Elektrický mikrovlnný transformátor, kde sekundární vinutí

Dot svařování s vlastními rukama mikrovlnná trouba!

Dříve jsme napsali: Co může být vyrobeno ze staré mikrovlnné trouby. Dnes se podívejme na to, jak udělat tečkový svařovací stroj s vlastními rukama z transformátoru s vysokým napětím nebo ILO (mikrovlnná trouba Tranformer. Mikrovlnný transformátor) od staré nehodné mikrovlnné trouby. Samozřejmě, za předpokladu, že BR je transformátor (alespoň jeho primární vinutí) a něco jiného je vadné: MAGNETRON, smyčka, řídicí deska a t.D.

Pro Master je nutné v bodovém svařování. Tento bod svařování poskytuje proud až 800 ampérů, což je dost pro svařovací plech na 1,5 mm.

Takže potřebujeme starou mikrovlnnou troubu a co je více velikosti, tím lépe. Ve velkých mikrovlnech je větší výkonový transformátor. Pokud nemáte zbytečnou mikrovlnnou troubu, pak mohou staré mikrovlnné trouby často koupit levné na fórech a fórech a volných bulletinových desek, nebo je můžete vyhledat v blízkosti popelnic nebo zeptat v telemasteru.

Pozornost! Před demontážem musí být mikrovlnná trouba vypnuta z napájecí sítě. Dále rozebíráme mikrovlnnou troubu. Uvnitř mikrovlnné pece existuje několik komponentů, které jsou nebezpečné i v off stavu a může učinit vážnou ránu na proud. to jsou kondenzátory (viz. fotografie) schopné udržet poplatek po určitou dobu. Proto splňujeme kondenzátory, uzavření jejich závěrů mezi sebou se šroubovákem. BB transformátor stojí v přízemí.

Z vnitřků mikrovlnné trouby se zaměříme především na transformátor s vysokým napětím.

Transformátor se skládá z jádra a dvou vinutí: primární a sekundární. Primární navíjecí rány tlustší drát a obsahuje mnohem méně otáček.

Transformátor jádro je upevněn dvěma tenkými svary, jak je vidět na fotografii.

Funkce výstavby

Spotter Volejte zařízení pro jednostranné bodové svařování použité pro opravu těla. Podle návrhu je zařízení poměrně jednoduché, takže není nutné koupit za velké peníze.

Spotter se používá pro rovnání promáčkne na kov

Ze staré mikrovlnné trouby pro výrobu pozorovatele lze odebrat volič transformátor a kovové pouzdro. Je však nutné vzít v úvahu některé funkce sebe-made designu:

 • Spotter, navržený vlastními rukama, se vzdá továrního agregátu. Bude to fungovat v domácí garáži, ale pokud jde o profesionální opravu, je lepší koupit nástroj pro peníze.
 • Domácí pozorovatel od mikrovlny vyžaduje aplikaci většího úsilí během těla RICHT a neumožňuje pracovat při vysoké rychlosti. Pravda, pro začátečníky se stává větším množstvím výhod, s elegantní a neuskrmlejícím se sladění menším rizikem, aby se chybu.

Důležité! Před zahájením domácího spotterového shromáždění je nutné zvážit, že v každém případě bude nutné zakoupit další prvky. variabilní rezistory, tyristory, diody.

Možné poruchy transformátoru a jejich znamení

Kontrola mikrovlnného transformátoru by měl být uspořádán s nízkou pracím tohoto domácího spotřebiče, nebo když nefunguje vůbec. Známky transformačního zařízení takové:

 • Technika začíná postupovat po zapnutí poměrně silného hučení (hluku);
 • Nádobí uvedené na plošinu nejsou zahřívány vůbec nebo podrobeny zanedbatelným ohřevům;
 • Během provozu se objeví vůně izolace hořáku.

Pokud se tyto značky objeví, přístroj je lepší nepoužívat před opravou. V posledně uvedeném případě je nutné jej okamžitě vypnout z sítě, aby nedošlo k ani druhému členění.

elektrický, mikrovlnný, transformátor, sekundární, vinutí

Je třeba mít na paměti, že elektrické poruchy se dějí, když skočí napětí napájecí sítě. Pokud k tomu došlo, pak, když by měly být opraveny sebemenší náznaky poruchy, během kterých lze detekovat manželství výroby.

Výše uvedené projevy ve většině případů jsou způsobeny několika důvody:

 • útes vodičů primárního nebo sekundárního (výzvy) vinutí současně (vzácný případ);
 • krátký obvod mezi otočením v jednom z nich nebo najednou ve dvou;
 • Útes nebo uzávěr v navíjení magnetronového svahu řetězu.

Dekódování označování

Dnes je výroba většiny domácích spotřebičů a elektroniky vyráběna v zahraničí. V evropských zemích nebo v asijských „platformě“ industrializace a výroby.

Výroba sekundárního vinutí Teslova transformátoru

Proto, pokud je samotné zařízení produkováno zahraničním výrobcem, pak budou jeho komponenty a hlavní moduly vyrobeny, pojmenované, označené, označeny pouze nimi známými zahraničními jmény a principy.

READ  Mikrovlnná trouba mikrovlnná trouba to sami

Mikrovlnné transformátory velmi často na internetu mají zkratku „MOT“, která je přeložena z angličtiny „Mikrovlnné trouby transformátory“. a pokud si vezmete doslovný překlad do ruštiny, dostaneme mikrovlnný transformátor. Dále existují neomezené dopisy a zkratky číselných modelů těchto zařízení, bez jejich vysvětlení důležitosti, a další parametr v názvu zařízení může obsahovat nominální vypočítaný výkon magnetronu nebo modelu mikrovlnné trouby původního výrobce nebo deklarovaných analogů zařízení.

Chcete-li vybrat náhradu za selhání transformátoru z mikrovlnné trouby, aby zvážila podobné vybavení.

Mikrovlnné měniče napětí mají tři běžné aspekty, pro které se všichni snaží vybrat:

 • Síla zařízení. hodnota musí být koordinována s upevňovacím místem přistání magnetronu;
 • Třídy standardů NEMA / IEC ve formě numerických kódů 200-220-250 třídy. dělení elektrickým systémem izolace vodičů použitých v zařízení je rozdělena do tříd při teplotě a zvýšení;
 • Montážní deska. otvory v desce pro jednotlivé montážní plošiny. Ukazuje se, konvertor je vybrán nejen v nájezdovém výkonu magnetronu a alespoň jedním dalším technickým kritériem je porovnání založené na spojovacích prostředcích a jejich podobnosti.

Prioritou v mikrovlnném transformátoru je parametr výkonu, který se předpokládá z jmenovité jednotky továrního magnetronu, což znamená celou „sílu“ mikrovlnné trouby.

Pokud zvolíte napájení této hodnoty zatížení nesprávně:

 • Méně nutné. mikrovlnná trouba nebude dělat masné potraviny, doba trávení času pro vytápění bude mít více;
 • Více potřebnější. Energetická rezerva se zvýší, v tomto případě je pozitivní moment. zdroj transformátoru se zvýší. Ekonomická složka však nebude moci potěšit. „ILO“ větší výkon bude dražší než požadovaná jednotka.

Rozdíly ve třídách elektrického systému izolace evropských norem klasifikují provádění dielektriků vodičů používaných v zařízení, ve vinutí, elektrických spojích a komunikačních vazeb a jeho zvýšení.

Tyto třídy jsou upřednostněny pro mnoho energetických typů motorů, generátorů. Pro transformátory z mikrovlnné trouby se jejich rozdělení liší od 200 do 250.
elektrický, mikrovlnný, transformátor, sekundární, vinutí

Izolace třídy 200 Standardní parametry:

 • Maximální přípustná teplota 200 0 s;
 • Tepelná vytrvalost v relativních jednotkách 200-220 0 ° C;
 • Použití materiálu proti rostoucí teplotě teflonu.

Tabulka 4 „Celkové rozměry magnetického potrubí pro čtyři metrické režimy“

Měření všech potřebných transformátorových magnetických délek potrubí pro mikrovlnné trouby, můžete obejít dlouhé ručně vyráběné vzorce a vypočítat potřebné ukazatele na internetu.

Dále budou výpočty jasné, kolik zatíchů bude přidáno do primárního vinutí, a můžete jít na sekundární vinutí a zbytek prvků. I když s nimi budou muset dělat stejně jako v případě svařovacího transformátoru, pozorovatele, napájení nebo nabíječky pro auto, s jediným rozdílem, který v těchto zařízeních nastavují hodnoty počtu otáček sekundárního vinutí, elektrické hodnoty závisí na jejich funkční, a v tomto výpočtu je je možné učinit jejich libovolným. Řekněte, vytvořte snižující transformátor na výstupní napětí sekundárního vinutí v 24V.

Výpočty jsou nyní možné provádět buď zjednodušené vzorce ručně nebo v online kalkulačkách vyplněním některých hodnot, zejména rozměrů zařízení. Parametry výpočtu jsou vyrobeny na webu. Výsledky jsou uvedeny v tabulce 5

Yourmicrowell.Ru

Transformátor mikrovlnného pece s vysokým napětím je navržen tak, aby vytvořil napětí potřebné k napájení magnetronu. Volba transformátoru v parametrech závisí na vlastnostech magnetronu instalovaného v určité peci. Selilnější magnetron, větší výkon by měl vyvinout svůj transformátor. Transformátor s vysokým napětím a magnetonem tvoří určitý neoddělitelný pár. Základem transformátoru je jádro, který je paket napsaný z elektrotechnické oceli a upevněn pomocí svařování (na obrázku, svarech). Na dno obalu je příruba svařena ve formě obdélníku z ocelového plechu, pomocí které je transformátor připojen ke dnu mikrovlnné trouby. Transformátor obsahuje tři vinutí: primární (síť) a dva sekundární. Sekundární vinutí zahrnují: záře navíjení a zvyšování (anodické) vinutí. Vinutí sítě je navinuta (obvykle) smaltovaný, hliníkový drát. Konec navíjení, stažené pod terminály. Vinutí slotu je 2. 3 otáčky montážního drátu a je navržen tak, aby napájet vlákno magnetronu. Závěry vinutí ve formě vodičů jsou vybaveny konektory, pro pohodlí přistoupení k magnetronovým terminálům. Záře vinutí, vydává napětí asi 3,3V., v současné době 10a. Přesné hodnoty proudu a napětí závisí na konkrétním páru, magnetronu. transformátor. Zvyšování vinutí tvoří vysoké napětí potřebné pro výkon magnetronu. Asi 2000 voltů se odstraní z tohoto vinutí v proudu 0,3a., Přesné hodnoty závisí na konkrétním páru magnetronu. transformátoru. Navíjecí rány smaltované drát. Jeden konec je odvozen pod terminálem, druhý je spojen s jádrem transformátoru (a přes jádro a s pouzdrem pece) pájením. Celý design transformátoru, pro spolehlivou izolaci vinutí a k odstranění odrazu při práci, je impregnován speciálním impregnovaným lakem.

READ  Jaký kabel je potřeba pro elektrický sporák?

Hlavní závady transformátoru s vysokým napětím mohou být přičítány s bezmocným uzavřením vinutí. Taková porucha probíhá v důsledku izolačních poruch mezi otočením vinutí (zničení skloviny drátu). Doprovázeno posíleným hučením při provozu transformátoru (i bez zatížení) a významný nárůst teploty, jako je vinutí a jádro. Vizuálně znatelně ztmavlivé smaltované navíjecí drát a impregnační materiál. S dlouhou prací je žíravý zápach.

Vzhledem k tomu, že všechny vinutí transformátoru jsou připraveny spíše tlustý drát, pak se vinutí rozpadá velmi zřídka (pokud jen v důsledku vnější mechanické expozice). Častěji, v důsledku ne kvalitního pájení vzniká ztráta kontaktu mezi jedním z konců vinutí a terminálu (na obrázku místo pájení). Transformátorové terminály jsou vyrobeny z slitiny mědi, které dobře prodávají, ale vinutí je navinuta hliníkovým drátem a pájecí hliník a měď, bez zvláštního toku, není prakticky žádný. Dostupnost kontaktu lze zkontrolovat olemovou. Svah musí být zvonit téměř krátký, síť má odpor v oblasti 4 a přibližně 150. 200. Odolnost vinutí závisí na parametrech konkrétního transformátoru.

Nejčastější selhání magnetronového napájení. je zmizení kontaktu mezi svorkami vinutí transformátoru a konektory vnějšího pece. To se děje v důsledku špatných lisovacích konektorů. Místo špatného kontaktu začne promluvit, kontaktní plocha konektoru je velmi horký a v důsledku toho, že kontakt zmizí. Důsledky špatných svorek zástrčky jsou zobrazeny ve výkresu.

Kategorie: Zařízení | Tagy: vysokonapěťový transformátor, výměna vysokého napětí transformátoru

Yourmicrowell.Ru

V tomto článku zvažte specifický příklad opravy mikrovlnné trouby. Daewoo firma přišla opravit. Majitel pece si stěžuje, že pec v režimu mikrovlnné trouby nevyhřídá výrobky a provoz pece je doprovázena zvýšenou hladinou hluku (silný hukot a vibrací) a ne příjemným zápachem gary.

Ujistěte se, že pravdivost slov majitele, odstraňte pouzdro pece a strávte vizuální kontrolu interiantů. V našem případě, příčinou poruchy, jak se říká, není viditelná ozbrojeným okem. Na vysokonapěťovém transformátoru je silný ztmavnutí vysokonapěťového vinutí a zničení zástrčky připojování fúze vysokého napětí (obrázek 1). Na tváři všech známek mezistupného uzavření v sekundárním vinutí transformátoru vysokého napětí.

Taková porucha by mohla nastat v důsledku poruchy zátěže prvků, t.E. Magnetron nebo jeden ze složek usměrňovače vysokého napětí (kondenzátor nebo dioda). Ale posudkování spáleným terminálem pojistky, uzavření vinčení vzniklo v důsledku nekvalitní výroby samotného transformátoru. S největší pravděpodobností nebyl spolehlivý kontakt v místě připojení výstupu vysokého napětí vinutí a svorek. Během práce pece bylo místo špatného kontaktu velmi zrno, což vedlo k zničení izolace vinutí drátu a v důsledku toho uzavření mezi vinutí.

V tomto případě budete muset vyměnit neúspěšný transformátor spolu s pojistkou. Dále bude vhodnější rozdělit celý proces náhrady do schodů. Začněme.

Odpojte všechny závěry transformátoru, a to jak z primárních, tak pro sekundární dodávkové řetězce pece. Vyjměte odnímatelné připojení s primárními svorkami vinutí, s magnetonovými svorkami a odpojte výstup pojistky kondenzátoru (obrázek 2).

Dali jsme troubu na okraj, jak je znázorněno na obrázku 3. Příruba upevnění transformátoru bude tažena na dno pece se čtyřmi šrouby (na obr. 3, označené modrými šipkami). Jedna ruka, s šroubovákem, odšroubujte šrouby, druhou rukou držíme transformátor z níže. To má zajistit, že po extrakci posledního šroubu se těžký transformátor nezmenšil na stěnu fotoaparátu a neřekl. Pak jednoduše odstraňte vadný transformátor z útroby mikrovlnné trouby.

Otočte troubu, protože říkají, od hlavy k nohám a s ohmmetrem, stále zkontrolujte všechny prvky zatížení transformátoru. Jak zkontrolovat Magnetron, zde popsaný. Opakuji se však, žádný z magnetronových výkonových terminálů by neměl být přezdíván „do těla. Zařízení musí ukázat „nekonečno“. Pokud Ommetr ukazuje přítomnost alespoň určitého odporu, pak je únik nebo rozpad průchodových kondenzátorů magnetronu. Odpor mezi svorkami magnetronu, naopak, naopak, by se měla snažit o nulu (1. 2 ohmy), říká o zdraví vlákna. Při kontrole kondenzátoru vysokého napětí by jeho svorky neměly „být napsat“ k jinému, ani na těle. přístroj by měl ukázat „nekonečno“. Vysokonapěťová dioda by neměla také „být přezdívána“ ohmmetrem v jednom směru.

READ  Jak si vybrat levnou mikrovlnku pro domácnost

Dále, pokud budeme mít pozitivní výsledky podle odstavce 3, pak si vezmeme nový nebo prostě dobrý transformátor, nezapomeňte nastavit parametry do magnetronu instalovaného v této peci, opět dejte pec na okraji, vložku, kombinujte montáž otvory a upevnění. Vrátit pec doma. Připojte konektory napájení a zatížení. Před kontrolou výkonu, opět provádíme vizuální kontrolu. Zkontrolujeme, zda jsme všichni jste správně připojeni, podíváme se na to, zda se oběžná kola nedotýká s vysokým napětím ventilátoru, což se často dochází po výměně transformátoru nebo pojistky vysokého napětí. Pokud to bolí, pak dáme vodiče správně.

Zapneme mikrovlnnou troubu do sítě, vložíme sklenku vody do komory v komoře, nastavte mikrovlnný režim, nastavte režim mikrovlnného troubu, nastavte dobu provozu (pro začátek jednu minutu je dostačující) a stiskněte tlačítko Start. Počkáme, dokud nebude vydán nastavený čas. Po vypnutí pece zkontrolujte teplotu vody ve skle. S normálním provozem pece, za minutu není voda silně zahřívána, ale její teplota se v místnosti výrazně liší. Pokud útržná kontrola prošla úspěšně, bude pokračovat a přivést vodu do varu. K tomu budeme nahradit vodu ve skle na chladu a nainstalujte časovač po dobu pěti minut. V plně úsporné mikrovlnné trouby ve standardu (200g.) Sklo se musí vařit přibližně tři minuty.

Pokud pec úspěšně absolvovalo všechny testy, můžete bezpečně nosit pouzdro a přečíst proces opravy. Nic složitého? Ale mohou být nuance. No, pokud se vám podařilo najít a zakoupit transformátor zcela identický s tím, co bylo instalováno v této peci. Ale často existují situace, kdy transformátor přicházející na parametry má jiné upevňovací příruby a upevňovací otvory v přírubě neodpovídají otvorům ve spodní části pece. V tomto případě je náhradní proces poněkud složitější, ale ne moc.

Po provedení odstavce 2 oddělte dolní část pece z pouzdra. Chcete-li to udělat, odšroubujte pět šroubů označených na obr. 3 červených šipek. Poznámka pěti šroubů! Šestý šroub je připevněn pouze ke spodní smyčce dveří a spodní část dna nesouvisející. není nutné odšroubovat. V důsledku toho by mělo být provedeno, jak je znázorněno na obrázku 4.

Pak vezmeme „donor“ transformátor a aplikujeme ho na místo připojení. Část otvorů se může shodovat. S pomocí tenkého markeru přes otvory v přírubě plánujeme místo chybějících otvorů ve spodní části trouby. Odstraňujeme transformátor, otočíme místa označená, nabíjí v vrtáku vhodného průměru a vrtání otvorů. Po tomto postupu můžete okamžitě posílit transformátor na dně, a pak upevněte dno na pouzdro. Dále byste měli provádět všechny akce pro jiné body. Úspěchy v opravě!

Rubrika: Příklady oprav Tagy: transformátor s vysokým napětím, výměna transformátoru vysokého napětí, porucha magnetronu

Příčiny poruch

Konvertor selže nejčastěji kvůli:

elektrický, mikrovlnný, transformátor, sekundární, vinutí
 • Kolový útes. Může zlomit drát jednoho z vinutí.
 • Krátký obvod vinutí. Může se vyskytnout v jedné cívce nebo v obou.
 • Útes nebo uzavření v magnetronové cívky.

Převodník Magnetický obvodový obvod shromážděný z ocelových desek. Pokud jsou desky loupány, přístroj bude hluk. Je třeba se naučit sílu transformátoru a nahradit. Takové globální členění mohou být snadno definovány na oku, ale často se dějí. Ohromující počet problémů stále provokovaných cívkami.

Top 3 nejlepší výrobci

Pokud není žádná touha dělat svařování sami, měli byste si koupit vysoce kvalitní tovární model dobré značky.

 • Bude vyžadován tok?. Ne, tok není potřeba.
 • Při práci používejte respirátory?. Respirátory nejsou potřebné. proces je rychlý a kouř.
 • Může současný zasáhnout osobu při svařování?. Pokud se dotknete kontaktů, nebude zasaženo.
 • Pro připojení AKB můžete použít takové svařování?. Je nemožné, další typ jednotky je připraven pro baterii. Připojení k baterií Ostatní.
 • Tovární jednotka Vysoká kvalita spojuje podrobnosti?. síla připojení je stejná.

Pokud jste nezávisle aktualizovat svařování, pak nebude fungovat horší než tovární možnosti. Proto musí být proces montáže pečlivě naučeno a pokusit se vytvořit zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS