Jak dát dlaždici na OSB desce

Montáž dlaždice technologie na dřevěnou podlahu

Keramická dlažba na dřevěné podlaze je ideálním roztokem ve velmi mokré místnosti, například v koupelně nebo kuchyni. Ale co dělat, pokud je založení dřevěná podlaha, a navíc není namontován na železobetonové desce? Ale jako praxe ukazuje, je to možné, ale pak můžeme dát dlaždice na GWL nebo na OSB Fanoire. A odpověď je jednoduchá a jednoznačně pozitivní, protože se jedná o tyto materiály, které mají vysoké technické ukazatele.

V technických úvahách je pokládání dlaždic na dřevěnou podlahu nežádoucí nebo nevhodné. Dřevěná podlaha je nakloněna konstantním deformacím v procesu jeho služby. Každá deska vzhledem k sousedství může provádět malé pohyby, což povede k praskání adhezivní vrstvy a poškození velmi keramického povlaku. V tomto článku se podíváme na to, jak správně položit dlaždice na GVL a Phaneuru a zároveň je pokrytí trvanlivé a spolehlivé.

Strom, jako je přírodní přírodní materiál, náchylný k neustálému roztažnosti a zúžení. Kromě toho se to děje ve všech směrech. Kromě toho je náchylný k hnijícím a prosluranému, což vede k jeho zničení během provozu, když nedostatek větrání a neustále mokrých prostředí. Ale i tyto faktory neovlivňují lidi před touhou ležet keramické dlaždice na dřevěné základně. Ale pak na takové podlaze, obecně nic, co nelze dát vodotěsný. Není však nutné zoufat, protože keramická dlažba na phillíce může být položena, stejně jako vyztužená betonová základna, pokud budete dodržovat technologii a řádně připravit povrch. Dnes existuje několik způsobů, jak položit dlaždice na dřevěnou podlahu. Ale nejběžnější je pokládka dlaždic na podlaze GWL nebo pokládání dlaždic na OSB. Protože tyto dva materiál mají vynikající pevnost a elastické parametry. Ale před pokládáním dlaždic, měli byste se seznámit se správnou technologií vyrovnání povrchu.

Dřevěné podlahové zařízení pro dlaždice

Výběr lepidla

Chcete-li začít, je nutné se vypořádat s výběrem kompozice pro řešení a pochopit, tím lépe lepďte keramickou dlaždici na překližku a další podobné materiály. Pro každý z nich naleznete vhodný pohled na řešení nebo zakoupit univerzální verzi pro strom.

Hlavním rysem těchto směsí je, že umožňují přizpůsobit se pohybu nadace.

V jejich kompozici jsou přítomny vysoce elastické komponenty: mikrovlákno, sklolaminát, silikonové, silanové a jiné modifikátory polymeru. Takové lepidlo je poměrně kapalný, a proto dlaždice nemusí po instalaci poklepat. samotná směs bude distribuována na povrchu. Ale to není všechno, které může být lepeno keramickými dlaždice do dřevní dřevotřískové desky.

Nejlepší je používat specializované lepidlo pro dřevěné povrchy

Z non-standardní řešení by měla být zmíněna, jako například:

Tyto metody nedávají sto procent záruku vysoce kvalitního držáku, takže je lepší používat specializované směsi. Kromě lepidla budou také potřebovat různé pomocné materiály.

Pokládání dlaždic na OSB desce. na podlaze a na zdi

Nedávno se Během stavby nebo opravy začala používat Deska OSB. Nepochybně příčinou jeho pozitivních vlastností, malá cena a jednoduchost pokládání. Tento materiál je snadno natřen obyčejnou barvou, může být pokryt lakem a dokonce aplikovat omítku.

Ale dnes budeme hovořit o tom, jak pokládání dlaždic na podlaze nebo na zdi. Koneckonců, pokud jste položili desku OSB na podlaze, musíte stále používat povrchový povlak. proč nepoužívat pro tuto dlaždici.

Pokládání dlaždic na OSB desce. na podlaze

Když pokládání dlaždic na OSB desku na podlaze jsou důležité některé momenty. A co je nejdůležitější, je třeba pochopit, že OSB deska pod zatížením může být deformována a dlaždice je tvrdý materiál a není vystaven deformaci. Proto, pokud je pod zatížením, povrch bude upevněn, pak je položená dlaždice jednoduše stlačena z povrchu.

Proto je nejdůležitější věcí, aby se spolehlivá OSB deska nemá šanci na deformaci.

Můžete dát dlaždici na betonovou kravatu pomocí lepidla, to je určitě dokonalé. Takové pohlaví, a to i za velkých nákladů, nebude deformován.

No, pokud máte talíře, které se hodí do MAS, musíte udělat tak, že vzdálenost mezi nimi je minimální a samozřejmě tloušťka listu je zde důležitá. Specialisté doporučují výběr z 15 mm, mimochodem, můžete se seznámit s velikostí. zde.

Pokud se chcete donutit, můžete dát talíře ve dvou vrstvách. ale podívejte se na klouby vrstev se shodovaly, jinak bude v marném strávit čas a peníze.

READ  Kolik stupňů má vroucí voda v konvici?

Теплий КУРНИК своїми руками за 4 дні!!!

Velmi důležitý bod. nezapomeňte, když pokládáte laminát na podlahu, abyste opustili kompenzační švy v blízkosti stěn, jinak s teplotními výkyvy, vaše OSB se deformuje.

No, s nuance pokládání OSB na podlaze jste se seznámili, můžete nyní jít dál.

Příprava povrchu podlahy

Jen být upřímný, pokládání dlaždic na OSB desce není jednoduchá lekce, a to ani z betonové základny takové obklady, co říct o stromě. Ale moderní technologie stále stojí, a dnes existuje mnoho materiálů, které nám pomohou s přiměřeně vyrovnat s naším úkolem.

Prvním krokem je zlepšit přilnavost povrchu OSB desky, pro tuto první musíme projít povrchem s brusným papírem.

Samozřejmě je velmi obtížné provést takovou práci ručně, takže používáme elektrické pomocníky pro tuto práci. úhlový brusný stroj nebo pás bude správný.

Pokud je OSB pokryta nějakou ochrannou vrstvou. lak nebo nátěr, je třeba pečlivě odstranit, takže neexistuje stopa.

Po výše uvedených postupech musí být povrch odstraněn a v případě potřeby suchý.

Druhý krok. impregnace desky s moderními kompozicemi pro zvýšení adheze. Pro tento účel je vhodné dobré primer hluboké penetrace. Při nákupu je hlavní věc zjistit, zda se používá pro dřevěné výrobky.

Aplikovat takový základní nátěr, může být kartáčován, válec nebo postřikovač. Doporučuje se projít povrchem ve dvou vrstvách tak, aby neexistovala místa.

Čas sušení primeru je obvykle malý, ale je lepší dodržovat doporučení v pokynech výrobce.

Poté lze provést pokládání dlaždic na OSB desce, ale je nejlepší pro podlahu další krok. výztuž.

Další krok. zesílení OSB desky. Takže že naše dlažba pevně držela povrch, musíte k němu připojit kovovou mřížku. Způsob upevnění může být odlišná. je možné použít šrouby, další upevňovací prvky. nebo připojit kovové držáky. Volba metody bude záviset na přítomnosti materiálu a nástroje, protože finančně všechny nejsou drahé.

Mřížka musí být stanovena přesně, spolehlivá. V místech kloubů je vhodné, aby byl spolehlivější upevnění. Poté můžete aplikovat tenkou vrstvu potěru, která bude základem pro naše dlaždice.

Můžete provést potěru z kachlového lepidla. hlavní věc je, že se k těmto účelům přiblížil. To je, tam byla dobrá spojka s dřevěnými povrchy.

Mějte na paměti, že ne každý lepidlo dlaždice je vhodná pro pokládání dlaždic na OSB desce, mělo by být pro problémové povrchy a elastické.

Pro tyto účely můžete poradit Ceresit CM 17 nebo jiné podobné lepidlo. Také zde vyhovují samoobslužným směsí, ale ne všechny.

Proces pokládání dlaždic na samotném OSB, prakticky nic odlišného od takové práce na jiné důvody, takže si můžete přečíst více o tom v článku. Pokládání venkovních dlaždic.

Pokládka dlaždice na OSB desce. zeď

Jak bylo napsáno výše, takže pokládání dlaždic na OSB desce bylo spolehlivé Musíme připravit povrch. Protože stěna je méně náchylná k fyzické námahy, není nutné ji posílit. Není-li samozřejmě vibrovat od sebemenšího pohybu vzduchu v místnosti.

Příprava povrchu stěny

Prvním krokem je povrchová úprava velkého nebo středního zrnitého brusného papíru. Pokud je povrch destiček zpracováván ochrannou vrstvou laku nebo nátěru, omítky a podobně, musí být všechny odstraněny a pečlivě nezanechány a stopy.

Pro tento krok musíte použít vhodný nástroj. úhlovou brusku, s příslušnou tryskou nebo bruskovým strojem. Tento proces umožňuje zvýšit adhezi povrchu desky s primerem a lepidlem, že se použijeme v budoucnu.

Vzhledem k tomu, že v procesu broušení je vytvořeno mnoho prachu, na konci práce musí být vše pečlivě odstraněno, můžete potřebovat i mokré čištění.

dlaždici, desce

Dalším krokem je použití základního nátěru pro dřevo, nejen chrání dřevo před všemi druhy poškození, ale také zvyšuje sílu přilnavosti pro lepidlo. Zpracování povrchu, jako vždy. kartáč nebo válec. Kdo má postřikovač. bude vhodnější, protože vám umožní více rovnoměrně dát primer zachránit to současně.

Aplikované materiály pro základní nátěr nejsou příliš užitečné pro vaše zdraví, takže nezapomeňte na individuální ochranu a opravu místnosti.

Příprava základu

Nejdůležitější součástí přípravného primeru. Taková léčba neumožňuje vlhkost proniknout uvnitř povrchu detailů. Kromě toho musí být na povinné, že i vlhkost. Základní nátěr zvyšuje nejen odolnost vůči expozici vody, ale také zlepšuje adhezi. Nicméně, takže hladkost desek se nestane problémem při lepení povlaku, ještě jeden typ práce by měl být proveden předem. Jedná se o banální zpracování celé roviny suchého papíru. Eliminuje povrch z lesku a hladkosti, vytváří drsnost.

DŮLEŽITÉ: „betonactont“ Primery typu pro zpracování OSB nejsou vhodné. Bohužel takové směsi jsou vhodné pouze pro betonové a kamenné báze a pro dřevo jsou zapotřebí další formulace.

Z variant dostupných všem. použití mírně zředěné vodou lepidla PVA. V zásadě je pro polymerní bázi vhodná jakákoliv směs primeru. Dejte nátěr by měl být alespoň dvakrát při sušení půdy pokaždé na dokončení sušení.

READ  Jak vysoko by měl být zvlhčovač umístěn?

Pokládání dlaždic na OSB Phased

Orientovaná dřevotřísková deska (OSB nebo OSB), která se objevila relativně nedávno, získala velkou popularitu ve stavebnictví. Používají se k vybudování podpůrných konstrukcí, dekorace místnosti, stylingové podlahy, strop a fasády. Tento článek je navržen tak, aby odpovídal na otázku, zda je možné dát dlaždici na Desku OSB a jak ji implementovat správně.

O materiálu

Nejčastěji potřebuje tahy zdvihu zdvihu s dlaždicemi, nastane při dokončení rámu. Tato technologie byla v posledních letech aktivně využívána v zemi a chatě.

Je to orientovaná dřevotřísková deska, která je hlavním stavebním materiálem ve výstavbě rámových domů. OSB představuje několik vrstev stlačených čipů lepených směsí pryskyřic, syntetickým voskem a kyselinou boritou.

Suroviny měkké dřevo dřevo částice. Konečný produkt má řadu výhod:

 • vysoká síla;
 • flexibilita;
 • Jednoduchost zpracování a editace;
 • Multifunkční;
 • Odolnost proti vlhkosti;
 • relativně nízká hmotnost;
 • Cena ve srovnání s překližkou (hlavní konkurent);
 • Estetické vlastnosti.

Je však možné stanovit dlaždici na OSB desce bez předchozí přípravy základny? Ne. I přes odolnost proti vodě se orientovaná dřevová deska deformuje za prodloužené expozice vlhkosti, absorbuje ji. To je jeden z faktorů, které neumožňují bez speciálního tréninku k lepení keramické dlaždice na čipové stěně. Takže první etapa je tak důležitá.

Výcvik

Úkol v první fázi. chránit povrch před vlhkostí, což zajišťuje maximální spojku materiálů. Existuje několik způsobů, jak dosáhnout takového výsledku. Zvažte tři z nich:

 • Primer. Polymerní roztok bude chránit dřevo před vlhkostí. Před naplněním povrchu je důkladně brusný brusný papír. Po tom je válec aplikován. Udělej to ve dvou vrstvách, což poprvé pro sušení asi hodinu. Na gluhable dlaždice začít po 12 hodinách.
 • Další vrstva. Druhým způsobem neznamená přímo přilepení dlaždice do OSB, ale je velmi populární. Na základnu, MAS jsou přibité v půlmetrovém kroku a sádrokartonový phillík nebo vlhkost odolný proti vlhkosti jsou k nim připojeny s sebou. V této fázi je důležité sledovat rovinu být tak hladký. Jinak může lepený obklad spadnout.
 • Posílení. Jednou z výhod třetího možnosti je další zarovnání stěn. Pro to použijte speciální výztužnou mřížku. Dejte jej spojovacími prvky nebo lepidlem. Ve druhém případě je síť lisována do aplikované předem složení a nahoře je. Druhý den je zdi tak mletá, suší se a poté je připravena k práci.

Pokud jsou Desky OSB lakované, lesklý povlak je z nich odstraněn, jinak se výrazně sníží spojku. Použití pro tento středový brusný papír.

Výběr lepidla a dlaždic

Obvyklá cementová kompozice není pro tyto účely vhodná. Hlavní obtížnost spočívá v rysech rámových budov. V závislosti na povětrnostních podmínkách mohou být vystaveny smršťování a malé deformaci. Tyto procesy vedou k praskání a kropení pevně pevných dlaždic.

Proto neukládejte na lepidlo. Vyberte si kvalitní a dostatek elastické kompozice. Mělo by být vhodné pro použití v místnostech s vysokou vlhkostí a cílené na problémové důvody. Menší deformace rámu, který vydrží bez následků. Optimální možnosti v tomto případě. Ceresit cm 16, Ceresit cm 17, Soudal 24a a Knauff Flex. Alternativy mohou sloužit tekutým nehty nebo silikonovým tmelem.

Správná volba dlaždic může také zbavit prasklin. Je žádoucí, aby jeho rozměry nejsou více než 30 × 30 cm.

Nástroje

Vystupujeme z toho, že první verze ochrany OSB je vybrána z vlhkosti. priming. Pro to budete potřebovat následující materiály a nástroje:

 • Polymerní primer;
 • váleček;
 • Kovová špachtle se zuby 6-10 mm;
 • lepidlo;
 • Hydraulická hladina a čtverec;
 • Zařízení pro řezání keramiky;
 • Množství a silikonová špachtle pro zarovnání (buď pěnová houba);
 • vzpěry pro dlaždice;
 • impregnace odolná proti vlhkosti pro injektáž.

Pokud je vybrána druhá nebo třetí volba pro zpracování základny, zpoždění, překližky (nebo sádrokartonové), výztužné sítě a samořezný šroub.

Příprava povrchu je dokončena, sušená základní nátěr, můžete začít pracovat. Nejúčinnějším způsobem je použití dlaždic „majáku“. To jsou zvláštní značky, které jsou orientovány na vytvoření dokonale hladkého zdiva. V malých pokojích, majáky lepené k extrémním stranám zdi. Na velkých plochách jsou připojeny ve vzdálenosti 50-60 cm. Pro správné umístění dlaždice vzhledem k podlaze používejte hydraulické hladiny.

V další fázi, s pomocí oblastí s instalatérem značení. Držte si dlaždici začít dole, pokládání střídavě úplně první řádek, pak druhý a t.D. Aby se zabránilo zapojení zdiva pod spodním dlažbou, vložte dlouhou kolejnici a neodstraňujte ji, dokud sušení lepidla. Bohužel, pohlaví je zřídka poměrně rovný povrch. to nestojí za dlaždice při pokládání dlaždice.

Po lepení 4 řad dlaždice proveďte přestávku a na následující projíždění za hodinu. Je třeba dát lepidlo příležitost ztvrdnout tak, že čelění se nesmějí posměnit pod svou vlastní váhu.

READ  Jak připevnit varnou desku k pracovní desce

Je možné ležet venkovní dlaždice na OSB? Mnozí odborníci tvrdí, že čelí podlahy je mnohem komplikovanější stěny stěn. V každém případě mají rozdíly opravdu.

Na podlahové práci začíná centrem a ne z okrajů. K tomu najdete uprostřed délky jedné ze stěn a kolmo k jejímu provedení lope pro zastřihovače z tohoto bodu. Stejná operace se provádí pro druhou stěnu. Bod křižovatky těchto linek a bude centrem místnosti.

Rozložte si dlaždice odtud. Tak, že ořezávání je menší, můžete mírně posunout centrální dlaždici, počítat předběžnou vzdálenost.

Co je OSB nebo OSP deska

Tento typ desky je variace s vyšší kvalitou. Používají piliny a čipy jehličnatých stromů. Ve výrobním procesu je zdrojový materiál lisován speciální impregnací.

Stojí pro pryskyřici, synteticky vosk a kyselinu boritou.

Výsledný produkt má soubor výhod:

 • Zvýšená síla, která umožňuje snížit listy psama na podlaze;
 • flexibilita;
 • Jednoduchost zpracování, která je důležitá při vytváření dlaždicových podlah;
 • Zeměpisná šířka aplikace;
 • Odolnost proti vlhkosti;
 • relativně nízká hmotnost;
 • cena;
 • Estetické vlastnosti.

Je možné položit dlaždici na OSB desce? Vzhledem k tomu, že Deska OSB může být použita jako venkovní nátěr, vyvstává otázka, jak provést dlaždice, kterou na desce OSB. To je nezbytné, protože navzdory schopnosti odolávat vlhkosti, postupně se materiál hromadí vodu, což vede k jeho deformaci. Proto je nutné pochopení procesu, jak položit dlaždice, kterou na Desku OSB.

Pokládání obkladu na podlaze

Nyní zvažte technologii pokládání na podlahu, do větší míry jeho vlastností, protože samotný proces je téměř totožný s pokládkou na zdi s výjimkou některých funkcí.

Mezi charakteristika je:

 • Pokládání dlaždic na podlahové desce OSB běží od středu místnosti.
 • Takže ořezávání bylo alespoň ponecháno mírně pohybovat dlaždice, když vypočítá požadovanou vzdálenost předem.
 • Někdy, aby bylo možné najít centrum, dlaždice je položena na suché podlahu, konkrétněji se provádí předběžné uspořádání dlaždic.
dlaždici, desce

Pokládání je vyrobeno takto:

 • Používáme lepidlo na povrch a dlaždice.
 • Použijte materiál a stiskněte jej.
 • Kontrola horizontální úrovně.
 • Pokračujeme v podobných akcích s následnými dlaždicemi, zatímco pozorování velikosti švů pomocí křížů nebo SVP.

Pokračujeme v práci v celém okolí. Po dokončení práce počkejte 3 dny (až 10 dní ve mokrých místnostech) a pak se přesuňte do konečné fáze práce.

Jak lepit zdi

Příprava povrchu je dokončena, sušená základní nátěr, můžete začít pracovat. Nejúčinnějším způsobem je použití dlaždic „majáku“. To jsou zvláštní značky, které jsou orientovány na vytvoření dokonale hladkého zdiva. V malých pokojích, majáky lepené k extrémním stranám zdi. Na velkých plochách jsou připojeny ve vzdálenosti 50-60 cm. Pro správné umístění dlaždice vzhledem k podlaze používejte hydraulické hladiny.

V další fázi, s pomocí oblastí s instalatérem značení. Držte si dlaždici začít dole, pokládání střídavě úplně první řádek, pak druhý a t.D. Aby se zabránilo zapojení zdiva pod spodním dlažbou, vložte dlouhou kolejnici a neodstraňujte ji, dokud sušení lepidla. Bohužel, pohlaví je zřídka poměrně rovný povrch. to nestojí za dlaždice při pokládání dlaždice.

Lepidlo se aplikuje jak na základně, tak na dlaždice s ozubenou špachtlí. Je navržen tak, aby odstranil bubliny z lepicí směsi. Gumové kladivo pro snadné zpomalení latované dlaždice. Tyto akce budou zvyšovat spojku a umožňují obkládat co nejvíce, aby se lhát v lepidle. Chcete-li vytvořit ideálně i vzdálenost mezi dlaždicemi v rohách, jsou vloženy křížové vzpěry, a na stranách. přímo.

Po lepení 4 řad dlaždice proveďte přestávku a na následující projíždění za hodinu. Je třeba dát lepidlo příležitost ztvrdnout tak, že čelění se nesmějí posměnit pod svou vlastní váhu.

Esej EtAP

Pisl ToGo, Yak Klijov Sumysh Pischnius Wisen Neckidid Valiti RosSrki і vstávání do Zatirke. Mávání nátlakem doporučujeme koset vіdlaza, pіZnіshi riogiti skládací, pro tsoy mozhno vikoduvati volod houbou. Kuti Slord Oblorobati Gіdrophoban Warehouse a Potim špičatý planttus. Kakhel může být miti.

Sverdlіnnya NEVALLIKOV TORVANT V PLITTSI, SCHOB UNICNUTI T_SCHIN VICTOR VICTER BEZ PEORATSED. Široce digest vítězství. Bіlsh Detail o Sverdlіnі Dlaždice lze použít v Okaren Statti.

Zadyaki správně tehnologії, dal dlaždice na osb listy tsіlkom vesnice. Stejná pravidla Dotrmanny Shielded stojící odpuštění zmírnění Visokoyaksky Preark, Yaki ztratil Dovgі Rocky. A na dokončení zastavení pro vás, máte na mysli od Dec_Loma Vіdeoroliki na desce Robіt na OSB listech, Yaka Show, Zak správně omylem dlaždice і.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS