Jak dát nádobí v hotové kuchyni

Jak postavit myčku v hotové kuchyni

Řekni mi, jak je zařízení instalováno. Řeknu vám, jak nainstalovat myčku do připravené kuchyně, protože se jedná o složitější možnost. V novém nábytku je vždy prostor o požadované velikosti, zatímco instalace do stávajícího provedení zahrnuje řadu dalších prací.

Už máme zásuvku, pokud si nepředpokládáte, mělo by to být provedeno v této fázi.

Aby nedošlo k porušení hlavy, jak vybudovat myčku do připravené kuchyně, aby se design dostane úhledně, bylo rozhodnuto si koupit otevřenou možnost. Fasáda to nepotřebuje, zjednodušuje instalaci.

Sortiment modelů integrovaných do kuchyňských sluchátek je mnohem širší než oddělené analogy. To je vysvětleno těmito principy ergonomie a úsporného prostoru v pojetí budování interiéru kuchyně. Seznámit se s nejlepšími značkami specializujícími se na výrobu vestavěných modelů PMM, prosím, na tomto odkazu.

Pro instalaci vestavěné myčky, bude vyžadována samostatná skříňka, nebo spíše, výklenek v headsetu. Od běžných kuchyňských skříní se vyznačuje tím, že nemá zadní stěnu a dno.

Technika je vložena dovnitř nábytkové moduly a zdobené fasádními panely, takže v uzavřeném stavu je zcela skrytý. Tento způsob instalace vám umožňuje vydržet interiér kuchyně v jediném stylu

Stroj je instalován přímo na podlaze, 3 nebo 4 nosné nohy. Nepřítomnost zadní stěny umožňuje volně uspořádat hadice. dodávat vodu a odtok.

Kabinet musí mít spolehlivé stěny, ke kterému je pouzdro myčky připojené, a „střecha“. stolní deska. Přední panel není upevněn ke stěnám, jako jsou běžné skříně, a přímo ke dveřím stroje.

Experiment s upevňovacími prvky nejsou nutné: výrobci poskytli instalační prvky a připravili speciální otvory pro samořezný šroub. Podrobné pokyny pro instalaci vloženého modelu myčky jsme vedli zde.

Co je fasáda pro pmm? Jedná se o dekorativní panel, nejčastěji ze stejného materiálu jako povrch obličeje celého kuchyňského headsetu. Je vyroben z brzdní desky, plastové, laminované dřevní štěpky, dřevěné pole nebo kombinované materiály.

Ze strany spojovacích prvků není viditelné, protože instalace je vyrobena zevnitř, ze dveří dveří stroje. Samořezné šrouby Šroub v otvorech a částečně, ne přes, zadejte panel

Existuje několik způsobů, jak to udělat:

 • Objednáno s kuchyňskou hlavou, pokud jsou rozměry vozu známy předem;
 • Udělejte sami ze dveří demontované kuchyňské skříně;
 • Pokud neexistuje vhodné „nadbytečné“ fasády, vyzvednout v podobném stylu a barevné dekoraci.

První metoda je považována za nejpraktičtější: Při objednávce jsou všechny velikosti vozu zohledněny, takže fasáda „vstane“ dokonale. Ale ne vždy platná tato metoda. S možností pro stavební nádobí v hotové kuchyni.

Jak nainstalovat myčku v kuchyni

Existují dvě možnosti instalace PMM: v hotové kuchyni nebo v předem určeném místě v kuchyňské headsetu. Myčka se liší v typu a rozměrech: kompaktní. Ubytuje se od 3 do 5 sad nádobí. Velikosti 50x60x50 cm. Nainstalován na stole nebo pod dřezem.

Úzký. Šířka 45 cm, kapacita od 6 do 10 setů. Může být plná a částečně.

V plné velikosti. Rozměry 65x65x90 cm, pojme od 10 do 15 sad nádobí. Může být vestavěný a oddělený.

Obvykle výrobci v každé kuchyňské headsetu poskytují místo pro umístění zařízení. Pro to je velikost úzké myčky nádobí odebrána, přidá se k nim 5-10 cm ze všech stran. Pokud není ve vaší sadě speciální skříň, pak je lepší si vybrat oddělené auto. Můžete ho nainstalovat na jakékoliv pohodlné místo, a to i mezi gauči.

READ  Kolik soli dát poprvé do myčky nádobí

Pokud jste připravili výkresy předem, abychom ubytovali myčku Samsung, Miele nebo jinou značku, problémy s instalací nebudou vzniknout. Jinak, pro vložení, vyzvedněte konec z dřezu. Zvažte, že vzdálenost od pouzdra PMM k zadní stěně by měla být alespoň 5 cm pro normální větrání.

Máte-li malou rodinu a kuchyňský prostor neumožňuje instalaci modelu v plném rozsahu, vyberte si desktopovou verzi. Můžete ji dát pod dřez a pravidla připojení se neliší od jiných modelů.

Užitečné tipy při výběru a instalaci PMM

 • Před nákupem vložené techniky změřte velikost kuchyňské skříně.
 • Nohy myčky nádobí lze nastavit na výšku. Použijte úroveň pro uložení stroje. Některé modely Hotpoint Ariston, whirlpool jsou velmi citlivé na svah i ve 2 stupních. To může ovlivnit jejich budoucí práci.
 • Namontujte auto v blízkosti skořápky. Tak bude snazší připojit odtok a vodu bez nutnosti zvýšit hadice. Specialisté říkají, že prodloužení hadic může vést k úniku, a také vytvoří velké zatížení vypouštěcího čerpadla.

Při vložení do nábytku namontujte kovovou desku pod stolem, který bude chránit strom před párou. V vestavěných modelech je deska zahrnuta do soupravy.

Velikost poměru nábytku a mytí nádobí

Chcete-li správně nainstalovat myčku do kuchyňské sady, musíte se správně vztahovat k jeho rozměrům s velikostí výklenku. No, pokud jste se již starali o požadovaný model PMM, ale v kuchyni není žádný nábytek. Pak můžete samostatně vypočítat rozměry budoucího otvoru pro ideální umístění a konsolidaci zařízení.

Přibližné rozsahy různých myčkových modelů

Instalace myčky na nádobí do již hotové kuchyně | Sami Sobě

Poměr velikostí otvorů a rozměrů PMM musí splňovat několik důležitých podmínek:

nádobí, hotové, kuchyni
 • Mezi tělem stroje a stolní deskou, jakož i boční stěny otvoru by měly být mezery, alespoň 5 mm na každé straně;
 • Z zadní stěny otvoru na zadním panelu myčky by měla být vzdálenost od 80 do 100 mm pro pohodlné umístění dodávaných hadic a elektrických kabelů.

Nejlepší ze všech, pokud neexistuje žádná zadní stěna v otvoru. to se vyhnout inflexe palivových a odtokových hadic připojených k PMM.

Příklady výpočtu otvorů pro různé PMM

Poměr velikosti stroje a výklenek pro jeho instalaci

Pokud jste si zakoupili nebo se podívali pouze na model úzké šířky PMF 448 mm, výška 818 mm a hloubku 570 mm, výpočet stmívání. úkol není příliš komplikovaný. Přidejte do šířky pouzdra 5 mm na obou stranách a získejte šířku otvoru. minimálně 458 mm. Pokud by výška výklenku měla být 5 mm více než výšku pouzdra, znamená to, že indikátor bude odpovídat 823 mm. Do hloubky pouzdra. 570 mm. přidejte další 100 mm a získejte výsledek. 670 mm (viz. výkres).

Výpočet velikosti otvoru pro plnou myčku

Rozměry výklenku pro instalaci plnohodnotné myčky jsou vypočteny stejným způsobem (viz. výkres).

Hit fasádu na dveře vestavěného PMM nebude fungovat. V příručce pro technologii existují informace o tom, jak montáž upevňovacích prvků, ve kterých je fasáda vložena. Pak je upevněna a přitahována ke dveřím pomocí spojovacích prostředků.

Nabízíme čtenáře číst čtenáře Video o tom, jak opravit fasádu ke dveřím stroje Bosch:

Nástroje a materiály

Při instalaci by nástroj měl být skladem, stejně jako materiály, bez kterého není možné připojit PMM do komunikace.

 • Perorator s hnědým;
 • Elektrický šroubovák s plochou a zkříženou tryskou;
 • úroveň budovy;
 • Sada plochých a křížových výprav;
 • nastavitelný klíč malé velikosti;
 • kleště;
 • ruleta;
 • kladivo.

Sada nástrojů, které budou užitečné při provádění domácích úkolů

 • Měděný kabel s průřezem tří uvízlých vodičů 2,5 mm 2;
 • Diferenciální automat pro únikový proud 16 A a 30 mA;
 • Evropské zásuvky s přístupem 16 A;
 • Tee voda s průměrem 3/4-palcového závitu a uzamykatelným jeřábem;
 • sifon pod dřezem se dvěma kohoutky pro odtokové hadice;
 • Sada gumových podložek;
 • Fum-renta.
READ  Jak připojit myčku k švestku

Včetně výrobců PMM dodávají plnicí a odtokové hadice. Pokud je délka jednoho z nich nedostatečná, měli byste si koupit delší instalatérský obchod. K čištění vody je žádoucí instalovat filtr průtoku.

Velikosti pro vložení myčky nádobí

Můžete si vybrat rozměry ještě před zakoupením na webových stránkách obchodu nebo výrobce. Musí být vícenásobná výška a šířka stolu, stejně jako všechny parametry výklenku nebo skříňky, pokud technika musí být skryta za dveřmi. Namísto pravidelných dveří se často používá dekorativní klapka, navržený stejně jako celá fasáda. Existuje několik typických řešení. Standardní hloubka je 0,55 m. To zůstává dostatek mezer o něco méně než 50 cm pro obložení a vzduchové chlazení. Pro kuchyňské hlavy určené pro typické apartmány, jsou vyrobeny úzké modely 0,45 m široké. Může se měnit až 0,65 m. Nejčastěji je to 0,6 m. Výška se pohybuje od 0,815 do 0,875 m. Je to mnohonásobná výška běžných pultů.

Existují myčky s minimálními rozměry pro vložení. Jsou instalovány nejen pod stolem. Mají i v horních modulech. Horní skříňky jsou užší a jejich hloubka je menší v průměru o 15 cm. V tomto případě by se problémy s odtokem neměly vyskytnout ani ve značné vzdálenosti od sifonu. Bude nutné pouze skrýt vypouštěcí potrubí, připojit zařízení k přívodu vody a vyřešit problém s elektrikářem. Tyto nástroje mají malou produktivitu, ale jsou kompaktní a spotřebovávají méně vody a elektřinu.

Výrobci kuchyňského nábytku vytvářejí malý okraj přidáním 2 mm na každé straně uvnitř modulů. Vestavěné vybavení naopak, o něco méně než uvedená velikost. Je nutné, aby vstoupila do výklenku vařeného pro ni dokonce s přihlédnutím k malým nesrovnalostem.

Velikost myčky pro vložení je jednou z nejdůležitějších kritérií výběru. Pokud to není vhodné pro rozměry, je lepší se zdržet se nákupu a pokračování vyhledávání.

Jak si vybrat myčku

Chcete-li si vybrat myčku, především je nutné rozhodnout o svých rozměrech, a tedy s místem jeho instalace. Kromě toho věnujte pozornost spotřebě energie a spotřebě vody během provozu. Pokud jste důležití než rychlost získávání čistých nádob, pak zvážit možnosti vybavené turbo. Také užitečná funkce je samočisticí filtr, jinak bude čas vytáhnout a promýt ručně.

Myčka nádobí musí být vybavena ochranou proti úniku.

Instalace myčky nádobí v kuchyni usnadní vaše každodenní práce. S vedením může vyrovnat libovolný člen vaší rodiny. Proto kuchyně s myčkou nádobí je sen o každé milenky.

Jaká je zásuvka potřebná pro myčku

Důležitou hodnotu v instalaci myčky má výběr výstupu. To se kategoricky nedoporučuje používat prodlužovací kabel. při vlhkosti, je to docela obtížné předpovědět. Prodloužení používání pouze v případě potřeby, ponechání kuchyňské sestavy zahrnuty v nepřítomnosti domova.

Je zakázáno mít prodlužovací činidlo mezi plastovými trubkami, v blízkosti jeřábu, v blízkosti plynových spotřebičů. Při poruše je schopna poškodit plast, provokovat únik, dokonce způsobit oheň.

Aby nedošlo k potížím, je lepší se postarat o pohodlnou polohu myčky v blízkosti elektrické zásuvky. Adaptér Vyberte si z odolného plastu, s hladkým povrchem, bez čipů, škrábance. Špatná fixace komponent zařízení, postroj, tenký drát a nalil z nekvalitní gumové plug. důvod k výběru nákupu. Je lepší uložit a získat spolehlivý adaptér známé značky, která bude sloužit po dlouhou dobu.

Pokud je příležitost, je lepší přinést oddělené vedení do myčky, zejména s vloženou troubou s myčkou nádobí. zatížení během provozu obou zařízení bude příliš vysoké. Pokládání nové linie je lepší poskytovat profesionály. Nezkušenost nebo nedbalost v práci může vést k nehodě. Výstup je nízká od podlahy, doporučená výška je od 15 do 40 cm. Je třeba mít na paměti, že na podlaze může být hořlavé materiály (palác, linoleum, laminát), takže se starají, takže je dostatečná vzdálenost mezi výstupem a podlahovým krytem.

READ  Jak lokalizovat troubu v kuchyni

Odrůdy myček nádobí

Myčky jsou rozděleny do tří typů: vložený, desktop a samostatně stojící.

 • Stolní auta. nejmenší modely, které jsou instalovány přímo na stole.
 • Samostatná auta mohou být namontovány v kuchyni nebo odděleném modulu. Stačí se připojit k komunikaci a elektřině.
 • Vestavěné modely jsou vhodné pro malou kuchyni, protože vám umožní ušetřit prostor. Ačkoliv je založení a propojení mnohem složitější komunikaci než předchozí zařízení, mají velkou výhodu. Celková estetika interiéru místnosti není narušena, protože myčka schovává část kuchyňského sluchátka.

Top 5 nejlepších výrobců myček

Část obsahuje informace, které firem stojí za to věnovat pozornost, výběrem myčky nádobí.

Značka je oblíbená díky vynikající kvalitě, moderní inovaci, průměrnou cenu.

Plně velká BEKO DIN 26420:

 • Počet programů. 6 kusů.
 • Kapacita. 14 sad.
 • Spotřeba vody. 11 litrů.
 • Spotřeba energie. A.
 • Sušička. Turbovduv.

Klasický design bude stylově vypadat jak samostatně, tak pod stolem. Tichý (46 dB), vybavený ochranou proti úniku, děti. Výška vnitřních zásobníků je nastavitelná. vhodná při nakládání velké velikosti pánve. Tam je speciální prostor pro tablety.

Bosch

Slavná německá zbrusu. Většina vysoce kvalitních synonymum trhu domácích spotřebičů. Jedním z výhod a zároveň nevýhody jsou extrémně citlivé senzory. Okamžitě reagují na rozdíly síťového napětí, tlak vody. Proto, získání techniky této značky, ujistěte se, že neexistují žádné pravidelné přerušení elektřiny, nestabilní zásobování vodou. pro nejpohodlnější provoz.

Vestavěný Bosch SMV44KX00 „Standardní“ série:

 • Režimy. 4.
 • Kapacita. 13 sad.
 • Spotřeba vody. 12 l.
 • Třída spotřeby energie. A.
 • Sušení. kondenzace.

Vybaven kapslí funkce nakládání, tablety, teplé, studené vodní spojovací, projekční paprsek, oznamující konec cyklu. K dispozici je také čidlo ořezávání, začátek spuštění.

Bonbón

Italská ochranná známka se specializuje na vysoce kvalitní nové technologie, takže přízvuk na jednoduchosti, pohodlí provozu.

Úzká, zchátralá cukroví CDI 2D10473-07:

 • Programy. 7.
 • Loading Sady. 10.
 • Používá vodu na cyklus. 9 l.
 • Spotřeba energie. A.
 • Sušička. kondenzace.

Ekonomický model se senzorem čistoty, který určuje, zda je požadováno další oplachování. Plus ochrana průtoku, pípnutí konce cyklu, výstupní informace na digitálním displeji.

Electrolux

ESF 2300 DW. Tento kompaktní částečně vestavěný PMM ze značky „Electrolux“ může být také úspěšný pro stole. Tento model, stejně jako ostatní možnosti electroluxu, má vysokou energetickou účinnost, stylový design, příjemné rozhodnutí barev.

 • 6 Režim promývání 4 Režim teploty.
 • Ubytuje 6 setů.
 • Tráví pouze 7 litrů na cyklus. Spotřeba energie. A.
 • Kondenzační sušička.
 • Stroj je vybaven indikátory detergentů, částečnou ochranou proti průtoku, které se stanoví na 19 hodin.
 • Vysoce kvalitní ruční mytí.
 • Trvanlivost (Existují recenze potvrzující 10letou životnost).
 • Nízký hluk. jen 48 dB.
 • Existuje senzor čistoty vody.
 • Můžete použít prostředky podle typu „3 v 1“.

Na poznámku! Odborníci doporučují stahovat velmi špinavé nádobí v žádném myčce. je žádoucí očistit nádobí z zbytků potravin alespoň ubrousky nebo mokré houby.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS