Indesit chladnička Jak nastavit rychlé zmrazení na

Jak nastavit teplotu v chladničce Indesit?

Každý výrobce určuje provozní podmínky na základě společných norem. Teplota chladničky Indesit je nastavena z výroby, ale můžete si ji v malém rozmezí nastavit sami. Tato podmínka je rovněž stanovena v technických předpisech. Každá chladnička je nastavitelná v teplotním rozsahu, za kterým není možné měnit parametry

Volba teplotního rozsahu v chladničce se řídí požadavky na bezpečné skladování potravin. Dlouhodobé skladování zmrazených ryb, masa a bylinek by mělo probíhat při teplotě minus 18-24 0 °C. Toto je mraznička. Maso a ryby lze uchovávat při teplotě kolem 0 stupňů po dobu několika dní. Ne všechny chladničky a mrazničky mají oddíl pro čerstvé potraviny. Mléčné výrobky, sýry a uzeniny potřebují skladovací teplotu 2-5 0C, syrová zelenina se nekazí a nezačne klíčit v chladicím prostoru 6-8 0C.

Podmínky pro bezpečné skladování potravin jsou základem nastaveného teplotního rozsahu podle zón ve vaší chladničce Indesit. Malý rozsah nastavení umožňuje nastavit optimální teplotu pro vaši rodinu. Nejprve je však třeba zjistit, jaká je skutečná teplota v mrazničce a uprostřed chladicího prostoru Indesit.

Jakou teplotu by měla mít vaše chladnička Indesit

Teplotní rozsah chladničky s mrazničkou závisí na požadavcích na bezpečné skladování potravin. Dlouhodobé zásoby ryb, masa a bylinek by měly být skladovány při teplotě minus 18-24 °C. Jedná se o mrazicí oddíl. Maso a ryby lze uchovávat při teplotě přibližně 0 °C po dobu několika dnů. Tato přihrádka se nazývá čerstvá zóna a nenajdete ji ve všech chladničkách. Mléčné výrobky, sýry a uzeniny potřebují skladovací teplotu 2-5 0, syrová zelenina se nekazí a nezačne klíčit v chladicím prostoru 6-8 0 C.

Podmínky pro bezpečné skladování potravin jsou základem nastavené teploty v jednotlivých zónách chladničky Indesit. Malý rozsah nastavení umožňuje nastavit optimální teplotu pro vaši rodinu. Nejprve je však třeba zjistit, jaká je skutečná teplota v mrazicím prostoru a uprostřed chladicího prostoru Indesit.

Kolik stupňů je v mrazicím prostoru chladničky Indesit?

Tyto spotřebiče jsou nepostradatelným doplňkem nejen v bytech, domech a letních sídlech, ale také v zázemí kanceláří. Základem pro uchování potravin je to, kolik stupňů je v mrazicím prostoru Indesit a v různých oddílech celkového prostoru.

Pro jednotlivé druhy potravin platí následující podmínky skladování. Pokud je příliš vysoká, neochladí se správně, což může způsobit množení bakterií a zkažení potravin.

Pokud vaše dvoukomorová mraznička Indesit zmrazuje polotovary, je nutné je po rozmrazení ihned uvařit, jinak budou za několik hodin pryč.

v mrazicím oddíle

V závislosti na modelu výrobku lze nastavení v mrazicím oddílu nastavit buď pomocí samostatného regulátoru, nebo společného regulátoru. první možnost je nejvhodnější, tj.к. Nádrž se nepoužívá vždy. Někdy je přihrádka prázdná a kompresor běží naprázdno.

Nastavení minimální, maximální nebo průměrné teploty se volí podle stupně použití. U výrobků značky Indesit se pohybuje v rozmezí od.24-17°с.

Některé modely jsou vybaveny funkcí rychlého zmrazení, která zchladí potraviny na úroveň.30°с.

pro určení správného nastavení regulátoru je třeba se řídit následujícími pokyny:

výrobce vaší chladničky?

 • -17 °C. pohotovostní nebo částečně zatížený oddíl;
 • -23-18 °C. poloviční nebo poloplná;
 • -30-24 °C. úplné nebo rychlé zmrazení bobulovin, ovoce, zeleniny, masa a ryb.

Mějte na paměti, že potraviny skladované déle než 1 měsíc ztrácejí své nutriční a chuťové vlastnosti, a to bez ohledu na použitý způsob.

nastavení teploty

Teoreticky je užitečné vědět, kolik stupňů by měla mít vaše chladnička. Je nutné získat přesné informace o tom, které hodnoty odpovídají nastavení regulátoru.

Teplotu můžete změřit domácím pouličním teploměrem. To by mělo být střídavě ukládáno na police a ponecháno v této poloze po dobu 1 hodiny. Po každém měření je třeba zaznamenat naměřené hodnoty.

Pokud neodpovídají normě, změňte polohu regulátoru, dokud nebude dosaženo požadované teploty.

V případě mrazničky nechte teploměr v mrazničce alespoň 2 hodiny.к. ochlazení bude hlubší a delší. Nastavení se provádí stejným způsobem jako u horního oddílu.

Užitečné tipy

Znalost nastavení přihrádek chladničky je trvalým úkolem.

Kromě toho je třeba dodržovat následující pravidla pro udržení správné teploty:

 • na regály ukládejte pouze studené potraviny;
 • Ujistěte se, že dvířka těsně přiléhají ke karoserii;
 • Nastavte chlazení v závislosti na zatížení;
 • Rovnoměrné rozdělení jídla.
indesit, chladnička, nastavit, rychlé

Nastavení regulátoru na plný výkon vede k tvorbě námrazy a poruše spotřebiče.

Jakou značku chladničky byste doporučili ke koupi?? ( 5 znamená 5 z 5 )

Jakou teplotu by měl mít mrazicí prostor spotřebiče Indesit

Průměrnou teplotu v mrazničce chladničky Indesit poznáte podle počtu hvězdiček na štítku. Trojka znamená mráz při 18 0 C a čtyřka znamená hluboký mráz v krátkých intervalech. Největší chlad je vždy v horní části mrazničky; tam by měly být umístěny čerstvé potraviny k hlubokému zmrazení, které se postupně snižují. Teplotu v zásuvce můžete zkontrolovat pomocí domácího teploměru.

Teplotu je možné nastavit nezávisle na oddělení pouze u dvoukompresorové mrazničky Indesit nebo u systému s elektronickou distribucí chladu. Pokud je vaše chladnička Indesit vybavena funkcí „dovolená“, je třeba otočit ukazatel do polohy HOLIDAY, nastavit teplotu na 12 0 C. Minimální teplota v mrazicím prostoru je nastavena na rozsah termostatu.

Optimální teplota zóny

Chlad v chladničce s mrazničkou je rozdělován podle vzdálenosti od mrazicího prostoru. Jedná se o důležitou funkci, která umožňuje najít správné místo pro výrobky, které vyžadují různé podmínky skladování. Výrobci doporučují udržovat v chladničce standardní teplotu 4 °C. Tato nastavení pomáhají vytvořit správné podmínky uvnitř spotřebiče a na jeho policích.

READ  Jak nastavit broušení kávy v kávovaru

Chladicí prostor lze rozdělit na zóny:

 • „Čerstvá zóna“. prostor s teplotou mezi 5 a 8 °C a vysokou vlhkostí.
 • Nejteplejší jsou police na dveřích. V závislosti na tom, jak často ji otevíráte, se zde potraviny uchovávají při teplotě 5. 10 °C.
 • Střední police jsou o něco chladnější, 3. 5 °C.
 • Nejchladnějším místem v chladničce je police v horní nebo dolní části oddílu nejblíže mrazáku. V závislosti na umístění mrazničky je to buď horní, nebo spodní police. Měla by se pohybovat mezi 2 a 3 °C.
indesit, chladnička, nastavit, rychlé

Čím méně často otevíráte dvířka, tím rovnoměrněji se chlad rozprostře uvnitř spotřebiče. Nastavení 4 °C je optimální teplota v chladničce za normálních podmínek, aby se potraviny uchovaly v bezpečí. Za velmi horkého počasí je třeba hladinu snížit.

V návodu ke spotřebiči se dozvíte, jaká by měla být správná teplota v mrazicím prostoru, která je nyní obvykle.18 °C. Pokud je však možné ji upravit, je třeba vzít v úvahu následující skutečnosti:

 • Pokud chcete zmrazené potraviny uchovávat pouze jeden měsíc, stačí teplota.6 °C. V tomto případě se potraviny skladují zmrazené. Zelenina, ovoce, luštěniny a ryby vyžadují nižší teplotu skladování.
 • Stejné potraviny lze uchovávat při teplotě.12 °C až 3 měsíce bez rozmrazování.
 • Při teplotě v mrazničce.18 °C se doba skladování prodlužuje až na jeden rok.

Udržování stálých podmínek je důležité zejména při dlouhodobém skladování, protože i krátké zvýšení teploty může výrazně zkrátit dobu skladování potravin. Moderní modely mrazniček umožňují mrazit při.24 °C a skladovat při.18 °C. U nejnovějších modelů dochází ke zmrazení při teplotě.24 °C a následnému automatickému nastavení na.18 °C, což je optimální teplota pro skladování potravin v mrazicím prostoru.

Jak regulujete teplotu

Nastavte teplotu v chladničce přesně podle pokynů. Při zapnutí nového spotřebiče se ve spotřebiči nastaví standardní teploty. Váš domácí spotřebič je nastaven na požadovanou teplotu ručně.

 • Mechanický. otočný volič na horní nebo pravé straně vnitřního krytu chladničky. Nastavuje se otáčením ve směru hodinových ručiček. Zvyšuje příliv chladnějšího vzduchu.
 • Elektronický. je displej na vnější straně spotřebiče nebo uvnitř prostoru. Chcete-li změnit nastavení, použijte tlačítka na regulátoru.

Důvod nastavení termostatu

 • Potraviny v hlavní přihrádce rychle zmrznou nebo se zkazí;
 • V mrazicím prostoru se rozpouští led;
 • Na stěnách chladničky se hromadí sníh nebo led;
 • Spotřebič spotřebovává velké množství elektřiny.

Jak nastavit teplotu v chladničce

I u moderních, chytře navržených modelů lze nastavení teploty upravit ručně.

Výrobce udává upravitelný teplotní rozsah (obvykle 2 °C až 8 °C pro chladicí část a 2 °C až 8 °C pro mrazicí část).16°C až.24 °C pro mrazicí oddíl). Tato nastavení můžete změnit a přizpůsobit teplotu v chladničce svým potřebám. Než začnete chladničku přizpůsobovat, musíte vědět, jaké teploty chcete dosáhnout.

Nastavení teploty u moderních chladniček a vyřazených modelů se řídí stejnými zásadami. Čím déle je chladnička s mrazničkou v provozu, tím více chladu vytváří. A naopak. Zvýšením hodnoty nastavení se tedy změní provozní režim směrem nahoru.

Teplotu můžete nastavit mechanicky nebo elektronicky otáčením knoflíku.

Mechanické. v podobě kolečka, otočného voliče

Poloha závisí na modelu chladničky.

  uvnitř chladicího prostoru na stěně vpravo;

Typy ovladačů

Teplotu v chladničce můžete regulovat ručně. Technické parametry domácího spotřebiče pro skladování potravin se nastavují pomocí mechanismu stanoveného výrobcem. Typy regulátorů:

Elektronický regulátor představuje digitální termostat. Číselník je umístěn na horním panelu na vnitřní straně hlavní komory, na vnější straně chladničky s mrazničkou. Nastavení se mění pomocí tlačítek na regulátoru.

Mechanický ovladač vypadá jako gramofon nebo ciferník. Termostat se nachází na pravé straně hlavní části, na horním displeji vnitřního pláště chladničky. Mechanismus lze nastavit otáčením knoflíku ve směru hodinových ručiček, čímž se zvýší proudění studeného vzduchu.

Číselné označení na regulátoru

Požadovanou teplotu nastavte na mechanickém regulátoru pomocí knoflíku s číselným označením. Toto číslo není hodnotou stupně, ale číslem, které označuje polohu mechanismu. Nejvyšší číslo na knoflíku určuje maximální přívod chladu do dutiny. Na mechanickém regulátoru nastavte hodnoty od 1 do 7.

Elektronický termostat lze měnit nastavenou teplotu pomocí knoflíku. Každé stisknutí tlačítka na displeji odpovídá zvýšení o jeden stupeň. Panel displeje lze nastavit v rozsahu naprogramovaném výrobcem. Pokud je překročena maximální hodnota, zobrazí se minimální teplota. Na elektronickém termostatu nastavte hodnotu stupně mezi 2 a 8.

Důležité! Nedoporučuje se nastavovat nejvyšší číselnou hodnotu regulátoru. Maximální produkce chladu vede k dlouhodobému chodu kompresoru, což způsobuje rychlejší poruchy a vyšší spotřebu energie i při vypnutém spotřebiči.

Běžné provozní cykly chladničky

Chladicí cykly jsou reprezentovány dvojicí období aktivního provozu a „klidu“. První období je charakterizováno spuštěním motor-kompresorové jednotky a snížením teploty vzduchu (chlazení) na hodnoty nastavené uživatelem. Během druhého období se motor-kompresor zastaví a teplota vzduchu v oddílech chladničky se postupně zvyšuje v důsledku neúplné těsnosti oddílů a přítomnosti tepelných procesů s vloženými potravinami.

Nemá smysl uvádět přesnou dobu trvání jednotlivých období provozního cyklu chladicího zařízení, protože hodně záleží na dalších faktorech. Pokud je chladicí skříň umístěna v chladnější místnosti s teplotou vzduchu 1520 ̊С, bude pracovní cyklus kratší. Pokud je spotřebič zatížen horkými potravinami a pokrmy, provozní cyklus se odpovídajícím způsobem prodlouží. A v opačném pořadí. když jsou potraviny již zmražené, chladnička se nemusí „namáhat“, což přispívá ke zkrácení doby provozního cyklu.

Doba cyklu je výrazně ovlivněna stupněm izolace, tj. utěsněním místnosti. Pokud je chladicí zařízení umístěno v teplé místnosti a těsnicí guma na dveřích je vysušená nebo se z jiného důvodu zhoršila, přispívá to k prakticky nepřetržitému chodu chladničky.

Při nákupu chladničky pro domácnost se většina zákazníků zajímá o běžný nepřetržitý provoz elektromotoru a kompresoru. Za normálních podmínek může v případě moderní chladicí skříně s velkým objemem pracovat průměrný kompresor 12-10 minut bez zastavení. Tento jev však není variantou normy, když je jednotka zakoupena po dlouhou dobu a začne pracovat v takovém režimu, ačkoli to dříve nebylo pozorováno. Příčinou může být také příliš vysoká teplota v místnosti.

READ  Sloupec plynu letí, když je voda zapnuta

Tip! Pokud motor-kompresor běží nepřetržitě jednu hodinu nebo déle, je vhodné zavolat servisního technika chladicího zařízení, pokud se nejedná o první spuštění jednotky po zakoupení.

Příčiny dlouhodobého a nepřetržitého provozu kompresoru

Pokud motor kompresoru běží nepřetržitě déle než 60 minut, může to znamenat poruchu chlazení způsobenou následujícími negativními faktory

 • Dveřní křídla nedoléhají těsně z důvodu vadného těsnění, prověšených závěsů, přetížení (potraviny blokují dveře) nebo nedovírají zcela dveře, když je jednotka v provozu.
 • Nastaví se mrazicí režim, ve kterém je motor-kompresor chladicího zařízení schopen pracovat nepřetržitě několik hodin v kuse.
 • Místnost, ve které je chladicí jednotka umístěna, je trvale vystavena zvýšeným teplotám v důsledku povětrnostních podmínek nebo jiných okolností.
 • Umístění chladničky v místnosti není správné. je umístěna v blízkosti topného tělesa, topného systému, fritézy, trouby, na přímém slunečním světle nebo přichází do styku s jinými zdroji tepla nebo topnými komponenty.

Výsledkem je přehřívání a rychlé opotřebení motoru kompresoru. Při nepřetržitém provozu chladicího zařízení nepřesahuje životnost kompresoru 6 měsíců. Aby byl spotřebič v dobrém provozním stavu, je třeba na něj při běžném používání dohlížet a při prvních příznacích nestability vyhledat služby odborníka na opravy a údržbu chladicích zařízení.

Navzdory výše uvedeným bodům existují přípustné hodnoty faktoru provozní doby. Vypočítá se na základě poměru provozní doby chladicí jednotky k součtu pracovního cyklu a cyklu vypnutí. To ilustruje následující příklad:

 • Předpokládejme, že chladnička s mrazničkou je v provozu 20 minut.
 • Poté se přístroj vypne a v tomto stavu zůstane půl hodiny.
 • Koeficient se tedy rovná 20/(2030)=0,4, což je dostatečně dobrý parametr, který vypovídá o provozuschopnosti domácí chladničky.

Pozor! Čím nižší je konečný faktor, tím lépe. Čím kratší je doba cyklu, tím nižší je spotřeba energie.

Popsaný koeficient většinou nemůže být nižší než hodnota 0,2. Pokud je doba provozu nižší, je pravděpodobně nesprávně nastavena teplota a jednotka se dostatečně neochladí. Pokud je výsledný koeficient vyšší než 0,6, je pravděpodobné, že těsnění komor není úplné v důsledku opotřebení těsnění nebo jiné vady křídla. To má za následek delší provozní dobu motoru kompresoru a následně vyšší spotřebu elektrické energie chladicího zařízení.

Cykličnost provozu a jeho závislost na správné instalaci

Při nákupu nové jednotky je důležité dodržet všechny předpisy. nechat jednotku po stanovenou dobu odpočívat a odstranit z jejích komor přebytky, které mohou být reprezentovány následujícími údaji

Pokud jste se rozhodli provést první uvedení do provozu sami, je důležité dodržet všechny kroky, z nichž prvním je správná instalace a umístění spotřebiče. Jedná se o kritický bod, protože nesprávné umístění může zvýšit spotřebu energie a v konečném důsledku urychlit zkrácení životnosti spotřebiče. Hlavní body při výběru místa a instalaci domácí chladničky jsou následující:

 • Povrch podlahy, na který má být chladnička instalována, musí být naprosto rovný.
 • Nožičky spotřebiče musí být nastaveny tak, aby skříňka stála vzpřímeně a nekývala se.
 • Spotřebič lze umístit na libovolné vhodné místo, je však nutné dodržet vzdálenost od zdrojů tepla, jako je varná deska, radiátor, trouba apod.

Základní pravidla

Spotřebiče Indesit se vyrábějí ve třech typech:

 • spotřebiče se systémem odmrazování No Frost v obou komorách (chladnička a mraznička);
 • Spotřebiče smíšeného typu (chladicí část je vybavena systémem kapkového odmrazování, zatímco mrazicí část má systém No Frost);
 • Jednotky s ručním odmrazováním.

V závislosti na modelu chladničky existují určité rozdíly v pravidlech odmrazování domácích spotřebičů:

 • Staré spotřebiče, které nejsou vybaveny automatickým odmrazovacím systémem, vyžadují odmrazování, které je třeba provádět alespoň jednou za 1 až 2 měsíce
 • spotřebiče s bezodkapovým odmrazováním v prostoru chladničky a systémem No Frost v prostoru mrazničky vyžadují odmrazování jednou za 4-6 měsíců;
 • U spotřebičů s plně regulovaným automatickým odmrazovacím systémem No Frost je musíte odmrazovat maximálně jednou ročně.

Pokud zjistíte, že se v chladicím a mrazicím prostoru přístroje vytvořila vrstva ledu, bez ohledu na to, zda máte starý nebo moderní (se systémem No Frost) model chladničky, měli byste přístroj odmrazit.

Námraza brání správné regulaci teploty v komorách a opakovaně zvyšuje riziko předčasné poruchy motoru chladničky, ať už máte jakýkoli model. Doporučujeme vám, abyste si přečetli také návod na jednoduché a srozumitelné odmrazování dvoukomorové chladničky atlant.

DŮLEŽITÉ! rozmrazujte nejlépe v chladnějších ročních obdobích (podzim, zima, časné jaro).

Správný způsob zapnutí spotřebiče?

Spotřebič připojte k elektrické síti až po odstranění námrazy a nečistot. Je nutné počkat, až se z komor, polic, zásobníků a mřížek zcela odpaří vlhkost, a teprve poté zapnout chladničku.

Po vlhkém čištění nezapomeňte otřít všechny povrchy suchým hadříkem, aby jednotka rychleji vyschla.

Proč se spotřebič nemusí zapnout?

Pokud se spotřebič odmítá spustit, je pravděpodobné, že problém byl způsoben ignorováním výše popsaného stavu. chladnička nevyschla. Je možné, že jste roztok čisticího prostředku přehnali a zaplavil kontakty.

Pokud se kontrolka na ovládacím panelu rozsvítí, ale motor neběží, může to být způsobeno následujícím

 • Porucha kompresoru v důsledku zkratu nebo závady na meziobratu;
 • Únik chladiva;
 • poškozený teplotní senzor;
 • Vadné startovací relé;
 • Závady v elektronickém řídicím modulu, který „řídí“ všechny procesy systému.

Pozor! Chcete-li odstranit některý z těchto problémů, obraťte se na odborného technika nebo na záruční středisko, pokud již neuplynula záruční doba.

Spotřebič nechladí. v čem může být problém?

Další problém, se kterým se uživatel může setkat, je, že kompresor funguje, ale jednotka nechladí.

V tomto případě je třeba zvážit tři věci

 • Jak dobře byla odstraněna námraza na ventilátoru chladničky. tento problém je častý u modelů No Frost;
 • Jak těsně jsou dveře zavřené. je možné, že z komory uniká vzduch, který kompresor nestihne ochladit;
 • Nastavení termostatu. vysoká venkovní teplota při nízké teplotě na termostatu způsobí, že jednotka nebude chladit.
READ  Když chladnička běží nepřetržitě bez přerušení

Pokud po vyloučení těchto faktorů jednotka stále nechladí, může se jednat o únik freonu, poškozený ventilátor nebo cívku výparníku.

indesit, chladnička, nastavit, rychlé

Co dělat, když ji nelze vypnout??

Druhým extrémem je, když se chladicí jednotka odmítá vypnout. Kompresor běží nepřetržitě, aby vytvářel větší mráz, a může způsobit, že se kompresor v důsledku přetížení rychle porouchá.

 • Poškozené pružné těsnění. kompresor je nucen běžet nepřetržitě, aby ochladil ohřátý venkovní vzduch;
 • porucha termostatu. zkontrolujte, zda kompresor nepracuje nepřetržitě, když je zapnutý;
 • Vysoká teplota v místnosti. tělo chladničky se zahřívá, což způsobuje intenzivnější práci motoru;
 • porucha termostatu. kompresor nedostává správné údaje o teplotě a pracuje při zvýšené teplotě.

Příčinou může být také porucha kompresoru, trubek výparníku nebo řídicího modulu.

Varování! Nesprávná instalace chladničky může způsobit přehřátí kompresoru. mezi skříní a stěnou musí být ponechán prostor pro cirkulaci vzduchu.

Připojení k elektrické síti

Po instalaci jednotky je třeba ji připojit k elektrické síti. Velmi často prodejci při nákupu chladničky doporučují zakoupit speciální síťový adaptér, který zachová zařízení při kolísání napětí. Ve skutečnosti se nejedná o povinný nákup. Je snadné mít doma zásuvku s uzemňovacím kontaktem.

Pokud máte zásuvku, nemusíte se o spotřebič obávat. Pokud je vaše zásuvka nejběžnější, může se vám hodit síťový adaptér. Mimochodem, místo přepěťové ochrany můžete použít nejběžnější prodlužovací kabel. Moderní napájecí lišty mají uzemňovací svorky a výborně chrání lednici před přepětím. Mimochodem, prodlužovací šňůry stojí mnohem méně než adaptéry střídavého proudu. Proto nepřeplácejte.

Pokud plánujete zapojit několik spotřebičů najednou, může se vám hodit síťový adaptér. Zaprvé má mnoho zásuvek a umožňuje zapojit až 10 spotřebičů najednou. A za druhé může chránit vaše spotřebiče před přepětím.

A co je nejdůležitější! To by měl mít na paměti každý, kdo má chladicí zařízení. Po přepravě nesmí být přístroj první 2 hodiny zapnutý. Pokud však k doručení dojde, když je zima, budete muset počkat 4 hodiny. Tím se zajistí, že se všechny části chladničky zahřejí a kondenzát se odpaří. Pokud byste přístroj zapnuli najednou, mohl by se kvůli rozdílu teplot zničit. Pokud dodržíte výše uvedené požadavky na provoz chladničky, ani si nevšimnete, jak rychle uplynou 2-4 hodiny.

Zatížení potravinami

Poslední fází je naplnění chladničky potravinami. Nespěchejte s naplněním chladničky potravinami, jakmile ji zapnete. Nechte chladničku vrátit do normálního provozu. Každý spotřebič vyžaduje jiný čas. Chladnička musí běžet naprázdno v průměru několik hodin. Během této doby se chladicí prostor naplní chladným vzduchem a v mrazničce se vytvoří mrazivý zbytek. Do nové jednotky nevkládejte větší množství masa, zejména vlažného.

V důsledku těchto činností bude kompresor pracovat bez zastavení, což povede k přehřátí jednotky a jejímu poškození. Je lepší být chvíli trpělivý. Pak bude váš stroj fungovat perfektně po mnoho let a nebude způsobovat žádné problémy.

Pokud jsou tato pravidla při prvním spuštění stroje dodržena, není třeba se obávat o stav stroje. Nezapomeňte, že chladicí jednotka je velmi citlivé zařízení, které se může při nesprávné obsluze porouchat. To platí zejména pro novější modely, které jsou vybaveny počítačem. Všechny senzory instalované v jednotce jsou velmi citlivé na jakékoli změny a mohou se snadno spálit. Buďte proto velmi opatrní a obezřetní. Spotřebič vám tak bude dlouho sloužit a vy budete ještě dlouho spokojeni.

To je zajímavé:

! Před zapnutím spotřebiče proveďte následující kroky

napájení, důkladně vyčistěte fotoaparát a

! Výrobek je vybaven pojistkou motoru,

která spustí kompresor již po 8 minutách

Po zapnutí výrobku. To se také stává

Pokaždé, když ho náhle vypnete

záměrně nebo neúmyslně

nastavení knoflíku regulátoru mrazu

Zasuňte zástrčku do zásuvky a zkontrolujte, zda je,

Nastavte knoflík FROZER CONTROL na mrazicím oddílu

CAMERA na mezipolohu a stiskněte knoflík

žlutý indikátor SUPER FREEZE. Tento ukazatel

zhasne, když se teplota v mrazicím prostoru

dosáhne optimální hodnoty: pak můžete

vložte potraviny do mrazicího oddílu.

Knoflík regulátoru chladničky

KAMERA na průměr. Poté

několik hodin, můžete jídlo vložit do

vlhkost a díky absenci polevy se jídlo

si zachovávají svou kvalitu. dát potraviny do mrazáku to

systém zabraňuje tvorbě ledu a zamrzání

jídla mezi sebou a uvolňuje uživatele od

pravidelné odmrazování.

Nedržte potraviny ani nádoby na zadní straně přístroje

3 Umístěte kroužky na bradavky, abyste zabránili jejich uzavření

Dbejte na to, aby nedocházelo k průduchům nebo kondenzaci vody.

Zavírání lahví a balení potravin.

Pomocí knoflíku nastavte teplotu

k rychlému snížení teploty, např. při

Naplníte přihrádku chladničky velkým množstvím potravin. Po uplynutí nastaveného času se tato funkce automaticky deaktivuje. Do chladničky ukládejte pouze studené nebo jen krátce uvařené potraviny

Nezapomeňte, že vařené potraviny se neskladují

Do chladničky neukládejte tekutiny v nádobách bez víka: dochází tak ke zvýšení vlhkosti v chladničce

v prostoru chladničky s následnou tvorbou

RABBERS: pevné nebo s drátěnými policemi Police lze vyjmout a

nastavené na různých úrovních na speciálních

Nevyjímejte je zcela z vysokých nádob na polici

Středovou polici v chladicím oddíle lze

Složené na polovinu, aby vznikl prostor pro

vyšší nádoby umístěné na polici zespodu.

Pro maximální všestrannost použití

vnitřek police může být také

nainstalovány na místo ostatních polic podle

Prosím, řekněte mi, v čem by mohl být problém? Máme dvoukomorovou chladničku Indesit IB 160 R s mrazákem ve spodní části. Vnitřní strana horní přihrádky je na zadní stěně nerovnoměrně potažena. Kompresor běží, nezastavuje se, i když je sotva slyšitelný v porovnání s tím, jak běží při prvním zapnutí po odmrazení. Nastavení do libovolné polohy termostatu nemá žádný vliv. Co je rozbité?

| Denial of responsibility | Contacts |RSS