Jak šít na šicí stroj

Jednoduché tipy Jak si vybrat šicí stroj

Když jsem právě začal dělat první kroky v případě PortNovsky, můj první šicí stroj byl důl sovětský „Seagull“. Pokud někdo zjistil tentokrát, pravděpodobně pamatujte takové modely. Hlavní rozdíl od dnešních domácnostních šicích strojů je to, že pracoval z pedálu nohou. Bylo to na „Seagull“ Šil jsem své první šaty a mohu říci, že nebyla špatná na zkušenostech, a to i v pracovním stavu.

Už jsem musel šít nejen na každodenní život, ale i na průmyslovém zařízení. Posadil jsem se jen pro různé modely šicí stroje z různých výrobců. A můj názor na práci na různých technikách, které jsem měl.

Na rozdíl od těch časů, dnes pro „konvice“ v obchodech výběr výběru šicích zařízení. Jak si vybrat dobrý šicí stroj pro začátečníky bude můj dnešní článek. Ve skutečnosti je to nejoblíbenější otázka mezi mým studentem, takže přípravu článku bude velmi podrobný

Jakou kritéria vyberte šicí stroj pro domov

Při výběru šicího stroje pro dům by měl věnovat pozornost následujícím parametrům:

 • Výkon: silnější stroj, tím hustější tkáň může propíchnout;
 • Číslo a typy řádků: vybrané individuálně v závislosti na účelu práce;
 • Číslo a typy tlapek: Je lepší vybrat stroj, vybavený maximálním počtem příslušenství. Za cenu bude špatně odrážet, ale nedovolí, aby nehledal po vhodných nohách v případě potřeby;
 • Materiál: Levné modely Část Proveďte vnitřky z plastu, což nevydrží velké množství práce;
 • Výrobce: Stojí za to zůstat na známé a osvědčené firmě, i když jsou jeho produkty dražší. Obvykle jsou jejich produkty lepší než neznámá společnost, byla stanovena síť servisních bodů, neexistují žádné problémy s přítomností náhradních dílů;

Při nákupu málo známé firmy stojí za to zjistit, že detaily a komponenty k němu je vhodné rychle najít náhradu v případě potřeby.

Jak šít pletené dvojité jehly

Nosit pletenin s dvojnou jehlou bude vyžadovat zvláštní přístup. Nejlepší dodržení následujících doporučení:

 • V nastavení stroje vyberte přímku.
 • Vyberte délku stehu v závislosti na pružnosti pleteniny.
 • Mírně snižte napětí závitu, aby se švy více ploché.
 • Má smysl nastavit různé nastavení a testovací testy na zbytečných prvcích tkaniny. Pak je vybrána nejvhodnější volba.
 • Nedoporučuje se zpřístupnit. V tomto případě se zvýší riziko zmatku vlákna.
 • Můžete zabránit protahování použitím ve vodě rozpustné stuha stabilizátoru nebo jednoduchého tlačení materiálu pod tlapou každým nástrojem.
 • Vynikající řešení bude použití speciální pěší tlapky, která zajišťuje rovnoměrné krmení horní vrstvy tkaniny.
 • Utáhnutí hadříkem může být minimalizováno snížením napětí horního závitu nebo použití elastického lepicího materiálu.
 • Pro průchod obtížných míst je vhodné použít speciální desky, které zabrání průchodu stehů.

Jak se naučit řezat oblečení od nuly

Při žádání o takové informace o internetu je okamžitě nabídnout mnoho kurzů na placeném základě, ale ne všechny z nich jsou účinné. Lekce napsané textem se může zdát dlouhé a nudné. Není alternativa? Tady je. Můžete také šít a mít žádné dovednosti vůbec. Potřebujete pouze tkaniny, nástroje nebo stroj a touhu učit se. Na jednoduchém vzoru, dokonce i osoba, která nikdy nevystoupila jehlu, bude schopen učinit jeho produkt.

READ  Jehly pro průmyslové šicí stroje schmetz

Nejoblíbenější možností pro začátek je přímá sukně. Udělej to jednoduše a vzor může být postaven sami nebo využít ho připraven pro vaše velikosti. S nezávislou výstavbou výkresů je důležité vzít v úvahu velikost vašeho těla a jeho parametrů.

Jak používat šicí stroj

Coauthor (y): Daniela Gutierrez-Diaz. Daniel Gutierres-Dias. profesionální design Designer a oděvní návrhář v DGPatterns ve Vancouveru, Kanada. Má více než pět let zkušeností, vytváří moderní a jedinečné siluety vhodné pro každodenní život. Její blog na řezné podlaze obsahuje šicí tipy a různé formát PDF.

Počet použitých zdrojů v tomto článku: 10. Jejich seznam najdete v dolní části stránky.

Počet názorů tohoto článku: 102 777.

Šicí stroje se mohou zdát děsivě obtížné pro ty, kteří nevědí, jak je používat. Buďte tím, že jako to může, nenechte strach před operací a dovedností potřebnými pro použití šicího stroje, zastavit vás při vytváření textilních divů! Použijte tento krok za krokem instrukce, která popisuje instalační mechanismus a práci na šicím stroji, takže můžete začít vytvářet věci s vlastními rukama.

Najít tlačítko napájení. Možná to zní hloupě, ale umístění přepínacího tlačítka je nejdůležitějším stupněm! To může být na různých místech, v závislosti na modelu vašeho šicího stroje, ale nejčastěji je možné najít na pravé straně šicího stroje.

Najděte držák cívky. Tato malá plastová nebo kovová hůlka, která se vyčnívá na vrcholu šicího stroje a je navržen tak, aby držel cívku s nití.

Najděte nitenasther. Nitentenci pošle vlákno z cívky upevněnou na horní straně stroje do zařízení pro navíjení závitu na cívku. Jedná se o geometrický kovový graf, který vyčnívá na levé horní části šicího stroje.

Najít Bobin Motalka. Vpravo od držáku cívky je další, ještě malý, kovový nebo plastický kolík, vedle kterého je malé horizontální kolo. Jedná se o bobbin-motku a jeho omezovač. Pracují společně (spolu s cívkou se závitem) a mají před zahájením šití navíjet nit na láhev.

Podívejte se na tlačítka pro nastavení stehů. Mohou být na různých místech, v závislosti na modelu vašeho šicího stroje, ale obvykle vypadají jako tlačítka s malými obrázky a jsou na přední straně šicího stroje. Tato tlačítka vám umožní změnit typ stehů, které můžete použít, délku stehů, stejně jako jejich směr (dopředu a dozadu). Zkontrolujte pokyny pro svůj model šicího stroje, abyste zjistili místo pro každou z tlačítek.

Určete místo pyrechyho. Když jste připraveni vyplnit závit do šicího stroje, začněte natahovat závit z cívky shora, přes nitenastor a po rozteči. Jedná se o páku (se dvěma vyřezávanými drážkami) umístěné na přední straně levé strany šicího stroje. Obvykle, v blízkosti něj, můžete vidět tištěná čísla a šipky, vysvětlovat, jak je nutné a v jakém pořadí zaplnit vlákno do šicího stroje.

Najít regulátor napětí. Regulátor napětí je malé kolo s čísly umístěnými v blízkosti hřiště. Řídí napětí závitu během šití; Pokud je napětí příliš vysoký, jehla se ohne vpravo. Pokud napětí není dostačující, vlákno bude zaměňováno na zadní straně tkaniny, kterou jste šití. [1] x zdroj informací

Najděte šroub držáku jehly. Jedná se o kovový nástroj, který drží jehlu během šití. Je pod rukávem šicího stroje a ve tvaru velmi podobné velkému nehtu. Je připojen k pravé straně jehly.

Najít nohu. Tato kovová část pod držák jehly a má druh drobných lyžích. Když snížíte tlapku, drží tkaninu na místě a řídí ji, jak sešíst.

Najděte páku nohy a praxe snižování a vyzvednutí. Musí být zezadu nebo přímo z držáku jehly a jehel. Chcete-li vyzkoušet páku, spusťte ji a zvedněte se.

READ  Šicí stroj shromažďuje tkaninu v harmonické

Jednoduchá sukně

Oblečení design je komplexní proces, který zahrnuje stavební vzory, montáž a vysoce kvalitní šití. Nejtěžší věc v oblasti plodin. s rukávem a hromadnou bránou. Existují však základy skříně, které jsou zcela vyloučeny řez. Sukně „Bell“ na gumičkovém pásmu (nebo „napůl struhadlo“) přebírá pouze dvě boční švy a dvě SOCODY (horní a dolní). Délka sukně se může lišit v chuti, od ultra-mini do extrémní maxi.

Jednoduchý „recept“ základního tričku s krátkými rukávy a kulatým krkem. Odkaz na vzor je v popisu videa. Schéma je vhodná pro výrobu běžných košile bez rukávů, jednoduchého dlouhého rukávu. Docela trochu modifikovaný základní vzor (prodloužit nebo odstraňte objímku, utáhněte manžetu nebo dno na žvýkačku, ponechte výřezy na bocích). a získat nový design.

Počáteční šicí dovednosti otevírají spoustu příležitostí a značně usnadňují domácí život. Bez pomoci studia můžete zavrhnout kalhoty, oříznout dlouhý lem, potopené záclony, remake staré oblečení, pohodlné pro večerní jednoduchou letní šaty, zástěru, dětský oblek. A s zvládnutím základů Croy, aktualizujte šatní skříň bude mnohem levnější.

Kde začít šití začínajících šití. 13 Typické chyby švadlena

Pokud jste nové pro šití a myšlení, jaký druh hadříku se rozhodnete pro šití oblečení, pak máte několik způsobů, jak tento problém vyřešit. První je poslouchat poradenství prodejců konzultantů v kabině tkanin. Druhým je číst v doporučeních pro šití v časopisu Burda. Třetí. najít tyto informace na fóra nebo se mě zeptejte se v komentářích. Proto, než začnete šití, musíte se dostatečně přistupovat k volbě tkáně, jinak se to stane, že:

Chyba 1

Pro šití produkt byl vybrán nevhodnou tkaninou. Obvykle se v časopisech pro šití na vzor, ​​doporučení, která je k dispozici pro tento model. Když je vyvíjen jeden nebo jiný typ oblečení, je práce módní návrhářka, designér, technolog. Jedná se o technolog. zvedne požadovanou tkaninu, s přihlédnutím ke všem jeho vlastnostem: protahování, smrštění a t.D. Rada závisí na tom, jak se věc bude podívat. s nesprávnou volbou tkaniny pro sukně. nemusí být tím, jak se záhyby nemusí lžít, a kalhoty. to se změní na kolena.

Doporučení pro výběr tkaniny v časopisu Burda

Chyba 2

Pro šití byl produkt zvolen komplexní hadřík. Pokud se obeznámíte s vlastnostmi tkanin, víte, že v obtížích při zpracování jsou rozděleny do jednoduchého a složitého. Vždycky doporučuji svého studenta začít s jednoduchou tkání šití. Pro šití výrobků od šifonu nebo krajky, musíte nejprve „vyplnit ruku“. se naučí pracovat s jakoukoliv hadříkem.

Abychom věděli, jaký druh tkanin existuje pro oblečení, doporučuji se seznámit s tímto článkem

Chyba 3

Pro šití produkt byl zakoupen drahou tkaninu. Nyní v salonech existuje mnoho materiálů různých cenových kategorií. Nemyslete si, o výběru levné materiálové tkaniny, uděláte špatnou volbu. Někdy dobře sešitá věc z levného Gabardine vypadá mnohem lépe než špatné osázené šaty z italské krajky. Dělat důraz na skutečnost, že se stále učíte šít, vlak, věci.

Chyba 4

Pro šití produkt koupil tkaniny. To je obzvláště společná situace z nováčků. Po vypočtení příkladné spotřeby tkáně, nestřílejte a nekupujte trochu s okrajem na centimetr 30. 40, takže výpočet, abyste zajistili, že můžete vzít nějakou položku a budete muset snížit znovu.

Chyba 5. Složitost modelu

Pro šití byl užíván příliš komplikovanou věc. Jedná se o jednu z nejčastějších chyb začátečníků jehluje. aby si vzali první póry za bundy, kabáty a bundy. V šití časopisů je gradace modelů podle stupně složitosti. pro začátečníky (šití snadno a snadné) a modely vyžadující speciální znalosti. Pokud nejste obeznámeni s procesem spojování subflade s produktem nebo přizpůsobením kapsy. listy, je lepší studovat tyto šicí provoz a natáhnout se na vzorku. Mezitím si vyberte modely doporučené pro začátečníky jehly. pak nenecháváte případ na podlaze, protože prostě nevíte, co dělat dál.

READ  Světlo pro šicí stroje s magnetem

Chyba 6. Šicí stroj

Nákejte šicí stroj s nadměrnou sadou funkcí. Tato chyba je inherentní ve všech novinických seamns plánování nákupu zařízení pro šití. Ano, v mnoha ohledech z dobrého nástroje, kvalita věcí je zuřivá, ale pokud se měšíte nepřesně a křivý. žádný drahý stroj vás ušetří.

Často se ptám na otázku, jak si vybrat šicí stroj a jaký druh šití operace by mělo mít? Na osobním zážitku, osvědčená v průběhu let, kdy by měl být šicí stroj schopen udělat přímku, klikatý, zakrýt smyčku. To je vše, co používám v mé dlouhé šicí praxi, a shodovat se hrany věci. mám overlock, takže mám dvě šicí stroje. Pokud nemáte příležitost koupit overlock. použijte cikzag line, bude také zabránit útesu.

Při nákupu psacího stroje je lepší věnovat pozornost modelům s minimální sadou šití operací. ale z osvědčených výrobců. Podrobněji na této otázce zde odpovídám

Šití pro začátečníky. Začínáme šít na šicím stroji

Kurzy a šití

Můžete naučit všechno. Pokud má člověk velký úsilí a touhu, je zapotřebí zkušený učitel, který může tuto dovednost odhalit v člověku. Mnoho lidí po maturitě může otevřít své studio.

Důležité! Ale více znalostí a dovedností poskytne nezávislou praxi a zkušenosti se skutečnými zákazníky.

Pro produktivnější práci se doporučuje používat elektrický stroj, a ne nohou.

Podílíme se na soutěžích

Soutěže a hlavní třídy pro milovníky šití jsou uspořádány kluby milovníků šití, školní šicí školy, profesionální šicí časopisy, nabízet jeden nebo jiný nápad (například letní šaty soutěž) a pozvat všechny milovníky šití, aby se zúčastnili. Pořádají se jakoukoli zemí. Pravidla účasti na šití soutěží Simple: Foto ořízeného produktu by měla být prezentována.

Začněte se učení šití spolehlivým mechanickým strojem, ale snažte se vyhnout potížím. Pokud se chcete naučit, jak šití oblečení, není třeba pro bizarní výbojky, které jsou výhodou pro nové generační stroje.

Vyberte si nejzajímavější učebnice na šití pro začátečníky (ve skutečnosti s obrovským počtem informací, není tolik z nich): musí být jasné, dobře ilustrované, zahrnují vzorce pro hlavní položky oděvů a domácích dekor.

Začněte učit se šití z malých. Je lepší si užívat a šít něco jednoduchého, co se vám líbí, a udělej to dokonale než začínat něčím obtížným, a zklamaný jako výsledek. Udržujte očekávání při přiměřené úrovni provedením prvního nezávislého šicího projektu, postupně komplikuje každou lekci. Dobře Vyzkoušejte ruku ve vytváření vzory pro tunic nebo kaftan šaty, nebo začněte s kimonovou bundu nebo pončem.

šicí, stroj

Najděte si přátele na šití, podílet se na šití komunitách na stránkách nebo blogech. Taková účast je cenná nejen na začátku, ale v průběhu studentského šití.

Tam je něco magického, aby bylo možné šít oblečení sami v 21. století. Můžeme využít vzorů modelů vytvořených slavnými režimy Mod a nezávislých návrhářů, přizpůsobit je pro jejich jedinečný styl. K tomu potřebujeme zvládnout základní dovednosti šití dovedností a rozvíjet je.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS