Jak nastavit hodiny na mikrovlnné troubě Panasonic

Jak nastavit hodiny na mikrovlnné troubě

Jídlo připravené v mikrovlnné troubě chutná lépe, pokud je připraveno podle návodu. Mikrovlnná trouba musí být správně nastavena. Díky tomu jídlo při ohřevu neztratí svou chuť. Mnoho výrobců uvádí, jak nastavit hodiny na mikrovlnné troubě.

Bez ohledu na model mikrovlnné trouby vypadá displej hodin stejně. Jediný rozdíl je v rozhraní. Tlačítka mohou mít na spotřebiči různé polohy.

Důležité! Některé modely neumožňují nastavit čas. Je však možné nastavit dobu ohřevu.

Mechanické mikrovlnné trouby neukazují čas. Mají manuální režim ovládání s omezeným rozsahem funkcí. Tyto spotřebiče však mají své výhody. Jsou levné, snadno se obsluhují.

Na mechanických mikrovlnných troubách jsou obvykle dva knoflíky. Jeden je potřeba k nastavení výkonu. Druhý slouží k nastavení režimu. Druhým knoflíkem se také nastavuje časovač zpět.

Mikrovlnné trouby s elektronickým ovládáním jsou funkčnější. Modely mají dotyková tlačítka na přední straně. Pomocí displeje zvolte požadovaný program. Pokud znáte dobu vaření, můžete nastavit časovač. Za tímto účelem otevřete kategorii „Hodiny„. Pokud chcete provést změny, stiskněte tlačítko „Zrušit“.

Panasonic Dimension 4 NNC753BDPG Specifikace

Níže naleznete specifikace a příručky produktu Panasonic Dimension 4 NNC753BDPG.

Často kladené otázky

V příručce nelze najít odpověď na vaši otázku? Odpověď na svou otázku najdete níže v často kladených dotazech k Panasonic Dimension 4 NNC753BDPG.

Ano. Zapnutí prázdné trouby by mohlo vést k jejímu poškození. Když je mikrovlnná trouba prázdná, mikrovlny nejsou absorbovány potravinami.

Nevkládejte zapouzdřené potraviny do mikrovlnné trouby. Přebytečné teplo neuniká skrz plášť, což by mohlo způsobit výbuch.

Omlouváme se, ale nemáme k dispozici manuál pro Panasonic Dimension 4 NNC753BDPG v ruštině. Tato příručka je k dispozici na adrese

Jak nastavit čas na mikrovlnné troubě a seřídit hodiny

Jaké je tajemství chutného jídla z mikrovlnné trouby?? Odpověď je tak jednoduchá, jako správné nastavení času. Pro každý pokrm potřebujete jiný časovač. Moderní mikrovlnné trouby potraviny nejen ohřívají, ale také rozmrazují. Samostatné možnosti a režimy vám pomohou upéct koláč, uvařit kaši nebo upéct rybu. V tomto článku vysvětlujeme, jak nastavit hodiny.

Pro správné nastavení času použijte tlačítka nebo knoflíky na ovládacím panelu. Každý výrobce to vyjadřuje jinak: symbolem hodin nebo jen slovem „Time“.

Princip závisí na způsobu ovládání mikrovlnné trouby. Na mechanickém panelu budou umístěny ovládací prvky. Jeden ovládá výkon, druhý rychlost ohřevu. Aby nedošlo k přehřátí nebo spálení pokrmu, je důležité správně nastavit časovač.

Uvaření šálku vroucí vody trvá jen 60 sekund. Kuřecí stehna se naopak pečou 30-40 minut.

Doporučené doby přípravy jednotlivých pokrmů najdete v návodu.

Chcete-li rozmrazovat potraviny v mechanické mikrovlnné troubě, nastavte knoflík výkonu na minimum a časovač na 3 minuty. Kolem ovládacích prvků jsou umístěny drobné nápisy, které vám usnadní orientaci.

Elektronicky řízené mikrovlnné trouby nabízejí široký výběr režimů. Čas obvykle nemusíte nastavovat sami. Stačí vybrat určitý režim, např. „Bird“ nebo „Popcorn“, a spotřebič automaticky nastaví časovač.

U elektronických modelů Samsung, LG a některých dalších značek je možné prodloužit dobu vaření. Pokud původně nastavený čas nestačil, nemusíte čekat na vypnutí. Upravte nastavení pomocí tlačítek Zvýšit / Snížit.

 • Stiskněte tlačítko Stop/ Reset;
 • Chcete-li nastavit ruční režim, vyberte tlačítko „Start“;
 • Nyní upravte hodnoty pomocí tlačítek Zvýšit/snížit. Tím se nastavení času zvýší nebo sníží o 10 sekund.

Některé modely mají navíc režim „odloženého startu“. To je velmi užitečné, pokud musíte dělat několik věcí najednou. Jakmile časovač dosáhne nastaveného času, trouba se sama vypne. Před nastavením je důležité zkontrolovat čas na hodinách mikrovlnné trouby, jinak časovač nebude fungovat správně.

Pokud dojde k výpadku proudu, mohou být hodiny špatně nastavené, takže je třeba obnovit nastavení. Pokud jste spotřebič zapnuli poprvé, pomohou vám také naše doporučení. Nezapomeňte předem odstranit ochrannou fólii z vnitřku trouby.

Všechny mikrovlnné trouby mohou pracovat ve 12hodinovém nebo 24hodinovém systému.

Jak nastavit čas v zařízení LG:

 • Stiskněte tlačítko Stop;
 • Pro 24 hodin stiskněte dvakrát tlačítko „Clock“. Znovu stiskněte na 12 hodin;
 • Stiskněte 15krát tlačítko „10 minut“. Pak třikrát stiskněte tlačítko „1 minuta“. Nyní 5krát „10 minut“;
 • Nyní opět „Hodiny“.

Nastavení jsou kompletní. Nyní vyberte libovolnou funkci a spusťte vaření.

U mikrovlnných trub Samsung je třeba k nastavení času provést další kroky:

 • Stiskněte tlačítko „Vytáčení nebo hodiny“. Jednou zvolte formát 24 a dvakrát formát 12.
 • Chcete-li nastavit hodnoty, zvolte klávesu Zvýšit nebo Snížit. Jsou označeny šipkou nahoru a dolů.
 • Potvrzení akce. „Hodiny“.

Pro úspěšné používání mikrovlnné trouby dodržujte základní pravidla:

 • Zvolte vhodnou dobu vaření;
 • Používejte pouze speciální žáruvzdorné nádobí;
 • Do trouby nevkládejte těsně uzavřené nádoby.
READ  Značení nádobí pro mikrovlnnou troubu

Nastavení se samozřejmě u různých značek liší. Další informace naleznete v návodu k obsluze dodaném se spotřebičem. Dodržujte návod k obsluze, včetně zvolených režimů a možností. Co je dobré pro jeden pokrm, nemusí být dobré pro jiný.

Jak nastavit čas na mikrovlnné troubě Samsung

Pečujte o mikrovlnnou troubu. Do trouby nikdy nevkládejte těsně uzavřené nádoby, vybírejte pouze tepelně odolné. Vždy se snažte nastavit pouze správný čas vaření.

Pečlivě si přečtěte návod k použití, abyste správně nastavili čas. Nezapomeňte, že pokud určitá nastavení fungují pro určité potraviny, neznamená to, že mohou fungovat i pro jiné. Pečlivě se seznamte s režimy a možnostmi.

Řešení Mikrovlnná trouba Hansa HMO-20AP nelze nastavit čas.

Dobrý den,! Prosím, pomozte mi s mikrovlnnou troubou. Nemohu nastavit hodiny. V příloze jsou přiloženy pokyny a schéma ovládacího panelu. Po zapojení mikrovlnné trouby se na displeji rozbliká 1:01 a spustí se hodiny, ale netuším, jak je nastavit. Zkoušel jsem toto: 1 stiskněte ČAS 2 stiskněte STOP 3 nastavte čas 4 stiskněte ČAS nic nefunguje.

1 stiskněte ČASOVAČ 2 stiskněte STOP a nic se nestane.

Stisknu tlačítko START 1, stisknu tlačítko STOP 2, stisknu STOP a nic se neděje.

tlačítko STOP odpovídá tlačítku CANCEL, protože jeho dlouhé podržení aktivuje dětskou pojistku (podle pokynů)

Kdo se potýká s takovou pecí pomoci prosím! V řídicí jednotce může být závada. V elektronice se vyznám a rozeznám magnetron od transformátoru.

Jaká čísla jste uvedli? Zkuste to takto: 1 CLOCK 2 Nastavte čísla pro hodiny nebo minuty 1 a 1 3 CLOCK nebo START 4 Číslo pro minuty nebo hodiny 1 a 1 5 CLOCK nebo START

Nebo takto: 1 CLOCK 2 Nastavte hodiny a minuty 3 START nebo START

Nápověda

Tento blok je určen pro ty, kteří přišli na naše stránky poprvé. Na fóru se diskutuje o různých otázkách, které vznikají při opravách domácích a průmyslových spotřebičů. Všechny poskytnuté informace lze rozdělit do několika bodů:

 • Diagnostika
 • Řešení problémů
 • Volba metody opravy
 • Vyhledání dílů
 • Řešení problémů
 • Nastavení

Závady

Všechny poruchy lze podle jejich výskytu rozdělit na dva typy. stabilní a přerušované. Nejčastěji diskutovanými tématy jsou

O firmwaru

Většina moderního hardwaru je jako komplex hardwaru a softwaru. To znamená, že hostitelský procesor řídí ostatní zařízení pomocí programu, který může být umístěn buď v samotném procesorovém čipu, nebo v jednotlivých paměťových čipech.

nastavit, hodiny, mikrovlnné, troubě

K dispozici jsou výpisy firmwaru pro mikroobvody nebo pro aktualizaci firmwaru přes USB.

Hardwarová schémata

Lidé v začínající opravy často hledají schémata zapojení, schémata zapojení, uživatelské a servisní pokyny. Mohou to být buď jednotlivé desky (napájecí zdroje, hlavní desky, panely), nebo kompletní servisní příručky. Na webu jsou umístěny ve speciálně určených sekcích a jsou k dispozici ke stažení hostům nebo po vytvoření účtu:

Odkazy

Na této webové stránce si můžete stáhnout referenční literaturu o elektronických součástkách (referenční knihy, tabulky analogů, kódy SMD atd.).).

Značení. značení na elektronických součástkách

Moderní součástková základna směřuje k miniaturizaci. Na krytu není dostatek místa pro označení. Proto je výrobci označují kódy SMD.

Package. Typ obalu elektronické součástky

Při vytváření požadavků na přesný název (číslo dílu) součásti je nutné uvést nejen její označení, ale také typ krytu. Nejběžnější typy jsou:

 • DIP (Dual In Package). pouzdro se dvěma řadami kontaktů pro montáž do otvorů
 • SOT-89. plastové pouzdro pro povrchovou montáž
 • SOT-23. miniaturní plastové pouzdro pro povrchovou montáž
 • TO-220. typ pouzdra pro pájení do otvorů
 • SOP (SOIC, SO) jsou miniaturní SMD (surface mount) pouzdra
 • TSOP (Thin Small Outline Package). tenké pouzdro se zmenšenou vzdáleností vývodů
 • BGA (Ball Grid Array). Kuličkové mřížkové pole
nastavit, hodiny, mikrovlnné, troubě

Krátké zkratky

Při podávání informací je na tomto fóru zvykem používat zkratky a zkratková slova, jako např

Zkratka Krátký popis
LED Světelná dioda
MOSFET Polovodičový tranzistor na bázi oxidu kovů
EEPROM Elektricky vymazatelná programovatelná paměť pouze pro čtení
eMMC Vestavěná multimediální paměťová karta
LCD Displej z tekutých krystalů
SCL Sériové hodiny jsou sběrnicí I2C pro hodinové signály
SDA Sériová data. sběrnice I2C pro datovou komunikaci
ICSP Sériové programování v obvodu
IIC, I2C Interintegrovaný obvod
DPS Deska s plošnými spoji
PWM Modulace šířky impulzu
SPI Protokol sériového periferního rozhraní
USB Univerzální sériová sběrnice
DMA Přímý přístup do paměti. modul, který může číst nebo zapisovat do paměti RAM bez nutnosti použití procesoru
AC Střídavý proud
DC Stejnosměrný proud
FM Frekvenční modulace
AFC Automatické řízení frekvence

Často kladené otázky

Po registraci účtu budete moci odeslat svůj dotaz nebo odpovědět na existující vlákna. Vstup je zcela zdarma.

odpověď na Hansa HMO-20AP Nemohu nastavit čas. stejně jako všechny ostatní tipy zveřejněné celou komunitou. Většina z nich jsou profesionální opraváři a specialisté na elektroniku.

Jak nastavit hodiny na mikrovlnné troubě LG iwave

V tomto článku jsme požádali průvodce o odpověď na otázku: „Jak nastavit hodiny na mikrovlnné troubě LG iwave?“?“, stejně jako užitečná doporučení Co z toho vyplynulo,

Stisknutím tlačítka Hodiny potvrďte zadaný čas.

Čas lze nastavit pomocí knoflíku nebo knoflíku. Výrobci mají vlastní způsob jejich označování. Na některých mikrovlnných troubách se může zobrazovat symbol hodin, na jiných pouze nápis „Time“.

U mechanické mikrovlnné trouby jsou ovládací prvky. Jsou zodpovědné za výkon a rychlost vytápění. Časovač musí být správně nastaven, aby se jídlo ohřálo a nepřipálilo.

Vodu ohřejete za minutu a kuřecí stehna se budou péct 30-40 minut.

Chcete-li potraviny rozmrazit, nastavte časovač na 3 minuty a výkon na minimum.

Automatické mikrovlnné trouby nevyžadují žádné nastavení času. Stačí vybrat režim, např. „Popcorn“ nebo „Ryby“, a trouba sama nastaví časovač.

READ  Skříňka na troubu a mikrovlnnou troubu

U elektronických modelů Samsung a LG můžete dobu vaření prodloužit nebo zkrátit. Mikrovlnnou troubu nemusíte vypínat ani čekat na uplynutí nastaveného času, můžete použít tlačítka „Více/Méně“.

Některé modely mají funkci „odloženého startu“. To je užitečné pro lidi, kteří musí současně dělat i jiné věci. Mikrovlnná trouba začne pracovat sama ve vašem vlastním čase. Zkontrolujte, zda funkce funguje správně, jinak časovač nebude fungovat správně.

Hodiny se spustí pokaždé, když odpojíte mikrovlnnou troubu ze zásuvky nebo když je váš byt bez proudu. Nedávno byla například vypnuta světla.

 • Stiskněte tlačítko Stop;
 • Chcete-li nastavit 24hodinový formát, stiskněte dvakrát tlačítko „hodiny“.
 • Pro dvanáctihodinový formát je nutné použít další lis;
 • Stiskněte 15krát tlačítko „10 minut“;
 • Poté třikrát stiskněte tlačítko „1 minuta“;
 • Poté pětkrát stiskněte tlačítko „10 minut“;
 • Stiskněte jednou tlačítko „hodiny“.

Po nastavení času můžete vařit pomocí libovolné funkce.

 • Stiskněte tlačítko Hodiny nebo Číselník;
 • Pokud chcete nastavit 24hodinový formát, stiskněte 1krát;
 • dvakrát po dobu 12 hodin;
 • Hodnoty upravte pomocí tlačítka „Zvýšit/snížit“;
 • Akci potvrdíte stisknutím tlačítka „clock“.

Péče o mikrovlnnou troubu. Nikdy do ní nevkládejte uzavřené nádobí; vybírejte pouze žáruvzdorné nádobí. Vždy se snažte nastavit pouze správný čas vaření.

Pečlivě si přečtěte návod k použití, abyste správně nastavili čas. Nezapomeňte, že to, že určité režimy fungují pro určité potraviny, neznamená, že fungují i pro jiné. Pečlivě se seznamte s režimy a možnostmi.

Při koupi mikrovlnné trouby si chcete být jisti, že co nejrychleji porozumíte všem funkcím a způsobům použití spotřebiče a naučíte se jej používat bez zbytečných otázek. Jednou z takových funkcí je časování mikrovln, kterým jsou vybaveny prakticky všechny moderní mikrovlnné trouby.

Před nastavením času na mikrovlnné troubě se vyplatí nahlédnout do návodu k obsluze. často je v něm podrobně popsán postup nastavení. V závislosti na typu ovládání se k nastavení používají buď tlačítka, nebo dotyková tlačítka. Mechanické modely obvykle nemají hodiny. je zde pouze časovač.

Příklad pro nastavení mikrovlnné trouby Samsung ME82VR-WWH:

Kromě zobrazení reálného času můžete nastavit čas ohřevu, vaření nebo rozmrazování potravin. Správným nastavením času zabráníte zkaženým, převařeným nebo vysušeným potravinám.

Neexistuje žádná pevně stanovená doba vaření. délka procesu vždy závisí na typu vařených potravin. Zatímco k uvedení vody do varu stačí 1 minuta, kuře potřebuje alespoň půl hodiny vaření.

Nuance nastavení času se liší v závislosti na typu ovládání mikrovlnné trouby.

U nejlevnějších modelů se nastavení upravuje jedním ze dvou knoflíků. Jeden knoflík slouží k nastavení doby vaření a druhý k nastavení úrovně výkonu. I ta nejjednodušší trouba má kolem knoflíku minutky, takže s otáčením knoflíku nemáte žádné potíže.

Jsou také složitější, ale u nejnovějších modelů nemusíte volit dobu vaření: stačí vybrat produkt nebo pokrm ze seznamu a automatický program automaticky převezme proces vaření a nastaví správnou dobu vaření pro váš pokrm. Nebojte se. tyto trouby mají také časovač, který lze použít v případech, kdy určitá položka není na seznamu.

Tlačítka pro ovládání časovače na tlačítkových nebo dotykových panelech jsou obvykle oddělená. umístěná buď na horní, nebo na spodní straně panelu. Jedním tlačítkem se volí minuty, druhým sekundy, ale provedení a verze časovače se mohou lišit v závislosti na výrobci a modelu.

Moderní mikrovlnné trouby „Samsung“, „Siemens“ nebo LG mají další praktickou funkci, například odložený start. K dispozici jsou speciální tlačítka pro nastavení požadovaného času, po jehož uplynutí se spustí proces vaření. Užitečné, pokud musíte dělat několik věcí najednou nebo pokud okolnosti vyžadují vaši nepřítomnost v kuchyni.

Jak vidíte, nastavení hodin, naučení se používat časovač a zařazení odloženého startu jsou jednoduché operace, které zvládne každý uživatel. Nejdůležitější je pečlivě si přečíst návod k obsluze spotřebiče a pečlivě dodržovat pokyny k použití. Hodně štěstí při nastavování!

Možná máte názory na „Jak nastavit hodiny na mikrovlnné troubě LG iwave“? Napište o tom do komentářů.

Jaké je tajemství chutného vaření v mikrovlnné troubě?? Odpověď je tak jednoduchá, jako správné nastavení času. Pro každý pokrm potřebujete jiný časovač. Moderní mikrovlnné trouby umožňují rozmrazování i ohřívání potravin. Různé možnosti a režimy umožňují péct koláč, vařit kaši nebo smažit ryby. Jak nastavit hodiny jsme vysvětlili v tomto článku.

Jak nastavit čas na mikrovlnné troubě

Pro správné nastavení času použijte tlačítka nebo ovládací knoflíky na panelu. Každý výrobce je označuje jinak: ikonou hodin nebo jen slovem „čas“.

Vaření jiných potravin (masa, drůbeže atd.).д.) není v automatických programech k dispozici a doporučuje se nastavit čas a výkon ručně

Kyjevský řízek nebo Leningradský řízek?

Jsou velmi chutné a kalorické a vůbec ne zdravé. Nezdravé potraviny celkem. Ale je to ve vašem kuchařském slovníku??

Skotská polévka s hříbky

Jahodový džem

Otevřeno je po celou sezónu ovoce a zeleniny. Přišly první jahody a jahodníky. A tak je čas začít vařit jahodový džem. Je to tak snadné??

Elektronické ovládání

Složitější. elektronicky řízené mikrovlnné trouby. Většina z nich však nevyžaduje, abyste časovač nastavovali sami. Stačí vybrat požadovaný produkt ze seznamu nabízených produktů a možnost vaření. Tyto jednotky samy naprogramují požadovanou dobu vaření. Mají však časovač, který je nezbytný pro přípravu těch jídel, která nejsou na seznamu. Na horní a spodní straně dotykové ovládací jednotky jsou obvykle dvě samostatná tlačítka časovače nebo ukazatele. Jedna udává počet minut, druhá počet sekund. Knoflíky se však liší v závislosti na modelu.

Nastavení času na mikrovlnné troubě s tímto ovládáním je ještě jednodušší. Obvykle je k dispozici další speciální tlačítko pro resetování hodin nebo časovače. To se obvykle používá, pokud čas nebyl správně naprogramován.

READ  Jaká je maximální teplota v plynové troubě?

Jak nastavit čas na mikrovlnné troubě Samsung

Nejúspornější modely mají jeden ze dvou knoflíků pro nastavení funkcí. Jeden slouží k nastavení doby vaření, druhý k nastavení úrovně výkonu. I ty nejzákladnější trouby mají kolem knoflíku minutky, takže se nemusíte obávat otáčet knoflíkem.

Čas na mikrovlnné troubě

Při nákupu mikrovlnné trouby uživatel spěchá, aby rychle pochopil všechny její multifunkční schopnosti, naučil se ovládat programy a režimy, aby se naučil používat technologii bez dalších otázek. Jednou z takových funkcí je časování mikrovln, kterým jsou vybaveny prakticky všechny moderní mikrovlnné trouby.

Doba mikrovlnné trouby

Před nastavením času na mikrovlnné troubě se vyplatí nahlédnout do uživatelské příručky. je zde podrobně a často názorně popsán postup. K nastavení možností použijte dotykové tlačítko nebo tlačítka v závislosti na typu ovládání. Mechanické modely obvykle nemají hodiny. je zde pouze časovač.

Příklad volby pro mikrovlnnou troubu Samsung ME82VR-WWH:

Kromě zobrazení reálného času je možné nastavit čas ohřevu, výroby nebo rozmrazování zboží. Správné nastavení času vás ochrání před zkaženými, převařenými a velmi suchými potravinami.

Elektronika

Elektronika je složitá, ale v posledních modelech výrobci zbavili uživatele nutnosti volit dobu vaření: raději vyberte výrobek nebo pokrm ze seznamu a automatický program sám řídí výrobní proces naprogramováním požadované doby vaření. Nemějte obavy. tyto trouby mají také časovač pro případ, že pokrm není na seznamu jídel.

Ovládací tlačítka časovače na tlačítkových nebo dotykových panelech jsou obvykle oddělená. na horní nebo spodní straně panelu. Jedním tlačítkem se volí minuty, druhým sekundy, ale konstrukce a provedení časovače se v závislosti na výrobci a modelu může lišit.

Výběr času podle typu výrobku a kontroly

Neexistuje žádná jednoznačná rada, jak nastavit dobu vaření. délka procesu vždy závisí na typu vařeného pokrmu. Zatímco na vaření vody stačí 1 minuta, kuře potřebuje alespoň půl hodiny.

Aspekty nastavení času se liší v závislosti na typu ovládání mikrovlnné trouby.

Opožděný start

V moderních mikrovlnných troubách Samsung „, “ Siemens “ nebo LG je k dispozici také užitečná funkce, jako je odložený start. Existují specifická tlačítka, kterými lze nastavit požadovanou dobu vaření a po jejím uplynutí spustit výrobní proces. Velmi praktické, pokud musíte vyřídit několik pochůzek najednou nebo pokud si nějaká událost vyžádá, abyste se vzdálili od kuchyně.

Nastavení hodin, naučení se používat časovač a nastavení odloženého startu jsou jednoduché operace, které zvládne každý uživatel. Nejdůležitější je pečlivě si přečíst dokumentaci k mikrovlnné troubě a pečlivě dodržovat návod k obsluze. Úspěšné možnosti!

Jak nastavit čas na mikrovlnné troubě a seřídit hodiny

Jaké je tajemství dobrého jídla z mikrovlnné trouby?? Odpověď je jednoduchá. jde o správné nastavení času. Nastavení času je pro každý pokrm jiné. Moderní mikrovlnné trouby umí víc než jen ohřívat jídlo. umožňují také rozmrazování. Jednotlivé funkce a režimy vám umožní upéct koláč, uvařit kaši nebo upéct rybu. Jak nastavit hodiny, vysvětlíme v tomto článku.

Jak nastavit čas na mikrovlnné troubě

Pro správné nastavení času použijte tlačítka nebo knoflíky na ovládacím panelu. Každý výrobce je označuje jinak: symbolem ciferníku nebo pouze slovem „Time“.

Princip závisí na způsobu ovládání mikrovlnné trouby. Na mechanickém ovládacím panelu jsou dva knoflíky. Jeden ovládá výkon, druhý rychlost ohřevu. Aby nedošlo k přehřátí nebo popálení, je důležité správně nastavit časovač.

Uvaření šálku vroucí vody za 60 sekund. Kuřecí paličky se naopak připravují 30-40 minut.

V příručce k troubě najdete doporučení, jak dlouho vařit určité potraviny.

Chcete-li rozmrazovat potraviny v mechanické troubě, nastavte regulaci výkonu na minimum a časovač na 3 minuty. Kolem knoflíků jsou drobné symboly, které vám usnadní orientaci.

Mikrovlnné trouby s elektronickým ovládáním nabízejí širokou škálu režimů časovače. Obvykle nemusíte čas nastavovat sami. Stačí vybrat určitý režim, například „Bird“ nebo „Popcorn“, a spotřebič automaticky nastaví časovač.

U elektronických modelů „Samsung“, LG a některých dalších značek lze prodloužit dobu vaření. Pokud nastavený čas není dostatečně dlouhý, není třeba čekat na vypnutí časovače. Tlačítky „Zvýšit / Snížit“ upravte parametry.

nastavit, hodiny, mikrovlnné, troubě
 • Stiskněte tlačítko Stop/ Reset;
 • Chcete-li nastavit ruční režim, vyberte tlačítko „Start“;
 • Nyní upravte hodnoty pomocí tlačítka Zvýšit nebo Snížit. V tomto případě se údaj zvýší nebo sníží o 10 sekund.

U některých modelů je k dispozici možnost „Odložený start“. To je velmi užitečné, pokud musíte dělat několik věcí najednou. Jakmile časovač dosáhne nastaveného limitu, spotřebič se sám vypne. Před nastavením je důležité zkontrolovat čas na hodinách mikrovlnné trouby, zda je přesný, jinak časovač nezačne správně fungovat.

Hodiny mohou být ztraceny v důsledku výpadku proudu, takže je třeba obnovit nastavení. Pokud jste spotřebič zapnuli poprvé, pomohou vám také následující rady. Nezapomeňte předem odstranit ochrannou fólii z vnitřní strany komory.

Všechny mikrovlnné trouby lze provozovat ve 12hodinovém nebo 24hodinovém systému.

 • Stiskněte tlačítko Stop;
 • Pro 24 hodin stiskněte dvakrát tlačítko „Clock“. Pro 12 hodin stiskněte znovu;
 • Stiskněte 15krát tlačítko „10 minut“. Pak 3krát „1 minuta“. Nyní 5krát „10 minut“;
 • Nyní znovu k hodinkám.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS