Jak dlouho mám popcorn v mikrovlnné troubě ohřívat?

Popcorn v mikrovlnné troubě

Dnes jsem poprvé připravovala popcorn v mikrovlnné troubě. Jelikož je pro mě tato technika poměrně nová, není divu, že jsem netušila, jak se popcorn v mikrovlnné troubě připravuje. Už jsem ho uvařil a jsem připraven se s vámi podělit o své myšlenky na toto téma.

Hned vám řeknu, že jsem udělala speciální popcorn, který je určen k popcornování v mikrovlnné troubě. Prodává se ve speciálním sáčku, ve kterém by se měl vařit.

Doba vaření: 3,5 minuty Obtížnost: snadná Výkon: 700 W

Začnu od začátku. V obchodě jsem si koupil několik sáčků popcornu. Přišel domů a rozbalil jeden na vaření. Papírový sáček s kukuřičnými zrny zabalte do igelitového sáčku, aby se zrna nezkazila. Obdélníkový papírový sáček. Během vaření tento tvar sáčku velmi ztěžoval vaření kukuřice, protože se při posouvání talíře mikrovlnným mechanismem stále zasekávala v jednom z rohů.

Kdyby výrobci záleželo na pohodlí, vytvořil by kulatou tašku. Bylo by to pohodlnější. Sáček by měl být vložen do mikrovlnné trouby s nápisem „UP“ směrem nahoru. Zapněte mikrovlnnou troubu na 3,5 minuty na plný výkon. Sousedka mi řekla, že mikrovlnnou troubu můžete zapnout na 2 minuty, pak sáček vyjmout, protřepat a vrátit na 1-1,5 minuty do mikrovlnné trouby. Doba přípravy popcornu nezávisí pouze na výkonu spotřebiče. Řídí se zvukem. Jakmile začnou zrnka každé 2-3 sekundy praskat, můžete mikrovlnnou troubu vypnout. Jinak se zrna začnou pálit. Během přípravy popcornu se nemusíte vzdalovat od mikrovlnné trouby. Poslouchejte kukuřičná zrna a stiskněte „stop“, když se „hudba“ začne zpomalovat.

Popcorn je připraven k vychlazení a podávání. Já osobně si popcorn raději připravuji v mikrovlnné troubě než na pánvi, jak jsem to dělávala dříve. Dobrý film a dobrá společnost jsou přáteli lahodného popcornu!

Chcete-li dostávat ty nejlepší články, přihlaste se k odběru stránek Alimero na Yandexu,. Odnoklassniki, a !

Kde koupit popcornová jádra

Pro kukuřici na popcorn si můžete zajít k těm, kteří ji sami pěstují. V našich zeměpisných šířkách jakýkoli druh této pochoutky výborně roste a dobře se rodí.

Pokud takoví známí nejsou k dispozici, můžete volně najít semena v oddělení koření, ořechů a sušeného ovoce. Nebo v oddělení potravin v regálech s různými suchými dobrotami. Kukuřice je balena v malých porcích a prodávána s podrobným návodem k další přípravě.

Kde sehnat kukuřici na popcorn

V obchodě a na trhu, oddělené od klasu a již sušené. Na obrázku je jeden z možných typů obalů, nejjednodušší. Složitější varianta balení má dvě vrstvy: nejprve uzavřený sáček, v němž se popcorn vkládá do kamen, a na něm kartonový obal.

Kukuřičná zrna se na trhu prodávají na váhu. Někdy je vyrábějí sami zemědělci, jindy stejní prodejci, kteří prodávají ořechy a sušené ovoce. Hostitelé obvykle uvádějí, že mají speciální odrůdu určenou pro popcorn. Zda se liší od kukuřice, která se hojně pěstuje na polích naší vlasti jako krmná plodina, se teprve ukáže.

Výroba popcornu.

1 výběr popcornu

Nejprve se musíte rozhodnout, jakou chuť popcornu zvolíte. V obchodech, supermarketech a na trzích se prodává obrovské množství neotevřených popcornových zrn s různými plnidly, příchutěmi a vůněmi.

Po výběru a zakoupení sáčku popcornu otevřete balení a vyjměte uzavřený sáček popcornu. Pokud jste si koupili popcorn s přísadami, protřepejte před vařením papírový sáček, aby se jádra promíchala se solí, cukrem nebo kořením.

2 Příprava popcornu v mikrovlnné troubě

Sáček s popcornem zploštěte, a pokud je vaše mikrovlnná trouba malá, ohněte rohy sáčku tak, aby se při otáčení nedotýkaly stěn mikrovlnné trouby.

Vložte sáček s jádry na misku, zapněte funkci popcorn a stiskněte tlačítko start. Pokud vaše mikrovlnná trouba tuto funkci nemá, stačí nastavit časovač na 3 až 4 minuty, jak je uvedeno na obalu popcornu, stisknout start a čekat, brzy si budete moci vychutnat aromatickou bílou kukuřičnou pochoutku. Za 1 až 2 minuty uvidíte, že sáček nabobtná a zvětší svůj objem 3 až 4krát.

READ  Jak vypnout časovač na troubě Bosch

Až nastane správný čas, otevřete mikrovlnnou troubu, velmi opatrně pomocí kuchyňské utěrky vyjměte sáček s popcornem a položte ho na stůl. Poté nožem udělejte malý řez v rohu balení a nechte unikat páru. Po vychladnutí popcornu sáček otevřete.

Aromatické houby vyklopte do velké hluboké mísy. Z jednoho malého sáčku popcornu je velká mísa vzdušné dobroty. Užijte si!

3 Vaření popcornu na pánvi

Druhý způsob výroby popcornu je poněkud složitější a vyžaduje, abyste byli stále v blízkosti vařiče a podíleli se na vaření. Jakmile si vyberete příchuť popcornu, otevřete sáček. Pak si pořiďte velký hrnec nebo pánev s rukojetí, nejlépe alespoň 5 litrů, ale pokud nemáte hrnec, stačí 3 litry. Zapněte sporák na nejvyšší teplotu a postavte na něj pánev s potřebným množstvím oleje. Tuk zahřejte na tak nízkou teplotu, aby se z něj uvolnila pára. Pánev ideálně zahřejte na 200 stupňů Celsia.

Jakmile je nádoba na popcorn horká, vložte do ní polovinu kukuřičných zrn ze sáčku a nádobu ihned uzavřete víkem. Kukuřičná zrna se začnou zahřívat, ale aby se nepřipálila, sejměte pánev z plotny, počítejte 30 sekund a vraťte ji zpět na plotnu, během této doby olej trochu vychladne. Po jedné minutě uslyšíte pod pánví praskání, v tomto okamžiku je důležité neodstraňovat pokličku, jinak hrozí, že se popcorn popálí a vyskočí z pánve! Pánev pravidelně protřepávejte přidržováním kuchyňskou utěrkou. Jakmile popcorn zpomalí, sundejte pánev z plotny pomocí kuchyňské utěrky, mírně pootevřete víko, ujistěte se, že je popcorn hotový, a přendejte ho do hluboké mísy.

Popcorn bude na pánvi praskat přibližně 6 až 8 minut. Stejným způsobem připravte druhou část popcornu ze zbývajících kukuřičných zrn a pusťte se do ochutnávání!

4 porce popcornu

Popcorn se rychle ochladí a podává se studený v misce. Její podání závisí na výběru příchutě, kterou chcete získat. Pokud jste si například připravili běžný popcorn bez přísad, můžete ho ochutit rozpuštěným máslem, cukrem nebo solí v libovolném množství. Pokud jste si již koupili solený popcorn, můžete jej ochutit máslem nebo kořením určeným pro masové či zeleninové pokrmy. Pokud děláte sladký popcorn, můžete ho přelít sladkou krémovou omáčkou z rozpuštěného másla, jakéhokoli ovocného sirupu a cukru. Chuť tohoto pokrmu si můžete upravit podle svých představ a vychutnávat si ho každý den!

Rady pro recept

Popcorn v mikrovlnné troubě

Tato metoda je obzvláště snadná, takže popcorn do mikrovlnné trouby je ideální způsob, jak si doma připravit oblíbenou pochoutku pro rychlé sledování filmu.

 • Kukuřici položte do jedné vrstvy na dno nádoby. Nejlepší je nemít jich příliš mnoho najednou. Množství se vypočítá podle toho, že 25 g kukuřice při pražení zaplní objem 1 litru;
 • Popcorn zalijte trochou oleje, aby se lehce obalil olejem;
 • Nádobu pevně uzavřete víkem a vložte ji na 4 minuty do mikrovlnné trouby na plný výkon. Jakmile intenzivní praskání ustane, je výrobek připraven. Popcorn je možné posypat cukrem nebo solí, aby byl sladký nebo slaný.

Můžete také připravit karamelizovaný popcorn. Do malého hrnce dejte šálek cukru a 30 g kvalitního másla. Směs vařte 10 minut na mírném ohni za pravidelného míchání; nakonec přidejte dvě lžíce vody a ještě jednou promíchejte. Uvařený karamel vlijte do vzdušné kukuřice a dobře promíchejte.

Ještě jednodušší možností je vyrobit si popcorn z předem zabalených jader. Sáček opatrně vyjměte, aniž byste porušili těsnění, a vložte jej do trouby obrázkem dolů. Dbejte také na to, aby se sáček při otáčení nedotýkal vnitřních stěn spotřebiče, jinak by se některá zrna nemusela otevřít nebo by se mohla spálit. Doba vaření je tři minuty při maximálním výkonu. Jakmile praskání ustane, je výrobek připraven.

Popcorn (Aircorn) doma: Recepty a typické chyby

Na internetu je spousta materiálů na téma výroby popcornu, ale často se dopouštějí stejných chyb a některé jemnosti naopak chybí. Proto bylo rozhodnuto věnovat této záležitosti velkou pozornost a sepsat recept tak, aby byl každému zaručen perfektní výsledek.

READ  35 kW kotle na jakou oblast

Ač se to může zdát zvláštní, domácí popcorn není o nic složitější než popcorn z mikrovlnné trouby, a pokud máte šikovné ruce, může to být ještě snazší a rychlejší, zejména pokud je potřeba více porcí. Co se týče chuti, popcorn z obchodu, ani hotový, ani z mikrovlnné trouby, se domácímu popcornu ani nepřibližuje. A je to tady.

Vezměte si co největší hrnec a dejte ho na mírný plamen. U sporáku se 6 oddíly jsou to asi 4. Je důležité zajistit rovnoměrný ohřev, tj. pokud máte plynový sporák, je vhodné použít hrnec se silným dnem.

Do pánve nalijte 1 až 2 mm rafinovaného rostlinného oleje (část oleje lze pro lepší chuť nahradit máslem nebo použít nerafinovaný olej). Když je hrnec dobře zahřátý, nasypte do něj kukuřičná zrna tak, aby zcela pokryla dno hrnce v jedné vrstvě. Lehce protřepejte, aby se zrnka pokryla olejem a rovnoměrně se rozprostřela po dně.

Pánev zakryjte sítem nebo cedníkem, aby se jádra nerozstřikovala. Jde o to, že kukuřičná zrna obsahují velké množství vody, kvůli které explodují. Pokud hrnec přikryjete pokličkou, pára se srazí a odkapává na popcorn a zrnka, která narazí na pokličku, se namočí. Pokud nemáte cedník nebo sítko, měli byste nechat víko alespoň mírně pootevřené. Určitá vlhkost bude stále kondenzovat, ale tím se alespoň sníží promáčení.

Jakmile je od sebe dělí 2-3 vteřiny, stáhněte hrnec z ohně a přidejte sůl, moučkový cukr, strouhaný parmazán, rozpuštěnou čokoládu, karamel, sirup. v podstatě cokoli, co máte rádi do popcornu. Přikryjte hrnec pokličkou (pokud je mokrá, otřete ji), silně s ní zatřeste, aby se obsah promíchal, a ihned pokličku sundejte, aby pára mohla dále unikat.

Jemně hrncem zatřeste ze strany na stranu, aby částečně otevřená zrnka klesla ke dnu, a poté je popcorn připraven ke konzumaci. Dejte je do misek, zapněte film a vychutnejte si je.

Často se říká, že popcorn se musí vařit na vysokém ohni. není to pravda. Jádra se spálí dříve, než jsou rozlousknutá, a pak se spálí i rozlousknutá jádra. Při správném nastavení teploty (mírně nad střední) se nikdy nic nepřipálí.

popcorn, mikrovlnné, troubě

Vždy se snažte pokrýt celé dno pánve kukuřičnými zrny. Vznikne tak výrobek s minimálním množstvím oleje. Pokud dáte méně zrn, budete muset přidat více oleje, abyste zajistili přenos tepla. výsledkem bude velmi mastný popcorn. Takže pokud potřebujete popcorn, vezměte si menší hrnec.

Nejvhodnější je vyrábět popcorn v hrnci, protože poměr průměru hrnce a jeho výšky je pro tento účel ideální. Pokud pokryjí celé dno, vařený popcorn téměř zaplní hrnec. Pokud se popcorn připravuje na pánvi, uvařený popcorn se do ní prostě nevejde, a pokud uděláte popcornu málo, bude opět příliš mastný.

Popcorn v mikrovlnné troubě

Na dno skleněné nebo plastové nádoby vhodné do mikrovlnné trouby nalijte rostlinný olej a sůl. Nebo se můžete obejít bez oleje.

Popcorn posypte kukuřicí. Stir. Nesypejte příliš mnoho kukuřice, jinak by se mohla spálit. Přibližná porce. Pětina šálku.

Při výkonu 600 se popcorn v mikrovlnné troubě vaří 6-7 minut.

Při výkonu „800“ stačí 3-3,5 minuty.

Při první přípravě popcornu se ujistěte, že sledujete jeho optimální načasování.

Popcorn lze v případě potřeby dochutit.

popcorn do mikrovlnné trouby, filmový disk na dvd. večer se vydařil, děkujeme

popcorn z mikrovlnné trouby je lepší než kupovaný v obchodě, vynikající

Kukuřice ani nezbělela, zůstala taková, jaká byla

popcorn, mikrovlnné, troubě

Všechna práva vyhrazena pro materiály nalezené na www.RussianFood.com, jsou chráněny platnými právními předpisy. Při jakémkoli použití obsahu těchto webových stránek musí být hypertextový odkaz na www.RussianFood.com vazba.

Správa těchto stránek neodpovídá za výsledky výše uvedených receptů, kuchařských postupů, kulinářských a jiných doporučení, za účinnost zdrojů, na které jsou umístěny hypertextové odkazy, a za reklamy. Nemusíme nutně sdílet názory autorů článků zveřejněných na www.RussianFood.com

popcorn, mikrovlnné, troubě

Tento web používá soubory cookie, aby vám poskytl co nejlepší služby. Pobytem na našich stránkách souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů. DOHODNUTO

READ  Jak ztratit čas na troubě elektrosu

Jaký druh kukuřice si pořídit na popcorn?

Nelze použít všechna jádra. Vhodné jsou pouze speciální odrůdy kukuřice. U nás si můžete koupit různé varianty, ale nejčastější jsou „butterfly“ a „caramel“ (nebo „mashrum“).

Velmi oblíbená je odrůda „Butterfly. Vytváří objemné, vzdušné vločky. Z tohoto druhu jádra lze vyrobit sladký i slaný popcorn.

Karamelová jádra tvoří po rozlousknutí husté, objemné vločky. Dokonce mají tvar trochu připomínající houbu. K výrobě sladkého karamelizovaného popcornu se obvykle používají jádra odrůdy „karamel“. Ani po obalení ve sladké směsi neztrácejí vločky svůj objem a tvar.

Taková jádra můžete koupit v místním supermarketu. Ty, které jsou určeny pro použití v mikrovlnné troubě, jsou obvykle baleny v papírovém sáčku. Před nákupem vždy zkontrolujte neporušenost obalu. Pokud je v obalu jediná trhlina, vlhkost se odpaří. To také znamená, že se jádra neprozradí. Zrní jsem viděla prodávat i na trhu.

Před nákupem si výrobek prohlédněte. Pokud si koupíte nekvalitní jádra, většina z nich nemusí prasknout.

Možnosti přísad do popcornu

Myslím, že většina z vás bude souhlasit, že popcorn bez koření je trochu nudný. Pouze koření a nejrůznější přísady doporučuji přidávat, když jsou obiloviny ještě teplé. Vyndejte ji z mikrovlnné trouby, nechte trochu vychladnout a okořeňte ji nějakými „příchutěmi“. Zkuste ji připravit s níže uvedeným kořením, bude chutnat opravdu dobře.

Pokud máte rádi sladký popcorn, smíchejte uvařené vločky s ½ lžičky.л. posypte trochou soli a ¼ šálku medu. Neslévejte všechen med najednou. Nejprve přidejte polovinu, zakryjte mísu a protřepejte ji. Poté představte zbytek medu, udělejte totéž.

Chilli a sýr

Díky tomu bude lahodná pochoutka neodolatelná. Smíchejte v misce s 1 lžičkou.л. chilli, 0,5 lžičky.л. sůl a 100 g jemně nastrouhaného sýra. Vločky pokapejte máslem a posypte je aromatickou směsí. Pak vše smíchejte. nechte popcorn rovnoměrně obalit kořením. Pokud nemáte rádi příliš pálivé jídlo, můžete množství chilli prášku snížit.

Matcha s hořkou čokoládou

Čokoládu a máslo rozpusťte na mírném ohni. Obsah nádoby je třeba neustále míchat. Mimochodem, můžete to udělat i v mikrovlnné troubě, ale nejprve si přečtěte, jak čokoládu rozpustit v mikrovlnné troubě.

popcorn, mikrovlnné, troubě

Uvařené vločky posypte matcha práškem a dobře promíchejte. Popcorn tak získá lehce nazelenalý odstín. Poté čokoládovou směs přelijte a dochuťte mořskou solí. Ano, slyšíte správně. trochu soli. Jde o to, že pomáhá hořké čokoládě vyniknout nad ostatním kořením.

Můžete ho jíst ihned, jakmile je hotový. teplý. Nebo ji můžete dát na 10 minut do lednice. Během této doby čokoláda vychladne a popcorn nasákne aromaty.

Bílé čokoládové sušenky

Rozpusťte 300 g bílé čokolády a 2 lžíce.л. kokosové máslo. Kukuřičné vločky přelijte máslovou směsí. Pak popcorn posypte rozdrcenými sušenkami Oreo (budete potřebovat 10 kusů) a důkladně promíchejte. Bude to neuvěřitelně chutné.

Aromatické byliny

Na koření a dochucovadla budete potřebovat:

 • 0,5 ч.л. kyselina citronová;
 • 0,5 ч.л. cibulový prášek;
 • 2 ч.л. Koprová zelenina;
 • 0,5 ч.л. hořčičný prášek;
 • 2 ч.л. nasekaný koriandr;
 • 0,5 ч.л. česnekový prášek;
 • 1 polévková lžíce.л. sůl;
 • ¼ hrnku rozpuštěného másla.

V misce smíchejte koření. Rozpusťte máslo a posypte jím popcorn. Pak vzdušné vločky posypte směsí aromatických bylinek a vše promíchejte.

Pokud máte doma pouze jedno z těchto koření, nezoufejte. Smíchejte ji se solí, olejem a přidejte do vloček. Ale dej mi vědět, co máš. Těším se na vaše připomínky.

A na Silvestra si můžete vyrobit dekorace. Popcorn jednoduše navlékněte na běžný provázek a každý kousek propíchněte jehlou. Bude to příjemné a budete se moci najíst.

Možná máte ve své pokladnici tipů nějaké vlastní tajemství? Podělte se o ně, přátelé. A nezapomeňte se přihlásit k odběru aktualizací. A já se s vámi loučím a říkám: brzy na shledanou!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS