Jak našroubovat přepravní šrouby do pračky

Lze pračku přepravovat bez přepravních šroubů (ztracené šrouby)??

Nejdříve je třeba pračku připravit na další přepravu.

Odpojení

Odborníci doporučují odpojit pračku od všech médií. Před přemístěním pračky ji odpojte od elektrické sítě a od kanalizace. Je také předem odpojen od vodovodního potrubí, které zajišťuje přívod vody.

Pokud předem neodpojíte všechny kabely, můžete při pokusu o přemístění pračky poškodit kanalizační nebo vodovodní potrubí.

Odstranění vody

Další věcí, kterou je třeba udělat předem, je vypustit ze systému veškerou zbývající kapalinu. Voda často zůstává v čerpadle, v přípojkách a hadicích, které jsou zodpovědné za čerpání nebo vyprazdňování vody.

Upevnění hadic, drátů a poklopu

Mnoho lidí se rozhodne nezajišťovat žádné kabely nebo hadice, které mohou být připojeny k podložce. Je však lepší je předem zajistit, aby se při přenášení nádrže nezamotaly nebo nezachytily. Lze je přilepit na jednu ze stěn nebo zcela odstranit.

Páska na ostré rohy a části

Všechny spotřebiče mají ostré rohy a pračka není výjimkou. Hlavní nebezpečí těchto rohů spočívá v tom, že se můžete poškrábat a poranit si končetiny. Z bezpečnostních důvodů je proto lepší každý ostrý roh pečlivě přelepit silnou vrstvou lepicí pásky.

přepravní, šrouby, pračky

Zajištění nádrže

Buben musí být před přepravou bezpečně upevněn, aby nedošlo k jeho náhodnému poškození.

Jak nainstalovat přepravní šrouby

Vany praček se nejčastěji připevňují pomocí speciálních přepravních šroubů. Toto jsou nejvhodnější spojovací prvky doporučené výrobci. Použití těchto šroubů je velmi snadné. Chcete-li nádrž upevnit, jednoduše zasuňte jednotlivé šrouby do vyvrtaných upevňovacích otvorů v zadní části stroje.

Jak přepravovat bez přepravních šroubů

Někdy lidé nemají přepravní držáky a buben musí být zajištěn improvizovanými prostředky. Nejprve je třeba odšroubovat zadní panel spotřebiče a do otvoru mezi stěnou a nádrží vložit věci, které zmírní vibrace. K tomuto účelu se hodí nepotřebné hadry, pěnová guma nebo malé kousky polystyrenu.

Balení

Spotřebič musí být před odesláním zabalen tak, aby se během cesty nepoškodil. Lze použít různé obalové materiály.

Baleno ve výrobním závodě

Nejlepším způsobem balení spotřebičů je použití tovární krabice. Pračku pak stačí vložit do krabice a pečlivě zabalit, aby se během přepravy nekývala. Krabice musí být pečlivě přelepena páskou, aby se během cesty neotevřela v důsledku možných otřesů.

Látka

Lidé, kteří si stroje koupili před více než pěti lety, si krabice málokdy nechávají, takže je musí balit jinými metodami. Často se používají tkaniny, kterými se celá instalace obalí. Tkaninu připevněte běžnou páskou nebo lepicí páskou.

Vlnitá lepenka

Pračku můžete před přepravou zabalit do vlnité lepenky. Boční strany mycího zařízení, stejně jako horní a dolní část zařízení, jsou obloženy lepenkou. Kartonové desky jsou spojeny kovovými sponkami nebo lepicí páskou.

Stretch wrap

Mnoho lidí si myslí, že stretch fólie se používá pouze k balení malých předmětů, ale není to pravda. Tento materiál je vhodný také pro balení praček

Pečlivě zabalte spotřebič do fólie, abyste ochránili povrch před mechanickým poškozením

Jak odstranit přepravní šrouby

Nezřídka se stává, že neinformovaní kupující, kteří si pořizují pračku, upustí od služby dodání a instalace, ušetří peníze a spoléhají se na vlastní síly a dopravu. V důsledku toho, že v návodu k použití nenajdou text v ruštině a nechají se unést připojením hadic, aniž by věděli, k čemu slouží přepravní šrouby, zapomenou je odstranit. Následky mohou být velmi neblahé, protože servisní středisko i přes platnost záruky odmítne provést bezplatnou opravu z důvodu porušení návodu k obsluze stroje uživatelem.

READ  Vypnutí pračky pro přepravu

Demontáž přepravních šroubů je velmi snadná. K tomu je zapotřebí jednoduchý klíč, obvykle 10-14 mm. Šrouby nelze pevně zašroubovat, takže je třeba je vyšroubovat proti směru hodinových ručiček s velmi malou počáteční silou. Všechny čtyři šrouby spolu s podložkami a těsněním musí být zcela vyšroubovány. Zbývající otvory jsou nahrazeny speciálními plastovými zátkami, které jsou přiloženy v návodu k obsluze jako připomínka k odstranění přepravních šroubů (nedívejte se na ně překvapeně a neptejte se, kam mají jít?).

Zátky kromě dekorativních účelů zabraňují vnikání vody do jednotky zvenčí a tlumí zvuk běžícího motoru. Pokud má stroj místo šroubů bezpečnostní kolíky, lze je odstranit kleštěmi. Za tímto účelem uchopte hlavičku kolíku kleštěmi a otočte ji o 90 stupňů na obě strany. Výstupky na čepu jsou zarovnány se zářezy v tělese stroje a lze jej tak volně vyjmout z místa. Je dobré si demontované upevňovací prvky a příslušenství uschovat pro případ, že byste stroj potřebovali převézt k opravě nebo jej přemístit.

Kde jsou upevňovací prvky a jak je odstranit

Některé modely praček (LG, Ariston) mají přední plnění. Jejich přepravní šrouby jsou vždy umístěny na zadní straně. Pračky s vertikálním vkládáním (Indesit, Zanussi, Whirlpool) se montují nahoře nebo vzadu. Sada se skládá ze 4 až 6 dílů. Miniatury Kandi používají 2 nebo 3 spojovací prvky.

Pro odstranění šroubů po přepravě je třeba provést několik úkonů v určitém pořadí:

  • Uvolněte upevnění pomocí klíče. Je součástí dodávky několika výrobků: Indesit, Bosch, LG. Otáčejte šrouby malou silou v opačném směru než ve směru hodinových ručiček.
  • Šroub je zasunut až na doraz, přibližně 20 mm.
  • Plastový válec a pryžovou podložku lze poté vyjmout, ale šrouby zůstávají na místě.
  • Šrouby jsou odstraněny.
  • Plastové zátky dodávané s pračkou a sušičkou utěsňují vzniklé otvory. Tyto jednoduché detaily zabraňují vniknutí nečistot, prachu nebo vlhkosti do vnitřního prostoru spotřebiče.

Užitečné vědět! Klíč lze nahradit kleštěmi. Takovou práci nelze provádět šroubovákem.

přepravní, šrouby, pračky

Jak odstranit šrouby z pračky Candy

Demontáž přepravních šroubů je jednoduchá. Musí být definována posloupnost operací:

  • Ze zadní stěny se odstraní dva šrouby;
  • sejme se horní kryt;
  • Odpojte šrouby, které drží ocelovou desku;
  • Pěnová vložka je odstraněna;
  • Vyměňte horní kryt a upevněte jej pomocí šroubů.

U některých značek strojů, jako je Gorenje nebo Miele, se funkce upevnění provádí pomocí kovových kolíků. Odstraňují se pomocí kleští.

Modely Gorenje se upevňují pomocí kovových kolíků. Lze je snadno odstranit pomocí kleští. K tomu je třeba otočit hlavičku kolíku o 90 stupňů. Pokud jsou výstupky zarovnány s drážkami v krytu, lze kolíky otvorem snadno vyjmout.

Upozornění! Plastové podložky někdy sklouzávají a odpadávají. Lze je vyjmout ze základny otvorem v předním panelu. Jeden se nachází vedle filtru vypouštěcího čerpadla. Druhý je na pravé straně, kde je připojena vypouštěcí hadice. Tělo stroje se může mírně naklánět do stran. Pračka při praní silně vibruje. Po spuštění cyklu se vedle otvorů nacházejí vypadlé podložky. Vytažením víčka a mírným nakloněním přístroje je lze odstranit jakýmkoli ostrým předmětem, např. kouskem drátu.

Je důležité, aby spojovací prvky po vyjmutí z výrobku zůstaly zachovány. Jsou užitečné pro následnou přepravu.

Proč jsou nutné šrouby?

Na rozdíl od jiných domácích spotřebičů je pračka křehčí a náchylnější k poškození během přepravy. Vše je v nádrži přístroje. je v zavěšené poloze a jeho připojení k ostatním součástem pračky je zcela symbolické. jedná se o tlumiče nárazů a protizávaží (speciální závaží), které zabraňuje nadměrným vibracím při intenzivní práci domácího spotřebiče. Při nesprávné přepravě však může dojít k poškození jednotky.

Pokud se se spotřebičem při přepravě nezachází opatrně a je vystaven značným otřesům, nárazům a skokům v autě, uvolněná nádrž se otluče o pračku. A to povede k poškození integrity nejen jeho samotného, ale i dalších součástí stroje. Přepravní šrouby pomáhají těmto následkům předcházet: upevňují pohyblivé části pračky a zabraňují rozbití vnitřních součástí během přepravy.

Neupevněné šrouby: možné následky

Před uvedením spotřebiče do provozu je třeba odstranit upevňovací šrouby. V opačném případě dojde časem k selhání ložisek a systému zavěšení a následně i dalších částí stroje. To je patrné již při prvním praní:

READ  Jak se zbavit pračky z pachu

Pokud byly spojovací prvky nalezeny až po použití pračky, je třeba je odstranit a přivolat servis, který posoudí neporušenost a funkčnost vnitřních částí. Odborník vám po kontrole sdělí, zda můžete spotřebič dále provozovat.

Jak odstranit přepravní šrouby?

Šrouby jsou nezbytné pouze pro přepravu pračky, ale při jejím zamýšleném použití budou pouze překážet. Před prvním mytím proto bezpodmínečně vyšroubujte šrouby. Jsou stejně důležité jako správná montáž a opatrné používání spotřebiče.

Měli byste si předem uvědomit, že pokud se spotřebič porouchá, protože jste zapomněli vyjmout šrouby, je toto poškození vaší vlastní vinou. A žádný servis nebo servisní středisko vám v rámci záruky nevymění nový, ale zdaleka ne rozbitý stroj. Takže za opravu nakonec budete muset zaplatit.

Přepravní šrouby v pračce se snadno hledají. Ty se nacházejí na zadní straně spotřebiče. Obvykle jsou tři až čtyři z nich. Existují značky strojů, které místo kovových kolíků používají. To je případ spotřebičů vyráběných pod značkou Mille a Burning. U některých konkrétních modelů je specifické uspořádání šroubů vzácné, ale ne neobvyklé. Na jednom stroji se například nacházejí pod horní částí skříně.

Informace o umístění šroubů najdete téměř vždy v dodané příručce.

K uvolnění šroubů potřebujete běžný klíč (obvykle 10 až 14 mm). Pokud nemáte k dispozici klíč, můžete použít kleště. Přepravní kolíky lze vyjmout kleštěmi. Abyste je dostali ven, musíte je uchopit kleštěmi a otočit o čtvrt otáčky do strany. Poté je lze z pouzdra volně vyjmout.

Otvory po šroubech musí být utěsněny plastovými zátkami. Tyto zátky jsou součástí sady. Smysl zástrček je spíše dekorativní než praktický. I když je možné, že jejich přítomnost může mírně snížit hluk, který pračka při praní vydává.

Co jsou a jak vypadají?

Přepravní šrouby jsou dočasné upevňovací prvky, které se montují na nové spotřebiče, aby se při přepravě méně poškodily. Jedná se o upevňovací prvek, který fixuje buben pračky a zabraňuje jeho deformaci nebo rozbití v důsledku nárazu nebo pádu spotřebiče během přepravy.

Přepravní šroub je standardní spojovací prvek se závitem a šestihrannou hlavou. Šroub je opatřen dvěma podložkami, z nichž jedna je kovová a druhá plastová. Tato část má také další nepostradatelný prvek, a to plastový válec, který slouží k upevnění bubnu v určité poloze.

Přepravní šrouby na pračce: kde jsou a jak je vyjmout

Velcí výrobci domácích spotřebičů věnují velkou pozornost bezpečnosti svých výrobků na cestě ke konečnému spotřebiteli.

Vysoce kvalitní obaly téměř zcela chrání jednotky před jakýmkoli vnějším poškozením, samozřejmě za předpokladu dodržení přepravních pravidel.

V tomto případě jsou v mycím zařízení díky konstrukčním prvkům zařízení, která zabraňují poškození vnitřních částí a mechanismů. Bez ohledu na typ je každá pračka na montážní lince vybavena přepravními šrouby.

Co jsou přepravní šrouby?

Dopravní spojovací materiál je typ spojovacího materiálu ve formě závitových kolíků, na jejichž jednom konci je hlava pro určitou velikost a typ klíče.

Konfigurace a velikost hlavy výrobku se liší v závislosti na výrobci, ale ve většině případů se jedná o šestihranný klíč o průměru 10 až 17 mm.

Na závitové části šroubu je umístěna tlaková podložka a měkká plastová nebo plastová pouzdra, která fungují jako tlumiče a fixátory zajišťující těsné spojení mezi částmi domácího spotřebiče.

Funkce přepravních spojovacích prvků

Hlavní funkcí držáků je chránit části pračky uvnitř skříně před poškozením během přepravy. Nádrž a buben každé pračky jsou ke skříni připevněny pomocí speciálních pružin a tlumičů. Pohlcují vibrace vznikající při provozu spotřebiče a poskytují mu určitou vůli.

Pokud je pračka se sušičkou správně nainstalována a připojena a pokud se pere v souladu s návodem k obsluze, jsou hodnoty volnoběhu v mezích, které brání poškození vnitřních částí.

Při přepravě spotřebiče však může dojít k prudkým nárazům nebo pádům, které mohou způsobit posun bubnu, zlomení různých upevňovacích prvků a poškození ložisek a olejových těsnění.

Aby nedošlo k vnitřnímu poškození, slouží přepravní držáky k pevnému usazení bubnu v těle spotřebiče.

Kde jsou upevňovací prvky a jak je odstranit??

Většina domácích praček má na zadním krytu několik technologických otvorů určených pro instalaci přepravních šroubů. Obvykle je jich omezený počet šest, ale většina modelů má čtyři přepravní šrouby.

READ  Jak uvolnit buben pračky

Například u praček Samsung se obvykle nachází schéma upevnění na čtyřech místech. Vzhledem k tomu, že zadní stěna spotřebiče není zatížena žádnými prvky, lze upevňovací prvky snadno najít. Kromě toho je jejich umístění nutně uvedeno na schématu v návodu k použití, takže je nejlepší začít se s novým pomocníkem v domácnosti seznamovat s ním.

U některých modelů mohou být upevňovací prvky umístěny ve spodní části stroje, takže návod vám pomůže nejen určit přesný počet a umístění upevňovacích prvků, ale také jasně ukáže, jak všechny upevňovací části vypadají.

Demontáž přepravních úchytů

Bezprostředně před připojením a výměnou spotřebiče odstraňte přepravní upevňovací prvky. Šrouby se musí vyšroubovat klíčem vhodné velikosti. Případně použijte univerzální klíč nebo speciální klíč dodávaný s pračkou.

Tuto operaci neprovádějte pomocí kleští, protože by mohlo dojít k poškození horní části spotřebiče, což je nežádoucí, protože mohou být nezbytné v případě přemístění pračky na nové místo.

Chcete-li demontovat přepravní šrouby, nejprve povolte všechny spoje pomocí klíče a vyšroubujte je proti směru hodinových ručiček. Poté je vyjměte přitažením k sobě.

Otvory, které zůstaly v zadní stěně jednotky, se po dokončení prací utěsní plastovými nebo gumovými zátkami dodanými s jednotkou. Přepravní šrouby jsou zasunuty do těla spotřebiče a lze je upevnit lehkým tlakem ruky a nevyžadují žádné speciální nářadí.

Za provozu chrání vnitřní prostor spotřebiče před prachem nebo jinými předměty, které by mohly způsobit poruchy.

Při demontáži kování je třeba dbát na to, aby ve skříni nezůstala žádná pryžová a plastová pouzdra, a pokud při demontáži odpadnou, je třeba je odtud odstranit. Po vyjmutí musí být všechny díly uloženy, např. v sáčku s technickou dokumentací.

Co se stane, když šrouby nejsou vyšroubované?

Instalace pračky je popsána v každém návodu k použití krok za krokem a odstranění přepravních šroubů je předepsáno jako povinný postup. Pokud je neodstraníte, jednotka nebude fungovat správně.

Pokud jsou bubny pevně připevněny k podvozku, nemohou již plnit svou zamýšlenou funkci a mohou se během provozu zvětšovat vibrace. To je patrné zejména při otáčení.

Spotřebič se může uvolnit z místa použití, což může někdy způsobit přerušení elektrických, vodovodních a kanalizačních přípojek.

Pračka má poměrně velkou hmotnost a při vysokých otáčkách odstřeďování může nekontrolovaný pohyb pračky v koupelně nebo kuchyni způsobit poruchu spotřebiče nebo poškození sanitární keramiky či vnitřního vybavení.

Jak správně přepravovat pračku?

Pračka je zařízení určené k dlouhodobému provozu, proto může být z různých důvodů nutné převážet pračku z místa na místo.

Drobné závady, které se vyskytnou během provozu, lze někdy opravit vlastníma rukama na místě, ale v případě závažné závady je nutný převoz do servisního střediska. Při přípravě na silniční přepravu musí být vnější části stroje vhodně zabaleny, aby byly chráněny.

Aby nedošlo k poškození vnitřních dílů, je vhodné upevnit zajišťovací šrouby na místě.

Proč používat šrouby?

Přeprava pračky je složitější než u jiných domácích spotřebičů. Nestačí spotřebič pouze zabalit do krabice nebo zabalit do měkkých materiálů. je třeba pevně zajistit nádrž pračky se sušičkou uvnitř jednotky. Proto jsou zapotřebí speciální šrouby, které zajistí, aby byl vnitřek spotřebiče, který je obvykle zavěšen ve vzduchu, řádně zajištěn. Nedostatečná tuhost při pohybu způsobuje, že nádrž naráží do sousedních mechanismů, čímž poškozuje vlastní integritu, plášť spotřebiče, díly a součásti až do úplného selhání. Použití spojovacích prvků zabraňuje těmto nepříjemným důsledkům přepravy.

Distanční vložky používané v pračce mají standardní, typickou velikost. Jedná se o podlouhlé šrouby s kovovou spirálovou hřídelí, která je uzavřena plastovou nebo pryžovou zátkou. Pokud jste šikovní, není obtížné nahradit přepravní šrouby improvizovanými prostředky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS