Indukční varná deska Kolik kilowattů za měsíc

Spotřeba energie indukční varné desky

Moderní byt nebo dům si lze jen těžko představit bez indukční varné desky. Když ale hledáte nezbytného pomocníka při vaření, není snadné poznat, který je pro vás ten pravý.

V tomto článku se blíže podíváme na výhody a nevýhody indukčních varných desek a na nejdůležitější otázky: kolik elektřiny indukční deska spotřebuje, jak funguje, jak je bezpečná a pohodlná.

O indukční varné desce

Hlavní funkci spotřebiče, tedy vytápění a udržování tepla, plní magnetické pole. Urychluje vaření, je úsporné a nabízí celou řadu dalších výhod.

Princip fungování

Indukční varná deska se liší způsobem přenosu tepla na nádobí. U elektrických nebo plynových varných desek se nejprve zahřeje hořák a poté pánev nebo hrnec na hořáku.

Povrch indukční technologie zůstává chladný, ohřev zajišťuje magnetické pole. Zahřívají se pouze dna nádobí, čímž se snižují tepelné ztráty a doba vaření.

Vaření 2 litrů tekutiny na elektrické varné desce po dobu 10 minut, na indukční technologii pouze 6 minut.

Plynová kamna mají podobný index až 65 %, elektrická kamna nejvýše 60 %. V režimu vysokého výkonu může koeficient klesnout až o 80 %, ale doba ohřevu je kratší.

Výhody a nevýhody

Důvody, proč zvolit indukční varné desky, jsou následující

 • Bezpečnost. Nízká teplota varné desky chrání před popálením při náhodném kontaktu a nemůže způsobit požár. Ohřev se zastaví, když nádobí sejmete z varné desky.
 • Pohodlí. Okraje hořáků se nezahřívají, takže na varnou desku nekapou ani nestříkají potraviny. Na varnou plochu můžete položit lžíci.
 • Vysoká rychlost. Potraviny jsou rychleji uvařené. Varná deska reaguje na změnu režimu okamžitě, na rozdíl od svých elektrických protějšků.
 • Ekonomika. Žádné horké plotýnky. nižší spotřeba energie. V závislosti na četnosti používání a vařených pokrmech se spotřeba elektrické energie snižuje 2-4krát.
 • Pohodlné podmínky v kuchyni. Neplýtvá se energií na ohřev vzduchu. V místnosti není takové dusno jako na plynové nebo elektrické varné desce.

Nádobí by se mělo používat pouze ve speciálních nádobách a povrch varné desky se snadno poškodí nebo poškrábe. Při plánování připojení varných desek s výkonem vyšším než 3,5 kW byste měli vzít v úvahu kvalitu elektrické instalace.

Spotřeba energie indukční varné desky

Nedávno jsem na svém blogu o domácích úpravách dostal otázku týkající se indukčních sporáků. Kolik elektřiny spotřebuje indukční varná deska?? Síla musí být známa na úrovni tahání kabeláže, aby se neukázala jako moje (tahání dalšího vedení pro trimmer). Obecně je tato otázka relevantní, protože indukční varné desky jsou v současnosti nejúspornějšími elektrickými sporáky.

Vařič je sice úsporný, ale spotřebuje poměrně hodně. Výkon je dokonce o něco vyšší než u běžného elektrického sporáku.

Výkon indukčního vařiče se 4 hořáky je PŘESNĚ stejný jako 7,0 kW energie!

Jak vidíte, není to zanedbatelné! Kde jsou tedy úspory?? Je snadné jíst všechno v klidu!

Jedná se o maximální příkon indukční varné desky, tj. když jsou všechny 4 hořáky zapnuté a pracují na plný výkon! Tehdy spotřebuje 7,0 kW. To se stává jen zřídka a podle mých zkušeností nikdy! Osobně naše rodina nikdy nezapnula všechny 4. re hořáky na maximální teplotu (mám nastaveno „9“), vždy je nastaveno 6 až 8, a pokud něco ohříváte, je to 3. 5. Proto je spotřeba energie mnohem nižší!

Indukční varná deska také díky své konstrukci ohřívá jídlo nebo vodu mnohem rychleji než běžná elektrická varná deska. Asi dvakrát tolik. Čím kratší dobu je zapnutý, tím méně energie spotřebuje! Znovu šetříte peníze.

Když to rozdělíte podle hořáků, funguje to:

Dvě malé desky (průměr 160 mm). každá 1500 W

Střední hořák (průměr 180 mm) má výkon 2000 W

READ  Kolik soli dát poprvé do myčky nádobí

Velké varné zóny (průměr. 210 mm). 2 000 wattů

indukční, varná, deska, kolik

Téměř vždy provozujeme dvě malé varné zóny, každou o výkonu 1,5 kW. Jsou nejúspornější! Před plánováním elektrické instalace je třeba vědět, že spotřeba energie indukčního vařiče je přibližně 7-7,5 kW.

Vtipné a smutné.Ano, indukční varná deska ohřívá jídlo a vodu mnohem rychleji, to je pravda.Navíc se zahřívá dvakrát rychleji než klasický elektrický sporák s topnými tělesy. Z nějakého důvodu však šetří čtyřikrát více energie než klasický sporák.Jinými slovy, indukční varná deska potřebuje podle údajů měřiče až čtyřikrát méně energie na stejnou práci.Důvodem není vyšší rychlost ohřevu nebo kratší doba vaření.Indukční varná deska spotřebovává k vytvoření magnetického pole jalový indukční výkon ze sítě.Elektroměr instalovaný v bytě zohledňuje pouze činný výkon (i když v budoucnu možná budou jednou instalovány elektronické elektroměry, které budou zohledňovat i jalový výkon, ačkoli měření jalového výkonu je u jednofázových indukčních elektroměrů pro domácnosti z principu nemožné).Jinými slovy, indukční varná deska spotřebovává činný výkon pouze na ohřev indukční cívky přes její vlastní odpor, na napájení řídicí elektroniky a na generování ztrátového výkonu v systému.Prakticky veškerý činný výkon spotřebovává indukční varná deska.je ztráta výkonu v něm.Užitný výkon je čistě indukční povahy.Když se mluví o účinnosti sporáku, má se na mysli, že až 90 % spotřebované jalové energie se spotřebuje na ohřev jídla a vody.Hned předesílám námitky, že jalový výkon nelze spotřebovávat, může pouze periodicky přicházet ze sítě s dvojnásobnou frekvencí a pak se do sítě vracet.Ano, to je pravda, ale při napájení ze sítě vytváří jalový výkon v cívce magnetické pole, jehož energie se částečně ztrácí při vytváření vířivých proudů v nádobí a částečně se vrací do sítě.V podstatě se jedná o rozptyl elektromagnetického pole.Proud indukčního vařiče je však indukční povahy a má stejný vliv na napájecí kabely vařiče jako činný proud.Proto se výkon indukčních vařičů udává v kilowattech, i když správnější by bylo používat výkon v kw-kilowatthampérech. Zatím je to jediný spotřebič v domácnosti, který spotřebovává energii z elektrické sítě, aniž by zohledňoval veškerý spotřebovaný výkon, elektromotory v domácnosti také spotřebovávají malou indukční zátěž pro vytvoření magnetického pole, ale v nich se elektromagnetická energie neodvádí a vrací se do sítě.Indukční varné desky spotřebují v průměru přibližně čtyřikrát méně elektřiny než běžné elektrické varné desky.

Thomasi, dovolím si nesouhlasit. Indukční varná deska je úsporná, protože nemá setrvačnost, která by ohřívala topná tělesa. V běžných sporácích se energie spotřebovává na ohřev „placky“ topných těles a teprve poté se ohřívá „pánev“ (užitečné teplo). Nakonec se palačinky ochladí a ohřejí místnost, ale to není efekt, kterého chceme ohřevem potravin dosáhnout. Ohřívání indukčního sporáku se podobá ohřívání elektromotoru se zaseknutým rotorem nebo motoru běžícího na maximální zatížení. Т.е. Tam se dělá užitečná práce. A tam, kde je užitečná práce (ne jen zbytečná rotace elektromagnetického pole), jsou aktivní body. Stejné, které počítají aktivní elektroměry.

Jinými slovy, řečeno odbornou terminologií, jalový výkon nevykonává žádnou užitečnou práci. Při čistě jalovém výkonu nedochází k ohřevu. Pokud to uděláte, dostanete Nobelovu cenu.

Spotřeba elektřiny

Hořák indukční varné desky spotřebuje v průměru 1,5 kW elektrické energie za hodinu. Voda v pětilitrovém hrnci se vaří 6 minut. K uvaření těstovin je třeba vařit vodu a vařit ji 10 minut.

To je množství elektřiny potřebné k uvaření těstovin na elektromagnetické varné desce:

Cena za kWh elektřiny ve středním Rusku činí v průměru 4 ruble.

0,4 kW x 4 = 1,6. to je částka, kterou vynaložíte na vaření těstovin.

Je obtížné vypočítat, kolik elektřiny rodina spotřebuje. Můžete to však udělat sami podle tohoto vzorce. Pokusíme se vám poskytnout průměrnou hodnotu.

Řekněme, že třikrát denně vaříte dvě jídla, každé 15-20 minut:

Spolehlivé varné desky Kaiser

Německá společnost Kaiser nabízí tři typy varných desek:

Všechny plynové modely jsou vybaveny spínačem zapalování pro zapálení plynu bez použití zápalek a bezpečnostním zařízením proti úniku plynu. Elektrické varné desky byly obohaceny nahrazením mechanických spínačů moderními senzory Full Touch a tradiční hořáky elektronickými topnými tělesy s kruhovými a oválnými expanzními zónami pro vaření v hrncích a pánvích různých tvarů a průměrů. K dispozici jsou další bonusy, jako je zvukový časovač s automatickým vypnutím, indikace zbytkového tepla, dětská pojistka a systém automatického vypnutí Safety Guard. Indukční varné desky se mohou pochlubit možností kombinovat varné zóny, úspornou funkcí Keep Warm, možností zvýšit výkon varné desky Power a nejrychlejším a nejúspornějším způsobem přípravy všech druhů pokrmů.

READ  Poškrábaná varná deska z nerezové oceli

Možnosti napájení indukčních varných desek

Účinnost indukčních varných desek je řádově vyšší než u elektrických varných desek a dosahuje až 90 %. Jmenovitý výkon závisí na velikosti. Například varná deska se čtyřmi hořáky má výkon 7 kW, zatímco dvanácticentimetrová varná deska má výkon 1 kW. Předem si zkontrolujte datový list.

@YouTube.com „Práce není práce“

Spotřeba je do značné míry závislá na výrobci domácího spotřebiče, protože různí výrobci uvádějí pro své výrobky různé údaje. Varná zóna vyžaduje v průměru až 2 kW za hodinu. Díky indukční metodě je spotřeba energie několikanásobně nižší než u analogů s jiným způsobem provozu.

Příklad! Vaření 2 litrů vody trvalo 5 minut a spotřebovalo 0,35 kWh elektřiny, což je pětkrát efektivnější než u elektrického sporáku

Čím více hořáků na varné desce, tím větší spotřeba. Vaření na vysokém výkonu trvá kratší dobu než na elektrickém nebo plynovém sporáku.

Praktickou funkcí tohoto typu varných desek je zobrazení spotřebovaného výkonu po skončení vaření. Tato funkce je ideální, pokud sledujete svou spotřebu.

Zkouška spotřeby elektrické energie klasické a indukční varné desky

Oba čtyřplotýnkové vařiče s výkonem 3,5 kW. Pánev s 2 litry ohřívané vody Pánev v prvním případě má jednoduše 5 litrů, bez pokličky, zatímco indukční vařič v druhém případě má také 5 litrů, rovněž bez pokličky. Počáteční teplota vody 21 o C.

Vařič je klasický. voda se vaří po půl hodině,

Indukční varná deska, doba varu 5,5 minuty,

Druhým měřením je provozní doba varné desky.

Průměrná spotřeba elektrické energie indukční varné desky za 15 minut činí 0,175 kWh, celková spotřeba energie je 0,5 kWh.

U klasického sporáku za 15 minut stejných 0,175 kWh, ale spotřeba energie bude 1,93 kWh,

Náklady na indukční varnou desku.

 • Spotřeba energie bude: 0,5 kW,
 • hodinová spotřeba. 1,3 kW,
 • hořáky. 4,
 • 2 hodiny provozu denně,
 • Počet dní v roce. 365
 • 0,5 x 1,3 x 4 x 2×365=1890 kW
 • 1890 kW x 4RUB za kW =7592 za rok.

měsíčně po dobu 30 dnů, to je 156 kWh x 4 = 624

Klasický sporák.

měsíčně: 463 kWh x 4 = 1852 rublů.

Indukční vařič je podobný klasickému vařiči s různými dalšími výhodami.

Při tomto výpočtu můžete použít vlastní hodnoty, protože sporák nemusí nutně běžet 2 hodiny denně nebo nemusí být v provozu všechny 4 varné zóny a náklady na kWh se v jednotlivých regionech liší.

Jak snížit náklady na energii

Federální zákon 61 přiměl mnoho lidí k zamyšlení. Proč? Jde o energetickou účinnost. Zároveň ukládá veřejným organizacím povinnost každoročně snižovat spotřebu energie.

Není to snadný úkol, že? Představte si velkou veřejnou instituci. Pracují zde desítky lidí, pro které je k dispozici impozantní jídelna. Je vybaven sporáky, světly a podobně. Otázkou je, jak zde snížit spotřebu energie bez vysokých nákladů?

Odpověď je jednodušší, než se zdá. Jedná se o indukční varnou desku. Tento spotřebič je určen k nahrazení klasických elektrických trub. Indukční varná deska spotřebuje podstatně méně energie než běžná elektrická varná deska. A účinnost je vyšší.

Proč je indukční varná deska energeticky úsporná

Za prvé, indukční vařiče nepotřebují 20-30 minut předehřívání, které je spojeno s klasickými elektrickými varnými deskami. Spočítejte si, kolik drahocenných wattů můžete za rok ušetřit v místní jídelně.

Za druhé, indukční varná deska má více než jedenapůlkrát vyšší účinnost než elektrická varná deska. Jedna přeměňuje elektřinu na teplo s účinností až 90 % a druhá přeměňuje energii s účinností 55 %!

Za třetí, indukční varné desky spotřebovávají elektřinu diskrétně. Takže v případě potřeby se obžerství spotřebiče sníží. a tím i váš účet za energii.

Tím se nemůže pochlubit žádný klasický elektrický sporák, který se zapíná ráno, běží celý den a vypíná se až na konci dne, čímž spotřebovává velmi velké množství elektřiny.

Za čtvrté, na indukční varné desce můžete vařit rychleji než na běžné elektrické desce. Například při stejných podmínkách trvá uvaření 2 litrů vody na indukčním vařiči 5,5 minuty, zatímco na klasickém elektrickém vařiči 30 minut, včetně předehřátí samotného vařiče.

READ  Pokojový termostat pro plynový kotel Ariston

Za páté, s indukčním sporákem snížíte náklady na dodatečnou klimatizaci v kuchyni. Nevytváří tolik tepla jako běžný sporák, takže teplota v indukčním sporáku je příjemná.

Za šesté, majitelé restaurací uvedli, že přechodem na indukční sporáky se snížily náklady na elektřinu o 20-30 %.

Výhody v číslech

Abychom otestovali účinnost indukčního vařiče, rozhodli jsme se uvařit stejné množství vody na indukčním vařiči jako na běžném elektrickém vařiči. Do 16litrového hrnce nalili 2 litry vody pokojové teploty.

Voda se na indukční varné desce uvaří za 5,5 minuty. Na běžném elektrickém sporáku to trvá 30 minut, včetně předehřátí samotného sporáku. Spotřeba energie hořáků je stejná. 3,5 kW. Indukční varná deska tak potřebovala k uvaření vody 0,32 kWh, zatímco běžná elektrická deska 1,75 kWh.

Pak necháme vodu 15 minut vařit. Výsledkem je, že indukční varná deska spotřebovala 0,5 kWh, zatímco klasická elektrická deska 1,93 kWh.

Nyní si spočítejme, kolik elektřiny bychom potřebovali na indukčním vařiči a na elektrickém vařiči se 4 hořáky za 312 pracovních dní. Toto číslo je 5678 kWh pro indukční sporák a 21918 kWh pro běžný elektrický sporák.

Úspory v rublech

Zajímalo by mě, kolik můžete ušetřit za rok v rublech s indukčním sporákem? Spočítejme si to nyní.

Vezměme tedy náš hrubý odhad spotřeby energie pro konvenční a indukční elektrický sporák se 4 hořáky. Nechť je průměrná cena 1 kWh 3,6 rublů.

To znamená, že indukční sporák stojí 20 442 rublů ročně. Zatímco běžný elektrický sporák by se zaplatil za 78 907krát za rok.

Vaše roční úspora při použití indukční varné desky by činila přibližně 58 465 Kč u varné desky se 4 hořáky! Jedná se o cenový rozdíl mezi oběma deskami, což znamená, že rozdíl v pořizovací ceně se vrátí již po jednom roce neintenzivního používání a zbytek je čistá úspora. V případě intenzivnějšího provozu se vám proto rozdíl vrátí v mnohem kratší době.

Nákladné potěšení?

Mnoho lidí si myslí, že indukční vaření je luxusem pro méně majetné stravovací zařízení. Před několika lety to mohla být pravda. V dnešní době tomu tak není.

Společnost Techno-TT vyvinula vlastní indukční elektrické varné desky a vyrábí je na předměstí. Toto zařízení je evropské kvality, spolehlivé a v souladu se všemi předpisy a normami.

Indukční vařiče Tekhno-TT jsou mnohem levnější než jejich evropské protějšky. Například jednoplotýnkový sporák vás vyjde na 129 625 Kč.

Jste připraveni snížit své účty za energie, být energeticky efektivnější a začít vydělávat více?? Pak kontaktujte společnost Techno-TT a vyzvedněte si indukční varnou desku.

OOO Výrobní společnost „Techno-TT“ Adresa: 142450, Moskevská oblast, Noginský okres, město Noginsk.Staraya Kupavna, ul. Kirova, 26 let

indukční, varná, deska, kolik

Způsoby úspory nákladů

I přes vysokou energetickou náročnost tohoto zařízení má spotřebitel několik možností, jak ušetřit náklady:

 • Vaření v nádobí s plochým dnem, které zvětšuje kontaktní plochu s hořákem;
 • Používejte hrnce a jiné nádoby, které nepřesahují hořáky;
 • používat tlakový hrnec pro časově náročné vaření;
 • přikrýt pánve pokličkou, čímž se zkrátí doba varu tekutin;
 • Nový elektronický řídicí systém umožňuje vypnout sporák krátce před dokončením vaření, takže můžete využívat teplo hořáku bez napájení;
 • Nahradit model TEEN modernějším modelem. Halogenové modely mají až o 20 % nižší spotřebu, protože zvyšují účinnost a zkracují dobu potřebnou k ohřevu nádobí. Při použití indukčního modelu můžete ušetřit až 40 procent, ale v tomto případě budete potřebovat speciální nádobí vyrobené ze slitiny feromagnetické oceli.

Jak vidíte, elektrický sporák není nejúspornějším spotřebitelem energie. Uživatel však může snížit spotřebu také používáním určeného zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS