Šicí stroj pro patchwork a quiltování

Šití prošívání

O quiltování se toho dá říct tolik. Na této stránce však bude tato technika zvažována v kombinaci s patchworkem. Quilting a patchwork jsou různé druhy ručních prací, ale jsou si tak blízké, že se často zaměňují, považují se za součást jedna druhé nebo se prostě zaměňují.

Kde se quiltování vzalo, je těžké říci. Přikrývky byly známé již ve starém Egyptě. V Japonsku farmáři skládali a prošívali dohromady několik starých ošuntělých bund, aby získali teplejší věc, rytířům ve středověké Evropě prošívané oblečení usnadňovalo nošení brnění, anglickým osadníkům v Americe zateplené a prošívané deky šité z hadrů, v Rusku před zimou zachránily prošívané bundy vycpané bavlnou nebo hadry, dnes známé jako závoj.

Postupem času řemeslníci věnovali stále větší pozornost estetice a kráse vytvářeného předmětu a čistě praktické prošívání postupně získávalo rysy umění.

Jak nastavit stroj před šitím

Než začnete s prošíváním na šicím stroji, je třeba jej náležitě připravit. Zkušené jehlářky doporučují následující postup:

 • Než začnete, proveďte zkušební steh na malém vzorku. Pokud je spodní nit viditelná na přední straně, uvolněte horní nit, abyste zabránili vytažení spodní nitě nahoru.
 • Nasaďte šicí nebo vyšívací patku. Používá se pro strojové šití volným pohybem, zapošívání, vyšívání. Pokud není k dispozici, vyjměte stojící nohu a pracujte bez ní. Páka, na které byla umístěna patka, musí být spuštěna. jinak nebude napětí nitě správné.
 • Vložte látku do obruče nebo použijte dřevěný rám.
 • Nastavení přítlaku patky na látku. Můžete to také udělat pomocí zkušebního stehu a experimentovat na něm. Použijte dostatečný tlak, abyste sendvičem snadno pohybovali a mohli snadno vytvořit steh.
 • Otevřete spodní podavač (spusťte podavače). Pokud stroj touto funkcí nedisponuje, vložte do něj zapošívací destičku, pokud ji máte. Pokud ji nemáte k dispozici, jednoduše odšroubujte zuby, aby nepřekážely při šití.
 • Nastavte délku a šířku stehu na „0“.
 • Nasaďte velkou ostrou jehlu. Veďte látku pod jehlu.

Nezapomeňte, že místo toho, aby mechanismus pouštěl látku, vy sami s ní pohybujete různými směry, abyste vytvořili určitý vzor.

Jaký stroj zvolit pro patchwork?

Často se mě ptají, jaký stroj zvolit pro šití patchworku. V poslední době tak často, že jsem se rozhodl napsat na toto téma samostatný příspěvek, abych pomohl všem, kteří se chtějí zeptat, i těm, kteří se neodvažují zeptat. Upozorňuji, že se jedná o můj pohled založený na osobních zkušenostech, takže je berte v úvahu a pak si udělejte vlastní závěry. O svém současném stroji jsem již psal na blogu, jakmile jsem ho koupil. K dnešnímu dni mohu říci, že mě po třech letech nezklamal. Pracuje tvrdě a nezklamal mě. Ale zpět k výběru stroje. Jak to dělám já.

Nejprve by bylo dobré odpovědět si na dvě jednoduché otázky: CO budu šít na šicím stroji a KOLIK peněz jsem v současné době (nebo v zásadě) ochoten utratit za jeho nákup? Vezměme v úvahu, že první otázka byla zodpovězena, potřebujeme stroj Pro šití patchworku. Druhé otázky se nyní nedotknu, vrátím se k ní později. Z odpovědi na první otázku, že vzhledem k tomu, že stroj potřebujeme pro patchwork šití, pak s největší pravděpodobností budeme používat, za prvé, připojit patchwork kusy našich deky (nebo cokoli jiného patchwork), a za druhé, prošívání je, (pokud samozřejmě, budete věnovat výhradně ruční prošívání).

Dále. zjistěte, jaké vlastnosti a funkce by měl stroj mít, aby mohl dělat to, co potřebujeme. A to jsou: 1. Musí umět šít rovnými stehy (pro spojování patchworkových dílů a pro quiltování, samozřejmě jak volným, tak kráčejícím stehem) Panebože! Tuto funkci mají naprosto všechny domácí šicí stroje! 2. Stroj by měl být schopen neutralizovat spodní dopravník: buď ho odpojte, nebo na něj nasaďte zástěrku, která je obvykle součástí sady. 3. Je velmi žádoucí, aby stroj měl prodloužený rukáv, to znamená, že vzdálenost od jehly vpravo k tělu stroje by měla být zvětšena. Právě velikost tohoto prostoru často ztěžuje prošívání, protože velká přikrývka (dvojitá, dvojitá atd.) může být velmi složitá.п.) je na běžném domácím stroji obtížně ovladatelná, protože její část musí být nevyhnutelně vpravo od jehly. A pak je tu „království je malé, není kam se obrátit“.

šicí, stroj, patchwork, quiltování

Proto nebuďte líní tuto vzdálenost změřit. U běžného domácího šicího stroje může být tato vzdálenost přibližně 12 cm (plus minus pár centimetrů). Upřímně řečeno, není to nic moc. Velké předměty se šijí těžko. Existují stroje s delším ramenem. Pod rukávem mají 16 cm (plus minus pár centimetrů). Mimochodem, můj stroj má přesně 16 cm. Nožní stroj Singer mé babičky, na kterém jsem se učila šít, má 16,5 cm. A existují speciální stroje pro quiltování, u kterých je vzdálenost od jehly k tělu stroje 25 až 50 cm (tzv. stroje s dlouhým rukávem). Usnadňuje prošívání. Jsou však přinejmenším drahé. Od cca 40 tisíc (k listopadu 2013). Pokud se však chystáte vyrábět patchwork jako zdroj příjmů, zvažte koupi jednoho z těchto strojů. Vzdálenost pod rukávem je nejdůležitější, protože nám dává určitý manévrovací prostor při šití. Pokud se chystáte šít ze zbytků pro dům, pro rodinu a drahou verzi, kterou si nemůžete dovolit, nechte rukáv alespoň prodloužit.

READ  Který kávovar je pro kosmetický salon výhodnější

To je v podstatě vše. Tři funkce. Je trochu malý? Jo, ne, to stačí. Vše ostatní, promiňte mi mou upřímnost, jsou jen texty.

Funkcí moderních strojů může být mnoho. Jsou však nepovinné, nikoli nezbytné. Automatický navlékač jehly? Pohodlně. Horizontální hák? Vidíte, kolik nití je v cívce. to není špatné. Automatický ořezávač nití by se také mohl hodit Ale potřebujete 60 nebo více ozdobných stehů pro patchwork? ? Samozřejmě s ním můžete někde vyzdobit. Ale ne víc než to. Obecně bych vám na základě svých zkušeností poradil, abyste si vybrali stroj, který budete dobře znát a budete vědět, co dělá a k čemu slouží, a hlavně, abyste všechny jeho funkce pravidelně využívali.

A nakonec k výrobcům. nedejte na žádnou reklamu drahých značek! Všechny vozy se nyní montují většinou v Číně nebo na Tchaj-wanu. Pro zajímavost se můžete podívat na obaly nebo štítky strojů. Mohlo by na něm být napsáno něco jako: „Vyrobeno v Japonsku. Vyrobeno na Tchaj-wanu.“. To znamená, že stroj je buď vyroben na Tchaj-wanu pod dohledem japonské společnosti, nebo také z jejích dílů.

Celkově vzato, doufám, že někdo najde mé myšlenky nahlas užitečné. Hodně štěstí s novým pomocníkem:)

Jaký stroj pro patchwork?

Často se mě ptají, jaký stroj zvolit pro patchwork. V poslední době tak často, že jsem se rozhodl napsat samostatný příspěvek na toto téma, abych pomohl všem, kteří se chtějí zeptat, i těm, kteří se neodvažují zeptat. Upozorňuji, že se jedná čistě o můj pohled založený na osobních zkušenostech, takže je berte v úvahu a pak si udělejte vlastní závěry. O svém současném stroji jsem již psal na blogu, protože jsem ho koupil. K dnešnímu dni mohu říci, že po třech letech mě nezklamal. Pracuje můj asistent, nezklame mě. Ale zpět k výběru stroje. Já to dělám takhle.

Nejprve by bylo dobré odpovědět na dvě jednoduché otázky: CO budu šít na šicím stroji a kolik peněz jsem nyní (nebo v zásadě) ochoten utratit za jeho nákup. Uvažujme, že jsme si odpověděli na první otázku, že potřebujeme psací stroj pro šití patchworku. Druhé otázky se nyní nedotknu, vrátím se k ní o něco později. Z odpovědi na první otázku, že jelikož stroj potřebujeme k patchworkovému šití, pak jej s největší pravděpodobností budeme používat jednak ke spojování patchworkových dílů našich quiltů (nebo něčeho jiného patchworkového), jednak k jejich prošívání (pokud se samozřejmě nebudete věnovat výhradně ručnímu quiltování).

Dále zjistěte, jaké vlastnosti a funkce stroj potřebuje k tomu, co chceme, aby dělal. A to jsou: 1. Měla by umět klást rovný steh (pro patchworkové vzory a samozřejmě pro quiltování, a to jak pro quiltování volným pohybem, tak pro quiltování na chodítku) Ten zázrak! Tuto funkci mají naprosto všechny domácí šicí stroje! 2. Stroj by měl být schopen neutralizovat spodní podavač: buď jej odpojte, nebo na něj nasaďte zapošívací desku, která je obvykle součástí sady. 3. Je velmi žádoucí, aby stroj měl prodlouženou objímku, to znamená, že vzdálenost od jehly vpravo k tělu stroje by měla být zvětšena. Právě velikost tohoto prostoru často způsobuje potíže při prošívání, protože velké prošívané přikrývky (dvojité, dvojité atd.) se často šijí obtížně.п.) je na běžném domácím stroji obtížně ovladatelná, protože její část musí být nevyhnutelně vpravo od jehly. A pak je tu „království je malé, není kam se otočit“.

Nebuďte líní tuto vzdálenost změřit. U běžných domácích šicích strojů se tato vzdálenost může pohybovat kolem 12 cm (plus minus pár centimetrů). To upřímně řečeno nestačí. Velké kusy se budou obtížně prošívat. Existují stroje s delšími rukávy. Pod rukávem měří 16 cm (plus minus pár centimetrů). Mimochodem, můj stroj měří přesně 16 centimetrů. Šicí stroj Singer mé babičky, na kterém jsem se učila šít, má 16,5 cm. A existují speciální stroje pro quiltování, které mají vzdálenost od jehly k tělu stroje 25 až 50 cm (tzv. stroje s dlouhým rukávem). Snadněji se s ním quiltuje. Jsou však přinejmenším drahé. Z přibližně 40 000 (k listopadu 2013). Pokud však hodláte šití patchworku považovat za zdroj příjmů, zvažte koupi takového stroje. Vzdálenost pod rukávem je podle mého názoru nejdůležitější, protože je to prostor, který nám dává manévrovací prostor při prošívání. Pokud se chystáte šít z hadrů pro svůj domov, pro svou rodinu a nemůžete si zatím dovolit drahou verzi, nechte si alespoň prodloužit rukáv.

READ  Mraznička North nemůže chybu

To je vše. tři funkce. Nic moc? Ano, ne, to stačí. Všichni ostatní, odpusťte mi mou upřímnost. texty písní.

Moderní stroje mohou mít mnoho funkcí. Jsou však nepovinné, nikoli nezbytné. Automatický navlékač jehly? Pohodlně. Horizontální hák? Snadno zjistíte, kolik nitě je v cívce. není to špatné. Hodil by se také automatický ořezávač nití Potřebujete 60 nebo více ozdobných stehů pro patchwork? ? Samozřejmě se dá použít i k výzdobě některých míst. Ale to je asi tak všechno. Obecně bych na základě svých zkušeností doporučil vybrat si stroj, se kterým si budete tykat, budete vědět, co umí, o co jde, a hlavně budete pravidelně využívat všechny jeho funkce.

A nakonec k výrobcům. nekupujte žádné drahé značky! Všechny stroje se nyní montují většinou v Číně nebo na Tchaj-wanu. Možná budete chtít zkontrolovat obal nebo etiketu, abyste zjistili podrobnosti. Mohlo by na něm být napsáno něco takového: „Vyrobeno v Japonsku. Made in Taiwan“. To znamená, že se buď vyrábí na Tchaj-wanu pod kontrolou japonské společnosti, nebo také z jejich dílů.

Každopádně doufám, že někomu budou mé hlasité myšlenky užitečné. Hodně štěstí s novým pomocníkem 🙂

Nástroje a materiály

V obchodě s ručními pracemi pravděpodobně najdete vše, co potřebujete k výrobě quiltovacího stroje. Hlavním materiálem je samozřejmě látka.

Bavlněný materiál je optimální a snadno se s ním pracuje. Nejprve je však třeba látku vyprat, aby se srazila.

Práce se 100% bavlnou je velmi pohodlná, ale za zvážení stojí i směsové materiály. Ty se méně mačkají, neopotřebovávají se tak rychle a zůstávají déle v atraktivní podobě.

Zjistěte, co dalšího byste mohli potřebovat.

 • Válečkový nůž. Mnohem pohodlnější než nůžky, urychluje proces. Je ostřejší a přesnější než nůžky.
 • Řezací podložka. Pokud se rozhodnete začít vážně quiltovat, neobejdete se bez něj. Můžete si na něm procvičit práci s cirkulárkou.
 • Čiré úhelníky a pravítka, šablony. to vše pomáhá švadleně při značení vzorů na látce.
 • Pro tvorbu šablon je užitečná obyčejná tužka (nejlépe měkká), která může být užitečná při přenášení vzoru na látku.
 • Jehly a špendlíky. Pro quiltování (i strojové) nebude krátká a silná jehla s ostrým koncem vůbec zbytečná.
 • Vlákno. Mělo by se jednat o kvalitní nitě, které neprosvítají, při praní nemění barvu a nešpiní látku.

Hlavním nástrojem při tomto typu prošívání je šicí stroj.

Pokud už ho máte, prozkoumejte jeho možnosti. A pokud je stroj pouze k zakoupení, neměly by být ignorovány užitečné tipy.

Jak správně používat patchworkové pravítko

Pravítka pro patchwork jsou velmi univerzální a slouží nejen jako měřicí nástroj, ale také jako šablona. Pravítka jsou vyrobena z průhledného plastu s palcovým nebo kombinovaným značením palců a centimetrů. V zahraničních patchworkových schématech se rozměry tradičně uvádějí v palcích, ale naši mistři častěji používají centimetry a vy budete při vytváření vlastních návrhů zvyklí spíše na centimetry. Proto by bylo správné získat kombinované pravítko.

Pravítka jsou užitečná jako vodítka nožů pro řezání látek. Pravítka se liší nejen velikostí, ale také konfigurací. Kromě obdélníkových existují také trojúhelníkové a tvarované. Úzká, krátká pravítka na vystřihování svazků. Samozřejmě si vystačíte s jedním pravítkem, ale je výhodnější mít jich několik, různých velikostí a tvarů.

Podle velikosti koberce zvolte velikost „základního“ pravítka pro řezání látky na šířku. Dlouhá strana pravítka je ideálně přizpůsobena krátké straně podložky. A pokud stále používáte jedno pravítko, kupte si širší, které se blíží tvaru čtverce. Lépe se s ním pracuje a lze jej použít ke kontrole pravých úhlů na látce, prvcích a hotových patchworkových blocích. Důležité je, aby pravítko a značení podložky byly stejné, tj.: 1.е. je buď palec, nebo palec v obou směrech.

Před použitím pravítka pro patchwork při stříhání několikrát přeložené látky umístěte nejdůležitější pracovní kus přímo pod pravítko jako horní vrstvu. pokud se vám náhle třese ruka, tento kus se nepoškodí, pravítko ho ochrání.

Podložka na řezání látky, pravítko a válečkový nůž jsou minimálními potřebnými nástroji pro patchwork.

Co budete potřebovat pro quiltování a design?

Pokud jste se rozhodli vyzkoušet si patchwork a nevíte, jaké funkce by měl mít váš stroj, abyste se mohli naučit tento druh vyšívání, pak je tento článek určen právě vám. Prošívací stroj pro začátečníky by měl mít následující vlastnosti:

READ  Jak udělat studenou kávu v kávovaru

Tento seznam funkcí není v žádném případě úplný. Počítačový šicí stroj pro quiltování má v dnešní době velké možnosti kreativity. Přední světoví výrobci pravidelně přidávají nové funkce a užitečné nástroje, aby vaše projekty byly ještě pohodlnější. Abyste se vyhnuli zmatku s produkty dostupnými na trhu a získali produkt, který vyhovuje vašim potřebám, doporučujeme, abyste si sestavili seznam všech požadovaných funkcí a při výběru modelu se jím řídili.

Co potřebujete pro quiltování a design?

Pokud jste se rozhodli vyzkoušet si šití patchworku a nevíte, jaké funkce by měl mít váš stroj, abyste se mohli naučit tento typ vyšívání, pak je tento článek určen právě vám. Stroj pro quiltování pro začátečníky by měl mít nejlépe následující vlastnosti:

Tento seznam funkcí není v žádném případě úplný. Počítačový šicí stroj pro quiltování má v dnešní době velké tvůrčí možnosti. Přední světoví výrobci pravidelně vylepšují navrhované modely a dodávají jim stále více užitečných funkcí pro co nejpohodlnější práci. Abyste se vyhnuli zmatkům při výběru modelů na trhu a získali ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, doporučujeme sestavit kontrolní seznam všech funkcí, které potřebujete, a při výběru modelu se jím řídit.

Šicí stroje pro patchwork a quiltování.481 produktů

Od 38 990 ₽ 19 hodnocení Šicí stroj Janome SE 7522 Koupit

Elektromechanický šicí stroj Janome SE 7522 má funkce, které potřebujete pro pohodlné šití. Integrovaný navlékač jehly vám pomůže rychle navléknout jehlu. Funkce automatické knoflíkové dírky umožňuje kvalitně a bez problémů šít stejné knoflíkové dírky. Pro snadné šití.

Od 37 500 ₽ 10 hodnocení Šicí stroj Pfaff Smarter 160S Koupit

Od 33 790 ₽ 10 hodnocení Šicí stroj Singer Patchwork 7285Q Koupit

Od 15 540 ₽ 3 hodnocení Šicí stroj Janome 1522GN

Od 83 900 ₽ Šicí stroj PFAFF Quilt Ambition 630

Od 9,798 ₽ 17 hodnocení Šicí stroj Janome MX 55 Koupit

Značka: JANOMEOtvírací přihrádka pro uložení příslušenství: AnoBarva: bíláPodložka na rukávy: AnoPodtyp: elektromechanickýTyp: Šicí strojModel: MX 55Číslo dílu / položka výrobce: MX 55Maximální délka stehu: 4 mmMaximální šířka stehu: 5 mmJednotlivé náplně: poloautomatické.

Od 35 900 ₽ Janome PQ 300 šicí stroj Koupit

Od 5 490 ₽ Domácí šicí stroj, elektrický šicí stroj. Koupit

Multifunkční elektromechanický šicí stroj. Typ raketoplánu: horizontální výkyv. Napájení pomocí síťového adaptéru/4 baterií AA (nejsou součástí dodávky). Pohodlná rukojeť pro přenášení. Spolehlivý nožní pedál. 2 rychlosti. Reverzní. 12 šicích operací.

Od 11 648 ₽ Šicí stroj Janome Sakura 95 Koupit

šicí, stroj, patchwork, quiltování

Uvedeno na trh u příležitosti 95. výročí založení společnosti Janome. Kromě základního příslušenství se sada dodává s bonusovou sadou užitečného příslušenství. Stroj je vybaven standardním vertikálním chapačem a je schopen šít 12 stehů, které jsou nejčastěji vyžadovány při šití ra.

Od 85 990 ₽ Šicí stroj Elna eXperience 570 Koupit

Od 30 000 ₽ Šicí stroj Janome DC 603

Stylový a kompaktní šicí stroj Janome 603DC. Stroj je vybaven celou řadou dekorativních a šicích funkcí. Díky počítačové přesnosti je šití snadné a rychlé. Stroj zaujme profesionály i milovníky patchworku a quiltování.

Od 9,225 ₽ Šicí stroj Janome MX 77 Koupit

Od 54 900 ₽ Šicí stroj Janome Decor Excel Pro 5124 Koupit

Šicí stroj Janome Decor Excel Pro 5124 zvládne 25 různých operací, včetně dekorativního, overlockového a slepého stehu. Kromě toho automaticky šije knoflíkové dírky, které jsou přesně ve velikosti knoflíku a plní funkci jeho vyvážení.

Od 19 900 ₽ Šicí stroj Singer Studio 21S Koupit

šicí, stroj, patchwork, quiltování

od 12 190 ₽ Šicí stroj Singer Studio 12

Od 84 170 ₽ šicí stroj Juki HZL-F600 Koupit

Mikroprocesorem řízený šicí stroj 201 stehů, 7 knoflíkových dírek, 2 abecedy včetně ruštiny, barevný dotykový displej, automatické nastavení napětí nitě, zvětšená pracovní plocha, stabilizátor síly kolíku, vestavěný horní dopravník, horizontálně.

od 17 990 ₽ Šicí stroj Singer Fashion Mate 3337 Koupit

Od 10 680 ₽ Šicí stroj Singer 8280 P Koupit

48,590 ₽ Šicí stroj Juki Majestic M-200E Koupit

Od 3 900 ₽ Šicí stroj VES VES 505-W Koupit

Elektromechanické ovládání kyvného šicího člunku ve více směrech počet operací: 12 ruční knoflíková dírka manipulace slepý steh, pružný steh, stretch slepý steh

| Denial of responsibility | Contacts |RSS