Jak eliminovat zápach z pračky

Nepříjemný zápach v pračce: příčiny zápachu a způsobů, jak ji eliminovat

V návrhu pračky jsou místa, kde je voda zírá. Je to tam, které preferuje kolonie bakterií, plísní houby. Akumulace mikroorganismů a přispívají k tomu, že čerstvě promyté spodní prádlo přestane být přišroubováno čerstvosti a voní absolutně ne čistotu od bubnu.

Co dělat, když se v pračce objevil nepříjemný zápach. jak se ho zbavit? Nejprve zjistíte, jaké akce vyprovokuje problém.

eliminovat, zápach, pračky

Místa chovných bakterií

Často bakterie ovlivňují následující části pračky:

 • kapacita prášku;
 • Gumové těsnění uvnitř bubnu;
 • Topné těleso. opálení;
 • dno bubnu;
 • Hadici vypouštění vody v kanalizaci;
 • Gumový kroužek kolem dveří;
 • hadice, která vede ze zásobníku s práškem do nádrže;
 • Kanál prochází detergenty.

Jak odstranit zobrazený hřídel v pračce

Musíte otírat všechny viditelné znečištění uvnitř bubnu a detergentního prostoru. Často v gumičkovém pásmu síly hlenu nebo ztmavnutí. To vše je třeba prát pomocí chloru nebo jiných detergentů.

Po mechanickém čištění prostoru pro prášek a klimatizační činidlo gumy a stěny bubnu zmizí nepříjemný zápach, ale po několika slovech ve studené vodě se vrátí.

Mytí

Velkoryse nalít prášek do speciálního prostoru. Lze jej doplnit specializovanými prostředky pro pračky. NENÍ načítání spodní prádlo, zapněte nejvíce dlouhé mytí při nejvyšší teplotě (95 ° C). Takový vroucí buben pomůže vyčistit jej od usazení uvnitř bakterií.

Použití octu

V medicíně se doporučuje ocet zvládat houby, protože alkálie účinně ovlivňuje vývoj škodlivých mikroorganismů. Při spáse podložky z plísní a ostrosti pomůže půl šálku octa, naplněným do nádoby pro klimatizaci a prášek.

Odborníci poradí to okamžitě. Nejprve musíte nastavit režim mytí bavlny na nejvyšší teplotu, počkejte, dokud první voda pochází z bubnu a pak nalít ocet do auta.

Citronová kyselina

Pomáhá přivést nepříjemný zápach a vrátit práci stroje pro starý tichý. Lemonová kyselina bude nejprve vyčistit prvky z měřítka, což také vede k tvorbě nepříjemné vůně.

5 sáčků kyseliny citrónové musí být pokryto v prostoru namísto prášku a zapnout režim promývání při teplotě, která není nižší než 90-95 ° C. Na konci procesu je nutné čistit gumu těsnění a bubnu z malých kusů měřítka. Budete překvapeni, kolik odpadků bylo uvnitř vašeho „pomocného“.

Myčky nádobí tablety

6 tablet musí být umístěno do bubnu (ne v práškovém prostoru!) a zapněte režim mytí nejžhavější vody bez načítání do spodního prádla bubnu. Uprostřed postupu musíte pozastavit proces mytí (pokud neexistuje taková funkce, můžete jednoduše vypnout podložku). Vroucí voda s rozpuštěnou chemií by měla „kartáčovat“ v bubnu kolem 3 hodin.

Tipy pro prevenci vzniku zápachu vlhkosti

Nejčastěji si sami vytvoříme problém, a pak se s ní začnou bojovat. Problémy s pračkou často vznikají v důsledku nedodržení mnoha pravidel.

 • Špinavé spodní prádlo musí být skladováno ve dobře větraném koši nebo jiné nádobě. Nezapište špinavé (a někdy ani mokré) oblečení v bubnu pračky, jinak vůně vlhkosti nezmizí ani po mytí.
 • Po promývacím procesu neuzavírejte víko a práškového prostoru: Všechno musí být oříznuty dobře. Doporučuje se otírat hadr dna bubnu (zejména po promytí studenou vodou). S oblečením může být zmateno.
 • Neubližujte na prášků a klimatizacích. Špatný výrobek může vést k vývoji houby a plísní a tvorby stupnice.
 • Jednou každých šest měsíců se musí zbavit měřítka. Nemusí nutně zavolat mistrům pro tuto operaci. Je možné čistit pračku doma, připravit speciální směs: 4 pakety citronové kyseliny směsi s půl šálkem octa.
READ  Jak vyměnit přepravní šrouby pračky

Preventivní opatření

Co dělat tak, že s vůní agregátu nemusí bojovat znovu a znovu? Preventivní opatření jsou následující:

 • Po každém promytí otřete sušičku sušičky, gumovou manžetu a buben a také ponechat otevřený poklop a práškový prostor;
 • Pravidelně odstraňte zásobník na detergenty a opláchněte ji;
 • nejméně jednou měsíčně vyčistěte vypouštěcí filtr;
 • Několikrát za měsíc tráví mytí maximální teploty za použití bělidla obsahujícího chlor;
 • Sledujte kvalitu prášku a při mytí nepřidávejte příliš mnoho oplachování.

Po každém mytí musíte otřít dvířka a gumovou manžetu

Dodejte a zavěste spodní prádlo ihned po dokončení praní

Využijte naší rady a už nemusíte vydržet nepříjemný zápach pračky!

Co dělat, pokud pračka voní shnilé kvůli zkažené odpadní vodě

S tímto problémem není snadné se vyrovnat se zbytkem důvodů. Pokud je nepříjemný zápach v zóně pračky spojena se špatným provozem systému kanalizace, pak jediným výstupem je jejich náhrada. Samozřejmě, že žije v soukromém domě, budete samozřejmě moci postarat o komunikaci, ale jak být v bytě?

Chcete-li odstranit daně ve stacionárním kanalizačním systému, musíte použít chemickou domácnost Tirretturbo. Je nutné pracovat s ním striktně podle pokynů, které jsou na obalu.

Co způsobuje nepříjemný zápach

Jak odstranit vůni pračky je určeno důvodem, proč se začala vypadat shaggy. Je možné jej navázat povahou zápachu. ne nejpříjemnější událostí, ale stále budete muset čichat k přístroji. V opačném případě nebude eliminace účinná, vůně je dočasně neutralizována, ale pak se znovu vrátí.

 • Plíseň. Na každém kubickém měřiči v místnosti je asi pět set sprejů plísní plísní. věděl jste o tom? Houba je zabalena ve vzduchu neustále, a jakmile budou příznivé podmínky pro detekci chovu. usazuje se na povrchu a začíná aktivní život. Pokud si nemusíte zvyknout na farmu, aby se ventilovat a otřete pračku po každém použití, a jednou měsíčně, abyste ji vyčistili speciální dezinfekční kompozice, velmi brzy z jejího bubnu může extrémně nepříjemně vůně. Při pohledu do pračky bubnu, nemůžete detekovat houbu. Ale on je v psacím stroji, nemusíte pochybovat, a je nutné jej vyčistit, dokud nevyvolával vývoj různých dermatóz a alergií doma.
 • Vůně odpadních vod. Kanalizace nepříjemný zápach v pračce se objeví zpravidla kvůli clusteru a hnijícím různé séra ve filtru. Pokud potřebujete setkat se s takovým fenoménem jako pomalá voda z bubnu. Méně často zápach odpadních vod, které se objevily v pračce, je vysvětleno opotřebením švestkových a hadicových trubek. Pokud trubky otáčejí společný kanalizační systém, pak bude špatný zápach také z mušlí a koupele. V každém případě musíte hledat ne znamená, jak odstranit zápach hřídele pračky, ale provádět opravy.
 • Nonstore pach z bubnu. To je vysvětleno velmi jednoduché: když stroj nepoužíváte, jeho víko je neustále zabouchnuta, což vede k tvorbě zápachu hřídele. Nebo v něm poslal Evaints místo speciálního koše. Nejprve, kdyby se vůně objevila v pračce, jak se ho zbavit, aby o tom přemýšlel. zmizí sám po další mytí. Pokud však bude pokračovat porušování pravidel provozu domácích spotřebičů, v průběhu času bude odolný, a pak budete muset tvrdě pracovat na čištění pračky z pachu ostrosti.
READ  Potřebujete sušení v pračce

Někdy tukhllyatina ze stroje se objeví po vyčištění sodné sody, octu nebo kyseliny citronu. Proč se to stane, pokud byl prokázaný nástroj používán, jak odstranit nepříjemný zápach a ne posílit? S největší pravděpodobností nebyl stroj vyčištěn po dlouhou dobu, a nástroj použitý pouze rozpuštěný nečistoty na vnitřních částech a trubkách, ale zcela neodstranil.

Postup čištění by mělo být opakováno znovu. Pokud to nepomohlo, musíte použít jednu z následujících metod, jak čištění pračky se strojem.

Nahož již bylo řečeno, že nepříjemný zápach jakéhokoliv přírody, kurva je nebo zatuchlý. znamení chovných bakterií a mikrobů. Spodní prádlo, který je přiváděn v bubnu takového zařízení, nebude vyčištěn, a spory houbových a patogenních mikroorganismů absorbují. To nepřispívá k lidskému zdraví, a proto je nutné co nejdříve přivést domácí spotřebiče.

Jak odstranit vůni bakalářských prostředků

V mnoha případech se můžete vyrovnat s problémem pomocí jednoduchých nástrojů, které jsou téměř v každém domě. Spadají v práškovém podnose v požadované dávce a mytí spuštění. Obvykle to stačí, aby se vůni odpařilo.

Horká voda

To je nejjednodušší a nejdostupnější volba. Stroj bez ložního prádla v režimu praní „bavlna“. Voda se nalije do bubnu, kde zahřívá až 90-95 ° C.

Ocet

Přijde v ruce, pokud zápach formy pochází ze dveří. Musí být řádně vyhrál, Smoeming ubrousek v roztoku 9% stolního octa, zředěný ve vodě v poměru 1:20. Také stojí za to křídlo. A pak zapněte zařízení v režimu maximální teploty. Po promytí nechte dveře otevřené po dobu několika hodin, takže nádrž je zcela prosperovat.

Ocet může být také použit pro čištění vnitřního mechanismu pračky. V tomto případě se odizolování octové esence nalije do práškové podnosy a uveďte stroj do režimu „bavlny“ při vysoké teplotě.

eliminovat, zápach, pračky

Citronová kyselina

V zásobníku musíte nalít 3-4 st. L prášek a tolik kyselin a zapnout mytí maximální teplotou bez lisu.

Bude nutné napůl šálek sody a 200-250 ml vody (t.E. Podíly přibližně 1: 2). Jsou smíšené a usínají v zásobníku klimatizace. Pak zahrnout psací stroj výběrem „bavlny“. Po promytí sodného roztoku je nádržřel zničena z vnitřního a gumového těsnění.

Měděný Municipal

Vitagor je chován v čisté vodě v podílu 1,5 st. l na 1 l vody. Potom vložte bavlnu nebo lněné tkaninu v tomto roztoku a otřete poklop těsnění. Zbývající směs se nalije do práškového prostoru a spustí stroj v režimu mytí bavlny při 60-95 ° C.

Protože kyselina, soda, měděný SIPOP a ocet při vstupu do kůže může způsobit popáleniny a podráždění, je nutné nosit gumové rukavice. Lidé náchylné k alergiím potřebují respirátor pro ochranu dýchacích orgánů.

Pokud nástroj nepomohl poprvé, můžete postup opakovat. Kdy a to nedává požadovaný výsledek, použijte profesionální fondy nebo zavolejte instalatérství.

Prevence nepříjemných pachů

Problém je lepší než vyřešit. Pokud si nepřejete neustále bojovat o formy a omelible z bubnu, pozorovat jednoduchá doporučení:

 • Nenechávejte špinavé nebo zlé spodní prádlo v bubnu;
 • Po promytí, větrání jednotky;
 • pravidelně provádět prevenci hub a měřítka;
 • Při mytí „Pahuchih“ věcí, namočené palivem a jinými žíravými kompozicemi, rychle opláchněte oblečení ručně, a pak poslat na buben;
 • Sledujte kvalitu prášků a mytí gelů, nezískejte pochybné zboží;
 • Častěji mazat věci při vysokých teplotách, konstantní „studené“ mytí vede k výskytu houby;
 • S sebemenšími problémy v práci jednotky kontaktujte svou profesionální pomoc.

Dodržování těchto pravidel, zlepšíte kvalitu stroje a rozšířit jeho životnost.

Jak se zbavit vůně v pračce lidovými léky

Existuje mnoho způsobů, jak udělat nepříjemný zápach z pračky doma, s použitím lidových prostředků, které jsou vždy „v ruce“ v každém domě. Dále popisujeme některé jednoduché „recepty“.

READ  Jak vyměnit ložisko bubnu pračky

Upozorňujeme, že využití finančních prostředků, které jsou kyselé (například octové a kyseliny citrónové), se nedoporučuje pokračovat (maximálně jednou za 4-6 měsíců), aby nedošlo k poškození různých těsnicích sloučenin, které jsou v domácí přístroje.

Ocet

Pomůže nejen odstranění zápachu z cm, „zabít“ bakterie a plísně, ale také vyčistit topný prvek (deset) z měřítka. Algoritmus je:

 • – Vezměte 200-300 ml octa (sklo), nalijte do prostoru pro detergenty;
 • – Spusťte program s teplotou praní o 90 stupňů;
 • – Před zahájením režimu „oplach“ zastavte mytí několik hodin;
 • – Pokračujte v mytí oplachování;
 • – Po dokončení programu odšroubujte vypouštěcí filtr a vyčistěte jej (dostatečně k opláchnutí pod vedením teplé vody);
 • – spustit další opláchnutí;
 • – Po dokončení cyklu nechte dveře otevřeným poklopem;

Citron (kyselina citrónová)

 • – Použijte 100-120 g kyselé místo prášku;
 • – Zvolte režim maximální teploty;
 • – Po použití dalšího oplachování;
 • – suché hadry stěračů;
 • – Dveře se nezavře a větrají stroj;

Sodný bugger (SODA)

Vyjměte vůni pračky Soda, odstraňte houbovou baňku a plíseň pomůže jednoduchému receptu. Pro tuto potřebu:

Podívejte se, jak s práškem do pečiva odstranit nepříjemný zápach z pračky!| Perfektní

 • – v poměru 1: 1 zředí sodnou sodnou vodu (například sklenici sody na jedné sklenici vody);
 • – výsledný roztok pro otírání míst detekce plísní;
 • – Místo prášku v zásobníku, umístěte sodu;
 • – Při teplotě od 90 stupňů provozujte plný cyklus mytí;
 • – Nezapomeňte aplikovat další oplachování.

Chlork

Když je používán, je nutné dodržovat určitá bezpečnostní opatření: používat gumové rukavice, je ve větrané místnosti. Pokud máte známky alergické reakce. Je lepší nepoužívat látky obsahující chlor pro čištění. Jak odstranit vůni pomocí chloru, zvažte příklad bělidla:

 • – Přibližně 100 ml nalil do nádoby pro prášek;
 • – Jako obvykle používáme vysokou teplotu (od 90 stupňů);
 • – Doba praní je alespoň jedna a půl hodiny;
 • – Používáme opláchnutí po hlavním programu a utíráme se;
 • – Dveře open.

Můžete také použít tablety pro myčky nádobí, ale tato metoda je vhodná pro drobné znečištění a prevence: Zapněte maximální možný režim teploty a spusťte mytí, šest tablet jsou předběžné spuštění (přímo do nádrže), počkejte, až program spustí Další opláchněte, otřete suchý hadr a nechte dveře otevřený poklop.

Popsali jsme „lidové metody“, jak odstranit nepříjemný zápach z pračky, ale kromě nich jsou oba tovární fondy, které jsou v každém supermarketu. Pokud jste skeptičtí k levným a cenově dostupným metodám čištění, můžete využít průmyslové čističe.

Užitečné články:

Voda není rekrutována v pračce. Vyřešit problém

Pračka nestiskne ani špatně lisování spodního prádla. Možné důvody

Jak správně používat pračku. Nuance, které jsou důležité vědět

Jaký napájecí stroj je umístěn na kotel a pračku. Podrobnosti o takovém připojení

Proč pračka nevyčerpává vodu. běžné příčiny a možnosti řešení

Proč pračka nevytéká buben. eliminujte problém kompetentně a komplexně

Proč se třásl umyje? Jak snížit vibrace pračky

Proč pračka není tepelná voda: nejčastější členění

| Denial of responsibility | Contacts |RSS