Jak odšroubovat buben v pračce

Pračka lepení prací stroj indezit. Jak používané tmel pro pračku

Při provádění oprav stroje s vlastními rukama, musíte přemýšlet o tom, jak provést instalaci bubnu zpět, a zároveň vybrat tmel.

Tak, že stroj po opravě pracoval jako dříve, je nutné připojit skládací části a lepidlo poloviny nádrže, a je nutné je naskládat tak, aby byl uzel vodotěsný.

Chcete-li to udělat, musíte vědět, co do prdele rozpadu, a jaké prostředky používat, který tmel nebo lepidlo je vhodné pro lepení poškození a co. ne.

Kromě toho, provádění opravy nádrže, musíte přístroj nejen rozebrat nebo odříznout, určit, kdy poškození poškození, vyměňte opotřebované ložiska, těsnění a hadice, nainstalujte všechny podrobnosti zpět a znovu sbírejte techniku. Oprava doma vyžaduje od majitele shromáždění znalostí a dovedností, které nejsou všechny posedlé, a proto často i lidé se zkušenostmi raději poskytne zařízení pro opravy obchodů.

Proč potřebujete změnit ložisko

Jako podrobně, neustále zažívají vážné zatížení, má ložisko omezenou životnost. obvykle od 6 do 10 let. První, aby opustil žlázu. guma je deformována, začíná projít vodu z nádrže do ložiska, mazivo se promyje a uzel již nemůže zajistit hladkou otáčení hřídele. Pokud položka nenahrazuje položku v čase, může nastat zničení hřídele, bubnu a pračky.

Nezávislá výměna ložisek, prováděná špatně, může vést ke snížení životnosti celého agregátu. Pro práci musíte mít speciální dovednosti a mít potřebné nástroje.

Dalším faktorem ovlivňujícím opotřebení ložisek je přetížení bubnu pračky. Pokud pravidelně umýváte příliš mnoho prádla, uzel může selhat v pořadí po několika letech provozu. Nevypouštějte a možná tovární detaily manželství nebo chyby v jeho instalaci.

Pokud jste tedy slyšeli klepání a broušení, když pračka pracuje, zesiluje při provádění lisu, připravte se na výměnu ložiska. Znaménko problému bude také znatelný levý buben vzhledem k nádrži.

Výměna ložiska na bubnu pračky s předním zatížením

V tomto případě je proces komplikován skutečností, že bude muset dostat buben ze zařízení. Považujeme posloupnost akcí na příkladu analýzy pračky značky Samsung. Jedná se o standardní model, takže ve stejném principu můžete vyměnit ložiska do zařízení od jiného výrobce.

Je nutné určit model pračky

Na zadní stěně designu je obvykle speciální nálepka, kde jsou uvedeny všechny vlastnosti zařízení. Využití těchto informací, můžete si koupit nová ložiska a žlázy bez předběžného stroje.

Nyní je nutné studovat návrh zařízení pro zahájení katastrofy

Protože zadního panelu není odšroubován, všechny práce budou provedeny zepředu. Nicméně, aby to bylo snadné.

Před zahájením práce budete muset odpojit všechny prvky, včetně práškového zásobníku.

Dále musíte odstranit řídicí panel

Mělo by to být čisté, střídavé kroucení šroubů

Horní část panelu je upevněn západkami, pečlivě demontovat. Je nutné pečlivě odpojit každý vysílání z hnízda a pamatovat

Pokud to způsobí potíže, je lepší kreslit schéma nebo pořídit obrázek.

Nyní musíte odpojit spodní panel pračky

Abyste mohli provést, musíte nejprve odšroubovat všechny šroubové držáky na předním panelu.

Pak musíte dostat tank z bydlení

Bude to trvat odstranit řemen, motor a tlumiče, protože tyto prvky zabrání další nádrže.

Je nutné odšroubovat řemenici, aby viděl montáž ložiska a žlázy

Kladka bude snadno odšroubována pomocí klíče na 16.

Nyní je nutné vyhodnotit vzhled žlázy

Zde je již nevhodné pro použití, což vyžaduje výměnu.

Nyní musíte odpojit žlázu a ložisko

Obě položky budou muset nahradit. Stejně jako v předem konce by měla být žláza pečlivě ošetřena mazivem, protože vrstva maziva usnadňuje vytváření tření, což výrazně rozšiřuje životnost dílu. Neubližujte mazání. Ve stejné fázi je nutné vyměnit gumové těsnění, pokud se stal nepoužitelným. Současně, i když to nebudete měnit, je nutné vynechat místo spojení s silikonovým tmelem.

READ  Režim pro vlnu v pračce Indesit

Další bude muset střídat všechny prvky

Je nutné vrátit všechny prvky a upevnění na místech.

Způsobuje jejich poškození a jak je určit?

JAKÉKOLIV DRUM DRUM PRACOVNÍ POČÍTAČ JE VÝROBCE, takže pokud si to vezmete na zdi a třást, mírně houpat ze strany na stranu, bude to v pořádku. V tomto případě nebude slyšet žádné hlasité klepání. Další věc, pokud jde o rozbití, zjistit zpočátku následující.

 • Otevřete kryt poklopu pračky, vyzvedněte ji s rukama na buben a bez jakéhokoliv úsilí o přesunutí ze strany na stranu a pak otočit buben ve směru hodinových ručiček a proti směru hodinových ručiček. Pokud bude slyšet spíše hlasité klepání nebo broušení. to je první znamení rozbití.
 • Zapněte pračku a vložte spřádací program při maximální rychlosti (obvykle je to 1000, 1200, 1400 ot / min). Pokud se s rychlou rotací, buben se zdá, že pocit se zdá, že letěl z osy a to všechno opět doprovázeno těžkými hlasitými zvuky. je to buď ložiskový rozbití nebo tlumič nárazu.
 • Pro objasnění poruchy, podívejte se pod spodní část pračky. Typicky jsou problémy s ložiskem doprovázeny proudem vody přes pohyblivý prvek, který se nachází na zadní stěně nádrže. Pravděpodobnost, že louže se hromadí pod strojem po mytí, bude to znamenat jen jednu věc. musíte změnit žlázy a ložiska bubnu.
 • Pokud existuje silné klepání, ale voda nevyhovuje, není lepší vylézt na ložiska, ale zkontrolovat tlumiče nárazů. K nim je mnohem snazší dostat.

V počáteční fázi, bez demontáže pračky, není možné zjistit nic jiného. Chcete-li přesně určit, co se zlomilo v autě, aniž by to bylo možné, je to nemožné, aby se problém objasnil, odstraníme svůj horní kryt a vidět.

odšroubovat, buben, pračce

Porucha suspenzí pružin nebo tlumiče nárazů obvykle rozpozná snadné. Dost, aby je pečlivě prozkoumal, a ještě lépe se ukázat mírně. Pokud je nalezen alespoň jeden vadný jarní suspenze nebo tlumič tlumiče, pak zvažte rozpad a rozebrat ložiskovou bitevní tanku, nemusíte. Pokud suspenze a tlumiče tlumiče přesně fungují, znamená to, že musíte stroj dále vylézt a vyjmout nádrž.

Co bude vyžadováno pro nezávislé opravy?

Sada nástrojů a komponent pro opravu chatujícího bubnu bude obsahovat čistě z povahy poruchy. Pokud potřebujete vyměnit tlumiče nebo pružiny, stačí získat plochý a kříž šroubovák, pneumatiku, sadu klíčů a tím i sadu tlumičů nebo pružin vhodných pro tento model „mytí“. Pokud však potřebujete změnit ložiska, pak existuje několik dalších nástrojů a komponent:

 • Kladivo s měděným bubeníkem;
 • ocelová tyč nebo vlásenka;
 • Studené svařování nebo tmel;
 • Shilo, plochý a křížový šroubovák;
 • Sada hlav a rohů;
 • Passatia;
 • Specializovaný tuk pro mechanismy praček;
 • Sada ložisek a žláz pro specifický model pračky.

Kladivo je přesně s měděným bubeníkem. Budeme potřebovat jemnější odstranění hřídele s patkovým bubnem pračky, protože je to takový bubeník, který nezpůsobuje poškození jemných detailů. Ocelová tyč nebo vlásenka nebo jiné vhodné upevnění, které potřebujete k vyřazení ložisek z přistávacího místa

V podstatě nezáleží na tom, co bude zařízení, hlavní věc je, že se vejde do délky, tloušťky a skládá se z kovu

Pokud má určitý model pračky nesnesitelné nádrže. V tomto případě demontáž nádrže je řezán přes šev a potom v kombinaci s pomocí samořezného a studeného svařování. S pomocí šití je vhodné jednoduše přistupovat k žlázám a vytáhnout staré žlázy a šroubováky budou užitečné pro odšroubovací upevňovací prvky, jako je sada hlav a rohových kláves. Speciální mazání bude vyžadováno pro naplnění žláz a mazání tlumičů.

Vlastnosti demontáže vertikálních nakládacích jednotek

Jak rozebrat pračka InSite S vertikálním zatížením? Postup nebude velmi odlišný od výše popsaného výše, protože zařízení obsahuje stejné prvky jako pračka s předním zatížením (lisovna, ventil sání vody, buben, nádrže, řídicí deska, čerpadlo a t. D.). Hlavní rozdíly jsou, že osa bubnu „vertikální“ je konstrukčně prováděna na dvou ložiskách a samovolný optický senzor je někdy umístěn (upevnění bubnu křídlem) na nádrži.

READ  Jak vyjmout ventilátor v pračce LG

Na fotografii můžete vidět zařízení pračky s vertikálním zatížením

Začneme demontáž jednotky z ovládacího panelu, odšroubujeme šrouby, které drží po stranách nebo jednoduše jedete na část šroubováku a posuňte ji směrem k sobě, aniž byste zapomněli odpojit kontakty. Panel je řídicí deska, která také demontáž.

Poté vyjměte horní kryt (příslušenství jsou obvykle umístěny pod řídicí deskou) a boční panely, jemně odpojte svorku z bubnu.

Další akce budou důsledně stáhnout všechny části. Ložiska v pračce s vertikálním zatížením se nachází na obou stranách bubnu, takže bude trvat trochu více času, než je odstraní.

Budeme rádi, pokud náš článek pomůže opravit pračku sami. Sledujte návod k obsluze, nespěchejte, buďte opatrní, a budete úspěšní!

Více informací o tom, jak rozebrat vertikální pračku, můžete hledat pod video.

O autorovi:

Máma, manželka a jen šťastná žena. Kreslí inspiraci v cestách, nepředstavuje život bez knih a dobrých filmů. Usiluje se stát ideální milenkou a je vždy připraven sdílet získané zkušenosti.

Našel chybu? Zvýrazněte a stiskněte tlačítka:

První oficiální patentovaná pračka byla vyrobena ze dřeva a byla krabička s rámem, naplněný na polovinu s dřevěnými kuličkami. Uvnitř naloženého prádla pro mytí, detergentu a pomocí páky posunul rámec, který zase nucen pohybovat kuličky a tříděné spodní prádlo.

K dispozici je pračka „pro bakalářské“. Povlečení, oplocený v takové jednotce, nepotřebují železo! Faktem je, že zařízení nemá buben: některé věci mohou být umístěny uvnitř kontejneru přímo na závěsech (například bundy a košile), a menší věci (pojďme říkat, spodní prádlo a ponožky). na speciálních policích).

Kosmonauty, kteří jsou v oboru Země, vyřešte problém špinavých věcí s původní metodou. Oblečení jsou vypouštěny z kosmické lodi a spaluje v horních vrstvách atmosféry.

Pro mytí malých věcí na silnici nebo hotelu je vhodné použít obvyklý plastový sáček. Ponožky nebo punčochové kalhoty uvnitř vázaného balení spolu s vodou a malým množstvím detergentu. Tato metoda vám umožní předem doku a provést mytí, bez poškození tkaniny a bez výdajů hodně prášku a vody.

Pračky vybavené „bez žehlení“ nebo „Snadné žehlení“ funkce mohou umýt ložní prádlo a zároveň prakticky ne. Takový účinek je dosažen z důvodu zvláštního přístupu k žíhání. provádí se na nízkých otáčkách, s velkými pauzy a v nádrži se zachovalo malé množství vody.

Příběhy jsou známy tím, že kotě se dostal do bubnu pračky a projelo plnou promývací cyklus na programu „Woolen věci“, vystoupil z kameniva jako celku a nezraněný. Jediné potíže pro domácího mazlíčka byla alergická na prací prášek.

V XIX století proběhl prádlo dámy. Šaty byly přednastaveny a pak se promyjí a suší každou část odděleně tak, že tkanina není deformována. Po mytí, oblečení bylo znovu šité.

Pračky se týkají vzniku „chybějících peněz“. Ve 30. letech 20. století, američtí gangsters používali prádelnu jako kryt jejich nelegální činnosti. Poskytování příjmů z trestné činnosti pro příjmy přijaté od čištění oděvů, obrátili „špinavé“ peníze do „čistého“.

Výraz „SOAP OPERA“ („SOAP“) došlo náhodou. Nejprve první televizní pořady a publikum, které byly ženy, vysílány v televizi v době, kdy ženy v domácnosti čištění, žehlení a mytí. Kromě toho, aby přilákaly diváky na obrazovku na vzduchu, často posunuta odlehčovací válečky detergentů: mýdlo a prášky.

Jak čistit parní generátor z měřítka

Pokyny pro instalaci stropu sušičky-liana

Sušička prádla s vlastními rukama

Sušička pro prádlo s vlastními plastovými trubkami

Buben pračky hučí

odšroubovat, buben, pračce

Jaký je rozdíl mezi generátorem páry z parníku: Co je lepší vybrat

Jak si vybrat sušící stroj Lingerie: Tipy, parametry

READ  Jak vyčistit zaschlý prášek v pračce

Oprava parníku pro oblečení Udělejte to sami

Jak si vybrat venkovní prádlo sušičky: tipy, nejlepší modely, video

Jak čištění parníku z měřítku doma

Jak používat swapar pro oblečení, instrukce

Jak umýt ručníky na vaření doma

Jak se zbavit formy v pračce

Jak a při jakou teplotu pro mytí ložního prádla v pračce

Jak rozebrat stroj pračky

Je důležité si uvědomit, že práce se provádí pouze v případě úplného odstavení stroje ze sítě. Před analýzou se musíte ujistit, že v autě nejsou žádné cizí předměty. Hadici vypouštěcí vody musí být odpojena a zásobování vodou je blokováno. Pračky jsou rozděleny do dvou typů: horizontální nakládací stroj a vertikální zatížení. Pro každý typ, vaše rysy analýzy.

Horizontální typ typu zatížení:

 • Pomocí šroubováku odstraněných šroubů, které jsou zodpovědné za spolehlivou montáž zadního panelu pračky na tělo;
 • Přední panel a horní povrch pračky jsou podobně demontovány;
 • Šroubovák může být užitečný pro extrakci nádoby, ve které prášek, odstranění ovládacího panelu spí;
 • Gumová manžeta pro poklop je odstraněn, po vyjmutí spodního panelu;
 • Před vyjmutím nádrže jsou šrouby na spodním panelu odšroubovány;
 • Je nutné odstranit veškerou elektroniku z bubnu, vypnout motor.

Při demontáži pračky musíte vzít v úvahu strukturní rysy modelu

V každém případě musíte na několikrát zobrazit tréninkové video, pro úplné pochopení celého systému analýzy. Každý psací stroj může mít svůj vlastní vlastnost připojení elektroniky a upevnění, které vytvoří problémy v analýze. Tato instrukce je vhodná pro známky indexu, Bosch, Samsung.

Požadované nástroje

Než začnete pracovat, ujistěte se, že máte všechny potřebné nástroje a materiály po ruce.

 • Sada šroubováků, včetně kříže a standardního slotu;
 • Sada hvězd a šestiúhelníků;
 • Elektrický šroubovák;
 • kladivo;
 • kleště a kleště;
 • Sada konečných hlav s ráčnou;
 • Hoven pro kov.

Nebudete muset používat všechny výše uvedené vybavení. složitost práce závisí na modelu pračky. Některé jednotky rozeberou velmi snadné a aby odstranily buben od ostatních, budete muset tvrdě pracovat.

Pro pračky s různými typy nakládání se postup pro odpojení bubnu výrazně liší. Zvažte posloupnost akcí pro spotřebiče s předním a vertikálním zatížením. Nezapomeňte, že pro jakýkoliv model podložky pracujícího na odstranění bubnu by měl začít odstavením jednotky z elektrické sítě a odpojit hadice s vytáracími vodami a odtokem.

Demontáž zpevněné nádrže

Někteří výrobci za účelem snížení nákladů na model jsou instalovány. Pokud se buben není točit, je zaseknut v případě poruchy jeho uzlů, budou podrobnosti nainstalovat novou nádrž.

Proces demontáže je následující:

 • z pračky vyjmout nádrž;
 • Určete místo svařovaného spojovacího švu. Každé čtyři. pět centimetrů je vrtáno mělkými otvory vrtáky za použití 3-4 mm vrtáků;
 • Viděli jsme buben na švu s pilem, s kovovou řeznou pilou, elektrickým kůží;
 • SPILIFIER Úhledně přední část nádrže, kde se nachází buben. Zadní strana zůstává v nádrži;
 • Otáčení hlavní části nádrže najdeme místo jeho spojení s bubnem. Fixace se provádí na kole, jehož demontáž se provádí s plochým šroubovákem.

Jak vidíte, technika demontáže bubnu je spíše časově náročnou, pečlivou, odpovědný proces vyžadující technické znalosti, zkušenosti. Práce musí být provedena dodržováním sekvence. Bez důvěry ve své schopnosti věřte opravu pračky na profesionální řemeslníky a nemusíte se pokusit demontovat techniku.

Aby se zabránilo rozbití pračky, zkontrolujte kapsy oděvů před spuštěním jednotky, použijte speciální tašky pro mytí malých předmětů, nepřekračujte množství detergentu, nepokračujte na jeden prací cyklus.

V případě, že hluk třetích stran, píkazy, zvuky, pokud si všimnete, že buben se spřádí pomalu, v případě jiných poruch, volejte technik opravy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS