Jak šít dvojjehlou na stroji Janome

Jak fungují dvojité jehly?

Konstrukčně se dvoujehla skládá z následujících prvků:

 • Dvě standardní šicí jehly určené pro šití na domácím stroji.
 • Pouzdro držáku. Nejčastěji se vyrábí z plastu. Tento prvek drží dvojjehly pohromadě.
 • Baňka. Určeno pro instalaci dvojité jehly do držáku jehly šicího stroje.

Dvojjehlu lze použít v každém šicím stroji s funkcí cik-cak. Jejich patka a jehelní deska mají podlouhlou štěrbinu nezbytnou pro volný pohyb obou jehel.

Blog Ekaterina Yazvikova

Pro mnoho začátečníků je šití dvojjehlou skutečným oříškem, protože to, co získáte, má zpočátku daleko k ideálu. Dnes vám ukážu, jak upravit pomocníka, abyste získali pěkný, pružný a nestahující steh.

Nejprve začneme navlékáním vlákna do stroje. Umístěte druhou cívku na další kolík a provlékněte obě cívky jako jednu všemi potřebnými drážkami. Poté vlákno rozdělíme. Jednu jehlu provlékneme vodítkem nitě a druhou. jeho obcházení. Délka stehu je 3,5 mm.

Zkusme šít se standardním nastavením. Výsledkem je krásné prošití na lícové i rubové straně. Smyčky horní nitě jsou velmi protáhlé a spodní nit je tažena téměř rovně do ořezové linie.

Logicky by se mělo zvýšit napětí horní nitě. Zkusme. Zvětšete o jedno kliknutí a pak zkuste šít. Výsledek je stejný, možná ještě horší.

To je stejná chyba, kterou dělá mnoho lidí. Špatné knoflíkové dírky nejsou způsobeny příliš volnou horní nití, ale příliš těsnou spodní nití!

Oprava! Odšroubujte desku jehly, vyjměte ji a vyjměte cívkové pouzdro. (Rukou to sedí perfektně, musela jsem použít pinzetu, aby mi prsty nezakrývaly fotku.) Mimochodem, pokud jste otevřeli útroby auta, dobře je vyčistěte, musí v nich být nějaké vlasy a prach. 😉

Vytáhli jsme cívkové pouzdro a zjistili, že má dva šrouby. Nepotřebujeme ten pravý s křížovou drážkou. Zajišťuje napínací desku a v žádném případě se jí nesmíte dotknout! A levý šroub s plochou drážkou je vhodný pro nastavení napětí. K tomu budeme potřebovat malý šroubovák.

Označte si počáteční polohu šroubu ve směru drážky (t.е. místo na těle, kam směřuje zářez na šroubu, mám tam červenou tečku). Poprvé jsem jen vyškrábal zářez v krytu, abych šroub vrátil do původní polohy s přesností na milimetr. Označte ji? Nyní otočte šroubovákem o třetinu otáčky proti směru hodinových ručiček (tuto polohu mám označenou zelenou tečkou). To je obvykle dostačující. Vraťte cívkové pouzdro na místo a našroubujte jehelní desku.

Zkuste šít. Vzor šití je mnohem lepší! Smyčky z horních nití se zmenšily a spodní nit začala zapadat do zjevného klikatého tvaru. V zásadě už můžete takto šít. Ale já chci víc než to. ))))

READ  Jak stoupá tlak v kotli

Můžete zkusit znovu utáhnout horní závit. A pak si nechte vzorek prošít Lepší? Vůbec ne!

Pak znovu vyndám cívku a trochu uvolním spodní nit. Dostávám vzor. Hurá! To je vše!

Závěr: Při šití dvojjehlou se hlavní nastavení neprovádí kolečkem pro napnutí jehly, ale šroubem na držáku cívky. Kolikrát jsme se snažili nastavit horní nit, nemělo to jiný účinek než stažení stehů do cívky. Může se to zdát jako složité a časově náročné nastavení. Zpočátku ano, pak se ze zvyku a zkušeností stane druhá práce. A musíte uznat, že krásné šití za to stojí!

Hodně štěstí všem, poslušných látek a přesných nastavení! Brzy se zase uvidíme. Pořídím teplákovou soupravu pro svého prvňáčka. ))))

Dvojitá jehla. Otázka.

Děvčata, prosím, napovězte mi! Možná hloupá otázka, ale přesto)) Mám šicí stroj Janome 5522/423, mohu na něj nasadit dvojitou jehlu?? A potřebujete speciální nohu?? V návodu se o tom nic nepíše.

dvojjehlou, stroji, janome

Leno, mám stejný.Zkoušela jsem dvojjehlu, líbí se mi, ale mám velmi úzkou.Měl bych si pořídit širší.Vlákno u levého ucha vložte jako obvykle (jako u jednoduché jehly), ale pravé vlákno u háčku. jak jsem zakroužkoval na obrázku, a do pravého ucha! Hodně štěstí!Náš stroj (stejně jako všechny stroje Janomka) je velmi dobrý.A to šije jak úplety, tak husté látky a šifon

Lena.Budu upřímný, ještě jsem se k tomu nedostal.Myslím, že je to něco jako cikcak mezi dvěma rovnoběžnými rovnými oky.Až si pořídím overlock, budu se v těchto stezích zdokonalovat.Často používám A-modrá, A-modrá, A-modrá.Je velmi silný.).Tady si koupíte overlock a šijete, dokud nepadnete.Mám v hlavě tolik nápadů.A chci si vyrobit nějaká pletená trička s přenosnými aplikacemi.Tady na BB jedna holka šije tak krásně, jako v obchodě, zkusím ji následovat.Pokud chcete, pošlu vám odkaz. Buďme přátelé?

ok)))))) Jen mě zajímalo, jestli to vypadá jako overlock, takže tvář paralelní stehy a špatná strana cik-cak? nebo se jen duplikuje. jako šití jednou jehlou, ale dvěma?

Vzal jsem oranžové D, je to stejné s přední a zadní straně, pokud jedna jehla.Obecně platí, že jsem tak máma šité tričko. ořízl extra délku, zautuzhilala úhledně, takže víte, kolik se skloňovat, dát dvojitou jehlu (lepší vzít širší, a pak úzký nevypadá tak) a dal rovný steh A-oranžové.Výsledek: zepředu 2 rovnoběžné čáry a na špatné straně něco podobného jako na tričkách.Vyzkoušejte si to na kousku látky, jestli se vám to líbí, můžete to udělat tímto způsobem (zatím bez overlocku).POUZE se ujistěte, že jste si koupili dvojitou jehlu na úplety (pokud se chystáte šít z elastické látky). Šijte tak, aby byl kus obrácený k vám ;))), ale snažte se.tak, aby rubová strana švu byla co nejblíže okraji látky (doufám, že jsem to vysvětlil jasně), níže

READ  Když chladnička běží nepřetržitě bez přerušení

Ne, nemají. Univerzální noha. Jehly jsou různé (tj.е. Vzdálenost mezi jehlami je od 1,8 mm do 6 mm. Používám však 2mm a 4mm jehly. Nejsou příliš drahé (25 rublů.), ale pro pleteniny 110-120. Tuto jehlu mám velmi ráda na lemování spodního okraje a rukávů triček.

Omlouvám se, nezapsal jsem si to. Toto je přibližná cena za dobrou dvojitou jehlici na pletení. Ke zpracování jsou nejvhodnější jehly s roztečí 4 mm.

Trojitá jehla.

Výrobci jehel stále experimentují, vytvářejí a vyrábějí nové výrobky, aby vás i mě, nadšence do šití, čas od času potěšili novinkami. Patří mezi ně trojité jehly. Tři jehly se stejným tělem a baňkou.

Trojjehla se navléká do šicího stroje stejně jako dvojjehla (viz výše v článku). Stejně jako u dvojjehly se nit provléká očkem trojjehly. Ale potřebuji ještě jednu cívku, 3 ks.

Trojité jehly jsou vhodné zejména pro dekorativní stehy.

Myslíte si, přátelé, že po tom, co jste si přečetli výše, má smysl pořídit si „rozšířenou sadu“ různých dvojitých jehel??

Ale podle mě je dobrý nástroj dvakrát zábavnější. Hodně štěstí! S pozdravem, Milla Sidelnikova!

Dvojjehla: jak navléknout nit, nainstalovat jehlu a začít šít

Algoritmus pro instalaci základních prvků a zahájení šití:

 • Drážka směřuje dozadu a kulatá strana baňky jehly dopředu (tedy k sobě).
 • Držák jehly se vkládá do patky zespodu nahoru.
 • Nitě z cívky se provlékají společně všemi vodítky nití.
 • Levou nit provlékněte levou jehlou a pravou nit provlékněte pravou jehlou.
 • Materiál se položí na desku, prorazí se otvor a spustí se přítlačná patka.
 • Pak je třeba zvednout jehlu a přítlačnou patku, vysunout látku z desky, vytáhnout nitě a odstřihnout je speciálním nožem, který je součástí šicího stroje.

Po provedení všech výše uvedených kroků můžete bezpečně používat všechny funkce dvoujehlové platformy v kterémkoli z dostupných rychlostních režimů.

Jak navléknout dvojjehlu do šicího stroje

Pracujte pouze s originálním nástrojem, protože použití padělku může způsobit poškození stroje. Nepoužívejte deformované jehly. Mohou se rychle zlomit a způsobit škody. Pro tyto jehly nepoužívejte navlékač jehel.

dvojjehlou, stroji, janome
 • Vložte dvojitou jehlu;
 • Vložte horní nit pro levou jehlu;
 • Ručně zasuňte horní nit do ouška levé jehly;
 • Závit musí být navlečen zepředu;
 • Nasaďte kolík druhé cívky na hřídel cívky;
 • Umístěte cívku a vložte horní nit;
 • Začněte šít.

Postup navlékání je stejný jako u jiných typů jehel. V případě, že je švadlena začátečník a plně nerozumí procesu, měla by se nejprve podívat na některé workshopy, přečíst si návody a pak přistoupit k obsluze stroje.

Návod k použití dvojité jehly

Hlavním předpokladem pro bezpečné a krásné stehy je správné navlékání nití. U některých modelů tento proces usnadňuje párové vedení nitě a navlékač jehly. Z každé cívky se provlékne nit a konce nití se provléknou očkem jehly.

Pokud stroj pracuje s jednoduchými nitěmi, protahují se dvě nitě najednou. Pouze u základny jehly je nit rozdělena. Levou jehlu veďte skrz spodní jehlu, pravou jehlu veďte do očka levé jehly. Pravá nit prochází bez zasunutí do blízkosti navlékače jehly, je provlečena rovně.

READ  Jak zvýšit tlak v kotli Viessmann

Šijte dvojjehlou na šicím stroji takto:

 • Umístěte obrobek pod přítlačnou patku a ručním kolečkem spusťte jehlu do látky tak, aby dopadla na správné místo.
 • Nitě jehly přivádějte 10 cm za přítlačnou patku, ne však méně.
 • Stiskněte přítlačnou patku a začněte šít, přičemž nezapomeňte zkontrolovat napětí nitě.
 • Vyšívaný okraj musí být napravo od jehly, obrobek nalevo.
 • Po dokončení šití zvedněte jehlu a přítlačnou patku a odstřihněte nit.

Důležité! Než začnete šít, je důležité nezapomenout povolit napětí všech nití. To platí zejména pro horní a dolní závity.

Pozornost věnujte také tloušťce závitu. Spodní číslo by mělo být o číslo menší než horní.

Nezapomeňte také zkontrolovat polohu vypínače. Pokud je rozteč jehel 4 až 6 mm, musí být pouze v režimu rovného stehu. Předpokladem bezpečné práce je správný režim šití.

Jak šít dvojjehlou na stroji?

Všechny lemy u hotových výrobků z pletenin se háčkují dvojitými nebo trojitými háčkovanými oky. Princip proplétání nití v tomto stehu je složitý a provádí se pomocí knoflíkové dírky. Žádný navlékač jehly v domácím šicím stroji. Při šití úpletů dvojjehlou spojuje spodní nit dvě horní nitě. Výsledkem je vynikající kvalita stehu.

Dvojjehly lze šít na strojích, které šijí klikatým stehem. Může se jednat o staré stroje, jako je „čajová konvice“, nebo o moderní stroje. Lidé se někdy ptají: „Jak šít dvojjehlou na stroji Janome.?“Napětí nití upravte ručně nebo pomocí stroje jiné značky. Nezáleží na tom, který stroj používáte, protože všechny operace jsou na jakémkoli stroji stejné. Všichni stejně!

Nelze šít dvojjehlou na běžném rovném stroji Podolsk, protože cívkové pouzdro a jehelní deska mají úzký vstupní otvor.

Jak šít dvojjehlou na šicím stroji

Stačí zvolit rovný steh, nastavit délku stehu a napětí nitě.

Vložte látku pod přítlačnou patku stranou látky nahoru.

Prošívání dvojitou jehlou na přední straně a rubové straně látky:

Napětí nitě lze nastavit.

Dvojjehlový steh je pružný a lze jej použít pro pružné látky, například pro ohýbání spodní části úpletu, pokud nemáte šicí stroj, jako v tomto návodu Kašmírová sukně vlastníma rukama. Dvojité rovné stehy se často vyskytují na džínách. Při šití oděvů z jakýchkoli látek, kde jsou k zakončení určeny dva rovnoběžné stehy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS