Jak dlouho trvá laserová epilace

Kolik ošetření laserovou epilací potřebuji?

Laserová epilace je účinná, bezbolestná a nejrychlejší metoda, která vám umožní trvale se zbavit nežádoucího porostu na různých částech těla. Abyste se však chloupků zcela zbavili a dosáhli hladké a čisté pleti, je nutné absolvovat několik sezení. Kolik ošetření laserovou epilací je třeba k úplnému odstranění chloupků?? Záleží na různých faktorech: typu pokožky a množství chloupků v ošetřované oblasti, struktuře, intenzitě barvy vlasového stvolu, hormonálním pozadí, protože některé hormony mohou růst chloupků v průběhu času snižovat nebo zvyšovat.

Laserová epilace. Radikální metoda odstraňování chloupků, která ničí vlasové folikuly pomocí laserového světla. laserové paprsky působí během ošetření pouze na vlasový folikul. Melanin, který je zodpovědný za barvu vlasů a kůže, absorbuje laserovou energii, která se následně přemění na teplo, jež zničí vlasový folikul.

Jedno ošetření laserovou epilací pravděpodobně nezmění stupeň vypadávání chloupků v určité oblasti. Laserové záření ovlivňuje pouze vlasové folikuly, které jsou v aktivní růstové fázi. Obvykle tvoří asi 20 % vlasových folikulů. První ošetření zničí některé z energických folikulů. Stimuluje aktivaci spících folikulů, což vede ke kompenzačnímu růstu vlasů.

Abyste viděli první pozitivní výsledky laserové epilace, je nutné provést alespoň 3. 4 ošetření, po kterých budou patrné:

Snížení rychlosti růstu vlasů;

Snížení hustoty, délky, intenzity barvení atd.

Abyste zastavili růst chloupků na co nejdelší dobu, je nutné podstoupit celý cyklus laserové epilace. Lékař s ohledem na individuální zvláštnosti těla pacienta přesně určí, kolik zákroků laserové epilace je zapotřebí.

otázek o laserové epilaci svému plastickému chirurgovi

Laserová epilace je jednou z mála metod, která umožňuje zbavit se nežádoucích chloupků rychle, účinně a navždy. Na klinice Medial Clinic provádíme laserovou epilaci moderním přístrojem Candela GentleLase vyrobeným v USA, který vám umožní zbavit se nežádoucích chloupků rychle, bezbolestně, účinně a bezpečně. Dlouhodobá laserová epilace alexandritovým laserem vás zbaví každodenního holení, zarůstání chloupků a podráždění pokožky. Zaručujeme individuální léčbu každého pacienta v závislosti na citlivosti jeho pokožky a typu vlasů.

Laserová epilace je bolestivý zákrok? (dále. l/a).

 • Laserová epilace je pro většinu pacientů poměrně pohodlná a není bolestivá, ale každý jsme jiný. Někdy se setkáváme s velmi citlivou pokožkou, pro kterou je laserové ošetření bolestivé. U těchto pacientů je přípustná anestezie voskových ploch aplikačním anestetikem. Laserová epilace je pak bezbolestná a pohodlná i pro pacienty s citlivou pokožkou!
 • Na kůži s mateřskými znaménky je laserová epilace možná, ale s jednou podmínkou! Mateřská znaménka je třeba zakrýt špachtlí nebo bílou tužkou. Vzhledem k hromadění pigmentu v mateřských znaménkách může působení laseru způsobit nežádoucí růst znamének, zvýšení pigmentace a dokonce popáleniny.
 • Během menstruace dochází u žen k několika hormonálním výkyvům, které mohou ovlivnit jejich náladu a bolest. Vše je však velmi individuální, takže kritické dny nejsou absolutní kontraindikací pro laserovou epilaci.
 • Hlavní a absolutní kontraindikace pro laserovou epilaci jsou: těhotenství, rakovina v akutní fázi (ve fázi remise můžete zákrok provést se souhlasem onkologa).

Pokud užíváte hormonální léky, měli byste informovat svého lékaře o vhodné intenzitě, abyste se vyhnuli spálení. Dávejte pozor a vždy používejte opalovací krém na všechny ošetřené viditelné části pokožky, zejména na jaře a v létě.

Mezi ošetřeními je přípustné odstraňovat nežádoucí chloupky žiletkou, voskem, depilačním krémem nebo pinzetou? Pokud ne, proč ne??

 • Ano, l/a. kumulativní postup. Aby bylo dosaženo dlouhodobého účinku, je třeba léčbu opakovat v pravidelných intervalech, které individuálně zvolí lékař. Každý z nás má však jiné hormony a jiný rozsah hormonálních hladin, takže počet ošetření lze stanovit individuálně!
READ  Proč se nemůže opalovat s laserovým odstraněním

Trvá zákrok dlouho, např. v podpaží??

dlouho, trvá, laserová, epilace

Jak se připravit na laserovou epilaci bikin?

Pokud je nutné odstranit chloupky v této intimní oblasti, je třeba před laserovým ošetřením oblasti bikin dodržet stejné zásady, které platí pro ostatní oblasti těla. Díky tomuto typu epilace bude možné odstranit vegetaci, a to jak v malé oblasti, tak zcela na stydké kosti, v oblasti mezi hýžděmi. Nejdůležitější věcí, která by měla být součástí přípravy na laserovou epilaci bikin, je oholení oblasti 2-3 dny před zákrokem. Pokud si to pacienti přejí, mohou si 30-60 minut před ošetřením aplikovat anestetický krém. Mimochodem, právě oblast bikin je spolu s podpažím a oblastí nad rty nejcitlivější. Pokud víte, jak se na laserovou epilaci připravit, můžete dosáhnout dobrých výsledků a minimalizovat nepříjemné pocity.

IncludeComponent(„bitrix:main.include“, „“, Array(„AREA_FILE_SHOW“ = „file“, „AREA_FILE_SUFFIX“ = „inc“, „EDIT_TEMPLATE“ = „“, „PATH“ = „/phpmailer/form.php“ ) );?

Laserová epilace.

Na internetu jsem vyplnil podrobnosti o postupu, o který jsem se původně zajímal, takto. laserová epilace a odstranění cév, našla jsem celý seznam adres klinik a kosmetických center. Pak jsem si vybrala ty stránky, o kterých si myslím, že jsou pro mě nejzajímavější (informace o lékařích centra, dobře popsané samotné procedury, hodně obrázků), a pak stránky, kde jsou pro mě přijatelnější ceny. Zavolal jsem ze zbývajících adres a domluvil si schůzku v centru, které mi vyhovovalo z hlediska polohy.

Útulné a krásné centrum se mi líbilo od chvíle, kdy jsem překročila práh. Dlážděná podlaha, zrcadlová skříň, krásné osvětlení, závěsná televizní obrazovka, akvárium s rybičkami, celkově byla situace od první minuty příznivá. Připomněl jsem si, že zdání často klame, a tak jsem počkal na lékaře. Ale prakticky jsem nemusel čekat. Už po minutě mě recepční odvedla do ordinace.

Lékařkou byla mladá společenská žena Maria. Konzultace byla bezplatná, bez negativního dopadu na postoj pacienta. Lékař mi ochotně odpověděl na všechny mé otázky.

Laserová epilace: co to je

Jak funguje laserová epilace?? Při tomto zákroku se chloupky odstraňují pomocí koncentrovaného paprsku světla. laseru. Vypaluje vlasové folikuly zahříváním pigmentu, který obsahují. melaninu. Právě tento pigment je zodpovědný za barvu vlasů, a to nejen vlasů.

Melanin má zvláštní vlastnost: dokáže absorbovat světlo určité vlnové délky (asi 700-1000 nanometrů, jeden metr obsahuje miliardu nanometrů). Tato absorpce jen tak nezmizí. vzpomeňte si na středoškolský kurz fyziky, nic nemůže nikam zmizet. Melanin se během procesu velmi zahřívá a jeho zvýšená teplota se přirozeně přenáší na okolní tkáně. tedy na samotný vlas, který melanin obsahuje, a samozřejmě na vlasový folikul. Vlas spolu s folikulou pak nevydrží teplotu a odumře. Pokud je laserová epilace provedena správně, kůže není vůbec zasažena, zejména při použití moderního vybavení. Zde je schéma, jak to všechno funguje:

Laserová epilace má mnoho výhod:

 • Použitelnost. Laserovou epilaci lze provádět téměř na všech částech těla. Může se jednat o laserovou epilaci v oblasti bikin, podpaží, nohou, obličeje. Jediné místo, kde byste laser pravděpodobně neměli používat, jsou oční víčka.
 • Přesnost. Ve studiích laserové epilace nedochází k pořezání, poškrábání apod., odstraňují se pouze chloupky a nic jiného.
 • Rychlost. Na to, aby se zahřál melanin ve vlasu, potřebuje laser nepatrný zlomek sekundy, za čas, než se vám podaří říct „jeden záblesk“, udělá desítky těchto záblesků. V některých případech může laserová epilace horního rtu trvat jen minutu. Představte si, jen jedna minuta a žádný knír.
 • Předvídatelnost. Po prvním zákroku vám specialista s největší pravděpodobností bude schopen poradit, kdy se nežádoucích chloupků definitivně zbavíte. bude přibližně vědět, jak vaše chloupky reagují na laser a kolik zákroků laserové epilace budete potřebovat.
READ  Mohu pánev Tefal mýt v myčce nádobí?

Samotný postup laserové epilace vypadá následovně

Nyní víte, jak se provádí laserová epilace. A tady je návod, jak se to dělá?

Jaké existují druhy laserů pro odstraňování chloupků?

K odstranění chloupků lze použít čtyři typy laserů. Liší se vlnovou délkou a bezpečností pro pokožku.

 • Rubínový laser byl až do konce 90. let poměrně rozšířený a možná mu vděčíme za stereotyp, že laserová epilace je bolestivá. Rubínový laser má nejkratší vlnovou délku ze všech laserů, ani ne 700 nm (694), což znamená, že účinně neohřívá melanin. Víceméně tento typ laseru fungoval na světlou pleť a tmavé chloupky, ale ti s tmavší pletí se mohli při epilaci spálit. Rubínový laser také nedokázal dobře ošetřit světlé vlasy. Ve skutečnosti je to minulost, protože blondýnky a zrzky touží po hladké pleti. Navíc tento laser nerozlišoval mezi kůží a chloupky, takže spálil všechno, což bylo velmi bolestivé.
 • Alexandritový laser je vylepšenou verzí rubínového laseru s vlnovou délkou 755 nm. Je o něco méně bolestivá, o něco lépe odstraňuje světlé chloupky, ale stále nesplňuje dnešní požadavky: nefunguje dobře na tmavé pokožce, vyžaduje dodatečné chlazení a vysokou úroveň dovedností odborníka. Každopádně bychom neriskovali.
 • Diodový laser. nejlepší možnost, jak se zbavit přebytečných chloupků. Délka vlny v rozmezí 800-810 nanometrů (někdy až 900 nanometrů) umožňuje přesně spálit folikuly, vůbec nepoškozuje pokožku a účinnost práce diodového laseru nezávisí na fototypu člověka (tedy jakou má barvu kůže a vlasů, kolik je v nich melaninu). Diodové lasery jsou obvykle vybaveny chlazením, které pomáhá téměř úplně snížit pocit bolesti.
 • Neodymový laser je nejvýkonnější a používá se k odstraňování tetování. Jeho vlnová délka je 1 064 nm, tedy delší než jakákoli jiná vlnová délka, a jeho cílem není ani tak zničit vlas, jako spíše zastavit jeho vyživování. Pokud krevní cévy nebudou folikul vyživovat, odumře. a to bylo v plánu! Neodymový laser je také extrémně citlivý na ruce, které ho ovládají.

Jak vidíte, při odstraňování chloupků laserem existuje několik možností. Většina klinik má nyní alexandritové a diodové lasery. Pokud máte tmavé vlasy a světlou pleť, může vám být obecně jedno, kam jdete. Světlé nebo zrzavé vlasy, tmavá pleť. zvolte odstranění chloupků diodovým laserem.

Bolest, kterou pocítíte při laserové epilaci, závisí na místě zákroku a na vašem osobním prahu bolesti. Jistě, na choulostivých místech, jako je oblast bikin, je laser citlivější než například na holeni, ale přesto je laserová epilace v průměru ze všech postupů, jak se zbavit přebytečných chloupků, nejlepší, protože je nejbezbolestnější. Někteří pociťují jen mírné nepohodlí, někteří jsou nepříjemní, ale snesitelní. O tom, že by aplikace moderního laseru s chlazením byla pro někoho opravdu bolestivá až do ukončení zákroku, jsme, upřímně řečeno, ještě neslyšeli.

Laserová epilace: účinnost

Mějte na paměti, že chloupky po laserové epilaci nezmizí okamžitě; obvykle je třeba několika (tří až sedmi) návštěv u specialisty. Pokud je to vaše první laserová epilace a je vám slíbeno, že zničíte vše najednou (samozřejmě máme na mysli vlasy), nevěřte, že se to nestane.

Proč laserová epilace není jednorázový zákrok, ale vícenásobný zákrok, a jak dlouho budete muset čekat, než se dostaví první výsledek a upevní se efekt? Jde o to, že laser působí pouze na ty chloupky, které právě aktivně rostou, ale existují i spící folikuly, tedy ty, které v danou chvíli nerostou. První sezení tedy vypálí chloupky, které jsou v „aktivní fázi“, a pak postupně všechny ostatní. Při prvním sezení je v průměru zničeno 15 až 30 % vlasových folikulů. Vydělte 100 % 30 a 15. tedy tři až sedm návštěv. Ale pak budete mít hladkou, jemnou, krásnou pleť, jediná věc. může být, tam bude nějaké vlasy po laserové epilaci, může být, a ne jediný, záleží na hormonech. Zhruba jednou za rok budete potřebovat údržbu, ale je to mnohem jednodušší než holení, nemyslíte?

READ  Jak dlouho musí být zvlhčovač vzduchu zapnutý?

Čtení

Indikace pro tento postup neexistují. Lidé, kteří se chtějí zbavit nežádoucích chloupků v oblasti nohou na delší dobu, obvykle provádějí tento typ depilace. Je však třeba mít na paměti, že po 2-3 měsících je třeba postup několikrát opakovat, aby byl dokončen celý průběh.

Laserová epilace nohou je účinná pro lidi, kterým často zarůstají chloupky na nohou.

[3], [4], [5], [6]

Fáze laserové epilace

Fáze laserové epilace nohou zahrnují:

Osobní vyšetření kosmetickým chirurgem pro určení optimálního výkonu laseru;

Očištění pokožky, na které se plánuje odstranění chloupků (laserová epilace nohou je považována za bezbolestný zákrok, ale pokud máte nízký práh bolesti nebo velmi citlivou pokožku, může odborník aplikovat na ošetřované oblasti anestetický krém nebo pleťové mléko po dobu 20-30 minut před sezením)

chránit oči klienta před záblesky speciálními brýlemi;

vlasové folikuly jsou ošetřeny speciálním přístrojem, který vysílá záblesky světla na ošetřovaný povrch kůže;

chlazení pokožky mezi záblesky laseru tryskou na přístroji;

dlouho, trvá, laserová, epilace

Hydratace pokožky speciálním krémem nebo pleťovou vodou po laserové epilaci.

Laserové broušení očních víček

Laserový resurfacing očních víček může pomoci povadlé, ochablé a vrásčité kůži kolem očí. Jedná se o nejmodernější ošetření, které vám účinně a s minimálním traumatem pomůže zbavit se nedokonalostí pleti, kvůli kterým vypadáte starší a vaše oči vypadají unaveně. Co je laserový resurfacing očních víček? Kůže na očních víčkách a v okolí očí je obzvláště tenká a křehká, náchylná k poškození a vysušení. Tato oblast []

Rád bych vyjádřil svůj obrovský vděk Anně Igorevně, profesionálce svého oboru! Laser Aesthetics jsem našla na internetu díky mnoha pozitivním ohlasům vašich pacientů. Anna Igorevna mi pomohla se starým problémem, pigmentací v oblasti tváří, doslova pro 4 ošetření, můj obličej se změnil. Jsem moc spokojená, teď už nemusím pigmentaci skrývat pod velkou vrstvou podkladové báze, je prostě pryč))) Z čehož mám velkou radost. K tomu všemu byla vydána příjemná slevová karta.

Lze laserovou epilaci provádět u těhotných žen??

V této otázce nepanuje shoda, ale těhotenství je jednou z kontraindikací pro odstranění chloupků. Důvodem je, že léčba může způsobit bolestivé pocity, hormonální nerovnováhu a také pigmentaci kůže. První během těhotenství je velmi nežádoucí a výskyt pigmentu na kůži jednoduše způsobí, že postup bude neúčinný.

dlouho, trvá, laserová, epilace

Žádné obecné kontraindikace epilace během kojení. Je zde však jedno upozornění: pokud během zákroku zažíváte bolestivé pocity, extrémní vzrušení a rozrušení, je lepší se LE na nějakou dobu zdržet, protože může způsobit bolest, hormonální výkyvy a také vyvolat pigmentové skvrny na kůži. к. Zvýšení hladiny adrenalinu v krvi kojení neprospívá.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS