Instalace Split System Klimatizace pro domácnost

Jak nainstalovat klimatizaci s vlastními rukama: pokyny, připojení

Ceny za služby průvodce klimatizací se blíží k nákladům na vybavení, tolik raději s vlastním. Chcete-li provést technické práce, musíte vědět, jak nainstalovat klimatizaci v bytě nebo kanceláři. Postup není komplikovaný, ale vyžaduje péči a pozornost.

Před montáží, kontrola systému Split:

 • Elektrické elektroinstalace. Pokud v domě starých kabelů, hliníkové dráty, bez uzemnění. není možné instalovat klimatizaci. Síla elektrické dopravní zácpy je důležitá. Musí vydržet sílu proudu uvedené v pasovém pasu malého zásobování.
 • Mimo část zdi. Z stavebního materiálu závisí na způsobu připojení a hloubky, ke kterému mohou být instalovány držáky.
 • Dostupnost Outlet. Musí být vyšší než 50 cm od úrovně podlahy, baterií, různých trubek.

Pokud odhalili nesrovnalosti s normami, musí být odstraněny před instalací a připojením zařízení. V opačném případě vypálí zapojení buď zařízení bude trvat dlouho.

Montážní nástroje a materiály

Chcete-li zde zveřejnit zásadu provozu Split System, nebudeme podrobně popsán na jiné stránce našeho zdroje. Pro společné porozumění: mezi dvěma výměníky tepla. vnější a vnitřní, chladicí (freon) v kapalném a plynném stavu se pohybuje, nesoucí tepelnou energii do ulice nebo do domu v závislosti na zvoleném režimu (klimatizace nebo topení).

instalace, split, system, klimatizace, domácnost

Cílem instalačního programu je umístit a zabezpečit bloky nad všemi pravidly, kombinovat je s trubkami a připojit se k elektrické sítě a na konci spuštění a kontroly agregátů.

To také nemá smysl vstoupit do každého šroubováku nebo klíče, takový nástroj z hlavního mistra musí být po ruce. Bereme v úvahu pouze vybavení a zařízení, bez které je nereálné pro připojení a spuštění klimatizace:

 • Perorator s diamantem hnědý nebo korunkovým vrtákem (závisí na materiálu stěnách) o průměru alespoň 45 mm;
 • Vakuová pumpa;
 • Manometrické rozdělovače.

Poznámka. Pokud se práce provádí v procesu opravy bytu, pak přidejte rohový brusku s kruhem podél betonu do tohoto seznamu. Připraví se užitečným pro provádění skrytých těsnění dálnic v rýhách stěn (v překvapení. tipers).

Specialisté v chladicích stroji zabývajících se instalací klimatického vybavení okamžitě zeptali: a kde je sada pro řezání a válcování měděných trubek s škrabkou pro odizolování (rimelery)? Odpověď je jednoduchá: nováček pro jednorázovou instalaci rozděleného systému s kapacitou až 3 kW tato zařízení nejsou nutná. Je snazší zakoupit připravenou instalační sadu, kde jsou zahrnuty všechny potřebné položky:

 • 2 měděné trubky o průměru délky 6.35 mm (¼ „) a 9.52 mm (3/8 „) s řádně rozbitými konci a nahými maticemi;
 • Gumový izolační typ k-flex (již natažený na dálnici);
 • Vlnitá hadice pro odvodnění;
 • Elektrický kabel pro 4 nebo 5 žil s průřezem od 1.5 mm²;
 • Držák pro upevnění venkovní jednotky.

Proč nainstalovat klimatizaci v bytě lépe aplikovat soupravu. Za prvé, jeho cena je srovnatelná s náklady na válečkové svítidla a materiály zakoupené samostatně. Zadruhé, konce dálnic jsou rozděleny na stroj, a nikoli ručně, což přispívá k spolehlivým spojení. Zvolen-kvalitní ruční kolaps. chyba většiny nezkušených mistrů vedoucí k úniku freonu a rozbití kompresoru.

Továrna (vlevo) a ruční válcování (vpravo)

Poznámka. V závislosti na podmínkách pokládání komunikací, plastový kabelový kanál, navíjení PVC páska, montážní pěna a hledí, je třeba zakoupit.

READ  instalace ohřívače bloku motoru start m

Služby požadované zákazníky v tomto roce

Specialisté odpoví na vaše dotazy zdarma.

 • Instalace klimatizací. 2595 mistrů na PRO
 • 5240 recenzí pro profesionály o opravách
 • Instalace klimatizací z 5000 / ks.

Instalace klimatizace. případ není snadný, vyžaduje určité znalosti a dovednosti. Je z instalace 90% v závislosti na kvalitě a životě zařízení. Pokud budou chybové chyby během instalace povoleny, pak je opraví mnohem obtížnější. Z tohoto důvodu je lepší okamžitě kontaktovat specialistu, který má speciální vybavení a dovednost. Služba je poskytována asi 450 kvalifikovaných mistrů, která instaluje rozdělený systém nebo klasickou montáž na vysoké úrovni. Uživatelé, kteří se již odvolali k profesionálům, zanechávají na těchto stránkách recenze, pomohou rozhodnout o volbě mstioner. Máte-li zájem, kolik je služba, pak namontujte horní část je poměrně nebezpečná, takže se angažují výhradně profesionály. Chcete-li eliminovat poruchy v systému a zajistit účinné výkon zařízení, vnější blok je umístěn přísně vodorovně.

instalace, split, system, klimatizace, domácnost

Fáze instalace klimatizace

Nabízíme dvě možnosti instalace: v jednom a dvou fázích. První je vhodný pro byty, kde je oprava dokončena a není brzy naplánována. Trasa zůstává na povrchu zdi, zdobené plastovou krabičkou. Druhý dělat v procesu nástěnné dekorace. Ve všech komunikaci se nahromadí ve zdi.

Před zahájením práce děláme odhady. V případě kontroly místa uchycení vytvoříme schéma trasy koleje a upevňovacích bloků v místnosti a na vnější stěně.

Jednorázová montáž

Instalace klimatizace pro domácnost v jedné fázi se provádí za 2-3 hodiny. Standardní služba zahrnuje následující typy práce:

 • Dodávka a vzestup k podlaze vybavení a nástrojů.
 • Instalace venkovních a vnitřních bloků na zdi. Ve stejné době, ulice namontovaná pod oknem nebo jinde, kde je možné fixace bez průmyslových horolezců.
 • Těsnění a fixace na stěně komunikačních spojovacích bloků, až 5 metrů dlouhých.
 • Instalace plastové dekorativní krabice uvnitř.
 • Vysávání (odstranění vzduchu ze systému) a spuštění freonu.

Po absolvování instalace odborníci zkontrolují zařízení ve všech režimech a čistí místnost.

Co nelze udělat s externím (vnějším) blokem?

Existují omezení umístění pro instalaci externí jednotky:

 • Povrch stěny, na kterém bude blok instalován, musí být odolný (jinak pod hmotností bloku se může zhroutit) a hladký (jinak bude jednotka vibrovat a deformovat).
 • Je nemožné nést trubku s chladivem (Freon) několikrát v malé oblasti a rozvíjet jejich spojení (to povede k úniku chladiva). Pokud trubky zkroucené do kruhu s poloměrem menší než 100 mm, kompresor bude obtížnější stáhnout freon.

Třetí etapa: Instalace vnitřního bloku

Instalační technika jsou upevněny šrouby ke stěně (pokud je bloková stěna) nebo strop (pokud jsou na nich instalovány speciální závorky a bloky. Poté je nutné zkontrolovat sílu přílohy (zda návrh se nedrží? Když zapnete klimatizaci vibrovat?). Jinak, dříve nebo později, celý design může jednoduše zasáhnout hlavu.

Ale pro venkovní jednotku speciálních spojovacích prvků není nutné. Jak říkají: „Stojí pěšky“. Je nutné okamžitě vybrat místo pro něj (při výběru místa, zvažte blok, který nebude foukat na záclony nebo na stěnu a stál od zdroje tepla). A i když blok není připojen k podlaze, ale po pokládání všech komunikací je nemožné přesunout z místa na místo.

Takže interní jednotka nelze nainstalovat:

 • nad zdrojem tepla (například nad baterií). V opačném případě bude klimatizace pracovat pro chlazení „před ztrátou pulsu“ a bude velmi rychle selhat. Představte si, že jste otevřeli dveře chladničky, a to bude cool nejen fotoaparát, ale také celou místnost. „Vydělal“ a nezdaří do konce dne. Totéž se děje s klimatizací. Kromě toho, od tepla odcházející z místnosti baterie, plastový blok bloku může být deformován.
 • v místnostech, kde zařízení s vysokofrekvenčními elektromagnetickými oscilací neustále pracují (například vrtačka, vrtačka). Vysokofrekvenční kmitočtové oscilace mohou „srazit“ čip (procesor) instalovaný uvnitř klimatizace.
 • přímo nad postelí nebo pracovištěm, jinak je nebezpečí, že neustále chytíte nebo horší, nemocný s zánětem plic.
 • kde cirkulace vzduchu bude obtížná, například za záclony a t.P. Vzdálenost k překážce by neměla být menší než 3 metry. Jinak, klimatizace, která podporuje zadanou teplotu automaticky se nezdaří. Chlazené (nebo vyhřívané) průtok klimatizace z klimatizace se odráží na překážku a vrátí se zpět na stejnou teplotu, s jakou „ven“. Klimatizace bude vyřešit, že práce se provádí, je požadované klima instalováno a vypnuto. Takhle se stali moji přátelé. Jejich klimatizace je neustále „zmatená v záclonách“ a odpojen, aniž by měl čas přivést teplotu místnosti k danému. Musel jsem zavolat specialisty a znovu nainstalovat systém.
 • s zkreslením. pak voda (kondenzát) vytéká z ní, která by podle pravidel instalace měla být vypouštěna drenážní trubkou do speciální nádrže (viz. Náš certifikát odvodnění).
READ  Lze sklo vložit do trouby?

Čtvrtá etapa: Wall nebo Paul

Aby bylo možné připojit elektrické trubky a freonové trubky mezi bloky klimatizace, instalační techniky propíchají žlabu ve stěnách nebo na stropě (nebo jako montéři říkají. musíte „razítko dálnice“). Udělej to v případě, že chcete udělat skrytou dálnici. Někdy musíte „mrtvice“, například, ne zeď a podlaha bytu.

Nechtějí mrtvici? Pak můžete skrýt vodiče do dekorativních plastových boxů (někdy krabice je vyčištěna pod soklem). Ale předtím, instalatéři budou muset připojit dvě měděné trubky (pro chladivo) a „konce“ elektroinstalací mezi vnějšími a vnitřními bloky. Ujistěte se, že instalatéři to dělají pomocí spojovacích armatur. A v předem děrované otvoru ve vnější stěně byla položena „hydroizolační sklo“ s připojovací hadicí.

Instalační techniky se dostanou na místo se všemi potřebnými vybavením, v coznicích FIT Komunikace se drenážní trubka vloží do zdvihu pod sklonem

Poté musí provádět tzv. Vakuace komunikace a nutně po dobu 50 minut (v tomto okamžiku „Extra“ vzduch a vlhkost bude uvolněna z komunikací). Tato manipulace se provádí nutně pomocí speciálního vybavení.

A udržujte se na paměti. pro odvodňovací trubku, zpravidla vytvořte samostatnou skrytou silnici (ve zdi nebo pod podlahou).

Pátá etapa: Kontrola systému pomocí speciálního programu

V této fázi by instalační techniky měly obsahovat Split System (klimatizace) nastavením na zkušební program. Pokud všechno funguje a případ ne vibruje, pak objednávka. Práce je téměř hotová. Mimochodem, každoročně vám doporučujeme provádět takovou kontrolu systému (pomocí stejného zkušebního programu).

Šestý stupeň: čištění odpadků

Musí varovat: Pokládání dálnice a dalších instalačních postupů jsou nečistoty, prach a hluk. Ale dobré montéři (s licencí k instalaci klimatizačních kondicionérů) přijdou se speciálními nástroji (včetně detektoru kovů pro geodetické stěny pro přítomnost armatur a skrytých komunikací).

Kromě toho musí mít instalátory vysavače a jiné čisticí stroje. S jejich pomocí po skončení práce musí samostatně odstranit všechny odpadky. Pokud se instalatéři snaží vyhnout „špinavé“ práci, přísně vyžadují. „čištění území“ je zahrnuta v platbě za instalaci klimatizace. Kromě toho může solidní společnost uzavřít dohodu o profylaktické službě Split System. Pak nemusíte riskovat život, naklonit se na pás z okna, vyčistit venkovní blok s vysavačem nebo způsobit horolezci za peníze. Při uzavírání této smlouvy (zahrnuje také opravy záruky), samozřejmě budete muset zaplatit nečinnost, ale věřte mi, že to stojí za to. Mimochodem, máme spěch nahlásit příjemný detail: společnost „Meteomarket“, prodávat japonské klimatizace Daikin (Daikin), po tříletém termínu smlouvy o službě, nahradí klimatizaci pro nový. Pokud jste však spokojeni se starou jednotkou. nemůžete ji změnit 20 let. Firma zaručuje svou nepřerušovanou dobrou práci. Mimochodem, v nevyžádané budově na Lubyanku, Daikin klimatizační jednotka (Daikin) jsou stále od „Obecně“ kukuřice „Nikita Khrushchev a stále funguje.

Bezpečnostní

Schéma elektrického připojení musí odpovídat „pravidlům elektrického instalačního zařízení“, protože klimatizace je napájecí zdroj. Před nákupem zařízení musíte vypočítat napájení elektrických zařízení a porovnat všechna omezení. V opačném případě to může vést k nouzovým situacím.

READ  Mohu zapnout dělený systém během bouřky?

How to Install a DIY Mini Split Air Conditioning and Heat Unit. MR COOL 24K Split Unit

Náklady na instalaci klimatizace

Pouze pro klimatizace zakoupené od nás

Základní instalace (v t.C. Spotřební materiály) Systémové systémy ve zdi,
místnost do 30 m 2. Výkon až 3000 w 14990
Pokoj od 31 m 2 do 40 m 2. Výkon od 3001 w do 4000 w 16490
Pokoj od 41 m 2 do 60 m 2. Výkon od 4001 w až 6000 w 19490
Pokoj od 61 m 2 až 80 m 2. Napájení od 6001 W až 8000 w 21490
Pokoj od 81 m 2 do 90 m 2. Napájení od 8001 W až 9000 W 23490
Pokoj od 91 m 2. Výkon od 9001 w 27490
Druhý stupeň instalace klimatizace. Jakýkoli moc 3000
Instalace klimatizace s napájením ventilace. Jakýkoli moc 6500
Základní instalace (v t.C. spotřební materiál) kazeta, stropní, venkovní strop a konzole Split systémy Cena,
do místnosti až 40 m 2. Moc až 4000 w 18490
Pokoj od 41 m 2 do 60 m 2. Výkon od 4001 w až 6000 w 20490
Pokoj od 61 m 2 až 80 m 2. Napájení od 6001 W až 8000 W 22490
Pokoj od 81 m 2 do 90 m 2. Napájení od 8001 W až 9000 W 24490
Pokoj od 91 m 2. Výkon od 9001 w 26490
Druhý stupeň instalace klimatizace. Jakýkoli moc 3000
Instalace klimatizace s napájením ventilace. Jakýkoli moc 6500

Pro nástěnné klimatizace zakoupené v našem internetovém obchodě

Základní instalace (v t.C. Spotřební materiály) Systémové systémy ve zdi,
místnost do 30 m 2. Výkon až 3000 w 13490
Pokoj od 31 m 2 do 40 m 2. Výkon od 3001 w do 4000 w 14990
Pokoj od 41 m 2 do 60 m 2. Výkon od 4001 w až 6000 w 17990
Pokoj od 61 m 2 až 80 m 2. Napájení od 6001 W až 8000 w 19990
Pokoj od 81 m 2 do 90 m 2. Napájení od 8001 W až 9000 w 21990
Pokoj od 91 m 2. Výkon od 9001 w 25990
Druhý stupeň instalace klimatizace. Jakýkoli moc 4000
Instalace klimatizace s napájením ventilace. любая мощность 7500

Стоимость дополнительных работ и материалов

Поможем в подборе техники Бесплатная помощь от специалистов Нажимая на кнопку «Получить консультацию», вы принимаете условия Публичной оферты

| Denial of responsibility | Contacts |RSS