Čím nahradit overlock doma

Čím nahradit overlock doma

Žiješ a učíš se. Děkujeme za video. Velmi užitečné, zejména když není k dispozici žádný stroj na přikrývání.

Děkuji, Leno! Já sama používám prošívačku. Je tu pytlovina. Ale někdy ho nechci přestavovat kvůli jednomu stehu. т.к. Musíte změnit uspořádání všech jehel. A tento šev je cestou ven. Děkujeme za tip.Nikdy předtím jsem nožní ovladač nepoužíval, ale teď ho určitě budu používat.

Moc děkuji za návod! Velmi užitečné informace.

Děkuji vám, Eleno, za zajímavé a poučné video!Sleduji všechny vaše videonávody, moc se mi líbí!Ale nemůžu sebrat odvahu a začít šít podprsenku velké velikosti, i když je to pro mě problém

Moc děkuji, Elena. velmi užitečné informace, stejně jako vaše webové stránky, hodně zdraví pro vás a šťastný Den žen!

Před několika lety jsem si koupila prošívací stroj, ale nikdy jsem ho nepoužila, protože je těžké ho nastavit. Šicí stroj Astralux R20 má všechny funkce, které potřebuji. Ale že některé z těchto stehů mohou být použity ke zpracování pleteniny, vůbec neodhadl, i když overlock patku a steh aktivně používat. Děkujeme za tip!

Děkuji vám všem! Tamara, já také. vyšívací stroj je tam a stehy na domácím stroji jsou také velmi příjemné.

Děkujeme za lekci! Pro mě jsou to velmi cenné informace.

Tatiana, samozřejmě že ne! Prošívací stroj je speciální stroj. Má nejméně 4-5 dalších stehů s podobnou aplikací jako my.To znamená více možností.

Moc děkuji, velmi poučné video! Netušila jsem, že overlockové šití je tak užitečné.Na tričku ani neuhodnete, že je šité na stroji.

Elena byla velmi užitečná při předvádění krásy dekorativních stehů. Na elektromechanických strojích bohužel není mnoho těchto stehů, ale existuje několik velmi šikovných automatických knoflíkových dírek. Podstatně větší výběr ozdobných stehů a knoflíkových dírek v počítačových (procesorových) strojích, které jsou však poněkud dražší (od 1,5 do 20 (!) krát). Mají 30 až 500 stehů. Některé z těchto strojů navíc umožňují vytvářet a ukládat vlastní stehy. Je pravda, že profesionální švadleny se obvykle omezují na rovný a klikatý steh a často je rozhodující otázka nákladů. A rychlost šití domácích strojů není velká 800-1000 stehů za minutu oproti 5500 u profesionálních strojů. Ale domácí švadlenky nemají kam spěchat a takové stroje s „ozdobami“ jim dokonale vyhovují. V některých případech se obejdete bez overlocku a plochého švu, což je vhodné i pro neprofesionály. Velmi užitečné video. S pozdravem, Ludmila.

Eleno, děkuji za video. Miluji vaše workshopy, jsou jasné, konkrétní a s láskou provedené. Šití je můj nejoblíbenější koníček, šiju už dlouho, nikdy jsem neabsolvovala žádný kurz, všechno jsem zvládla sama. Prohlížení nejrůznějších videí o šití na webu. Myslím, že vaše workshopy jsou jedny z nejlepších, pomáhají zlepšit dovednosti, šít s radostí. S pozdravem Nella.

READ  Jak vyměnit řemen šicího stroje

Eleno, děkuji za lekci! Nedávno jsem si koupila strečovou bavlnu. Chci si ušít halenku nebo šaty. Zakoupila jsem jehlu na strečové tkaniny, na internetu hledám správné informace. Váš návod se opravdu hodí, protože bez overlocku musím hledat způsoby, jak pracovat s běžnou švadlenou. stroj. Teď budu mít odvahu zkusit.

Použití různých stehů

Nejprve vám povím o substituční metodě, která je vhodná ve výjimečných případech.

Například u šifonu nebo kambíku můžete použít dvojité prošití.

Kromě šití výrobků z jemných látek se dvojitý steh používá také k šití ložního prádla. povlaků na polštáře a peřiny.

U jemných bavlněných nebo lněných tkanin je v mnoha případech vhodné šití overlockem.

Overlockové tkaniny

Moderní šicí stroje umožňují prošívat švy na jakémkoli textilu. Při šití úpletů a elastických látek je tento typ stroje prostě nezbytný.

Overlock se používá také na volány, řasení, volánky na sukních a šatech se závoji, organzu, šifon a další jemné, lehké tkaniny.

Overcasting

Pokud máte zpočátku pouze běžný šicí stroj, musíte vědět, jak šít úplety jako overlock. Simulační metody:

 • Použití rovného stehu s lemováním.
 • Překrývání klikatým stehem.
 • Použití faux overlockového šití. Je k dispozici téměř ve všech moderních modelech.
 • Použijte francouzský steh.

Důležité! Klikatý steh není vhodný pro volné látky.

Snadné způsoby šití švů

Basting

Ohýbání švu plamenem. Vhodné pouze pro tkaniny obsahující umělá vlákna. Nevýhodou je, že sešité okraje jsou tuhé, což může být nepříjemné při nošení.

Piecing

Okraje se oříznou a poté se na ně nanese speciální bezbarvá hmota, která látky k sobě přilepí. Nechte šev zaschnout.

Použití nůžek na obšívání

Na přídavky na švy se používají speciální cik-cak nůžky. Šev se rozstřihne, látka se rozprostře a pečlivě vyžehlí. Jedinou podmínkou je, že dobrých výsledků lze touto metodou dosáhnout pouze při šití látek s napnutou vazbou.

Šití přídavků na švy s lomítkem

Jedním z nejluxusnějších způsobů šití je přidání šikmých švů do přídavku na šev. Nejenže je časově náročnější než overlock, ale vyžaduje od švadleny více zručnosti a péče. nabírané švy přidávají oděvu na ozdobě. Proto velké značky a návrháři používají tento typ lemování pro své výrobky.

Důležité! Použití lemování na kalhotách, sukních a šatech ze směsových a přírodních materiálů.

Šikmý steh si můžete koupit v obchodě s šitím nebo si ho můžete vyrobit sami:

Šikmý steh ze základní tkaniny se k oděvu dokonale hodí. Použití dokončovací tkaniny s kontrastními barvami nebo texturami je však přijatelné: taková úprava vypadá svěže a originálně.

READ  Jak čistit desku doma

Technika šití přídavku na šev zahrnuje několik různých kroků.

 • Příspěvek na šev vylisujte.
 • Připněte přídavek na šev k přídavku na šev, který překrývá lem a přídavek na šev. Připevněte švy lícovou stranou k sobě.
 • Šijeme kolem příspěvku na šev přesně podél záhybu.
 • Stiskněte linii švu.
 • Přídavek na šev ohněte na rubovou stranu tak, aby zcela zakrýval přídavek na šev.
 • Šijte rovným stehem 1 mm od okraje lemu.

Takto zpracované švové přídavky v průramcích, bočních švech a ramenních švech vypadají draze a elegantně.

Masterclass Šití Pro ty, kteří nemají overlockový stroj Nitě Tkaniny

Při čtení zpětné vazby na jejich MK jsem narazila na otázku: „A co dělat, když nemáte overlock?“?“Je pravda, že jsme si tak zvykli na nové vybavení, že někdy zapomínáme, že můžeme pracovat s okrajem díla i jinak. Vzpomínám na doby, kdy jsem měl starý šicí stroj „Singer“ z předrevolučních dob, u kterého se i nit na člunku musela navíjet ručně. Tento návod věnuji své babičce, která na něm šila jako první, své mamince, která v její práci pokračovala, a všem, kteří stále šijí na starých strojích

Před vynálezem strojů s klikatým stehem, které si poradí i s okrajem, aniž by musely používat overlock

okraj byl opracován jednoduchým šicím strojem. Nejjednodušší způsob je otočit řez dovnitř. Pokud je však tkanina velmi silná, není tato metoda vhodná a pak použijeme lemování

Nyní se o to pokusíme také na příkladu lemů. Pro zpracování potřebujeme pás látky řezané podél šikmé, i když to může být pás řez v libovolném směru (jako obvykle používá zbytky, a šev máme rovnou čáru pak povoleno svobody), ale šikmá bude ležet lépe, nebude sedět, a tak výrobek bude vypadat lépe

Přídavek na šev přišijte k okraji lícem k přední straně oděvu. Šev je 0,5. 0,7 cm. Pro lepší viditelnost používám kontrastní látku, obvykle barevnou, často tenčí než podklad.

přehněte zpět linii švu a přitiskněte ji

nahradit, overlock, doma

Kolem švu ohněte pruh látky a znovu jej vyžehlete. Pokud v této fázi lem ještě jednou přeložíme a zašijeme do lemu, vznikne nám lem, který je přibližně stejně velký jako švy u pánských kalhot. Uvažujeme však o olemování spodní části, a proto nebudeme olemovávat lem, ale oděv

lemování na rubové straně linie švu

Šev u přídavku na šev na rubové straně není vůbec vidět

na přední straně se nachází standardní střihací šňůra

pokud ohnete šev směrem od dílu, uvidíte, že vypadá čistě a úhledně na obou stranách

Pokud se vám nelíbí klikatý okraj, můžete šít také do okraje nebo vedle švu, případně obojí. Hlavní je, že to bude stále úhledné

Toto je spodní lem kalhot zevnitř ven. Mimochodem, jak první způsob práce, tak tento způsob lze použít i bez stroje, všechny strojové stehy se nahradí ručními, samotné dno lze také šít slepými stehy a na přední straně není šev vůbec vidět

READ  Jak zvýšit tlak v kotli Ariston

Jak šít lemový steh cívkou šicího stroje při šití spodního okraje?

K tomu použijte jeden z klikatých stehů (obr. 15, 16, 17 nebo normální klikatý steh s maximální šířkou a délkou stehu).

Nutnost slepého prošití dna je následující.

Surovou látku lze sešít overlockem, pak přehnout šev na rubovou stranu látky na požadovanou šířku (2,5 až 4 cm) a zajistit jehlicí na popruhy

nahradit, overlock, doma

Přehněte lem pod oděvem. Tím se zobrazí rubová strana přídavku na šev a rubová strana přetažení, pokud byl šev začištěn overlockem.

Okraje na straně s nápisem obšijte klikatým stehem. „Zuby“ tohoto šití zachytí 1 nebo 2 nitě látky v místě záhybu.

Jak vidíte, přetahování není nutné, protože slepý klikatý steh dokáže v některých případech zabránit vypadnutí střihu.

Výhody a nevýhody strojového přetahování stehů

Možnost šití okrajů na šicím stroji Janome má tyto výhody:

 • Úspora nákladů. Namísto dvou strojů získáte pouze jeden. A každý overlockový stroj stojí ještě více než standardní jednoduchý stroj.
 • Šetří místo. Není třeba instalovat další prostor pro overlock. Zejména v malých bytech.
 • Eliminovat nutnost nákupu dalších závitů. Overlockový stroj vyžaduje 3 až 5 cívek. Pro stroj můžete použít cívky. Potřebujete jich méně.
 • Nastavení pouze jednoho stroje. Overlock vyžaduje pečlivé a jemné nastavení napětí nitě. Budete se muset naučit, jak se přizpůsobit, a pracovat na tom předem.

Použití stroje na prošívání má však jednu nevýhodu:

 • Ořezávání okrajů látky. Overlockový stroj řeže nejen podél okraje, ale má také velmi přesný řez. Při opracovávání hrany bez něj nemůžete dosáhnout ostré linie pro ořezávač.
 • Elastický okraj. Klasické elastické prošívání okrajů. Lze ji snadno natáhnout, aniž by se roztrhla. Pseudo-curling je těžší. Při natahování se vlákna mohou přetrhnout na několika místech najednou.
 • Delší doba šití. Při prošívání strojem je třeba okraj oříznout ručně. To trvá déle. Overlocky mají také vysokou rychlost dokončování, zatímco domácí šicí stroje jsou pomalejší, což také prodlužuje dobu potřebnou k dokončení projektu.
 • Diferenciální podávání látky. Overlock má speciální dráhu pro podávání látky, která umožňuje malé roztažení materiálu během zpracování overlocku. Bez něj je to tužší.

Na základě všech výše uvedených skutečností můžeme konstatovat, že na domácím šicím stroji není možné získat původní overlockový steh. Přesto lze okraj kůrky také dobře zpracovat. Pokud nešijete tak často nebo jen pro sebe, můžete stroj používat pouze na šití a lemování.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS