Jak čistit desku doma

Jak čištění desky z tuku a negaru

Sporák je nejvíce kontaminovaný bod v „kuchyňském trojúhelníku“, který zahrnuje lednici a mytí. Pokud jste se nepodařilo okamžitě eliminovat znečištění, pak v průběhu času to bude těžší, ale vždy je to šance přijmout „brilantní výsledek“.

Výběr způsobu odstranění znečištění závisí na typu kuchyňského zařízení pro výrobu horkého jídel a povrchu.

Čistící indukční deska

Elektrický

Než zajistíte „hlavu“ s elektrickým sporákem, měli byste ji vypnout z výkonové mřížky, materiály a nářadí (hadr, houba, čisticí prostředek, dřevěné čepele). Pokud jsou rukojeti odnímatelné, je lepší odstranit a dát do roztoku mýdla.

Může být zapojen k čištění: aplikován na povrch, po 20 minutách, speciálně stabilní znečištění s dřevěnou špachtlí.

Starý Nagar se odstraní brusnými prostředky a jinými průmyslovými čisticími prostředky. Vnější strana desky je vyčištěna roztokem mýdla. Eliminace elektrického spotřebiče je povoleno pouze po úplném sušení a urychlit proces, to má smysl otřít všechny povrchy suché hadrem.

Plyn

Pravidla provozu vyžadují, aby se odpojí z dechu od zdroje dodávek plynu v případech, kdy se očekává čištění. Pak byste měli úhledně odstranit mřížku, na které se hromadí velký počet „mastného bahna“. Pro usnadnění eliminace automobilu je nutné plně ponořit do mýdlového roztoku (150 g mýdlového otření na struhadlo a zředí se v 6 litrech teplé vody).

Pokud jsou hořáky a electrofery. odnímatelné, pak musí být ponořeni do stejného řešení spolu s mřížkou na pár hodin. Hladké povrchy mohou být především zobrazovat s pomocí domácích nebo „nákupních“ čisticích prostředků.

Pozornost! Hořící hořáky dosažené plynoucí plynu mohou špatně fungovat, takže postup bude muset opakovat se zapojením akutní jehly nebo šité. Otvory krmení plynu v procesu čištění jsou často ucpané!

Nerezová ocel

Skvrny tuku jsou snadno odstraněny pomocí myčkového detergentu. Chcete-li eliminovat složitější nečistoty, nedoporučuje se používat pitnou sodu a jiné abrazivní látky, protože poškrábání povrchu.

Léky obsahující chlor. pod zákazem, protože po jejich použití na povrchu jsou bílé skvrny. Optimální řešení je využití specializovaných prostředků.

Smaltovaný

Smalt se snadno poškozuje, takže je čistí pastovitým a gelujícím prostředkem. Kompozice se aplikují na znečištěná místa a po určité době se odstraní měkkým hadříkem nebo houbou. Pro čištění problémových oblastí, na které není snadné dostat, můžete použít starý kartáček na zuby. Některé hostesky používají prací prášek a zajišťují, že to opravdu pomáhá vydírat smalt z tuku a nečistot.

Indukce, se skleněnou keramikou

Tam jsou destičky modely, které pod skleněným keramickým povlakem jsou skryté indukce a elektrické hořáky. Skleněná keramika nepřijímá brusné materiály, kovové houby a hadry z hrubých, odvačovných tkanin.

Na povrch neztrácí původní lesk, doporučuje se jej otřít po každém použití desky. A to se provádí speciálně zvýrazněna pro tyto účely s měkkým hadříkem (nemůže být použito k řešení dalších ekonomických úkolů).

Pro očištění povrchu vaření je lepší použít speciální pasty a gely, a vést brilanci. leštění nebo prostředky pro mycí sklo a zrcadla. Zbytky potravin by měly být okamžitě odstraněny, neumožňují jejich „koksování“.

Jak rychle vyčistit povrch desky z tuku a negaru

Pravděpodobně se nejprve zeptáte na otázku, než vyčistit desku?

Chci říci, že pro čištění desky můžete v zásadě používat jakékoliv detergenty, ale ne abrazivní, tak, aby nedošlo k poškození smaltu.

Dlouho odmítl chemii a používat pro čištění obou desek a nádobí. Jednoduché lidové léky: Soda a octa.

Nezáleží na tom, jak čistit, prostě musíte mít na paměti, jakýkoliv nástroj, který jste použili, žádný, ani super efektivní, který je inzerován, nezačne jednat okamžitě. Neexistují žádné takové zázraky, protože jakékoli prostředky musí nejprve spojit s reakcí s tukem a negarem, tukové částice jsou rozděleny postupně. Takže nespěchejte, aby se okamžitě otřete, počkejte trochu, zatímco tuk se rozpustí, a pak zůstává mírně ztracený a umýt povrch. Stále se to stává dostatečně rychle.

Tak. Za prvé odstraňte mřížku a hořáky z desky a vyčistěte jej z navrhovaných nástrojů pro jeho povrch.

Kromě šálku potravin sody a vody v šálku, aplikujeme tento čistič k povrchu desky s houbou. Na těchto místech, kde obzvláště silné znečištění: Nagar a sušený tuk, obvykle se to děje kolem hořáku, použijeme více.

Necháme 5 minut, otřete mokrou houbu. Silně kontaminovaná místa jsou trochu tři, nepotřebuje zvláštní úsilí. Poté otřete desku vlhkým hadříkem a otřete suché.

V těžkých případech, kdy kamna zůstala na několik dní špinavá (není o nás vůbec, ale stále), Cashitz z vody a sody odejdeme delší dobu. po dobu 15-20 minut nebo znovu opakujte postup čištění.

Tak jednoduché a rychle lze vyčistit deskou z Nagara a tuku sody. Vždycky používám přesně takto.

Ocet a soda

Na povrchu desky sprej nějaký ocet (běžný stůl, 6 nebo 9%). Docela trochu, není nutné svítit. Pomozte mu s houbou Camking po celém povrchu desky.

Sode Sauna shora. Ocet s SODA přijde do reakce a začít syčící. Poté, co reakce skončila, můžete počkat několik minut a čistý a umýt desku.

Sklokeramická deska. jak na připáleniny?

Po vyčištění desky s octem svítí a jiskří zcela ohromující cestu! Povrch desky dokonce vrzá, pokud strávíte prstem.

Jedinou nevýhodou této metody pro mě je nosit rukavice! A nejsou vždy po ruce, a ne opravdu miluji pracovat v rukavicích.

čistit, desku, doma

Takže pro denní čištění desky ho používám jen soda a během všeobecného čištění již sodovky a octa.

Metody čištění Nagara

Zvažte hlavní způsoby odstranění znečištění a oscalinu z povrchu výrobku.

Udělejte si rezervaci najednou, že tímto způsobem je nepravděpodobné, že bude schopen odstranit vážné solární znečištění. Toto je dobré preventivní opatření, a pokud se k ní uchýbáte pravidelně, můžete se vyhnout velkým problémům.

 • Lumpy mýdlo (může být nahrazen myčkou nádobí);
 • horká voda;
 • tuhý kartáč;
 • Deep pánev nebo bastard.

Začínat, Soda mýdlo hrudku na velké struhadlo. Vložte produkt do pánve, přidejte mýdlo a naplňte horkou vodou tak, aby jeho úroveň zcela pokryla předmět. Nechte několik hodin, nejlépe v noci. Po čase si vezměte kartáč a začněte číhat design. Pak opláchněte vodou a otřete suché.

Pokud používáte mytí nádobí, přidejte 1-2 st. L. čisticí prostředek.

READ  Vlastní instalace jehly do šicího stroje

Řešení mýdla směsi čerstvé znečištění

Tato metoda je nejoblíbenější od hostitelů. Ideální pro čisticí prostředky z litiny.

Mix 3-4 St. L. Soda s teplotou teploty vody. Dodejte konzistenci tlustého kazuře. Naneste výsledný nástroj na kovový povrch a nechte několik hodin, aby se soda dobře pronikla do znečištění. Vezměte si kartáč a začněte čistit produkt. Pak opláchněte předmět pod tekoucí vodou, důkladně mytí pozůstatků SODA a sazí.

Soda je vynikající brusný nástroj, který výrobek může účinně vyčistit od znečištění spáleného

Teplá voda pro odstranění mastného okalinu

Na rozdíl od předchozí metody není tato metoda vhodná pro čištění čištění železa. Ocelové konstrukce však mohou být vyčištěny bez obav.

Chcete-li začít, zahřejte troubu na maximální teplotu. Dále umístěte produkt do plechu a vyplňte vodou. Dejte nádobu do trouby a nechte chvíli. Uvidíte, jak bude znečištění odděleno od barů mřížky a ostrovů plavat ve vodě. Odmontujte plech na pečení a plně vychladněte. Pak si vezměte houbu a otřete produkt, odstranění zbytků Nagara. Pokud zůstaly stopy Okalinu na kovovém povrchu, použijte kartáč.

Vroucí voda se roztaví tuk a usnadňuje a rychle čisté znečištění

Amoniak

Tato metoda je ideální pro čištění mřížek z jakéhokoliv kovu.

Přidat do 1 šálek vody 10 gramů boras a 1-2 kapek amoniaku. Nyní otočte houbu ve výsledném složení a otřete kontaminované oblasti. Na konci postupu opláchněte produkt pod tekoucí vodou a otřete suché. Upozorňujeme, že čištění je zapotřebí v dobře větraném pokoji a nutně uvedení rukavic.

Можно также использовать чистый нашатырный спирт, без примеси других компонентов. Для этого достаточно лишь поместить изделие в плотный вместительный пакет и влить внутрь 2-3 ст. L. нашатыря. Po kterém byste měli kravatu nebo držet balíček a odejít na noc. Neutro musí být kartáčován štětcem a opláchněte velkým množstvím vody.

Ocet

Čištění tohoto nástroje je nejlepší utratit s otevřenými okny, na balkóně nebo na ulici.

Mříž umístěte do plechu na pečení a zcela nalít ocet. Nechat pár hodin. Po čase opláchněte produkt velkým množstvím vody hadrem, abyste odstranili zbytky sazety a otřete suché.

Kyselina octová účinně rozpustí znečištění a výrobek můžete snadno čistit

Čištění s kalcinováním

Chceme okamžitě poznamenat, že tato metoda je vhodná pouze pro čištění litinových prvků. Pro všechny ostatní kovy je takový postup kontraindikován.

Přenášení lze provádět doma nebo na otevřeném ohni. Řekněte, jak provádět úklid doma, pomocí kuchyňského sporáku:

 • Za prvé, nezapomeňte zapnout kapotu a otevřete okna v kuchyni. Toto opatření je nezbytné, protože když se spalování tuku rozlišuje spíše nepříjemným zápachem.
 • Vypálit hořák a umístit mříž přes oheň.
 • Pravidelně změňte svou polohu, aby se celý povrch rozpustil.
 • Pokračujte v schovávání, dokud se tuk selže. Detect to můžete, když vidíte, že saze bude oddělen od kovového povrchu.
 • Nyní ponechte položku na kompletní chlazení, poté otřete vlhkým hadříkem, odstranění všech zbytků znečištění.

Pokud chcete čistit litinu na přírodu, je stále snazší. Rozdělte oheň a umístěte mříž v něm. Nemusíte se otáčet, znečištění bude bojovat dobře a tak. Nechte hodinu, pak vychladněte a otřete.

Generátor páry se může snadno vyrovnat s mastnými dovednostmi a nemusíte usilovat. Doporučujeme používat vyměnitelnou trysku s úzkou tryskou a kartáčem na konci. Pomalu se pohybujte, opatrně zpracovávejte každou sekci proudu páry. Po dokončení procedury otřete mříž hadrem, odstraňte zbytky sazí.

Parní čistič je velmi užitečný na farmě. S tím můžete snadno čistit a dezinfikovat povrch

Také v obchodních obchodech je možné snadno najít čisticí prostředky s poznámkou „antizir“ a speciální melaminové houby. Samostatně, nebudeme o nich hovořit, protože kompozice se mohou lišit, v důsledku toho se budou lišit a metody pro jejich použití. Použijte výše uvedené finanční prostředky, vedené podle pokynů, které poskytly výrobce.

Chemikálie pro domácnost pro čištění skleněné keramiky

Smazat vážné znečištění pomůže odborným prostředkům. Uveďte preferenci pastovitých, smetanových nebo kapalných prostředků, které neobsahují abrazivní částice schopné poškrábání sklo.

Při práci s chemikáliemi v domácnosti dodržujte bezpečnostní opatření: Dejte na rukavice a zajistěte dobré větrání vzduchu pro ochranu kůže a dýchacích orgánů z agresivního dopadu chemikálií.

Vymazat sklo-keramický panel pomůže speciálním nástrojům: Cilit Bang, Comet, „Shumanit“, Sanita. Podle názoru jsou také dobře provozované výrobní přípravy: Miele, TOPRENS, Domax, Heitmann. Účinně se vyrovnávají s tukem, Naiga a vápno kvetou.

 • Opatrně se naučte pokyny na obalu.
 • V souladu s doporučeními se aplikujte na povrch na povrch.
 • Houba vyčistěte místa významného znečištění.
 • Důkladně omyjte povrch vodou a poté otřete suché.

Po vyčištění elektrických sporáků umýváme zbytky čisticího činidla s velkým množstvím čisté vody. Jinak se chemie částice pod vlivem vysokých teplot budou snažit jíst skleněnou keramiku, provokující nevratné poškození

K dispozici je navíc vyčistit skleněnou keramiku, použijte okna pro mytí oken: sprej sprej na povrch a poté otřete měkký ručník nebo ubrousek. Takové zpracování bude ušetřit od rozvodů a vrátit desku lesklý přetečení.

Jak čistit rukojeti z plynového sporáku, pokud nejsou odstraněny

Jak bylo uvedeno výše, rukojeti, které nelze odstranit, čisté to není příliš snadné. Aby nedošlo k mnoha čase a peněz na řešení tohoto problému, je nutné prát takové prvky kuchyňských spotřebičů pomocí čisticích prostředků:

 • Je možné odstranit tuk a nájezdy s sodovou pastou, což je snadné udělat osobně, míchání dvojice lžící tohoto produktu s vodou pro získání tlustého složení. Pak musíte použít pastu na rukojeti pomocí kuchyňské houby a důkladně je otřete. V místech, kde jsou rukojeti zavřené kamna, můžete použít starý kartáček na zuby.
 • Řešení octové esence a vody umožňuje jasně odstranit další usazeniny prachu a negaru s kamenem desky a amoniak působí stejným způsobem.
 • Pokud dáváte přednost použití skladovacích látek pro praní v inventáři kuchyně, neměli byste si koupit velmi agresivní s vysokými abrazivními látkami. Jinak je docela možné odstranit značení těchto prvků s tukem.

Některé ženy dávají přednost záběru filmu nebo fóliové desky, aby se zabránilo jejich znečištění. Takové „kryty“ musí být změněno včas.

Hlavní fáze čištění

Před zahájením postupu pro čištění desky, převrácení plynu a odpojit jej od elektřiny, pokud je funkce elektřiny. Pro vymazání zařízení z různých kontaminantů budete muset mýt každý detail odděleně.

Bezchybnostní řešení potravinové sody je vynikající prostředek schopný vyrovnat se s různými kontaminanty vytvořenými v procesu vaření

Mřížka

Nejproblematičtější část desky jsou mříže. Nejprve je nutné je demontovat a pomocí nože, aby škrábal spálené kousky potravin, tuku a negaru.

Chcete-li dokončit čištění, použijte jednu z následujících způsobů:

 • Mléčná mřížka se sodovou sodou, věnujte zvláštní pozornost rohům a kloubům, nechte několik hodin.
 • Navlhčete houbu v alkoholu amoniaku a důkladně probudí celou mřížku. Pak ji uctěte do polyethylenu nebo vložte do obalu a ujistěte se. Nechat několik hodin. Po opláchnutí pod tekoucí vodou pomocí žínku a mytí nádobí.
 • Připravte řešení mýdla pomocí čtvrté části brucku domovního mýdla a 5 litrů horké vody. Namočte mřížku na pár hodin po opláchnutí vodou. Silně kontaminované sekce.
READ  Bavlna Magic Mode Co se má umýt

Mytí železných mřížek v myčce nádobí nemohou být možné, protože takový dlouhotrvající základ může způsobit vzhled rez

 • Produkty litiny mohou být najaty nad ohněm. Když se Nagar částice začnou rozpadat, odstraňte je kovovým kartáčem. V žádném případě však neuvádějí horkou mříž ve vodě.
 • Pokud je výrobek pokrytý smaltem nebo z oceli, namočte jej v roztoku horkého mýdla s přidáním octa, sody a hořčice. Nechte několik hodin, pak čistěte tuhé mytí.
 • Suché hořčice bojuje s tukem a bahnem. So mřížku, nechala několik hodin, pak důkladně opláchněte pod tekoucí vodou.
 • Můžete také použít k čištění vyhřívané písku nebo směsi písku a domovního mýdla.

Video níže ukazuje, jak čištění mřížek s amoniakem a polyethylenovým filmem:

Kryty Konfork

Kryty hořáků by měly být nasáklé v pánvi s roztokem horkého mýdla. Můžete přidat do stejné nádoby, ve kterém jsou mřížky.

Video níže zobrazuje podrobně, jak vyčistit výstupní trysku plynu z odpadků, když hořáky nefungují:

Hořáky

Dále odstraňte hořáky a otřete je vlhkým hadříkem. V procesu čištění byste je měli pečlivě zvážit, ujistit se, že nic netýká toku plynu. V opačném případě je nutné čistit uzavřené otvory za použití rozptýleného klipu, kolíků nebo jehel.

Plynové hořáky se pravidelně umyjte, očistěte odpojovače a trysky opatrně, protože klastr sazí může způsobit špatný průchod plynu

Upozorňujeme, že hořáky jsou obvykle vyrobeny z hliníku, takže musí být vyčištěny prostředky, které neobsahují kyseliny a chlor.

Rám

Ovládací panel, zadní deska, trouba a rukojeti, pokud nejsou odnímatelné, lze vyčistit pomocí octa a sody. Podrobný popis způsobu je uveden v tabulce. Tato metoda umožňuje zcela odstranit mastný let a Nagar. Je však třeba poznamenat, že sodovka je lepší použít na deskách s lehkým pouzdrem, protože látka ponechává rozvody, které jsou obtížné zcela eliminovat z tmavých povrchů.

Zvláštní pozornost při čištění by měla být dána tělu, protože nejen výkon závisí na jeho čistotě, ale také vzhledu zařízení

Vymazání varné desky desky, musí být dodržena následující pravidla:

 • Nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky, které mohou poškrábat smaltování;
 • Používání sody, pre-rozpouštět ve vodě;
 • Nepoužívejte kovové houby a škrabky;
 • Pokud je povrch vaření vyroben z nerezové oceli, je vhodné jej promýt po každém vaření;
 • Kovový povrch by měl být vyčištěn bez použití agresivního čištění a detergentů;
 • Skleněná keramická deska je nejlépe promyta roztokem amoniaku, takže na něj nebudou žádné rozvody.

Chcete-li eliminovat silné a staré znečištění, doporučuje se dodatečně zpracovávat povrch s mytí nádobí, ammním alkoholem nebo amoniakem.

Pera

Úchyty plynového sporáku a elektrojagalové tlačítko je obtížné čistit od akumulované sazí díky své malé velikosti a složité konfiguraci. Pro odstranění nečistot (1: 1) nebo octového (1: 1) použijte vodné roztoky ammního alkoholu. Jedna z nich zacházejte s rukojetí a odejděte 10 minut, po kterém se kartáček na zuby a kruhové pohyby navíc otřete povrch, věnujte zvláštní pozornost slotům.

Po odstranění nečistot z rukojeti otřete povrch měkkým suchým hadříkem

čistit, desku, doma

Trouba

I když otíráte troubu po každém použití, na svých stěnách je stále postupně akumulováno znečištění.

Příprava desek a výběru detergentu

Moderní elektrické kamny mají dvě odrůdy. Existují uzávěry a otevírací zařízení. První odrůda se vyznačuje indukčním nebo pásovým prvkem umístěným pod povrchem vaření. Otevřená odrůda je vybavena kotoučovým nebo spirálovým topným tělesem, jehož tepelná energie platí pro nádobí a potraviny.

Sekvence přípravy je stejná pro všechny typy desek:

 • Otočné knoflíky položte do polohy „OFF“;
 • Vytáhněte napájecí kabel ze zásuvky;
 • Počkejte, až je povrch vaření zcela ochlazen;
 • Mokré hořáky foukané ručník.

Dalším krokem znamená volbu detergentu. Aby nedošlo k zkazité kuchyňské zařízení, držet se několika doporučeními:

 • Nepoužívejte brusná zařízení, která poškozují hladké povrchy desky. Pro mytí je pěnová houba perfektní, měkká hadrová ubrousek nebo přírodní tkanina bez hromady.
 • Každá štítek má pevně přístupná místa (například rotační rukojeti), které nejsou snadno mytí. Přístroj nemusí nutně rozebrat. Použijte různá zařízení s bavlněnými hůlkami a lahví s postřikovačem.
 • Pokud máte v plánu umýt kuchyňský sporák s chemickým činidlem, odpadne prášky opouští mikroskopické poškrábání. Před použitím nezapomeňte přečíst složení detergentní kapaliny.
 • Použijte kapalné čištění látek jako elegantní, jak je to možné, protože kapalina může zkazit topný prvek.
 • Použijte lidové léky.

Jednoduché způsoby, jak pomoci deště z varné desky kuře a tuku

Získejte poštu jednou denně jeden čitelný článek. Připojte se k nám a

Povinný atribut každé kuchyně je sporák. Bez ní je proces vaření výrazně komplikovaný. Během vaření je varný panel pokrytý odvážným dotekem a Nagarem. Zmáčkněte je bez velkého úsilí, aniž by skákání deska, pomáhat jednoduchým záchranám. Ingredience pro „Čistící“ recepty budou nalezeny v každém domě.

Ocet, citronová a citronová kyselina

S pomocí octa je možné bez velkého úsilí čistit desku z Nagaru a mastných vod /

Jednou z podmínek po dlouhou dobu udržet atraktivní typ desky pro potraviny vaření je udržovat v pořádku. Ale není vždy možné okamžitě odstranit odvážné kapky nebo „unikl“ polévku. Z vysokých teplot, místo znečištění je odebíráno krustou, která zasahuje do světelného čištění. V takové situaci přijde o ocet, citron nebo citronová kyselina na záchranu. Něco z nich bude nalezeno v kuchyni.

Ocet. Může být aplikován na umístění kontaminace jak se vzdáleností, takže a jemně kape z láhve a rozdělování houbou. Ocené listy po dobu 15-20 minut. Pak je vymazán mokrým žínkem. Flatty RAID z povrchu desky po acetickém řádku se snadno čistí.

Citrón. Znečištění Místo ubrousky čerstvě řezané citrusové řezy. Pro zvýšení účinku může být ponecháno na zvláště poškozeném špinavém místě po dobu 20-25 minut. Pak se povrch vaření otírá houbou. Jako bonus. příjemná citrusová vůně.

Citronová kyselina. Používá se ve vodě. Pro přípravu čistícího roztoku směsi napůl sklenici kapaliny s 1 lžičkou kyseliny citrónové. Směs nebo sprej s puverizátorem nebo vlhkou houbou v něm a otřete povrch vaření. Roztok je ponechán 20-30 minut. Během této doby se kyselina zabírají Nagar a tuk v místech znečištění.

Soda alkohol a soda

Z alkoholu amoniaku můžete provést řešení, které pomáhá čištění desky z olejové podlahy /

Použití amoniaku a potravinové sody můžete připravit účinné kompozice. Oni bez obtíží pracují s mastným květem, který je pevně přilnaví k povrchu desky.

Amoniak. I přes jeho ostrý zápach, amoniak eliminuje různé typy znečištění, včetně solárního nagaru z povrchu vaření. K tomu ve sklenici vody rozpustí 1 lžičku alkoholu. Řešení je úhledně aplikováno na místa kontaminantů a odejde 15-20 minut. Během této mezery je amoniak korek, který byl vytvořen pod vlivem vysokých teplot. Pak se kartáčkem nebo tvrdou stranou houby je odstraněna mastná baňka. Pokud je sporák velmi znečištěný, připravuje se koncentrovaný čistící roztok. K tomu, 50 ml ammního alkoholu (přibližně 3-4 lžíce) se rozpustí v 250 ml vody (přibližně 3-4 lžíce). Nechte na sporáku ne déle než 15 minut. V případě potřeby je kompozice znovu aplikována.

READ  Výměna skla pro plynovou varnou desku

Soda. Osvědčila se jak ve vaření, tak mezi čistícími prostředky. Pokud se Soda Cashitz aplikuje na povrch vaření a nechává 30 minut, pak je všechny spálené tuk snadné a snadno se čistí houbou. Pokud je kontaminace několik dní, pak se postup opakuje. Pouze podruhé doba sodovité směsi se sníží na 10-15 minut. Alternativně se ocet nejprve aplikuje na povrch desky a soda spadne shora. Po skončení „kyčle“ reakce je povrch vymazán mokrou houbou.

Pokud není v ruce žádný ocet, pak je sodovka koktejl nahrazen jakýmkoliv tekutým mýdlem. Make Cashitz z mýdla a sody. Používá se na znečištěné desky. Nechte 20-30 minut. Pak dobře umýt houbou. Po proceduře čištění se připraví na vaření.

Sůl a hořčičný prášek.

Pokladní, vařený z hořčičného prášku, snadno odstraňuje tuk a sítí z kuchyňské desky /

Stejně jako potravinová soda se tyto dvě hromadné látky dobře osvědčily dobře ve vaření a v každodenním životě.jeden. Sůl. Roztok 0,5 litrů vody a 2 lžíce solí se aplikuje na povrch desky v noci. Ráno je vymazán mokrou houbou. Spolu s roztokem soli zmizí a mastnou.

Hořčičný prášek. Make Cashitz, míchání s teplou vodou. Směs se rovnoměrně aplikuje na povrch vaření. Pokud je kontaminace čerstvá, pak ponechte 15-20 minut. S Nagarem. několik hodin. Optimálně. v noci. Pak se hořčičný čistič umyje. Tento způsob čištění trouby používaných na začátku minulého století.

Pokud nechcete umýt

Ne vždy hosteska chtějí po vaření okamžitě umýt desku. V takových případech bude obžaloba na příjmy. Skvrny tuku nebudou mít čas, aby byly pokryty pevnou kůrou, pokud připevňují kus hadru. Ale není jednoduchý, ale navlhčený v rostlinném oleji. Zabrání sušení kontaminací.

Jako preventivní opatření je povrch vaření spřádka předem s čisticím práškem nebo běžnou solí vaření. „Fungují dobře“, pokud něco „vyčerpá“ z pánve nebo pánve. Sůl a prášek rychle sledují horkou kapalinu nebo tuk. Po ochlazení deska odstraní pouze špinavé kůrky a aktualizovat sypký povlak.

Jednoduché způsoby, jak pomoci deště z varné desky kuře a tuku

Získejte poštu jednou denně jeden čitelný článek. Připojte se k nám a

Povinný atribut každé kuchyně je sporák. Bez ní je proces vaření výrazně komplikovaný. Během vaření je varný panel pokrytý odvážným dotekem a Nagarem. Zmáčkněte je bez velkého úsilí, aniž by skákání deska, pomáhat jednoduchým záchranám. Ingredience pro „Čistící“ recepty budou nalezeny v každém domě.

Ocet, citronová a citronová kyselina

S pomocí octa je možné bez velkého úsilí čistit desku z Nagaru a mastných vod /

Jednou z podmínek po dlouhou dobu udržet atraktivní typ desky pro potraviny vaření je udržovat v pořádku. Ale není vždy možné okamžitě odstranit odvážné kapky nebo „unikl“ polévku. Z vysokých teplot, místo znečištění je odebíráno krustou, která zasahuje do světelného čištění. V takové situaci přijde o ocet, citron nebo citronová kyselina na záchranu. Něco z nich bude nalezeno v kuchyni.

Ocet. Může být aplikován na umístění kontaminace jak se vzdáleností, takže a jemně kape z láhve a rozdělování houbou. Ocené listy po dobu 15-20 minut. Pak je vymazán mokrým žínkem. Flatty RAID z povrchu desky po acetickém řádku se snadno čistí.

Citrón. Znečištění Místo ubrousky čerstvě řezané citrusové řezy. Pro zvýšení účinku může být ponecháno na zvláště poškozeném špinavém místě po dobu 20-25 minut. Pak se povrch vaření otírá houbou. Jako bonus. příjemná citrusová vůně.

Citronová kyselina. Používá se ve vodě. Pro přípravu čistícího roztoku směsi napůl sklenici kapaliny s 1 lžičkou kyseliny citrónové. Směs nebo sprej s puverizátorem nebo vlhkou houbou v něm a otřete povrch vaření. Roztok je ponechán 20-30 minut. Během této doby se kyselina zabírají Nagar a tuk v místech znečištění.

Soda alkohol a soda

Z alkoholu amoniaku můžete provést řešení, které pomáhá čištění desky z olejové podlahy /

Použití amoniaku a potravinové sody můžete připravit účinné kompozice. Oni bez obtíží pracují s mastným květem, který je pevně přilnaví k povrchu desky.

Amoniak. I přes jeho ostrý zápach, amoniak eliminuje různé typy znečištění, včetně solárního nagaru z povrchu vaření. K tomu ve sklenici vody rozpustí 1 lžičku alkoholu. Řešení je úhledně aplikováno na místa kontaminantů a odejde 15-20 minut. Během této mezery je amoniak korek, který byl vytvořen pod vlivem vysokých teplot. Pak se kartáčkem nebo tvrdou stranou houby je odstraněna mastná baňka. Pokud je sporák velmi znečištěný, připravuje se koncentrovaný čistící roztok. K tomu, 50 ml ammního alkoholu (přibližně 3-4 lžíce) se rozpustí v 250 ml vody (přibližně 3-4 lžíce). Nechte na sporáku ne déle než 15 minut. V případě potřeby je kompozice znovu aplikována.

Soda. Osvědčila se jak ve vaření, tak mezi čistícími prostředky. Pokud se Soda Cashitz aplikuje na povrch vaření a nechává 30 minut, pak je všechny spálené tuk snadné a snadno se čistí houbou. Pokud je kontaminace několik dní, pak se postup opakuje. Pouze podruhé doba sodovité směsi se sníží na 10-15 minut. Alternativně se ocet nejprve aplikuje na povrch desky a soda spadne shora. Po skončení „kyčle“ reakce je povrch vymazán mokrou houbou.

Pokud není v ruce žádný ocet, pak je sodovka koktejl nahrazen jakýmkoliv tekutým mýdlem. Make Cashitz z mýdla a sody. Používá se na znečištěné desky. Nechte 20-30 minut. Pak dobře umýt houbou. Po proceduře čištění se připraví na vaření.

Sůl a hořčičný prášek.

Pokladní, vařený z hořčičného prášku, snadno odstraňuje tuk a sítí z kuchyňské desky /

Stejně jako potravinová soda se tyto dvě hromadné látky dobře osvědčily dobře ve vaření a v každodenním životě.jeden. Sůl. Roztok 0,5 litrů vody a 2 lžíce solí se aplikuje na povrch desky v noci. Ráno je vymazán mokrou houbou. Spolu s roztokem soli zmizí a mastnou.

Hořčičný prášek. Make Cashitz, míchání s teplou vodou. Směs se rovnoměrně aplikuje na povrch vaření. Pokud je kontaminace čerstvá, pak ponechte 15-20 minut. S Nagarem. několik hodin. Optimálně. v noci. Pak se hořčičný čistič umyje. Tento způsob čištění trouby používaných na začátku minulého století.

Pokud nechcete umýt

Ne vždy hosteska chtějí po vaření okamžitě umýt desku. V takových případech bude obžaloba na příjmy. Skvrny tuku nebudou mít čas, aby byly pokryty pevnou kůrou, pokud připevňují kus hadru. Ale není jednoduchý, ale navlhčený v rostlinném oleji. Zabrání sušení kontaminací.

Jako preventivní opatření je povrch vaření spřádka předem s čisticím práškem nebo běžnou solí vaření. „Fungují dobře“, pokud něco „vyčerpá“ z pánve nebo pánve. Sůl a prášek rychle sledují horkou kapalinu nebo tuk. Po ochlazení deska odstraní pouze špinavé kůrky a aktualizovat sypký povlak.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS