Hnědé skvrny po praní v pračce

Chytré tipy, jak se zbavit skvrn od deodorantu na oblečení

Šedé, černé nebo tmavé skvrny na oblečení ukazují, že pračka se sušičkou není udržována. Nedostatečná údržba způsobuje tvorbu nečistot a plísní v záhybech manžety poklopu, v kopuli pracího prostředku nebo pod ní a ve vypouštěcím filtru.

Špinavá manžeta

Pokud není pračka se sušičkou řádně udržována, v záhybech manžet dvířek a pod nimi se usazuje silná vrstva šedé špíny. Věci se zašpiní a zanechávají nepříjemné stopy, když se jich dotknou. Manžety můžete čistit kartáčem a hadříkem. Dávejte pozor, abyste nepoškodili pryž. Nedoporučuje se

Plíseň v korytě

Pokud přihrádku na šedý prášek pravidelně neoplachujete, neotvíráte ji, aby uschla, a nezavíráte dvířka, způsobuje to, že vnitřek přístroje je vlhký, a proto plesniví. Kromě znečištění prádla může mít negativní vliv na zdraví. Plíseň poznáte podle charakteristického zápachu uvnitř bubnu pračky a sušičky.

Plíseň se může usazovat všude. v zásuvce na prací prostředek a pod ní, na límci dvířek, v bubnu, v kování, na horní části stěn nádrže.

Chcete-li pračku zbavit plísní, přidejte do misky na prášek jedlou sodu, nastavte vysokou teplotu a extra máchání, poté spusťte praní. Pokud ji nelze odstranit po prvním použití, je třeba postup opakovat.

Kontaminace v odvodňovacím systému

Znečištěný odtokový filtr může také způsobit plísně. V pračkách se standardním vypouštěcím čerpadlem šíří nepříjemný zápach a v drahých spotřebičích s recirkulačním čerpadlem navíc zanechává na prádle skvrny. Abyste těmto problémům předešli, je třeba pravidelně čistit odtokový filtr. Pračku je také třeba rozebrat a vyčistit trubku spojující čerpadlo s nádrží pod velkým proudem vody. Nečistoty se také hromadí a nejsou smyty, ani když je výrobek čištěn kyselinou citronovou nebo chemikáliemi.

Mastné skvrny na péřové bundě

Pokud některý z výše uvedených způsobí poškození vaší bundy nebo péřové bundy, nezoufejte. Po odstranění zdroje skvrn oděv znovu vyperte. Mezi nejběžnější typy nečistot patří bílé zabarvení od mycího prostředku nebo mastné skvrny.

V případě mastných nebo olejových skvrn může pomoci prostředek na mytí nádobí s účinkem rozpouštějícím mastnotu. Naneste gel na znečištěné místo a nechte oděv 30-40 minut působit. Poté je bez oplachování namočte na 2-3 hodiny do vody o teplotě 30-40 stupňů, aby molekuly pronikly do všech vláken, kam se může mastnota dostat. Následné mytí.

Jak vybělit bílé oblečení

O bílou barvu je třeba pečlivě pečovat. Pokud neúspěšné praní zabarvilo bílý oděv, měli byste zvolit metodu čištění podle typu tkaniny a pokynů k péči na štítku oděvu.

READ  Jak vytáhnout vodu z pračky

Přírodní tkaniny

Přírodní tkaniny je třeba znovu vyprat.

Pokud skvrny přetrvávají, lze použít následující čisticí prostředky:

 • Vaření. Bílý oděv vložte do hrnce a vařte ho 2-3 hodiny.
 • Namáčení ve čpavku. 1 šálek čpavku na 5-6 litrů vody. Stačí, když tkaninu ponecháte v roztoku po dobu 1 hodiny.
 • Namáčení peroxidem vodíku. Přidejte 50 ml peroxidu do 5 litrů vody a nechte ho 1 hodinu působit.
 • Směs škrobu, citronové šťávy a soli. Přísady smíchejte ve stejných částech a nádobu zřeďte vodou, dokud směs nezíská podobu hustého krému. Směs naneste na skvrny a po půl hodině důkladně opláchněte.
 • Mangan. Oděv namočte na 20-30 minut do slabého roztoku manganu.

Syntetická tkanina

Syntetické oblečení vyžaduje šetrnou péči, nesnáší vysoké teploty, silné sluneční záření ani chemikálie na bázi chlóru.

Skvrn se lze zbavit pomocí syntetických tkanin:

 • Čpavek, prací mýdlo a peroxid vodíku. Smíchejte 5 polévkových lžic (0,15 oz) s vlhkým hadříkem. л. alkoholu, 1 kostku mýdla a 2 polévkové lžíce. л. Složky zřeďte v 10 litrech vody. Kontaminovaný oděv namočte na 30 minut. a opláchněte.
 • Aspirin. Zřeďte 2 tablety 1 sklenicí vody a namočte je do. Po 5 min. Tkanina se pere běžným způsobem.
 • Mýdlo na praní prádla. Vadnou věc ihned namydlete a několik hodin namáčejte, poté ji umyjte jako obvykle.

Delikatesy

Pro čištění jemných tkanin jsou vhodné následující metody:

 • Prací prostředek, čpavek, sůl a peroxid vodíku. Do 5 litrů vody přidejte 1 lžíci octa nebo citronové šťávy. л. Každá složka se používá k namáčení barvených košil do roztoku. Po několika hodinách prádlo vypláchněte.
 • Suchá hořčice (1 polévková lžíce. л.) zředěný v 1 litru horké vody. Směs nechte několik hodin louhovat a vyperte v ní oblečení.

Jak vybělit bílou halenku: 7 lidových receptů, pokud zešedla nebo zežloutla

Jak odstranit skvrny

Znalost způsobu odstraňování skvrn usnadňuje jejich odstranění po vyprání.

 • Skvrny od rzi na prádle lze odstranit octem nebo citronovou šťávou. Důkladně skvrnu tímto čisticím prostředkem potřete a poté opláchněte vlažnou vodou.
 • Čpavkový alkohol je účinný způsob odstranění mastných skvrn.
 • Křída a mýdlo mohou pomoci odstranit mastné a olejové skvrny z prádla. Tyto látky se smíchají, přidá se voda, nanesou se na skvrny a nechají se hodinu působit, poté se opláchnou.

Poruchy, které způsobují znečištění prádla pračkou

V následující tabulce jsou uvedeny hlavní poruchy, se kterými se naši odborníci ze společnosti RemBytTech setkali při opravách praček, a náklady na jejich odstranění.

Známky Selhání Oprava nebo výměna Náklady
Pračka zanechává na oblečení hnědé, rezavé, oranžové nebo žluté skvrny. Hluk nebo praskání v bubnu pračky. slyšeno před měsícem nebo dvěma.
Kovový předmět v nádrži. Kostice podprsenky, které vyskakují, často vyskakují do pračky. mince, hřebíky, šrouby, svorníky, hřebíčky a sponky ponechané v kapsách. Tyto kovové zbytky se usazují na dně nádrže, ve vlhku rezaví a špiní vodu. A zanechává na věcech hnědožluté a rezavé skvrny.

Cizí předmět zachycený v nádrži musí být odstraněn. Můžete to udělat sami podle pokynů v článku Kolíček na podprsenku v pračce. co dělat a jak ho dostat ven

READ  Jak odstranit plíseň s pračkou

Pokud se v technologii nevyznáte, raději zavolejte servisního technika.

Tmavé mastné, černé, šedé skvrny. Při chodu pračky můžete slyšet skřípání nebo nadměrný hluk, zejména během cyklu odstřeďování.

Netěsnosti obalu bubnu. Olejové těsnění slouží jako těsnění mezi bubnem a ložiskem na hřídeli. Chrání a utěsňuje ložisko před vodou. Je namazaný pro lepší klouzání. Žláza se časem opotřebovává, smršťuje se a ztrácí těsnění. Voda může vyplavit tuk do olejové nádrže a bubnu. Proto se na oblečení po vyprání objevují mastné skvrny (černé, šedé, tmavé) ve formě kapek nebo velkých skvrn.

Netěsnící vývodka má vliv také na ložisko, které rezaví a selhává.

Je třeba vyměnit vývodku a ložisko. Je lepší je vyměnit všechny najednou, aby se stroj nemusel po krátké době znovu rozebírat. Ložisko, které přišlo do styku s vodou, se i po vyčištění rychle stane nepoužitelným.

Čerpadlo je třeba demontovat a propláchnout nebo vyměnit za nové.

Cena práce je uvedena. Náklady na náhradní díly připočte k faktuře odborný technik po diagnostice stroje a určení typu závady. Celková částka závisí na značce stroje, závadě a rozsahu opravy.

Pokud se vaše pračka zabarvuje v důsledku poruchy, kontaktujte náš servis.

hnědé, skvrny, praní, pračce

Společnost „RemBytTech“ se zabývá opravami praček všech značek a typů. Naši mistři přijedou k vám domů a problém vyřeší do 1-2 hodin.

Nebo požádejte o opravu elektronicky. Řemeslník je u vás ještě týž den nebo následující den (požadavky musí být odeslány do 24 hodin). Kdykoli se vám to hodí.

Pračky opravujeme profesionálně a spolehlivě. Zpětné uvedení spotřebičů do provozu od roku 2003!

Možné příčiny skvrn po praní

Proč pračka nepere, ale znečišťuje životní prostředí??

Je to jistě zvláštní. Vaše pračka se sušičkou plní svou funkci již léta. bez stížností. a najednou začne dělat neplechu a špinit vše v bubnu pračky se sušičkou. Má to svůj důvod. a nejeden.

Pokud se po praní potýkáte se skvrnami na prádle, je velká pravděpodobnost, že vaše pračka má jednu z výše uvedených příčin. Jsou příčinou hnědých, šedých, bílých, černých a zelených skvrn na vypraném prádle. Málokdy je na vině stroj. většinou je to chyba nebo nedbalost majitele.

Statisticky je pouze 0,5 procenta oděvů znečištěno v důsledku továrních vad. Všechny spotřebiče vyžadují údržbu, pračka ještě více!

Špatná kvalita vody

Zejména rezavé, což je běžné u většiny instalací v našich bytech a starších domech. Snadno ji odhalíte. bude mít tmavou barvu (kvůli rzi) a vaše světlé oblečení bude mít po vyprání určitě tmavé skvrny.

Pokud se jedná o vaši situaci, je dobré před mytím na několik minut zapnout vodu. A pokud máte pračku v režimu odloženého praní a dali jste do ní tento druh vody, zaručeně si zničíte oblečení.

Pro vyřešení tohoto problému se vyplatí používat speciální vodní filtry, které lze zakoupit v každém instalatérském obchodě. V nejstarších domech musí být tyto filtry instalovány „po dvou“. pro hrubé a následné jemné čištění vody.

READ  Jak odstranit skvrny z indukčního desky

Pračka má na prádle šedé skvrny

Pokud se na prádle objevuje mastnota, šedá mastnota a spotřebič vydává během odstřeďovacího cyklu hlasitý zvuk a chrastění, může být spotřebič vadný nebo mohou být hadice a manžety znečištěné.

Obal výplňového boxu je opotřebovaný

Olejové těsnění je speciální těsnění umístěné na hřídeli mezi ložiskem a bubnem. Tato část, která používá vnitřní mazivo pro zlepšení klouzání, chrání ložisko před namočením. Obal plnicího boxu se provozem stroje částečně zničí. Mastnota se dostane do vody a zanechá na oblečení šedé mastné zbytky.

Vypořádat se s tímto problémem je bez patřičných zkušeností velmi obtížné, protože musíte vyměnit jak vývodku, tak ložisko, které bez hydroizolace také rychle selže.

Znečištění čerpadla a trubek

Každá pračka má vypouštěcí čerpadlo. Starší levné spotřebiče používají zařízení pouze k vypouštění vody, zatímco novější modely mají recirkulační čerpadla, která umožňují výměnu vody během oplachování a mytí.

V tělese čerpadla a v celém oběhovém systému se časem hromadí nečistoty, které nelze odstranit oplachem kyselinou citronovou ani speciálními čisticími prostředky. Nečistoty smíchané s vodou se dostávají do bubnu stroje a zanechávají tmavé stopy na oblečení.

Pro zvýšení účinnosti mytí lze čerpadlo demontovat a propláchnout silným proudem vody. Potrubí mezi nádrží a čerpadlem musí být také důkladně vyčištěno.

Nesprávná údržba

Vnitřní prostor pračky přichází během pracího cyklu do styku s vodou a vlhkost a teplo jsou ideálním prostředím pro růst plísní. Plastové a kovové části stroje se velmi rychle pokryjí černými usazeninami, pokud není stroj vyčištěn, po použití otřen a vyvětrán.

Zda se ve stroji začala tvořit plíseň, můžete zjistit otevřením zásobníku na prášek nebo odšroubováním gumové rukojeti. Dalším varovným signálem je zatuchlý zápach z bubnu.

Nejjednodušší způsob čištění spotřebiče je použití kyseliny citronové. Nasypte 100-150 g kyseliny citronové do zásobníku na prášek a spusťte pračku na maximální teplotu (bez praní). Vyčistěte manžetu a opláchněte zásuvku na prací prostředky pod tekoucí vodou. Abyste tomuto neštěstí předešli, měli byste buben po každém mytí otřít suchým bavlněným hadříkem a nechat dvířka pootevřená, abyste mohli větrat.

Odtokový systém je znečištěný

Gumové těsnění ne vždy zachytí nečistoty uvnitř bubnu. Drobné předměty, vlasy a žmolky se mohou zachytit ve vypouštěcí hadici a dalších částech stroje.

 • Vyčistěte filtr nečistot.
 • Odpojte přístroj ze zásuvky, nakloňte jej doleva, vyčistěte čerpadlo a přípojky.
 • Vyjměte čerpadlo a motor, vyčistěte hlavní konektor.
 • Proveďte mytí na 90 stupňů „naprázdno“ se saponátem.
hnědé, skvrny, praní, pračce

Identifikovali jsme hlavní typy znečištění tkanin způsobené nesprávným používáním nebo vadnou pračkou. Nezapomeňte, že stroj potřebuje pravidelnou péči. čištění, sušení, odstraňování problémů.

Technici společnosti Lenremont provedou bezplatnou vizuální kontrolu, zjistí, proč pračka znečišťuje vaše oblečení, a problém odstraní.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS