Jak nainstalovat sušičku Lian na balkóně

Jak opravit sušičku na balkóně nákupu, domácí

Stropní sušička pro ložní prádlo na balkóně je jedním z nejpohodlnějších způsobů sušení oblečení ve městech. Kromě zařízení instalovaného na stropě lze také použít i další typy sušiček. Jaká zařízení pro sušení lze použít? Jak nainstalovat sušení různých typů? Jak nezávisle vytvořit sušičku prádla? Odpovědi dále.

Proč jsou tyto sušičky tak populární

Hlavní plus tohoto designu je schopnost umístit ji na balkon, verandu nebo v koupelně. Balkon nebo lodžie, která obvykle slouží jako sušárna, zahrnuje téměř každý byt ve městě. Konstrukce sušičky poskytuje volný oběh vzduchu, vzhledem k tomu, které věci rychleji vysychají, nepřepět, vždy čerstvé a příjemné.

 • Pohodlný design, atraktivní design. „Liana“, na rozdíl od lana (více v článku: „Lodě prádla na balkóně„) a drát pro stejný účel, mobilní, trvá méně místa, vypadá více esteticky.
 • Pohodlné nastavení a bezpečnost. Abychom zvýšili věci, není třeba vylézt na lavičce nebo žebříku, můžete jednoduše vynechat tyče na požadovanou úroveň, po kterém je vrátíte spolu s věcmi ve vaší předchozí pozici.
 • Snadno ovladatelný. Zařízení je pohodlné používat, dokonce i dítě bude pohodlné zavěsit věci na něm.
 • Schopnost velkého zatížení. Zařízení spolu s pevným kabelem dokonale kopíhá s těžkým tlakem. Plastové výrobky jsou určeny pro zatížení do 5-7 kg hmotnosti, zatímco kovové konstrukce. až 12 kg.
 • Jednoduchá montáž a instalace. Na úkor jednoduchého designu, stejně jako podrobně srozumitelné instrukce, může být výrobek snadno instalován nezávisle a bez pomoci mistrů.

Dobrý bonus. příjemná cena „Lian“ domácí produkce. Které se liší od 400-500 (jednoduché možnosti) až do 1000-1500 (silnější a pohodlné použití). Zahraniční modely stojí až 2500, ale nejčastěji cenový rozdíl vám umožní vyhrát pouze ve jménu značky.

Jak si vybrat správné místo pro instalaci

Je velmi důležité správně zvolit umístění instalace, je vybrána perfektní umístění, s přihlédnutím k velikosti samotného balkonu, vzdálenost, ke které se okna otevírají, stejně jako dveře. Neměli se dotknout rave a lana.

Je nutné namontovat Lian tak, aby voda proudící z oděvu nespadá do dokončovacích materiálů, nestabilní na vlhkost. Stejně důležité je zohlednit sílu podpory, na které jsou držáky připojeny.

Pokud je stropní překrytí pokryté plastovými panely, musíte dodatečně zvýšit umístění upevnění. Bruistéry ze dřeva budou nejlepší volitelnou volbou, budou schopni odolat hmotnosti sušiček a povlečení.

Chcete-li namontovat sušičku stropu, budete potřebovat nástroje, musí být připraveny ve fázi plánování

Modifikace a velikosti

Stropní sušička pro typ salonku „Liana“ je k dispozici v různých výrobcích. Modely fungují podle podobného principu, ale liší se v některých parametrech.

 • Pruty pro přetrvávání (obvykle 5 × 6).
 • Šňůry pro každý bar (dlouhý a krátký).
 • Dekorativní čepice (jeden nebo dva dva na laně).
 • Dva závorky s válečky.
 • Spojovací materiál (nezištnost) a zástrčky.
 • Plastový zámek pro šňůry na zdi.
READ  Jak nainstalovat krbový spořič obrazovky na televizoru

Stropní sušičky „liana“ jsou primárně odlišné. Délka příčníku je v rozmezí 50 cm až 3 metry. Ale častěji se schází od 1,4 do 2 m (s roztečem 10 cm). Maximální hmotnost mokrého plátna. 12 nebo 12,5 kg. Přípustné zatížení na křížku. až 2,5 kg (přibližně jeden obálek peřiny).

 • plast (levnější, ale rychlejší než ostatní přestávky);
 • hliník;
 • Železo potažené práškovým barvou nebo PVC chráněným před rzi;
 • z nerezové oceli.

Poslední dvě možnosti jsou silnější, ale také těžší. Nosník velikosti větší než 2,2 m je vyroben pouze z ocelových trubek o průměru 12 mm podle GOST 10704-91.

K dispozici jsou také nástěnné modely typu sušičky Lian. Mají podobný design, jediným rozdílem je, že závorky jsou připojeny ke zdi.

nainstalovat, sušičku, lian, balkóně

Vyberte Design

Výběr sušičky pro lodžii nebo balkonu, musíte věnovat pozornost velikosti prostor, protože existují produkty různých délek. Je také důležité vzít v úvahu další okamžiky.

nainstalovat, sušičku, lian, balkóně
 • Před nákupem byste se měli seznámit s instrukcí, která jde úplně. Zde často zušlechťuje maximální hmotnost, odolávat sušičkou prádla.
 • Stojí za to věnovat pozornost rozměrům tohoto designu, protože některé velké sušičky zabraňují volnému otevření oken.
 • Při vytváření stropních sušiček se používají různé materiály, včetně plastu, oceli a hliníku. Někteří lidé dávají přednost poslední možnosti, protože to považují za trvanlivé a poměrně lehké. Největší spolehlivost se ve skutečnosti liší návrhy oceli. Jsou pokryty speciální lanovkou nebo polymerní látkou, která chrání spodní prádlo z barvení a konstrukce. od koroze.
 • Samostatně, stojí za zmínku výrobcům sušiček pro prádlo. Většina čínských produktů je vyrobena z plastu s nízkou kvalitou. Podobné struktury vydrží minimální hmotnost. Aby se neměl starat o sílu sušičky, stojí za to poskytnout preferenci produktů vyrobených v Evropě.

Standardní vybavení

Počet dílů je uveden na obalu produktu. Je nutné pouze otevřít před nákupem, přepočítat a ujistit se, že je vše na místě.

Standardní vybavení musí obsahovat:

 • Závorky. 2 jednotky;
 • Lana. množství závisí na velikosti „liana“;
 • Příčky;
 • Boční panel pro kontrolu;
 • Čepice.

Vaše jméno „Liana“ přijaté z eponymay rostlin s kudrnatými dlouhými stonky.

Po sledování videa se seznámíte s objednávkou instalace stropní sušičky-liana na balkóně:

Elektronický inženýr s dlouholetými zkušenostmi. Několik let jsem se zabýval organizace opravy domácích spotřebičů, včetně praček. Zbožňuje sportovní rybolov, vodní turistiku a cestování.

Našel chybu? Zvýrazněte a stiskněte tlačítka:

Pro mytí malých věcí na silnici nebo hotelu je vhodné použít obvyklý plastový sáček. Ponožky nebo punčochové kalhoty uvnitř vázaného balení spolu s vodou a malým množstvím detergentu. Tato metoda vám umožní předem doku a provést mytí, bez poškození tkaniny a bez výdajů hodně prášku a vody.

nainstalovat, sušičku, lian, balkóně

Pračky vybavené „bez žehlení“ nebo „Snadné žehlení“ funkce mohou umýt ložní prádlo a zároveň prakticky ne. Takový účinek je dosažen z důvodu zvláštního přístupu k žíhání. provádí se na nízkých otáčkách, s velkými pauzy a v nádrži se zachovalo malé množství vody.

READ  Jak nainstalovat kávovar na ulici

K dispozici je pračka „pro bakalářské“. Povlečení, oplocený v takové jednotce, nepotřebují železo! Faktem je, že zařízení nemá buben: některé věci mohou být umístěny uvnitř kontejneru přímo na závěsech (například bundy a košile), a menší věci (pojďme říkat, spodní prádlo a ponožky). na speciálních policích).

Existuje celá řada kuliček, které se používají v pračce. Antistatický nedává tkaninám lepení těla po mytí, míče se speciálními závěsy „budou dělat to turistiku“ a zabránit vzhledu válečků a silikon s pupínky nebude nechat chmýří při mytí svrchních oděvů.

Pračky se týkají vzniku „chybějících peněz“. Ve 30. letech 20. století, američtí gangsters používali prádelnu jako kryt jejich nelegální činnosti. Poskytování příjmů z trestné činnosti pro příjmy přijaté od čištění oděvů, obrátili „špinavé“ peníze do „čistého“.

Instalace stropní sušičky

Sušička Lyanův prádlo má poměrně jednoduchou konfiguraci. Konstrukce sušičky se skládá z následujících komponent:

 • dva nosné držáky;
 • kontrolní boční držáky;
 • Sada prutů pro ložní prádlo. existují sady s různými množstvím prutů, ale zpravidla existují 5 kusů;
 • Pruty pro každé tyče.

Aby bylo možné vytvořit sušičku stropu pro spodní prádlo, vyžaduje více nástrojů:

 • Perorator bude muset udělat několik otvorů na povrchu stěny nebo stropu. Je třeba mít na paměti, že je nutné provést otvory nejen v cílových materiálech, ale také v konkrétním základě. to výrazně zvýší spolehlivost návrhu.
 • Aby bylo možné provést jednoduchá měření, budete muset vzít ruletu a tužku. Budou povinni označit povrch stěny nebo stropu a vytvářet značky pro upevnění.
 • Fulely montážními prvky. samooblokovacími nebo nylonovými hmoždinkami. Standardní velikost hmoždinky. 5 mm, a samočinné vzorky. 4 mm.
 • Pro upevnění upevňovacích prvků bude vyžadován šroubovák.

Dostat se do procesu montáže. Identifikujte optimální místo v domě, kde posíláte získaný design. Rozbalte konstrukci a odstraňte všechny komponenty z obalu.

Držáky ze zdi nebo stropu budou udržovat celý design, navíc budou mít hmotnost probuzení. Vezměte je a připojte k povrchu stěny nebo stropu na požadovaném místě. Tužka Všimněte si potřebných míst pro upevnění.

Jak nainstalovat sušičku Beko? ��

Otvory by měly být provedeny na značkách. Oprava závorek pomocí samo-výkresu, pak je třeba instalovat závorky. Konečná fáze instalace. upevnění závorek na povrchu stěny pomocí samočinných vzorků.

S tímto držákem můžete nastavit výšku tyče upevněním na požadovanou úroveň. Konzola by měla být upevněna na pohodlné výšce pod pruty, takže později se ho snadno dostanete v době zavěšení.

Šňůry připojené k soupravě musí být přeskočeny přes válečku pravé držáku. Dlouhé lano stojí přeskočit přes levý držák. Dále přes pravou konzolu přeskočte dlouhé a krátké lano. Konce obou tyčí přeskočily uzávěrem pro upevnění na uzamykací držáku tak, aby byla úroveň tyče nastavena. Podobně upevněte zbytek tyčí.

READ  Jak nainstalovat komín na plynový kotel

Pokud jsou montážní prvky přerušení stropu sušičky rozbité, je špatné, nebo existují další chyby v designu, případně při instalaci struktury byly povoleny některé chyby. Například nesprávné výpočty.

Při instalaci může vést k nedostatečným nebo příliš silným napětím tyčí pro sušení. Co může takový problém vyřešit? Před instalací sušičky je nutné pečlivě provádět měření, kontrola délky tyčí a vzdálenost mezi značkami na povrchu.

Kromě toho lze předpokládat, že jste nesprávně zvolili nebo nainstalovali spojovací prvky. Samořezné šrouby musí být upevněny v betonu dostatečně hluboko a musí být pevně drženy. Chcete-li to udělat, zkontrolujte předem, že jejich průměr se shoduje s průměrem díry.

Zvláštní pozornost věnujte výběr průměru boraxu a montážních prvků. Vyzvednout hmoždinku, musí být stejné velikosti a přiblížit se k boor. V tomto případě budou upevňovací prvky pevně uchovávány v otvoru a vydrží hmotnost celé konstrukce stropu a stěračů.

Je třeba mít na paměti, že nestojí za to použít hřebík hřiště. Pomocí těchto položek pro zajištění návrhu výrazně snížíte svou spolehlivost. S největší pravděpodobností se stropní sušička spadá v důsledku hmotnosti mokrého plátna po prvním praní.

Provozní pravidla Sušička balkón

I když takové věci nevyžadují zvláštní péči, zvýšit dobu trvání sušičky, dodržování určitých pravidel.

 • S tenkou nebo nataženou lanovou strukturou vyžaduje jeho náhradu. Jinak hrozí nebezpečí lámání základny sušičky. Pak musíte koupit nový.
 • Pravidelně otřete příčky a struny. Suchý! Existuje rust rez a to může vést k porušení stability struktury.
 • Porušení válečků může vést k potížím při zvedání příčníku. V tomto případě musíte změnit převodovky.
 • Oslabení upevňovacích prvků může snížit životnost „liana“. V tomto případě musíte změnit položky na nové a znovu opravit na stejném místě.
 • Rod vrzání. nevlídná znamení. Stabilita návrhu je rozbitá. Pro vyřešení problému potřebujeme technický olej. To prostě musí nalít do své základny a hermeticky balení.

Nejprve musíte nastavit požadovanou délku. Chcete-li to udělat, proveďte některé jednoduché manipulace:

 • Změřte velikost délky prkna.
 • Výsledná hodnota se multiply dvakrát.
 • Podobný postup se provádí se vzdáleností od držáku ke stropu.
 • Složit tyto výsledky.
 • K výsledné hodnotě přidejte 1,5 m.

Výměna lana nevyžaduje stejné akce přesně jako při instalaci. Stačí to svázat konec nového lana na scrappy starého. Pak přetáhněte všechny existující otvory. A pak upevněte zámek. Všechno. Nyní můžete znovu použít sušičku.

Tak, „Liana“ na balkon. perfektní sušička pro prádlo. Je dostatečná snadná instalace a péče. Nevyžaduje žádné konkrétní znalosti pro použití. Ano, a trvalý život je velmi vysoký. Pokud budete dodržovat všechny výše uvedené rady, pak život lidí bude ještě jednodušší a útulný.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS