Jak navléknout dvojitou jehlu na šicí stroj

A již používáte dvojitou jehlu?

Existuje jeden jednoduchý doplněk k šicímu stroji, který přináší mnoho pohodlí a výhod při šití. Mám na mysli dvojité jehly. Jehla vytváří dvojitý steh bez námahy. A výsledek. přesvědčte se sami!

Jak název napovídá, jedná se o dvě paralelní jehly na jedné základně, které se do šicího stroje navlékají obvyklým způsobem jako běžné jehly. Dodávají se v různých šířkách. Tyto jehly jsou ideální pro dekorativní stehy. I ty nejjednodušší stehy (rovný steh, klikatý steh, slepý steh) se dají vyšít. ) zcela změnit svůj vzhled pomocí dvojité jehly. Tyto stehy také vypadají profesionálněji na elastických a pletených materiálech. Všechny rukávy a spodní okraje triček, které máte ve svém šatníku, jsou zakončeny dvojitou jehlou.

Dvojjehlu lze snadno instalovat do šicího stroje. Šířka mezi jehlami může být různá, já používám šířku 4, takže jehly jsou od sebe poměrně daleko. Před nákupem jehly je třeba znát maximální šířku klikatého stehu vašeho šicího stroje. Obvykle je to 5 mm. Pokud máte stejné, můžete si koupit jehly s roztečí 5 mm.

Kromě šířek jehel existují jehly pro různé tkaniny, například pro žerzej, džínovinu a užitkové jehly. K dispozici jsou také trojité jehly!

Při šití dvojjehlou jsou dvě nitě vedeny shora a spodní nit obtáčí postupně obě. Na horní straně je dvojité prošití a na rubové straně klikaté prošití. Dvojjehla je velmi užitečná při dokončování elastických látek.

Jak funguje dvojitá jehla?

Tento výrobek je v podstatě standardní dvoujehla. Pro dva kovové prvky se používá společná objímka a žárovka. Kus je tvarován pomocí následujících prvků:

 • Baňka, která vypadá jako zahuštění s plochým hřbetem. Při zasouvání jehly do držáku musí plochá část směřovat přesně dozadu;
 • Případ. Je to tělo na bázi polymeru, které pevně fixuje obě jehly, umožňuje jejich synchronizovanou práci a zajišťuje, že celá konstrukce je pevná a nedochází k deformacím;
 • Rod;
 • Dlouhá a krátká drážka;
 • Oko;
 • Bod.

Šití látky dvojitou jehlou

Protože úplet je méně náchylný k oděru než látka, stačí jednou ohnout 1 cm lemu na rubovou stranu oděvu. Ozdobení okraje na rubovou stranu.

READ  Jak odstranit měřítko v myčce

Pomocí rovného špendlíku přišpendlete záhyb, aby okraj držel na místě.

Poznámka: Dvojjehlu lze používat pouze v režimu rovného stehu.

Sešijte okraj dvojitou jehlou na přední straně látky. Odstraňte kolíčky, jakmile se látka přiblíží k přítlačné patce. Na přední straně budou dvě rovnoběžné linie rovného prošití.

Na rubové straně lemu uvidíme klikatý steh, takže se může trochu protáhnout.

Tato technika vám umožní vytvořit odolný lem, který bude vypadat, jako by byl ušit drahým overlockem.

Doufám, že pro vás bude tento článek užitečný. Děkujeme vám za pozornost a příště na shledanou!

Jak navléknout nit na dvojitou jehlu

Dvojjehla pro šicí stroj. Jedná se v podstatě o dvě jehly v jednom držáku. Při použití vytváří dva rovné stehy na přední straně a jeden klikatý steh na zadní straně.

Pomocí dvojité jehly můžete: vyšívat, přišívat copánky, vytvářet záhyby, obšívat šňůrou, lemovat úplet. Podle typu tkaniny se dělí na tři typy. džíny, univerzální a strečové. Dvojité číslování jehel se od běžných jehel liší tím, že navíc udává mezeru mezi jehlami, vyjádřenou v milimetrech. Tento nástavec umožňuje vyšívat dva vzory paralelně vedle sebe najednou. Je možné šít různobarevnými horními nitěmi. Použití úzkých jehel 1.7. 2,6 mm, překrýváte vzory stehů a vytváříte stínový efekt. Pro dekorativní stehy je třeba na stroji použít jehly menší, než je maximální přípustná šířka cik-cak.

Máte možnost nainstalovat na stroj dvojjehlu, pokud umí šít klikatým stehem a pokud je navlékání vpředu. Rozteč jehel bude stejná nebo menší než maximální přípustná šířka klikatého stehu, původně přípustná.

Vložte dvojjehlu do šicího stroje tak, že plochá část držáku jehly směřuje dozadu a kulatá část dopředu. Na určené místo položte dvě cívky nitě, které se budou odvíjet různými směry, jinak se vám nit zamotá a zaplete.

Vložte nit do dvojjehly. Proveďte to standardním způsobem, kdy vedete současně od cívek k přívodům koncovek, teprve na poslední chvíli je od sebe odtrhněte v opačném směru. Pak vložte obě nitě do různých vodítek nití. Pokud je na stroji pouze jedna nit, vložte první nit, uvolněte druhou nit.

Pro cikcakové nebo saténové šití použijte patku. Všimněte si, že čím tenčí je látka, tím volnější je napětí nitě a naopak.

Jak navléknout dvojitou jehlu do šicího stroje

Používejte pouze originální nářadí, protože použití padělků může způsobit poruchu stroje. Nepoužívejte deformované jehly. Mohou se rychle zlomit a poškodit. Pro tyto jehly není potřeba navlékač.

 • Vložte dvojitou jehlu;
 • Nasaďte horní nit pro levou jehlu;
 • Ručně zasuňte horní nit do ouška levé jehly;
 • Závit musí být navlečen zepředu;
 • Nasaďte kolík druhé cívky na hřídel navíječe cívek;
 • Vložte cívku a vložte horní nit;
 • Začněte šít.
READ  Jak šít na šicí stroj

Postup navlékání je stejný jako u ostatních typů jehel. Pokud je švadlena začátečník a tomuto procesu plně nerozumí, měla by se nejprve podívat na některý z návodů, přečíst si příručky a pak přistoupit k ovládání stroje.

Jak používat dvojitou jehlu

Pokud má váš šicí stroj pouze jednu cívku nitě a není dodáván s náhradním cívkovým kolíkem, můžete si dokoupit náhradní cívkový kolík. Připojuje se přímo k navíječi cívek.

Pro šití dvojjehlou není nutné kupovat dvě stejné cívky nití. Část nitě můžete navinout na prázdnou cívku nebo cívku nitě.

Když zastrčíte nitě do šicího stroje, pravá nit povede po pravé straně vodítka nitě a levá nit po pravé straně vodítka nitě. na levé straně.

Navlékač jehly nefunguje při použití dvojité jehly. Dvojjehla je široká, takže patka a jehelní deska musí být navrženy pro cikcakové šití. Po navlečení nitě do stroje pomalu otáčejte ručním kolečkem a zkontrolujte, zda jehla prochází patkou šicího stroje.

Nejdůležitější část. použití termopásky. Zabraňuje vzniku tunelu mezi stehy a zabraňuje roztahování látky.

Abych vám ukázala, že lepicí páska má význam, vytvořila jsem několik příkladů dvojitých stehů s použitím termopásky a bez ní. Svrchní tkanina. tkanina v plátnové vazbě, střední. elastická plavecká tkanina, spodní část. úplet (spandex bavlna).

navléknout, dvojitou, jehlu, šicí

Horní steh každého vzoru je obšitý tavnou páskou a spodní steh. bez.

Tkanina trikotu nevyžaduje stuhu kolem okraje. Čtyři vrstvy látky (vnější podšívková tkanina) ji činí poměrně hustou. Je také obtížné přilepit pásku na syntetickou tkaninu, aniž by se tkanina roztavila.

Při šití dvojjehlou neměňte směr šití. Ponechání dlouhých konců nití po šití.

Při šití úpletů napněte lem, aby se nit při nošení netrhala.

Na konci šití stáhněte všechny nitě ripperem na rubovou stranu. Svažte nitě do dvojic a konce nití zastřihněte, abyste ponechali 1 cm.

Pokud se při šití setkáte s lepením nití, použijte pružnou nit Coats Eloflex ve spodní části nitě. Jedná se o speciální nit pro šití na vysoce elastických látkách, díky níž vzniká pevný elastický šev.

navléknout, dvojitou, jehlu, šicí

Vlastnosti pracovního procesu

Nejprve si uvědomte, že ne každý stroj je navržen pro použití tohoto typu nástroje. Je důležité, aby stroj uměl provádět klikatý steh.

READ  Delonghi kávovar nevidí mletou kávu

Některá moderní zařízení jsou původně určena pro jeho instalaci a již ve své konstrukci mají dva stojany pro pracovní závity.

Při výběru takového nástroje je třeba vzít v úvahu konstrukční aspekty zařízení, protože prostor mezi jehlami nesmí přesáhnout šířku otvoru pro jehly. Chcete-li se vyhnout ručnímu měření vzdálenosti, můžete se podívat do návodu, kde je uvedena maximální možná šířka klikaté čáry. Právě tento parametr bude rozhodující pro nákup.

navléknout, dvojitou, jehlu, šicí

Tímto způsobem můžeme zdůraznit hlavní body, bez kterých nelze dvojitou jehlu použít:

 • Stroj je určen pro cikcakové šití;
 • Mezera nesmí přesáhnout maximální možnou šířku klikatého stehu;
 • typ závitu. přední.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat navlékání jehly. Je důležité, abyste horní pracovní závity netahali příliš silně, protože jediný spodní závit je současně sevřen horními dvěma závity. Nesprávné napnutí může způsobit zlomení jehly.

Kde koupit dvojitou jehlu?

Jehly se vždy prodávaly a prodávají ve specializovaných obchodech nebo v odděleních šicích potřeb. Stojí více než obyčejná krabicová jehla, ale je cenově dostupná, zejména proto, že s ní nešijete příliš často. Můžete si je také zakoupit v internetových obchodech. Já jsem si ho například koupil na Jume.

Jehly se rozlišují podle počtu, tloušťky jako u běžných jehel a vzdálenosti mezi jehlami. Obvykle se prodávají v sadách obsahujících různé jehly.

Jak šít dvojjehlou na šicím stroji

Zvolte rovný steh, nastavte délku stehu a napětí nitě.

Umístěte látku pod patku lícem nahoru.

Dvojité prošití na přední i zadní straně látky:

Napětí jehly lze nastavit.

Dvojjehlový steh elastický, lze jej použít při šití předmětů z elastických látek, jako je proces lem lemu pletených výrobků, pokud nemáte šicí stroj, jako v mistrovské třídě Kašmírová sukně s rukama. Dvojité rovné prošívání se často objevuje na džínách. Při šití oděvů z jakékoli tkaniny, kde jsou plánovány dva paralelní stehy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS