Jak nastavit broušení kávy v kávovaru

Co je ovlivněno stupněm broušení kávy a jak jej správně nakonfigurovat pro různé metody pivovarnictví

Plantáže pěstují především dva typy kávových stromů. káva Arabica a Coffea Robusta. Arabica dává kávu mastnou strukturu, nasycenou chuť, kyselost a sladkost. Robusta dělá hořkost, ale dělá pít hustší a nasycuje ho kofeinem. Pro tyto odrůdy, výrazný efektu povzbuzující.

Arabica představuje 70% světové produkce, můžete najít mnoho monosortů tohoto typu. Robustní přidat do směsi pro zvednutí pevnosti, dát hustou konzistenci a získat nádhernou pěnu. Prezentovány na policích směšovacích obchodů (směsi), obsahují až 20% robusty. Výrobci naznačují informace o složení na obalu, takže když si vyberete, můžete částečně předpovídat konečnou chuť nápoje.

Nastavení teploty

Stojí za to připomenout, že základní nastavení by měla být zadána pouze po úplném čištění zařízení. V opačném případě porušuje šířku pásma, která nemusí mít vliv na další nastavení. Optimální teplota vody by měla být od 86 do 96 stupňů. Teplota je nastavena speciálním tlačítkem (je v každém stroji) pomocí digitální srovnávací tabulky.

V tomto režimu můžete nastavit teplotu pro různé typy nápojů, počínaje nízkým a koncem vysokého. V případě, že káva není horká, doporučuji vám toto nastavení zkontrolovat. Nejčastěji je teplota instalována ručně pomocí regulátoru. Otočte proti směru hodinových ručiček, snižte teplotu na jeden stupeň, letí, aby se točily za šipkou, pak naopak se teplota zvýší.

Před vařením kávy zapněte systém oplachování, nebo váš nápoj bude vždy teplý. Stojí za zmínku, celková teplota silně ovlivňuje chuť. Při instalaci příliš vysoké, vaše káva bude opravena a naopak.

Stručná instrukce a tipy na prvním spuštění po čištění

 • Rozbalte a nainstalujte na pevný povrch.
 • Nezapomeňte si přečíst pokyny.
 • Před zapnutím, důkladně otřete a čisté. Osobně používám kreslicí střapec.
 • Zapnout auto. Prvních 15 minut může přístroj hluk.
 • Nalijte filtrovanou vodu do speciální nádrže. V našem městě prodává vyrobené z hluboké studny. Po přečtení svých technických vlastností jsem si uvědomil, že je tvrdá a stanovila nezbytné podmínky.
 • První vyslovovaná kapalina musí být nalita a nalit nová část.
 • Pak připravte část na osobu. Pro přípravu standardní části espressa vezměte 8 gramů gramu. V důsledku toho pro někoho, kdo preferuje silnější, přidejte dvojnásobek.

Snažte se najít přesně naše proporce.

A po tom všem zůstane jen těšit božskou aroma a chuť.

Středně jemné broušení: espresso.

Tady je pozorněji! Bude to těžké. Všech metod espresso, nejvíce rozmarné broušení, takže to má smysl zvážit to více.

A nezapomeňte na statistiky! Podíl kávových nápojů na bázi espressa v každé kavárně je tvrdohlavě snaží o 100%. Stejně jako čaroděj over Sand, bez ohledu na to, jak chemická látka s alternativou a hmotnostní spotřebitel potřebuje espresso.

Je žádoucí s cukrem, mlékem, smetanem, sirupem, sypaným čokoládovým lupínkem být to, že jak to může, a na základně všech Cappuccin, Lateschek, Longblek a Fluets leží espresso.

A pokud je espresso upřímně nikudenny, pak Cappuccino nebude fungovat. Je to fakt.

„Espresso je nápoj připravený v kávovaru espressa, objem 25 ± 5 mililitrů z vody přeskočilo pod tlakem 9 bar po dobu 25 ± 5 sekund přes rozmělňovanou vrstvu mletí mletí kávy na kávu při teplotě 85-98 ° C.“ © World Barista Championship

Profesionálové nastavení kávových brusek produkují několikrát denně. Káva je velmi dobrá adsorbenta. Absorbuje zahraniční pachy a vlhkost. Proto na konci dne, kdy se vlhkost v místnosti zvyšuje, musí být broušení „tvrdohlavý“ (vyrobit větší). Stupeň broušení má obrovský vliv na kvalitu nápoje. Barista technika Když se nápoje na vaření zůstává nezměněna, jediná věc, kterou jsme „play“, je broušení. Pokud uděláme broušení velmi tenké, pak se káva rozprostírá kapání a bude ochutnat velmi hořce (remrakce). S příliš hrubým brouškovou kávou se káva rozbije příliš rychle a v pití nebude mít čas jít přes všechny komponenty, z nichž je chuť kávy, espresso bude vodný (no-extraxt). V obou případech bude krém na povrchu nestabilní. Je třeba hledat zlatý střed!

READ  Kolik bar by mělo být v kávovaru

Stupeň broušení neuvěřitelně ovlivňuje chuť kávy. Nastavení mlýnek na kávu, můžete odstranit přebytečný knírek nebo kyselýnesk, dosáhnout větší nebo méně nasycení. Ostatní faktory jsou samozřejmě ovlivněny na přípravě kávy v espressu: kvalita obilí, teplota ve skupině, kvalitu vody, ruce barista, jeho náladu a mnohem více. Ale jiné věci jsou stejné, je stupeň broušení je hodnota, kterou by měly vyřešit všechny ostatní faktory. Čestné slovo, je snazší změnit uchopení třikrát denně než Barista každý týden!

Aby byla zajištěna optimální rychlost extrakce, stačí nastavit velikost broušení, ponechat konstantní a dávku a aplikovat při balení. Barista Manipulace se nemusí měnit, ale nastavení mlecí mlýnky musí být neustále nastavitelná a naladit.

Při nastavení broušení je třeba vzít v úvahu několik následujících faktorů: stupeň vlhkosti místnosti a teploty, změna v sezóně (teplo, suchost, dešťovost, vítr, zasněžené počasí, a proto úroveň topení místnosti, provoz klimatizace, vlhkost vzduchu a t.D.). Také nezapomeňte na čerstvost samotného zrna a mlýnku mlýnek na kávu, který má také vlastní životnost.

Vysvětlím, proč by se takový obrovský vliv zdálo menší okolnosti. Pokud se na ulici nebo v interiéru příliš mokré, pak se granule kávy začínají nabobtnout, pevně přitlačují navzájem, čímž se zvyšuje čas exprese espressa, což je hořké. Nízká vlhkost udává opačný účinek: vzdálenost mezi granulí se zvyšuje, káva se připravuje rychleji, jeho hustota se stává méně a chuť začíná jíst. Pokud je broušení příliš tenké, pak bude káva hořká a s hrubým broušením. vodnatým, nenasyceným s tenkou vrstvou smetany.

Pro stanovení kvality broušení budete potřebovat přesné váhy a stopky pro určení času extrakce kávy. Zamkněte čas od okamžiku zahrnutí espresso průlivu před dokončením: pokud doba vaření trvá méně než 22 sekund. pak broušení hrubého, a pokud je delší než 28 je příliš malé. Ideální čas exprese espressa je 25 sekund. Odchylky podle standardy spěchat kávy ± 3 sekundy a ± 3 mlýn z ideálu; V obchodních standardech je přípustná ± 5. Skvělé, pokud měříte teplotu a TDS, ale mnohem chladnější, pokud jste schopni vyhodnotit vzhled a chuť espressa profesionálně. Nikdy jsem se setkal s kavárnou kavárny s refraktometrem v kapse (PromShpionaja a tajná kontrola kvality nejsou zvažovány), ale můžete odlišit dobrou kávu ze špatného počtu lidí, než si myslíte.

Je třeba si pamatovat, když je nutné změnit úpravy mlýnek na kávu, v závislosti na následujících změnách v atmosféře a teplotě místnosti:

Profesionální brusky na kávu jsou konfigurovány pomocí mlecího stupně disku, který je umístěn mezi pouzdrem a násypkou (Hopper kávová zrna). Pokud je požadováno tenčí broušení. disk (pouze pokud jsou nože jsou zapnuty. je možné blokovat práci mlýnek na kávu!) se změní na několik divizí ve směru nápisu ploutve nebo (pokuty). Pokud je požadováno hrubé broušení. disk musí být otočen (přípustný, když jsou nože vypnuty) směrem k třídám GROS nebo (hrubé, Grossa).

Cena rozdělení úpravního disku na kávové mlýnku odpovídá (v průměru v nemocnici) asi dvě nebo tři sekundy extrakce. vzhledem k této skutečnosti, můžete minimalizovat spotřebu kávy při nastavení broušení. Změna nastavení obvykle naskládaných v několika rozvodném regulátoru v jednom směru nebo druhém.

READ  Jak udělat studenou kávu v kávovaru

Podívejme se, jak je nakonfigurována jedna z nejoblíbenějších mřížky kávy Mahlkönig K30, ukazuje šampiona WBC American Michael Phillips:

Většina všech změn broušení ovlivňuje změny vlhkosti, teploty a tlaku životního prostředí. S rostoucí vlhkostí začíná broušení, které by se stalo (t.na. Granule, zametání, hustěji přilehlé k sobě navzájem, zvyšující dobu extrakce) a snížením. naopak, kyselý (přirozená vlhkost kávy je ztracena a vratný proces probíhá: vzdálenost mezi granulí se zvyšuje a voda Rozlití rychleji, ne tolik, aby se espresso.

nastavit, broušení, kávy, kávovaru

Nejoblíbenější rozpočtové značky mleté ​​kávy

Mletá káva nemusí být drahá. Níže je uveden rating nejlepších značek v rozpočtu segmentu.

Živý káva

Vyrobeno z zrn Arabica přinesla z Brazílie. Značka ukazuje široký rozsah, takže každý amatér může něco vyzvednout pro sebe. Ale balení této kávy je zářez.

Vyrobené v Rusku. Průměrný

Julius Meinl

Tato značka má možnosti jak s čistou Arabicou, tak se směsí Arabica a Robusta. Broušení hlavně střední nebo tenké. Prodávané ve vakuu nebo měkkém balení.

Vyrobeno v Brazílii. Průměrný

Egoiste

To je pozemní kávová zrna Arabica. Pomol. uprostřed. Možnosti naleznete v různých stupních pečení. Vyrobeno v měkkém a vakuovém balení.

Vyrobený v Keni. Průměrný

Jardin

Má širokou škálu kávy různé pečení, broušení, pevnost. Také mají pravítko s chutěmi. Vyrobila kávu z arabica.

Vyrobeno ve Švýcarsku a Rusku. Průměrný

Lavazza

To je 100% arabica shromážděná v Brazílii. Tato káva má hlubokou, bohatou a bohatou chuť.

V Itálii. Průměrný

Jak používat?

Věnujte pozornost kvalitě vody použité k vaření kávy. Aby se zabránilo tvorbě měřítka, použijte purifikovanou vodu z filtru.

Důležité! Konvenční voda z vodovodu může nepříznivě ovlivnit jak mechanismus kávovaru a chuť hotového nápoje.

Jak používat. krok za krokem pokyny. Aby bylo možné připravit kávu pomocí rohu, dodržujte následující posloupnost akcí:

nastavit, broušení, kávy, kávovaru
 • Připravit pozemní kávu. V některých modelech mají kávovary vestavěnou broušení, ale ve většině případů, když používáte rohový kávovar o brusných zrnách, bude muset postarat o.
 • Dát si kávu v rohu. Spresting to tak úzce do stavu pevných „tablet“. Sledujte, že prach si nepůjčuje v zařízení zařízení.
 • Nainstalujte roh na místo pro vytvoření pracovní komory.
 • Spusťte zařízení a počkejte na nápoj.
 • Některé modely kávovarů Hornki jsou vybaveny cappuccinatorem. speciální trubkou pro mléko. Nalijte mléko do speciální kapacity (džbán), ponořte sférický nos spike do kapaliny a poražte do stavu kapalné pěny.
 • Pro konečnou fázi výroby cappuccino nalít do hotového espressa mléka a nahoře jemně přidejte pěnu.
 • Káva v rohu je vhodná pouze pro jedno použití, takže po aplikaci tablet musí být vyhozen a držák se promyje vodou.

Broušení pro rohový kávovar

Tak se ukázalo, že tento typ zařízení pracuje pouze se středním zemním práškem. To je způsobeno jeho dobrým stisknutím tabletu.

Majitelé vysokotlaké kávovary Jet Steam je dovoleno používat ultrafinní brusku. V tomto případě má osvěžující nápoj bohatší chuť a závažnější vůni.

Philips Grind & Brew | How to use

Pozornost! Efektivně extrakty v tabletě pouze homogenní práškové struktury.

V moderních zařízeních pro výrobu kávy na displeji nebo pracovním panelu jsou tři písmeno (označení):

V zařízení je program, se kterým můžete nastavit posloupnost podávání. Například první nápoj se nalije do šálku, a pak mléčná směs nebo naopak.

Při provozu, který se provádí ručně, rozhodnete se, že se zpočátku použije. Neexistují žádná přísná omezení a zákazy.

Svět Warcraft Kitchen. Kul Tiramisu (Kul Tiramisu)

Recept z „World of Warcraft: Offichial Cookbook. Nové příchutě Azeroth, „Nová kniha recepty napsané jménem Nomi.

„Storm Valley. Kul Tyrassians prošli dlouhou cestu, protože oni byli jen hrstka statečných kolonistů velmi skromný původ. Nicméně, v chuti tohoto tiramisu, můžete stále pociťovat poznámky známých „pirátských“ ingrediencí, milovaných celými generacemi námořníků. Kul Tiramisu. Je to světlo, šťavnatý dezert, plný nasycených příchutí a koření; Je ideální, pokud se chceš trochu povzbudit. A jako bonus. Tento recept je určen pro velkou část, takže můžete vždy sdílet KUL Tiramisu se svými přáteli!“

READ  Má chuť kávy z kávovaru

5 velkých vaječných žloutkových pokojů

455 gramů mascarpone, pokojová teplota

1,5 šálků (360 ml) tučného krému 33% chlazené, přímo z chladničky

240 ml studené silné kávy (potřeboval jsem méně)

Vaječné žloutky spojit s 50 gramy cukru v malé teplotní misce a porazit mixer vysokou rychlostí. Okamžitě si vyberte větší misku, musel jsem pokračovat v nalévání šlehačkových žloutek do jiné nádoby.

Je nutné porazit, dokud se cukr nerozpustí, a žloutky se nestanou téměř bílou, s lehkým žlutým odstínem. Nebuď líný! Protože potřebujete asi 5 minut. Přidejte 30 ml rumu a znovu beat.

Umístěte misku žloutky na vodní lázni (nalijte vodu do malé pánve, přiveďte do varu, zpomalte oheň, nainstalujte misku s žloutky shora). Ujistěte se, že spodní část mísy se netýká vody. Pokračování v porážce ve střední rychlosti, tepla žloutky, dokud se hmota nezhoubuje a nezvyšuje množství přibližně dvakrát, stane se bujným, vzduchem. Bažina opustí stopu, která se neprovádí okamžitě, a trvá několik sekund.

Vyjměte z ohně, umyjte zemní ginger a kardamom a nechte vychladnout na teplotu místnosti. Když jsou žloutky ochlazeny, jemně maste mascarpone.

(V knize vám poradí, aby maskarpone umyli v ještě teplých žloutkách, ale bál jsem se něco udělat, rozhodl jsem se, že nebudu riskovat a čekat, až chlazená hmota žloutku).

Krém je již velmi chutná. Můžete přidat cookies k němu a například jahod nebo malin. Ukazuje se jednoduchý a snadný dezert.

Krém v čisté misce a porazit nízkou rychlostí pro snadné zahušťování. Nyní pokračujeme v porážce na nízké rychlosti, budete potřebovat postupně, lžíci pro lžíci, nalít cukrový prášek na smetanu. Tak, porazil krém na stabilní vrcholy (výkres, vlevo v klínu na povrchu krému nezmizí, krém je dobře drží formulář). Snažte se krém. Zdá se, že v tomto případě je lepší rozptýlit smetany a nechat je ve fázi měkkých píků než tolerovat.

Krém musí být zima. Je také žádoucí předem dát do nádobí chladničky, ve které budete porazit krém. Můžete také dát misku se smetanou na led, když je porazili.

nastavit, broušení, kávy, kávovaru

Mimochodem, cukrový prášek v tomto případě. Moje iniciativa. Podle receptu z oficiální kuchařky bylo smetan nutné porazit cukrem. Ale krém je lepší porazit s cukrem. Prášek se rychleji rozpouští a méně pravděpodobně se dostane do situace, když krém už byl míchán, a cukerná zrna ještě nebyla rozpuštěna.

Polovina šlehačky velmi jemně a jemně mischriding na směsi vajec-maskarpon. Jemně, bez ostrých pohybů, snaží se zachránit vzdušněnost. Odstraňte druhou polovinu krému v chladničce. Bude potřebovat ozdobit.

Mix kávy a zbývajících 30 ml Romů v ne příliš hluboké desce. Připravte si několik hlubokých pokrmů, kde můžete položit cookies a smetanové vrstvy. Čtvercová forma se stranou 20-22 cm. Měl jsem oválnou formu asi 22×15 cm.

Zvedněte Savoyardi rychle v kávě, doslova na sekundu. A okamžitě ležel ve formě.

Použil jsem domácí savoyardi, tenčí a porézní, nalil jsem rum-kávu do hrnku a snížil cookies v kávě, ne úplně, ale až na polovinu. A položil je do shaky objednávkové formy. takže nejsou příliš stříkající pod smetanou a zachránili malou texturu.

Sdílejte nasazené kávové cookies v jedné vrstvě na spodní straně formuláře.

Zátraňte vrstvu sušenek asi poloviční krém, rovnoměrně distribuující poslední.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS