Jak odšťavnit třešně v odšťavňovači

Domácí třešňové a višňové šťávy jsou šíleně chutné!

Teplé červnové dny začínají přinášet masové dozrávání raných bobulí a konzervování nabírá na obrátkách. Třešně a višně jsou bobule, které zpravidla dozrávají v „průmyslovém“ měřítku. Majitelé sadů stojí před výzvou: sbírat, zpracovávat, uchovávat. Džemy, marmelády, kompoty. možností je spousta. Výroba třešňové a višňové šťávy v odšťavňovači je jedním z nejjednodušších způsobů zpracování velkého množství bobulí.

Třešně jsou jedním z nejoblíbenějších ovocných stromů v Rusku. Málokteré bobulovité ovoce se může pochlubit takovým množstvím receptů a použití jako třešně. Dezerty, omáčky, likéry, kissely, kompoty Moderní technologie značně usnadnily sběr třešní. Jeden z těchto zázraků techniky. odšťavňovač. snadný, pohodlný, téměř žádný odpad!

Jak připravit třešňovou šťávu v odšťavňovači

 • Trhání třešní, vyřazování nahnilých, nezralých a zkažených třešní. Důkladně vyperte. Není třeba odstraňovat pecky a stonky podle libosti. Do spodního prostoru odšťavňovače (hrnce) nalijte vodu. Umístěte prostřední část (se silikonovou trubičkou) nahoru. sběrač šťávy. Pak vložte omyté třešně do horní pánve jako cedník.
 • Přikrytí víkem. Ponořte odtokovou trubku (gumovou nebo silikonovou) do další pánve (kam bude odtékat odpařená šťáva).
 • Jakmile se voda ve spodním hrnci začne vařit, snižte teplotu na střední a pokračujte ve vaření. Pravidelně sledujte pánev, do které bude šťáva vytékat. Jakmile zjistíte, že šťáva přestala téct, vypněte oheň a odšťavňovač odstavte. Výstupní trubku zakryjte svorkou nebo pod ni na dalších 20-30 minut vložte malou nádobu (může kapat).
 • Hrnec s odpařenou šťávou postavte na sporák a přiveďte ho k varu. Přidejte cukr. Nepokračujte ve vaření! V době varu by již měly být připraveny nádoby (sklenice, víčka). umyté a sterilizované.
 • Šťávu přivedenou k varu nalijte do sklenic a uzavřete. Obraťte sklenici dnem vzhůru jako obvykle. Přikryjte a nechte vychladnout. Pokud je to možné, odneseme je na chladné místo k uskladnění.

Jak vidíme, proces přípravy je velmi jednoduchý. Jediné, co hostitelka musí udělat, je vložit omyté bobule do zázračného stroje, chvíli počkat a hotový výrobek srolovat do sklenic. O zbytek se postará technika! Mimochodem, zbývající dužina (třešňová dužina) se může použít jako základ pro nálevku, nákypy nebo jako náplň do koláčů.

Použití třešňové šťávy

Domácí třešňová šťáva

Třešňový nektar se používá k mnoha různým účelům:

 • Je účinný jako pilulka na spaní. Sklenice džusu na noc funguje lépe než jakékoliv prášky na spaní a normalizuje spánek.
 • Zvyšuje chuť k jídlu u dětí.
 • Podílí se na léčbě střevní chřipky, akutní otravy jídlem a infekcí.
 • Zabraňuje arterioskleróze. Za tímto účelem se pije třikrát ročně po dobu tří týdnů.
 • Posiluje srdeční sval a je užitečný po mrtvici a infarktu.
 • regeneruje organismus v případě avitaminózy a vyčerpání.
 • Léčba nachlazení, chřipky a virových infekcí.
 • zmírňuje bolesti hlavy, zlepšuje trávení.
 • Je vynikajícím prostředkem pro péči o ústní dutinu: bělí zuby, snižuje záněty, ničí plísně.
 • Velmi užitečný pro pleť: bělí, tonizuje a zpomaluje stárnutí.
READ  Voda v kotli Baxi je střídavě teplá a studená

Popis vaření:

Třešňový džus. je případ, kdy je recept velmi jednoduchý a výsledek je vždy fantastický, protože třešňová šťáva chutná skvěle sama o sobě a je vynikající přísadou pro různá kulinářská díla.

Vypichování třešní. Vybírejte nejlépe sladké, mírně přezrálé třešně. Pak je šťáva sladká, není třeba přidávat cukr. Třešně bez stopek a dalších zvonků a píšťalek se vloží do odšťavňovače.

Odšťavňovač odvádí svou práci. Do třešňového pyré, které zůstalo v odšťavňovači, přidejte polovinu vody a šťávu znovu vymačkejte. Pak vymačkanou šťávu zředíme druhou polovinou vody.

Šťáva je vlastně hotová. Pokud se ho chystáte vypít nebo použít ihned. pak je vše připraveno. Můžete však zkusit třešňovou šťávu rovnou zmrazit. Pak neztratí téměř všechny živiny a v zimě z něj můžete připravit omáčku nebo něco jiného.

Šťávu nalijeme do sáčků na mrazení a vložíme do mrazničky. Když je potřeba šťáva. rozmrazovat přirozeně (na rozmrazování v mikrovlnné troubě ani nepomýšlejte!) a použijte.

Třešňový džus

zdravé jídlo a pití je důležitou součástí života každého člověka, a pokud jste si připravili kulinářské dílo vlastníma rukama, chutná dvakrát tak dobře a je dvakrát tak zdravé. Třešňová šťáva je jedním z těchto mistrovských děl, voňavá, chutná, zdravá a jednoduše nádherná, tento nápoj obsahuje ohromující množství vitamínů, minerálů a stopových prvků, které jsou pro lidské tělo tak důležité.

1 Připravte si bobule.

Vyberte si plnou, zralou, vínovou nebo černou třešeň a odstraňte všechny zkažené, nahnilé nebo rozmačkané třešně. Poté třešně slijte do cedníku, důkladně je opláchněte pod tekoucí studenou vodou, abyste odstranili všechny nečistoty, a vložte je do mísy. V třešních často žijí malé housenky. Abyste zajistili, že vaše třešně budou odšťavněné bez housenek, nalijte do mísy s třešněmi tekoucí vodu tak, aby nahoře zakrývala ovoce na dva prsty. A nechat stát 10 minut. 15 minut, pokud jsou v třešních housenky, vyplavou na povrch. Po celém tomto procesu třešně slijte do cedníku, znovu je opláchněte pod tekoucí vodou, z každé bobule odstraňte špendlíkem pecku a vložte je do hlubokého hrnce.

2 smíchejte třešně s cukrem.

Třešně zalijte cukrem a nechte je 35-40 minut louhovat a vyluhovat. Samozřejmě můžete zvolit jednodušší způsob přípravy třešní, kdy je jednoduše rozmačkáte vidličkou a ony rychle pustí šťávu, ale pak už váš nápoj nebude křišťálově čistý ani po několika filtračních procesech.

3 výroba třešňové šťávy.

Po 35-40 minutách bude vaše pánev z poloviny plná přírodní třešňové šťávy a všechny bobule zůstanou téměř neporušené, což vám velmi pomůže při další přípravě třešňového nektaru. Nyní musí být kyselá přírodní třešňová šťáva zředěna, jinak bude příliš koncentrovaná, a to není žádoucí pro lidi s překyselením nebo pro děti, protože kyselina může mít nejen pozitivní vliv na lidské tělo, ale má také negativní dopad na jemné stěny lidského žaludku, což může vést k vředům. Proto do pánve přidejte správné množství čisté destilované vody. Vzniklou směs promíchejte polévkovou lžící a hrnec postavte na sporák na střední teplotu. Jakmile se tekutina začne vařit, snižte teplotu na nízký stupeň. Nápoj vařte 20 minut, to je doba, kdy se z třešní dostane všechna šťáva, pak hrnec odstavte, pomozte si kuchyňskou utěrkou a nechte nápoj trochu vychladnout. Nyní vezměte dvoulitrovou skleněnou karafu a na její povrch umístěte sítko s velmi jemnými oky. Vychladlou šťávu z pánve přelijte do karafy přes sítko, pokud nejste spokojeni s její čistotou, filtraci opakujte, pokud i po opakované filtraci dosáhnete konzistence křišťálové čistoty, přefiltrujte šťávu přes sterilní gázu přeloženou 2. 3krát. Nechte šťávu zcela vychladnout, nalijte ji do sklenice a ochutnejte.

READ  Jak vytvořit malý kartonový stroj

4 Podávejte třešňovou šťávu.

Třešňový džus se podává při pokojové teplotě pro děti a volitelně studený pro dospělé. Stejně jako všechny druhy kompotů se podává v karafách se sklenicemi, vázami s ledem a talíři s čerstvým ovocem, aby hosté mohli šťávu doplnit čerstvou vůní a chutí ovoce. Dokonalý vitamínový nápoj obohacený o vitamin C a další živiny. Užívejte si a buďte zdraví! Dobrou chuť!

Tip na recept

třešně, odšťavňovači

-Z třešňové šťávy lze vyrobit třešňový sirup, který se výborně hodí k dezertům. Šťávu jednoduše sceďte do druhé nádoby a na mírném plameni ji vařte, dokud nezhoustne. Tento proces trvá přibližně 25-30 minut.

Třešňovo-jablečná šťáva

Výroba tohoto druhu šťávy je poměrně snadná. Nevyžaduje dlouhou dobu vaření a jeho příprava nemá mnoho kroků. Jablečná šťáva použitá při vaření dodává nápoji příjemnou a bohatou chuť. Šťávu z jablek je také možné nahradit cukrovým sirupem.

Způsob přípravy:

 • Třešně opláchněte ve studené vodě a zbavte je pecek a stopek.
 • Protlačte je tryskou mlýnku na maso na odšťavňování.
 • Smíchejte jeden díl třešňového džusu a dva díly jablečného džusu nebo stejný díl třešňového džusu a cukrového sirupu. Pokud použijete cukrový sirup, musíte ho nejprve připravit smícháním tří set gramů cukru a osmi set mililitrů vody.
 • Směs nalijte do smaltované nádoby, postavte ji na oheň a přiveďte k varu.
 • Nalijte šťávu do sklenic a vložte je do trouby, aby se pasterizovaly. Je třeba vzít v úvahu poměr velikosti sklenice a doby sterilizace: půllitrová sklenice se nechá ve vyhřáté troubě deset minut, litrová sklenice patnáct a třílitrová sklenice pětadvacet minut.
 • Sklenice přikryjte víčkem a srolujte.

Zde je několik jednoduchých receptů na chutný, zdravý a osvěžující nápoj. Jak vidíte, kvůli tomu není třeba sedět a pečlivě vyndávat třešňové pecky, vše se dělá mnohem snadněji.

To je pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost.

Odšťavňovač na bobule: 3 typy a 9 modelů

V obchodech s potravinami je obtížné najít 100% přírodní produkty. Pokud si koupíte odšťavňovač, můžete si ho vyrobit sami. Ne všechny stroje si s tímto úkolem poradí vzhledem ke struktuře ovoce. Zjistěme, jaký by měl být odšťavňovač na bobuloviny.

Pipsy a jádra způsobují potíže se strojem.

Většina bobulí je měkká nebo polotekutá. Díky tomu je lze snadno zmáčknout. Některé plody však obsahují malé pecky, semena nebo pecky. Proto je obtížné je zpracovat.

READ  Jak vložit ventilátor do systémové jednotky

Ne všechny odšťavňovače dokážou rozmělnit tvrdé částice.

třešně, odšťavňovači

Nejprve se rozhodněte, z jakého druhu ovoce budete lisovat šťávu. Pokud nemá malá zrna, můžete použít jakýkoli typ stroje. Hlavní je, aby pro vás byla vhodná z hlediska kapacity a ceny.

 • Odstředivý odšťavňovač pracuje na principu odstředivky.
 • Horizontální šnekový odšťavňovač. existuje ruční a elektrický, funguje na principu mlýnku na maso.
 • Vertikální lisovací odšťavňovač. ruční nebo mechanický, funguje na principu lisu.

Co potřebujete

V návodu k odšťavňovači se píše, že šťáva se má vařit 40 minut. Pokud však vaříte po tuto dobu, šťáva se nestihne z bobulí zcela odpařit. Nebude ho moc, asi litr. Jak jsem zjistil z vlastní zkušenosti, vařit 4 hodiny.

Šťávu úplně nezabalím, nechám ji tam jen „vypít“

Sklenice otočím dnem vzhůru a nechám je na stole, dokud nevychladnou. Není třeba je balit.

Z tohoto množství jídla jsem získal asi tři litry chutné třešňové šťávy.

Rybízový kompot na zimu bez sterilizace

Pětiminutový rebarborový džem Sladká dobrota

Nakládané okurky s bílým rybízem. Chutnější než klasické a nepraskají.

Čím mám krmit papriky, aby rostly a nesly hodně ovoce?

Jak krmit petúnie během kvetení

třešně, odšťavňovači

Aby rajčata rychleji dozrávala a nedostala phytophthoru. Jak pečuji o rajčata v červenci

Pokud máte rádi zvířata a příběhy o nich, navštivte můj kanál „Live Corner“.

Vážení čtenáři, pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky, napište do komentářů. Zpět k vám všem.

Líbí se vám článek, pokud se vám líbil, sdílejte ho se svými přáteli a nezapomeňte se přihlásit k odběru „Chutné kalorie„. Děkujeme vám za pozornost. Sbohem!

Škodlivost a kontraindikace třešňové šťávy

Škodlivost nápoje je způsobena přítomností velkého množství kyseliny. Může dráždit sliznice trávicích orgánů. Třešňová šťáva je kontraindikována u osob s:

Neměl by se pít při sklonu ke kolitidě a průjmu. U chronických plicních onemocnění má tato šťáva také kontraindikace, protože může zhoršit kašel.

Není povoleno u diabetu. To proto, že obsahuje hodně cukru. Její glykemický index je vysoký, což znamená, že člověk s cukrovkou bude mít po třešňové šťávě vysoký krevní tlak.

Vzhledem k tomu, že lék lze skladovat maximálně dva roky, je zakázáno jej po uplynutí této doby konzumovat. Může hromadit škodlivé látky, zejména kyselinu kyanovodíkovou a její sloučeniny

Některé nežádoucí účinky užívání přírodního třešňového nápoje jsou možné: pálení žáhy, říhání, bolest, zejména při užívání ráno na lačno. Výskyt nepříjemných příznaků naznačuje, že se u člověka rozvíjí chronické onemocnění trávicího traktu a že je třeba jej urychleně léčit.

Pokud se chcete napít třešňového nektaru, neodpírejte si ho. Koneckonců obsahuje velké množství užitečných komponentů. Nemělo by se také zneužívat, aby se neprojevily škodlivé účinky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS