Fén pro pájecí žetony Udělejte to sami

Vysoušeč vlasů pro pájení

Daleko od každého má možnost pracovat profesionálním svařovacím nástrojem. Proto musely oslovení rádiové elektroniky na dlouhou dobu používat standardní pájecí železo. S poklesem velikosti čipu je použití tohoto nástroje obtížné. Úspěšně nahradí pájecí vysoušeč vlasů, poskytuje vysoce kvalitní a rychlé připojení kovových dílů.

Moderní zařízení rychle zahřívá kovové kohoutky na požadovanou teplotu. Návrh se podobá obvyklým topným spotřebičům.

pájecí, žetony
 • Rukojeť se provádí za použití tepelně odolných materiálů schopných odolávat značné teploty: fag, keramika, ebonit;
 • Případ. má podobné vlastnostem rukojeti;
 • Trysky. vyrobené převážně z oceli, jak se ostatní kovy osvědčily;
 • Topný prvek. jeho role je tenký vodič nichromu, který je schopen udržet svůj tvar při zahřátí;
 • Ventilátor. umístěný na zadní straně pájecího vysoušeče vlasů, poskytuje přívod vzduchu k mytí.

Chcete-li dát přesný směr, mnoho mistrů používá pájecí stanice vybavené fénem. Semi-profesionální vybavení je vybaveno pájecím a svařovacím ohřívačem. Přístroj je určen pro tepelné zpracování a spojovací díly. Průměr pájecího železa je 2-5 mm a je navržen tak, aby provedl práci jakékoli složitosti.

Zařízení pájení vysoušeče vlasů

Je téměř totožný s konstruktivní realizací analogů určených k jiným účelům. Hlavním rozdílem je v síle topného prvku a zejména některých komponent.

Je nutné počítat s tím, že teplota uvnitř produktu stoupá na 780 ± 50 °. V důsledku toho musí být materiály odolné proti teplu. V zásadě můžete použít vysoušeč, vadný, ale budeme muset něco zlepšit.

Domácí termofen pro pájení

Nejjednodušší a pracovní zařízení lze odebírat z vysavače a hotového ohřívače, které lze zakoupit na jakékoli bleší trh, a je spirálovou spirálovou huttou s připojeným kabelem.

 • Ve víku dělají otvor o průměru 10-20 mm.
 • K víku jsou plechovky na jedné straně připojeny šéfem s připojeným adaptérem, ve kterém musí být vrtány vzduchové otvory.
 • Na druhé straně víko posiluje adaptér pro trubku nebo hadici vysavače.
 • V dolní části bank.
 • Na dně posílit trysku. dutý tlustý měděný kužel.
READ  Jak používat epilátor braun silk epil 9

Tip: Na hadici nebo vysavači posilovače jeřábu pro nastavení tlaku a rychlosti vzduchu.

Při montáži byste měli experimentálně zvolit optimální délku spirály. Pro tohle:

 • Postupně snižuje přívod vzduchu kohoutku, zkontrolujte topení, dotýkám se bodnutí Rosin a pájky;
 • Pokud je vytápění nedostatečné, snížení spirály a znovu zkontrolujte.

Fén z páječky

Existuje několik případů, kdy domácí mistři mohli produkovat zařízení pro pájení z konvenční vysoušeče vlasů pro sušení vlasů, stavební sušičky a dokonce pájení. Ale v posledně uvedeném případě musíte vyrábět vážné změny. Faktem je, že pájecí železo původně nemá speciální zařízení pro přívod vzduchu a je mnohem složitější vytvořit topný prvek.

Bez ohledu na to, co z výše uvedených zařízení, rozhodli jste se použít jako základ pro výrobu pájecího zařízení s vlastními rukama, musíte se postarat o to, že hotový fén může udržovat danou teplotu.

Pokud jste našli dobrý stavební fén s termostatem, pak buďte připraveni provést určité změny v jeho designu. A to bude nevyhnutelně vést k tomu, že teplotní stupnice na něm nebude zobrazovat skutečné ukazatele vytvořené přístrojem na desce s plošnými spoji.

Proto doporučujeme nejprve otestovat domácí zařízení pro pájení pomocí kontaktního digitálního teploměru. Pokud po mnoha zkušebních teplotách zůstanou v rozsahu 190-240 stupňů, pak to znamená, že vaše vysoušeč vlasů je připravena k práci. Pokud vidíte některé odchylky, budete muset navíc pracovat na svém návrhu a přivést teplotní indikátory na optimální.

Nejtěžší, aby zařízení pro pájení pájení. Faktem je, že zde bude muset nejen stabilizovat teplotu, ale také nějak vyřešit problém dodávky vzduchu, a pro to budete muset udělat vše od nuly.

 • Chcete-li vytvořit takový nástroj pro pájení, budete potřebovat topný prvek, který je umístěn ve skleněné trubce, a vzduch bude dodáván přes něj z druhého konce.
 • Od bodnutí pájecí železo se musí zbavit.
 • Pro správnou činnost by měl vzduch proudit do trubky přímo spirály, která zase zahřívá.
 • Druhý konec trubky musí být o něco delší než první. Následně připojte hadici čerpací vzduchu. Jako vhodné mechanismy, které bude takový úkol pověřen, můžete si vybrat převedený akvárium kompresor, vyrobený s vlastní rukou z plastové láhve, nebo můžete obecně opustit taková zařízení a utáhnout vzduch.
READ  Plynové topení bartolini pulovr i turbo plus

Protože při vytváření takové vysoušeče vlasů, nejvíce problémů (nastavení teplotního režimu, žádná možnost úpravy intenzity topení), musíte strávit spoustu času a úsilí, abyste to udělali, ale i v tomto případě nebudete si jisti že taková vysoušeč vlasů bude podporovat indikátory. Nejlepší je využít obvyklé levné stavby fén jako základ, a můžete použít pájecí železo pro jiné účely.

Přijaté parametry

MOSFETS z desek s bezolovnatým pájením. Malé věci. Composite Video výstupní konektor ze stejné desky také vzal. Video procesor již není. Malý manuál z desek s pravidelnou pájkou lze již pohodlně odstranit 75 wattů moci. Je možné snížit rychlost ventilátoru. Plná moc je zcela odstraněna čtyřicetolými žetony. Telefonní desky jsou snadné.

Pájecí vysoušeče vlasů umožňují roztavit plast a různé kovy s nízkým bodem tání. Změkčení slitin se provádí foukání horkým vzduchem, který zahřívá speciální spirála. Z nichž může být vytvořena pájecí stanice s fénem? ATMEGA328, například jako jiné podobné zařízení, se skládá z následujících položek:

Některá zařízení mohou být také vybavena topným senzorem a regulátorem, stejně jako speciální trysky, které umožňují pájení různých úrovní obtížnosti.

přístroj

Konstrukce vysoušeče vlasů je poměrně jednoduchý. THERMOFEN Snadno se označíte topením a roztavením různých materiálů v důsledku průtoku vzduchu. V tomto ohledu má design vysoce pevný případ schopný odoláváním vysokých teplot.

Topný prvek je měděná cívka

Průtok vzduchu je schopen ohřát až 850 ° C s výkonem 2 kW a výše. Produkce Fén pro pájení má regulátor teploty.

Giants Fishing Naviják Deluxe 6000 FD. Novinka 2022!

Technická data

Napájení ventilátoru z 12 voltového zdroje přímého proudu.

Topný prvek vysoušeče vlasů je napájen střídavým zdrojem proudu 0 12 voltů. S ním můžete změnit teplotu proudění vzduchu, z místnosti, na teplotu 600 ° C.

Parametry mini-chlupatého při mezních hodnotách teploty.

Průměr drátěné šroubovice nichromu topného tělesa. 1,2 mm.

Napájecí napětí topení. 9 wolts.

Doba vysoušeče vlasů ve vybraném režimu teploty. 1 minuta.

Nedělal jsem zvláštní napájení pro svou vysoušeč vlasů, takže v mém likvidaci jsou univerzální zdroje různých sil.

Pokud nemáte vhodný zdroj napájení, můžete nastavit odolnost spirály pod jedním z výstupních napětí napájecího napájecího napájecího napájecího napájecího napájecího napájení ATX nebo učinit nejjednodušší napájení z předřadávky spáleného CLL (kompaktní zářivka). PODROBNÝ POPIS PŘIPOJENÍ DOPORU POWER, na základě CLL, viz zde

READ  Hedvábný kosmetický sprej na depilaci jak používat

Na obrázku, diagram pulzního zdroje energie pro miniaturní pájecí vysoušeč vlasů, sestavený na základě předřadníku CLL. Další prvky jsou zvýrazněny červeně. Pulzní transformátor TV2 má dvě sekundární vinutí. Jeden z nich se živí ventilátor a druhý je spirála ohřívače. Pro nastavení teploty spirály se používá spínač S1.

Komentáře (55) \ t

Každý drát má určitý odpor. Ale ve vašem případě je to opravdu příliš nízké. Možná, že váš ohmmetr leží Zkontrolujte, zda je při měření nízkoúrovňového odporu, na kterém je použita hodnota jmenovité hodnoty.

Ahoj. Pod dojmem vašeho článku, dělám fén z odstředivého ventilátoru z grafické karty (to fouká docela dobře) a právě se dostal do topného prvku. Dostal otázku s jídlem. Existuje několik počítačových bp. ať už je možné použít bez úprav? Koneckonců ukazuje se, že odpor nichromu pro 12V na 180 wattů bude menší než 1 ohm. Nedostatek? Z dostupného je další 150-watt transformátor z nepřerušitelného 16V. Ale to je na 220V v síti a máme 140-160v. Proto je zajímavé o počítači BP. jsou od 110 stabilně drží 12V.

Ahoj, Alexander! Nejprve se rozhodnete s výkonem vašeho vysoušeče vlasů. Pokud jde o BP z počítače, proud každého ze zdrojů je uveden na krytu bloku. Pokud odstraníte usměrňovače a filtry, pak mohou být vinutí připojeny postupně pro získání napětí. Nejdříve však potřebujete, pokud je to možné, zkontrolujte průřez navíjecího drátu, pokud chcete získat větší proud, vypočteno. Nebo převinout sekundární vinutí s větším drátem, pokud chcete použít všechny dostupné napájení napájení.

EGOR, samozřejmě můžete vyměnit tranzistor na jakýkoliv nízkofrekvenční tranzistor vhodného výkonu.

V souvislosti s překročením maximálního počtu zpráv byla diskuse převedena na fórum na této adrese

| Denial of responsibility | Contacts |RSS