Epilátor nebo shugaring v čem je rozdíl

Co je lepší, epilátor nebo shugaring?

Rozhodně by to neměl dělat! Účinek na kůži může zmařit veškeré úsilí odborníka. Je to proto, že po odstranění chloupků laserovou metodou nelze odstranit přebytečné chloupky u kořene. Samotná žárovka po určité době zcela zhasne. A pokud se vytrhne vlas pomocí karamelu pro shugaring. na daném místě začne růst nový zdravý folikul. Opětovný růst vlasů.

Nemůžete být vystaveni žádným metodám, které odstraňují chloupky pomocí žárovky. Jinak se musí začít znovu. Proč byste se po laserové epilaci neměli nechat ošálit? Lidé zkoušejí různé způsoby odstraňování ochlupení. Každý chce samozřejmě najít co nejúčinnější metodu, která způsobuje méně bolesti. Proto se stále více lidí rozhoduje pro depilaci cukrem.

Přemýšlíte, co si vybrat, zda depilaci voskem nebo holení, a je důležité věnovat pozornost nuancím. Výsledek obou metod je prakticky totožný

Když nemáte čas často cestovat, chcete si nechat odstranit chloupky na těle bez přípravného procesu. Místo karamelové pasty je lepší zvolit epilaci.

Objev laserových technik pro bezpečné a bezbolestné odstranění chloupků pomohl mnoha lidem konečně se zbavit nadbytečných chloupků. Proces aplikace laseru má své momenty:

 • Před rezervací schůzky s odborníkem je třeba se poradit s lékařem.
 • Práce s laserovým zařízením se provádí pouze s ochrannými brýlemi. Pacientovi se podávají bezpodmínečně.
 • Laser ani při prvním sezení nezpůsobuje bolest. Pokud je však práh bolesti vysoký, použije se anestezie.

Pokožka musí být čistá a suchá. Před sezením neprobíhá žádná další příprava. Práce s laserem pod kontrolou počítače. Tím je zajištěno kvalitní ošetření každého milimetru epitelu a vyloučena možnost vícenásobného ozáření stejné oblasti.

Laserová epilace po shugaringu se neprovádí, protože je nesmyslná. Žádná žárovka, která by byla ovlivněna laserem. Laserová epilace je povolena až po určité době.

Ne každý si však tuto metodu zvolí, mnozí mají rádi karamelovou epilaci. Pokud je k dispozici hodně volného času a člověk je ochoten dělat karamel sám, pak je technika shugaringu ideální. Kromě toho není nutné utrácet peníze za drahé metody. Náklady na karamel jsou velmi nízké. Pokud se budete řídit doporučeními, můžete se snadno naučit, jak odstranit nežádoucí chloupky bez bolesti a na dlouhou dobu.

Ale musím zmínit, že! Před použitím laseru je třeba nechat chloupky dorůst na 3 mm.

Připravte se na laserovou epilaci předem. neopalujte se, omezte používání epilátoru

Je důležité dodržovat doporučení. Nepoužívejte ochranné krémy, nechoďte do bazénu, parní lázně

Výhodou laseru je, že po několika ošetřeních je výsledek odstranění chloupků dlouhodobý. Výhodou karamelu je, že nevyžaduje zvláštní přípravný krok. Za zmínku stojí také okamžitý výsledek. Po práci s laserovým paprskem vlasy po několika dnech vypadávají. Karamel dodává další peelingový efekt. Má jen málo kontraindikací. Chloupky můžete odstranit doma. Metoda je výrazně levnější.

Rozdíl v zásadách

Depilační strojek pracuje se sadou pinzet, které chloupky uchopí a vytáhnou je z póru spolu s žárovkami.

Karamelová pasta používá metodu obtékání, při které se odstraní několik chloupků najednou.

Jaký je tedy mezi nimi zásadní rozdíl a která metoda zbavování se chloupků je objektivně lepší??

Rychlost

Cukrování a depilace jsou považovány za pomalé metody odstraňování chloupků. Na choulostivých místech obličeje, v podpaží a v oblasti bikin působí přibližně stejně rychle.

Vezmeme-li v úvahu uvolnění vegetace nohou, paží a pánské hrudníku a břicha odstranění chloupků, nejlepší rychlost ukáže shugaring, a to zejména v případě obvazové techniky a „italské glazury“.

Skóre je 1:0 ve prospěch karamelové epilace.

Úroveň bolesti

Pokud by odstranění vegetace nepřinášelo nepříjemné pocity, pravděpodobně by nebylo mnoho argumentů pro a proti zbavování se chloupků na různých částech obličeje a těla. Skutečnost je však taková, že dnes není nalezena dokonale pohodlná metoda a každá osoba, která se uchýlí k odstranění chloupků, hledá nejpřijatelnější z dostupných metod.

Shugaring podle recenzí mnoha uživatelů je nejpřijatelnější metodou z hlediska pocitu, doporučuje se pro epilaci nejjemnějších a nejcitlivějších oblastí.

Bohužel to není vlastnost depilátorů. dokonce i na nohou, nejméně citlivých oblastech těla, je po celou dobu procedury neustálý nepříjemný pocit pálení, jako „kopřivy“.

Skóre 2:0 ve prospěch sladké technologie.

Každý ví, proč se ježci objevují: pokud se chloupek neodstraní odstřižením nebo odlomením, rychle doroste a výhonek ztuhne a pichlavý.

READ  Jak brousit zrnko kávy bez mlýnek na kávu

Shugaring při správném použití technologie téměř zcela eliminuje tento nepříjemný důsledek, což nelze říci o depilační: v recenzích jsou často zmiňovány ježek po odstranění chloupků stroje.

Jistě, stroje vyšší třídy tímto problémem trpí méně, ale faktem zůstává.

Skóre je 3:0, shugaring zvyšuje zlomení.

Uvízlé vlasy

Nikdo není před touto pohromou v bezpečí, ale existují statistiky, které ukazují, že některé techniky jsou častější, zatímco jiné méně časté. Peeling je nejlepším přítelem vaší pokožky: zabraňuje lámání, zabraňuje dorůstání chloupků.

Shugaring nemá na vlasech prakticky žádné záhyby a následná péče o pokožku doporučená odborníkem je přehnaná. Depilátor je bohužel známý svým ježatým vzhledem. A tam, kde je tento pichlavý výsledek přítomen, jsou přítomny zarostlé chloupky.

Skóre 4:0, karamelová technika má stále menší šanci.

Dlouhodobost výsledku

Postava je přímo závislá na individualitě těla a kvalitě vlasů. Rychlost růstu chloupků a aktivace spících vlasových folikulů ovlivňuje, jak dlouho zůstane depilovaná oblast hladká.

Za ideálních podmínek, kdy by obě metody odstraňovaly stejné množství vegetace se stejným úspěchem, by byl výsledek stejný. Depilace však v praxi spíše rozbíjí více chloupků, než že by je stahovala, a to nemůže neovlivnit výsledek: po karamelové metodě zůstává povrch kůže déle hladký.

5:0, karamelová technika usiluje o celkové vítězství.

Ekonomika

Nákup depilačního přípravku je jednorázovou investicí. Jakmile za něj zaplatíte, máte na několik měsíců, ne-li let, malou pomoc v boji proti růstu.

V případě karamelové metody existuje několik možností:

 • Nejdostupnější je epilovat se sám. Zde je uvedena cena cukrové pasty a příslušenství.
 • Nejrozumnější je chodit pravidelně do kosmetického salonu. Náklady tvoří ceník a náklady na dopravu.

Nyní porovnejme časovou náročnost a úsilí. kromě doby procedury:

 • Depilační strojek je třeba včas vyčistit (jak dlouho vám trvá, než se strojek zbaví chloupků??) a funguje na baterie, dobíjecí baterie nebo napájení ze sítě.
 • Metoda cukru nemá žádné dodatečné náklady.

V konečném výpočtu nelze určit vedoucího, protože cena depilace a její údržby se pohybuje v širokém rozmezí, stejně jako v případě shugaringu.

Easy

V zásadě nejsou obě metody obtížné, ale abychom byli zcela upřímní, shugaring stále vyžaduje určitou zručnost a pouze se zkušenostmi uspěje na hurá.

Depilátor je nejjednodušší stroj, který se poprvé vyrovná s mocí jakékoli osoby.

V poměru 5:1 stroj nasál ponižující skóre a překonal shugaring ve snadnosti používání.

Epilátor pro odstraňování chloupků

Je to další oblíbená metoda odstraňování chloupků. Epilátory jsou součástí života lidí již řadu let. Snadno se používá a je největším domácím nepřítelem nežádoucího ochlupení. Po žiletce je na druhém místě v žebříčku nejpoužívanějších holicích strojků u žen.

Co to je

Epilátor je osobní elektrický přístroj, který se používá k odstranění nežádoucích chloupků na těle. Epilátor funguje tak, že uchopí jednotlivé chloupky a ručně je vytrhne.

Muži považují epilátor za mučící nástroj, ale mnoho žen ho s velkým potěšením používá v každodenním životě. Tato metoda odstraňování chloupků je poměrně traumatizující, ale při pravidelném používání si tělo na tento pocit zvykne a stane se méně citlivým na bolest.

Typy epilátorů

Epilátory jsou v podstatě vibrační strojky poháněné bateriemi nebo elektřinou. Postup se podobá pinzetě, ale probíhá pomaleji. Pocit je také podobný.

Existuje několik typů těchto zařízení:

 • Pružinový. Hlava epilátoru má pružinu, která chloupky navíjí a vytrhává. Tato zařízení se objevila v počátcích epilátorů. Již nejsou k dispozici. Pružina byla často v havarijním stavu a vyžadovala neustálou výměnu, což vedlo ke zvýšení nákladů.
 • Disk. Tento druh epilátorů má podobný účinek jako pružinový epilátor, ale místo pružiny má hlava dva disky, které chloupky uchopí a vytáhnou. Postupně se mění na pinzetu.
 • Kleště. V současné době nejmodernější a nejmodernější. Místo kotoučů používá epilátor tenké destičky, které při odstraňování důkladněji uchopí každý chloupek (velmi podobné pinzetě).

Přístroje mají několik rychlostí a některé modely jsou vybaveny dalšími funkcemi pro snížení bolesti: chladicí a masážní trysky, odnímatelné hlavice, podsvícení, možnost použití pod vodou.

Většinou se používá k odstraňování chloupků na rukou a nohou, jen zřídka na choulostivých místech pokožky (obličej, podpaží, oblast bikin). I když někteří výrobci nyní vyrábějí speciální nástavce pro citlivé oblasti, zpravidla nemají požadovaný účinek, ale mají významný dopad na cenu.

Jak snížit bolest

Jelikož je odstraňování chloupků epilátorem bolestivý zákrok, je třeba dodržovat několik pravidel, která vám ho usnadní:

 • Použijte chladicí rukavici nebo anestetickou mast. To platí zejména pro nejcitlivější oblasti.
 • Pokud je k dispozici, použijte speciální trysku.
 • Před epilací si pokožku otřete alkoholem, abyste ji dezinfikovali a zákrok byl méně bolestivý.
 • Zvolte nižší rychlost.
 • První použití by mělo být na méně citlivých místech pokožky a nechat pokožku, aby si pomalu zvykla na nový pocit.
 • Nepoužívejte velkou sílu, pouze pohybujte epilátorem proti růstu chloupků.
 • Po epilaci použijte zklidňující krém nebo pleťovou vodu
READ  Jaký je rozdíl mezi plynovým kotlem a plynovým ohřívačem vody?

Přípravná fáze

Důležitá je také předepilace, protože tělo je při ní uvolněnější. To může zahrnovat:

epilátor, nebo, shugaring, rozdíl
 • Klidné a vyvážené tělo způsobuje méně potíží
 • Délka vlasů alespoň 5 mm (pro lepší uchopení), příliš dlouhé vlasy se odstraňují mnohem obtížněji
 • Přes noc pleť vydrhněte a exfoliujte, poté ji důkladně hydratujte a vyživte jakýmkoli mastným krémem nebo olejem (pleť po vyčištění přijme vlhkost, bude zdravější a bude se lépe voskovat)
 • Naopak mastné oleje a krémy by se v den depilace neměly používat
 • Proceduru provádějte po horké koupeli s dobrou parní lázní (oslabuje vlasové folikuly a usnadňuje jejich odstranění)

Rozdíl mezi holením a holením při odstraňování chloupků

Rozdíl mezi holením a holením při odstraňování chloupků je v dlouhotrvajícím účinku.

Depilace cukrem je považována za bezpečnější metodu řešení nadbytečných chloupků, ale bolest způsobená karamelem je větší než při použití krosny.

Bezpečnost holení a holení

Bezpečnost holení není zaručena, ani když používáte nejkvalitnější holicí strojek a každý týden měníte hlavice. Depilace cukrem je mnohem bezpečnější zákrok, protože se minimalizuje riziko poškození kůže a infekce.

Cukrování

Cukrování je relativně bezpečný zákrok. Samozřejmě vždy existuje riziko tepelného popálení způsobeného nesprávným zásahem řemeslníka.

Pokud má klient příliš tenkou kůži, hrozí, že se při odlepování pasty poraní. To se však nestává příliš často, a pokud se tak stane, technik okamžitě poskytne klientovi první pomoc.

Razor

Žiletky jsou poměrně nebezpečným způsobem boje proti nadměrnému ochlupení. Dokonce i bezpečný stroj, který je navržen tak, aby nedošlo k poškrábání a pořezání, může způsobit mikroporanění.

Pokud lidé nepoužívají sterilizované nože a nedezinfikují si pokožku speciálními přípravky, může být mikrotrauma nebezpečné.

Důležité! Nepoužívejte cizí stroj, jinak se můžete nakazit různými krví přenosnými chorobami, včetně: virů hepatitidy, herpesu. a dokonce i HIV.

Holení a bolest při holení

Pocit bolesti při shugaringu je subjektivní. vše závisí na individuálních vlastnostech těla. Podle klientů kosmetických salonů je nejbolestivější první depilace.

Holení není vůbec bolestivé. Bolest se objevuje pouze tehdy, když stroj traumatizuje kůži.

Shugaring

V porovnání s holicím strojkem je holení bolestivější. Bolest při depilaci se ve většině případů objevuje kvůli citlivosti kůže.

 • citlivost ošetřované oblasti (nejbolestivější oblasti jsou podpaží, oblast bikin a obličej).
 • Individuální práh bolesti (klienti s nízkým prahem bolesti si častěji stěžují na bolest).
 • Vlastnosti vlasů. Čím je silnější, tvrdší a delší, tím je bolestivější, když se pasta odlepí. Nepříjemné je také, když jsou chloupky velmi krátké.
 • Den menstruačního cyklu. Před menstruací a během ní je pokožka velmi citlivá. Proto je bolestivé provádět shugaring v této době.

Razor

Použití holicího strojku nezpůsobuje bolest. Vyskytují se pouze v případě, že stroj poruší celistvost kůže.

Účinky holicího strojku a holení na pokožku

Přínosy shugaringu pro pokožku: dodatečný peeling při aplikaci cukrové depilace. Pomáhá čistit pokožku. Chloupky se odstraňují šetrně a nedochází k poškození pokožky.

Holicí strojek nepůsobí na pokožku. pouze stříhá chloupky. V 90 % případů se jedná o mikroporanění, jako jsou odřeniny nebo řezné rány. Existuje také riziko výskytu chloupků:

Podráždění se může objevit po depilaci cukrem i po holení žiletkou. Po depilaci cukrem se to stává mnohem méně často.

Shugaring

I když jste se pořádně ošoupali, může se vám na kůži objevit drobné podráždění. Rizikové oblasti: obličej, podpaží, bikiny a nohy.

 • opakované použití karamelů na stejném místě;
 • Přecitlivělost kůže;
 • řemeslné chyby;
 • Zákazník ignoruje pokyny k péči.

Razor

Použitím holicího strojku odstraníte nejtenčí vrstvu pokožky. Tkáně poškozené žiletkou se prokrví. To vyvolává místní zánětlivý proces. Holicí strojek používá také gely, které vysušují pokožku.

Jak snížit bolestivost epilace

Aby bylo odstraňování chloupků méně bolestivé, přinášíme několik tipů, které vám pomohou:

 • Používejte gely, spreje a krémy s anestetickými účinky. Mezi nejúčinnější a nejoblíbenější patří Enma, lidokain ve spreji, Light Dep. Ty vám uleví od bolesti. Mnoho dívek si půl hodiny před ošetřením vezme lék proti bolesti, například Ketorol. Hlavní věc, kterou zde. ujistěte se předem v nepřítomnosti nesnášenlivosti a alergie na přípravek,
 • někteří lidé doporučují před ošetřením zmrazit pokožku. například vložit mokrý ručník na několik minut do mrazáku a poté jej přiložit na pokožku. To je špatná rada. Může snížit bolest, ale někdy zvyšuje riziko zarůstání chloupků a zánětu kůže po zákroku,
 • bolestivost často přetrvává i po léčbě. Pro zklidnění pokožky a snížení bolesti použijte odvar z heřmánku. 1 polévkovou lžíci sušeného heřmánku z lékárny zalijte sklenicí vroucí vody a nechte hodinu louhovat. Poté nálev nalijte do forem na led. Kostky použijte k otření pokožky po epilaci. Odkapávající vodu neutírejte ručníkem, má uklidňující účinek.

Shugaring a epilátor. oblíbené metody odstraňování chloupků. Znalost jejich výhod a nevýhod vám umožní správně se rozhodnout a efektivně používat tyto metody k udržení hladké pokožky.

Výhody shugaringu

Jedná se o metodu odstraňování chloupků pomocí speciálního cukrového karamelu. Tato metoda je mezi ženami velmi oblíbená pro své zjevné výhody:

 • přijatelné náklady. Pravidlo platí, pokud nekupujete hotový karamel, ale vaříte si ho sami z improvizovaných materiálů. Citron, cukr a voda jsou složky oblíbeného prostředku proti nežádoucímu ochlupení, který najdete v každé kuchyni. Co je nejlepší pro depilaci, přírodní produkt nebo kyselina citronová, se rozhodnete sami;
 • hypoalergenní. Pasta neobsahuje syntetická barviva, vonné látky ani jiné látky, které mohou způsobit podráždění, vyrážky, zarudnutí a další nepříjemné příznaky po kosmetickém ošetření;
READ  Jak nastavit klimatizaci do studeného Aux

Cukrování neboli depilace cukrem je depilace pomocí pasty, která se vyrábí z vody, cukru a kyseliny citronové

 • univerzálnost. Metoda byla se stejným úspěchem použita pro různě citlivé části těla: záda, paže, nohy, bikiny a obličej. Nemusíte si dělat zásoby různých sklenic a krémů. Stačí pasta a šikovné ruce;
 • účinnost. Po odstranění chloupků do 3 týdnů dorostou. Ale i tehdy dochází k poruchám dělení buněk v důsledku narušení folikulů. S delšími intervaly mezi jednotlivými epilacemi dorůstají chloupky slabší, tenčí a křehčí;
 • minimální nepohodlí. Odlupování pasty z povrchu kůže je okamžité. Ženy necítí prakticky žádnou bolest. Pokud se obáváte nebo máte přecitlivělou kůži, použijte anestetický krém nebo lidokain ve spreji. Minimalizují nepohodlí a usnadňují sezení;
 • další péče o pleť. Kyselina citronová a cukr působí jako exfoliační prostředek. Jemně odstraňují odumřelé kožní buňky. Proto pocit hladkosti vydrží dlouho po domácím líčení.

Objektivní srovnání mezi shugaringem a epilátorem

Tyto zákroky mají mnoho společného, před odstraněním chloupků je nutné je nechat dorůst, existuje možnost jejich zarůstání a bolest. Ačkoli shugaring má mnohem menší bolest a minimální přírůstky, trvá dlouho.

Moderní epilátory se speciálními nástavci umožňují depilaci nejchoulostivějších částí těla, stejně jako použití karamelové pasty. Pokud jde o snadnost použití, epilátor je v tomto případě nejlepší volbou.

Depilační krém

Tato metoda neodstraňuje vegetaci po dlouhou dobu, protože princip jejího působení. Zničení vnější části vlasů, zatímco vnitřní vlasy zůstávají na svém místě a velmi rychle dorůstají. Depilační krém je na chemické bázi. To znamená, že ačkoli nemůže tělu způsobit vážné poškození, přesto může způsobit velké podráždění nebo alergickou reakci. Před použitím depilačního krému byste si tedy měli přečíst návod a při používání výrobku se ho držet.

Navzdory názvu zařízení se postup odstranění chloupků nepovažuje za epilaci a depilaci. Jinými slovy, vlasy se neodstraňují od kořínků, ale pouze vnější část. Epilátor pracuje na elektřinu. Zařízení funguje pomocí malých čepelí a pinzety. Systém přitahuje vlasy co nejblíže k základně, některé i s baňkou. Obvykle začnou dorůstat asi za deset dní, ale záleží na individuálním těle ženy.

Princip je zcela jednoduchý. Stačí připojit epilátor a můžete se začít zbavovat částí těla.

Statisticky je epilátor na druhém místě na trhu po holicím strojku.

 • Epilátor má kompaktní rozměry a vejde se i do té nejmenší cestovní tašky, zejména pro dámy, které často cestují;
 • krátká doba potřebná k odstranění ochlupení. ne déle než patnáct minut;
 • není nutná žádná příprava pokožky. Není třeba pokožku napařovat, drhnout atd. д. ;
 • Délka trvání výsledku po epilaci je způsobena tím, že chloupky jsou zastřiženy u kořene, a některé. s žárovkou;
 • depilace nevyžaduje žádné speciální dovednosti, takže funguje i napoprvé
 • Není třeba pravidelně kupovat holicí strojky, pěny na holení ani pleťové vody;
 • krásný a originální vzhled jednotek a mnoho doplňků v sadách;
 • existují chladicí nástavce, díky kterým je zákrok méně bolestivý.

Bohužel tato metoda odstraňování chloupků má nejen klady, ale i zápory. Co je lepší. holení nebo epilátor? Podívejme se na přehled.

 • vysoké náklady. Čím lepší epilátor, tím více výhod a záruk má, tím vyšší je jeho cena;
 • Běžný epilační strojek střední cenové kategorie může způsobit, že procedura bude poměrně bolestivá;
 • Při epilaci jsou zarůstající chloupky stejným problémem jako při holení;
 • depilace epilátorem funguje pouze na rukou a nohou. jinde je na ni pokožka příliš citlivá.

Recenze

Na internetu můžete najít srovnání shugaringu a epilátoru. Mnoho lidí se vyjadřuje jak k postupu, tak k přístroji. Jednoznačnou odpověď je těžké najít, protože každý si vybírá, které výhody jsou pro něj důležitější. Přesto většina dává přednost přístroji, protože je používá snadněji a levněji než cukrovou pastu.

Jak vybrat epilátor pro ženy? Každá dívka se musí rozhodnout, které výhody zařízení jsou pro ni důležité. Někdo chce krásně navržený přístroj, někdo chce chladnou trysku a někdo chce epilátor za nízkou cenu. Vyplatí se zvážit všechna pro a proti a pozorně naslouchat radám v obchodě.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS