jich zeptáte, zda dobře znají chemii a biologii, odpověď bude neúprosná:

To je samozřejmě typická ženská logika, ale taková je psychologie: člověk spíše uvěří masové reklamě než tomu, kdo jde proti „názoru většiny“.

Na námitku tedy odpovídáme. ano! Nebo spíše nelžou, ale manipulují s vámi strašlivou silou.Zatímco někteří o GMO poctivě nepíší (protože jaké GMO mohou být ve VODĚ??!), jiní také poctivě píší, že jejich voda neobsahuje GMO, a to je třikrát pravda. a že? Co je na tom špatného?? Nelžou?

Tím spíše, že vás zvykají reagovat na irelevantní informace, specifická reklamní klišé. Mýty vytvořené inzerenty k udržení konzumerismu. Výsledkem je, že ti drzejší je využijí a získají na trhu výhodu.Protože nelze očekávat, že všichni lidé budou znát chemii a biologii. Nebo můžete?Myslím, že je to nutné!

Ano, jsou zde velmi kontroverzní otázky. Například použití pěnového plastu v bytové výstavbě.Existují však elementární otázky, k jejichž zodpovězení je zapotřebí trocha fyziky, nic víc.Téma topných těles je to pravé.

Pokud stavíte nový dům, je samozřejmě nejlepším řešením dobře navržený systém vytápění, který zohledňuje konvekční proudění vzduchu a komfortní podmínky v místnosti.Doporučujeme používat například podlahové vytápění (ne elektrické)!).Obecně platí, že systém by měl být postaven tak, aby mimo sezónu nebyly potřeba další záplaty v podobě elektrických ohřívačů.Ale pokud už jste v bytě, venku je chladno, ale topení stále není. Přečtěte si více.

elektrický, konvektor, spaluje, kyslík, nebo

Bez ohledu na „aktivitu“ ohřívače (přítomnost ventilátoru v ohřívači) je hlavní rozdíl mezi oběma ohřívači následující. je to způsob, jakým se zahřívá (topné těleso).V tom starém sovětském konvektoru na fotografii. běžné nichromové vlákno. jako ve starých elektrických sporácích (pokud si vzpomínáte), jako ve většině fénů a levných ohřívačů.Má mnoho nevýhod a právě s ní jsou v reklamách srovnávány všechny moderní technologie. A jaké nečestné triky reklamy jiných zařízení vidíme, přičemž téměř každé zařízení narazíte (ne noonime Čína, ale pevná Korea v tomto případě)?

Dvojnásobný tepelný výkon Nespaluje kyslík, nevysušuje vzduch Žádné tepelné ztráty Více než 90% účinnost

První z nich je nejjednodušší zjistit. To jednoduše znamená, že ve společném krytu jsou dvě topná tělesa, která lze zapínat společně nebo odděleně. Standardní krokový obvod pro větší flexibilitu ovládání zařízení.

Skvělý příklad toho, jak si reklama pohrává s nedůležitým technickým detailem designu a prezentuje ho jako výhodu.Na tom, že vám říká nesmysly, nezáleží.Inzerenti. protože to je jejich cíl a prostředky je nezajímají.Spotřebitel. prostě nepochopitelné. Ale zní to hezky!K tomu je určen.

Přátelé! Fráze „spalování kyslíku“ nedává žádný smysl!Pro proces spalování něco. je to chemická reakce tohoto něco s kyslíkem.Kyslík tedy nemůže hořet, může pouze odpad o spalování něco.Ale i kdybychom vzali v úvahu, že slovo „pálení“ je použito v přeneseném významu a znamená „odpad“. Podívejme se, co hoří v topení? Je k němu připojeno plynové potrubí?? Nebo topíte dřevem?? Nebo je to velký popelník?

Bohužel něco pálí: domácí prach. Proto ten odporný štiplavý zápach, zejména když ho zapnete.Prosím, nemluvte o „spalování“ (spotřebovávání) kyslíku! Jediný nádech a výdech spotřebuje více kyslíku ze vzduchu, než by trvalo týden, než by se „spálil“ prach v topení.Proto mimochodem nemůžete sedět v domě se zavřenými okny.

READ  Jaký kabel je potřeba pro elektrický sporák?

A proč hoří?? Protože teplota vlákna je vysoká, můžete vidět, jak žhne do červena.V moderních konvektorech se však používá standardní topné těleso s radiátory, tzv. tvar X:

Teplotu topného tělesa se mi nepodařilo zjistit, ale je zjevně mnohem nižší než teplota otevřeného hořícího vlákna.Samozřejmě, že pokud se vám na takové topení práší, bude to nepříjemné; ale jen tak na okraj: pořád je to mnohem lepší než otevřená nit. Je to také menší nebezpečí požáru, pokud vůbec. Přesto se můžete o kryt popálit; vyberte si takový, který má rukojeti, jimiž jej můžete při práci bezpečně přemisťovat.

Na druhou stranu jsou však nebezpečí běžného ohřívače nití značně přehnaná.Je zajímavé zjistit, zda je spalování prachu škodlivé a co s tím můžete dělat.Ano, je. spalování při takto nízkých teplotách je vždy neúplné a zbytky mohou být plné toxických a dokonce karcinogenních látek.Nicméně jedna cigareta vykouřená sousedem, jejíž kouř vychází z vašeho okna, je nesrovnatelně nebezpečnější. jen co se týče množství kouře. Z topení často vychází kouř? To je pravda.

A pokud se intenzivně obáváte karcinogenity a nechcete sousedovu cigaretu, chcete svou vlastní. to je schizofrenie. Možná by bylo moudré připomenout jim pánev, která je sice chladnější než topná spirála, ale za hodinu spálí víc než smítko prachu a vy pak jíte spálené kousky.

Několik slov o požární bezpečnosti.Protože drát ohřívače je rozžhavený, představuje značné nebezpečí požáru, pokud například dítě prostrčí jeho škvírami papír nebo pokud je (i náhodou) zakryt nějakým hořlavým nebo snadno hořlavým materiálem.Konvektor s moderním topným tělesem je méně nebezpečný a olejový radiátor je ještě lepší! :)V případě potřeby můžete prádlo sušit na olejovém radiátoru, ale ne na jiném typu topení. Nikdy! Výjimka. Speciální ohřívače ručníků, které se připevňují k tělu ohřívače a umožňují věšet prádlo vedle něj.

Jak fungují ventilátorové ohřívače. vysušují vzduch??

Ventilátorové ohřívače jsou nejjednodušším typem zařízení, které dokáže zvýšit teplotu během několika minut. Při běžném provozu se teplota ohřevu pohybuje od 1 500 do 3 000 stupňů Celsia. Tím se vzduch odvlhčí.

Kromě toho, že ohřívač s ventilátorem odstraňuje vlhkost, existují i další nevýhody. Skutečnost, že se během provozu zařízení dostává prach na rozpálenou cívku, což má za následek nepříjemný zápach a oxid uhelnatý. To způsobuje problémy s dýcháním, závratě a malátnost. Kromě toho jsou ventilátorové ohřívače hlučné a nepohodlné. Nemá žádný vliv na zdraví, ale zatěžuje nervový systém.

Elektrické měniče Nobo takové nevýhody nemají. Nezpůsobují dýchací potíže ani nepohodlí. A díky tichému provozu si ani nevšimnete, že je spotřebič zapnutý.

elektrický, konvektor, spaluje, kyslík, nebo

Olejová topná tělesa

Tento typ ohřívače vytváří teplo zahříváním oleje uvnitř ohřívače. Vyzařuje teplo při určité teplotě (v závislosti na režimu).

Olej, stejně jako předchozí, nespaluje kyslík, takže je optimální pro správnou rovnováhu tepla a vlhkosti. Výhodou tohoto typu ohřívače je, že se rychle zahřívá. Má však méně výhod, mimo jiné proto, že:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS