Jak nosit gumu v pračce

Proč je třeba vyčistit?

Těsnížka má komplikovaný design s ohyby a suverénními. V záhybech manžetu ve velkém množství, nečistot, vlasech, hromádku a odpadků akumulují. vše, co nebylo odstraněno přes filtr a vypouštěcí hadice.

Vzhledem k konfiguračním prvkům v gumovém pásmu, vysoká vlhkost neustále drží, která slouží jako vynikající formy médium.

Pozornost! Zbytky odpadků jsou podrobeny hnijícím a infekci s plísní, tam jsou nepříjemné pachy a černé skvrny. kolonie hub a bakterií.

Vůně ostrosti vytváří nejen nepříznivou atmosféru v místnosti, ale také zaujme zlé oblečení. Proto otázky, proč potřebujete vyčistit guma, odpovědná paní nemusí vzniknout.

Demontáž vnitřní (druhá) svorka

Před vyjmutím druhé nátěry pračky musíte pečlivě prozkoumat manžety pro instalaci. Díky tomuto štítku se manžeta nachází v přísné poloze ve vztahu k Baku. To zajišťuje hermetické uzavření poklopu a kompetentní odstranění vody. V případě, že nebylo možné najít štítek, je třeba poznamenat na gumičce jeho umístění ve vztahu k Baku. Taková malá věc bude důležitá, když může být instalována nová pračka. Potom se guma uvolněná z opotřebované gumy musí být vysoce vyčištěna od akumulovaného znečištění a pečlivě namažte s roztokem mýdla. Když jsou drážky kluzké, bude snazší nahradit manžetu do nového.

Příčiny poškození

Výměna manžety se nejčastěji provádí v důsledku vzhledu mezer nebo trhlin na těsnění, vysílání vody během mytí. V důsledku tvorby takových škod bude majitel psacího stroje vidět pod vylíhnutím vodou, a zkontrolovat samotný manžetu, všimne si praskliny nebo přestávky, které mohou mít různé velikosti. Příčiny takové situace jsou takové faktory:

 • Přirozené opotřebení těsnění. Během provozu typu manžetu jsou buben a prádlo neustále tření. Je zahříván při mytí, a pak ochlazena. Kromě toho ovlivňuje detergenty. V průběhu let to vede k nestabilitě a křehkosti gumy.
 • Nekvalitní prací prášek. Pod vlivem levného prášku a detergentů s pochybnou kvalitou se manžeta začne kolaps zhroutí, takže úspory na prášku vede k výdajům, aby nahradily těsnění.
 • Přebytečný detergentní dávkování. Při použití prášku nebo kapalného činidla v nadměrném množství struktury těsnicí dásní může být také poškozena, protože má být manžeta změněn.
 • Podrobnosti o oblečení, které mohou poškodit těsnění. Takové prvky mohou provádět kovové a plastové armatury. Kromě toho, šrouby, nehty a jiné položky, které mohou způsobit přestávky manžety, se mohou dostat do psacího stroje.

Časem, pokud nečistíte těsnicí manžetu, může začít formou. Proto je nutné pravidelně čistit pračku. Jak to udělat, můžete vidět v dalším videu.

Opotřebení a čas

Po každém promytí klesá životnost dílů stroje. Těsnicí guma je deformována, natažená nebo stopky (v závislosti na materiálu a jak často je technika provozována), stává se méně utěsněna, na něm se objeví malé praskliny a pak velké otvory.

Mechanické poškození při mytí

 • s nesahřitelným zatížením nebo vykládáním věcí;
 • Vzhledem k akutním předmětům v kapsách. Při rotaci bubnu se mohou dokonce stát mincí nebo kusem papíru, takže si pečlivě zkontrolovat oblečení, otočení kapes „na zemi“;
 • Z tření tvrdých položek nebo detailů: V některých modelech „Indesit“ a „Ariston“ buben bolí manžetu a tře.

Kvalita prášku

Nejčastější příčinou prasknutí těsnění. levné nebo nekvalitní prací prášek. Agresivní chemické komponenty ve složení ne drahého prášku zkazí materiál manžety, aby to „stlačené“, porézní, a tedy křehké.

nosit, gumu, pračce

Plíseň a nečistoty

Houby a plísně se objevují kvůli špatnému větrání a péči o automobil. Příčiny. instalace do vyššího vlhkého místa, nesprávně připojené švestky do kanalizace, neustále uzavřené dveře (vzhledem k vlhkosti se odpařuje po mytí). Houba se projevuje tmavými skvrnami, jsou doplněny nepříjemným zápachem ze stroje.

READ  Kde nalít v pračce

Instalace vnější svorky

Z vnějšku vložte střety na guma pračky ještě jednodušší: přístup k přistávacímu místu je naprosto svobodný. V tomto případě se postup nezmění. Jarní kroužek nosit jednu cestu, držet se z protilehlého okraje s šroubovákem a vytáhněte jej do stanovených drážek. Hlavní věc je pečlivě zkontrolovat správnost instalace tak, aby značky na manžetě a případ odpovídal navzájem a držák „vstal“ přímo do vybrání. Algoritmus pro typ jara se nemění

Na utažení se zastaví více. Je důležité, aby se šroub přetáhla zde, jinak se vlákno poškodí, svorka se zhorší a musíte hledat nové. Další nebezpečí. možná ztráta prstence z místa přistání a výskyt zkosení. Co bude vyžadovat znovu spřádání a přistání.

V případech, kdy je šroub posouván s obtížemi nebo neustále „havárií“, neměli byste se snažit prodat slot, výztužný tlak. Problém můžete eliminovat, mazat vlákno upevňovacího prvku všestranným WD-40. Zůstane několikrát, aby šroub / odšrouboval držák, aby distribuoval mazivo po celé délce a po. pokračovat utahování.

Nezávisle opravte dráp na mytí manžetu docela reálné, pokud budete dodržovat pravidla a působit tak pečlivě. Je lepší zavolat další paže k záchraně a diskutovat o posloupnosti oprav předem.

Jak pochopit, že manžeta musí být změněna?

Nalezení proudění pod poklopem nebo tělem pračky IndeZit, především je nutné vidět těsnicí manžetu. Pokud jsou na vnější straně vady, voda začne uniknout ze dveří. Pokud je vnitřní část těsnění poškozena, voda bude shromážděna pod cm.

Je lepší ne opravit manžetu, dát na něj náplast, protože po několika slovech proudění bude pokračovat.

Příčiny poškození těsnícího masa mohou být několik:

 • mít na sobě. Pryžový pás v procesu mytí běží kolem bubnu, také neustále zažívá tepelný náraz. Po nějaké době může manžeta prasknout. Je to prostřednictvím těchto štěrbin, že voda začne proudit;
 • Špatná péče. Pokud neproveďte těsnění po každém praní, s časem je tvořena forma, která je svěřena horním vrstvám gumy. Taková manžeta již nemůže být schopna zajistit těsnost systému;
 • Expozice zvenčí. Zahraniční předměty, které skončily v bubnu (mince, klipy, hřebíček zapomenuté v kapsách), během procesu praní poškozují gumové těsnění. Také stav manžety se může zhoršit v důsledku bavlny, když je poklop neopatrný.

Pokud se vám správně starají o gumičku, nedovolte, aby na něj mechanický dopad, manžeta bude trvat roky. Ale v nahrazení těsnícího není nic komplikovaného, ​​naplnit ho opravdu sami, doma.

Jaké materiály a nástroje jsou potřebné?

Za účelem zvládnutí pračky bubnu manžety pouze dva nástroje: kleště (s výhodou malé) a malý plochý šroubovák. Ano, a seznam materiálů není velký, nicméně, materiál musí mluvit o něco více.

 • Manžeta. Zakoupením nové manžety, ujistěte se, že je totožná se starým elastickým pásmem, který byl oblečen na bubnu nebo alespoň kompatibilní se svým modelem pračky.
 • Vnitřní a vnější svorky. Pokud po odstranění staré manžety opustilo „nativní“ svorky. dobře. Pokud jsou svorky poškozeny, musí být vyhozeny, a místo toho si koupit sadu levných plastových svorek pro líhnicí stroj pračky s předním zatížením.
 • Slámový papír, mýdlo, voda a houba. Tyto materiály pomohou připravit přistávací prostor pro guma. Vyčistěte kovové hrany poklopu z pevně Suiches bahno, umyjte je mýdlovou vodou.
READ  Jak umýt Hollofiber v pračce

S pomocí mýdla, budeme nejen umýt palubní místo pod manžetou, mýdlo provede mazivo, která pomůže zasadit gumu, kde. Prostě si nemyslím jako mazivo pro použití wd-40 nebo strojního oleje. bude pak spadnout na věci během mytí.

Vaření místa přistání

Pro usnadnění montážního procesu pračky manžety je lepší odstranit přední stěnu s mytí. Je konkrétně dělat vigorino a značný čas, ale pokud jste například provést opravu jakéhokoliv detailu, a stěna byla odstraněna, je lepší nejprve dát šrafovou gumu, a pak vraťte stěnu do správné místo. O tom, jak správně odstranit přední stěnu vypráví v článku Demontáž praček, který je publikován na našich webových stránkách.

Můžete dát manžetu a bez odstranění přední stěny pračky, ale bude to poněkud složitější. Chcete-li začít, divíme se místo přistání. Po 3-4 letech provozu pračky pod manžetami akumuluje vrstvu vodního kamene, zbytků prášku a dalších gumodů. Snažíme se umýt sedadlo houbou, mýdlem a vodou. Jsme přesvědčeni, že veškerá kontaminace není tímto způsobem odstraněna, provádíme brusný papír. Uvažujeme o nečistotách a pak je umýváme zbytky vody s mýdlem, příprava je u konce.

Příčiny poškození manžety

Hlavní příčiny poškození Když je výměna manžety vyžadována na pračce, trochu, tři důležité věci lze rozlišovat:

 • fyzikální opotřebení materiálu použitého z konstantních vibrací mechanismu (buben);
 • Stejné opotřebení, ale jeho důvod je forma v pračce, necitlivé na účinky pracího prášku;
 • Mechanické poškození materiálu ostrými předměty, zapomenuté v kapsách umytých věcí nebo připojeného příslušenství (nýty, běžci a tak.). Také v případě použití tvrdé vody na něm může být vápno květ odložen, což také vytváří poškození gumy na poklopu.

Všechny tyto důvody vedou k tomu, že poklopová manžeta začíná ztmavit, prolomit, proč pračka začíná proudit, a v kritických situacích může být uzavření elektrické sítě.

Aby se zabránilo pravděpodobným důsledkům pro odstranění formy, jinak bude nutné vyměnit těsnicí těsnění. Chcete-li to udělat, budete muset odstranit poklop pračky.

Výměna manžety na bubnu pračky

Nejprve musíte pečlivě zkontrolovat pečeť a ujistit se, že existují poškození. Aby bylo možné opravit nový prvek, budete muset demontovat staré, odšroubovat držák.

Zdálo by se, že můžete začít pracovat. Ale před začátkem procesu musíte provést několik dalších akcí:

Před opravou opravy vypněte přístroj z výstupu a pouze pak by měl zahájit proces nahrazení gumy.

Krok za krokem pro výměnu gumy

Demontujeme přední svorku. Je třeba mít na paměti, že na různých upevňovacích zařízeních svorky se liší. Záleží na materiálu, ze kterého jsou vyráběny.

První metoda se nachází v plastových svorkách, zatímco jiní v kovu. Bez ohledu na typ, v procesu instalace budete potřebovat šroubovák. Další akce se budou lišit v závislosti na provedení upevňovacích prvků. Držák šroubů je tedy zkrouceno, roztáhnout pružinu a plastový kroužek je tažen v místech spojovacích prvků.

Téměř všechny modely pračky nejprve odstraňte svorku. pro to musíte ohnout okraj těsnění, abyste viděli, jaký materiál je vyroben

Demontujte horní panel přední stranou. Chcete-li zobrazit upevnění šroubů nejprve odstranit krabici, která je určena pro zatížení prášku. Je to nataženo pro to, a pak sevřete tlačítko, které je uvnitř.

Dále bude nutné otevřít a odpojit poklop, který je umístěn s přední částí zařízení. Pro tyto účely musíte odšroubovat montáž šroubů spodního panelu, a pak jej přesunout stranou a dopředu (před charakteristikou). Nyní můžete otevřít dveře a vyjmout svorku, která zachycuje pružný pás na čelním panelu, takže guma bude vytažena z vybrání.

READ  Jak vytáhnout zásobník pračky Indie

Po demontáži svorky byste měli dostat těsnění.

To je nezbytné následovně:

 • Opatrně utáhněte přední část gumy.
 • Najděte značku na povrchu (je to na manžetě).
 • Futaster nechte značku na nádrži.
 • Odstraňte vnitřní dráp na stejný princip jako první.

Po demontáži by mělo být pečlivě zkontrolovat stav těsnění. pokud existují znatelné poškození na povrchu, bude muset nahradit.

Pokud vyberete novou pečeť, je třeba mít na paměti, že by měl být určen pouze pro model zařízení. Získejte podobnou manžetu, nebude fungovat, protože stále nebude hermeticky zavřít poklop.

Příprava na nahrazení manžety. Často po demontáži staré žvýkačky podél okrajů nádrže zůstává znečišťování, takže budete muset nejprve vyčistit.

V procesu čištění se doporučuje používat koncentrovaný roztok mýdla a měkkou houbu. Zároveň není nutné jej otřít po dokončení postupu, protože mýdlo bude sloužit jako mazivo.

Jak rychle rozebrat pračku

Nainstalujte nové pečeť. Není to tak snadné, jak se může zdát na první pohled. musíte se snažit natáhnout manžetu.

Tento proces má specifickou sekvenci:

 • Je nutné připojit elastický pás k okraji nádrže shora tak, aby odpovídala značkám. Dva prsty by měly být pevně stisklo těsnění.
 • Pokud po vyčištění na povrchu není doleva žádná mýdlo, pak je nutné je uchopit spodní hranu, protože je zde obtížné vytáhnout pružný pás na bubnu.
 • Zvýšení, je nutné zkontrolovat hustotu úpravy gumy. Neměly by být žádné díry, jinak bude voda proudí skrze ně.

Nainstalujte Homut.

Zde bude metoda fixace záviset na montážích:

 • Pokud je svorka vysazena na pružině, pak jej můžete nainstalovat pomocí šroubováku. Takže nástroj je umístěn v otvoru blokování a přilepení pro to pružinu, což vám umožní uvolnit svorku a dát ho do manžety.
 • V případě montáže šroubů je instalace zjednodušena. bude stačit pro instalaci na místě a utáhněte šroubovák šroubovák.
 • Pokud je svorka drát, pak jeho konce jsou opatrní s průchodem, a pak nainstalujte kroužek. Poté může být místo připojení skryté v otvoru.
 • Bude mnohem snazší konsolidovat plastovou svorku, kde již jsou západky. Po čem je těsnění již nainstalován.
nosit, gumu, pračce

Po dokončení tohoto procesu musíte zkontrolovat funkčnost těsnění. Pro to spusťte dlouhý režim mycí. Pokud pudlové poblíž jednotky chybí, znamená to, že manžeta je hermetická.

Jak prodloužit život pračky?

Někdy v důsledku nesprávné operace, nejen manžeta je zkažena, ale i další části jednotky, takže je třeba dodržovat radám, aby se zabránilo takovým důsledkům:

 • Každé zařízení je navrženo pouze pro určitou hmotnost prádla, takže buben by neměl být přetížený. Vykřizuje vibrace, které vedou k poruchám.
 • Je třeba pravidelně spustit „nečinný“ mytí z použití dezinfekčních prostředků. To odstraní znečištění a plísně s manžetami.
 • Během mytí byste neměli používat příliš mnoho detergentů, protože jejich koncentrace vede k poškození dílů.
 • Byly prádlo doporučeno více než třikrát za 7 dní. V opačném případě to povede k předčasným prvkům.
 • Neinstalujte pračku v místech, kde je nadměrná vlhkost.

Další slabé místo v pračkách, to je ložisko. Chcete-li seznámit, doporučujeme článku na toto téma. jak změnit ložisko na pračce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS