Jak nahradit vidličku na vodič ventilátoru

Elektrická zástrčka a její nezávislá náhrada

Existují tři typy vodičů: uzemnění, nula a fáze. Omalovánky se aplikuje na celý drát, i když odejdete kabel uprostřed, můžete stále pochopit, kde jaký druh kontaktu. Uzemnění je indikováno následovně:

V elektrickém připojovacím schématu je země označena zkratkou.

Nula v kabelu je označena modrou a bílou nebo jednoduše v modrém, označením v okruhu písmena n. Někdy se nazývá neutrální nebo nulový kontakt, takže buďte opatrní a neměňte tyto koncepty.

Nyní budeme analyzovat, jakou barvu fázového drátu je nejčastěji aplikována. Zde nebudete snadné, protože možnosti mohou být hmotnost. Doporučujeme vám jít opačným způsobem. nejprve detekovat žlutozelenou půdu, pak modrou nulou a zbývající vodiče v kabelu budou fází. Je nutné je připojit podle barev tak, aby se nezmatil. Nejčastěji v tříroudních systémech jsou označeny hnědou barvou, ale mohou existovat další možnosti:

Ve schematických obrazech je fáze zobrazena písmenem L. Můžete ji detekovat s testerovým šroubovákem nebo multimetrem. Při připojování vodičů použijte speciální svorky nebo nátěry s posunutím relativně k sobě navzájem tak, aby nedošlo k žádné zkratce nebo oxidaci kontaktů s následným ztrátou napětí.

Klasické kabelové zapojení zbarvení

Výměna a dočasná oprava monolitické vidlice

Hlavním důvodem pro členění mnoha elektrikářů je spojen s porušením integrity pinového spojení s kabelovými vodiči. Většina moderních elektrických spotřebičů je vybavena monolitickými elektrickými šoky. Mluvit o vážné opravě těchto produktů. Existuje způsob, jak dočasně udržet pracovní kapacitu výrobku:. řez nápravy vidlice v odhadovaném místě připojení vodičů a kolíků.

Kontakty můžete obnovit následujícím způsobem: A) Twist; b) pájka do pinů.

Proveďte vinutí ostrovního vidlice se speciální stuhou.

Aby nedošlo k nárazu elektrické, výskyt krátkých obvodů a požárů, pokud je to možné, rychle vyměnit nevhodný zástrčku do nového.

přístroj

Většina zástrček má standardní design. Skládají se z dielektrického pouzdra a kovových kolíků. V moderních modelech odpovídajících eurostandard je dodatečný kontakt uzemnění. Takové modely mají obvykle nezamýšlené tělo. Zástrčky sovětského vzorku jsou obvykle skládací. Nemají však uzemnění. To ostře zužuje seznam zařízení, na které mohou být použity.

Uniform Forks

Kontrolní modely jsou prováděny technologií odlévání. Mohou být často nalezeny na prodlužovacích šňůrách. Při výrobě elektrického kabelu se připojuje k vodivým kolíkům. Poté je výsledná struktura naplněna kapalnou plastovou hmotností. Někdy se používají pryžové pružné kompozice.

V důsledku toho je vytvořen monolitický design. Je zcela utěsněno, takže není strašná mokrá středa. Taková zástrčka nedokáže rozebrat tak, aby později mohli používat.

Passion Forks s uzemnění

Skládací vidlice s třetím uzemňovacím kontaktem jsou k dispozici v téměř jakémkoli elektrickém obchodě. Dodržují evropské bezpečnostní požadavky a umožňují spojovací zemní drát.

Tyto zástrčky se prodávají smontované. Odhaduje, že jsou univerzální. Mohou být instalovány na každodenní techniku. Často tyto modely mají prst prsten, což vám umožní pohodlně odstranit z vývodů.

READ  Jaká teplota by měla být nastavena na split systému

COLLEBLE C1-B

S příchodem Eurostandards C1-B zapojení Ztratil význam. Jejich design je známý pro každého elektrikáře. Zástrčka C1-B je vhodná pro nízkoenergetické zařízení. Například pro lampu ventilátoru nebo stůl.

C1-B zástrčka se skládá ze skládacího plastového pouzdra, mosazných vodivých pinů a vibračních párů. Někdy je doplněna upevňovacím prvkem pro upevnění kabelu. Případ se skládá ze 2 téměř identických polovin. Vyznačují se přítomností otvorů pro upevnění vodivých kolíků. V jedné polovině není žádná díra; ne. Tento okamžik je důležitý pro pohodlí sestavy zástrčky. Mezi plastovými polovinami pouzdra jsou utaženy šroubem.

Skládací c6

Tyto zástrčky jsou analogy evropských modelů CEE 7/17. Jsou vyrobeny jak v modifikacích s uzemňovacím kontaktem, a bez něj. Přípustný výkon pro zástrčku C6 je 2,2 kW, což umožňuje, aby byly použity na pračkách a ohřívačů průtoku. C6 piny mají zvýšený průměr 4,8 mm. Poskytuje hustější přistání ve výstupu zdi a spolehlivý elektrický kontakt.

Jak nahradit starou elektrickou zástrčku?

S správným výběrem elektrické vidlice a jeho provozu může sloužit ne jeden desetiletí. Někdy staré produkty slouží mnohem lépe než nové. Proto může být touha změnit starou zástrčku z několika důvodů:

 • Elektrický spotřebič připojený přes zástrčku byl mimo provoz a touha používat drát pro jiný účel se objevil;
 • Vzhledem k zkratu v drátu nebo elektrickém spotřebiči se zástrčka spálená a musí být vyměněna;
 • V bytě změnil prodejny a stará vidlice se nehodí.

Jak změnit zástrčku na klíč správně? Pokud elektrický spotřebič zůstal stejný, musí být zástrčka instalována stejný nominální nebo více, což bylo staré. Současně by mělo být zkontrolováno a zásuvku, aby také odpovídaly těmto parametrům.

Chcete-li zjistit značkování parametrů. Obvykle je připevněn na konci vidlice nebo jednoho ze svých stran. Na prodejcích je označení viditelná na víku, kde jsou umístěny kontakty. Značení zahrnuje jmenovité napětí a maximální proud.

Zkontrolujte také zástrčku a výstupu pro kompatibilitu. Je již uvedeno výše, že z bezpečnostních důvodů musí být opatření převzata z náhodného stisknutí tlačítka Zapojte kontakty, pokud je zapnuta nebo zakázána.

Po výběru nové zástrčky začínají roli staré. Staré vidlice měly skládací tělo, které se skládaly ze dvou polovin, nebo dvou částí, vložených sám do druhé. Držák se provádí pomocí šroubu s maticí nebo bez. Matice pájená do skříně a nebyl patrný zvenčí.

Zvažte, jak připojit elektrickou zástrčku:

 • jeden. Při odpojených částech jsou kontakty viditelné na svých místech. Připojení drátu se provádí pomocí šroubu přišroubovaného v kontaktu.
 • 2. Takže drát byl pevně spojen s pouzdrem a neuznával se, je upnutý talířem se dvěma šrouby. Mezi drátem a deskou nutně musí být izolační těsnění.
 • 3. Pokud má nová zástrčka stejný design, musíte vše rozebrat a připojit drát k nové vidličce ve stejném pořadí. V ostatních případech může být další zpracování drátu.

Přizpůsobení vidlic

Často často nalezené elektrické spotřebiče, jejichž vidličky nejsou vhodné pro domácí zásuvky. V tomto případě je řešení problému jeden. připojení zařízení přes speciální adaptér. adaptér.

Přizpůsobení třípólového designu typu IEC 60906-1

Vzdálenost mezi kolíky v takové konfiguraci je 19 mm, průměr každého kolíku je 4 mm, jako u typu C5. Ale na rozdíl od toho, že jsou vybaveny přídavným uzemňovacím kolíkem, který neumožňuje zasunout zástrčku do výstupu.

READ  Regulátor otáček ventilátoru

Pro řešení problému je design upínání do vice a opatrně, aby nedošlo k poškození potřebných kolíků, třetího tepelného řezání na kov. Nepřítomnost zemního čepu umožní bez překážek pro připojení zařízení k výstupu

Přizpůsobení anglického modelu CS 13-63

Takové Eurovinki mají také tři kolíky, ale ploché formy. Dva z nich jsou na stejné vodorovné linii, jsou navrženy tak, aby dodávaly napájecí napětí a třetí pro správné připojení a uzemnění.

Šířka každého kolíku je 6,5 mm. Interval mezi vnitřní rovinami je 16 mm, jako u typu C5. Aby byl mechanismus, který má být použit, bude nutné snížit šířku kolíků o 2,5 mm a vyjmout zem. Přebytek jednoho je odstraněn kovovodem, s jeho pomocí a zbývající kolíky jsou krokové. Tato adaptace končí, zástrčka lze použít doma.

Základní pojmy

Pro lepší pochopení se budeme zabývat hlavním pojmem, protože je důležité pro správnou volbu a montáž uzemňovacího vodiče. Zvažte základní definice:

 • Uzemnění. připojení kovových částí elektrické instalace nebo zařízení s uzemňovacím zařízením. Jinými slovy, to je soubor opatření zaměřených na zlepšení lidské bezpečnosti při používání elektrických zařízení.
 • Uzemňovací zařízení je skupina prvků, které poskytují napětí napětí (potenciál) k zemi pro ochranu osoby před negativním účinkem elektrického proudu. Zahrnuje uzemnění a drát nebo Schinka, který se připojuje k neaktivní části.
 • Uzemnění je design, který je několik svařovaných kovových pneumatik ponořených do země do určité hloubky, aby bylo zajištěno rychle odstranění potenciálu. Hlavní charakteristikou uzemnění je odpor, který by neměl překročit 4 ohmy.
 • Pozemní drát. produkt spojující kovovou vstupní část zařízení se zemí. Pevné se svařovacím nebo šroubovým spojem. Stupeň bezpečnosti závisí na správnosti této části návrhu.
 • Uzemňovací pneumatika. prvek distribučních panelů určených pro připojení vodičů PE, nulový pracovní drát a uzemnění. Hlavním rozdílem z drátu je konstrukční prvky, což umožňuje namontovat jiné uzemňovací vodiče k pneumatice.

Dnes je takový termín často nalezen jako uzemňovací okruh. Toto je název uzemnění použitého v každodenním životě. To také znamená design, stavy několika elektrod nebo mechanických rohů umístěných v zemi a namontované ve formě trojúhelníku. Je to k tomuto provedení, že uzemňovací půda je připojena.

Jak připojit vidličku s uzemnění

Další článek pod nadpisem „Elektrikář“. Doporučuji hovořit o připojení elektrické zástrčky k pravidelnému kabelu, zvážíme možnost s uzemnění, protože osobně zvažuji tuto možnost pouze pro použití. Kde potřebujeme tyto znalosti? Obvykle žádné vidlice jdou velké elektrické spotřebiče. jako jsou ohřívače vody, některé domácí spotřebiče (mosazné skříně), také některá osvětlovací zařízení. Obecně potřebujete vědět, jak je připojen, a to je dost.

Chcete-li začít kluky, promluvme si o maximálním výkonu. Proč začínám tuto konverzaci Ano, vše je jednoduché. Mnoho zkuste připojit zástrčku k indukční varné desce! Kluci to může být nebezpečný. povrch spotřebovává asi 7 kW a ne všechny vidlice mohou vydržet, zejména pokud máte pravidelné na 16A, pro „indukci“ potřebujete zástrčku na 40a nebo připojení přímo. přečetli jsme tento článek, Obvyklý jeden je prostě roztaven!

Tento jednoduchý příklad nám zobrazuje nejprve, že je třeba odhadnout napájení elektrického zařízení. Je-li trouba, pak je spotřeba asi 2,8 kW, pokud je ohřívač vody (myslím akumulační typ). je zde 1,5. 2, kW, pro ně je dostatek vidlic v 16A. Obecně by mělo být maximální napětí napsáno na obalu, zde je fotka.

nahradit, vidličku, vodič, ventilátoru

Vezměte šroubovák, nejlépe cruciform.

READ  Jaké nádobí je vhodné pro varnou desku

Nůž (může být plastová perrange) za účelem odříznutí a vyčištění kabelu.

Zakoupili jsme požadovanou možnost, je zde také kabel 3 x 2,5 mm, bytu (bude připojen).

Podporujeme případ, obvykle udržuje na jednom šroubu, nebo ze strany (jako já) nebo pod.

Vidíme kontaktní skupinu. „fáze“ a „nula“ jsou připojeny k hlavním přílohám, kontaktujte uprostřed tohoto uzemnění.

Nyní čistíme kabel. Na konci dosáhnout tří samostatných žil s čistými dráty na konci, asi 1 cm, již nepotřebujete. Díváme se na fotku.

Nyní modrý a hnědý drát (mohou být variace. červená a modrá), připojte se k hlavním kontaktům.

Zbývající žlutá (někdy. zelená nebo bílá) zástrčka do uzemňovacího konektoru.

Všechny kontakty, které potřebujete natáhnout se dobře, takže dráty dobře seděly.

Poté jsme všechno vložili do bydlení, sbíráme to. Pak Twist Twist.

To je všechny vidlice shromážděné. Jak vidíte něco složitého.

Dokončím to, přečtěte si naše staveniště.

Blok: 2/8 | Počet znaků: 2421

Výměna zástrčky zástrčky

Zástrčka je elektrický konektor, se kterým je plug-in. S ním je možné rychle připojit a vypnout elektrické zařízení pomocí různých odnímatelných kontaktů.

Chcete-li nahradit design plug, následující pracovník bude potřebovat: křižovatka a ploché malé šroubováky, striptérka, okrasný nůž a nová vidlice. Výměna technologie následovně:

nahradit, vidličku, vodič, ventilátoru
 • Odstraňte šroub, jehož úkolem bylo zajistit spolehlivé připojení polovin mechanismu, rozebrat.
 • Pomocí stripperu odstraňte asi 5 cm nahoru. Pokud je zástrčka vybavena pojistkou, je nutné zvolit správně, například červený trochemper s kapacitou 720 až 3000 wattů.
 • Z konců drátu se odstraní přibližně 12-15 mm copánky. Hrabi zkroucené prsty, takže konec se stává elegantní a hladký. Zástrčka je odpojena a kabel do něj vložen. Konec druhé je bezpečně upevněn pomocí plastové svorky.

SPS15 HQ Ventilátory

Výměna zástrčky zástrčky

Zástrčka je elektrický konektor, se kterým je plug-in. S ním je možné rychle připojit a vypnout elektrické zařízení pomocí různých odnímatelných kontaktů.

Chcete-li nahradit design plug, následující pracovník bude potřebovat: křižovatka a ploché malé šroubováky, striptérka, okrasný nůž a nová vidlice. Výměna technologie následovně:

 • Odstraňte šroub, jehož úkolem bylo zajistit spolehlivé připojení polovin mechanismu, rozebrat.
 • Pomocí stripperu odstraňte asi 5 cm nahoru. Pokud je zástrčka vybavena pojistkou, je nutné zvolit správně, například červený trochemper s kapacitou 720 až 3000 wattů.
 • Z konců drátu se odstraní přibližně 12-15 mm copánky. Hrabi zkroucené prsty, takže konec se stává elegantní a hladký. Zástrčka je odpojena a kabel do něj vložen. Konec druhé je bezpečně upevněn pomocí plastové svorky.

Většina modifikací konektorů je vybavena speciálními kovovými zásuvkami, kde by měl být vložen holý konec drátu. Je zpožděn s miniaturním šroubem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS