Jak čistit prášek v pračce

Instrukce: Jak čistit práškový zásobník v pračce z vodního kamene a kaleného prášku

Pračka pracuje pro udržení pořádku v domě. Lidé jej automaticky používají, aniž by si mysleli, že technika je třeba pečovat. Ale hodina X přijde! Rozhodli se usnout prášek, hosteska odhaluje zbytečné vrstvy a plísně. Ukázalo se, že není mnoho vědoma, jak čištění zásobníku pro prášek v pračce od vodního kamene a zkamenělého prášku.

Když je technika prováděna opatrně, bude trvat víra a pravdu po celá desetiletí. Separace prášku. důležitá složka stroje. Směrový proud vody prášek prášku přímo do nádrže na věci, které tam naložily. Pokud ucpává, může to vést k problémům. Zvýrazňujeme hlavní důvody, proč je nutné vyčistit práškový prostor.

 • Často, prášek nebo jiný detergent pro mytí není dost dobrý z prostoru a postupně tam chodí.
 • Slabý tlak vody. vzácná příčina.
 • Lepkavý film z klimatizace. Vzhledem k dlouhé přítomnosti v přihrádce, jeho komponenty zůstávají ve formě částic na vnitřních stěnách.
 • V důsledku špatné kvality vody.
 • Beztlakový nájezd kvůli přítomnosti konstantní vlhkosti v prostoru.

Všechny tyto znečištění spolu s vodou zaplavily v bubnu a usadil se na spodní prádlo. Proto musí být práškový prostor v pračce s frekvencí dvou nebo tří cyklů důkladně vyčistit čisticím prostředkem aplikovaným na pěnovou houbu. Zdá se, že to může být snazší? Jak se ukázalo, většina uživatelů ani nemyslel na potřebu takového postupu. A jak vytáhnout zásobník pro prášek z pračky určitě neví.

Příčiny vzhledu nečistot a vůně v pračce

I když se vaše rodina skládá z vás a zvířete, umýt, musíte strávit nejméně 1 čas týdně. Představte si, kolikrát a ve kterém objemu je nutné vymazat ty, kteří mají děti? A jakmile otevřete pračku a všimnete si skvrn nečistot na vnitřních površích. Kromě toho zápach vlhkosti pochází z bubnu.

Zdá se, jak to vzít? Ve skutečnosti, v procesu práce, stroje v bubnu cirkuluje tekoucí vodu, která by měla nést bez stopy všech znečištění a zbytků fondů. Ukazuje se, že nečistoty vznikly, když odšroubující se věci zůstávají uvnitř stroje, a existuje mnoho důvodů.

  Používá se pro mycí vodu z vodovodu obsahuje mnoho chemických prvků, včetně železa, která ovlivňuje jeho tuhost. Při vystavení vysokým teplotám se tyto látky koncentrují a usazují se na pevných plochách ve formě vápna.

Minerály obsažené v vodovodu z vodovodu jsou usazeny na topném článku pračky ve formě stupnice

Použijte přesně tolik pracího prášku, jak je nutné podle pokynů: jeho přebytek může zůstat v autě a způsobit vývoj plísní

Zvažte ložní prádlo z automobilu ihned po promývání, aby se zabránilo vzhledu formy a nepříjemných pachů

V důsledku toho se pračka přestane být vaším nepostradatelným asistentem v každodenním životě a místo toho přináší další problémy. Aby nedošlo k tomu, stojí za to se naučit starat o zařízení a vyčistit ji správně.

Odborníci doporučují provádět plnou čisticí stroj každé 2-3 měsíce. Poznámka: Pokud máte spoustu věcí z přírodní vlny v šatní skříni, nebo v domě žije do domu, je nutné přístroj čistit častěji.

Jak umýt práškový zásobník v pračce

Pračka automatická. to je jeden z nejčastěji používaných jednotek domácích spotřebičů v domě. Spolu s lednicí, sporákem a mikrovlnnou troubou je nedílnou součástí lidského života. Ale potíže, nemilosrdně využívají jeho „domácí asistent“, lidé často zapomínají, že je nutné se o ni starat. V článku, instalatérský mistr řekne, jak umýt práškový zásobník v pračce.

Zásobník pračky stroji je poněkud špinavé místo, v některých případech je zásobník ucpaný s detergentem, takže voda přestane proudit a umýt prášek, znečištění pouze v nádrži, vypouštěcí trubky a vypouštěcí hadici.

Na rozdíl od tankových a odtokových trysek, na které je obtížnější dostat, zásobník je mnohem jednodušší, protože je v lásce. Ukazuje se, že existuje jen pár uživatelů strojního stroje vůbec nevědí, jak je zásobník vytažen a nikdy nepřemýšlel o čištění.

READ  Kam umístit bělidlo v pračce LG

Pokud zásobník vašeho vozu není příliš kontaminovaný, lze jej vyčistit a odstranit z hnízda. Ale pokud je kontaminace dostatečně silná, pak pro vlastní pohodlí, stejně jako pro lepší čištění, je nádoba lépe extrahovat. Этот процесс у новичков может вызывать затруднения, но по мере привыкания к своей модели машинки вы сможете одним ловким движением рук доставать лоток.

У разных моделей машин лотки-дозаторы располагаются по-разному. Поэтому перед тем как доставать эту деталь из своей стиральной машины, внимательно ознакомьтесь с инструкцией.

Для того чтобы извлечь лоток, обычно нужно поступить так:

Nyní, že dávkovač je ve vašich rukou, můžete použít jeden z následujících způsobů, jak jej vyčistit.

Co se doporučuje udělat při mytí práškového prostoru:

 • Neubližujte zásobník s velkým horlivostí. To může vést k vymazání značek v přihrádkách.
 • Místo, ze kterého byla nádoba odstraněna, otřete zevnitř hadříkem nebo houbou. Zvláštní pozornost věnování vodovodních otvorů a odstranění detergentu k bubnu.
 • Výběr agresivních čisticích činidel je nutné pracovat v gumových rukavicích.
 • Ve strojích se vertikálním zatížením ložního prádla nejsou vytaženy. Voda používaná pro oplachování běží přímo v bubnu. Proto byste měli být pozorní, jinak si můžete zařídit malou povodeň.

Extrahujte zásobník, mokrý, posílat mu rovnou teplou vodu. Důkladně otřete houbou nebo štětcem. Pro větší čisticí účinek na ně můžete použít tekutý roztok mytí nádobí nebo mýdla (rozpustí čipy ekonomického mýdla ve vodě). Pak znovu opláchněte.

Pokud je stále znečištění na dávkovači, můžete ji nechat několik hodin, abyste si lehli v horké vodě, a pak opakovat postup čištění.

Může se ukázat, že vápencová erupce a zkamenělý prášek nebudou moci vyčistit obvyklou fyzikální způsob, pak chemické čištění přijde na záchranu pomocí speciálních prostředků.

Dobře zvládnuta s kontaminací dávkovače a dalších částí pračky následující léky:

 • „Eona“, „Doktor deset“, „Anti-Nakipin“ pomůže s odemknutím znečištění.
 • Frisch-Aktiv odstraňuje bahno a vápno vápno, stejně jako nepříjemné pachy.
 • SandokkaeB a Bork K8P (korejština) jsou schopni vyrovnat se i s poměrně silným znečištěním.

Je obtížné pro vyčištěné usazeniny odstraněny namočením. Zásobník extrahovaný ze stroje je umístěn v horké vodě s přidáním jedné z prostředků, například, Domasetos, kometa, silit, „toaletní kachňátko“, „Sanphor-AntirushaustChina“. Činidlo se rozpustí ve vodě (50 ml na 5 litrech vody) a namočte zásobník. Po 1,5-2,5 hodiny ho otřete štětcem a opláchněte pod proud teplé vody.

Zkontrolované lisovací metody

Než vám řekne, jak čistit pračku z formy, vzpomínáme si, že houba může být zdrojem specifického nepříjemného zápachu, stejně jako příčinou alergických reakcí u lidí.

Forma se objeví v důsledku vysoké vlhkosti a tepla neustále přítomným v pračce

K odstranění houby se používají následující metody:

 • Měděný Municipal. Nástroj je považován za nejúčinnější v boji proti formy. Musíte trvat 30-35 g vitriolu, zředí se v 1 litru vody, výsledný roztok pro otírání vnitřních částí a opustit stroj v tomto formuláři v noci. Obrys Přidat do práškového zásobníku Normální umyvadlo a spustit režim volnoběhu. Na konci je žádoucí zapnout další cyklus, aniž by přidal detergenty, aby se konečně promyje chemikálie.
 • Prášek do pečiva. Ověřený nástroj pro eliminaci plísně. Je nutné promíchat asi 250 g SODA a 250 ml vody, pak hotový roztok důkladně léčit stroj uvnitř, nezapomeňte na to, aby se podíval na hard-k-na-dosah míst (například pod gumovým manžetovým bubnem). Po postupu zapněte režim oplachování, abyste odstranili zbytky prášku.

Copper Vigoros. levné chemické činidlo proti plísně, které lze zakoupit v obchodě se zahradami a zahradním zbožím

Navrhované metody řízení formy mohou být bezmocné v oblastech se silným nátěrem. Pak více agresivnějších chemikálií přijde do záchrany. Mnoho hostesek je považováno za spolehlivý způsob, jak čistit prostředky pro toalety „Domasetos“. Lék se účinně bojuje s bakteriemi a eliminuje nepříjemný zápach. Než začnete čištění, musíte chránit ruce gumovými rukavicemi. Nástroj se aplikuje na všechny díly, kde byla formována forma, ponechte 10-15 minut a poté důkladně otřete zpracované oblasti. Pro kompletní vymývání „domázů“ musíte spustit bez spodního prádla a dokončit proces s dalším opláchnutím.

READ  Jak změnit kabel v pračce

Při použití „Suging a jiné chemikálie s kaustickým zápachem nezapomeňte na vzduchu.

Níže je umístěn video, což pomůže ještě lépe zjistit, jak se zbavit měřítka v pračce s pomocí dostupných.

O autorovi:

Máma, manželka a jen šťastná žena. Kreslí inspiraci v cestách, nepředstavuje život bez knih a dobrých filmů. Usiluje se stát ideální milenkou a je vždy připraven sdílet získané zkušenosti.

Našel chybu? Zvýrazněte a stiskněte tlačítka:

Pro mytí malých věcí na silnici nebo hotelu je vhodné použít obvyklý plastový sáček. Ponožky nebo punčochové kalhoty uvnitř vázaného balení spolu s vodou a malým množstvím detergentu. Tato metoda vám umožní předem doku a provést mytí, bez poškození tkaniny a bez výdajů hodně prášku a vody.

Příběhy jsou známy tím, že kotě se dostal do bubnu pračky a projelo plnou promývací cyklus na programu „Woolen věci“, vystoupil z kameniva jako celku a nezraněný. Jediné potíže pro domácího mazlíčka byla alergická na prací prášek.

Pračky vybavené „bez žehlení“ nebo „Snadné žehlení“ funkce mohou umýt ložní prádlo a zároveň prakticky ne. Takový účinek je dosažen z důvodu zvláštního přístupu k žíhání. provádí se na nízkých otáčkách, s velkými pauzy a v nádrži se zachovalo malé množství vody.

Existuje celá řada kuliček, které se používají v pračce. Antistatický nedává tkaninám lepení těla po mytí, míče se speciálními závěsy „budou dělat to turistiku“ a zabránit vzhledu válečků a silikon s pupínky nebude nechat chmýří při mytí svrchních oděvů.

čistit, prášek, pračce

Kosmonauty, kteří jsou v oboru Země, vyřešte problém špinavých věcí s původní metodou. Oblečení jsou vypouštěny z kosmické lodi a spaluje v horních vrstvách atmosféry.

V XIX století proběhl prádlo dámy. Šaty byly přednastaveny a pak se promyjí a suší každou část odděleně tak, že tkanina není deformována. Po mytí, oblečení bylo znovu šité.

První oficiální patentovaná pračka byla vyrobena ze dřeva a byla krabička s rámem, naplněný na polovinu s dřevěnými kuličkami. Uvnitř naloženého prádla pro mytí, detergentu a pomocí páky posunul rámec, který zase nucen pohybovat kuličky a tříděné spodní prádlo.

K dispozici je pračka „pro bakalářské“. Povlečení, oplocený v takové jednotce, nepotřebují železo! Faktem je, že zařízení nemá buben: některé věci mohou být umístěny uvnitř kontejneru přímo na závěsech (například bundy a košile), a menší věci (pojďme říkat, spodní prádlo a ponožky). na speciálních policích).

Pračky se týkají vzniku „chybějících peněz“. Ve 30. letech 20. století, američtí gangsters používali prádelnu jako kryt jejich nelegální činnosti. Poskytování příjmů z trestné činnosti pro příjmy přijaté od čištění oděvů, obrátili „špinavé“ peníze do „čistého“.

Jak čistit parní generátor z měřítka

Pokyny pro instalaci stropu sušičky-liana

Sušička prádla s vlastními rukama

čistit, prášek, pračce

Sušička pro prádlo s vlastními plastovými trubkami

Jaký je rozdíl mezi generátorem páry z parníku: Co je lepší vybrat

Jak si vybrat sušící stroj Lingerie: Tipy, parametry

Oprava parníku pro oblečení Udělejte to sami

Jak si vybrat venkovní prádlo sušičky: tipy, nejlepší modely, video

Jak čištění parníku z měřítku doma

Jak používat swapar pro oblečení, instrukce

Jak si vybrat železo s parním generátorem

Opravy pračky Indesit to sami

Samsung pračka opravy

Stirkaved.Ru © 2022. Při použití materiálů z webu je aktivní odkaz povinný.

Tipy pro péči o pračka

Podle statistik servisních center je porušení pravidel provozu jedním z nejčastějších příčin poruch zařízení. Mycí vozíky často selhávají kvůli znečištění. Pro váš asistent sloužit co nejdéle, musí být zásobník a vypouštěcí filtr vyčištěn alespoň jednou za několik měsíců. V prémiových pračkách je k dispozici speciální program pro odstranění stupnice, bakterií, formy a nepříjemných pachů. Může být nazýván odlišně, například: „Samočistací“, „hygiena“ nebo „čistící stroj“ (v modelech z značky AEG). K boji proti bahně a limetkových ložiscích uvnitř nádrže je lepší používat domácí chemikálie doporučené výrobcem.

V žádném případě nemůže být přetížené mytí, to znamená, že pokládání více spodního prádla, než je stanoveno tímto nebo tímto programem (doporučení pro stahování jsou podrobně popsány v pokynech). Jedná se také o velké velikosti produktů, které mohou být vyřazeny, ve kterých a způsobit nerovnováhu bubnu. Mluvíme o přikrývkách, přikrývkách, bundách, spacích pytlích, velkých měkkých hračkách a dalších podobných věcech. Nerovnováha vytváří dodatečné zatížení mnoha uzlů strojů. V důsledku toho jsou tlumiče nárazů, ložiska, motor a hnací pás předčasné.

READ  Co znamená hvězdičku na pračce

Pokud po praní ze zásobníku se veškerý prášek nevyprchal, stačí vytáhnout část a opláchnout teplou vodu, aby se zabránilo sušení. Po každém mytí musíte opustit dveře dveří a práškového bunkru, takže vnitřní prvky jsou vysušeny. To zabrání vzhledu formy a nepříjemného zápachu.

Proč je nutné vyčistit zásobník a jak často

Než se dostanete do hrnce pračky, prášek je ve speciálním podnosu. A už tam, s pomocí proud vody přes hadici určenou pro toto pády na špinavé spodní prádlo.

Ale část vody, která vykazuje prášek do nádrže, nemůže ji zcela zředit, a proto je mýdlová esence zpožděna na stěnách přijímače a uprostřed trubky. Zbytky finančních prostředků v mokrém prostředí se rychle proměňují do houby.

Ale existuje druhé nebezpečí. Vzhledem k tomu, že taková chyba postupně zahušťuje, může vylézt po průchodu pracího tekutiny na hadici. Může se také objevit v důsledku způsobilosti nekvalitní pracího prášku. Ukazuje se, že při odlévání se praní dochází téměř bez detergentu.

A pokud v prvním případě, částice škodlivé houby nebo plísní spadají do piswaru, pak ve druhém věce nejsou vymazány, ale jednoduše projít dlouhým oplachovým cyklem. Filtr automobilu trpí. Je nepřijatelné. Proto odborníci doporučují kontejner po 2-3 mycích cyklech.

Jiné způsoby, jak bojovat proti znečištění v pračce

Existuje celá řada alternativních způsobů, jak se vyrovnat s křičícím a nájezdem.

Známé prostředky pro čištění pračky. automatická. kyselina citrónová. Copions s úkolem není horší než ocet, zatímco ne tak ostrý zápach. Existuje logická otázka: kolik nalije kyselinu citrónovou pro jedno sezení čištění? Přibližně 50-100 g prášku bude stačit pro plnou čištění. Nástroj může být přidán jak k práškové nádobě a v bubnu, rozdělení specifikované množství kyseliny citrónové mezi nimi.

Efektivní nástroj pro čištění pračky z měřítka. kyselina citrónová

Populární rozpočet čisticí stroj. Jídlo sody. Ona kvalitativně eliminuje houbu a plísně, a také ničí nepříjemné pachy.

Na trhu je předložena řada specializovaných prostředků. Mezi ně patří chemické čističe Antikal, DR. Beckmann, pět plus, filtro, antinakipin a dr. Také v domácnostových chemických odděleních na prodej z měřítka, které produkují slavné výrobce praček, například, Bosch nebo cukroví. Rozhodněte se o volbě, kterou pomůže Recenze zanechaných uživateli na specializovaných stránkách a fórech. Každý z vybraných chemikálií musí být aplikován v souladu s pokyny, aby nedošlo k poškození zdraví.

Jakýkoliv nástroj, který jste se rozhodli vyčistit stroj. ocet nebo chemický čistič. postup by měl být proveden alespoň jednou za šest měsíců. To sníží negativní dopad měřítka nebo jiných formací na detaily a prodlouží životnost pračky.

Jak se vyhnout znečištění

Chcete-li být zásobník vyčištěn co nejblíže, použijte níže uvedené tipy:

 • Po každém mytí ponechte podnos mírně ajar. Takže vlhkost bude schopna odpařit se a riziko vzhledu formy bude nižší;
 • Nejméně dvakrát měsíčně otřete zásobník suchou houbou;
 • Ovládejte množství pracího prášku. Nejčastějším důvodem pro vzhled sušené vrstvy v zásobníku je přesně přebytek k promytí;
 • Pokud se obtěžujete měřítko a spadáte do zásobníku, namontujte vodní filtr před hadicí výplně. Toto opatření také rozšíří životnost pračky.

Purpaning zásobník. případ je jednoduchý, zejména pokud víte, jaké prostředky se s tím zvládnou.

Přihlásit se k odběru našeho kanálu v Yandexu.Dzen

| Denial of responsibility | Contacts |RSS