Instalace páskového řadiče na kotli

Opravdové regulátory pro kotle

Nedostatek zařízení pro automatické zahřívání tepla se tedy činí provoz kotlové jednotky nebezpečné. od osoby odpovědné za provoz kotle, je nutná konstantní vysoká pozornost pro provozní režim zařízení

Trungulátor má další funkce, kromě ochrany tepla z varu:

 • Zařízení pomáhá udržovat určitou teplotu tepla v topném systému, v závislosti na potřebě prostor v teple (v mrazech, topení je zapotřebí pro maximální teploty, v mimosezóně a během období rozmrazení, stupeň ohřevu tepla snižuje);
 • Změna intenzity přívodu vzduchu Zvýšit dobu spalování jednoho pokládka paliva (ale podmínky spalování jsou zdaleka optimální a účinnost kotle snižuje).
instalace, kotli

Aby se zabránilo varu chladicí kapaliny namísto regulátoru na pevné palivové jednotce, můžete nainstalovat pojistný ventil. To umožní v automatickém režimu resetovat tlak, pokud překročí nastavenou hodnotu. Ventil je však určen pro jednorázovou nouzovou reakci. selže, pokud bude generátor tepla pravidelně zahříván na kritické teploty. Kromě toho, bez trakčního regulátoru nastavte ohřev chladicí kapaliny, bude muset ručně.

Instalace přítoku regulátoru na kotle na pevném palivu a jeho další konfiguraci

Před instalací knoflíku na kotli jej vyřízněte z potrubí a vypusťte chladicí kapalinu z kotle. Pokud se vypíná kotel selže (armatury pro instalaci není nainstalována), celý systém tepla se spojí ze systému.

Po odšroubování víčka ze spojky (pouzdro) ručně otočte regulátor, abyste ověřili velikost závitu. Pokud je vše v pořádku a je jasné, která vrstva fmatové pásky je zaznamenána na řezbářském zařízení, vložíme těsnění na závit a těsně, ale bez fanatismu, zašroubujte jej do objímky v rukávu. Pokud je pouzdro na straně kotle, šipka na knoflíku regulátoru při kroucení, dokud se zastaví. Při instalaci shora musí být slot zařízení utaženo na přední část kotle.

Páka vloží do sedla regulátoru tak, aby řetěz vložil do jeho díry visícího svisle nad dveřmi Kolnik a neměl žádný zásah do práce v nataženém stavu. Po tažení jsou všechny páry upevněny tepelně odolným složením. Po instalaci je úroveň chladicí kapaliny v topném systému obnovena a otevřené armatury potrubí a pec je naložena palivem.

Nainstalovaný knoflík musí být nakonfigurován, je třeba provést následující posloupnost akcí:

 • Plně stoupá dveře popela a palivo je zapnuto.
 • Uvolňuje držák na rukojeti zařízení.
 • Teplota nosiče tepla spodní úrovně rozsahu je 60 ° C.
 • Řetěz na páku je pevný.
 • Po dosažení uvedené teploty se dveře snižují, opouští slot asi 2 mm.
 • Upraveno druhý konec řetězu na riziko válce, takže deska není více než 1 mm.
 • Šroub se zkroucený na rukojeti termostatu.

Světla rady. Předtím, než aktivního provozu kotle s mechanickým termostatem je nutné trpělivě praktikovat topný systém při různých teplotách v regulačním rozsahu, a v případě potřeby upravit délku řetězu, aby se snížila chybu až 5%.

Spalování pevných paliv a zahřívání chladicí kapaliny na předem určenou teplotu. proces inertního, ne rychlý. Proto bude reakce na změnu úkolu na rukojeti termostatu se zpožděním a nebude léčena správně.

READ  Tlak v kotli spadl na nulu

Kalibrace zařízení je žádoucí produkovat častěji, zejména na začátku topného systému. Změna typu tuhého paliva a dodavatele by také měly zavolat pravidelnou kontrolu korespondence stanovené teploty na knoflíku regulátoru a skutečně na teploměru kotle. V případě potřeby nakonfigurujte zařízení pro nastavení velikosti řetězu.

Závěr. Tento způsob získání stabilní provozu kotle na pevném palivu není tak přesný, jak je spojeno s ventilátory, kuřáky a počítačem, ale pro takové peníze, aby se spolehlivá, autonomní a po dlouhou dobu v mnoha případech.

Typy regulátorů a co lepší

Tento trh představuje vzorky schopné provádět automatické, tak mechanické úpravy tahu pro kotle na pevné palivo. Automatický regulátor může poskytnout širší rozsah úprav, ale má vyšší náklady. Kromě toho zařízení potřebuje nepřerušované spojení s výkonovou mřížkou, stejně jako takový regulátor přítoku pro kotle na pevné palivo je obtížné instalovat s vlastními rukama.

Z tohoto důvodu jsou pro kotle na tuhá paliva, mechanické regulátory tahu jsou často vybrány, schopny zajistit regulaci nezávisle zdrojů energie. Nejoblíbenější jsou sekční instalace vyrobená z litiny. Regulátor stanovený pro konstrukci umožňuje aplikovat zařízení pro řízení teploty ve vybraném rozsahu, což umožňuje použití dlouhodobého spalovacího kotle v ekonomickém režimu bez přímé účasti. Nejlepší je, pokud má rozsah nastavitelné teploty okraj od 60 do 90 stupňů.

Mezi dovážené výrobci získala česká firma „Lemax“ nejoblíbenější, českou firmu „Lemax“, produkující přítlačné regulátory pro kotle s pevným palivem řady „Regulus“, které jsou vhodné pro konfiguraci nejen značkovým zbožím, ale také jiné agregáty.

Tipy pro výběr zařízení

Specializované obchody mají obrovský výběr kotlů na pevné palivo. A zvláštně, dokonce i dnes můžete najít modely bez automatizace. Většina těchto „starodávných“ zařízení je vybavena pouze pouzdrem namontovaným uvnitř výměníku tepla. Instalace přítlačného regulátoru k kotli na pevný palivový kotel tohoto typu. To zabrání zvýšení teploty k kritickému a bude konstrukce bezpečnější.

V tomto ohledu je nutné věnovat pozornost přítomnosti rukávu a klapky v designu, lezení nahoru.

Při výběru mechanizovaného tahového regulátoru musíte dodržovat následující doporučení:

 • Síla termostatu musí odpovídat hmotnosti křídla pro jeho úspěšný výtah;
 • Schopnost nastavit teplotu je lepší zvolit od 60 do 90 ° C;
 • Úhel otáčení páky musí stačit pro úplný objev a uzavření křídla;
 • Carving v kotli musí odpovídat závitem přítoku regulátoru, aby se volně utrhly dvě části dohromady.

Proces vytápění pomocí moderních mechanizovaných a automatických regulátorů trakce se stal snadným a pohodlným

Při výběru regulátoru byste měli věnovat také pozornost poloze, ve které může pracovat, protože objímka může být umístěna na straně nebo vyšší. Existují modely, které mohou pracovat v libovolné poloze.

Jak dát a konfigurovat regulátor

Ve většině případů, instalace tepelného regulátoru znamená vyprazdňování vodní košile kotle. To nevytváří velký problém, pokud se blokování kotle na pevném palivu provádí správně a systém vytápění vody může být odříznuta s jeřáby. Jinak musíte sloučit celý nosič tepla. Poté je zástrčka odstraněna z rukávu a místo něj je zařízení přišroubováno a systém je naplněn vodou.

Chcete-li nastavit řídicí regulátor, musíte registrovat kotle a postupujte podle pokynů:

 • Bez připojení řetězu ke dveřím jej otevřete pro přístup k vzduchu.
 • Na nastavovací rukojeti oslabte šroub. držák.
 • Nastavte rukojeť do polohy odpovídající požadované teplotě, například 70 ° C.
 • Sledování teploměru kotlového kotelu, připevněte řetězový pohon do klapky v okamžiku, kdy bude zobrazovat 70 ° C. Současně musí být klapka otevřena pouze o 1-2 mm.
 • Utáhněte blokovací šroub.
READ  Proč klesá tlak v elektrickém kotli?

Pozornost! Je nutné sledovat řetězec volného řetězce překročen 1 mm.

Dále byste měli zkontrolovat provoz termostatu ve všech režimech až do maxima. Je třeba mít na paměti, že mezi okamžikem zavírání klapky a poklesu teploty chladicí kapaliny prochází na chvíli a nespěchejte na rekonfiguraci zařízení. Tepelné generátory s pevným palivem jsou zvláštní pro zpoždění, protože palivové dříví nebo uhlí v palivu nemůže jít ven v jednom okamžiku.

Doporučení pro výběr zařízení

Zvláštně, ale v prodeji stále můžete najít rozpočtové modely ohřívačů dřeva, které nejsou vybaveny bez automatického. Většina z nich má v základní konfiguraci pouze objímku namontované ve vodní košile. Chcete-li takový kotle automatizovat, bude mít svůj regulátor přítoku koupit a nainstalovat s vlastními rukama.

Odtud doporučení Nejprve: Při výběru generátoru tepla věnujte pozornost přítomnosti takového objímky a dveří sporáku.

Пиролизен котел „Аtmos“ 25 kW

Chcete-li zvolit správně Vyberte mechanický regulátor, musíte postupovat podle následujících doporučení:

 • Úsilí vyvinuté pohonem (uvedeným v pasu produktu), by mělo stačit, aby stala dveře;
 • Vyberte rozsah regulace teploty od 60 do 90 ° C;
 • Zajistěte, aby pracovní zdvih pohonu stačí, aby bylo možné plně otevřít a zavřít křídlo;
 • Závitové spojení na pouzdru by mělo odpovídat odezvě v kotli, obvykle je ¾ „.

Také by měl věnovat pozornost umístění rukávu v pouzdru kotle. Může stát na horní, přední nebo bočním panelu. Pro první možnost je třeba vybrat zařízení, které může pracovat ve svislé poloze pro ostatní dva. v horizontální. Existují např. Regulátory, například regulus RT3, pracující v libovolné poloze a 2 nastavení měřítka.

Proč potřebovat regulátory

Na rozdíl od jakékoliv pece na spalování dřeva je vodní topný peálový kotel vybaven vodním pláštěm a nemůže se ho léčit příliš vysokou teplotu, jinak voda v něm jednoduše vaří. V takových případech se vytvořené páry prudce zvyšují tlak v systému, což je důvod, proč dochází k výbuchu. To znamená, že kotel s pevným palivem, jehož výkon je upraven ručně jastarové dveře, je zdrojem zvýšeného nebezpečí.

Poznámka. Skielný chudý kotel bez automatizace může spolupracovat s kapacitou vyrovnávací paměti. tepelný akumulátor, jehož svazek je správně vypočítán. Pokud jste včas nepokryli dveře a neomezoval přívod vzduchu.

Automatický otočný regulátor, který může být instalován na jakémkoliv pevném palivovém kotle, bude zapojen do přívodu vzduchu namísto vás a mnohem lépe než vy. Reaguje na čas na zvýšení teploty vody v košile kotelna a pokrývá přívod vzduchu do kamery, pokud vypuklo palivové dříví. Ačkoli setrvačnost se teplota zvýší o nějakou dobu, ale obecně bude proces vytápění pozastavit. Kromě zajištění bezpečnosti pomáhá mechanický regulátor kotle vyřešit takové otázky:

 • Neumožňuje teplotu nastavenou uživatelem teplotou chladicí kapaliny. Ne vždy kotel musí být přístupný na 80 90 ° C, na jaře nebo na podzim pro vytápění, 50 60 ° C.
 • Pokrytí klapky a přívodu vzduchu, regulátor přítoku zvyšuje dobu spalování kotle s jednou záložkou. Je však třeba uznat, že podmínky spalování paliva zhoršují, a účinnost ohřívače prudce klesá.
READ  Hraje kotel Parapete se silným větrem

Může se argumentovat, že jakékoliv generátory tepla s pevným palivem by měly být připojeny k topnému systému za použití pojistného ventilu nakonfigurovaného na nouzový tlak. Při přehřátí bude ventil fungovat, zmírnit páry a žádný výbuch se nestane. Takže regulátory tyče nemají nic. Prohlášení je pravdivé pouze částečně, protože bez automatiky bude ohřívač často získat kritickou teplotu a ventil po 2-3 spouštěče bude trimovat. Ano, a řízení teploty vody v ručním režimu je poměrně obtížná.

Instalatérství.

Kotly s pevným palivem. Na rozdíl od zařízeních na jiných typech paliva je obtížné kontrolovat, protože mají vysokou setrvačnost. V důsledku toho může být uvolněno nadměrné teplo. Regulovat intenzitu spalovacího paliva, použijte regulátor tahu. V tomto článku bude instalatérský mistr vypráví, jak je regulátor přítoku uspořádán pro kotle na pevném palivu.

Hlavní roli v regulátoru zařízení hraje termostatický prvek, umístěný uvnitř válcového tělesa a pletené mechanicky s pákou a řetězem připojeným k asolnickým dveřím. Prvek je hermetická baňka naplněná kapalinou citlivou na teplo, která významně rozšiřuje při zahřátí. Nachází se na konci pouzdra, který je našroubován do vodní košile kotle a přímo kontaktuje chladicí kapalinu. Jak je řetězový pohon uspořádán s řetězovým pohonem, znázorněným na diagramu:

Princip provozu automatického regulátoru trakce je založen na řízení toku vzduchu, který bude pátý pod vlivem komínového tahu. Algoritmus vypadá takto:

 • S hořením pevného paliva a zahřívání chladicí kapaliny se kapalina uvnitř prvku rozšiřuje a ovlivňuje pohon a páku, překonání pevnosti pružiny pružnosti.
 • Páka uvolňuje řetěz, klapka začíná zavřít a snižovat průchodovou sekci. V peci je méně vzduchu, proces hoření zpomaluje.
 • Teplota vody v nádrži kotle se sníží, kapalina je stlačena a vratná pružina způsobí, že páka otevřít klapku s řetězem znovu.
 • Cyklus se opakuje, dokud se palivové dřevo v palivu zcela neobjeví, pak pružina otevírá dveře co nejširší.
instalace, kotli

Rukojeť seřizovače na konci termostatu se používá k omezení zdvihu páky a odpovídajícím způsobem vzduchu. To stanoví omezení teploty chladiva.

Kromě mechanických regulačních orgánů, které nejsou závislé na elektřině, dochází k automatizaci pro kotle na pevné palivo s regulátorem a ventilátorem. vzduchem. Ten slouží vzduchu do pece elektronické jednotky. Signály orientované teplotní senzor. Takové automatizační soupravy jsou kladeny na všechny pyrolýzy a kotle pelet.

Na rozdíl od jakékoliv pece na spalování dřeva je vodní topný peálový kotel vybaven vodním pláštěm a nemůže se ho léčit příliš vysokou teplotu, jinak voda v něm jednoduše vaří. V takových případech se vytvořené páry prudce zvyšují tlak v systému, což je důvod, proč dochází k výbuchu. To znamená, že kotel s pevným palivem, jehož výkon je upraven ručně jastarové dveře, je zdrojem zvýšeného nebezpečí.

Hoodlově chudý kotle bez automatizace může pracovat ve spojení s vyrovnávací kapacitou. tepelný akumulátor. jehož svazek je správně vypočítán. Pokud jste včas nepokryli dveře a neomezoval přívod vzduchu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS