Jak čistit plynový sporák lidovými prostředky

Moje plynová deska rychle a snadno

Proces mytí plynového sporáku začíná odstraněním odnímatelných předmětů: mřížky, hořáky, rukojeti. jejich čištění je vyrobeno odděleně. Detergenty jsou vybrány s přihlédnutím k materiálům výroby všech složek dlaždic.

Pro povrchy z oceli potřebujeme nástroje, které nelze použít k purifikaci skleněné sklo, skleněné a skleněné keramiky. Neměli byste se snažit umýt mříž z litiny, hoří přes otevřený plamen, který budeme mluvit níže. Tam najdete několik užitečných tipů na mytí všech komponent zvlášť.

Jedinou otázkou toho, jak se stále vyrovnává s čištěním plynového sporáku bez zvláštních fyzikálních a morálních nákladů, vstane do každé milenky při čištění kuchyně po nějaké dovolené. Pohled na zbytky spálených potravin a netěsností tuku dal melancholii. Jednou doporučujeme přečíst naše doporučení, abychom byli vždy zcela vyzbrojeni. Boj začíná boj o čistotu plynového sporáku.

Proč je to tak těžké vyčistit plynový sporák

Je to tento detail desky trpí nečistotami. Mříže jsou velmi nepříjemné, takže mnoho hostesek opustí tuto okupaci „pro později“. A bahno se zvyšuje a zvyšuje a zvyšuje se, dokud se narazíme na to, že se to zdá téměř nemožné odstranit.

První věc, která se usadí na tyčích mříže, je tuku z přípravy jídel. Není to tak důležité, ať už smažte cutlety nebo vaříte polévku na masovém vývaru. Tuk šplouchá z pánve. Tuk se rozlévá z pánve s vařící vodou. A pokud s plochým povrchem desky je znemožnit dostatečně smazat, pak čištění grilu není takové jednoduché povolání.

Porovnejte, jak Straits vypadají čistá a špinavá mřížka

Nalezení na částech desek spolu s vodou, tuk se drží doslova pevně, přilepení kovu po odpaření vlhkosti. Na něm, na otočení se usadí prach. A pokud máte doma kočku doma, která miluje chodit na stolech, pak budete rychle odstranit na sporáku a její vlnu, nafouknuté na mřížkách krytých mřížkách. Souhlasím, nepříjemná podívaná.

Pod vlivem vysokých teplot při vaření se tuk s prachem a potravinovým zbytkům začne proměnit v Hiiga. Postupem času může způsobit korozi, pokud neprovedete nezbytná opatření.

Pro vyčištění kontaminovaných mřížek můžete použít různé prostředky s alkalickými, kyselinami a abrazivními částicemi. Všechny mohou vám pomoci, ale jednoduchost čištění s jejich použití přímo závisí na úrovni znečištění. Například, pokud se chystáte odstranit velké množství solárního tuku s Nagarem pomocí abrazivy (River Sand, Čistící prášek, SODA), před jejich použitím bude muset rozptýlit mříž. V opačném případě riskujete bolestně tápečnou průlivy bez zvláštního výsledku.

Alkalické a obzvláště kyselé chemikálie jsou dokonale odstraněny tuk, Nagar a další znečištění. Vzhledem k aktivnímu dopadu na kovový povrch a kaustický zápach je lepší aplikovat je pouze v případě extrémní nutnosti, když nečistoty skutečně vypadají bezkonkurenční.

Poznámka! Nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak se vyrovnat s jakýmkoliv znečištěním mřížky. odstranit je okamžitě jako vzhled. Jakmile jste si všimli něco z pánve nebo z pánve, něco šplouchalo, kůlně. co nejdříve otřete desku a mřížka co nejrychleji, zatímco tuk a zbytky potravin jsou zmrazené.

Jak čistit nátěrovou desku

Existuje mnoho jednoduchých receptů, které budou rychlé, jak umýt plynový sporák doma:

 • Ve dvou sklenic vodou se mýdlo musí rozpustit (půl lžičky) a přidat tolik sody potravy; Směs je lepší používat horké;
 • Aplikovat jej na pokrytí a odejít na krátkou dobu;
 • otřete houbou, pak omyjte, poté otřete.

Tato směs je ještě účinnější, když se do něj přidá stolní ocet. Může být úspěšně nahrazen kyselinou citronem, výsledek bude stejný.

 • Směs hořčičného prášku a sody má vynikající čistící vlastnosti. Záliv s vodou, musí být aplikován na povrch desky. Po 15-20 minutách můžete otřít hadříkem, opláchnutím a suchým. Tato směs může být aplikována jako čisticí prostředek pro rukojeti. Taková směs pro čištění plynového sporáku může být uložena v uzavřené misce a použijte podle potřeby.
 • Deska můžete nalít solnou solí pro noc. Lžíce je pořízena na dvou sklenic vody. Během této doby se sůl změkčuje tuk a ráno, stačí otřete desku mokrým hadrem.
 • Dokonale se přehoze se skvrnami na talíři amoniaku alkohol. MOCHING V IT Měkká houba, musíte zvládat kontaminovaná místa, a po chvíli je otřete vlhkým hadříkem a pak se suchým. Při práci s amoniakem je nutné dodržovat bezpečnostní techniky, protože se snadno odpaří a odpařuje se amoniaku ostrý zápach a mohou spálit nasofal. Čištění plynového sporáku by mělo být provedeno na otevřených oknech a v nepřítomnosti dětí a zvířat uvnitř.
 • Pokud zůstaly spálené skvrny z mléka na sporáku, mohou být rychle odstraněny pomocí aktivovaného uhlíku s vynikajícími sorbovacími vlastnostmi. Sypané barvené pilulky, je nutné nalít celou hmotnost vody. V tetu minut spot splash. Dále, můj povrch bez přílišného úsilí.
 • Tloušťka kávy najde účinné použití jako čisticí prostředek pro desky. Je nutné jednoduše aplikovat na znečištěné povrchy, mírně otřete měkký hadřík a po dvou nebo třech minutách, umýt. Panel bude jiskří jako nový.
READ  Jak odstranit tuk s plynovým sporákem

Čistý plynový sporák mříž

Nyní jsme se přiblížili ke strašidelnému: mřížku. Na ní se Gary nahromadil, hrůza!

Četl jsem takovou zvědavou věc: údajně mříže speciálně vyrábějí černou, takže na nich není žádné auto.

Každý den, kapky tekutého a toku toku na mříži, to je tichý, a když je vaření vyhříváno, kouřové a my dýcháme tento škodlivý oděv, takže je nutné čistit mřížky častěji.

V žádném případě nelze použít noži, aby nedošlo k poškození povrchu a nenechávejte na něj ošklivé škrábance.

Podíval jsem se na internet, který metody čištění mřížky se doporučuje: a žárovcové přes oheň a zbavit se Nagaru s pájecí lampou a vařením ve vodě s sodovou a ekonomickou mýdlem.

čistit, plynový, sporák, prostředky

Zde je vaření, ve skutečnosti nejúčinnějším způsobem, jak čistit litinovou mřížku. Что для этого нужно сделать?

Берем самую большую кастрюлю, наливаем воду, ставим на огонь кипятить. Насыпаем 5 столовых ложек кальценированной соды (на 10 литров воды), натертый на мелкой терке кусок хозяйственного мыла, можно еще добавить яблоко, которое тоже следует натереть на терке.

Кальценированная сода обладает лучшими чистящими свойствами, у нее высокая кислотность, поэтому и шансов достичь нужного результата у нас больше.

A jablko obsahující kyselinu jablečnu, dávají lesklý lesk povrchu.

Mřížka je ponořena do tohoto roztoku a vaří po dlouhou dobu, podíváme se na situaci a znečištění.

Podobné a jiné metody se používají pro čištění nádobí. Přečtěte si zde.

Ale ne každý mříž se vejde do hrnce, a vyrobené z jiných materiálů nemůže být vařena vůbec. Existuje výstup. Položte mříž na plech, položte ho olejový a vodu za tepla jen vařící roztok. Za hodinu můžete čistit a umýt mříž.

Co čistit mřížku na plynový sporák více? Můžete pokračovat a jednodušší: aplikujte na povrch mřížky s mřížkou SODA po dobu 40 minut a poté čistěte kovovou žínkou, které obvykle dělám.

Uv! Práce je dokončena, kamna se třpytí, je hezké se na to podívat a být na čisté kuchyni příjemné, a před hosty a domácností se stydí.

Bylo by také nutné vyčistit troubu, stejně jako praladkový kuchyňský nábytek z tuku, číst o něm v odpovídajících publikacích kliknutím na odkazy.

Doporučuji vám získat zázrak grilu GAZ, s její sazí a nečistotami vůbec! A nádobí jsou tak chutné a užitečné, aby sdělily slova!

A jak a co čistíte desku z auta a tuku? Sdílet v komentářích.

Co čistit mřížku plynového sporáku z Nagara a tuků

Jasný plynová kamna mřížka z uhlíku a tuků dvěma způsoby. První znamená využití finančních prostředků, které budou nalezeny v každém domě. soda, ocet, mýdlo. Druhý je určen pro použití speciálních obchodů.

Lidové metody

Lidové metody mají několik výhod. Za prvé, téměř vždy mají doma, a jejich cena je řádově levnější specializovaný. Kromě toho nejsou toxické pro tělo. K nejúčinnějším prostředku, který čistý plynová kamna, zahrnují:

 • Rozdělte 200 ml ocetu v 600 ml teplé vody. Složte mřížku do hlubokého nádrže a naplňte roztokem. Ve skutečnosti je dostatek 3-4 hodiny, aby se tuk zahříval a vyčistil tyč. Pokud je vrstva stoupání a Nagar tlustá, pak je přípustná mřížku po dobu 12 hodin. Poté se tuk snadno věřil houbu pro nádobí.
 • Vysoká účinnost je jiný alkohol amoniaku. Ale pro tuto metodu budete potřebovat velký balíček, kde je mřížka plně umístěna. Vyplňte amoniak a pevně uzavřete balíčky. Po 3-5 hodinách otřete tyč a dobře opláchněte v čisté vodě.
 • STIT na stupni Malé množství ekonomického mýdla a rozpustí ji ve vodě. Kompozice by měla být trochu blátivá a koncentrovaná. Potřebují nalít tyče a nechat několik hodin. Mýdlo má dobře štípací klapku a vyčistit kov z Nagara. Pak zůstane pouze pro opláchnutí mřížky pod čistou teplou vodou.
READ  Jak čistit prášek v pračce

Chemikálie

Specializované chemikálie se vyznačují přítomností agresivních látek, které rychle split tuk, nájezdy, Nagar. Ale navzdory takové vysoké účinnosti mají zároveň toxické účinky pro lidské tělo. Z tohoto důvodu, že při práci je lepší používat gumové rukavice, respirátor a zajistit dobré větrání místnosti.

Všechna profesionální činidla, která jsou určena pro čištění mřížkové desky, mohou být rozděleny do tří skupin:

 • Krémový. Jednodečným způsobem a nenechávejte vady na kovovém povrchu. Vhodné pro všechny materiály, včetně smaltu. Dobře přestávky tuky a nagar.
 • Sprej. V takových fondech je hlavní výhodou výhodou použitelnosti. Ty tyče můžete čistit přímo na sporáku, ale před nákupem si ujistěte, že si přečtěte pokyny, protože mohou obsahovat komponenty, které jsou nežádoucí použití na litinu nebo smaltu.
 • Prášek. Nepoužívejte v čisté formě, ale ve vodě do požadované konzistence a aplikovány na tyč.

Jak odstranit tuk s plynovým sporákem

Jistě v životě každé hostesky došlo, když se na plynovém sporáku pokrývají silné kontaminující nečistoty. To je „uniklé“ mléko a sušené kapičky slunečnicového oleje a dokonce šplouchá ze steaku. Vyrovnat se s takovým tukem je velmi obtížné, protože má vlastnost spalovat na horkém povrchu a pevně posílit. Ale jak víte, není nic nemožné, tak odstranit tuk z plynového kamene pouze na první pohled se zdá být neřešitelný úkol. To lze provést jak s pomocí ingrediencí přítelkyně a využívání skladu domácích chemikálií.

Jak umýt plynový sporák z tukových lidových metod

Na rozdíl od populární přesvědčení, že je možné odstranit tuk z plynového kamna s SODA, nedoporučujeme používat tuto metodu. Ta věc je, že soda je brusná látka, která zahrnuje malé pevné částice. Také Soda se nerozpustí ve vodě, takže může snadno zanechat malé škrábance na povrchu, což následně způsobí korozi kovové základny. Pouze kapalná činidla, která nemají jako součást hrubých složek, jsou vhodná pro čištění plynového sporáku. Umyjte plynový sporák z tuku, budete potřebovat:

Při vaření mohou být některé sloučeniny spojeny vzájemně a některé jsou poměrně účinné v osamělé.

Ocet

Rozdělte ocet vodou ve stejném poměru. Nalijte směs do postřikovače a sprej na pozemky pokryté tukem. Nechte 20-30 minut. Okamžitě si všimnete, že tuk začal rozdělit. Jakmile se skvrny změnily na špinavý sám, můžete je okamžitě odstranit vlhkou čistou houbu a postup se opakuje, dokud se celá daň nerozpustí pod vlivem kyseliny. Dále se povrch čistí čistou vodou a vysuší. Ocet může být nahrazen jako amoniak a kyselina citrónová.

Mýdlo prádla

Sattail Malé množství ekonomického mýdla 72% na střídači a rozpouštět čipy ve vodě. Můžete připravit velmi tlusté řešení, podle konzistence kefir, pak bude kompozice snazší aplikovat na povrch plynového sporáku. Pokrývají hmotnost nejen problémové oblasti, ale také veškerou část vaření, nechte 30 minut a odstraňte ubrousek měkké tkáně. Dále zůstane pouze opláchněte čistou vodou a suché.

Amoniak

Nástroj je určen pro staré, skvrny. Ale při použití, pamatujte si, že amoniak má ostrý chemický zápach, takže se ujistěte, že na respirátor a otevřít okna.

Pojmenování se nepotřebuje rozpustit ve vodě. Používá se přímo do špinavých ploch a poté se odstraní mokrou houbou. Vymazání hard-to-REACH míst, použijte starý zubní kartáček navlhčený v kompozici.

READ  Jaký kabel je potřeba pro elektrický sporák?

Čištění plynového sporáku s prostředky pro domácnost

K dnešnímu dni, můžete bez konkrétních problémů zakoupit speciální prostředky pro odstraňování tuku s plynovým sporákem. Soudě podle hodnocení patří nejúčinnější kompozice:

 • Cillit Bang anti-tuk. Účinně odstraňuje i ty nejdražší nespolečná místa. Působí již za 5 minut po použití.
 • Čistič trouby od Amway. Ve skutečnosti je nástroj navržen pro pece, ale mnoho hostesek ocenilo jeho účinnost na všech povrchech, na kterém se tuk objeví. Rychle změkne bod znečištění, a proto je snadno eliminuje.
 • Shumanitis. unikátní zrnocenatel. Změny s vypálenými skvrnami, tukem, rozvody. Jedna nuance. povinné používání rukavic a přítomnosti žíravého chemického zápachu.
 • CIF. Má měkký efekt. Konzistence se podobá tekutému krému, takže se snadno aplikuje a tře. Má příjemnou vůni a kopíruje i s Nagarem.

Skladování stadia

Než budete pokračovat na čištění, je důležité provést řadu nezbytných doporučení. Provádění všech fází zaručuje nejkvalitnější čištění:

Čištění trysky sporáku 31 01 2016

 • Ujistěte se, že přeruší přívodní ventil;
 • Počkejte, až je kamna ochladit, když riskujete, jak dostat hořet;
 • Je vhodné otevřít okno, pokud to počasí dovolí;
 • Odstraňte všechny cizí předměty ze sporáku, včetně mřížky;
 • Odstraňte hořáky (zpravidla se skládají ze dvou částí: víka a ve skutečnosti misku);
 • Po absolvování čištění je dobré sušit prvky, vrátit se na místo a zkontrolovat spalování plynu.

Pokud jste po všech událostech strávených, všiml si, že plyn je špatný, okamžitě zjistěte příčinu chyby:

 • Lokáři svítí. hořák je nesprávně instalován nebo design se přesunul;
 • Žlutá nebo oranžová barva plynu. v otvorech je stále vlhkost.

Jak efektivně vyčistit troubu

Ať už řeknou reklamou, ale žíravé chemikálie nejsou nejlepším způsobem, jak vyčistit troubu. Kromě toho máme lidové osvědčené metody, které jsou mnohem levnější a bezpečnější.

 • Otřete ručník trouby. Vnitřní stěny mokré mýdlo a odejdou po dobu 15-20 minut, takže tuk je trochu předvečer. Poté nalijte do plechu slabě koncentrovaného roztoku mýdla a vložte jej do trouby. Zastavte teplotu 120 stupňů a ponechte troubu pevně uzavřenou dvířkou po dobu 30 minut. Všechny znečištění se roztaví a rozpustí v horkém páru. Poté musí trouba důkladně otřít měkkovým hadříkem a opláchněte čistou vodou.
 • Namočte ve vodě sodné nebo kyseliny citrónové ve vodě a aplikujte tento nástroj na navlhčený vnitřní povrch trouby. Nechte 15-25 minut, v závislosti na stupni znečištění a po docela otírání papírovým ručníkem a opláchněte vodou.
 • Pokud je kontaminace menší, vodný octový roztok v poměru 1: 1 se může s nimi vyrovnat. Vrhl vnitřní stěny hojně, zapněte troubu o 50 stupňů a ponechte 15 minut. Poté umyjte všechny znečištění čistou vodou.
 • Odstranit závažnější kontaminaci pomůže takovému lidovému nápravě. Octové roztok ve stejném poměru, aplikujte na stěny trouby a posypeme potravinovou sodnou. Během reakce splacení sodného octa tuků a sušených zbytků potravin vrácených z povrchu. Místo octa, můžete použít kyselinu citrónovou, aby se zabránilo ostrému zápachu.
 • Letní alkohol se také zabývá znečištěním. Hojný soda povrch trouby zevnitř, zavřete dveře a ponechte 10 hodin, například v noci. Ráno musí být trouba důkladně opláchnuta čistou vodou tak, aby vůně amoniaku zcela zmizelo.
 • Nalijte 200 ml amoniaku v plechu a přidejte vodu. Půl hodiny vložte troubu. Všechny znečištění lze snadno lemovat houbou s mýdlovou vodou.
 • Posypeme troubou zevnitř s tlustou vrstvou soli a nechte ji 100 stupňů po dobu 30 minut. Dejte troubě vychladnout, vezměte sůl se zbytky nečistot a opláchněte povrch studenou vodou.
 • Připravte si jednoduchý, ale velmi efektivní pastu: smíchejte stejné části soli, sody a vody. Naneste nástroj na povrch, který je znečištěný, a odejděte 10 hodin. Poté si umyjte pozůstatky studené vody.

Dokonce i závažné znečištění v troubě lze prát košile

Každá z těchto fondů vám pomůže čistit nejen troubu, ale také plynový sporák je zcela.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS