Hraje kotel Parapete se silným větrem

Co dělat, fouká plynový kotel: Proč se to děje ve větru a z jiných důvodů

Reverzní tah ve spalovací komoře vznikající při větrném nárazu je poměrně běžný problém. Plynový kotel neustále přísahá při silném větrném porazi, což zhoršuje jeho účinnost, kvůli častému taktovi, prostředek snižuje zdroj a model s manuálním se ignalizuje, musí být neustále ztenčován i uprostřed noci.

Problém může nastat jak ve venkovní atmosférickém s otevřeným spalovacím komorem a vertikálním komínem a v kotlích s uzavřeným spalovacím komorem a koaxiálním komínem. Není však obtížné opravit situaci ve více než 90% případů.

Problémy s komínem

Pokud vítr fouká plynový kotel s koaxiálním komínem, zkuste tyto akce.

Eliminovat a zabránit námrazy

Nalezení je tvořeno nejen na čelenku, ale i až do určitého momentu hluboko do kouře. Problém je inherentní ve všech kotelních kotelních konvektech stěny nebo parapetu a dochází v důsledku velkého teplotního rozdílu, pokud jsou spalovací produkty, mezi nimi a vodní páry, kde je teplota vzduchu velmi nižší než nula.

Pár usazuje na stěnách vnitřní trubky ve formě kondenzátu, který zamrzne a zužuje průřez trubky, zabraňuje normálnímu tahu a může dokonce způsobit zakřivení nebo kyslík hladovění spalovací komory.

Dočasně eliminovat problém je poměrně jednoduchý, poměrně úhledně, nedovoluje poškození komínu, srazit. Pro plnou prevenci musíte vyrábět tepelnou izolaci vnější části koaxiálního komína nebo použít speciální design proti námrazy.

Instalace deflektoru speciálního designu

Obecně platí, že plynový kotel s uzavřenou spalovací komorou zřídka zhasne se silným větrem. V takových modelech je zajištěno tah a tlak větru zvenčí prostě nestačí k vytvoření reverzní touhy. Ale stále důvod, proč plynový kotel bilo vítr, jako v případě vertikálního komína může být nedostatek ochranného deflektoru, přítomnost nedalekých budov a objektů, které vytvářejí silný kroucení nebo větrnou stranu v regionech s nejsilnějším poryby. Foukání se děje přes vzduchové plotové potrubí.

Koaxiální model Bosch 600/3 s ochranou proti větru.

Odděleně, deflektory pro koaxiální komíny jsou téměř nikdy prodány. Pokud váš komín nemá spolehlivou ochranu, je nutné získat plnohodnotný design, protože pro koaxiální komíny je vyvinuta ochrana s přihlédnutím k návrhu a vlastnosti samotného kouře.

hraje, kotel, silným, větrem

Domácí ochrana proti větrným nárazům

Pokud nic z výše uvedeného pomohlo, mezi speciálními řemeslníky existuje metoda pro vytváření domácí ochrany válcové formy:

 • Pro zvýšení tahu a zabránění tvorbě kondenzátu musíte zahřát externí potrubí.
 • Na vnitřním (výfukovém) potrubí oblékne koleno pod 90 °, zaměřená nahoru.
 • Komín je umístěn ve válci (domácí nebo hotový válec) s otvorem před průměrem komína. Chrání výfuk z bočního větru a koleno o 90 °. od směrně.
 • Skusnost výfukového výfuku se zobrazí přes válec a je pokryta uzávěrem zúžené formy většího průměru (podle typu grigorovičového deflektoru použitého v konstrukci), chrání před srážením.

V důsledku toho je vzduchový plot vyroben zevnitř ochranného válce (sudy) a výfuk je tvořen.

Navzdory tomu, že v praxi takové domácí struktury již splnily, nedoporučujeme uchýlit se k jejich tvorbě, aniž byste měli určité znalosti a dovednosti. Pro tyto účely je lepší kontaktovat specialisty nebo zakoupit hotový koaxiální komín s ochranou továrny proti větru.

Co dělat, pokud jsou plynové kotle s silným větrem

Reverzní tah ve spalovací komoře vznikající při větrném nárazu je poměrně běžný problém. Plynový kotel neustále přísahá při silném větrném porazi, což zhoršuje jeho účinnost, kvůli častému taktovi, prostředek snižuje zdroj a model s manuálním se ignalizuje, musí být neustále ztenčován i uprostřed noci.

Problém může nastat jak ve venkovní atmosférickém s otevřeným spalovacím komorem a vertikálním komínem a v kotlích s uzavřeným spalovacím komorem a koaxiálním komínem. Není však obtížné opravit situaci ve více než 90% případů.

Jsme přesvědčeni, že hořák vychází z větru

Aby nedošlo k utrácení úsilí v marném případě, že podle praxe se někdy stane, stojí za to přesně stanovit důvody útlumu hořáku, protože může být automatická chyba, a nízký tlak plynu a obtížnost se spalovacími produkty. Charakteristické rysy přesného větru jsou:

 • Vizuální změny tvaru a směru plamene způsobeného větrem;
 • Charakteristický vírový zvuk ve spalovací komoře;
 • Hořák není vypnut bez důvodu pro bezvětrné počasí, musí být tato položka zkontrolována!

Častá příčina útlumu je nízký tlak plynu na dálnici nebo nevhodné výšce plamene. S nízkým tlakem plynu se plamen sníží a snižuje kriticky nízkou k hořáku. Aby se zabránilo tomu, automatizace vypne hořák a kotlové boty. Normální výška plamene je považována za hodnoty 2-4 cm. Pokud je výška hořáku plamene menší, je nutné jej upravit, ale nedoporučujeme si to sami, je lepší zavolat plynovou službu.

Je také nutné zkontrolovat těsnost sloučenin a celý design komínu. Nejprve je-li v komínu auditní díru, věnujte pozornost tomu: musí být uzavřeno, s hermeticky. Pokud je to nemožné, stojí za to koupit moderní hermetickou čepici.

Co dělat, pokud je plynový kotel hrát s tradičním vertikálním komínem

Házení kouřovým potrubím může být způsobena nesprávným designem komínu nebo střechy, nepřítomnosti stromů nebo přítomnosti v blízkosti komína struktur vytváří těžké víry. Problém můžete vyřešit jedním nebo často, několik metod popsaných níže.

Prodloužení výšky vnější části komína

Jeden z nejjednodušších a nejúčinnějších (ale vyžaduje rozumný přístup!) Způsoby je zvýšení výšky komínu. To se provádí tím, že uvedení do počátečního komína jednoho nebo několika trubek alespoň o 0,5 jejich průměru.

READ  Ohřívač vody je jednoduchý, když je teplá voda vypnutá

Optimální výška komínu podle SNIP 41-01-2003.

Výška komínu v soukromém domě je vybrána v závislosti na průřezu, kotelním výkonu a konstrukci střechy. Optimální ve většině případů je výška 5-6 metrů, počítání z roštu kotle. Všechny požadavky na komíny jsou popsány v SNIP 41-01-2003. Nejčastější porušení těchto požadavků na výšku komínu jako:

 • nadmořská výška přes plochý povrch střechy. nejméně 500 mm;
 • nadmořská výška přes tyč střechy (s vodorovnou vzdáleností k ní menší než 1,5 m). ne méně než 500 mm;
 • Výška komína ve vzdálenosti od brusle je 1,5-3 m. pata na brusle;
 • Výška komína ve vzdálenosti od brusle je více než 3 m. není nižší než linka prováděná pod úhlem 10 ° k horizontu.
hraje, kotel, silným, větrem

V případech, kdy je profil střechy brusle dostatečně vysoké, jsou zde budovy a předměty, které přispívají k tvorbě zvratů a věcí, výše uvedené požadavky mohou být zvýšeny. Nicméně, s příliš vysokým komínem, může být zvýšená tvorba kondenzátu, může být tah zbytečný a když normální hodnoty přesahující normální hodnoty, obrovská část tepla bude jednoduše vytáhnout do komína.

Pokud byla taková chyba provedena, je nutné použít klapku nebo trakční stabilizátor.

Instalace deflektoru

Deflektor je tryska speciální aerodynamické formy z nerezové nebo pozinkované oceli, která se snadno nosí na kouřové trubce a chrání ji před poryvem větru, srážení a odpadků, zvyšuje.

Žena ho opustila kvůli penězům a odešla za jiným. O 6 let později toho velmi litovala

Princip operace spočívá v kompetentním použití síle větru: proud vzduchu je zefektivněn konstrukcí a v závislosti na jeho typu chrání proti ránu shora nebo ze strany v různých úhlech, od vstupu do trubky odpadky a srážky, vzduchové hmotnosti přímo. Některé typy deflektorů zvyšují účinnost komínu o 10-20%.

Fotka název Funkce výstavby
Deflektor Grigorovich Nejčastějším a známým typem konstrukce představující zkrácený kužel, prodloužen níže a další kužel (houba) shora. Průtok vzduchu hlavy směrem k zúžení kužele pod horním houbou (uvnitř deflektoru), protože se vzduch zvyšuje přes komínovou trubku a a později amplifikaci tahu. Také, horní houba chrání před srážkami a odpadky. Deflektor je nesmírně účinný při nižším větru.
Tsagi Stavba vyvinutá centrálním Aero hydrodynamickým institutem. Je to kovová trubka s stínícím válcem a ochranným kuželem uvnitř. Eliminuje fouká od stran a shora, chrání před odpadky a atmosférickým srážením. Ale s těžkými mrazy (pod mínus 15-18 ° C) může přispět k tvorbě půdy.
Volpert-Grigorovich Efektivní kombinovaná verze dvou předchozích typů designu: veškerý stejný deflektor TSAGA, ale s vykreslením (nad DYSHUSSO) s ochranným uzávěrem kuželového tvaru.
Dynamický turbotáč Sférický design s lopatkami, které se otáčí, když je rychlost větru 0,5 m / s a ​​více. Dokonale chrání před fouká větrem, zvyšuje tah více než 50%. Takový design je však vynikající možností s konstantními větry, je téměř neefektivní v nepřítomnosti větru a může dokonce zhoršit účinnost komínu.
Dynamický deflektor lopatka Jedním z nejlepších řešení je návrh několika kovových klíčů, plně pokrývající komínový průřez a pluger, otáčení konstrukce ve směru větru. Základem konstrukčních moderních ložisek, otáčení deflektoru při sebemenším tlaku větru. Deflektor lopatku nejen chrání před směrovacím přetížením z obou stran nebo srážek, ale také v důsledku směru proudění vzduchu směrem k odstranění spalovacích produktů, zvyšuje přirozenou touhu.

Plynový kotel Poins Vítr: Co dělat

Důvodem pro zastavení plynového kotle vytápění se často vyhýbá. Jeho odpojení v zimě. velmi nepříjemné překvapení pro majitele. To může vést nejen na prudký pokles teploty uvnitř domu, ale také poškození celého topného systému. Zabývejme se s problémem.

Pokud jste neočekávaně odpojeni plynový kotel, neuvádějte paniku a pro začátek nevylučujte takový případný důvod jako prudký pokles tlaku plynu v potrubí. Chcete-li to udělat, můžete jednoduše zapnout plynový sporák a podívat se na plamen, jeho velikosti, zkontrolujte, jak rychle se voda vaří. Nízký tlak plynu na povrchu vaření si všimnete okamžitě. V tomto případě není váš kotel přesně na vině, zavolejte na pracovníky plynu a zjistěte příčiny problému. S největší pravděpodobností, to není jen vy, ale také ve všech sousedech.

Kromě toho zkontrolujte a eliminujte pravděpodobnost úniku plynu. s roztokem mýdla, který se aplikuje houbou nebo sponcem na místa přípojek a částí potrubí. Žádná vůně a bubliny. to znamená, že to není o úniku.

Nicméně, často důvod pro vypnutí plynového kotle je zřejmý. hurikán vítr na ulici, který jen píšťalky v trubkách. Silné poryvy větru, dostat do komínu, způsobit zpětnou touhu, ventil funguje, automaticky plameny v kotli zhasne.

Přemýšlejte o tom, že by se zabránilo riziku nádivání kotle by měl být stále na poklesu komínu. Je velmi vhodné vzít v úvahu větrné růže ve vašem regionu. Komín je nesprávně umístěn vzhledem k komínové zóně významně zvyšuje riziko škrcení hořáku kotle. Nesprávná konfigurace komínového potrubí může také způsobit tento problém.

Dobře polopice s problémem škrtícího kotle. Deflektor, namontovaný na čelenku komínového potrubí. Jedná se o poměrně jednoduchý design, který zvyšuje tah v komíně, chrání jej před srážením a zaškrtnutí. Ujistěte se, že přemýšlejte o instalaci deflektoru nebo okamžitě získávejte design s takovým zařízením.

Důležité! Akce s plynovým zařízením vyžadují schválení příslušnou službou. Proto před instalací deflektoru nebo flugarku konzultujte s pracovníky plynu.

Důvodem nádivky plynového kotle může být také prodloužení komínové kovové trubky. V důsledku cvičení je tvořena díra, kde se objevuje průtok vzduchu. problémy s komíny. Pouze výměna potrubí pomůže vyrovnat se se situací. V případě koaxiálních rizikových spínačů neexistuje žádný kořen, protože horký plyn z kotle jde podél vnitřní trubky, chladicí kapalina proti příkovějším proudu studeného vzduchu.

Dva možné důvody pro škrcení plynového kotle:

 • Vzdělávání na komínu. To se často děje s koaxiálními strukturami v mrazu.deset.-15 ° C. Horký pár vychází z komína, postupně ochlazen, promění se do kapiček vody, kondenzát, který zamrzne, tvoří rampouchy a tlustou vrstvu ledu. To vede k porušení tahu, automatizace kotle je spuštěna, zastaví práci. Pokud takový problém vznikne, nespěchejte, abyste srazili růst ledu. můžete poškodit komín sám. Nejlepší je odstranit čelenku, horní část trubky a dát do teplé místnosti, aby se led roztavil přirozeně. Před vyjmutím a čištění potrubí musí být dodávka plynu blokována! Pomáhá vyhnout se vzhledu přídavného oteplování komínu;
 • Špatná větrání v kotelně může vést k problémům v práci atmosférického kotle. Pomůže uspořádání nucené větrání uvnitř nebo otvorů s mělkou mřížkou na dně kotle.
READ  Modul Gsm pro plynový kotel Baxi

Pomoc se vyrovnat s foukáním manipulace kotle s trubkou. průměr jeho výstupu lze snížit nebo zvýšit délku. Příliš velký komínový otvor může být snížen instalací další vnitřní trubky. Nezapomeňte, že vertikální komín by měl být vyšší než hřeben střechy o 50 cm.

Ve stejné době, příliš mnoho délky komínu může způsobit nadměrnou, silnou trakci, která bude doslova odtrhnout plamen z hořáku kotle.

Důrazně vám doporučujeme v případě problémů v práci plynového kotle, volání specialistů! Pouze oni mohou přesně určit důvod pro deaktivaci zařízení a eliminovat jej.

Ekologie spotřeby. Manor: Často důvodem pro zastavení plynového kotle zahřátí se stárne. Jeho vypnutí v zimě. velmi nepříjemné

Plynový kotel Poins Vítr: Co dělat?

Mnoho majitelů venkovských domů poskytuje teplo v jejich bydlení, založení autonomního topného systému, zejména plynového kotle. Jakékoliv vybavení má problémy, v tomto případě může být jeden z problémů vycpávat kotle. Aby bylo zajištěno normální provoz jednotky, je důležité znát důvody takového problému, jak jej eliminovat.

Obecný popis problému

Plynová topná jednotka je velmi obtížná. Hraní kotle často znamená poruchy v systému, které se projevují ve formě nemožnosti provozování zařízení nebo spontánního ukončení práce.

Někdy se stává, že hořák zapne, a za pár minut se pokazí. Důvodem je, že se stává hlavně silným větrným proudem, ale jiní jsou také:

 • nedostatek požadované míry tlaku plynové směsi;
 • Plyn nevyhovuje požadovaným parametrům kvality;
 • Systém, který zajišťuje odstranění kouře, funguje nesprávně;
 • Poruchy v práci výkonové sítě, které v čase vedou k poruch zařízení.

Jedním z nejčasnějších důvodů, které vedou k foukání kotle, je stav zpětného tahu, jinými slovy, dopad větru. Hodně závisí na typu instalovaného kotle: atmosférický nebo přeplňovaný, účinek větru na nich je jiný.

O jiných závadách v provozu plynového kotle, zde.

Chyby v designu komína

Pokud celá věc ve větru, která spadá do komínové trubice, pak je to za prvé ze všeho, že stojí za to kontrolovat správnost konstrukčního a státního systému.

Především je nutné ověřit dokumenty pro návrh komínů se skutečným systémem, stejně jako shoda jeho návrhu s instalovaným vybavením. V případě detekce nesrovnalostí buď úplnou změnu komínu nebo jeho zdokonalení.

Parametry, které se komín musí odpovídat správnému operaci:

 • Konstrukční hodnoty průměru musí být přesně popsány v dokumentaci;
 • Potrubí trubky musí být čistá a nechá volně podléhat vzduchovým hmotnostem;
 • Volná část trubky by měla být izolace pomocí materiálů, které nejsou pozastaveny.

Vzdělávání výšky komínu

Jednoduchý a nejčastější způsob, jak se uplatňovat způsob, jak se zbavit problému umístění kotle v případě problému návrhu komínu, je vybudovat ji na délku.

V některých případech může být vítr vstupující do potrubí spojen s novou budovou v blízkosti domu nebo vzhled jakéhokoliv druhu jiných překážek pro větrné nitě. Vzhledem k takovým faktorům se získají silné vzduchové zvraty, které spadají do trubky.

V tomto případě bude rozšíření trubky dobrou volbou. Rozhodněte se však o používání takové metody pouze v případě neexistence jiného druhu problému.

Pokud stačí vybudovat potrubí, aniž byste z těchto důvodů změnil, bude to jen vést k požadovaným výsledkům, ale také další problémy.

Vytvoření systému „tahu přestávky“

Dalším způsobem, jak ušetřit hořák v útlumovém kotli, je vybudovat zónu v trubce, která bude poskytovat překážku vzduchových hmot, které přejdou v opačném směru.

Jedním z nejjednodušších možností, které zajistí, že rozpad vzhůru je zkrácený kužel, který je instalován v mezeře v komínové trubce.

Umístěte zařízení do jednoho směru s horkým vzduchem.

Podstata této metody v izolovaném průtoku vzduchu, jejich twist a nakonec nemá vliv na konečnou pevnost tahu.

Plugary a deflektory

Také snadný způsob, jak zabránit vítr vstupu do potrubí, je instalovat deflektor nebo taková zařízení k němu.

Takové zařízení zajišťuje disperzi průtoku vzduchu, přímo směřující do trubky. Uložit situaci Může pravidelný kužel nainstalován na konci trubky.

Můžete použít speciální kroužek větší než průměr potrubí. S tím je proud vzduchu rozbitý a ztrácí sílu zpětného tlaku.

Různé takové prvky je skvělá, ale je lepší konzultovat s profesionálem, který může poradit deflektor v konkrétním případě. Nezávislý výběr zařízení může nakonec vést k vzhledu nahého v komínu nebo ucpávání systému plynu.

Snížení průměru komínu

Ve všech případech není velká hodnota průměru trubky dobrá pro systém. Pro zajištění správného tahu musí být dodrženy následující podmínky:

 • Požadované množství kyslíku v místě, kde dochází k hoření;
 • Zvýšený režim teploty na úroveň 600 stupňů potřebných pro celkové spalování směsi plynů;
 • Zvyšte teplotu na stěnách komína.

Poslední položka je nejdůležitější a přítomná v systémech z materiálu s nízkou úrovní tepelné vodivosti, například cihel.

V případě velkého průměru komínového potrubí, bez ohledu na materiál použitý k vytvoření komínu, je nutné zahřát velké objemy vzduchu tak, aby se stěny začaly zahřívat.

Kromě toho široká trubka umožňuje horký vzduch míchat se studeným proudem z venku. To zpomalí proces ohřevu stěn a není dosažena potřebná úroveň tahu.

Plugary a deflektory

Také snadný způsob, jak zabránit vítr vstupu do potrubí, je instalovat deflektor nebo taková zařízení k němu.

Takové zařízení zajišťuje disperzi průtoku vzduchu, přímo směřující do trubky. Uložit situaci Může pravidelný kužel nainstalován na konci trubky.

Můžete použít speciální kroužek větší než průměr potrubí. S tím je proud vzduchu rozbitý a ztrácí sílu zpětného tlaku.

Různé takové prvky je skvělá, ale je lepší konzultovat s profesionálem, který může poradit deflektor v konkrétním případě. Nezávislý výběr zařízení může nakonec vést k vzhledu nahého v komínu nebo ucpávání systému plynu.

Hraje plynový kotel nebo zpětný tah

Pokud nemáte problémy škrtí plynový kotel nebo ohřívač vody se silným větrem. jste šťastný člověk. Souhlasím, není to příliš příjemné se probudit v zimě v mrazu z chladného v domě a pak půlnoci, aby se místnost nebo umyt pod teplou vodou, ale umýt mýdlo pod ledem. Tento problém byl příčinou špatného spánku a delší dobu přenesla náladu.

Nejčastěji se kotle zametá kvůli takzvanému, reverznímu tahu. To znamená, že společně, že spalinové plyny jdou do trubky, pod hlavu větru, jsou poslány do pece a srazili plamen.

Chci sdílet své zkušenosti v boji proti tomuto negativnímu fenoménu na příkladu ohřívače plynového vody.

Po koupi a instalaci jeho prvního ohřívače plynového vody v domě, čelí nepříjemným fenomému. V některých směrech větru nebo nárazu se plamen otáčí. Navíc ve speciálním mrazu, studený vzduch přes komín padl do ohřívače a na konci, had byl upuštěn. Oprava v domácnostech nedávala výsledky. Sloupec plynu se musel změnit. Poté to bylo nutné, jen v případě, že zavřel komín v noci.

READ  Bude kotel pracovat bez tlaku

Co se doporučuje na internetu bojovat proti návratu

 • První deska přítomná všude je zvýšit délku komínu
 • Druhá rada. na konci trubky vložte deflektor (deflecto. k odmítnutí) pro zvýšení touhy.
 • Třetí rada. Snažte se vyhnout ostrými otáčkami komínové trubky.
 • Další tipy, podle mého názoru, méně zajímavé.
hraje, kotel, silným, větrem

Když jsem se snažil škrtáním ohřívače vody a kotlem

 • Prodloužené kouřovody asi 1 metr. Výsledek nula.
 • Nainstalován na koncích houbových trubek. Nepomohl.
 • Na komínu ohřívače vody sada 2 typy deflektorů. Výsledek je negativní.

Kotel už ne. Žádný zpětný tah

Pozitivní výsledek pro kotle byl získán po instalaci na kouřovou trubku Grigorovich deflektoru. Nyní v každém větru nedochází inverzní tah.

Grigorovich deflektor na kouřové trubce kotle (vpravo)

Pro ohřívač vody se úkol ukázal být zajímavější. Nainstaloval jsem podle mého názoru velmi dobrý domácí tahový zesilovač typu Vido. Funguje to jako pluger, otočení „Zpět“ do větru. Mimochodem, vrány začaly odletět z mého nádvoří T.na. tahový zesilovač ve formě orla.

Přidání mého orla, neočekávaně pro mě, účinek nedal.

Plně zbavte reverzního tahu pomáhá nahrazovat pružnou hliníkovou trubku z ohřívače do komínového otvoru ve stěně o průměru 120 za 100. Faktem je, že můj první ohřívač vody vyrobený v SSSR měl „výfukové“ průměry o něco větší než průměr trubky, nová „oáza“ má výtěžek 100 mm. Kvůli tomu je trubka na něm prostě oblečená na vrcholu s velkými mezerami. Kromě toho jsem provedl přechod z ohřívače do komína hladší. V estetickém plánu, ztracené, ale spalinové plyny se ukázaly být posunuty jednodušší, s menším odporem.

Připojení ohřívače vody s kouřovým kanálem

Tyto změny jsou testovány po celé zimě a můžete s jistotou říci, že kotel a ohřívač vody již nebudou kvést. Neexistuje žádný reverzní účinek.

Co dělat, pokud je plynový kotel nebo ohřívač vody. Jak se vypořádat s účinkem zpětného zátěže. Úloha deflektoru ke zvýšení tahu v komínu.

Nesprávné umístění plynového kotle uvnitř

Důležitou roli hraje umístění plynového kotle uvnitř také. V některých případech byly tyto situace pozorovány, když se například kotle nachází v kuchyni, který je zase někde na druhém nebo třetím patře budovy a v této kuchyni je balkon.

Tak co se stane? Lidé otevírají dveře balkonu, komín je nádherný a co se stane? Nejdříve jsme měli, nějaký příliv vzduchu z chodby nebo ze sousedních místností při otevírání dveří v kuchyni a tah byl více či méně stabilní. A tady s ostrým otevřením balkonu, co se stane? Obrovské množství čerstvého studeného vzduchu vstoupí do kuchyně a v komínu je tvořen velmi ostrý silný thust.

Množství zvýšení vzduchu a horký vzduch začíná do komínu s ještě větší rychlostí. Takže fytyl začíná doslova. Zde je již zaváhal, chůze. To znamená, že to může jednoduše vyhodit do povětří, nebo pokud jsou špatné bezpečnostní řetězové kontakty nebo opotřebované senzory. Může také znamenat, že váš kotel půjde ven.

Stojí za zmínku, že výše uvedené důvody jsou nejčastějšími problémy. Zvláštní případy jsou možné, když důvod pro útlumu a vycpávání plynového kotle může určovat specialistu pouze v důsledku důkladné kontroly.

Důležitá je pouze jedna věc. dodržujte bezpečnostní pravidla dodávky plynu a proveďte zde registrované normy.

Možnosti řešení

Hlavním problémem s škrtáním kotle je popsán dvěma slovy: reverzní tah (je to větrná akce). Pokud hořák ve větrných dnech neustále zhasne, nejprve musíte zavolat specialisty, kteří zkontrolují stav ventilačního systému a komínu. Pouze v souladu s jejich doporučeními mohou být přijata pro podnikání a eliminovat faktory způsobené, které kotel fouká.

Zvyšte výšku komínové trubky

Trh se může snížit, pokud jsou v blízkosti struktury nebo vysokých stromů jiné budovy vysoké nadmořské výšky, díky kterému vzduchu „kapsy“ je vytvořen nad komínem. Drewing Wind Preams v květu kotle a přispívají k odpojení topného systému.

Pokud zvýšíte potrubí vyšší, trakce se zvýší, a nebude žádné problémy s prací zařízení. Doporučuje se mít komín tak, že jeho horní část je umístěna 30 cm nad vrcholem střechy domu.

Vytvořit „tahový zlom“

S krátkými komínovými trubkami se můžete pokusit o opravu problému v jiném způsobu. Chcete-li to provést, vložte část do formy zkráceného kužele. Úzkým koncem směrem k pohybu horkého vzduchu, takový kužel přispívá k tvorbě lokálního zkroucení a vytváří potřebný tlak na zlepšení hořáku.

Potenciální nebezpečí takového způsobu je akumulovat oxid uhelnatý v důsledku neúplného spalování paliva.

Nastavte deflektor

Aby se zabránilo přehrávání kotle se silným větrem, může být na komínové potrubí vložen speciální deflektor trysek. Může to být konvenční kužel nebo kruh o velkém průměru v horní části konstrukce, která rozdrtí tok vzduchu a neumožní tomu uspořádat reverzní touhu.

Vzít komín

Snížení průměru trubky pomůže vyrovnat se s vítrem větru. Pro dobrý tah, kombinace faktorů, jako je dostatečný objem kyslíku ve spalovací komoře, vypouštět při teplotě teploty na úroveň 500 až 600 ° C a zvýšení teploty v komínu (ohřev jeho vnitřní stěny ).

Velké množství horkého vzduchu se pohybuje podél široké konstrukce, ale tento objem se zředí vzduchem proudícím do trubky. V důsledku toho buď kotle jde přímo kvůli větrným nárazům, nebo v důsledku nedostatečné rychlé zahřátí vnitřní stěny a doprovodné poruchy při provozu automatizace. Řešení problému. instalace trubky menšího průměru v již existujícím.

Pokud kotle rozkvétá vítr, musíte tento problém vyloučit včas. A současně se stává zapojit se do ohřevu komína. To se vyhne tvorbě v interní trubce ohybu, protože stěny jsou neustále chlazeny a odstranění produktů spalování je obtížné.

Každá volba reliéfa by měla být implementována až po konzultačních specialistů. Pokud tomu tak není, existuje vysoká pravděpodobnost, že namísto jednoho problému bude muset čelit novým, například se špatným odstraněním produktů spalování nebo s poruchou plynového kotle obecně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS