Jak nalít sůl do myčky nádobí

Kolik solí musí usnout v myčce

Veškerá voda proudící v trubkách a pod kohoutkem má v jeho kompozici vápník a hořčík. Čím větší je koncentrace těchto solí ve vodě, tím více je zvažováno. Pokud se taková voda používá pro mytí nádobí v myčce, začne se zobrazovat na jednotlivých prvcích zařízení.

Aby se tomu zabránilo, výrobci těchto zařízení vybavují myčkou nádobí iontoměničů. Tato zařízení obsahují pryskyřice, která přitahuje vápník, a pak je eliminuje. Pro regeneraci pryskyřice je však nutný chlorid sodný, což je hlavní složkou kompozice solení pro myčky nádobí.

Sůl pro myčky nádobí nejen prodlužuje život zařízení, ale také přispívá k lepšímu očištění nádobí z znečištění, protože po mytí na kruhu a deskách nejsou žádné rozvody a skvrny.

Jak zapnout myčku

Po „zkušebním spuštění“ můžete začít provozní zařízení. Jak používat myčku? Uložte následující doporučení:

 • Pokud je to nutné, zkontrolujte stav otočných dílů a filtrů.
 • Před mytí nádobí a naložit do čisticího prostoru, uvolněte desky z potravinových zbytků. V opačném případě bude filtr ucpán.
 • Stroj je důležitý pro správně stahování. Proveďte tuto práci na pokynech bez přetížení prostoru.
 • Přidejte detergent a opláchněte, podržte doporučenou dávku čisticích kompozic.
 • Nainstalujte program praní v souladu s stupněm kontaminace nádobí.

Tento seznam může být doplněn jinými rady v závislosti na myčce nádobí.

Princip působení soli

Pro které je mytina nádobí naplněna speciálním způsobem chlorem sodný? To je primárně způsobeno myčkou a tuhostí. Každý ví, že voda z vodovodu je velmi tvrdá, což může znamenat vápno sediment v konvici, limetuje se na jeřáby a t.D.

Když se voda zahřívá na vysokou teplotu, vápník a hořečnatou sůl ve své kompozici, sraženina, která nazýváme stupnici. Přeskočení snižuje životnost topného prvku myčky nádobí. Pro tento účel se do myčky vložené speciální zásobník naplněný ionizovaným pryskyřicím. Voda procházející pryskyřicí se stává měkčí v důsledku skutečnosti, že kladně nabité vápníku nebo hořčící ionty jsou přitahovány k negativně nabitým sodným iontům v pryskyřice. V hrnci myčky nádobí voda klesá již měkká.

Postupem času se sníží schopnost pryskyřice, která změkčí voda. Chcete-li jej obnovit, je nutné přidat sodné ionty v pryskyřice, které jsou prostě udržovány v soli. Pokud se sůl nepoužívá, pak brzy se iontový výměník selže, a tvrdá voda, tím rychleji se to stane. Tak je potřeba sůl:

 • Zmírnit vodu;
 • Zabránit vzhledu stupnice na činidle a vnitřním povrchu nádrže;
 • Chcete-li lépe umýt nádobí, protože je známo, že vše je namontováno v měkké vodě a je zamítnuty mnohem efektivnější.

Použijte sůl v myčce potřebují nutně, ale můžete to udělat různými způsoby. Pokud je voda ve vaší oblasti dostatečně měkká, pak může být sůl nahrazena tabletami pro mytí nádobí, které již vstupují soli. Ale pokud je voda tuhá (můžete se naučit pomocí speciálního testovacího pásu), pak je nutné použít sůl odděleně. Koneckonců, pokud nesmíte spát do iontového výměníku, bude přerušen sedimenty a přestávky, protože voda bude neustále proudit přímo přes něj. V důsledku toho bez opravy nemohou dělat.

Poznámka! V některých modelech myčečků při použití tablet, voda přechází do auta obejít iontový výměník, který nebude mít vliv na jeho výkon.

Když se sůl postrádá v iontovém výměníku, indikátor se rozsvítí na myčce nádobí. Je třeba přidat sůl do nádrže, otázka vzniká, kolik? Můžete okamžitě nalít více, ale tak, že prostor není příliš úplný. Kolik soli je dostačující na kvalitě vody, než je tvrdší, tím vyšší je náklady. Použití tablet s M solí, otázkou, kolik soli k zápisu nebude vzniknout, v něm sůl, stejně jako rozpuštěné v jednom cyklu mytí. Pro malou myčku, taková tableta může být rozdělena na polovinu, ale ne vzrušení v prášku.

READ  Jaké nádobí lze používat na sklokeramické varné desce?

Speciální nebo potraviny: Existuje rozdíl?

Potřeba soli v myčce je více než pochopitelná, je potřeba sůl a bez toho, aby tam nemohla udělat. Ale zde je speciální sůl, která nahradí obvyklý kuchař, pokud je jejich složení 98%, navzdory skutečnosti, že sůl vaření je v čase levnější než speciální. Ale stále existují rozdíly mezi nimi.

 • Za prvé, vařená sůl se vyznačuje rozměry granulí a vzhledu.
 • Za druhé, sůl vaření je méně purifikována než speciální, i když potraviny. Může být zapnuta na písku, jak jste viděli na fotografii, stejně jako hmotnost stopových prvků: železo, mangan, draslík, jód, bór a další. Některé z těchto prvků budou zasít v myčce, což může ovlivnit její práci.
 • Za třetí, rychlost rozpuštění soli Cook se liší od zvláštního. Protože je menší, pak se rychleji rozpouští.

Pokud změním regenerační sůl k kuchařku, pak pouze na soli „Extra“, jak to jde na nejlepší zpracování. Ale v tomto případě, než nalijete sůl do oddělení, zjistěte, zda jsou v něm zjevné nečistoty a oblázky.

Důležité! Stolní sůl nemusí být naplněna horním oddělením pro sůl, jinak se nesmí rozpustit a držet.

Je tedy nutné použít sůl pro myčku, a proč a kolik doufáme, že jste to vymysleli. Co to bude sůl, rozhodněte se pro sebe, že je dražší, ale jistě bez nečistot nebo ten, který je levnější, ale s rizikem poruchy pro myčky nádobí.

Kde usnout

Mnozí nevědí, kde usnout sůl do myčky, pro kolik času. Přidejte granule nebo tablety by měly být v kompartmentu iontový výměník. Nachází se v dolní části mycí komory. Nádrž pokrývá víko, která je někdy označena latinským písmenem S. Když držíte stahování, doporučuje se používat nálevku, která pomůže vyhnout se vyrážky.

Uvnitř speciální nádoby, ve které jsou naloženy solné pilulky nebo krystaly.

Kde usnout Speciální sůl

Jak usnout sůl v myčce? Abych byl upřímný, pak v každé instrukci do myčky je podrobně popsáno, kde a kolik, co přesně by mělo být naplněno nebo nalijte. Proto před zapnutím auta si vezměte návod k použití a pečlivě si jej přečtěte.

Ale pokud jste si koupili auto od ruky, a nemáte manuál, otevřete dveře stroje a získejte všechny koše na nádobí. Pečlivě se podívejte na dno, na dně auta musí mít solný prostor, zjistil, otevřít a nalít správné množství soli. Moderní myčky nádobí mohou samostatně stanovit úroveň tuhosti vody, a proto tyto ukazatele tráví sůl ke zmírnění. Mají také určité senzory, které vám budou signalizovat, jakmile je sůl v kontejneru u konce.

Q POWER. jak správně pečovat o myčku a nádobí

Solný kompartment

Otázka, kde nalít sůl v myčce, by neměly způsobit potíže. Ve všech mycích nádobí se solný prostor nachází v dolní části myčky pod spodním podnosem. Nalijte do něj granulovanou sůl, musíte využít nálevky.

Důležité! Když se sůl v myčce nalije poprvé, pak nejprve potřebujete vyplnit prostor s vodou. Jako sůl vyhození, přebytečná voda půjde do kanalizace.

Pokud jde o tablety 3-B-1 obsahující sůl, pak pro ně existuje zvláštní prostor. Nachází se na vnitřní straně dveří.

READ  Jak umýt keramickou desku z tuku

Voda tuhost a spotřeba soli

Chcete-li zmírnit vodu v myčce, existuje speciální zařízení ve formě nádrže, který se nazývá iontový výměník. Uvnitř iontového výměníku je pryskyřice s negativně nabitým iontem chloru. Tyto ionty přitahují hořčík a nečistoty vápníku ve vodě, voda se stává měkčí. Pokud tomu tak není provedeno, pak při vysokých teplotách hořčíku a vápníku tvoří stupnici, usazování na tana, navíc, v tvrdé vodě, nádobí se vyprázdňují horší

Ale pokud voda v myčce, prochází iontovým výměníku, takže se stává měkkou, pak proč potřebujete speciální sůl? A pak obnovit počet iontů chloru v pryskyřice, což je důvod, proč se taková sůl nazývá regenerace. A přísnější voda, čím více průtoku soli.

nalít, myčky, nádobí

Pro stanovení tuhosti vody můžete použít jednu z následujících způsobů.

 • Cesta „na oku“, to je, vezměte si domácnost mýdlo, pěnění nebo jejich pojmenování nějaký hadr. Pokud je to tak špatné a špatně válcované, pak je voda tvrdá. Také věnujte pozornost tomu, jak rychle se objeví vápno odlesk na jeblících, v záchodech a dalších plochách. Čím rychlejší, tvrdší voda.
 • Druhý způsob implikuje použití speciálního zařízení nebo testovacího pásu. Nejpřesnější a nejjednodušší možností.

Důležité! Vodní tuhost se liší podle sezóny roku, takže vlastní měření je nejlépe strávena několikrát ročně.

V souladu s tuhostí je voda zařazena na:

Jak správně upravit spotřebu soli v myčce? Chcete-li začít, naučit se instrukce, obvykle celý proces je popsán v něm. Takže například v myčce nádobí značky Bosch, 7 úrovně tuhosti vody lze nastavit. Když se sůl končí, rozsvítí se indikátor na panelu, znamená to, že musíte znovu usnout sůl. Pokud používáte tablety obsahující sůl, pak může být nedostatek žádného soli vypnuta, vystavit tuhost vody 0.

Všimli jsme si však, a to i mezi modely vozů Bosch, voda při umístění tuhosti na 0 nemusí projít kolem iontového výměníku, ale přes něj. A pokud nesmíte spící sůl, a pouze tablety obsahující sůl, může vést k tomu, že se iontome výměník zlomí a voda nebude jednat vůbec, nakonec bude nutné měnit jednotku. Proto je nutná sůl nejen pro zmírnění vody a zlepšování kvality mytí, ale také udržování iontového výměníku myčce v pracovním stavu.

Důležité! BOSCH značka Myčka nádobí Výrobci doporučujeme používat 3-B-1 tablety pouze tehdy, když je hladina tuhosti menší než 21 0 DH, pokud je tuhost větší, pak je nutné uspokojit sůl a oddělit se oddělit.

Není tedy tak důležité, jak moc psát sůl do prostoru myčky nádobí, je důležité, aby tam byla vždy. A jak často to musíte udělat, bude záviset na tuhosti vody v regionu a zda jsou parametry tuhosti na myčce správně vystaveny. Doufáme, že tento článek byl pro vás užitečný.

Formy vydání regeneračních činidel

Výrobci různých prostředků používaných v mycích nádobách vyrábět univerzální tablety pro mytí nádobí. „10 v jednom“, „7 v jednom“ a t.P. Některé z nich obsahují mírné množství speciální soli. Tato částka však nestačí k udržení normální úrovně sodíku v iontovém výměníku. Cesta v této situaci je zřejmá. malovat profesionální sůl dodatečně.

Stejně jako mytí nádobí, speciální výrobci solí jsou nabízeny v různých formách:

Při výběru určitých prostředků musíte být veden kompozicí, že výrobce označuje obal regenerační soli. Méně různých nečistot a přísad v něm bude nejúčinnější výsledek.

Přijatelné možnosti výměny

Je to běžný názor, že je možné použít tablety 3 v 1 místo soli a prášku. Říkají, v jejich skladbě je vše, co potřebujete, včetně soli, takže nemusíte psát nic v nádrži, pokud si koupíte pilulky nebo kapsle. Ve skutečnosti to je fatální klam. Jako součást tablet 3 v 1 skutečně existuje sůl, ale nestačí k plně obohatit směs pro mytí nádobí (voda mycí sůl). Výsledek bude požití. Po 3-4 letech, iontový výměník „kryty“.

READ  Jak vybrat stolní ventilátor podle příkonu

Některé řemeslníci se snaží malovat v myčce, granulované technické soli. Nebezpečí této akce je, že technická sůl obsahuje nečistoty. Jsou ucpané nejen zásobník soli, ale také celý systém, pro který se voda pohybuje. Může se ukázat, že po 1-2 letech bude stroj muset plně rozebrat, pečlivě čistit a měnit filtry, jinak nebude fungovat.

Jedinou možností je použití granulované purifikované technické soli pro profesionální myčky nádobí. Za prvé, to je docela čisté, a za druhé, to je v granulích, a procento jemně hanebného v něm je minimální. To je slušná náhrada, nicméně je to trochu levnější sůl pro domácnost myčky nádobí. Úspory nebude vyšší než 10-15%. Existuje další možnost. připravit granule od soli Cook.

Seznámit se s nuance použití soli v PMM, viz videa:

Mladá matka, manželka a freelancer. Být právníkem pro vzdělávání, zvyklý sbírat a poskytovat nejúplnější a spolehlivější informace. Neustále zlepšující profesionální pole a hledá osobní růst a rozvoj.

Našel chybu? Zvýrazněte text s myší a klepněte na tlačítko:

Stropové stropy PVC-fólie jsou schopny vydržet od 70 do 120 litrů vody pro 1 m 2 jeho plochy (v závislosti na velikosti stropu, stupně jeho kvality napětí a fólií). Takže se nemůžete bát úniky ze sousedů shora.

Pokud se na svých oblíbených věcech objevilo první známky přenášení v podobě neuspořádaných tyčí, můžete se jich zbavit speciálního psacího stroje. Shawra. Rychle a účinně vrací lumpy lumpy z textilních vláken a vrací se na věci, které stojí za to.

Odstranit měřítko a značku se železnými podrážkami je nejjednodušší než sůl vaření. Nalijte hustou vrstvu soli na papíře, zahřejte železo na maximum a několikrát, lehce aplarování, strávit železo přes vrh soli.

Před zobrazením různých skvrn z oblečení, je třeba zjistit, jak bezpečné je vybrané rozpouštědlo pro samotnou tkáň. Používá se v malém množství do nízkopodlažného pozemku ze strany 5-10 minut. Pokud si materiál zachovává svou strukturu a barvu, můžete se přesunout do skvrn.

Nejen talíře a šálky jsou v myčce dobře. Je možné stáhnout plastové hračky, skleněné placky lampy a dokonce i špinavé zeleniny, jako jsou brambory, ale pouze bez použití detergentů.

Bojovat proti můry jsou speciální pasti. V lepící vrstvě, kterou jsou pokryty, přidány samicové peněženky, které přitahují muže. Lepení na pasti, klesají z chovného procesu, což vede ke snížení populace můry.

Zvyk „Ekonomicky“ používat pračku stroje může vést k vzhledu nepříjemného zápachu. Mytí při teplotách pod 60 a krátkým oplachem umožňují houby a bakterie špinavým oblečením, aby zůstaly na vnitřních površích a aktivně násobitelné.

Vlákna zlata a stříbra, které ve starých časech vyšívané oblečení se nazývají restaurace. Pro získání jejich kovu byl drát dlouho tažen klíšťaty do stavu požadované jemnosti. Výraz „Pull (plemeno) Canber“. „Zapojte se do dlouhodobé práce“ nebo „zpoždění provedení případu“.

Čerstvý citrium se hodí nejen na čaj: Vyčistěte kontaminaci z povrchu akrylové lázně, osvětluje polovinu řezaného citrusu, nebo rychle umýt mikrovlnnou troubu, uvedení vodní nádrže v něm a plátky citronu po dobu 8-10 minut po dobu 8-10 minut Napájení. Změkčené nečistoty budou jen otřít houbu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS